Weeks 'i! QlNEMCD e ïgi De in de Ned. Herv. Kerk de ;rs ori^e week Zondag gehouden collecte i, 00° het Ziekenfonds heeft f87.17 Pe pgebracht. ai Door den heer A. C. Hage is E er 15 Juli a s. eervol ontslag ge raagd als secretaris der commissie )t wering van schoolverzuim. lJ STAVENISSE. A.s. Zondag 12dezer ref' erdenkt men alhier het feit, dat oor 25 jaar plechtig ingewijd werd 1S( et nieuwe kerkgebouw der N. H. erk, dat door de familie van den mbachtsheer, de familie van der Lek l e Clercq, geheel geschonken werd. 0 aarne zou ds. Kamsteeg (thans te orsel), toen predikant alhier over komen zijn om een gelegenheids- I ;de uit te spreken, maar zijn ge- >ndhjidstoestand laat zulks op het 1 ogenblik helaas niet toe. Nu zal s. Kraaij van St. Annaland (thans msulent alhier) in de namiddag- odsdienstoefening daaromtrent een k edachtenisrede uit spreken, ag üp dien dag herdenkt ook de heer U, Potappel, dat hij als „stokman" jaar in dienst der N. H Kerk is. Toen de landman M. C. W. ezer dagen 's morgens bij het kip- enhok kwam, zag hij tot zijn grooten ihrik. dat een elftal kippen en een aan dood in het hok lagen. Men en enkt hierbij te moeten denken aan e bloeddorst van een bond. In ieder geval een schadepost voor en eigenaar. Naar men verneemt bestaat het aste voornemen alhier een nieuwe erk voor de Oud-Gereformeerden te ouwen, daar het thans bestaande jbouw noch wat de ruimte, noch at de inrichting betreft, aan billijk stellen eischen meer voldoet. ST. ANNALAND. Door de Ned. roenten en Fruitcentrale zijn aange beld als controleur op de veld-contröle p het rooien van vroege aardappelen, e heeren M Fase Pzu. J. Gunter ic.zn. D. den Haan Pzn.enM.Keur Vzn. allen alhier. Aardappelveiling van Donderdag, Juli 31250 kg. blauwe eigenheimers 3,50 f3,56. 34175 kg. gele idem ',52 10500 drielingen f 2. f 2,18 lies per 100 kg. Voetbaluitslag van Zaterdag 4 □li. W. H. S. 1-0. V. C. II (Oud- 'ossemeer) 33. OUD-VOSSEMEER. P. D. V. „De waluAv". Wedvlucht uit Dinoyes Gebrs. Hoek 1. J. B. Tholenaar 2 n 3. Wedvlucht uit Bordeaux J. B. 'holenaar 1 Gebrs. Hoek 2 en 4 Driel 3. Ten verzoeke van dhr. G. D. ,impt werd door notaris D. v. d. Velde erk och t pl.m. 9 gemeten bouwland, elegen aan de Langeweg. Koopster 1 erd de Boerenleenbank te Tholen, kp oor f 875.— per gemet. INGEZONDEN. oor enzi mrdt bG r )t ■ol an Mijnheer de Redacteur, Vriendelijk verzoek ik U onder- taande te willen opnemen in Uw :elgelezen blad, waarvoor bij voor- lat mijn hartelijken dank. Nu de verhoogde benzinebelasting werking is getreden en dagelijks de weggebruikers de verhoogde neprijs moet worden betaald, iut het dunkt me hoog tijd, dat ook van onze eilandhewoners ook Ll,,iige actie en zeer zeker van de 'holenaars zelf eenige actie uitgaat geheele of gedeeltelijke vrijmaking .j onze Thoolsche brug, daar deze rieven buitengewoon hoog zijn en vens nog extra worden belast door verhoogde benzineprijs voor de snelde bruggenbouw. ,igt het nu niet op onzen weg om gemeenschappelijke actie te voe- en zooveel mogelijk gegevens te •zamelen ook als inwoners van om te trachten aan deze mis- een einde te maken, daar een belemmering zijn voor den ?1 Wie hiermede instemt ver- ik vriendelijk door inzending kaartje of gegevens van zijn {stelling te doen blijken en zullen t trachten in den weg der mid- om dit probleem op te lossen. Mijnheer de Redacteur dankend i de verleende plaatsruimte, verblijf met de bekende gevoelens van oogachting, M. M. C, HAA1JER. ist e 'I 'hi cl en n n en er 'holen bestand andel 1 srl oek an elann lsdan elen le ;tr U 't oor ïd BURGERLIJKE STAND. van 3 tot en met 9 Juli 1936. Geen inschrijvingen. A\ lemeente THOLEN >11 Gem. SCHERPEN1SSE over Juni. Geboren Elizabeth d.v. M. J. IJzer man en D. de Jager. Johanna d. v. G. M. Kleppe en A. J. A. Uartog. Overleden: L. M. Andriesse 34 j. ongeh. L. van den Hoven 81 j. ongeh. GehuwdJ. Bolier Gz. 25 j. en G. L. de Graaf 20 j. Loop der bevolking. Ingekomen J. de Jonge van St. Annaland. G. de Goffau en L. J. Jeronimus van Wisse- kerke. VertrokkenA. Nelisse naar St. Maartensdijk. J. G. Geluk en J. J. Geluk naar Halsteren. Gem. OUD-VOSSEMEER over Juni. Geboren: Anthonia d.v. A. P. Boo- gaart en G. Jogchems. Antonia d. v. J. A. v. Loenhout en G. Timmermans. Gehuwd: A. Duine 28 j. en M. P. Vos 24 j. J. J. de Koeijer '25 j. en P. A. Schippers 21 j. G E. Hoek 26 j. en R. P. Voshol 19 j. M. Pipping 21 j. en G. M. Stormezand 21 j. OverledenKryn Berkheij 78 j. wedn. v. M. Droogers. Dingena Ver- lcerke 72 j. wed. v. G. W. Snijder. Adriaan Veraart 39 j. echtgn. v. J. Koenraadt. Loop der bevolking. Ingekomen E. Haverrnans van Bergen op Zoom. C. A. de Koek van Steenbergen. Vertrokken S. Wessels naar Steen bergen. D. A. Droogers en J. C. de Wilde naar Halsteren. W. den En gelsman naar Maastricht. Gern. ST. MAARTENSDIJK over Juni GeborenLeendert Bartel, z. v. G. Janssen en J. A. de Witte. Tannetje Ghristina Jacoba d.v. P. Franke en G. J. Tichem. Getrouwd P. S Langejan wednr. 52 j. en J. Reinhoud jd. 42 j. tl. J. Duine jm. 31 j. en T. A. Bentschap Knook jd. 24 j. OndertrouwdP. C. Bevelander jm. 27 j. en A. v. d. Rhee jd. 21 j. Gem. ST. ANNALAND over Juni 1936 Gehuwd: G. D. Andriesse 27j.jm. van Scherpenisse en J. de Jonge 28 j. jd. A. G. Scheermeijer 21 j.jm.en M van Hernert 20 j jd. Geboren: Jan HendrikJacobusz.v. J. G. Sturris e.v. U. J. Verhagen. Gornelia Maria d.v. H. Dijkema e.v. L. M. Potappel. Overleden: Johannis Boogaard, 88 j. wednr. van J. B. Geluk. Levenloos aangegeven kind van G. de Keijzer e.v. D. W. den Engelsman. Gem. STAVENISSE over Juni 1935. GeborenMarinus Pieter, z. v. O. van Gorsel en A. S. den Braber. Jacomina, d. v. G. M. Steendijk en A. Goedegebuure. Jacob lzaak, z. v. J. Moerland en J. Overbeeke. Adriaan Leendert, z. v. II. Smits en A. P. Hoogerhuis. Ingekomen Audr. Wesdorp van Bergen op Zoom. Vertrokken: 11. van Iwaarden naar Poortvliet. J. P. Lelier naar Grijps- kerke. Gem POORTVLIET over Juni 1936. Geboren: Marinis, z. v. Johannis Jan Bolier e. v. Jozina Overbeeke. Pieternella Hendrika d. v. Pieter Geene e. v. Chrislina Catharina Pie ternella Bevelander. Overleden Catharina Marina Uijl. 79 jaar, weduwe van Jan Kleppe. Gornelia Maria Uijl 76 j weduwe van Benjamin Mattheus Beslebroer. Gehuwd Leendert van Es 26 j., van Sommelsdijk en Sara Johanna v. d. Slikke 24 j., van Poortvliet Belevenissen bij een uitstapje. Een echtpaar te Usquert had per tandem een uitstapje gemaakt naar Nijmegen. Maandag keerde men terug; pauzeerde men 's middags te Vries, waar de man wat bananen en sinaas appelen kocht. Nadat deze genuttigd waren, ging 't op Groningen aan,- waar man en vrouw pleisterden in een café in de Noorderstraat. Tot zoover was alles goed gegaan, verhaalt het N. v.h. N., maar toen het op betalen aankwam, werd de vreese- lijke ontdekking gedaande porte- monnaie was verdwenenhoe men ook zocht, de beurs met vijftig gulden was weg en bleef weg. Angstige gezichten waren het ge volgman en vrouw waren er overstuur van. Toen kwam er een vriendelijke meneer, die het voorval had gade geslagen en aanbood met zijn eigen auto hen naar Vries te brengen, om daar eens rond te kijken.... je kon nooit weten. Natuurlijk was de kans klein, maar het valt te begrijpen dat de heer T. Weening, die dit vriendelijke aan bod deed, er een dankbaar onthaal voor vond. - In snelle vaart reed men den weg terug. Ze zouden eerst eens vragen in de winkel, waar de vruchten waren gekocht. Maar de heer VV. opperde, dat men toch ook wel kon beginnen met een onderzoek ter plaatse, waar het fruit was opgegeten, 't Was te probeeren. Man en vrouw wisten de plek nog precies. De stemming was en bleef gedrukt. Met bange vrees in het hart naderde men de bewuste plaats.... er was weinig hoop de gezichten der ge dupeerden te lezen. Maar de wonderen zijn de wereld nog niet uit. Precies op de plek, waar men had halt gehouden om het pas gekochte fruit op te elen, lag iets, dat met een kreet van vreugde werd ontdekt.... het was de beurs! En even later volgde een tweede kreet van vreugde, toen bleek, dat de kost bare inhoud ongerept was gebleven. De heer Weening reed terug met twee menschen met glundere ge zichten. Comité voor de Zomerpostzegels vraagt hulp. Nu in verband met de naderende vacanties hier en daar reeds leden van plaatselijke Comités voor de Zomerpostzegels hun actieviteitmoeten staken, wordt er nog eens uitdrukke lijk de aandacht op gevestigd dat, zoo de aparte tentjes in de postkan toren gesloten zijn, men aan de loketten van alle postkantoren zomer postzegels kan verkrijgen. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd, dat zij die nog gelegenheid hebben aan den verkoop mede te werken in plaatsen waar geen plaatse lijk comité werkzaam is, speciaal in verband met een op 11 Juli te houden algemeene postzegeldag, zich kunnen aanmelden aan het Landelijk Comité, Overtoom 187, Amsterdam. Postzegelbestellingen worden ook dankbaar aanvaard en uitgevoerd na storting van het verschuldigde bedrag op Postgiro No. 250505. De dieren de dupe. Een treurig voorbeeld van de wijze waarop de weerlooze dieren soms het slachtoffer van de oneenigheid der menschen worden, wordt uit de Ma- rokkaansche haven Uran gemeld. Als gevolg van een staking der havenar beiders kon daar een schip met vijf duizend levende schapen aan boord niet gelost worden Vier dagen lag het schip reeds onverrichter zake op de reede en aangezien de dieren in drie dagen geen voedsel gekregen hadden, poogden de eigenaars de lossing van het vaartuig desnoods met geweld door te drijven. Daarbij kwam het tot hevige botsingen met de sta kers, die zich niet ontzagen tallooze schapen in zee te werpen. Tenslotte werd de orde met behulp van militairen hersteld. Groote verwoestingen in Frankrijk. Zeer groot is de schade die door hevige onweders die ook deze week in Frankrijk hebben gewoed, zijn aangericht. Te Tarbes is het zeer erg geweest. De omgeving van die stad is geteis terd door een oraweder met hagelslag, waardoor niet minder dat vierduizend daken door den hagel zijn verbrijzeld. Alleen de schade aan huizen toege bracht wordt op vijftig millioen francs, (5 millioen gulden) geschal, onge rekend de groote schade aangericht aan oogst en in de parken. Ook te Bordeaux is tijdens het onweer een ontzettende hagelbui neergekomen, waardoor tal van daken geheel werden stuk geslagen, hier vielen stukken ijs ter grootte van een kippenei. Autogiro verpletterd te Soesterberg. Gistermiddag wilde de bekende vlieginstructeur Schmidt Crans met een autogiro-toestel een passagier van Soesterberg naar Rotterdam brengen. Het toestel was juist van den grond, toen de bestuurder be merkte, dat het niet wilde optrekken. Hij trachte naar het vliegterrein terug te keeren, doch dit lukte niet meer. Op eenige tientallen meiers afstand van het veld kwam het toestel in aanraking met twee aldaar geparkeerd slaande autobussen, die juist zouden vertrekken en waarin de passagiers reeds hadden plaats genomen. De daken van de wagens werden gedeeltelijk opengescheurd, doch de inzittenden kregen geen letsel. Het vliegtuig kwam daarna met een smak op bet parkeerterrein terecht, waarbij het vrij ernstige schade opliep. De heer Schmidt Crans en de eerste luitenant-vlieger J. Bones, van Waal haven, die mede in het toestel zat, kwamen met den schrik vrij. Wat een kommies buitmaakte De smokkelarij, die in onze zuide lijke provinciën zoo welig tiert, heeft ook haar komische zijde en er ge schieden vaak dingen, die tot in lengte van dagen onder het volk zullen blijven leven en de lachspieren prik kelen. Zoo had dezer dagen een smokke laar, die per rijwiel een zak suiker vervoerde, de brutaliteit om dood kalm langs de woning va» een kommies te Ghaarn (N.B.) te rijden. Deze overmoedigheid zou hem echter duur te staan komen juist toen de smokkelaar passeerde, kwam de kommies naar buiten en riep den driesten durfal toe, halt te houden. Zooals gewoonlijk werd aan dit bevel geen gevolg gegeven, doch de ambtenaar kon den smokkelaar nog juist bij een zijner beenen grijpen. Door rukken en trekken wist de man echter nog juist op het laatste moment te ontkomen, doch met achterlating van 40K.G. melissuiker, een heerenrijwiel eneen geheele broekspijp. Onder hilariteit van het publiek nam de smokkelaar de beenen en koerste het veld in. De in beslag genomen goederen zijn opgebracht bij den ontvanger der directe belas tingen te Strijbeek. Wat er met de broekspijp zal gebeuren, vermeldt de historie niet. Een vergeten paartje. Dezer dagen wilde een trouwlustig paartje zich te Oldeuzaal laten in schrijven. De jongste klerk liet hen biunen een vertrek en.... vergat ze. Een poos later vertrok het secretarie- personeel en het stadhuis werd ge sloten. Na drie kwartier geduldig wachten vond de aanstaande bruidegom het genoeg. Hij ging eens op onderzoek uit en bemerkte, dat niemand meer aanwezig was. De jongelui wisten echter zichzelf te bevrijden, door een spanjolelsluiting te openen. Des namiddags heeft de inschrij ving plaats gehad, waarbij de dienst doende beambte zijn verontschuldi ging heeft aangeboden. Het rupsje van het wormstekig fruit. Thans zijn de eerste rupsjes van de C.arpocapa waargenomen, dit zijn de rupsjes die oorzaak zijn van de wormstekigheid in fruit. Geadviseerd wordt zoo spoedig mogelijk de vruchtboomen te spuiten met 6,3% loodarsenaat. Men kan dit loodarsenaat tesamen met califor- nische pap verspuiten, maar dit kan eenige beschadiging geven. Wil men loodarsenaat afzonderlijk verspuiten, dan gebruike men per 'JOO liter water 1 K.G. kalk, waaraan dan 3 ons loodarsenaat wordt toege voegd. Het tarief voor de Schelde-tunnel te Antwerpen. De B. B. N. deelt mede, dat bij koninklijk besluit van 8 Juni 1936 een aanvulling is gegeven op het tarief voor het gebruik maken van de tunnel voor voertuigen onder de Schelde te Antwerpen De aanvulling betreft alleen personenauto's en motorrijwielen en bedoelt voor die motorrijtuigen de mogelijkheid van retourbiljetten te scheppen. Het koninklijk besluit stelt het tarief vast als volgt voor de personenauto's een recht van 12 frank, geldig voor heen- en terugreis, zoo deze op denzelfden dag geschiedtvoor de motors (motorrijwielen) een recht van 7 frank geldig voor een heen- en terugreis denzelfden dag verricht. Het enkelvoudige tarief voor ge noemde motorrijtuigen bedraagt 16 frank, resp. 5 frank. KERKNIEUWS. ZONDAG 12 JULI 1936. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 16 uur en nam. 2 30 ds. Datema. Beide beur ten collecte voor het Ned. Bijbel genootschap. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 ds. Baaij. Ned. Protestantenbond afd. Tholen Nam. 5 uur ds. H. de Jonge, Ned- Herv. Pred. te Bergen op Zoom. „Erasmus herdenking." POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.20 en nam. 2.50 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur en 's avonds 7 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SGHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. de Haan. Ger. Gem. voorm 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30* en nam. 3 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 10 30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10-30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Kraaij. Herdenking 25-j. inwijding Kerkge bouw. Oud Ger. Gem. voorm '10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. Maandag 13 Juli nam. 3 uur en 's avonds 7 uur ds. Fraanje. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Kraaij en nam. 3 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Bijeenkomst in de bewaarschool op Woensdag 15 Juli, 's avonds 6.30 dhr. Zwafering te Bolnes. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. van Eist. Coll. Bijbelverspreiding. Ger. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. PUBLICATIEN. De ontvanger der Gemeente Tholen herinnert belanghebbenden er aan, dat de reinigingsrechten (wisselton) over het 2e kwartaal 1936, vóór of op 16 Juli a.s. moet betaald zijn. 6 GEVONDEN 1 Swan vulpen bij S. v. Dullemen Brugstraat. 4 MARKTBERICHTEN THOLEN, 3 Juli 1936. Roomboter f 0.81 per pond. Boerenboter f0.76 Eieren f3.10 per 100. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Juli Graden C. Zaterdag 4 19, Zondag 7 19,1 Maandag 10,3 Dinsdag 7 20,1 Woensdag 8 19,4 Donderdag y 10,4 Vrijdag 10 19, IEDEREEN ZEGT: wat ziet „11ET KIND" er goed uit! 37e jaargang in een geheel gemoderniseerde uitvoering Hèt veertiendaagseh blad voor ouders en opvoeders f 3.— per half jaar, losse nrs. 25 ct. Nieuwe abonnés ontvangen vier premieboekenll Uitg. J. Ploegsnist - Zeist Postgiro 19599 Verkrijgbaar bij41 45413 FIRMA J. M. C. POT Boekhandel - Tholen glazen zijn thans, bijna even goedkoop als de namaak. Eischt daarom het merk „WECK" dit garandeert U een schitterend resultaat. Hoofdagent voor 't eiland Tholen J. MELSE, THOLEN. 45628 12 Telef. 20

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 3