HUISBIJBELS deze zijn aangeboden. Alleen verklaart een lid zich tegen de post „Brand verzekering" van de gemeente ge bouwen. De voorzitter doet het echter ge noegen dat de meerderheid van den raad er mee accoord gaat deze post te houden. Een lid vraagt of het toelaatbaar is dat aan de haven van de Hollare- polder ook door anderen dan de In gelanden van die polder landbouw producten worden geladen. De voorzitter antwoordt dat er indertijd een verbod is geweest en als bet nog geld zal men zorg dragen voor de toepassing van het verbod. De commissie vraagt ook een plan van uitvoering van de te verrichten werkzaamheden. De voorzitter zegt dit reeds in de vorige vergadering gezegd te hebben dat alles eerst in den raad besproken zal worden. Een lid van de commissie had de opmerking gemaakt om de veilaat- putter. nog beter te doen schoonhouden De voorzitter zegt dat dit ook reeds is besproken in de welhoudersverga- dering. De commissie vindt de post voor verwarming en verlichting van de school nogal hoog en vraagt of er wel zuinig genoeg wordt gestookt. De voorzitter antwoordt dat dit ook is besproken en gebleken is dat er op de zuinigste wijze gestookt wordt, Bij de begrooting van het Weezen Armbestuur wijst de commissie op de post van 178 voor P. A.Jeroense en vraagt of zij, daar zij er uiterlijk zeer gezond uitziet, in loondienst niet wat zou kunnen verdienen, en of er ook een geneeskundige verklaring is dat dit niet kan. -v De voorzitter antwoordt dit reeds bij het Armbestuur te hebben geïn formeerd en leest het antwoord voor. waaruit blijkt dat zij steeds onder dokters behandeling, is en dat de ondersleuning dus op zijn plaats is. Ook is er gezegd dat J)s. Zweedijk haar aangeboden had twee dagen te kunnen komen werken en dat zij dit had geweigerd. Bij onderzoek is ge bleken. dat hier niets van waar is. De begrootingen worden 4iierna vastgesteld op de bedragen zooals ze zijn aangeboden geworden. De voorzitter brengt de commissie dank voor hun werkzaamheden in dezen verricht. De voorzitter zegt dat dan tevens gunstig is beschikt op het verzoek van de B. V. L. om f25 daar deze op de begrooting is geplaatst. De heer van Dienst wilde nog vragen of deze subsidie nu toch alleen is voor het onderhoud van de baan. De heer Jeroense zegt dat dit alleen voor de baan is, het is niet te veel want al gal' men I 125 dan was het nog niet voldoende, want daar is veel aan te doen. De heer Jeroense zegt in Tholen een begraaftoeslel gezien te hebben en hij acht het geen luxe als iedeie gemeente zoo'n toestel had. Hij meent gehoord te hebben dat liet ongeveer f50 of föO kost en het voldoet zeer goed. De voorzitter antwoordt dat het verschillend wordt beoordeeld, daar heb je b.v. op de begraafplaats Wes- terveld, daar is het afgeschaft en gebruikt men gewoon weer de touwen, hij zal echter eens informeeren. Burg. en weth. stellen voor op hel verzoek van M Kievit om vergoeding volgens ex. art. 13 der l.o.-wet gunstig te beschikken, daar deze leerling nog leerplichtig is.Metalg. stemmen wordt dit aangenomen en wordt het bedrag bepaald op l/2 cent per km. Bij de rondvraag wijst de heer Jeroense op de lantaarn bij Cornoelje zooals deze daar thans staat hebben slechts twee menschen er profijt van, terwijl als deze verplaatst werd naar boven den dijk velen daar hun nut van kunnen hebben. Wethouder Daane zegt, dat is al een oude kwestie en wij hebben in dertijd de menschen daar zelf uitspraak over laten doen en toen was het zoo goed. Gaan wij nu deze weer ver plaatsen naar boven den dijk, dan is het volgens spr. zoo, dal het 99 minder wordt en ook zal dit groote kosten met zich brengen. Maar hij acht het beste dat de menschen een verzoekje indienen. De voorzitter meent dat dit ook goed is, dan kunnen wij daar nog eens gaan zien. De heer van Dienst vraagt hoe het uitgeloopen is met de straat onder de molen. De voorzitter antwoordt nog geen mededeeling daaromtrent te kunnen doen, daar er eerst nog met het polderbestuur over gesproken zal worden. De heer Jeroense zegt in de werk verschaffing thans te werken en nu weet hij wel dat de haven is voor de schippers, maar het gaat toch niet aan dat deze geheel in beslag wordt genomen voor het horren van aard appels, terwijl de menschen in de werkverschaffing dubbel werk moeten doen. Wethouder Daane is er voor dat er stipt door den havenmeester naar wordt gekeken, dat niet alles wordt ingenomen. De voorzitter zegt dat men niet moet vergeten, dat het zand niet dadelijk wordt vervoerd, zoodat het daar eenigen tijd moet blijven liggen, maar hij zal een onderzoek instellen. De heer van Gorsel vraagt boe het nu is met den opzichter in de werk verschaffing, daar de vroegere op zichter thans peeschrijver is. De voorzitter antwoordt dat dit is vervallen en nu is ei een voorman die alles bijhoudt en zelf ook mee werkt en dat is op het oogenblik Vroegop. De heer Jeroense zegt dat door den voorzitter de laatste vergadering ge zegd is dat de opzichter niet in het vrije bedrijf kon, maar hij wilde natuurlijk niet ook, omdat hij boven het loon kwam in het vrije bedrijf. De voorzitter merkt op dat het de bedoeling was van burg.enweth.dat hij niet meer in het vrije bedrijf zou gaan. Hierna sluiting. BURGERLIJKE STAND. Gem. STAVENISSE over Sept 1936. Geboren: Krijna Johanna d. v. M. A. Luijk en J. W. Pier neef. Pieter Marinus z.v. C. Wesdorp en E. Smits. Petrus Gerardus z.v. G A. Mazien en G. M. Smit. Catharina Johanna d.v. M. Stoutjesdijk en D. Potappel. Ca tharina Neeltje d.v. M. A. Priem en H. C. Goedegebuure. Overleden Jacob Izaak 2 m. z. v. J. Moerland en J. v. Overbeeke. Ingekomen C. J. v. Nieuwenhuijzen van Poortvliet. A. Höppener van Rotterdam. D. v. Driel van Tholen. Gem. ST. ANNALAND over September 1936. GeborenGerard Cornelis, z. v. C. G. Goedegebuure e.v. D. Burgers. Gehuwd: E. Polderman jm. 23 j. en M. Goudzwaard jd. 23 j. Overleden Pieter Rechers, 63 j. echtg. van Maatje Elenbaas. Gemeente ST.-MAARTENSDIJK over September 1936. Geboren Johanna Gornelia, d. v. A. M. Hartog en R. J. Rijnberg. He- lena Maatje, d. v. C. J. Sonke en M. H. van As. Adriana Neeltje, d. v. A. L. Riedijk en L. Moerland. Maria Leenlje, d. v. P. Kloet en A. M. de Graaf. Gommert Adriaan, z.v. I van Ast en J. G. M. Langeweg. Izabella Pieternella, d.v. N. op den Brouw en H. B. Bijl. Johanna, d v. P. M. Bil en A. llarlog. Cornelis, z. v. G. M. Larooy en G. W. Bil. Overleden: J. J. de Zwarte, 86jr., weduwn. van W. van de Zande. J. Elenbaas, 83 jr., echtg. van M. van Luijk. Gehuwd: L. I Muller, 24 jr., en C. Stouten, 24jr. G. J. de Korte,22 jr., en' H. A. Hout, 19 jr. J. Ruissen, 22 jr., en J. Bazen, 21 jr. Loop der bevolking. Gevestigd: C. Koopman uit LeeuwardenG. Quaak uit Scherpenisse1. P. Hage uit Utrecht; W. Anthonisse en gezin uit Poortvliet. Vertrokken C. Quist en gezin naar Rotterdam C. L. Nelisse naar Rot terdam G. Stouten naar Breda; J. Bazen naar WemeldingeF. J. C. Pama naar Amsterdam B. L. Wes terweel naar Bergen op Zoom. Gemeente OUD-VOSSEMEER over September 1936. Geboren Jacoba, d. v. J. Bosters en M. P. Booghart. Gehuwd J. v. d. Jagt, 33 jr., en J. M. Lindhout, 25 jr. Overleden: M. Rijnberg 25 jr. Th. Rijslenbil, echtg. van G. Feelens, 66 jr. Bevolking. VertrokkenC. Rijsten- bil naar Almelo. J. G. Mees naar Gilze.J. de Groen naar Amsterdam. P. v. Geijt naar Halsteren. Wed. v. d. Wijngaard naar Halsteren. A. W. Ampt naar Yerseke. Ingekomen P. A. Mees van Breda. J. Th. Heeslermans van Beverwijk. Gem. SCHERPENISSE, September Geboren Krina Pieternella, d. v A. Houke en K. P. Mol. Lena Gor nelia, d. v. H. M. Paulusse en D. J. de Korte. Izak Cornelis, z. v. J. A. Geuze en T. J. van Hemert. Uubrecht Johannes, z.v. C. L. M. Andriesseen J. P. A. Nelisse. Willemiina Maatje, d.v. H. Bolier en M. van 't Hof. Overleden Cornelis Vos, oud 69 jr., ongehuwd. Loop der bevolking Ingekomen W. L. Deurloo van Houten, P. C. Reurloo van Maartensdijk, T. A. C. Offenberg van Yerseke, C. M. Montijn van Oudewater. Vertrokken J. Polderman naar Kruiningen, P. J. v. d. Werf naar Haarlem, J. G. Bevelander naar Haar lem, I. K. Hage naar Wageningen, C? Quaak naar St. Maartensdijk, J. Tichem met gezin naar Tholen, A. M. Scherpenisse naar Poortvliet. met een nieuwe indeeling voor het gemakkelijk op slaan van Bijbelgedeelten voor bizondere gebeurte nissen en tijden Groot formaat sterk ge bonden f3.— Klein formaat id. f 1.75 beiden met zeer duidelijke letter. Aanbevelend, 23 45591 FIRMA J. M. C. POT BOEKHANDEL - THOLEN

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 6