mmamm Qaat Ge Trouwen (1 Laban, Tholen Brilledragers Wèg die Migraine! AKKERTJES ,ovelen, getuigl van belangstelling lijhet aanvaarden van Uw ambt. L)e tijdsomstandigheden helaas, zijn niet naar, öm alles van de vrolijke jde te bezien, en is uwe komst het ambt, precies zooals dat bij wasde druk der tijden. kojnt in een tijd van algeheele alaise en depressie op gebied van mdbouw, Handel en Nijverheid. Ik kwam in een tijd dat de mobili- tie nog hoogtij vierde, en groot vaar bestond dat hel Vaderland den Oorlog zou worden betrokken. Daarna leefde de welvaart op tot 129, en met de uitgang van dat alles bergafwaarts. t< ir bi iad, kon deze gemeente het hoofd iven water houden, eri slaat zij e genover zustergemeenten geen Met volle medewerking van de ethouders, den Secretaris en den aad figuur. Ik wil daarom gaarne U toewen hen de noodige wijsheid, kracht steun van den Allerhoogste, om U toevertrouwde gemeente naar la|sle weten en inzicht te besturen, dat U hieraan twijfel ik niet zult gerugsteuud worden door de 'ethouders, den Secretaris en den lad, om te trachten de gemeente hare belangen vooruit te brengen, ec|lks tot haar heil en tot voldoening n 0 en van hen, die U ambtelijk lleu ter zijde staan- De burgemeester dankt den heer ilderman voordegesproken woorden. Toen sprak Ds. de Bres en zegt t hem genoegen doet op deze plaats k nog iets te mogen zeggen. Hij ieft het reeds aan den burgemeester schreven dat hij hoopt dat hij mag k imen in de gunste Gods en wees im daarbij op verschillende bijbel- ksten. Spr. wees hem er op steeds ,11 God te bidden om wijsheid en ied verstand en dat bij veel te rade gaan met Gods woord en Zijn ituigenis. De burgemeester dankt hem voor t gesprokene en zegt dat hij steeds i "les gedaan heeft onder biddend izien tel God en dat hel dan toch tijd nog niet volmaakt is. Hierna bedankte de burgemeester >1(1 n burgemeester en den secretaris n Naaldwijk voor hun aanwezig lid hier en ook den heer Verhoef lor de prettige samenwerking die j met hem heeft gehad en vroeg t( k zijn dank over te brengen aan deeling 2 in Naaldwijk. Spr. bracht ook dank aan burge- eester Klos en merkt er bij opdat van dezen het eerst een kaartje ocht ontvangen, dan bracht spr. mk aan de heeren Deurloo en Laban, sp. wethouder en secretaris van ïolen en bracht ook dank aan hel meentebestuur van Tholen voor de leifdwillendheid om de auto's vrij ertocht over de brug te geven, hij 'di iopt dat het zoover mag komen dat e auto's daar vrij over mogen, hoopt spr. ook met de andere aatsen in het eiland prettig te ogen samenwerken en wees daarbij het water dat het Oosten van het and omstroomt, n.l. De Eendracht, it woord is van goede waarde. Dan acht spr. ook dank aan zijn club- •oeJlen uit Leiden, die zich de moeite troost hadden om bij zijn installatie genwoordig te zijn en wil nog even udent zijn en roept hun toe „Thera 'Og". De burgemeester van Naaldwijk 1de nog iels zeggen en wel dit, v j had nog een opdracht van de westelijke commissie van de B. V. L., tmens dezen moest spr. hem hartelijk liciteeren metzijn benoemingen dank "engen voor al hetgeen U voor de V. L. hebt gedaan. Hij wenscht gemeente St. Maartensdijk geluk zegt verder dat ds. de Bres een n naar boven heeft gewezen, maar wil hem ook wijzen op een hori- nlale lijn en die steeds recht voor gaat en raadt hem aan zich niet bemoeien met kwesties die in de roeente zijn. Ook niet veel over imeentebelang te praten maar er er te denken. I De burgemeester bracht ook hem )nc ink voor de gesproken woorden en irzoekt hem ook de dank over te engen aan de B. V. L., hij zal dit :ro 'k schriftelijk doen. Hierna werd met medewerking 'an haft muziekgezelschap M. V. K. de ide zangvereeuigingen en het nderkoor der O.L.S. een aubade voor it gemeentehuis gegeven, waa. na i burgemeester van af de p-ii nljln het gemeentehuis ongeveer het ilgende sprak. Medeburgers van St. Maartensdijk, breng U dank voor de ontvangst, ben daar zeer dankbaar voor i ik heb ook genoten van de mooie uziek. Toen spr. een programma 'eeg stond daarop met medewerking iclfn M. V. K. en spr. wist niet wat t beteekende en er werd opgemerkt maak veel kabaal, maar dit is niet zoo want het is geen kabaal in de slechte beteekenis van het woord. Spr. vindt het prettig dat er een m uziek vereeniging is. Hij brengt ook dank aan de zangvereenigingen en het kinderkoor. Spr. dankt allen voor de buitengewone wijze waarop de ontvangst heeft plaats gehad. Ilij brengt ook dank aan het comité en aan den heer Hage maar hij hoopt dat hij zich beter aan zijn afspraak zal houden, want hij meent dat het wel wat eenvoudiger gekund had. Spr. zegt dat hij nu thans hier komt wonen, maar hij hoopt niet dat het alleen zijn woongemeente mag worden, maar zijn thuis. Men zal wel gezegd hebben iemand uit den Haag, maar dan weet men er niets van. want hij is bijna een Zeeuw geweest, want als hij vier maanden eenier was geboren dan was hij Zeeuw geweest, want zijn ouders hebben in Goes gewoond. Hij is nu voor de helft Zeeuw, maar hoopt spoedig Zeeuw te zijn en daar is hij niet bang voor Spr. is zeer dankbaar voor de prettige dag die hem is be reid en hij kan er met genoegen op terug zien. Spr. brengt ook nog dank aan de ruiterij die hem aan de steenenpad hebben ingehaald, hel is in Zeeland een oude traditie. Spr. spijt het dat iemand bij de oefening een ongeluk heeft gekregen, maar hij hoopt dat deze spoedig hersteld moge zijn. Spr. eindigt met een driewerf hoera op de gemeente St. Maartensdijk Van de gelegenheid om met de burgemeester kennis te maken werd druk gebruik gemaakt. Des avonds werd door de muziek en zangvereeniging een concert op het marktplein gegeven. THOLEN, 24 Juli 1936. In den ouderdom van 09 jaar is Donderdag plotseling overleden de heer C. Hollestelle, oud archivaris van Tholen en oud Indisch waterbouw kundig ambtenaar. De overledene stond bekend als een deskundige op het gebied van oudheidkunde. Velen zoowel in ons land als daar builen raadpleegden dikwijls wijlen de heer Hollestelle, die als een behulpzaam man bekend stond. Hij was o.m. lid van het Zeeuwsch genoodschap der Weten schappen. Vrijdagavond bracht „Concordia" een sererade aan het echtpaar B. W. van Dijk dat deze week in het huwelijksbootje-is gestapt. Van Dijk zelf is jarenlang een trouw lid van de vereeniging geweest, vandaar dal hem deze eer werd bewezen. Zaterdag bracht onze harmonie een serenade aan Father M. Boonman, die des avonds in de B. K. Kerk plechtig was ontvangen en 19 dezer zijn eerste H. Mis zou opdragen. Falher Boonman dankte de vereeni ging voor de attentie hem bewezen. P. V. „De trouwe duif". Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven van uit Weert (108 km.) gehouden op Zaterdag 18 Juli jl. C. van Luijk 1, 13, 25, 27, 29. D. Jansen 2. A. Wagemaker 3, 4, 0, 12, 16, 18, 22, 24 en le overduif. L. Laban 5, 7, 28. F. Nijs 8, 15. J. Knuist 9, 26. A. de Jonge 10, 14. Aut. Baaij 11, 17. Chr. de Korte 19,21. L M Heer 20. J Berrevoets 23. Gelost: I uur. Ie aankomde duif: 3 u. 6 min. 43 sec. Laatste aankomende duif3 u. 37 min 47 sec. Deelname 86 duiven. De 12-jarige A. van Luijk was op het dak van het schuilhuisje ge klommen, viel naar beneden, doch kwam er nogal goed af, alleen een gebroken arm die door dokter Duinker werd gezet. De heer J. Polderman te Scher penisse, volontair ter gemeente-secre tarie te St. Maartensdijk, is als zoo danig benoemd ter gemeentesecretarie te Kruiningen. Bij Kon. besluit van 13 dezer zijn herbenoemd tot burgemeester van Poortvliet de heer W. Dronkers en tot burgemeester van Tholen Mr. A. J. v. d. Hoeven. Te Bréda slaagden voor het M.U.L.O. diploma A, J. F. de Heer en J. M. Heijboer Tholen, C. W. Eer- land Stavenisse, L. A. Jansen en W. Mullio Poortvliet, .1. Langejan St. Maartensdijk, H. Wesdorp Stave nisse. Gister werd door „Concordia" een concert op de markt gegeven, dat zeer goed geslaagd is. Na afloop hiervan gaf Tholensch Mannen- en Dameskoor een uitvoering, die goed tot haar recht kwam. Door de aandeelhouders der N. V. Waterl. Mij. Tholen is in de vacature Jhr. J. van Vredenburch, sedert de oprichting der Mij. en die medegedeeld had als commissaris té bedanken, benoemd de heer J. M. Mastboom, burgemeester van Hals teren. Up 22 dezer werd ten overstaan van notaris D. van de Velde te Tholen, publiek geveild de hofstede Frederiks- burg te St. Philipsland (Anna Jacoba Polder), groot 67 Hectaren, 53 aren, 8 c.a. met 2 knechtswoningen voor f 131760.Een huis met 20 aren bouwland voor f 4000. *POORTVLIET. Mej. S. S. Drou- kers alhier is aan de huishoudschool Laan van Meerdervoort te 'sGraven- hage geslaagd voor het diploma huis houdkundige. CORRESPONDENTIE Eenige berichten van Poortvliet e.a. moeten wegens overvloed van copie blijven slaan tot volgende week. Bruin, ook zonder zon, door de snelle hüidbruine werking van AMlLDA-zonnebruin crème, welke ook zonder zon. alleen reeds door den invloed van licht en lucht de huid mooi egaal bruint. Flacon 90 ct. Tube 6) ct. Doos 50 en 25 ct. 11 45655 KERKNIEUWS. Tholen. Zooals wij in ons vorige nummer mededeelden, zou de Wel- Eerw. Father M. Boonman Zondag 19 dezer zijn eerste H. Mis opdragen in de R. K. Kerk van Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart alhier. Zaterdag werd de Neomist in de prachtig versierde Kerk ontvangen door de ZeerEerw. Heer Pastoor Schamper en de Wel Eer w. Heeren J. van den Anker en H Hegge, be nevens door het Kerkbestuur. Bruid jes strooiden bloemen, terwijl het orgel speelde. Hierna had een plechtig Lof plaats, in de vrijwel geheel bezette Kerk. Zondag werd door den Z.Eerw. Heer Falher Boonman zijn eersle Plechtige H. Mis opgedragen. Als Presbyter assistent fungeerde de Z. Eerw. Heer Schamper, Pastoor der Parochie, bijgestaan door den Wel Eerw. Heer Kapelaan J. van den Anker als Diaken en den Wel Eerw. Heer H. Hegge als sub-Diaken. Er werd ten gehoore gebracht de 2-st. Mis van lialler en het 3 st. Tantum ergo gecomponeerd dooi- den heer Jos. .1. A. Verswij veren te Hal steren. Na het Evangelie werd door den Z.Eerw. Heer Pastoor Schamper de predikatie gehouden, met den tekst „Gij zijl Priester in eeuwigheid". Des namiddags werd een Plechtig Lof gehouden. Ook dezen dag was de Kerk geheel bezet. Des middags werd in hotel Nuyten een receptie gehouden, waar zeer velen Father Boonman en familie hunne gelukwenschen kwamen aan bieden. Stavenisse. Door ds. S. van dei- Linde, predikant te Lopik, is bedankt voor het beroep als predikant bij de N. II. Kerk alhier. ZONDAG 26 JULI 1936. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 19 uur ds. Verschoor en nam. 2 30ds. Wol- fensberger. Collecte v. d. Kerkvoogdij. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Donderdagavond 7.30 ds. Neerbos e Vlaardingen. Bed. H. Doop. Vrije Ger. Gem. Voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 ds. Baaij. Ned. Protestantenbond afd. Tholen GEEN DIENST. SCHER PENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 en nam. 3 uur ds. de Haan. Voorm. Bed. II. A. Nam. dankz. en doopsbed. Ger. Gem. voorm 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 en nam. 3 uur ds. de Bres. N.l). Ger. Gem. voorm. 10 30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 leeskerk en nam. 3 uur ds. van Eist. Oud Ger. Gem. voorm 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. ST. ANNA LAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Kraaij. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned Herv. Kerk voorm. 10.30 en 's avonds 7 uur ds. van Eist. Voorm. Voorb. II. A. Beide beurten collecte Ziekenfonds. Ger. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorin 10.30, nam. 3. en 's avonds 7 nur leeskerk. PUBLICATIEN. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 damestaschje met portemonnaie. 1 heerenrijwiel, Politiebureau. 1 veilingskist veiling Scherpenisse hij Everaers Wal. 1 zilveren dameshorloge bij Joh Schot Hofstraat 12. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 17—23 Juli 1936. GeborenJanna Marina d. v. J, Deurloo en A. J. Eindhout. Overleden G. Hollestelle 69 j. ONDERWIJS. Aan de R. II. B. S. te Bergen op Zoom is voor het eindexamen 5-jarige cursus geslaagd I. K. Rage le Scher penisse. MARKTBERICHTEN THOLEN, 24 Juli 1936. Roomboter 10.79 per pond. Boerenboler f0.74 Omzetbelasting inbegrepen Eieren f 3.25 per 100. Temperatuur van het Scheldewator te Tholen. Juli Graden G. Zaterdag '18 18,3 Zondag 19 18, Maandag 20 18, Dinsdag 21 18,1 Woensdag 22 18,2 Donderdau 23 18,2 Vrijdag 14 18, IEDEREEN ZEGT: POORTVLIET. wat ziet „HET KIXD" er goed nit! 37e jaargang in een geheel gemoderniseerde uitvoering Hét veertiendaaggch blad voor ouders en opvoeders f3.— per half jaar, losse nrs. 25 ct. Nieuwe abonné's ontvangen vier premieboekenll Uitg. J. Ploegsma - Zeist Postgiro 19599 10.20 Ned. Herv. Kerk voorm. av.-v en nam. 2.50 uur ds. Bns. Verkr,J8baa, bi)'/I 4o413 Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur FIRMA J. M. C. POT en 's avonds 7 uur leeskerk. Boekhandel - Tholen Ger. Gem-. voorm. 10.30, nam. 3 en s avonds 7 uur leeskerk. PREMIEVERLAG1NG ZIE.KTEVVET RAAD VAN ARBEID MIDDELBURG. Het mag een verheugend feit, zoowel voor den werkgever als den werknemer worden genoemd, dat in deze zeer moeilijke tijdsomstan digheden de premie bij den Raad van Arbeid te Middelburg aanmer kelijk kon worden verlaagd, zoo dat de bedrijven niet hooger worden belast dan strikt noodzake lijk is, terwijl ook van de arbeiders geen hoogere premiebedragen worden gevorderd, dan ter dekking van het risico noodzakelijk is. Bij Koninklijk Besluit van den 1 sten Juli 1936 is n.l. o.m. bepaald, dat de preiniéu voor de verplichte ziekteverzekering, voot' werkgevers, aangesloten hij de ziekenkas van den Raad van Arbeid te Middelburg, verlaagd zijn tot 1,6% voor die preiniên, die voordien 2 bedroegen. Deze verlaagde premie is verschul digd loon over verdiend over tijd vakken, gelegen na 31 December 1935. Door den verzekerde is ingaande 16 Juli 1936 slechts 0,8% verschul digd. Bij deze betuigen wij onzen hartelijkeu dank voor de vele blijken van belangstelling onder vonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen gelief den Zoon, Broeder, Kleinzoon en Neef DIGNUS GEORGE Inzonderheid aan Dr. Vermei voor de behandeling en aan Zuster Felius voor de liefderijke verpleging. 17 Uit aller naam, 45661 M. A. DE WILDE. Voor Uw bril een vertrouwd adres Speciale afdeeling voor levering van brillen op voorschriften van H.H. Oogartsen. C. W. R0B8E, Opticiën. Electrische brillenslijperij. Steenbergscliestr. 4, Bergen op Zoom. 13 45657 BESTELT dan Uw trouwkaarten of circulaires bij ons of onze Agenten LAGE PRIJZEN. 18 S7382 NETTE UITVOERING en bovendien wordt Uw Ondertrouw-advertentio gratis geplaatst in de THOOLSCHE COURANT Firma J. M. C POT, THOLEN beveelt zich aan tot het geven van orgelles en het stemmen van piano's. 7 70y Ook voor U een oplossing tegen het scherpe zonlicht Een Voorhanger met Ia zonne glazen of een nieuwe bril met Zeiss of Rodenstock Ultra Violet stralen absorbeerende glazen. Vraagt inlichtingen Koop een goede zonnebril bij den 45656 25 vakopticiën CORN. ANORIESSEN MARKT 22. - TELEPH. 288 BERGEN OP ZOOM Alleen ver tegen w. ZEISS en RODENSTOCK NedeHandsch Als de dag voor U verlo- ProducC ren lijkt, als alles U hin dert: licht, reuk en geluid, dan werken als'n wonder 1 Volgens recept van Apotheker Dumorrt 4504'J 220

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 3