Oranje=lied handelen bij punt 8 in beslof !i; gadering. Met alg. st. wordt gevonden. De voorzitter zegt dat er nog t stuk ligt datto vergeten'is van zes onderteekenaars betredende het ver plaatsen van een lantaarn. Na eenige discussie wordt besloten die lantaarn te verplaatsen. Daar M. K. van Nieuwenhuijzen en Ligtendag geen bewijsstukken hebben ingediend omtrent hun aanslag school geld stellen burg. en weth voor op un verzoeken afwijzend te besrhik- ken, waartoe met alg. st. besloteD wordt. Burg. en Weth. stellen voor een wijziging te brengen in de twee stern- districten. Met alg. st. wordt dit goed gevonden. Burg. en weth. stellen voor vast te stellen een verordening tot neffing van 75 opcenten op de gemeente fondsbelasting. Met alg. st. wordt dit aangenomen. Herbenoemd worden tot leden van het armbestuur de heeren J. H. Mees en M. P. van der Stel. Van dr. Vermet was een schrijven ingekomen waarin hij mededeelt dat het zijn plan is van het voorjaar met zijn practijk op te houden en dat bij dan nu ontslag vraagt als geneesheer belast met de vaccinatie en beveelt zijn opvolger dr. M. Lindenberg aan. Burg. en weth. stellen voor dr. Ver met met ingang van 7 Januari 1937 eervol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de bewezen dien sten. Met alg. st. wordt dit goedge vonden. Met alg. st. wordt in zijn plaats benoemd dr. M. Lindenberg. Ingekomen zijn verzoeken van J. Lindhout en J. P. van der Welle om vergoeding volgens art. 13 der 1. o wet. Burg. en weth. stellen voor de ge bruikelijke vergoeding van '/2 cent per k.m. te geven, waartoe met alg. st. besloten wordt. yastgesteld worden een verordening heffing besm. ziektegelden en een verordening vordering vergoedingen voor het hebben onder, op of boven openbaren gemeentegrond van ge leidingen voor radiodistribulie. Naar aanleiding van de laatste verordening vraagt de heer Heijboer n. ,oi.gUH |ïren het oe moeten staan nosriQ ^«oden over h n eigendom- t'trrz*,, - i.tter antwoordtMat dit niet behoeft. De heer Heijboer vraagt ook nog hoeveel de kosten zijn voor een over spanning. De voorzitter antwoordt dat dit 25 cent per overspanning is. Burg en weth. stellen voor om voor f1000 keimateriaal voor '1937 aan te schallen, in verband reservee ring haven. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Bij de rondvraag wijst de heer Jeroense op de onbillijkheid dat van de steun ook wordt afgetrokken wat verdiend wordt als men drager is bij een begrafenis. De voorzitter antwoordt dat dit beschouwt wordt als een eeretaak en het inkomsten zijn uit arbeid, dus moeten volgens den minister worden afgetrokken. Het is nogmaals gevraagd aan den min ster en er is antwoord gekomen dat het er absoluut moet worden afgetrokken. De heeren Heijboer, van Gorsel en Daane vinden het ook zeer onbillijk, maar de conclusie is dat er niets aan te doen is. De heer Jeroense zegt dat hij be klad is als degene te zijp die er voor gezorgd heeft dat er in de polder haven geen aardappelen meer ge laden mogen worden. Hij vraagt hoe men dat weten kan, daar dit be sproken is in een commissievergade ring. De voorzitter antwoordt dat ook niet te weten Als U misschien een naam wilt noemen De heer Jeroense zegt dit niet te kunnen, want zijn zegsman heeft hem gezegd die naam van wie hij het weet eerst over een jaar te zullen noemen. De vergadering wordt geschorst en gaat men over in besloten vergadering. Na heropening der vergadering stellen burg. en weth. voor een be drag van f 100 uit te trekken voor een uitdeeling aan de armen ter ge legenheid van het Vorstelijk huwelijk, f50 voor de schoolkinderen en epn later te bepalen bedrag aan de Uranjo- vereeniging om de feestdag te ge denken Met alg. st. wordt dit voorstel aan genomen. Hierna sluiting. SCHERPEN1SSE, 23 Dec. 193<L Voorzitter Burgemeester W. L. Klos. Secretaris de heer A. L. G. van Doorn. Aanwezig alle leden. De notulen van de vorige vergade ring worden voorgelezen en onge wijzigd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Op het verzoek van A. Gosseling orn in aanmerking te mogen komen voor metselwerk voor de gemeente wordt gunstig beschikt. Besloten wordt naar aanleiding van een schrijven van eeu schrijven van den minister van Soc. zaken de kerst- gave uit te reiken. Op het verzoek van G. Suurland, E. Suurland. D. van Houdt om re ductie op de pachtsommen voor land aan de gemeente, wordt op voorstel vau burg. en weth. 40 reductie gegeven onder nadere goedkeuring van Ged. Staten. Procesverbaal van kasopname bij den gem.ontvanger. Burg. en weth. stellen voor vast te stellen de heffings- on invorderings verordeningen inzake schoolgeld, zoo als deze ter inzage hebben gelegen. De heer van Ast zegt, dat de be lastbare minimvm huurwaarde van f75, hem op het eerste gezicht te laag voorkwam. De voorzitter zegt, dat het hier gaat om de belastbare huurwaarde, zoodat reeds rekening is gehouden met de kinderaftrek. De heer van Ast zegt dit wel te begrijpen, maar er zouden nu toch menschen met slechts één kind bij die laagste norm schoolgeldplichtig worden, hoewel blijkens ce raming in de bfigevoegde financieele gege vens dit aantal niet groot zal zijn, zoodat er practisch eigenlijk ook weer geen bezwaren aan verbondeu zijn. Met alg. st. worden de verorde ningen vastgesteld en stellen Burg. Weth. voor over te gaan tot vaststelling van een heffing en een invorderingsverordening op de besm. ziektegelden, zooals dezo ter inzage hebben gelegen. Met alg. st. worden deze vastgesteld. Het ko hier hondenbelasting wordt met twee belasti. gplichtingen aangevuld. Met alg. st. wordt goedgevonden een wijziging van de begrooting voor 1936. Herbenoemd wordt als vertegen woordiger voor de gemeente in de N. V. Waterleidingmij. Tholen voor 1937 de heer G. G. Hartog. Herbenoemd wordt als lid van het burg. armbestuur de heer G. J. van Popering. Overeenkomstig het voorstel van burg. en weth. worden, behoudens gosdkeuring van hooger gezag, de 12 gemeentewoningen aan de tegen woordige bewoners verhuurd tegen een huurprijs van f 104 per jaar, evenals de achter die woningen lig gende tuintjes tegen f2.50 per jaar. Burg. en weth. stellen voor f50 beschikbaar te stellen voor een trac- tatie aan de schoolkinderen bij het huwelijk van H. K. H. Prinses Juli- ana en aan het personeel over te laten, op welke wijze dit bedrag het beste kan worden besteed. De heeren Rijstenbil en van Ast vragen hoeveel dit per kind is. De voorzitter antwoordt dat dit ongeveer f0 30 is. De heer Vos acht het geven van een aandenken aanbevelenswaardig, mits het zou passen in het kader der financieele mogelijkheden. De voorzitter zegt dat reeds koste loos een rijmprent vanwege het de partement wordt verstrekt. Het voorstel van burg. en weth. wordt z. h. s. aangenomen. Vastgesteld wordt de pensioens grondslag van J. Wondergern, ge meenteveldwachter met ingang van 1 November 1936. Bij de rondvraag vestigt de heer van Ast de aandacht op de onge- wenschte toestand van een gedeelte der Julianastraat, waar geregeld groote plassen water staan. De straat zou daar iets gelicht moeten worden. Ook aan de kanten van den Achterweg vanaf de schuur der Gebr. Kleppe in de richting van de Bakkerstraat zou iets dienen te gebeuren, evenals voor de woning van Johs. Menheere. De voorzitter zegt onderzoek en evetueele voorzieningen toe. De heer Vos zegt dat hij het plan had te zeggen, wat de heer van Ast reeds naar voren gebracht heeft ten aanzien der Julianastraat. Hierna sluiting. LIED VAN DE WEEK Holland, Holland, Jij en Oranjq Vormen samen een band, Onverbreekbaar hecht en sterk Innig verwant! Héél ons volk is daarin Eén van wil en van zin, Van Dokkum tot Rockanje Voor Nederland en Oranje I Holland, Holland, Moeilijke dagen Kwamen ook, zonder tal, Stormen gierden om ons heen, Strijd overal... 't Ging ons alles voorbij, En we juichten weer blij Van Dokkum tot Rockanje: Dat danken we aan... Oranje! Holland, Holland, Dagen van weemoed Rouw en smart voor ons land Hebben sterker nog vernauwd d'Innigen band. Vreugde heerscht nu alom, En juichen we daarom, Van Dokkem tot Rockanje Lang leve het Huis van Oranje! Holland, Holland, Heerlijke dagen Breken thans voor ons aan, Heil U, Bruidspaar él 't geluk Dat mag beslaan Dit is de innige wensch Van wel iederen mensch Van Dokkum tot Rockanje: Geluk voor het Huis van Oranje (Nadruk verboden).

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 6