DRUKWERK FIRMA J. M. C. POT, THOLEN QgftgtO typografisch goed uitgevoerd, kost U NIETS MEER dan drukwerk dat men U in slechte uitvoering levert. Bij ons besteld zult Ge in alle opzichten tevreden zijn. - Best papier, onberispelijke afwerking, ziet daar Uwe belangen be hartigd indien Gij ons Uw werk opdraagt passen voor de eerste drie klassen, maar dan per maand, want per week is ondoenbaar, en dan zou dit in kunnen gaan 1 Januari 1937. Hierna sluiting. 's fcfi Inschrijving baconslachting Alle groote fabrieken voor precies 10.99 per 100 K.G. ingeschreven. Het H b 1. verklaart zich in staat alle twintig inschrijvingsprijzen te kunnen mededeelen van de aanbe steding van het slachten en zouten van baconvarkens voorde Veehouderij Centrale. Het blad herinnert er aan dat alleen de inschrijvingen beneden een gulden door de Centrale zijn gegund Zwanenberg's fabrieken f 0.99 Uithoornsche Bacon fabrieken (van Zwanenberg) f 0.99 Van Zwanenberg's fabrieken, Winterswijk f 0.99 Wijnbergen's fabrieken, Boxtel (van Zwanenberg) f 0.99 Pasman's Exportslachlerijen, Steen wijk f0.99 Udema's Exportslachterij. Gieten f 0.99 Hartog's Vleeschmaalschappij Oss f 0.99 Het ongelooflijk groote toeval wil dus, dat alle groote baconfabrieken op de cent af hebben „gecalculeejd" op zegge 99 cent, hoewel zij drie maanden geleden voor een rijksdaalder inschreven, waarvan zestig cent n „opzetje", aldus het blad. De kleinere fabrieken schreven voor prijzen van f0 85 tot f2.10 in. Het blad verneemt tevens, dat mi nister Deckers over deze inschrijving welke wederom aan afspraakjes doet denken, al is het dan nu „om laag" zeer ontstemd is. Afgewacht moet thans worden voor welken prijs de minister de coöpera tieve fabrieken, die niet behoefden in te schrijven, aan het slachlwerk zal doen deelnemen. Want nu de particuliere fabrieken, die boven f 1 Aanbevelend, 66 45168 inschreven, niets krijgen toegewezen, gaat het toch moeilijk aan, om de coöperaties voor f2 te laten slachten Onderscheiding Aan Prins Bernhard van Lippe— Biesterfeld is door de Koningin het grootkruis in de orde van den Neder andschen Leeuw verleend. Het grootkruis wordtin hoofdzaak aan vorstelijke personen verleend, slechts enkele hooggeplaatste ver dienstelijke Nederlanders bezitten deze onderscheiding. Wie heeft gelijk Op het IJsselmeer houden zich honderden wilde zwanen op. Een strenge winter op komst, zeggen „deskundigen." Daartegenover worden nog zwalu wen en groote troepen kieviten in ons land waargenomen, hetgeen naar weer andere „deskundigen" beweren, een zachte winter beteekent. Smakelijk eten Bedorven visch voor normale prijzen aangeboden. Ambtenaren van den keuringsdienst kregen op de markt te Den Bosch, toen zij in de nabijheid van een vischkraam verkeerden, een verdacht luchtje in den neus, Jat verre van smakelijk was. Zij inspecteerden de ten verkoop aangeboden waar eens en ontdekten toen dat niet minder dan 40 kisten makreel per auto waren aangevoerd, die niet voor consumptie geschikt bleken. De visch verkeerde nl. reeds in staat van ontbinding. De verkooper, iemand uit Nijmegen, had nog getracht de partij te sorteeren, maar wegens den verregaander] staat van beschimmeling was hij hierin niet geslaagd. Bij het verhoor verklaarde hij de partij van een onbekende te hebben gekocht. Het mag een geluk genoemd worden, dat van de partij nog niets verkocht was. De verkooper wilde er normale prijzen voor maken. De partij is vernietigd. Nachtwaker pleegde zelf inbraken. Sittard heeft een nachtveiligheids dienst niets bijzonders. Deze dienst had bewakers, ook niets bijzonders. Behalve een, die wel zeer bijzonder, vil De man heeft zich n 1. in dienst schuldig gemaakt aan talrijkeinbraken, pogingen tot inbraak en diefstallen. Een huiszoeking bij den dader bracht zulk een massa gestolen goederen aan het licht, dat er twee auto's noodig waren om deze naar het politiebureau te vervoeren. Ontvreemd werden o. a. een partij leer, schoenen, veters, onderdeelen, twee bruine costuurns, een zwart costuum, een zwart pak, pantalons, overjassen, een leeren jekker, schriften, boekjes, inkt, pot- looden, rijwiellantaarns en dynamo's. Tijdens zijn nachtdienst maakte de man op listige wijze van de gelegen heid gebruik om zijn slag te slaan. Hij was ook zelf de leider van den nachtveiligheidsdienst, wordt nog vermeld. Voorloopig zal hij nu zelf wel beter „beveiligd" worden, dan hij het de eigendommen van zijn klanten deed 1 Klachten van de visscherij. Te Den Haag is een druk bezochte vergadering gehouden van den Bond van Nederlandsche visschersvereeni- gingen welke vergadering door ver schillendekamerleden en verscheidene burgemeesters en wethouders was bezocht. De voorzitter, de heer Stevenson, wees op de zeer slechte toestanden, waarin met name de kustvisscherij verkeert. Deze toestand is de laatste jaren verergerd door de scherpere toepas sing van de keuring van visschers- vaartuigen. Deze keuring is noodig en kan niet gemist wordenmaar waar moet het geld van de reparaties vandaan komen? De meeste schepen zijn al zoo zwaar belast. Het Kamerlid Duymaer van Twist merkte o.a. op, dat het Nederlandsche volk moet weten van hoe groot belang het kuslvisscbersbediijf voor ons land is. Maar ook moet eens het bedrag opgemaakt worden, dat voor dit even- tueele crediel-fonds noodig zal zijn. Men moet bij de regeering met con crete voorstellen komen, dan kan de regeering beoordeelen of zij kan helpen. De voorzitter wees nog op de met 1 Jan. 1937 in te voeren regeling, dat de maaswijdte der netten ll/2 cM. visscherij vernietigend. En de ver gadering blijkt het er over eens, dat doorvoering van dezen maatregel onder de kuslvisschers veel slacht offers zal maken. Tenslotte werd nadat tal van klachten waren besproken een telegram aan den minister van land bouw en visscherij gezonden, waarin wordt verzocht, te willen bevorderen, dat verbeteringen worden aangebracht opdat de maatregelen der regeering meer effect kunnen sorteeren. Export naar Engeland nog verder beperkt. De besprekingen,die de Regeerings- commissaris voor Akkerbouw en Veehouderij de heer Louwes, te Londen gevoerd heeft over den zeer belangrijken invoer van Neder landsche producten in Engeland, die het vorige jaar nog 99 millioen K.G. voor 12 millioen gulden bedroeg, heelt het betrekkelijk negatieve resultaat gehad, dat de gewichtscontingen- teering, welke tot 1 üetober circa 60% bedroeg, is verlaagd tot ongeveer 50% van het basisjaar 1932. Volgens den heer Louwes, die tot groote bevreemding van producenten en exporteurs bij zijn onderhande lingen zich niet heeft doen bijslaan door deskundigen, maar door enkele departementsambtenaren, zou de Engelsche regeering hebben gedreigd met verhooging van het invoerrecht. Bovendien wenscht zij volgens hem een betere agenten regeling. De heer Louwes is thans van plan om aan den minister voor te stellen, den export naar analogie van de bacon te concentreeren in enkele handen b.v. enkele groote Londensche firma's die reeds voor een groot deel Engelsche melkproducten distri- bueeren), ongeacht de daaruit voort vloeiende funeste gevolgen voor de exporteurs, die dezen uitvoer ge durende ruim een kwarteeuw hebben opgebouwd. Zoowel de particuliere handel, als de coöperaties zijn hier tegen sterk gekant. Tenslotte kan volgens den Regeeringscommissaris naar het Hbl. vernam per 1 April een verderecontingents-beperking worden verwacht.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 6