Gemehcd Een bril koopen Je adres voor Vlisco overhemden Joh. Beukelaar dienstmeisje. Als lam geslagen! AKKERTJES (J D-VOSSEMEER. Uitslag der wedstrijd „De Denkers" te Sta- sse tegen „Uns Genoegen" alhier: unstM. Vermaas 02,20 mptA. v. d. Reest 02,20 eurloo—H. Hornmeling2—0, U—2 indhout—I. de Rijke 0—2,0—2 erkerkeA. v. Oeveren 20,02 LiereC Moerland 02,20 KloetN. Noorland 02, 2—0 lol—A. Goedegebuure 20,2—0 Poortvl.G.v. Be veren 20,20 e Rijke—M.v. Oeveren 2—0,0—2 apelle—D. Ridderhof 11,2—0 Engelsman-L. Minheere 0-2,1—1 Verkerke-C. Suurland 02,20 gtendag-B. v. Haaften 02,02 roogers-J.G. Droogendijk 0—2,0—2 osholA. Qnist 20,20 oornstra—P. v.d. Reest 20,2-0 mptJ. Droogendijk 2—0,0—2 Denkers" behaalden in dezen strijd 31 punten, „Ons Genoegen" unten. Van de 3 ontmoetingen er thans 2 beslist in het voordeel onze plaatsgenooten. In hotel „Au Chausseur Repo- van dhr. Ampt-Lindhout, dat deze gelegenheid passend ver- 1 was, is een rook wed strijd ge len, waaraan 48 personen hebben genomen. Beschikbaar waren 8 :en. Winnaars werden pr. A. v. Driel Dz. 2 u ir. M. J. v. Dijke Pz. 2 u )r. Jac. Minheere Cz. 2 u r. J. de Klerk 2 u 25 m., 5e pr. Boogaard 2 u. 24 m., 6e pr. oudzwaard Mz. 2 u. 20 m.. arnoudse Bz. 2 u. 5 m.. en Engelsman 2 u. 4 m 30 r 29 r 27 r 7e pr. 8e pr. er vóór 50 jaar in onze omgeving gebeurde. het no. van 5 Maart 1887 der Th. Ct. lezen wij o. m. dat te nnaland een opleving in den appelhandel is. Blauwen werden landeld tegen f3.per H.L. ie ajuin liep terug tot ver beneden de 60 K.G. lis opmerkenswaard werd even- uit St. Annaland gemeld dat le loting voor de Nat. Militie de ïzoon van den burgemeester al- no. 1 trok, hetgeen 3 maal het geweest is bij vroegere lotingen de 3 zoons van den burgemeester. |e Tholen zijn door de justitie loord L. L. en VV. C. A. bij wien lin dienstbetrekking was. Een en [er vermoedelijk in verband staande het onder Poortvliet gevonden lerlijkje. |en overstaan van notaris Wagtho [den te Tholen onroerende goe- in verkocht eigen aan C. Bijl te Irtvliet. Kooper werd G Bierens holen, voor het land werd f460 gemet betaald. i het nummer van 12 Maart komt voor dat de kiezerslijst te Annaland voor den gem raad 121 voor 2e Kamer en Prov. Staten kiezeis telde. e Slavenisse is een paar in ertrouw opgenomen, dat tesamen jaar oud is. het no. van 19 Maart lezen wij het aantal kiezers te Tholen voor raad 171 en voor 2e Kamer en v. Staten 93 is. 'ij den verkoop van den bóeren- Jan van den heer P. J. van der door nots. Wagtho brachten de rden op f 105—f 390, koeien gingen f189. n het verslag van de Provinciale uwsche Archeologische commissie lt de secretaris mede, dal door de loeiingen van den ijverigen cor- xmdent, nu wijlen den heer C. lestelle, het gelukte, door bemid- ing van het Rijksbureau voor de numentenzorg te bewerken, dat noodzakelijke verbouwing aan den tigen gevel aan de Hoogstraat 9 Tholen, dateerend van 1790, zoo nig mogelijk afbreuk deed. )e directeur van het bureau vo:r- inid riep de medewerking der omissie in voor het verkrijgen van goede bestemming voor het in huis aanwezige stuc-plafond en immering van een der kamersde nmissie meende, dat wellicht de trictsbouwkundige bij den Rijks- >ouwendienst hiervoor te zijner I een bestemming zou kunnen den. )e heer Hollestelle zond ook nog beschrijving van een credobord het transept der Kerk te Tholen. commissie betreurt het zeer, dat door zijn overlijden van zijn nuttige dewerking voorstaan verstoken zal ven. Feestelijke Herdenking van het 650-jarig bestaan van de stad Bergen op Zoom in 1938 In 1938 herdenkt Bergen op Zoom het 650-jarig bestaan als stad. In 654 stichtte de H. Geertruida, dochter van Pepijn van Landen, hier een kapel (de tegenwoordige St. Geertruidts Bronne), waarom ze patrones der stad werd genoemd. Vroeger vormden Bergen op Zoom met Strijen, Geer- truidenberg, Zevenbergen en Breda het graafschap Strijen. In plm. 1200 verloor Strijen zijn titel als graafschap en werd verdeeld. Hel grootste deel kwam aan Holland, maar Bergen op Zoom kwam aan den Hertog van Brabant die het in leen gaf aan Gerrit van Wesemale, een afstammeling van het huis Strijen. Deze liet de stad met muren omringen. Ziehier de vroegste geschiedenis van Bergen op Zoom. 650 jaren zijn sindsdien verloopen en thans heeft de burgemeester van Bergen op Zoom een „stichting" in het leven geroepen, die tot doel heeft de feestelijke her denking van dit feit te vieren. De dagelijksche leiding is in handen ge geven van de heeren Mr. J. P. Tl. M. van Hasselt. W. Asselbergs Chz. en G. J. F. Slootmans. Reeds zijn diverse heeren uitgenoodigd om de leiding van de verschillende feest-commissies op zich te nemen. Het herdenkingsfeest zal op Zater dag 4 Juni 1938 beginnen en 12 dagen duren. De stad zal gedurende dien tijd op feestelijke wijze versierd zijn. De clou van het feest zal een Histo rische optocht zijn. Hiervoor is reeds een zeer bekwame leider aangezocht met deze heeft het stichtings-bestuur reeds een eerst oriënleerend onder houd gehad, waarbij zeer duidelijk is uitgestippeld, wat allereerst moet worden gedaan. Daarnaast zal op Plein 13 een oud Bergen op Zoom% met attractie-terrein verrijzen.^)e orga nisatie hiervan berust in handen van V.V.V. De zwendelbanken. Bij de behandeling van de zaak tegen een tweetal zwendelaars te Amsterdam door de rechtbank aldaar heeft de officier van justitie gesproken van „de woekerplanten in Neerlands financieele tuinen." Naar aanleiding daarvan heeft het Tweede Kamerlid ar. I. H.J. Vos aan den minister van Justitie gevraagd, of deze het niet gewenschl acht, dat wettelijke maat regelen worden voorbereid, om aan deze en soortgelijke praktijken een einde te maken, nu blijkt, dat de Justitie, die van goeden wille is, in vele gevallen in de bestaande wet geving niet voldoende wapenen vindt om met succes in te grijpen. Een spook Twee mannen kwamen op het politiebureau te Harlingen aanloopen met de mededeeling, dat ze een spook hadden gezien op een weiland aan den kleinen Schapedijk. Het was een witte gedaante, heel vreemd. Het verhaal maakte indruk op de politie, een agent ging met de mannen mee naar den eenzamen Schapedijk. En ja, het was er.De agent ging eens kijken. Het spook vluchtte niet, maar bleef zich grillig voortbewegen. Het gerucht zegt dat een stuk wit papier van groote afmetingen daar met bijbedoelingen was gedeponeerd om spookdiensten te verrichten. Een doeltreffend middel. Dank zij de goede werking van de alarmsignaalinrichting is de inhoud van de brandkast in het kantoor van het aan de Domselaerstraat O te Amsterdam gevestigde melkcontrole- bureau niet in de handen overgegaan van hen, die het daarop hadden voorzien. De onbekende daders waren door een tuimelraam naar binnen geklom men, doch toen zij de lokaliteit be traden, waar zich de brandkast bevindt stelden zij daardoor de alarmsignaal inrichting in werking. Met groote haast moesten de indringers de vlucht nemen, want toen kort na de waar schuwing politie ter plaatse was waren zij nergens meer te bekennen. INGEZONDEN. Geachte Redactie, Vergun mij s.v.p. een plaatstje in Uw eerstvolgend blad v«or het vol gende. Aan allen en een elk der inwoners van Oud Vossemeer wordt, ten huize van ondergeteekende, gelegenheid gegeven inzage te nemen van het geldelijk bedrag dat is ingezameld ter eere van den WelEd. heer Dr. Vermet bij zijn vertrek uit onze ge meente, terwijl tevens, desgewenscht, ook verantwoording zal worden ge daan van den aard der geschenken en de wijze waarop deze daarvoor zijn aangekocht. Beleefd dankend voor de verleende plaatsruimte Mr. de Redacteur, Hoogachtend, Uw dw. dn. P. J. RUYTENBURG Oud Vossemeer 19 Maart 1937. LIED VAN DE WEEK PIET HEIN-AUBADE 1937 Vier Nederlandsi'he vracht schepen zijn thans, begeleid door een Nederlandschen kruiser, veilig de Straat van Gibraltar gepasseerd. Onderweg kwam men een Spaanschen kruiser tegen, die beleefd het saluut bracht Heb je wel gehoord van die [Hollandsche vloot, Daarginds aan de Spaansc.he kusten, AI is het voorloopig een enkele boot, Ze laten de onzen nu rusten Piet Hein, Piet Hein, Al was je naam ook klein, De Nederlandsche vlag, Die wordt, vatidaag-de-dag, Nog steeds eerbiedigd, vol ontzag.. Steeds maar kwamen nieuwe [berichten hier in, Van schepen, ginds aangehouden, Soms hield men de lading, tot [eigen gewin, Of wij dat zoo laten zouden... Piet Hein, Piet Hein, Al was je naam ook" klein, De mannen van jouw soort, Die leven op m'n A'oord Hier in ons land nog altijd voort Ai, wat kijken ginds nu die [Spanjaarden sip. Nu wij er de kapers weren, En al onze vrachtschepen thans [in een wip, Er veilig de kust passeeren. Piet Hein, Piet Hein, Al was je naam ook klein, Hij is het, die ons dekt, Die eerbied en respect Voor onze vloot steeds heeft gewekt. Vier van onze schepen, door ['n kruiser behoed, Die kliefden sindsdien de baren, Doch thans liet de Spanjaard met [minzamen groet Ze rustigjes verder varen... Piet Hein, Piet Hein, Al was je naam ook klein, Had jij dit kunnen zien, Dan had je éen op tien Je slap gelachen nu, misschien. Heb je wel gehoord van die [Hollandsche vloot, Daarginds aan de Spaansche kusten, Al is 't dan ook maar éen [enkele boot, Ze laten de onzen nu rusten Piet Hein, P et Hein. Al was je naam ook klein, Jouw daden en jouw macht, Zijn Holland nog tot kracht, Een steun voor ieder nageslacht 1 PUBLICATIËN Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat de reinigingsrechten (wisselton eerste kwartaal) moet be taald zijn den 31 Maart 1937. De Gemeente-ontvanger van Tholen. 8 BURGERLIJKE STAND. Gem. Tholen van 19 t/m 25 Maart Geen aangiften. Gem. POORTVLIET over Februari 1937. Geboren Arie Jan, z. v. J. W. Hage en P. G. v. d. Male. Jannetje Helena, d. v. W. van Dijke en Wilh. Lind- hout Machiel Gorn. Ista, z. v. L. H. Ista en S. C. Mol. Cornelia Johanna Maria, d. v. M. G. Murre en L. C. J. Niemantsverdriet. Getrouwd: W. Vroegop en Jaco- mijna E van der Maas. Gemeente SINT-MAARTENSDIJK over Februari 1937. Geboren Pieter Gornelis, z.v. W. II. de Haan en D. J Knuist; Cornelia Jacoba, d.v. A. M. Hengstmengel en H. P. Janse. Getrouwd: A. Nijsse, jm. 23 jaar en G. J. Koopman, jd. 21 jiar. Overleden M. P. Bijl, 58 jr. man van L. J. Kwaak. Loop bevolking. Gevestigd F. van Twist en gezin uit Woensdrecht; J. Vinjé uit ScherpenisseH. P. Janse uit Poortvliet; G. Hage uit Sint-An- naland. Vertrokken: C. floogstrate en gezin naar SteenbergenC. J. Koopman naar KrabbendijkeJ. de Wit naar Rotterdam. Gem. STAVENISSE over Februari 1937. Geboren Cornelia Galharina, d. v. P. van Oeveren en C. Potappel. Jan Johannes, z. v. J. J. Vermaas en H. Hage. Jans, d. v C. den Braber en M. de Graaf. Overleden L. Dorst 79 j., wed. van H. Boogaard. H. C. Moerland 24 j. ongeh., d. v. J. Moerland en P. v. Oeveren. Te Bergen op Zoom E. J. Boogaard 48 j., echtg. van D. J. Letzer. G. A. v. Luyk 74 j., echtg. van P. J. Hage. P. Hage l7j., van Rotterdam en P. J. Zachariasse. 22 j. jd. L. Moerland, jm. 23 j. en P. M. v. d. Velde, jd. 22 j. Vertrokken naar Rotterdam M. G. Stoutjesdijk en fam. Naar IJselmonde P. G. Zachariasse. Ingekomen: van Tholen J. Bout en gezin Gem. ST. ANNALAND over Februari 1937. Geboren Ehzabeth Abramina, d. v. A. J. Kurvink en A. J. Polderman. Pieter, z. v. E. Polderman e. v. M Goudzwaard. Gehuwd J. P. Ligtendag 51 j., wednr. en M. den Engelsman, 37 j jd. H. Slager, 24 j. jm. en J. J. Scher penisse, 18 j jd. J. J Beekman. 25 j. jm. en G. M. Weijler, 22 j. jd. Overleden Johannes Pieter 14 m., z. v. J. L. J. van Popering e. v. A. Polderman. Gornelis Scherpenisse 65 j., echtg. van C. J. Polnerman. Johannis Willem Elenbaas 60 j., echt- gen. van W. Polderman. Adriana van der Welle 81 j., echtg. van A. Goedegebuure. Gem. OUD-VOSSEMEER over Februari 1937. Geboren Christina Adriana, d. v. M. Wessels en G. W. Kaashoek. Anna Catharina, d. v. J. Hommeien E. Etienne. Gehuwd: Arie van Burgh, 23j en M. v. Poortvliet, 22j. Jac. Roggeband, 27 j. en J. P. v. Daalen, 22 j. Overleden: Johannis v. Putte69j., echtg. van F. M. Rijslenbil. Marijnus v. L jenhout 9 j., z. v. J. A. v. Loen- hout en G v. Oevelen. P. A. de Ko ning, 1 j., d. v. G. P. de Koning en J. A. Wijten. J. F. Hommel 2 j., z. v. J. J. Hommel en M. A. de Jonge. G. A. H. de Koning 14 j., z. v. G P. de Koning en J. A. Wijten. Maria Raak 88 j wed. v. J. v. Luijk Loop der bevolking. Ingekomen: H. Minheere van Nieuwveen. Vertrokken: J. A. Gunst naar Zevenhuizen. G. Quist naar Bergen op Zoom. H. J. Havermans naar Bergen op Zoom. KERKNIEUWS. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Haan en nam. 2 uur ds. Wol- fensberger.Maandel.coll. voordekerk. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur ds. Baaij. Voorm. Bed. H. Avondmaal. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 930 ds. Wolfensberger. Ger.Kerk voorm. 9.30 dr. Veltenaar Ger. Gem. voorm. 9 30 de heer Visser te Rotterdam. Vrije Ger. Gem. voorm. 9.30 ds. Baaij. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.20 en nam. 1.50 uur ds. Bus. Voorm. bevestiging nieuwe lidmaten. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur Cand. B. A. van Lummel te Willemstad. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.20 ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 9.30 Gand. van Lummel. Oud Ger. Gem. voorm 9.301eeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 leeskerk en nam. 2 uur ds. de Haan. Bevest. nieuwe lidmaten. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk. voorm. 9.30 ds. de Haan. Ger. Gem. voorm. 9.30 leeskerk. Donderdag 1 April 's avonds 6 uur ds. v. d. Berg Bevest. nieuwe lid maten. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 en nam. 2 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. leeskerk. Gebouw „Rehoboth" Maandag 29 Maart 2e Paaschdag 's avonds 7 uur ds. Johs. Bronsgeest te Velsen. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Kraaij, bevest. lidmaten en 'savonds 6 uur ds. de Bres. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk. Oud Ger.Gem. voorm. 9 30leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. flerv. Kerk voorm. 9.3U leeskerk en nam. 2 uur ds. Kraaij. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Kraaij. Ger. Gem. voorm. 9.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. Eist. Voorm. bev. nieuwe lidmaten. Coll. Zieken fonds en gen. kas. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. Maandag 2e Paaschdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. v. Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 ds. Vreug denhil. Ger. Gem. voorm. 9 30 leeskerk MARKTBERICHTEN THOLEN, 25 Maart 1937. Roomboter f 0.82 per pond. Boereboter f 0.77 Eieren f 3.20 per 100 St. Maartensdijk, 25 Maart 1937. Granen geen noteering. Witte eigenh. f 1.501.60 Zeeuwsche bonten f 1 90— 2.00 blauwen f 1.902.00 Poters f 1.25 Alles per 70 kg. Groote ajuin f 0.650.75 Alles per 60 kg. Hooi f25.00—f30.00 Geperst stroo f 11.00 per 1000 kg. Ondertrouwd: W. J. GEUZE en 7 46354 E. D. BUL. Poortvliet, 25 Maart 1937. Getrouwd J. MEYAARD 13 en 46358 I. SAKKO, die tevens hun hartelijken dank betuigen voor de blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. Stavenisseweg A 380. Slavenisse, 18 Maart 1937. Hiermede beveel ik mij beleefd aan tot het geven van Piano lessen. Lessen ook aan huis. 8 CORRIE VERKOUTER. 46357 Gediplomeerd Leerares ZZ. Zoom 25, Bergen oo Zoom is een zaak van vertrouwen Wendt U tot een deskundig adres10 46349 C. W. ROBBE. Steenbergschestr. 4 t/o S. de Wit BERGEN OP ZOOM. is en blijft Brugstraat 18 46360 Alleenverkoop voor Tholen Allernieuwste modellen Gevraagd voor dag en nacht een net Zich te melden bureau van dit blad. 46359 8 Nederlandse* voelt Ge U als de Griep U Product pakt. Naar bed, en laat U er snel van afhelpen met die geneeskrachtige Volgens recept van Apotheker Oumont

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1937 | | pagina 3