- ïMsÉCoiil Tweede Blad. - mM_1 VAN VRIJDAG 24 JULI 1936. GEMEENTERAAD ST. MAARTENSDIJK 17 Juli JÜ3G. Voorzitter Wethouder C. M. Qualc- kelaar. Secretaris de heer J. E. B. Meloen. Afwezig de heeren Koopman en Hage. De notulen van de twee vorige vergaderingen worden voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Een schrijven van Ged. Staten inhoudende goedkeuring raadsbesluit tot verbetering straat bij het Post kantoor. De heer Langejan zegt nu men zoover is om zoo spoedig mogelijk te beginnen, daar zware auto's telkens het huis van de Wilde raken. Ook is er thans veel verkeer. De heer Nelisse is het daarmee eens, ook in verband de Kaaistraat nu geïsoleerd is. De voorzitter zegt toe dat er zoo spoedig mogelijk werk van gemaakt wordt. Eenige missives van Ged. Staten betreffende goedkeuring raadsbesluit tot vaststelling van de wonighuur en de goedkeuring van.de rekening van 1934 van de keuringsdienst van waren te Goes. Het kon. besluit tot vrijstelling van de gijmnastïek op de school voor 2 jaar. Een schrijven van D. L. Rijnberg dat hij wegens vertrek bedankt voor de leveranties die hij aan de gemeente heelt mogen doen en tevens dat hij bedankt als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Een schrijven van A. G Hage waarbij hij ontslag vraagtalssecretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim. Burg. en Weth. stellen voor hem dit eervol te verleenen, waartoe met alg. stemmen besloten wordt. Een schrijven van Ged. Staten dat zij niet kunnen goedkeuren de geldleening van I'2000, mits de eerste jg. j 1 S - aflossing in '193(5 plaats heeft en de aflossing plaats heeft in 10 jaar. Met alg. stemmen wordt nu besloten een geldleening aan te gaan van f 1800 en de eerste aflossing in 1937. Van het gemeentebestuur van Tholen dat nog moet worden bijge dragen in het wachtgeld van de gewezen secretaris van de Gezond heidscommissie f 19.42. Met alg. stemmen wordt dit goed gevonden. Een schrijven van de Middenstands- borgstellingsfonds wordt aangehouden en zal eerst bij deleden circuleeren. Van Gath. Rijnberg om haar een vergoeding te geven voor de tijdige hulp in de bewaarschool. De voorzitter zegt het besluit van Burg. en Weth. was om de vacture niet aan te vullen en het te laten zooals het was Nu is zij daar een poosje geweest, en is er gezegd dat zij dit gratis had aangeboden, maar zij had gedacht dat deze vacature misschien aange vuld zou worden en dan had ze kans. De heer Bout zegt dat door weth. Koopman gezegd is dat ze het voor niets deed, spr. vond dit vreemd. Dhr op den Brouw zegt dat Burg. en Weth niet het recht hebben er iemand in te plaatsen, het was een bewaarschool met twee helpsters en toen heeft zij gevraagd of zij het mocht doen. maar ze heeft het niet aangeboden voor niets. In den raad wordt dit gezegd, maar dit is mis leidend. De heer Nelisse kan dit niet be- oordeelen. Er is twee maal gezegd zoowel door wethouder Koopman als door de oud voorzitter dat ze het voor niets deed. Het is nu moeilijk te behandelen daar wethouder Koop man er niet is en zich dus niet kan verdedigen, spr. stelt voor het dan ook aan te houden tot de volgende vergadering. Spr. vindt ook niet goed als dit gezegd wordt als het niet zoo is. De heer op den Brouw voelt niet veel voor aanhouding. De heer Bout is niet voor aanhou den, er is besloten niet meer aan te vullen en hij stelt voorte betalen zoolang ze dit heeft gedaan. De heer Langejan steuut het voor stel van den heer Nelisse, dan kan wethouder Koopman zich eerst ver dedigen. Het voorstel van den heer Nelisse in stemming gebracht wordt verwor pen en met 2 legen 3 stemmen. Voor de heeren Nelisse en Langejan. De voorzitter stelt voor om haar f 10 vergoeding te geven. De heer op den Brouw vindt dit te weinig. De heer Bout steunt hot voorstel dan is er een eind aan. Met 3 tegen 2 stemmen wordt het voorstel aangenomen. Tegen de heeren Nelisse en op den Brouw. Een verzoek van .T. M. Bijl om hem f 15 te vergoeden voor dokters kosten voor zijn dochter die 19 Juni een ongeval is overkomen aan het prikkeldraad op de kleine kade. De heer Bout acht dit verzoek zeer billik daar Bijl geen proces verbaal op laten maken heeft tegen de gemeente omdat daar prikkeldraad is gespannen en ten tweede hij viaagt enkel vergoeding voor dokterskosten, terwijl hij het verlet niet eens rekent. De voorzitter zegt dat Bijl ook bij hem is geweest en hem aange raden heeft een verzoek aan den raad te doen. Met alg. stemmen wordt het ver zoek ingewilligd. Naar aanleiding hiervan zegt de heer Langejan, wij hebben nu f 15 betaald, waar die man rechtop heeft en wat zeer weinig is, hoewel het voor den gemeente eigenlijk nog te veel is en spr. stelt dan ook voor om draad en palen daar op te ruimen de politie opdragen daar meer toe zicht te houden en een bord plaatsen. De voorzitter is er voor wel een gedeelte op te ruimen, maar hij zou het prikkeldraad willen vervangen door gladde draad, want men weet hoe het gaat er wordt dan toch overgereden, spr. zou ook voor willen stellen om een gedeelte daarvan nog te bestraten, zoodat men rond zou kunnen rijden. De heer Langejan merkt op dat daar vroeger ook wel gewoon draad is geweest, maar dat was zoo afge broken. De heer Bout zou om niet verder in onkosten te vallen, het dvvaars eindje langs de straat weg willen doen. De heer Nelisse vraagt of dit niet verzet kan worden, dan zijn wij toch ook van de risico af. De heer Langejan is er ook voor om een gedeelte nog te bestraten, er is nu materiaal, het zal ongeveer 51) m2zijn. Met alg. stemmen wordt besloten om van Robbe tot S. Polderman de weg te bestraten. De heer Langejan stelt echter toch voor om het prikkeldraad en palen te verwijderen, een bord plaatsen en de politie opdracht geven daar meer toezicht te houden. Als men een verbaal moet betalen is het klaar. De heer Nelisse meent dat dit niet zal helpen. De heer Bout zegt dat gaat in een stad wel, daar is een afscheiding van 30 cm. hoogte voldoende, maar hier niet. Ook de burgers moeten meehelpen. Het voorstel van den heer Langejan wordt verworpen met 2 tegen 3 stemmen. Voor de heeren op den Brouw en Langejan. Een verzoek van Vinjé om een halfjaar ontheffing hondenbelasting. Met alg. stemmen wordt dit ver zoek ingewilligd. De secretaris deelt mede dat het de vorige dag vergadering is geweest van aandeelhouders der N. V. Waterl. Mij Tholen en dat daar de nieuwe voorwaarden zijn besproken en de gemeenten moeten deze goedkeuren. Aangezien deze iets voordeeliger geworden zijn voor de gemeente, meent spr. dat daar wel geen bezwaar tegen zal zijn. De heer Langejan is er niet tegen als de particulieren er maar niet bij betrokken zijn. De heer Nelisse vindt het jammer dat de waterleiding Mij indertijd de aansluiting in de Weihoek niet heeft aangebracht. Dit is in het bestuur tegengewerkt en dat was een zeer goede aansluiting geveest. Ook was de leening reeds garant. Het is af gestuit omdat de grond niet geschikt was voor het materiaal, maar er is tegenwoordig toch wel materiaal te krijgen dat best bruikbaar was. Spr. meent dat het bestuur te een zijdig is samengesteld en als daar proctische menschen in waren, zou L£ dergelijk aanbod wel aangenomen zijn De secretaris zegt ook nog dat de Directeur altijd bereid is, indien er eens iets mocht zijn, inlichtingen te verstrekken of ter vergadering te komen. De voorwaarden worden rnet alg. stemmen aangenomen. Een verzoek van W. M. Langejan om de twee palen op de haven te mogen koopen tegen getaxeerde waarde. De voorzitter zegt met Knuist over deze palen gesproken te hebben en de gemeente kan ze nergens voor gebruiken. De heer op den Brouw meent als ze voor een ander bruikbaar zijn, ze voor de gemeente ook wel ergens voor dienstig kunnen zijn. De heer Bout antwoordt dat dit niet zoo is, want het zijn de bovenste stukken van oude meerpalen. Met alg. stemmen wordt besloten deze aan Langejan te verkoopen. De heer Langejan hield zich buiten stemming. Het kohier hondenbelasting wordt vastgesteld op f 352.50. Na verschillende stemmingen en na loting worden tot leden vari de commissie tot wering van schoolver zuim gekozen de heeren J. van Nieuwenhuijzen en N. de Viet. Bij de rondvraag zegt de heer Langejan dat in een vorige vergadering js besloten om de afheining bij J. van Gorsel in orde te maken dal is echter nog niet gebeurd. De voorzitter antwoordt dat bij Burg. en Weth. besloten is dit zoo te laten. Bij zal echter met wethouder Koopman nog eens gaan kijken. De heer Langejan zegt dat de brug aan de watergang nu iri orde is en vraagt hoe het nu is met de overname. De secretaris antwoordt dat nu het raadsbesluit ter goedkeuring kan worden opgezonden cn dat dit ook zal geschieden. De heer Langejan vraagt dan naar de nieuwe schoolgeldregeling. De secretaris licht dit toe en als deze nu maar voor Mei 1937 goed gekeurd is, (lan is dit in orde Het gaat hier over dat men nu niet meer schoolgeld verschuldigd is als men in de gemeentefondsbelasting is aan geslagen maar in de pers. belasting. De heer Bout vraagt of er bij Borg.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 5