Gaat Ge Trouwen NiEUWV Hebt Gij Lendenpijn? BAKKERTJES ook op de meest eervolle wijze ont slag verleend als machinist en is in zijn plaats benoemd geworden zijn zoon H. Vis en als hulpmachinist J. Vis. De heer Vis die vanaf de stichting van het gemaal machinist is geweest heeft deze betrekking dus bijna 30 jaar bekleed en het mag dan voor hem een voldoening zijn (lat zijn zoon thans in zijn plaats is benoemd. Bij kon. besluit is met ingang van 1 Augustus benoemd tot gezwo rene van het Waterschap St. Maar tensdijk, .1. P. Hage, te St. Maartens dijk, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Woensdagavond hield de werk- mansvereeniging „Draagt elkanders lasten" onder voorzitterschap van den heer J. M. Schot in cafe van A. N>iijten haar algemeer.e jaarvergadering. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd. Uit het jaar verslag van den secretaris penning meester bleek dat het aantal leden weer was vooruit gegaan en dat er een batig saldo was van f 52.62. De fin. commissie die de boeken van den penningmeester hadden nagezien, deelde mede dat deze in orde waren en dat de rekening kon worden vastgesteld, wat met alg. stemmen werd goedgevonden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren G. J. Zachariassen en M. G Meerman. Tut leden van de fin. commissie werden benoemd de heeren P. Goedegebuure on A Nuijten. Hedennacht geraakte de met dakpannen geladen vrachtauto van A. Veraart te Oud-Vossemeer, toen hij te ongeveer half vier de brug van den Singel te Breda passeerde, te water, met het noodlottig gevolg dat de bestuurder is verdronken. Volgens de geruchten zouden nog 2 in de cabine zich bevonden hebbende personen mede zijn ver ongelukt. Men schrijft het feit toe aan over vermoeid zijn van den bestuurder. Gisteravond gaf „Concordia" een goed geslaagd concert op de kiosk alhier. Zaterdag opent ons gezelschap te Halsteren het aldaar op Zondag 27 dezer te houden Festival met een concert. *POORTVLIET. De gebr. Oosdijk, werkzaam bij G. J. van Westen, waren behulpzaam bij het besproeien van bloeiende paardenboonen. Tijdens het bereiden van de vloeistof moeten beiden nadat later is gebleken ver giftige stof hebben ingeademd, hoe wel zij huu werk volbrachten. Later op den avond werden beiden onwel, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr. Tazelaar van St. Maartensdijk constateerde inade ming van vergiftigde stof. Gelukkig dat beiden tot ontlasting van de maag konden komen, zoodat eenjen ander geen schadelijke gevolgen zal hebben. De B.V.L. alhier hield Zaterdag een huishoudelijke wedstrijd met scherp Er werd deelgenomen door 24 schutters. Het hoogste aautal pun ten dat bereikt kon worden was 100. De prijzen bestonden uit luxe en huishoudelijke voorwerpen le pr. G. Sakko 86 p., 2epr. W.de Rijke 86 p., 3e pr. G. Dekker 85 p., 4e. pr. D. Verburg 83 p.,5e pr. Malh, Geuze 81 p., Ce pr. Johs. Krijger 79 p., 7e pr. Herm. Uijl 78 p., 8e pr. C. v. d. Slikke 78 p., 9e pr. N. Luijk 77 p.. 10e pr. P. Verburg 74 p., 11e pr. Cr. K. Krijger 74 p., 12e pr. W. J. Gunter 73 p. enz. Naar blijkt waren de punten van de schutters zeer laag en veel van elkaar ver schillend. Door het Bestuur vau het Wa terschap Poortvliet werd Dinsdag avond in de zaal van P. Geene ver kocht 4 perc. hooi en 3 perc. nagras. Perc. 1 G. Geuze alhier voor f 36. Perc. 2 Jac. llage, Scherpenisse voor f25. Perc. 3 L. Koppenhol voor f 18. Perc. 4 G. Geuze voor f9. Nagras perc 1 en 2, M Bevelander voor f5. Perc. 3—4 II. Bevelander voor fl per perc. SCHERPENISSE. In de gehouden vergadering van de reisvereeniging „Ons Genoegen" werd besloten om op 9 Juli a.s. een rondreis per auto door de provincie te maken. De collecte langs de huizen voor den gewapenden dienst heeft opge bracht f 9.92. ST. MAARTENSDIJK. Bij de van wege de Boud van Paardenfokkers op het eiland Tholen op Donderdag j.i. alhier gehouden veulenkeuring werden de volgende dieren bekroond Merrieveulens, lepr. Olg. Wed, Timmermans Oud Vossemeer. 2e pr. Irma, G. J. de Wilde St. Maartens dijk. 3e pr. Emma, G. de Wit Oud- Vossemeer. 4e pr. Madelaine, A. P. Geluk St. Maartensdijk. 5e pr. Frijda van Reigersburg, Anth. L. Hage St. Maartensdijk. 6e pr. Metha van Vos semeer, W. J. van Engelen Oud-Vos semeer. 7e pr. Ida van Kruijlenburg, J. A. van Nieuwenhuijze Poortvliet. 8e pr. Cora, E. J. Kosten Tholen. 9e pr. Gato van Vossemeer, W. J. van Engelen Oud-Vossemeer. 10e pr. Martha, G. Hoek St. Maartensdijk. Hengstveulens: le pr. Hengstveu len, Gebr. van Tilbeurgh Oud-Vosse meer. 2e pr. Jaap van Vosmeer, idem. 3e pr. Leon van Lena, G G. Polder man.Tholen. 4e pr. Hans, W. J. van Engelen Oud Vossemeer. 5e prijs Hengstveulen, G. W. Groenewege St. Maartensdijk, 6e pr. Gertain van Silva, Gebr. van Tilbeurgh Oud-Vos semeer. 1-jarige merries le pr. Albina van Tholen. 2e pr. Valesie van Dinteloord beide M. J. Stoutjesdijk Tholen. 3e pr. Nelly, J. P. Hage St. Maartensdijk. 4e pr. Glara, C. de Wit Oud-Vosse meer. 5e pr. Tine, E. .1. Kosten"Tholen. 6e pr. Leonie, Wed. G. Boonman Oud Vossemeer 1-jarige hengsten 'le pr. Artist v. d. Boschhoeve, Gebr. van Tilbeurgh Oud-Vossemeer. 2e pr. Lion, J. F. Brooijmans St. Annaland. 3e pr. Bristol van Vossemeer, M. Goorden Oud- Vossemeer. 4e pr. Kruger van Hooge Heijde, C. W. Groenewege St. Maar tensdijk. 2-jarige merries le pr. Ada, G. de Wit Oud-Vossemeer. 2e pr. Ida van Tholen. 3e pr. Juliana van Tholen, beide M. J. Stoutjesdijk Tholen. 4e pr. Ruda van Bleijendaal, .1 F. Brooij mans St. Annaland, 5e pr. Nora v. (1. Deehoeve, D. Giljam Tholen. 6e pr. Roza, B. G. Friderichs Oud-Vos semeer. Merries met afstammelingen le pr. Silva de Bère, Gebr. van Tilbeurgh, Oud-Vossemeer. Hengsten met afstammelingen le pr. Artist, M. J. Stoutjesdijk Tholen. STAVENISSE. In de plaats van den heer J. Houtrop alhier, die be dankt heeft voor den verkoop van rentezegels enzis aangewezen M. Smit Hz. Als ouderling der Oud-Geref. Kerk alhier is benoemd o. a. de heer Q. van Gorsel te St. Maartensdijk. ST. ANNALAND Loop der bevol king GevestigdW. W. Schot van Utrecht. B. Steendijk van Stavenisse en J. A. Rijstenbil van St. Filipsland Vertrokken W. J.M. M. Brooijmans en A. J Brooijmans naar Hoofdplaat. H. A. G M. Brooijmans naar Ellen en Leur. D. A. Feijlel en gezin naar St. Maartensdijk. J. Fluit naar Mid delburg. A. Stoutjesdijk en G. Scher penisse naar Rotterdam. L. J. Bruijn- zeel naar Poortvliet en J. P. van den Boogaart naar Amsterdam. Voetbaluitslag van Zaterdag jl. W.H.S. II tegén S.S.S. II 3—7. -- Aardappel veiling van Dinsdag 23 Juni. 3125 kg. eerstelingen (gewone) f 4,61 f 4,62. 130Ü kg. idem (drie lingen) f 3. 450 kg. idem (kriel) f 1,80 f2. Groep Scherpenisse 900 kg. eerstelingen (gewone) f4,61. 250 kg. idem (drielingen) 1 3. 75 kg, idem (kriel) f 1,90. Alles per lOOkg. OUD-VOSSEMEER. De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft opgebracht een bedrag van f 14.56. De P.D.V. „De Zwaluw" hield een wedvlucht uit Orleans. De uitslag wasA. v. Treijen 1 en 15. Gebr. Hoek 2, 5 en 8. Gebr. van Driel 3, 7 en 14. W. v. Dorst 4. M. v. d. Zande 6 en 10. J. Vaders 9 en 16. A. Heestermans IJ. J. v. d. Zande 12 en 13. A. Aarden 17. J. Ver hees 18 en 19. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde voor het examen Doctoraal I geneeskunde, onze vroe gere dorpsgenoot de heer W. M. Rijn berg Nz. Tusschen de alhier wonende Belgische kappersbediende en het tienjarig zoontje van dhr. G. A. R. ontstond oneenigheid naar aanleiding van een hond. De kappersbediende maakte zich hoos en bewerkte den knaap zoodanig dat medische hulp moest worden ingeroepen. Naar we vernemen stelt de politie een onder zoek in. Het le elftal van O. V. C. speelde Zaterdag jl. te Tholen tegen Thoolsche Boys J en verloor met 53. RECHTZAKEN. ARR. RECHTBANK TE BREDA. Zitting van Donderdag 25 Juni 1936. Met lichtbak en geweer op stap. Bij de uitspraken der arr. rechtbank te Breda is o.a. vonnis gewezen in de zaak tegen de landbouwers A. U. en G. J. U. twee neven, bewoners van Poortvliet, die beiden in beroep waren gegaan van vonnissen, hen «J. d. '19 December 1935 door den kanton rechter te Bergen op Zoom opgelegd wegens strooperij met behulp van een zware electrische lantaarn als lichtbak en 'n geweer. Neef A. U. zou gesnapt zijn met de lichtbak en dragende een aange schoten haas in den Noordhoek en kreeg daarom één boete van f75. subs. 50 d. hechtenis en één boete van f 10.subs. 5 d. hechtenis, met de verbeurdverklaring van lantaarn en haas. De andere U., Kees, kreeg van den kantonrechter f 60 boete subs. 40 d. hechtenis, plus de verbeurdverklaring van zijn niet in beslag genomen ge weer, met bevel tot uitlevering ervan of anders te betalen als extra boete de geschatte waarde van het geweer, zijnde f 15.subs. nog 10. d. hech tenis. Was te Breda bij behandeling in hooger beroep van dit geval reeds de bevestiging der vonnissen van den kantonrechter te Bergen op Zoom gevorderd, Donderdag heeft de recht bank de vonnissen vernietigd maar A. U. veroordeeld tot f25.subs. 25 d. en f 10.subs. 5 d. C. U. kreeg een vermindering der boete tot f25.subs. 25 d.de straf bepalingen omtrent het geweer bleven onveranderd. Nog 'n strooperijtje Het appèl van de 21 jarige land arbeider Jan J. V. uit Stavenisse tegen een vonnis van den kantonrechter te Bergen op Zoom waarbij hem twee boete's waren opgelegd, dit appèl gaf den jongeman weinig baat Jan V. heeft van den kantonrechter twee boete's gekregen, f 75.subs. 50 d. hechtenis, plus f 10.subs. 5 d. hechtenis, met verbeurdverklaring van den alslichtbakgebruik te lantaarn. In hooger beroep werd het appèl van V. betrelïende het eene feit niet ontvankelijk verklaard en wat het andere feit hetreft, de boete gesteld op f25.— subs. 25 d. hechtenis. a-'-l1 c Een spaarpotje aan weduwenrente. Van bevoegde zijde deelt men ons mede Een krachtens de Invaliditeitswet verplicht verzekerde arbeider over leed Juni 1928. Hij liet een weduwe na, die reeds den 00 jarigen leeftijd had bereikt en deswege recht kon doen kon gelden op weduwenrente. De man was echter de laatste jaren niet in loondienst en hem was geen rentekaart meer uitgereikt, omdat daarop zijnerzijds geen prijs meer wetd gesteld. Dientengevolge kreeg de Raad van Arbeid geen kennis van het overlijden van dezen verze kerde, terwijl de weduwe evenmin een aanvraag om weduwenrente in diende. By een in den loop vau 1936 aan gevangen contrèle ten aanzien van verzekerden, aan wie in de laatste jaren geen rentekaarten meer werden uitgereikt, omdat ze niet in loondienst waren, bleek, dat deze verzekerde was overleden en een weduwe had nagelaten, die recht op rente kon doen gelden. Een nader onderzoek werd ingesteld, hetgeen tol gevolg had, dat een aanvraag om weduwen rente werd bevorderd en een rente werd toegekend van bijna f150 per jaar. Ingevolge de wettelijke bepalingen diende deze rente in te gaan op den datum van het overlijden, zoodal de weduwe een achterstallige rente had te ontvangen vanaf Juni 1928, een bedrag van bijna f 1300. Het vorenstaande moge voor den arbeider en zijn eventueele betrekkin gen een aansporing zijn wel te beden ken, welke rechten aan hun verzeke ring kunnen worden ontleend en zich eventueel steeds om inlichtingen te wenden tot den Raad van Arbeid. Kinderen met lucifers bij een hooiberg. In een hooiberg staande achter een boerderij te Geffen, is brand uitge broken. Het vuur sloeg over naar de hofstede, welke eveneens vlam vatte en spoedig in lichtelaaie stond. Aan blusschen viel niet te denken. De boerderij is tot den grond afgebrand. Ook de inboedel en landbouwinven- taris en een groote partij hooi en stroo gingen verloren. De brand is ontstaan doordat kinderen in de nabijheid van den hooiberg met lucifers hebben gespeeld. KERKNIEUWS. ZONDAG 21 JUNI 1936. THOLEN. Ned. IJerv. Kerk voorm. 10 uur ds. Wolfensberger en nam. 2 30 ds. Bus Maandelijksche collecte voor de Kerk. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm.10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 ds. Baaij. Ned. Protestantenbond afd. Tholen GEEN DIENST. POORTVLIET. Ned. llerv. Kerk voorm. 10.20 ds. Bus en nam. 2.50 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur en 's avonds 7 uur cand. van Har- melen te den Haag. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SGHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Bres en nam. 3 uur leeskerk. Ger. Gem. voorrn 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. llerv. Kerk voorm. 10 30 ds. Verschoor en nam. 3 uur leeskerk. (Beide diensten coll. Ziekenfonds). Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. llerv. Kerk voorin. 10.30 en nam. 3 uur ds. Kraaij. Oud Ger. Gem. voorm 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 de heer v.d. Berg te Rotterdam. OUD-VOSSEMEER. Ned Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. van Eist. Goll. Ziekenfonds. Bed. H. Doop. Ger. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Vröugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en 's avonds 7 uur dhr. Bisschop van Rouveen. MARKTBERICHTEN THOLEN, 26 Juni 1936. Roomboter f 0.79 per pond. Boerenboter f0.74 Eieren f3.per 100. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Juni 20 21 22 23 24 25 26 Graden G. 19,3 20, 20,3 20,3 21.1 21 2 2(13 BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 19 t/m 23 Juni Geboren Jacoba Jannetje, rlv. L. M. Geluk en J. Geuze. Overleden Huibrecht Gornelisse, 80 j. echlgen. van K. Prince. St. MAARTENSDIJK. Loop der bevolking over Mei 1936. Gevestigd E. Vermaas uit Oud- Vossemeer. M. S. Stouljesdijk uit Rotterdam. G. Andriesse uit Scherpe- nisee. F. Bolier uit Scherpenisse. D. A. Feijlel en gezin uit St. Annaland. J. Witte uit 's Heer Arendskerke. G. M. de Fouw uit Wassenaar. F. Hage uit Poortvliet. G. A. Slager uit Scherpenisse. Vertrokken F. Koopman, naar den Haag. J. Kaashoek naar Tholen. Gem. OUD-VOSSEMEER. over Mei 1936. Geboren Jan Gornelis z.v. G. Pot appel en .1. Haaften. Neeltje Jozin d.v. M. Pipping en J. Dienst. Matheu z.v. A. Quist en M v. Driel. Cornel z.v. M. P. Pleune en P. M. v. Poort vliet. Gehuwd D. A. Droogers 29 j. ei J. G. de Wilde 31 j. M. P. Vogela 23 j. en A. Polderman 19 j. OverledenD. A. v. Driel 60 A. Rijnberg 88 j. en Jan Aarnoudsï. 92 j. Loop der bevolking. Ingekomen: C. P. Montbaan vai Geertruidenberg. M. P. Vos van Rot terdam. R. E. A. de Bock van Axel Vertrokken E. Vermaas naar St Maartensdijk. J. G. Ampt naar Rot terdam S. v. Beveren naar Poortvliet M. C Minheere naar Tholen. Gem. SGHERPENISSE over Mei 1936. GeborenCornelia Jannetje d.v P. Andriesse en M. J. de Rijke. Overlijden: M. Hage 68 jr. echtge-'c noot van M. A. Faasse. Huwelijken: H. Hartog 24 jr. te St. Maartensdijk en J. A. de Jager 22 jr. te Scherpenisse. Gem. ST. ANNALAND over Mei 1936. GeborenJohannis, zv. L. J. G. van Splunter en M. Gunter. Johannis Nicolaas, zv. A. A. van Luijk en M. Ketting. Dina Johunna, dv. J. Rijnberg en J. P. Polderman. Maria .lohanna dv. J. den Haan en M. de Witte, Jan Rokus, zv. M. Kaashoek en J. M, Geendse. Gehuwd: H. Westerman, 41 j.jm, en J. P. Hage 40 j.jd.J. G. Ridderhof 25 j. jm. en M. Scherpenisse 23 j. jd, A Scherpenisse 21 j. jm en A. J. den Engelsman. 20 j. jd. Echtscheiding: J. Hij koop en M van der Jagt. beiden wonende te 's Gravenhage. Overleden Gornelia Merdina Gunst 74 j. wed. van J Stols. I' IEDEREEN ZEGT: wat ziet „HET KIND goed uit! 37e jaargang in een gehee gemoderniseerde uitvoering Hèt veertienda agsch blad voor ouders en opvoeders f 3.— per half jaar, losse nrs. 25 ct. Nieuwe abonné's ontvangen vier premieboekenll Uitg. J. Ploegsma - Zeist Postgiro 19599 Verkrijgbaar bij41 45413 FIRMA J. M. C. POT Boekhandel - Tholen Nederlandsen Het ongemak van velen, Product 0en ziitend leven leiden. Verrast zuil Ge zijn na 'l gebruik van Volgens recept iran Apotheker Dumont BESTELT dan Uw trouwkaartenof circulaires bij ons of onze Agenten LAGE PRIJZEN. 18 87882 NETTE UITVOERING en bovendien wordt Uw Ondertrouw-advertentie gratis geplaatst in de THOOLSCHE COURANT Firma i. M. C. POT, THOLEN

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 4