-nraÉMTillf s XL Tweede Blad. VAN VRIJDAG 30 OCTOBER 1936. GEMEENTERAAD ST.-ANNALAND, 27 October 1936. Voorzitter Burgemeester C. M. P. VV. Hanssens. Secretaris de heer F. M. Boogaard. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze en spreekt dan ongeveer als volgt Mijne HeerenAlvorens over te gaan tot onze gewone werkzaamheden wil ik even gedenken de verloving van H.K.H. Prinses Juliana op 8 Sep tember j.1. ik mag zeggen dal met groote blijdschap het heuglijke bericht is ontvangen van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana met Prins Bernhard van Lippe Biesterveld. Het geen allen gehoopt hadden dat nog eens zou gebeuren is nog onverwachts gekomen. Welk een groot geluk ook voor onze geliefde vorstin. Was deze tijding bij het Nederlandsche volk met groote blijdschap ontvangen, ook hebben wij ons mogen verheugen met ons Oranjehuis, waarmede wij ook alle droeve gebeurtenissen, die onze vorstin en de Prinses de laatste jaren hebben getroffen,hebben medegeieden Thans ook in deze groote blijdschap leeft heel het Nederlandsche volk mee. Spr. las onlangs in een dagblad „er waait weer een krachtige oranje- wind over Nederland" en wij zullen hopen dat dit zoo mag blijven. Dat de liefde en aanhankelijkheid voor ons vorstenhuis blijven en dat ook het drievoudig snoer God, Nederland en Oranje steeds bewaard blijve, dat is zeer zeker onze oprechte wensch. Spr. spreekt de wensch uit dat de verloving van de Prinses gevolgd mag worden met een gelukkig huwelijk en dat dit onder Gods bestuur ten zege moge strekken van ons land. Spr. deelt dan ook mede dat het gemeentebestuur namens de burgerij een telegram van gelukwensch heeft de inwoners der gemeente gehandeld te hebben. De voorzitter laat dan zien een foto van wijlen dhr. J. Polderman, welke de familie de gemeente aanbiedt. Burg. en Weth. stellen dit zeer op prijs en stellen voor het onder dank te aanvaarden en in de raads zaal op te hangen onder het portret van wijlen zijn vader. Met alg. stemmen wordt dit voorstel aangenomen. De notulen van de vorige verga dering worden voorgelezen en onge wijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Een schrijven van den Min van Binn. Zaken inhoudende mededeeling van de verloving van H.K.H. Prinses Juliana met Prins Bernhard van Lippe Biesterveld. Van den Directeur der Rijksdienst van de Werkloosheidsverzekering' en Arbeidsbemiddeling dat de normaal subsidie over het 3e kwartaal 1936 bedraagt f400 en de extra subsidie f285. Van het gemeentebestuur van Bergen op Zoom dat Kon. is goed gekeurd de gemeenschappelijke re geling betredende art. 18 der besm. ziektewet Van den Minister van Soc. Zaken betreffende uitvoering steunregeling. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Van den Minister van Soc. Zaken dat vanaf 1 November 1936 tot en met 3 April 1937 wederom fl kolen- bijslag gegeven mag worden. Burg. en Weth. stellen voor deze fl ook met ingang van dien datum toe te kennen, waartoe met algem. stemmen besloten wordt. Een verzoek van het Weezen Arm bestuur om goed te keuren dat er dit jaar wederom op de pachten re ductie wordt gegeven en wel op het bouwland 40%, op het weiland 50% en op de tuingrond 10% en tevens verzoekt het om met ingang van 1 November voor 3 jaar te mogen ver huren op de basis als waarop in 1936 pacht is betaald. Burg. en Weth. stellen voor hierop gunstig te beslissen, waartoe met alg. stemmen besloten wordt. De voorzitter zegt dat bij Burgem. P sr s» x I I- en Tvvefn. 'ook naar voren is gebracht dat de pacht voor de huurders van de tuinen der gemeente wat hoog is, ze stellen daarom voor deze te ver lagen en wel van f 0.50 op 1 0.40. Met alg. stemmen wordt hiertoe besloten. Een schrijven van de Kamer van Koophandel te Breda betreffende het oprichten van een borgstellingsfonds voor den middenstand. Burg. en weth. stellen voor niet toe te treden, daar zij het belang voor de gemeente er niet van in zien. Met alg. stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Een verzoek van de gem. zangver. Excelsior om een schoollokaal be schikbaar le stellen voor het geven van een uitvoering. Burg. en weth. stellen voor hierop afwijzend te beschikken, omdat de school alleen beschikbaar wordt ge steld voor onderwijs en voor geen uitvoering. De heer Stols acht ook een school lokaal niet dienstig voor het geven van een uitvoering. Met alg.stemmen wordt het voorstel aangenomen. Een verzoek van den Kring Tholen en St. Philipsland der Z. L. M. om een vergoeding van f30.te mogen ontvangen, voor de 7 meisjes die de landbouwhuishoudschool te Tholen bezoeken. Deze vergoeding, zou dienen om deze meisjes bij slecht weer, per bus naar Tholen te laten komen. De voorzitter zegt dat burg. en weth. geen bezwaar hebben vergoeding te geven, maar stellen voor om 3/7 in de werkelijke kosten te •willen bijdragen tot een maximum van f30. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Verder is ingekomen een schrijven van de commissie tot het nazien van de begrooting voor 1937ze heeft deze nagezien en zij gaf geen aan leidingtot op, of aanmerkingen, zoodat ze kan adviseeren deze voorloopig vast te stellen in ontvang en uitgaaf op f89530.45 wat betreft de gewone dienst en voor de kapitaaldienst in ontvang en uitgaaf op f1870. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. De heer Stols merkt alleen nog op dat hij zich niet kan vereenigen met de haven- en kadegelden. De begrooting van het weezen- armbestuur gaf ook geen aanleiding tot op, of aanmerkingen, zoodat de commissie ook adviseert deze vastte stellen in ontvang en uitgaaf op f 15713.22, waartoe met alg. stemmen besloten wordt. De pensioensgrondslag van den gemeente-ontvanger wordt met ingang van 1 Sept. II. vastgesteld op f 815. De vergadering wordt geschorst en gaat men over in besloten verga dering. Na heropening der vergadering stellen burg. en weth. voorde regeling betredende de U.L O. school te Tholen aan te gaan met de gemeente Tholen zooals deze destijds door de gemeente Tholen is ingezonden. Met. alg. st. wordt hiertoe besloten. Aan de orde komt nu de vaststelling van de nieuwe verordening voor schoolgeld. Na toelichting van den voorzitter wordt bepaald dat een reductie zal gegeven worden en wel zoodat in de je klasse betaald wordt f 0.25 voor één kind per maand voor 2 kinderen f 0.22Va per kind en voor 3 kinderen en daarboven f 0.20 per kind en per maand. In de 2e klasse 1 kind f 0.40 per maand 2 kinderen f 0.35 per kind en 3 kinderen en daarboven f0.30 per kind en per maand en de hoogste klasse f4 per kind en per maand, voor 2 kinderen f3.90 per kind en voor 3 kinderen en daarboven f3 80 per kind en per maand. Met alg. st. wordt deze verordening aangenomen eveneens de verordening invordering schoolgeld. Burg. en weth. stellen voor een wijziging van de begrooting voor 1936. De heer Stols vraagt wat dat is f'10 voor contróle werkloozen. De voorzitter antwoordt dat dit moet betaald worden aan de Heidemij. die geregeld contróle komt doen. Met alg. stemmen wordt de wijzi ging guedgevonden'. Bij de rondvraag zegt dhr. Stols dat het hem de laatste weken is op gevallen dat de tewerkgeslelden in de werkverschaffing slechts een halve week werken en de andere helft stempelen. Hij vraagt of het nu niet mógelijk is dat ze een volle week werken. De voorzitter antwoordt dat dit ook straks zal moeten gebeuren bij het dempen van de kerkgracht en dan ieder een beetje in de gelegenheid te stellen. De heer Stols is er voor ze een volle week te laten werken, dan hebben de menschen er financieel wat aan en nu niet. De voorzitter acht er op 't oogen- blik niets tegen om ze een volle week te laten werken, maar van den winter zal het toch zooals nu moeten ge beuren. De heer Stols vraagt hoeveel er dan tegelijk kunnen werken van den winter en hoe lang zal dat duren. De voorzitter antwoordt dat er 10 tegelijk te werk gesteld worden en het werk zal 5 weken duren; dat zou dus maar 50 menschen zijn en dan zullen er dus menschen zijn die er niet aankomen. De heer Stols merkt op dat het thans toch beter is dat ze een volle week werken, want nu trekken ze bijna niets en hebben ze een week gewerkt, dan hebben ze er wat aan. De voorzitter zegt dat het van den winter toch 3 dagen werken zal zijn en 3 dagen stempelen. Want dan hebben ze toch dit, dat ze uit de bondskassen trekken. Hij gaat er mee mede dat het op het oogenblik na- deelig voor hen is en stelt dan ook voor om de menschen nu een volle week te laten werken, maar van den winter om de 3 dagen. Met alg. stemmen wordt dit goed gevonden. De heer Stols vraagt of de nieuwe beslissing van den minister betreffende de steunregeling ook wordt toegepast. De voorzitter antwoordt dat die wordt toegepast. De heer Van den Boogaard vraagt hoe het staat met het innen van de gelden voor de Waterleiding Mij. De voorzitter antwoordt dat hij juist gisteren de directeur heeft op gebeld daarover, en deze antwoordde dat hel wekelijks innen van de gelden op groote bezwaren stuit. Er is nu pas een ambtenaar ontslagen en dan zal er weer een moeten worden bij genomen. Hij deelde echter mede dat er binnenkort een vergadering van de Raad van Beheer zou zijn om deze zaak te bespreken. Er bestaat wel een mogelijkheid om het toe te

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 5