Gaat Ge Trouwen gtOptöav toch! Advertentiën f4.000 Thoolsche Schietbaan Voorl. bericht. Openbare V erkooping te Poortvliet. Het woon- en winkelhuis met annex landbouwschuur en erf terdamsche taxi-ondernemingen den grootendeels het werk neer- gd. Er heerschte ontstemming >r hen over de nieuwe taxi-tarie- Deze zijn 10 cent hooger dan roegere en de chauffeurs meen- dat zij hierdoor minder ritten len gaan maken. Bovendien was nieuwe tariefregeling voor hen Dordeelig, doordat de taxameters en werken volgens het oude if. De chauffeurs moeten daarom iet afrekenen een dubbeltje boven stand van de taxameter berekenen een hun fooien niet ten goede t. In verband met een en ander ;n zij een verhooging van loon. et aantal stakende chauffeurs •oeg des avonds 300 tot 400. De le Blokbandcombinatie aangesloten eratieve ondernemingen A.T. O. „Ons Belang" zijn in vol bedrijf even, evenals de kleinere parti- re ondernemingen. De crisis-knoeierijen op IGoeree-Overflakkee. Rotterdamsche rechtbank heeft lis gewezen in de zaken tegen 32-jarigen L. G voormalig con- iur van de landbouw-crisisorga- tie in Zuid-Bolland, die in de ïde helft van 1936 te Ouddorp rieërlei wijze misbruik heeft ge kt van zijn functie en die tegen varkenskoopman, een landbouwer en landarbeider, allen op Goeree- ■flakkee wonende, die mede bij noeierijen waren betrokken, je knoeierijen betroffen, zooals eld, misbruik van crisisbepalingen landbouwers en oplichting, je voormalige controleur is ver beeld tol 9 maanden gevangenis je waarvan 4 maanden voorwaar ts met 3 jaar proeftijd en met ik van voorloopige hechtenis. K., de varkenshandelaar, 38 jaar, ommelsdijk, is wegens mede- tigheidaan oplichting veroordeeld maanden gevangenisstraf, waar- 4 maanden voorw. met 3 jaar ftijd en met aftrek van voorloo- hechtenis. it 1 maand gevangenisstraf is de jarige landarbeider P. H. te Oud- wegens oplichting veroordeeld, e 31-jarige landbouwer M. v. d. B. üelissant is wegens valschheid in ihrifte veroordeeld tot 2 maanden lingenisstraf met aftrek van voor- nge hechtenis. houdster tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld. e Maastrichtsche rechtbank heeft braak gedaan in de zaak tegen 4 jarige M. G. van Belden, huis- ilster te Merkelbeek, terzake van dslag op den landbouwer Buy^ers diens schoonzuster D. Senden. e rechtbank vvenschte er rekening le te houden, dat verdachte een d en wreed mensch is, hetgeen r verwijdering uit de maatschappij r zoo lang mogelijken tijd wen- lijk maakt. In verband met haar gen leeftijd is van het opleggen maximum straf afgezien. De ïtbank wees daarom als vonnis tien jaar gevangenisstraf, conform eisch van het O. M. f Wet op het afbetalingsbedrijf. I elijk bekend is onlangs in werking I eden de Wet op het Afbetalings- rijf van 23 April '1936 (S 605), dilens welke een vergunning noo- voor het colporteeren met m op afbetaling en voor het uit- men van den kleinverkoop op af ding van zaken, waarvan de ge ile koopprijs een bedrag van f50 te boven gaat. •ergelijke vergunningen worden geven door de Kamer van Koop del en Fabrieken van de woon- ts, c.q. plaats van vestiging, van aanvrager. De betrokken Kamer Koophandel moet de vergunning eren, indien op grond van de oonlijke eigenschappen of gedra- ,en van den aanvrager misbruiken nadeele van de koopers zijn te |ezen. Een eenmaal verleende ver- ning kan door de Kamer van phandel worden ingetrokken, in- omstandigheden zich voordoen feiten bekend worden, op grond rvan, zoo zij zich vóór de aan- e hadden voorgedaan of bekend en geweest, de vergunning zou geweigerd. an de zijde der Kamer van Koop del en Fabrieken voor Westelijk rdbrabant wordt er op gewezen, derhalve uit het bezit van een gunning als bovenbedoeld slechts kt, dat ten tijde van het verleenen de vergunning aan de Kamer n feiten bekend waren, welke het dzakelvjk deden voorkomen de gunning te weigeren. De Kamers Koophandel zijn dan ook in geen el opzicht verantwoordelijk voor dedaden van de afbetalingscolporteurs of de kleinverkoopers op afbetaling, nóch voor de hoedanigheid van de goederen, met welke zij colporteeren of welke zij verkoopen. Onverantwoordelijk. Een wielrijder op weg van Den Baag naar Beets, passeerde ondanks de waarschuwende roode flikkerlich ten en het aanhoudend belgerinkel, den onbewaakten overweg te Onna- veld bij Steenwijk. Uit de richting Meppel naderde een losse locomotief met een snelheid van 60 K.M. e.n net voor deze langs schoot de wiel rijder den overweg over. De machi nist was hierover zoo verontwaar digd, dat hij te Steenwijk den fietser opwachtte en aan de politie over leverde voor 't opmaken van proces verbaal. Een pleegmoeder. Bij den landbouwer J. Kamphuis te Teuge bij Apeldoorn werd een veulen geboren, dat door de moeder werd verstooten. Zij trapte en beet naar het kleine ding en wilde het niet zoogen. Toen besloot het een zoogmoeder op te zoeken, en vond een koe bereid. En zoo kan men op deze boerderij dagelijks het aardige en zeldzame tooneeltje aanschouwen, dat een koe een paard zoogt. Herdenking Statenvertaling De commissie van het 300-jarig bestaan van de Statenvertaling, welke op initiatief van het Nederlandsch Bijbelgenootschap werd ingesteld en welke bestaat uit vertegenwoordigers der verschillende kerken, die de Statenvertaling gebruiken,heeft thans het programma vastgesteld voor de herdenkingssamenkomst. Deze wordt gehouden op Woens dagavond 16 Juni in de Nieuwe kerk op den Dam te Amsterdam. Zij staat onder leiding van prof. mr. P. Schol ten, voorzitter van het Bijbelgenoot schap, die het openingswoord zal spreken. De zorg voor het liturgische gedeelte is toevertrouwd aan ds. VV. van Limburgh te Amsterdam van het Bij belgenoolschap. Door de N. C. R. V. wordt deze samenkomst per radio uitgezonden. KERKNIEUWS. STAVENISSE. LI. Zondag had alhier plaats de bevestiging en de intrerede van dhr. J. Batelaar, cand. tot den B. Dienst, als predikant bij de Ned. Berv. Gemeente alhier. De bevestiging had plaats door dr. Jacobs uit Boskoop, die tot tekstwoord had 2 Tim. 2 vers 15. De handoplegging had plaats door ds. Kraaij, consulent en de ouder lingen der kerk. Staande werd den nieuwen predikant toegezongen Ps. 20 vers 1. In de namiddag godsdienstoefening deed Zijn Eerw. zijn intreerede naar aanleiding van Joh. 3 vers 30. Daarna sprak ds. Batelaar tot zijn bevestiger dr. Jacobs, de ouderlingen en de verdere autoriteiten, en den vertegenwoordiger der Ambachts- vrouwe, tot den consulent ds. Kraaij, de aanweziSe ringbroeders enz. De heer D. Stoutjesdijk beant woordde de spreker namens den Kerkeraad, ds. de Bres namens de ringbroeders en ds. Kraaij namens de Kerkvoogdij en daarna de vader van den predikant, dhr Batelaar uit Bodegraven. Toegezongen werd den nieuwen titularis Ps. 134 vers 3. Beide diensten was het groote kerkgebouw stampvol, waaronder voornamelijk des namiddags ook velen van elders. Poortvliet Ds. J. Bus hoopt op Zondag 23 Mei a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente. ZONDAG 4 APRIL 1937. THOLEN. Ned. Berv. Kerk voorm. 9.30 ds. Batelaan te Stavenisse en nam 2 uur ds. Wolfensberger. Beide beur ten collecte generale kas. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen Geen dienst. POORTVLIET. Ned. Berv. Kerk voorm. 9.20 leeskerk en nam. 1.50 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SGBERPENISSE. Ned. Berv. Kerk voorm. 9 30 en nam. 2 uur ds. de Baan. Voorm. Bed. B. Avondmaal en nam. dank zegging en doopsbed. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Berv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Berv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. Batelaan. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Berv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Kraaij. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. Bijeenkomst in de bewaarschool op Maandag 12 April 's avonds 6.30 de heer G. J. v. Zwaverink te Eder- OUD-VOSSEMEER. Ned. Berv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds Vreugdenhil. Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. Dinsdag 13 April 's avonds 6.30 de heer G. J. v. Zwaverink te Eder- PUBLICATIEN VISCHAKTEN Binnenvisscherij Bet Boofd van plaatselijke politie fe Tholen maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie kosteloos verkrijg baar zijn, formulieren voor de aan vragen tot het bekomen van een visch- of hengelakte, voor het jaar, aanvangende 1 JULI aanstaande en eindigende 30 JUNI daaropvolgende. Belanghebbenden worden uilge- noodigd hun aanvragen zooveel mo gelijk vóór 1 Mei e.k. aan hem in te dienen. De aanvraag .van een min derjarige wordt mede onderteekend door zijn vader of voogd, die daarbij tevens zijn beroep vermeldt. De navolgende akten worden uit gereikt a. groote vischakten A tot het vis- schen in de binnenwateren en de rivieren met alle geoorloofde visch- tuigen, tegen betaling vanf7,50; b. groote vischakten B tot het vis- schen uitsluitend in de rivieren met alle geoorloofde vischtuigen, tegen betaling van f 2,50 c. kleine vischakten tot het visschen, hetzij met één peur, hetzij met één hengel geaasd met visch of met één sleephengel, tegen beta ling van f 1, d. hengelakten tot het visschen met meer dan één hengel tegen be taling van f0,50. Tholen, 7 April 1937. 43 Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat gedurende drie maanden, op de secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing is neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is ge steld de verordening op de heffing van rechten onder den naam van leges, goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 22 Maart 1937, no. 13. Tholen, 8 April 1937. 15 JACHTAKTEN Bet Boofd van plaatselijke politie te Tholen maakt bekend, dat ter gemeentesecretarie verkrijgbaar zijn blanco aanvraagformulieren ter bekoming van jachtakteh, voor het tijdvak aan vangende 1 Juli aanstaande en ein digende 30 Juni van het volgende jaar. Belanghebbenden worden uit- genoodigd hun aanvragen ter beko ming dier akten, zooveel mogelijk, vóór 1 Mei e.k. in te dienen. Voor minderjarigen van achttien jaar en ouder worden de jachtakten aange vraagd door hun ouders of voogden. Ingezetenen van het Rijk, houders van een groote jachtakte, kunnen ten behoeve van niet in het Rijk woonachtige personen, onder over legging van dezer portret, een jacht akte, logeerakte genaamd, verkrijgen, geldig gedurende veertien opeenvol gende dagen. Betaald moet worden a. voor een groote jachtakte tot alle geoorloofd jachtbedrijf, dertig gulden b. voor een groote jachtakte tot alle geoorloofd jachtbedrijf, met uit zondering van de valkenjacht, vijftien gulden c. vooreen logeerakte,tien gulden; d. voor een kleine jachtakte tot het vangen van waterwild met netten, waarvan het gebruik geoorloofd is, vijf gulden. Bovendien moet de aanvrager be talen het zegelrecht, dat, ook bij niet-afhalirig van de aangevraagde jachtakte, ten laste des verzoekers blijft, alsmede gemeentelijke leges. Tholen, 7 April 1937. 48 BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN v.2 t/m 8 April 1937 Gehuwd Valentijn Laban, 26 jaar en Geertruida Julia Elisabeth Wollens- berger 31 jaar. Overleden Hendrik Verkerke 79 jaar wedn. van D. E. v. d. Velde. Gemeente STAVENISSE over de maaprrt Maart 1937. Geboren Marinus Gornelis, zv K- Goedegebuure en P. van Oeveren- Adriana, dv. P. Stoel en G. W- Steendijk. Leentje, dv. F. W. Hout 11. A. Eerland Martina Marina, dv. D Ridderhof en J. L. Oeveren. Jannetje Jacoba, dv. A. van 't Veer I. H. Hage. Geertje, dv. A. Hendrikse en N. A. Burgers. Overleden M. G. Steendijk 75 j. echtgen. van A. 11. v. d. Slikke. Gehuwd G. v. Putte 27 j. jm. (van Oud-Vossemeer) en J. W. Gakeer 26 j. jd. Ingekomen G. van Putte van Oud-Vossemeer. M. P. Kievit van Scherpenisse. P de Graaf van Burgh. I. J. Sakko van Tholen. M. Goede- buure van Rotterdam. Vertrokken A. H. Suurland en gezin naar Goes. A. G. Priem naar Rotterdam. Gemeente OUD-VOSSEMEER over de maand Maart 1937. GeborenAbraham Gornelis, zv. G. P. de Hond en M. S. Wessels. Gornelis Wilhelmus Johannes, zv. C. P. Timmermans en M. A. A. Damen. Jan Marinus, zv. G Heijboer en J. M. Lindhout. Johannes Adriaan, zv. J. A. Duine en T. A. Bentschap Knook. Anna Maria Magdalena, dv. J. J. Versluijs en M. J. T. Sybrandy. Marinus, zv. J. Pipping en G. van Daalen. Marinus Pieter, zv. D. L. Oosdijk en G de Jonge. Adrianus Gornelis, zv. L. Havermans en A. C van Loenhout Gehuwd: W. A. den Baan 26 j. en A. P. van Dijke 23 j. Overleden: J. M. Gebraad 34 j. W. J. L. Douw, 57 j. echtgen. van M. Roggeband. S. Moerland 71 j echtgen. van J. Geuze. Loop der bevolking. Ingekomen W. N. v. d. Klooster van Poortvliet. A. van Burgh van Poortvliet. C. A. Klooster van Elle- woutsdijk. L. v. d. Kleijn en gezin van St.Annaland. Adr. Houkeen gezin van Scherpenisse. D. M. v. d. Zande van Bergen op Zoom. J. v. d. Berge van Rotterdam. G. Rijstenbil van Almelo L). L. Oostdijk van Poortvliet. Vertrokken M. van Dienst naar Bergschen hoek. J. A. den Engelsman en gezin naar St.Annaland. C. van Putte naar Stavenisse. J. A. Slootweg naar Langerak M. A. Vermet en gezin naar 's Heer Arendskerke. MARKTBERICHTEN THOLEN, 9 April 1937. Roomboter f 0.82 per pond. Boereboler f 0.77 Eieren f 3.— per 100. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. April Graden G. Zaterdag 3 6,2 Zondag 4 6,4 Maartdag 5 7,2 Dinsdag 6 8,1 Woensdag 7 9, Donderdag 8 9,2 Vrijdag 9 9,4 Ondertrouwd J. W. VAN BEMDEN 46381 en M. W. VOSHOL Poortvliet, 8 April 1937. De Beer en Mevrouw LABAN- Wolfensberger zeggen door deze, mede namens wederzijd- sche familie, hartelijk dank voor de zeer vele blijken van mede leven ondervonden voor en tij dens hun huwelijk. 10 41:392 Tholen, 9 April 1937. DANKBETUIGING. De Wel Eerw. Pater Tri. vak Tilbeurgii, brengt op deze wijze allen, die bij zijn Priesterfeest medewerking hebben verleend en belangstelling hebben geloond zijne oprechte en hartelijke dank voor de eer hem bewezen. Oud-Vossemeer, 9 April 1937 12 46384 beschikbaar voor hypotheek met llinkeoverwaarde. Brieven onder No. 46389 Bur. v. d. blad. 6 De verloting ten behoeve van de herstelling der schietbaan is definitief vastgesteld op Zaterdag 19 Juni 1937. Loten zijn nog verkrijgbaar bij de firma C. DIELEMAN Tholen. Op nader te annonceeren datum zullen de erven van wijlen den Heer C. A. VAN LUIJK te Stavenisse, in het openbaar ver koopen diverse perceelen bouw en weiland, liggende in de gemeenten Stavenisse en Pooit" vliet.- 19 46390 NOTARIS MEULENBERG. Notaris MEULENBERG te St.-Maartensdijk zal, ten ver zoeke van den Beer J. Nieuwdorp, aannemer te Beemstede, OP DONDERDAG 22 APRIL 1937, 's avonds 7 uur, in het koffiehuis van den Beer Geene te Poort vliet, in ééne zitting, bij inzet en toewijzing, in het openbaar verkoopen aan de Langestraat no. 198 te Poortvliet, kad. Sectie G no. 1058 groot 4 a. 90 c.a. 34 46391 Aanvaarding bij betaling. Voor bezichtiging zich aan te melden bij den Beer Jacs. Elen- baas, timmerman te Poortvliet. Bestelt dan Uw Trouwkaarten of Cir culaires bij ons of onze Agenten l Lage prijzen, nette uit- üoeringen bovendien wordt Uw ondertrouwadvertenlie gratis geplaatst in de Thoolsche Courant Firma J. M. C. Pot Tholen Geef voor dien bloff enden hoest dadelijk Akker's Abdijsiroop. Hel behoef! geen kinkhoes! ie zijn, maar een kmderhoes! moei niel ver waarloosd worden. Waarom Uw kind noodeloos te laten lijden. Waarom zoudt Ge niel juist nog op tijd hel beste en meest krachtige middel geven. Dat middel is* toch Akker's Abdijsiroop, die reeds zoovelen ge holpen heeftHeeft Uw kindje het benauwd Slaapt het 's nachts niet door hoesten, kuchen of piepen op het borstje? Abdijsisoop zal Uw kind helpen, die slijm losmaken, de hoest rtjp maken en stoppen. En morgen ziet Ge niet meer de traantjes in de oogen door dat afmattend hoesten. De afmatting van de ademhalings organen is weggenomen, de adem haling zal weer ruim en diep zijn. De prijs van Abdijsiroop i« verlaagd. Thans slechts 75 d. per flacon!

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1937 | | pagina 3