VOOR BINDWERK WWSREGT Danslessen RUWE HU/O BERGEN OP ZOOM Haarlem- Heenistede-film. Wij handhaven Zoo 'n Migraine FIRMA J. M. C. POT 40|eengezet, werden eenige vragen leid, terwijl aan het slot der ver lering de heer W. G. Bastiaanse initiatiefnemersvoor deze beweging Qgefnens de aanwezigen dankte voor pogen f rij dag, (heden') wordt te Oud-Vos- neer in hotel M. J. Ampt nog een dieenkomst gehouden, waar men ent eveneens tal van belangheb- uden te kunnen verwachten. 3OORTVLIET. De gemeentepolitie Evertse te samen met den nacht- ker M. Deurloo zijn Woensdag- jnd er in geslaagd de hand te gen op H. U., die te samen met onbekend gebleven persoon aan lichtbakken waren in den Klaas Steenlandpolder. Op genoemd •soon werden een geweer, patronen een haas bevonden, welke in be- g werden genomen. Later op denzelfden avond troffen •ijkspoHtie Bruynooge van St. Maar- pje isdijk en den jachtopz. H. Speijer ier aan den zeedijk onder deze neen Ie weer een persoon aan, die fouilleering, in bezit bleek te zijn 1 van een geweerkolf en patronen, ze persoon bleek te zijn P. G. van •iënham. Tegen beide personen is )ces verbaal opgemaakt. De gehouden collecte voor de cliting „Het Hoogeland" heeft in gemeente opgebracht f 1(3.75. Naar wij van officieele zijde memen hebben de heeren W. Carels A. Murre beiden van de groep gemeen Belang" bedankt als lid den gemeenteraad. Opvolgers deze zetels zijn de heeren J. de Graaf en J. A. van Nieuwen- ijzen. "J oll n - Onze dorpsgenoote mej. Jozina Quist, behaalde Donderdag na houden examen haar diploma als rpleegster in het Diaconessenhuis Arnhem. POORTVLIET. Alhier werd Zater- g 3 Oct. een demonstratie gehouden tde aangekochte motorbrandspuit, t geschiedde onder leiding van 2 tonische vertegenwoordigers van nProv. Zeeuwschen Brandweerbond de hh. Visser en Mynsbeiger. motorspuit zag er keurig net uit motor, een 2-cyl. W.C.S. werkte stekend. Er werd met 2 stralen poten, ook met een straalpijp van n afmeting varieerend tusschen 15 23 m.M. Er was een talrijk publiek aanwezig, halve ook nog de geheele Raad burgemeester Dronkers. Allen "Jren vol lof over deze aanwinst van gemeente Er werd op kleine en groote afstanden gespoten zelfs boven de 200 meter. Een woord n dank wezd gebracht aan de hh. sser en Mijnsberger en aan de igdige vrijwillige brandweer. SCHERPENISSE. Ten overstaan notaris Meulenberg en ten ver- eke van de erven van wijlen L v. Hoven werd alhier verkocht een lonhuis en erf, staaande aan de ksstraatweg naarGorishoek. Kooper c ïrd dhr. G. Andriesse voor f580. - Als bijzonderheid kan wel ge ld worden dat hier binnenkort zijn vonden 2 gouden tientjes, 1 gouden )g en '1 gulden. Voor de vinders buitenkansje daar de rechtmatige [enaars niet zijn komen opdagen. Bij de hedenavond gehouden rsternming voor een gemachtigde het kiescollege bij de Ned. Herv. irk werd gekozen de heer D. C. lijn houwer. ST.-MAARTENSDIJK. Uien veiling, wone f 1.60—f170, bonken f 1.70, cklers*f5.50, kriel f0.80. alles per 0 K.G. Aanvoer 25000 K.G. Koehieten f 1f 1.02 per 100 K.G. invoer 60000 K.G. Alhier is onder voorzitterschap burgemeester Mr. H.H. Schuller voorloopig comité opgericht dat to ten doel stelt in een op 26 Oc- bera.s.inde bewaarschool te houden •gadering te geraken tot oprichting 1 een Oranjevereeniging in verband het a.s. huwelijk van Prinses iliana. Tot volontaire aan de openbare üefeere school alhier is toegelaten ej. G. Koopman alhier. STAVENISSE. Met den bouw van nieuwe kerk der Oud Gerefor- eerden alhier vordert men snel. Het n,iw is al eenige dagen onder de dat de werkzaamheden bin- •°ld voortgang kunnen ;n verneemt is in deze imeei». geconstateerd een geval longziekte onder de varkens. ST. ANNALAND. Vorige week iterdng jl. hield de scherpschutters- -reeniging „Prinses Juliana" alhier eZ Bk haar jaarlijkschen huishoudelijken wedstrijd waaraan door 34 leden werd deelgenomen. Geschoten werd op 100 m. schijf Burgerwacht door ieder lid 10 patronen, terwijl de schutters naar gelang van hun schietvaardigheid in drie klassen verdeeld waren. De prijzen werden gewonnen door: le klasse:. 1. A. Goedegebuure Az. Jr. 96 p. 2. Johs. Kurvink 96 p. 3. W. Snoep Jz. 93 p. 4. J. C. Goede gebuure 93 p. 5 J. L. Goedegebuure 93 p. 6. Th. Kurvink 92 p. 7. P. A. Goedegebuure 91 p. 8. Joh. Hage 90 p. 2e klasse: 1. Jac. Mosselman 91 p. 2 W. Goedegebuure 91 p 3. A. A. Goedegebuure 90 p. 4. Anth. Hage 90 p. 5. Chr. Hage 87 p. 6. A. J Kurvink 87 p. 7. J. Walhout 86 p. 8. J. de Bruine 86 p. 3e klasse: T. A. D. Goedegebuure Jz. 93 p. 2. Jac. Rijnberg 86 p. 3. M. den Engelsman 80 p. 4. A. Kurvink Thz. 79 p. 5. M. J. Boogaard 77 p. 6. Jac. Overbeeke 74 p. 7. j. Boon 71 p. 8. Anth. Dake 68 p. De beste schutter van het geheele seizoen is de heer J. C. Goedegebuure Pz. met gemiddeld 477/n punt per serie die hiervoor eveneens een prijs ontving. Uien veiling van Donderdag 15 Oct1550 balen Rijnsburger (gewone) f 1.671.70, 120 balen idem (grove) f 1.56, 50 balen idem (drielingen) f0.77, 10 balen picklers f5.51, 45 kg. sjalotten f4 02, 2000 kg. koepeen f 1.04—1.10. Alles per 100 kg. De gehouden oogstcollecte in de N.H.kerk op 11 October jl. heeft opgebracht een bedrag van f 783.60, waarbij f615,65 voor de diaconie en f167 95 voor de kerk. Toen de 59-jarige aannemer J. van Poortvliet alhier zich Maandag morgen per fiets naar zijn werk begaf kwam hij in aanrijding met een niet verlichten boerenwagen. Hij kwam te vallen en hoewel hij zich oogen- schijnlijk niet zoo ernstig bezeerde, moest hij zich 's avonds onder ge neeskundige behandeling stellen, waarbij bleek dat 2 ribben gebroken waren. OUD-VOSSEMEER. De wedstrijd D.V.O. I—H W.S. I (St. Annaland). is door H.W.S. met 51 gewonnen. 1 ft \J%] 1 Nieuwe koers van België. Spanje. Frankrijk. Als een donderslag uit helderen hemel is de koersverandering in België gekomen. Het was een publiek ge heim, hoewel men er liever niet over sprak, dat er tussctien de generale staven van België en Frankrijk een nauwe samenwerking bestaat, waarbij België op zich neemt om Frankrijk militaire steun te verlecnen als dit noodigzou zijn. In Vlaanderen heetsch- te hiertegen al lang verzet, daar men niet als vazal van Frankrijk dienst, wilde doen. Na de totstandkoming van de re geering Blum,die nauwe betrekkingen rnet Rusland onderhoud, werd het én Vlamingen én Walen toch wel een beelje benauwd om het hart, men voelde er weinig voor om straks in een oorlog gewikkeld te worden die, vergissen de voorteekenen niet, los moet breken tegen Duitschland, waar bij dan Rusland die de zegeningen van het bolsjewisme over Europa wil brengen, Duitschland zou aan vallen Frankrijk, verbonden met Rusland, moet dan ook in het veld en dan zou België mee moeten doen. Koning Leopold heelt in een zitting van den ministerraad verklaard, dat het een volkomen onzijdige politiek zou volgen en zich niet meer door verdragen zou binden. Het leger wordt versterkt en de diensttijd ver lengd. In Frankrijk heeft een en ander geen prettige indruk gemaakt en er zijn Fransche kranten die erg op koning Leopold, dien zij een Hitier noemen, gebeten zijn. In Spanje gaat het om de verovering van Madrid, er wordt nog niet erg gevochten doch men treft allerwege voorbereidingen. In Frankrijk gaal het nog maar niet goed met de stakingen. Thans zijn het de schippers die staken, overal in de rivieren hebben ze de vaarwegen geheel geblokkeerd door groote schepen dwars over de vaar wegen te leggen, de overheid treedt alweer niet op, de wanorde vergroot er door. Rusland schijnt daar de baas te spelen INGEZONDEN. Mijne Heeren, Daar er ongunstige berichten aan gaande onze vereeniging waren' ver schenen in de „Banier" hebben wij aan dit blad bijgaande brief geschreven doch nog steeds is dit niet openbaar gemaakt. Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn, dit in Uw veelgelezen blad te wilien plaatsen. Op voorbaat dank, v.d. VERMOSIN, Brandhoulkade 19, Brussel. Brussel, den 3 October '1936. Mijnheer, Wij ontvingen uwe bladen van 30 September en 1 October j.1. met daarin lasterlijke verdachtmakingen aangaande onze vereeniging. Onze vereeniging draagl mij op U te schrijven 1. dat het valsch is dat zij steek penningen ofgeld voorbelooningen of reiskosten of anderszins zou hebben aangeboden aan den direc teur van het Centraal Verkoopkan toor voor mosselen of aan een der daarmede in verband staande personen. 2. dat aangezien er volgens uwe vroegere berichten een gerechlelijk onderzoek is ingesteld onze ver eeniging zelfs bereid is om alle gewenschte inlichtingen te ver schaffen en van alles inzage te geven aan de met dit onderzoek belaste personen. Wij vertrouwen dat hiermede de lastercampagne van de Banier tegen over onze vereeniging zal ophouden. In opdracht van de Vereeniging zonder winstgevend doel VERMOSIN op hare vergadering van 3 October te Brussel. Afgevaardigde, B. NUNÏNG. Vergadering van mosselkweekers en handelaren Men schrijft ons De uitgesloten kweekers en han delaren van mosselen uit lereke, Bruinisse en Tholen hebben Zaterdag te Bergen op Zoom vergaderd onder leiding van het advocatenkantoor van mrs. Harlog en Dirven. Op deze ver gadering nas mede aanwezig het Tweede Kamerlid Drop, die zich in zijn fractie in het bijzonder voor de visscherijbelangen interesseert. Deze vergadering, welke werd voor gezeten door mr. Harlog, had tot doel de grieven kenbaar te maken, welke bij de kweekers en handelaren er, kweekers-handelaren bestaan legen het Centraal Verkoopkantoor, waar door zij voor levering naar Frankrijk en België zijn uitgesloten, daar deze levering uitsluitend in handen is van de combinaties Parijs en de Vermison, in welke combinatie voor een groot deel Belgen zitten. De vraag werd geopperd, hoe op het oogenblik de verkooporganisatie moet worden opgezet, zoodat ieder kvveeker en handelaar daarin zijn deel krijgt. De combinatievorm zooals die thans bestaat werd veroordeeld, maar of men den combinatievorm als zoodanig moet veroordeelen was een tweede vraag en daarop meende men in de gegeven omstandigheden niet beves tigend te moeten antwoorden. Uit de vergadering werd opgemerkt dat hel C. V. K. het basisjaar geheel verkeerd heeft genomen. Men zal een andere basis moeten vinden van 3 4 of 5 jaar. Bovendien weid de wenschelijkheid betoogd dat alle handelaren en kwee kers in de combinatie worden opge nomen, want door het monopolie te geven aan de tegenwoordige combi natie onderdrukt men de werkelijk bona fide mosselhandelaren. De heer Drop zette uiteen dat het treffen van een goede regeling in dezen bijzonder wordt bemoeilijkt door de sterke decentralisatie, daar de kwestie niet minder dan drie de partementen regai deert zooals finan ciën. waar de visscherijen alle do meineigendommen zijn,oeconomische zaken en landbouw en visscherijen. Hij betoogde de wenschelijkheid dat het geheele bedrijf onder één tak wordt ondergebracht, dat de belangen van de visscherij in vollen omvang kan behandelen. Besloten werd een commissie te benoemen, welke de grieven van de aanwezige kweekers nader zal for muleeren en deze zal gaan bespreken met de nieuwe directie van 't C.V.K. Getracht zal daarbij worden in den kortst mogelijken tijd allen opgenomen te krijgen in de combinatie, waardoor algeheele uitsluiting niet meer plaats vindt, waarna de verdere belangen van de kweekers en handelaren zullen worden bepleit. In deze commissie welke onder leiding zal staan van mr. Dirven te Bergen op Zoom, werden benoemd de heeren B. Baav, Tholen, J. Bom, Ierseke, A. Jnmelet, Bruinisse en C. Lindenberg, Ierseke. (N.R.Ct.) KERKNIEUWS. ZONDAG 18 OCTOBER 1936. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.39 uur ds. Bus en nam. 2 uur ds. Wolfens- berger. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Ger. bem. voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur de heer Bisschop van Rouveen. Ned. Protestantenbond afd. Tholen 's Avonds 5 uur ds. M. C. van Wijhe, Ned. Herv. Predikant te Vught. Schra/e Lippen Gesprongen Handen POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.20 leeskerk. en nam. 1.50 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 en nam. 2 uur ds. de Haan. Voorm. Bed. H. Avondmaal. Nam. dankz. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 en nam. 2 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur de heer West- strate te Rotterdam. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Kraaij en nam. 2 uur leeskerk. Voorm. Oogstpreek Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. Kraaij. Bed. H. Doop. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. v. Eist. Coll. noodl. Kerken en Pers. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. MARKTBERICHTEN THOLEN, 16 Oct. 1936. Roomboter f 0.78 per pond. Boereboter f0.73 Eieren f5.50 per 100. St. Maartensdijk, 15 Oct. 1936. Winter gerst f 7.75 Zomergerst f 8. Bruine boonen f 11.00—12.50 Groene erwten f 8.00— 8.75 Schokkersf 12.00—13,25 Alles per 100 kg. Witte eigenh. f 1,40 Blauwe f 1,40— 1.45 Zeeuwsche bonten f 1,80— 1.90 blauwen f 1,801.90 Poters f 0,90 Alles per 70 kg. Groote ajuin f 0,90 Alles per 60 k.g Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Oct. Graden C. Zaterdag 10 9,3 Zondag 1 1 9,1 Maandag 12 9, 9,2 Dinsdag 13 Woensdag 14 10, Donderdag 15 lü, Vrijdag 16 10,3 BURGERLIJKE STAND. Gem. TllOLEN van 915 October. Gehuwd M. Geluk 25 j. en E. de Korte 29 j. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den lieer Anthonie Pieter de Jonge, betuigen wij onzen hartelijken dank. 14 45822 Uit aller naam,.. G. J. DE JONGE. Tholen, 16 October 1936. ZENUW4S1 middelburg houdt spreekuur te Burgergasthuis VRIJDAG 23 OCTOBER VAN 1.15-3.30 UUR. 14 45819 De Vereeniging „De Macht van het Kleine" afdeeling Poortvliet hoopt D V. Maandag 19 Oct. a.s. een filmsamenkomst te houden in Hotel Get-ne. Deze interessante en leerzame film, zal aan alle belangstellen den voldoening geven. De en treeprijs is zeer laag gesteld. Half vijf voor kinderen 10 cent. Zeven uur voor ouderen 20 cent. 45834 KOMT ALLEN! 21 nog oude prijzen, wacht dus niet langer, koopt nu nog voordeelig uit voorraad. Haarden, kachels, meubelen, bedden, matrasseu, spiegels, naaimachines, wasch- en wringmachines, ijzerwaren en gereedschappen enz. enz. Voor buitenmenschen onze 150 kaars Aladdin lamp, kost geen V2 ct. per uur, pracht licht wordt gaarne op proef geleverd. Alleenverkoop voor 't eiland Tholen. Nu koopen is geld ver dienen. 22 45835 Beleefd aanbevelend J. MELSE. Tholen Telef. 20 TE THOLEN BIJ L. C. DE JONGE Vischstraat 13 De lessen worden gegeven door M. H F. JANVIER, Beroeps dans leeraar. 12 45829 le Les Dinsdag 20 Oct. aanvang 8 uur. Aanmelden vanaf heden OPROEPING. Deschuldeisehers, legatarissen en erfgenamen van de onbe heerde nalatenschap van Mevr. de Wed. van Staal, geboren Eli- sabeth van Kuijk, gewoond heb bende te Oud-Vossemeer aan den Coentjesweg B 146e en overleden aldaar den 12 Mei 1935, worden opgeroepen tot hel aanhooren van de Bekening en Verant woording welke zal worden ge daan door den HeerB. H. Kemper als curator en (eerder execu teur-testamentair) in het gebouw NAB aan de Steegoversloot no. 39 (tegenover de Bechtbank) te Dordrecht op Maandag 26 October 1936, des middags om 12 ure. NOTA BIS A. E. GOMM 25 45833 Dus weer een ellendige dag in het vooruitzicht. Heusch niet noodigl Neem een "AKKERTJE" en binnen 'n kwartier voelt Ge U weer frisch en opgewekt en zijt Ge Uw hoofd pijn kwijt. AKKER-CACHETS helpen verrassend snel bij Hoofdpijn, Kies pijn, Zenuwpijn, Rheumat-'ek, Griep. 12 stuks 52 cent. Overal verkrijgbaar. PRIMA AFWERKING! IS HET AANGEWEZEN AORES THOLEN 26 45831

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 3