ONZE FEUILLETON ls de hop bloeit Uoorzitcen: i*OL TOELATING U. L. 0. SCHOOL TE THOLEN. Voordeelige aanbieding HOLEN, 12 Juni 1936. HANDELSREGISTER, lij het Handelsregister der Kamer Koophandel en Fabrieken voor stelijk Noordbrabant te Breda, singel 4, hadden gedurende de j' and Mei 1936 de navolgende in- u' rijvingen plaats: Vijzingen >r. P. C. en A. A. Hage. St. Maar- lU sdijk, Haven 81, fil.Tholen, Da- ui schestraat 22, Eendrachtsweg. De U k te St. Maartensdijk wordt door Venn. P. C. Hage als eig. voort- L et onder den naam P. C. Hage ik Gebr. P. C. en A. A. Hage. De in. is thans alleen gevestigd den, Dalemsche 22, Eendrachtweg. - De P. V. „De trouwe duif" hield Saterdag 6 Juni j.1. een wedvlucht uit Corbeil (afst. 348 km. Ie prijzen werden behaald als ;t nt. Baaij 1 en 4. Jac. Baaij, 2,3, en 12. G. Baaij Nz 5 en 7. D. Jansen -i 14. L. Laban 8 en 23. C. Baaij Pz. n '6. J. Vermeij 11 en 25.^Chi\ Korte 13. J. Berrevoets 15. A. gemaker 17, 18, 20 en 14. L. M. Heer 19. A. de Jonge 21. G. Haver- is 22. C. Hazen 26. concours 78 duiven, elost 8 uur 30 min. e. duif 2. 49. 0. laatste 3. 44. 8. Circus Strassburger. leden is het reuzencircus Slrass- ger, dat drie dagen zijn voorstel en geeft op Plein 13 te Bergen Zoom, opgeslagen. [et recht een reuzencircus, met groote tent, zijn wagenpark en groot (lierenmateriaal, geheel ge- Vi 1 om de duizenden bezoekers te vangen ieii bezoek aan deze mooie inrich- zal niemand berouwen, alles wat even wordt is af. oor Tholen en omgeving rijden avonds na afloop van de voor- ling extra bussen, zoodat hetgeen waar is het circus voor een avond stelling te bezoeken. Men zie de ertentie in ons blad. - Naar wij vernemen is door de d van State, afd. geschillen van uur uitspraak gedaan inzake de :stie speelterrein alhier, waarbij besluit van den raad, om dit ein uit te geven als bouwterrein, Z1j dt v rnietigd. b< - Ten huize van H. aan de Voor- t ontstond oneenigheid tusschen en vrouw, welke twist zoo hoog dat H. zijn vrouw op beestachtige ;e mishandelde. oliliehulp werd ingeroepen. Tegen dader is procesverbaal opgemaakt, vijl de vrouw naar haar moeder left. Annalandis vei trokken. Volgens een in ons blad voor- lende advertentie zullen ook bij voldoend aantal bezoekers aan circus Strassburger extra bussen in van B. B. A. De bussen zullen avonds vertrekken vanaf het ;us. - Uitslag wedstrijd Orleans van chtpost" Tholen. Afstand 440 K.M. W. Schot 1 en 7. A. Rijnberg Naar hel Engelsch. aar ik weet beter. Ik ben arm, arm geweest, heel mijn leven ik weet, wat armoede is; maar jij anders zou je ze niet zoo licbt- rdig tegemoet gaan. Mijn moeder ft gedaan, watje nu van mij vraagt, was een eenvoudig meisje van eneen heer kreeg haar lief en >nde ook, dat hij voor haar wel s kon opofferen Hij trouwde haar ook, maar een paar jaar later is bezweken in den strijd om het •aan." Maar is je moeder gelukkig geweest dien man,dien zij liefhad, Gillian?" Hoe kon zij nu gelukkig zijn, ter- ze wist, dat ze het leven voor i bedorven hadTerwijl ze hem r haar oogen zag wegteren door rek aan voedsel en de gerietelijk- en, die hem tol een levensbehoefte 'en. Neen, door dit voorbeeld ben gewaarschuwdik zal niet het in bederven van den man, dien iefheb, en ik wil ook niet lijden, 2, 5 en 9. M. Nijs 3 en 10. M. Schot 4 en 8. P. van Reers 6. B. Schot overduif. Gelost 9 u. 40. Aankomst le duif 5 u. 5 m. 21 c. laatste duif 6 u 15 m. 1 c. ^"POORTVLIET. Loop der bevolking over de maand Mei 1936. Vestigingen. Sara van Beieren van Üud-Vossemeer. Lieren ,1. Bruijnzeel van St. Annaland. Maria W. v. d. Klooster van Stavenisse. Vertrek: Adriaan M. van llaaften naar Scherpenisse. Franscina Hage naar St. Maartensdijk. Adriana de Rijke naar Tholen. Marinus J. Zwee- dijk naar Utrecht. Hendrina A. Boer naar Tholen, Elizabeth P. Oostdijk naar St. Maartensdijk. SCHERPENISSE. Inde laatst gehou- deu vergadering van ingelanden van hel „Waterschap Scherpenisse" waren tegenwoordig 18 van de 22 stembe voegde ingelanden. De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Overgelegd worden de Stukken Schrijven Ged. Saten meldende, dat is goedgkeurd het ingelandenbe- sluit van 3 December 1935 tot hel geven van pachtvermindering. Schrijven van het bestuur der waterkeeritig meldende, dat voor het dienstjaar 1936/37 van dijkgeschot moet opgebracht worden f 16884.78. Processenverbaal van kasopneming bij den ontvanger-griffier. Een en ander wordt ter kennisgeving aange nomen. Besloten wordt tot het aangaan van een kasgeldleening groot f3000, waarmede de begrooting voor 1936/37 wordt vastgesteld op een bedrag van f 11606.125 in ontvangst en uitgaaf. Op een adres van J. L. Poot e. a. inzake polderbemaling wordt afwij zend beschikt. Tegen waren 14 stem men en voor 4 stemmen. Verzacht-geneest 8 45576 ST. MAARTENSDIJK. Bij de Woensdag gehouden premie keuringen voor merries, werden in de categorie 2-jarige merries goed gekeurd Ada, G. H. de Wit, Oud-Vossemeer. Elza, M. J. Stoutjesdijk, Tholen. Nora van de Deehoeve, D. M. Giljam, id. Ruda van Bleijendaal, J. F. Brooij- mans, St. Annaland. Juliana van Tholen, M. J. Stoutjesdijk, Tholen. Ida van Tholen, id. id. 3-Jarige merries: Erna, G. H. de Wit, Oud-Vosse meer. Sira d' Annecroix, A. L. Hage Go. te St. Maartensdijk. Ada, Gebr. van Tilburg, Oud-Vossemeer. Flora, C. H. de Wit, id. Quetta van Bleij endaal, J. F. Brooijmatis, St. Anna land. Mirza, B. G. Friderichs, Oud Vossemeer. Georgette, Gebr. van Tilbeurgh, id. 3-Jarige merries groote maat: Alam van Tholen, M. J. Stoutjes dijk, Tholen. Erna van Tholen, id. id. 4-Jarige merries (kleine maat) Lina van Tholen, M. J. Stoutjesdijk, Tholen. Phemie van Bleijendaal. J. F. Brooijmans, St. Annaland. Irma van Tholen, M. J. Stoutjesdijk, Tholen. Gora, wed. W. Timmermans, Oud- Vossemeer. 4-Jarige merries, groote maat hetgeen zij geleden moet hebben, toen ze haar kind onverzorgd onder de hoede van een vreemde moest laten." „Een vreemde?... Is Mrs.Tredgold dan geen familie van je?" „Neen, ze is geen familie, alleen maar een heel trouwe en warmvoe lende vriendin. Ik heb haar altijd „Groopie" genoemd en ik heb er dan ook nooit aan getwijfeld, of ze mijn grootmoeder was, tot nu heel kort geleden, ik weet zelfs niet eens mijn waren naam. Mijn moeder noemde zich Haywood, maar dit was niet de naam van haar man ze liet Groopie echter beloven, mij zoo te noemen en mij op te voeden als haar klein- kihd en mij niets le vertellen van mijn afkomst, tot ik meerderjarig zou zijn. Groopie heeft een pakje, dat mijn moeder haar gegeven heeft op den avond, dat zij overleden is, en ze heeft haar verzocht, dit ook onge opend te laten tot mijn één-en-twiu- tigsten verjaardag. Ik geloof, dat het enkele papieren en een medaillon bevat." Wat een romantische geschiedenis Hoe lang heb je dit al geweten, Gillian T „O, maar kort. Groopie heeft het mij verteld op een avond, toen ik.... heel ongelukkig was. Op dien avond, je weet wel, dat we afscheid van Brada van Tholen, M. J. Stoutjes dijk, Tholen. Dnra van Tholen, id. Marie van Vosmeer, W. J. van En gelen, Oud-Vossemeer. 510 Jarige merries, kleine maat: Sulma van Tholen, M. J. Stoutjes dijk, Tholen. Mina van Bleijendaal, J. F. Brooijmans, St. Annaland. Cora, G. H. de Wit, Oud-Vossemeer. Olma van Bleijendaal. J. F. Brooijmans, St. Annaland. Nelly van Bleijendaal, id. id. 510 Jarige merries, groote maat Blondine van Buren, W. .1. van Engelen, Oud-Vossemeer. Helena van Louise, P. Burgers, Poortvliet. Erna, J. F. Brooijmans, St. Annaland. Gerda, C. P. de Rijke, Poortvliet. De jury prees bij vele paarden het goede hoefbeslag dat door den heer G. J. Roinbouts, onderwijzer in hoef beslag te Oud Vossemeer, was aan gebracht. Door de belastingambtenaren is tegen den winkelier K. alhier proces verbaal opgemaakt wegens het voor handen hebben van ougezegeld siga rettenpapier. ST. ANNALAND. Vergadering van de Land- en Tiunbouwvereeniging „St. Annaland en Omgeving" -op Vrijdag 5 Juni. De voorzitter de heer Brooijmans uitte zijn tevredenheid over het werk der vereeniging. Het spijt, hem dat tengevolge van het rooiverbod niet voor 15 Juli mag worden begonnen, inplaats van eind Juni. Het bestuur zal echter weer alles in Irt werk stellen om dat verbod voor deze vei ling opgeheven te krijgen. Uit het verslag over het boekjaar bleek dat de vereeniging 228 leden telt van St. Annaland, 140 leden van de groep Scherpenisse," terwijl nog vele gasten hier veilden. Zij is in het bezit van 33617 kisten die nog te boek staan voor f2720,08. Alle bezittingen met een aankoop- waarde van f22952,44 staan nog te boek voor f 9401,08 zoodat reeds f13551,36 is afgeschreven. Tot 5 October werden in het af- geloopen jaar 61 aardappelveilingen gehouden waarop werden verkocht, groep St. Annaland 3438838 kg. voor f 40754,95. Op 41 uienveilingen werden ver kocht 1578061 kg voor f33831,30. In totaal werden 7025395 kg producten geveild voor een waarde van f 167107,62. De exploitatierekening sluit in debet en credit op een bedrag van f 176639,91 en de balans in actief en passief op f 9929,75. In de plaats van den heer A. Buis die zich niet herkiesbaar stelde werd tot bestuurslid benoemd den heer M. J. Buis Benoemd werd tot lid van de financieêle commissie de heer A. C. Geluk. De provisie werd vastgesteld op 4 pet. voor de aardappelen en 3 pet. voor de uien. Aan het bestuur werd machtiging verleend dit percentage te wijzigen indien dit noodig of mo gelijk is. Met de groep Scherpenisse zal weer getracht worden een overeenkomst te sluiten. Ingekomen is een verzoek van een 16-tal handelaren om over le gaan tot het plaatsen van een afslagappa raat Besloten werd het bestuur machtiging te verleenen, om hiertoe over te gaan indien zij dit mogelijk acht. Voetbaluitslag: W.H S. I—S.S.S.I (Bergen op Zoom) 34. elkaar hadden genomen op de Ern- bankment." „Dat jij tenminste afscheid van mij wilde nemen Mij was het nooit een afscheid „Nu, ik was er dan ook heel be droefd onder, en, toen Groopie zag, hoe verdrietig ik was, rustte zij niet, of ik stortte mijn hart bij haar uit, en, daar zij bang was, dat de ge schiedenis van Moeder zich herhalen zou, vertelde ze mij, wat ik jou nou vertel, en dus ook van haar belofte aan mijn moeder, dat ik het bewuste pakje eerst zou openen, als ik een- en-twinlig was." „En wanneer ben je jarig, Gillian „Den drie-en-twintigsteu van deze maand." „Den drie-en-twintigsten Dan is Helen ook juist jarig „Wie is Helen „O, dat is een heel goede vriendin van mij. We hebben elkaar gekend van den tijd, dat wij nog kinderen waren. Ik heb haar altijd als een zuster beschouwd." „En beschouwt zij jou ook als een broer, Jim „Dat geloof ik wel; althans gisteren avond heeft zij nog zoo iels gezegd." „Woont ze hier?" „Ja, op Eikenzicht, waar ik logeer." „Hoe heet ze?" De gehouden collecte voor de Zending heeft in de Ned Herv. Kerk f 62,75 opgebracht. Maandagmorgen overleed alhier de heer J. Boogaard in den ouderdom van 88 jaar. De overledene bekleedde enkele jaren terug de volgende func ties lid van den Dijkraad van den Calamiteuzen Suzarinepolder, gezwo rene van het waterschap „St. Anna land", kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk. Eveneens voordat de Warenwet bestond, keurmeester van vee en vleesch in deze gemeente. KERKNIEUWS. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. '10 uur ds. de Haan en nam. 2.30 uur ds. Wolfensberger. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur ds. Baaij. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.20 en nam. 2.50 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur en 's avonds 7 uur ds. Kamper te Meerkerk. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de Haan (Doopsbed.) Ger. Gem. voorm 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de Bres N.D. Ger. Gem. voorm. '10 30, nam. 3 en 's avonds 7 uur dhr West- strate te Rotterdam. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Bres en nam. 3 uur leeskerk Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Kraaij. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. van Eist. Collecte Militair Tehuis. Ger. Kerk voorm. 10.30 en nam- 3 uur ds. Vreugdeuhil. ^PUBLICATIEN. De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat tegen Woensdag 17 Juni 1936, des namiddags 2'/2 ure eene openbare vergadering van den Raad is belegd. Punten van behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Verkoop van grond. 3. Verhuur van grond. 4. Aankoop van een huis en erf aan de Dalemsche straat. 5. Vaststelling der jaarwedde van den Burgemeester. 6. Wijziging van de begrooting voor het jaar 1935. 7. Verhooging van de heffing van opcenten op de gemeentefonds belasting. 8. Wijzigiug der Algemeene Politie verordening. 9. Vaststelling van het kohier der Reinigingsrechten. (Wisseltonnen 2e kwartaal 1936.) 10 B.eclames schoolgeld en reinigings rechten. Tholen, 12 Juni 1936. 30 „Travers, -- Helen Travers" „O, dan heb ik haar gisteren gezien Ze kwam de Misses Terriss helpen plukken. Zij hebben haar mand naast de onze. Er was een heer bij hen ik denk een schilder, want Groopie zei, dat hij mijn portret wilde schil deren." „Dat zal hij eens ook doen, als je de mijne bent. Gillian „Dat zal nooit zijn. Jim." „O, ja zeker." En Jim sloeg de armen om haar heen en kuste haar. „Ik heb een voorgevoel, dat als je dat geheimzinnige pakje hebt open gemaakt en je weet je waren naam en afkomst, de ongelijkheid in stand, die je nu als hoofdbezwaar tegen ons huwelijk beschouwt, geheel zal weg vallen. Mij persoonlijk kan bet niets schelen, of je nu de dochter bent van een oud-kleerkoop of van een heer, want je bent immers, die ie bent, bet eenige meisje, dat ik ooit heb liefgehad en dat ik ook heb willen trouwen maar dat neemt niet weg, dat ik blij zal zijn voor jou, als het pakje goed nieuws bevat." „O, maar dat houd ik in het geheel niet voor waarschijnlijk." „Ik wel kindje. ïn ieder geval moet je mij een ding beloven: dat je niet meer van mij zult wegloopen. Niet dat je dit veel zou geven, wantwu&r WAARSCHUWING. Men geve geen giften en koope geen geschriften van I. Nederlandsch Leger des Heils, ook optredend onder den naam „Algemeene Maatschappelijke Hulpverleening". Blaadjes zijn: „De Heilsbanier" en „Hulp in Nood". II. Nationaal Reddingsleger. III. Nationaal Leger des Heils. IV. Leger des Heeren (L. d. H.) Deze niot-bonafide instellingen wer ken ten deele ten eigen bate, ten deele trachten zij door naam en uni form het publiek te misleiden en verwarring te stichten met het be kende „Leger des Heils" (Stichter William Booth.) Tholen, 12 Juni 1936. 24 MARKTBERICHTEN THOLEN, 12 Juni 1936. Roomboter f 0.82 per pond. Boerenboter f0.77 Eieren f 2.60 per 100. Gem. THOLEN van 511 Juni 1936 Geboren: Huberdina JozinaCornelia, dv. A. Prince en C. Jansen. Gehuwd A. J. Kruf 30 j. en C. J. Praat 26 j. Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat tegen 1 September 1936 gele genheid bestaat tot plaatsing op de School voor l£itgebreid Lager Onderwijs. Ouders, voogden of verzorgers, die hun kinderen of pupillen op genoemde school wenschen ge plaatst te zien worden verzocht vóór 8 Juli a.s. hiervan aangifte te doen bij het hoofd der U. L. O. School. Bij de aangifte moet worden overgelegd een verklaring van het Hoofd der School dat de leerling het zesde leerjaar van een school voor g. 1. o. met goed gevolg heeft doorloopen. Tholen, Tl Juni 1936. Burgemeester en Wethouders 45572 36 voornoemd, De Burgemeester, Mr. A. J. VAN DER HOEVEN. De Secretaris, V. LABAN. N. V. Brabantsche Buurt spoorwegen en Autobus diensten. Bij voldoende aantal bezoekers aan het circus Strassburger rijden op Vrijdag-, Zaterdag-en Zondagavond extra bussen van Tholen naar Bergen op Zoom en omgekeerd. Vertrek des nachts vanaf het circus. 45573 16 DE DIRECTIE Prima kapokbedden f15. Driedeelige kapokmatrassen f 17.50 per stel. Verder alle soorten meubelen, koloniale waren, emaille, galan- teriën, porselein en aardewerk, manufacturen, karpetten en zeilen. 20 45574 Volledige drankvergunning. JOH. BEUKELAAR, Brugstraat - Tholen je nu ook heengaat of niet, ik zou je toch vinden, maar ik ben alleen nietgesteld op zulkeonnoodige moeite Beloof je bet mij dus?" „Goed. Ik zal hier blijven, tot na den drie-en-twintigsten." „Hiér, onder de plukkers Dat vind ik geen prettig idée." „Waarom niet? Waarom zou ik niet wat geld verdienen met hop- plukken, als dames zooals de Misses Terriss en je vriendin, Miss Helen, zich er ook niet te hoog voor achten. Groopie moet blijven en dan blijf ik vanzelf ook." „Goed. Ik zal toegeven op één voor waarde, dat je iederen avond met mij samenkomt. Op den dag ben ik tamelijk bezet en bovendien, de men- schen praten zoo licht. Wij dineeren om zeven uur; dan zal ik tusschen achten en negenen daar" (hij wees naar een hek in het aangrenzend veld) met je samentreffen." „Ja dat is goed. Voor een week zullen we dan gelukkig zijn, wat er nu ook later van komt!" „Niet voor een week, liefste, maar voor altijdWant nu ik je eenmaal gevonden heb, zal ik je ook niet licht weer laten gaan f' Teeder sloot hij haar in de armen en zij verzette zich nu niet langer tegen zijn innige lief desbetuigingen. (Wordt vervolgd

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 3