Voor opeenvolgend gebruik kunnen nog steeds wortelen worden gezaaid en sla. Ook sperzieboonen kunnen nog worden gelegd, maar opschieten is de boodschap! Radijè kan nog geregeld worden uitgezaaid in Jdeze zomer maanden zaait men het met meeste succes de lange soorten (b.v. ijskegels). Bij vochtig weer komen de slakken weer te voorschijn, die het speciaal op aardbeien gemunt schijnen te hebben. Ze zijn weg te vangen met bloempotten, die onderstboven lus schen de aard bei planten worden gezet, en wel zóó, dat slakken er juist on derdoor kunnen kruipen. Dat doen ze bij voorkeur 's nachts, zoodal ze 's morgens kunnen worden wegge vangen. Slabladeren of waardelooze, doorgeschoten slakropjcs kunnen ook worden aangewend. Tusschen de aardbeien gelegd komen de slakken er graag op af en bij geregeld na zoeken zullen er heel wat slakken uit te voorschijn komen Inmiddels worden uitgebloeide bloemen in rolstuinen bordei geregeld weggeknipt. GEMEENTERAAD ST. ANNALAND 30 Juni 1930. Voorzitter Burgemeestei C. M. P. W Ilannssens. Secretaris de heer F. M Boogaard. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze. De notulen van de vorige vergade ringen worden ongewijzigd vast gesteld. Ingekomen stukken Proces verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger en bij de secretaris van het wezen armbestuur. Een schrijven van Ged. Staten inhoudende de ontvangst van het ontwerp strafverordening. Van het zelfde college dat de rekening voor de keuringsdienst van waren te Goes over 1934 is goed gekeurd. Van den Inspecteur der dir. belas tingen te Ziekerzee verschillende ramingen van belastingen. Van den Directeur van de Rijks dienst der werkloosheidverzekering en arbeidsbemiddeling dat nog ver schuldigd is aan subsidie over 1935 f '28.7(5 en dat de subsidie over het le kwartaal 1930 bedraagt 1 395 en de extra subsidie f 285. Van den Minister van Soc. Zaken dat de uitgaven voor de werkver schaffing hebben bedragen f 23.201,47. Van dezelfde minister dat het percentage van de werkverschaffing bedraagt 82,0%, zoodat een bedrag van f 4047,50 ten laste van de ge meente komt. Het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim en van de commissie van toezicht op het lager onderwijs zal bij de leden circuleereu. Een schrijven van de gemeente Tholen dat moet worden bijgedragen in wachtgeld van den secretaris van de gezondheidscommissie f 18,94. Van het gemeentebestuur van Ber gen op Zoom een wijziging van de verordening volgens art. 18 der Besm. ziektewet. Met alg. stemmen wordt deze wij ziging goedgevonden. Een verzoek van P. de Haan, J. Slurris en .1. Goedegebuure om ont heffing hondenbelasting. Burg. en VVeth. stellen voor allen een half iaar onthelling te verleenen, waartoe met alg. st. besloten wordt. Een verzoek van de muziek veree- niging Accelerando om een gedeelte van de kerkgracht beschikbaar te stellen voor het plaatsen van een muziektent. Teekeuingiser bijgevoegd en dit zal zijn voor het huis van C. van der Weel en de straat houdt daar een breedte over van 7 rn. De meerderheid van Burg. en Weth. stelt echter voor afwijzend te be schikken. De heer Stols zegt u spreekt van de meerderheid van het dag. bestuur en dan zijn zeker naar ik meen de beide wettiouders tegen het verzoek, maar dan zou spr. ook graag willen weten welke motieven er zijn. Het muziekgezelschap bestaat straks 55 jaar en op het oogenblik staat hel zeer hoog en men mag dan ook ge rust zeggen dat het de trots van de gemeente is en nu vindt spr. het verschrikkelijk dat er een afwijzend besluit gegeven wordt. Toen hel ge zelschap 50 jaar bestond heeft heel de gemeente, niemand uitgesloten dit feest mede gevierd en nu komt men voor het feit te staan dat een paar menschen dit gezelschap tegen werken. Het is een prachtige gelegenheid die zich thans voordoet en spr. is er sterk voor dit verzoek toe te staan, want welke reden zijn er nu om dit niet te doen. De voorzitter zegt dat de termen zijn dat de straat te smal is, als daar de tent komt Ip staan. Er blijft 7 m. over en spr. is juist een andere meening toegedaan De Voorstraat is ook 7 m. breed en daar komt alle passage door. ter wijl daar geen passage is en het best zou kunnen deze weg af le sluiten. Er zijn misschien twee boeren die er gebruik van maken dat is Moer land en Ketting, maar die kunnen ook anders, ook zijn daar de steenen weggenomen en zijn er klinkers ge- Bij korte mouwen en lage halsbehoort een mooie bruine huid, want een blanke huid verbrandt door de zon. Uw gelaat, huls en armen worden snel natuurlijk lu uin, indien U deze bij lielstochteu en hij verblijf in de zou inwrijft met AMILDA-zonnebruiiicrome. Flacon 90 ct. Tube 00 ct. 45009 Doos 50 en 25 ct. 12 legd omdat er geen verkeer is. Het is daar een prachtige gelegenheid en het is toch wat dat een vereeniging die straks zijn elfde lustrum viert niet eensover een teut kan beschikken. Op ieder plaatsje in Zeeland ziet men een tent staan en ook op alle plaatsen van het eiland alleen hier niet en dan is dit nog wel het oudste gezel schap uit Zeeland en men staat er dun ook paf van dat er nog een muziektent ontbreekt. Spr. vindt het verschrikkelijk dat nu de gelegenheid j er is en er voldoende ruimte over is, dat er geen tent komt. De heer Stols vindt het ontzettend achterlijk, dat een gezelschap dat 55 jaar beslaat geen muziektent heeft. De voorzitter zegt het is kunst en men moest dit waardeeren want er wordt twee maal op de week geoefend en de jonge menschen zijn van de straat en ook de muziek veraange naamt de samenleving. Ook is Accelerando steeds paraat want hij verjaardagen van hel vor stelijk huis of bij gelegenheden hier laat ze steeds haar vriendelijke tonen en heeft ze steeds acte de presenee. Wij moeten toch ook wat over hebben voor kunst. De heer Geluk zegt het is al meer ter talel geweest, maar nu er zoo'n goede gelegenheid is om een tent te plaatsen is hij er voor. De heer Stols zegt dus alleen de reden is dat het verkeer belemmerd wordt, maar daar kan hij met zijn oordeel niet bij Het is net als de voorzitter zegt Moerland en Ketting die daar wel eens rijden, daar is verder geen verkeer. Nu zitten ze op banken op het plein als er een concert gegeven wordt en nu komen ze vragen om een tent te zetten en dat kan niet want het is verschrikkelijk als daar een tent slaat als je naar de kerk gaat, het is toch belachelijk om dit verzoek niet toe le staan. De voorzitter zegt er is toch een drankgelegenheid ook hij de kerk en dit vindt spr. nog erger dan een doodeenvoudige tent. Vroeger waren er wel twee drankgelegenheden en dat was geen bezwaar en spr. vindt een drankgelegenheid tienmaal erger dat een tent waarop de muziek beoefend wordt, want dat is kunst en daar moet n.en gevoelig voor zijn, want dat veiedeld. De beer van Dijke is er tegen in de eerste plaats orn dat daar geen gelegenheid is, de kerkgracht is ge dempt voor hel verkeer en nu zou men dat weer gaan belemmeren en in de tweede plaats zou spr. niet graag zoo iets voor zijn huis hebben en misschien wonen daar ook wel menschen die daar bezwaar tegen hebben. De voorzitter antwoordt dat wat betreft het laatste van de Weel wel geen bezwaar zal hebben en wat liet eerste betreft de breedle is geen bezwaar, want \erkeer is daar niet en er blijft nog 7 rn. over. De heer Prinse heeft er +och wel eens een auto zien rijden. De voorzitter antwoordt dal dit best mogelijk is, dat daar een auto gedraaid heeft, maar dat kan op de andere kant ook. Spr. wil ook het woord achterlijk gebruiken, want daar getuigt dit toch van. De heer van Dijke wil dit wel voor zijn rekening nemen, dat zij dit zijn. De heer Stols meent dat hier het principe naar voren wordt gebracht maar daar het muziekgezelschap de sijmpathie heeft van de geheele ge meente, daar moet het principe stilstaan. De voorzitter zegt maar dat daar een drankgelegenheid is, is geen bezwaar. De heer van Dijke merkt op dat dit wel degelijk een bezwaar is. De voorzitter merkt op dat men niet moet denken het muziekgezel schap hiermede weg te krijgen, want dat gebeurt nooit. Sp.r vindt het jammer dat men daar zoo tegenover staat. De heer van Dijke geeft toe dat muziek kunst is, maar de nasleep is verschrikkelijk, want het blijft niet bij muziek. De voorzitter antwoordt dal dit met alle dingen zoo is. De heer Stols is overtuigd dat het niet is omdat het verkeer wordt be lemmerd maar bet is uit principe dat men er tegen is en anders niets. De heer van den Boogaard vraagt of het op Oud Vossemeer ook niet zoo is geweest, dal het niet werd toegestaan en dat zij zich toen tol Ged. Staten hebben gewend en dat het toen door Ged. Staten is gebeurd. De voórzilter kan dit niet zeggen. Het voorstel van de meerderheid van Burg. en Weth. in stemming gebracht wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Geluk, van den Boogaard en Stols. Hierna wordt de vergadering ge schorst en gaat men over in besloten vergadering. Na heropening der vergadering wordt door Burg. en Weth. een wij ziging van de begrooting 193(3 voor gesteld, waartoe met alg. stemmen besloten wordt. Bij de rondvraag zegt de heer Stols de vorige vergadering gesproken te hebben over de betaling van de wa- terleidingpenningen. Dit brengt veel moeilijkheden mee en nu zou hij het van be'ang achten dat men een over eenkomst met de waterl. Mij. kon treilen dat men de waterleiding elke week kon betalen. De voorzitter antwoordt dal er juist vergadering van de raad van beheer is geweest en daar is dit besproken en toen is er gevraagd hoeveel men schen dit zouden zijn en spr. heeft geantwoorddatdit wel 2U0 zou kunnen zijn. Nu zou daar een zitdag voor kunnen gehouden worden en men zou dit wekelijks op kunnen halen, maar dit zou te duur worden. Het beste werd geacht een wekelijksche ophaaldienst maar dan zal er naar geïnformeerd worden, want algemeen was men er wel voor dit wekelijks te gaan doen, omdat de inkomsten van dien aard zijn, dat men dit geld elke week niet weg kan leggen. De heer Stols wijst dan op de afsluilkranen van de waterleiding. Deze liggen boven hel wegdek en dat kan wel eens ongelukken ver oorzaken De voorzitter antwoordt dat reeds aan Moerland opdracht is gegeven deze le laten zakken. De heer Stols kan niet accoord gaan met de toepassing van de be- hoel'tenorm. Hierover ontstaat een heele discussie tusschen hem en de voorzitter. De heer Stols acht de menschen hiermede gedupeerd nu dadelijk de nieuwe regeling van toe passing wordt gebracht, terwijl de gedachten waren dat deze ïegeling eerst een jaar in werking zou zijn om dan le zien, hoeveel de verdiensten van de menschen waren en dan pas daarna handelen Maar nu is het zoo dat iemand die een paar weken in het vrije bedrijf heeft gewerkt, al dadelijk een week uitgesloten wordt uit de steun, omdat hij boven de behoeftenorm komt. De voorzitter merkt op dat er wel een verkeerde leer verspreid is hier over Ook hebben reeds enkele menschen bij hem geweest en toen hij dit hun had uitgelegd zijn ze allen met een lach vertrokken, want zeiden ze daar komen wij nooit aan. Ook bracht spr. naar voren dat met deze nieuwe regeling nu uitkwam wat de menschen hebben verdiend en dan zijn er nog bij die 1 (50 per week hebben verdiend. Nu is het ook mogelijk om na te gaan wie er naar de werkverschaffing kan, hetgeen vroeger niet kon gebeuren en dan ^ebeurde het dat iemand de eene dag uit het vrije bedrijf kwam en de andere dag naar de werkverschaffing ging, hetgeen aanleiding gaf tot toestanden, die nu uitgesloten zijn. De heer Stols hield echter vol dat de regeling niet goed was, hetgeen echter de voorzitter tegen sprak aan de hand van de cijfers van de inge leverde slaafjes. Ook deelde de voor zitter tevens mede dal er menschen waren die die staatjes niet in wilden leveren, maar deze worden natuurlijk uit de steun gesloten. De heer Stols achtte ook de inleve ring van die slaatjes niet goed, want de verdiensten zijn zoo hoog nieten laat men dan waehtweken invoeren. De voorzitter achtte dit niet goed. Spr. raadt aan nog af te wachten en dan zal men zien dat deze regeling zeer goed werkt. De heer Stols had nog enkele ob jecten voor werkverschaffing en vraagt ol hij deze in de commissie van werkverruiming moet brengen of in den raad. De voorzitter zegt dat volgens het reglement van orde voorstellen schrif telijk moeten worden ingediend. Hij acht het dan ook goed deze schrif telijk in te dienen bij den raad om dat ze daar behooren. De heer Stols had als werkobject de ophooging van hel schor voor een voetbalveld en dan het dempen van de spuikom. Hij had hier reeds door een deskundige begrootingen van laten maken en wilde deze dan nader toe lichten. De voorzitter raadt aan deze schrif telijk in te leveren dan kunnen ze eerst bij Burg. en Weth. besproken worden. De heer Stols zal dit doen, en hoopt dat er spoedig werk van gemaakt zal worden. De voorzitter zegt toe dat dit zal gebeuren, maar als Burg. en Weth. er iets voor voelen, moet h"t toch ook aan den minister aangevraagd worden. De heer Stols zegt dat den steun trekkers ook afgetrokken wordt van het bedrag van iemand die in- validiteitsgelden trekt. Hij meent ge lezen le hebben dat dit niet behoeft te gebeuren. De voorzitter antwoordt dat dit niet mogelijk is en leest de betref fende artikelen uit de wet voor waar uit blijkt dat 2/;i moet worden afge trokken. De heer Geluk zegt dat het jammer is dat dit gebeurt, want er worden toch zegels voor geplakt. De heer Stols meent toch gelezen te hebben dat het niet moet. De voorzitter merkt op dat dit mogelijk is, maar dat het dan aange vuld kan worden uit de gemeentekas, maar je begrijpt dat Ged. Staten dit nooit goed zullen keuren. Men zou het alleen kunnen vragen bij het armbestuur. De heer v. d. Boogaard vraagt of het niet mogelijk is wat vroeger te vergaderen. De voorzitter antwoordt dat hij de vergadering uitschrijft. Indien men echter veel te zeggen heeft laat men dit dan van te voren kenbaar maken, dan zal hij daar rekening mee houden. Hierna sluiting. POORTVLIET, 29 Juni 1936. Voorzitter-secretaris Burgemeester W. Droukers. Afwezig met kennisgeving de heeren v. d. Slikke, Murre en Krijger. De voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze. De notulen van de voiige verga dering worden aangehouden. De voorzitter schorst de verga dering en men gaat over in besloten vergadering. Na heropening der vergadering wordt met alg. st. besloten tot aan koop van een motorspuit van de gemeente Driebergen voor 1150. Ver voer en reparatiekosten voor rekening van de gemeente, en ook wordt met alg. st. besloten de steunregeling tot -15 September a.s. op denzelfden voet voort te zetten. Aan de orde komt nu wijziging reglement alg. armbestuur. De wijziging komt hierop neer dat het mogelijk is dat ook een vrouw kan benoemd worden als penning meesteres van het armbestuur. De voorzitter leest de artikels daarom trent voor. Weth. van Ast zegt dit punt is al een paar maal behandeld in de wet houdersvergadering en daar heeft hij zijn gedachten reeds uitgesproken. Hij zal thans niet spreken over het concept zooals het daar ligt, of over de familie, maar spr. kan zich in beginsel er niet mede vereenigen. Hij is tot de conclusie gekomen dat de wijziging van de verordening niet direct is in het algemeen belang, maar dat zij is in het belang van een enkel persoon en nog wel een vrouwelijke, het wordt z.g. filantropie. Spr. ziet er de noodzakelijkheid niet van in en is van oordeel dat men als overheid hier iets schept, dat zeer moeilijk te verdedigen is. Spr. zou een voorstel willen doen om het vorige raadsbesluit in te trekken, maar hij wil zijn mederaadsleden niet onvriendelijk zijn en daar deze nu niet aanwezig zijn, zou hij in over weging willen geven deze zaak aan te houden tot een volgende vergade ring. Spr. acht het niet noodig thans nog meer te zeggen, maar als men het wil, dan zal hij dit nog wel doen. De heer Carels sluit zich bij het gesprokene van den heer van Ast aan en zal tegen deze wijziging stemmen. Spr. wil er dit nog aan toevoegen dat als deze wijziging aan genomen mocht worden hij een voor stel zal doen om met nog meer wijzigingen te komen. Besloten wordt het aan te houden tot de volgende vergadering. Bij de rondvraag wijst de heer Boogaart op het kleed van de lij koets. De voorzitter zegt toe dat dit gezien zal worden. De heer Boogaart wil Burg. VVeth. in overweging geven om tarieven voor het gebruik van lijkkoets eens na te zien, hij mee dal deze nogal hoog zijn en dat gelijk zijn voor groot en klein. De voorzitter antwoordt dat de n tarieven nog niet zoo heel lang leden zijn nagezien. De heer Boogaart zegt er zijn de gemeente enkele plaatsen eigendom van den polder zijn, is werkelijk zoo? De voorzitter antwoordt dat werkelijk zoo is en toont dit aan de kaarten van het kadaster. VVeth. van Ast vraagt of het w spoedig vergadering zal zijn in v band met hel opruimen v:jn de oi brandspuiten. De voorzitter antwoordt dat toch wel in Juli zal zijn daar de meenterekening aangeboden m worden De heer Carels vraagt of het bedoeling is om een vrijwillige brar weer in het leven te roepen. De voorzitter antwoordt hierop vestigend. Hierna sluiting. ïii fo (1. ui Wat er in Juni 1886 in onz< omgeving plaats vond. In het no. van 5 Juni '1886 lez we dat in de vergaderiug van in landen van het VVatei schap St. Am land aldaar 28 Mei gehouden op Staat van voordracht ter benoem van dijkgraaf werden geplaatst: 1. A. Bierens (aftr.), 2. H. Poldi man, 3. C. van Luyk. Uit St. Maartensdijk wordt gemt dat de z g. Keethil van rioleering voorzien. Voordien rnoesten^de I woners het vuile water uit putll scheppen en over den dijk werpi 'jj In de ingelandenvergadering den Nieuwen polder (Staven is; werden op de voordracht voor di graaf geplaatst l.J. A. Snijder (altf 2. C. Stoutjesdijk en 3. Adr. Klo Te Tholen maakte de politie teg A. G. procesverbaal op wegens vreemden van goederen uit va: tuigen te Tholen. In de raadsvergadering te Thol 31 Mei gehouden werd op het req van A. Wagemaker om op de K; een weegbrug te mogen plaat toegestaan tegen f 10.per jaar, Te Tholen trad op 9 Juni in koor der groote kerk op jhr. de vornin Lobman. Het ging hier de schoolstrijd. De gemeentepolitie te Tholen h in den polder Scbakerloo 7 Juni Duitsche deserteurs aan die het landbouwers lastig maakte. In het nummer van '19 Juni li wij dat ds P. A. J. Noordink vc een beroep naar Makkum heeft dankt. Op 25 Juni was de boterprijs Tholen 5272 cent per pond, eier golden f3.— per 100 stuks. THOLEN, 3 Juli 1936. Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Nooden. Op initiatief van den Burgemeesl is hier ter plaatse opgericht r kommissie van samenwerking y bijzondere nooden. Indezecommis hebben zitting de leden van l voormalige plaatselijk crisis com henevens vertegenwoordigers t diverse instellingen van weldadighc Voorzitter der commissie is burgemeester,secretaresse Mej.G.J Wolfensbêrger. Het werk der commissie zal sluitend beslaan uit het verleen van eenmalige steun uitkeer' ineens in die gevallen, waai het verleenen van dien steun kracht van de gewone instellin van weldadigheid te boven gaat, wel hoofdzakelijk aan z.g. stille armi die door bijzondere nooden in mo lijk heden zijn gekomen. De commissie zal zich uiteraa niet bezig kunnen houden meteeni credietverleening, noch rnet steun natura. Ook verleeniug van gere; den onderstand valt buiten h: bevoegdheid, aangezien dit laat behoort tot de taak der gewo organen van armenzorg. Een ieder wordt opgewekt werk der commissie te steunen. De leden der commissie zullen trachten contribuanten biervoor winnen.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 2