w%emns. i CgMENCD IETS APARTS! prima vloerbedekking J. BEUKELAAR van Elsacker, die vanaf de op- hting op 28 Maart 1836, dus 50 'en penningmeester was geweest, itslag genomen. Diens zoon de heer van Elsacker volgde hem op. Het .ntal leden bedroeg 507. 27 Maart werden bij de Ned. H. imeente als notabelen gekozen de Kuijper Boone, A. W. van Nieu- :nhuijzen, J. Meerman, M. Stols, ir. Schippers en J. Poulusse. Als kerkvoogden werden gekozen J. H. L. van Buren, P. Kuijper L. Willemse, terwijl de Kerkeraad zoodanig koos dr. C. C. Schot en van der Meeberg. In het no. van 10 April lezen wij dat (_t. A. Meerdink, pl.v. rijks- tvanger te Heilu is benoemd. De gemeenteraad van Stavenisse •lde in zijn vergadering van 5 April m. den hoofdelijken omslag vast, t kohier bedroeg f2600. Er zijn klassen. De laagste aanslag is 1.44, de hoogste f217.50. De veemarkt op 8 April te Tholen houden was maar minnetjes. De nvoer bedroeg 2 stuks vee. 7 April was schipper Nelisse op Schelde aan het visschen, toen overboord sloeg. Een BergscUe hipper wist hem binnen boord te •ijgen, doch het kostte veel moeite levensgeesten weer op te wekken. In het no. van 17 April staat dat ior de acte 1. o. slaagde de heer J. Boogaart te Tholen. Te St. Annaland gedacht het echt- ert iar M. Moelker op 8 April zijn I. luden huwelijksfeest, waarbij „Acce- rando" een serenade bracht. Bij het Kantongerecht te Tholen erd 16 April mr. van Eeten geln- alleerd als ambt. a. h. M. In de vergadering van ingelanden m het Waterschap Oud Vussemeer 14 April werd als no. 1 op de inrdracht voor dijkgraaf geplaatst H. van Gorsel, aftredend als zoo- ig. In het nummer van 24 April vinden ij dat G. Westmaas, kweekeling aan R.N.L. te Tholen, slaagde voor acte 1. o. Het Bestuur van het Waterschap Maartensdijk besteedde 18 April m het maken van een nieuwe zee- el ais met annexe werken aan den iedijk van Slabbecoorne. Aannemer erd D. Harlog te St. Maartensdijk >or f1205. Hoogste inschrijving bedroeg f1640. Tot lid van den dijkraad van het il. Waterschap Scherpenisse werd moemd A. Rijstenbil. Uit Tholen vinden wij vermeld dat den heer W. 11. de Lozanne ijk et goed gevolg het directeursexamen ri( )or de posterijen werd algelegd. Van de werf van D. van Duivendijk erd met goed gevolg te water ge len de hoogaarts „Cornelia" voor ihipper L. de Jonge. In de raadsvergadering van 19 April jerd verslag uitgebracht over de lekenschool die 35 leerlingen telde, oor föO per jaar werd een gedeelte n het Hoornwerk verpacht aan d. Bilt de la Motthe voor oester- ïltuur. De raad besloot grond aan de udelaudsche poort te verkoopen aan Bierens, het te bebouwen deel )or f5000 en het onbebouwd blij- nde gedeelte voor f 10000 per H.A. e koopprijs wordt alzoo f376. Als hoofd van den dienst is aange wezen de heer G. Heijboer en als diens plaatsvervanger de heer P. J. Goomans. Door het hoofd van den dienst zijn de voorbereidende maat regelen tegen aanvallen uit de lucht reeds getroffen en is het te ver wachten dat binnenkort alles zooveel mogelijk is geregeld. flet is daarom aan te bevelen dat de ingezetenen den leider steunen in zijn pogingen om het Luchtgevaar te bestrijden, waarom weldra een be roep zal worden gedaan op de ge meentenaren om de plaatselijke ver- eeniging te helpen oprichten en deze met bijdragen te steunen. STAVENISSE. Bij Kon. besluit zijn goedgekeurd de Statuten van de ver- eeniging „De van der Lek de Glercq Bewaarschool" alhier. Deze vereeniging heeft ten doel de voortzetting en de instandhoudb g van de bewaarschool der erfgenamen van wijlen den heer Mr. J. F. v. d. Lek de Glerq, in leven ambachtsheer der gemeente Stavenisse. Als Bescherm vrouwe is opgetreden Vrouwe L. A. C. van Roijen van der Lek de Clercq en alsEere-voorzitster Vrouwe L. A. G. van Panhuys van der Lek de Clercq. ST. ANNALAND. Ten overstaan van notaris Bierens en ten verzoeke van mej. de wed G. Heijboer Wzn.werd in het openbaar verkocht bouwland, watergang en water in den Suzanna- polder groot 97 aren 26 c.a. (2 gem. 144 roeden). Kooper werd de heer I. Rijnberg Mzn. alhier voor f 690 per gemet. Voetbal: W. H. S. 1—Storm vogels 1 (Üinteloord) 12; YV.H. S. 2 Volharding 1 (Bruinisse) 22. 0UD-V0SSEMEER. De Postduiven ver. „De Zwaluw" hield een wedvlucht uit Vilvoorde. De uilslag luidt: Gebis. Hoek 1, 4, 6, 7, 8 en 11. J. B. Tholenaar 2, 3, 14, 15, 16 en 27. P. v. Driel 5 en 26. B. M. Daane 9. A. Aarden 10 en 30 J. Verhees 12 en 22. J. Vaders 13 en 29. M. v. d. Zande J7, 19 en 25. W. v. Dorst 18. D. v. Driel 20 en 24. J. A. v. Daalen 21. A. v. Treijen 23. G. Plandsoen 28. INGEZONDEN. Aan het geacht publiek van Tho len wordt bekend gemaakt, dat Za terdag 9 Mei a.s. wederom een collecte zal worden gehouden ten behoeve van het Reclasseeringswerk.Nogdank- baar voor de prachtige opbrengst van verleden jaar, verzoeken wij U Uwe aandacht te willen schenken aan de radio-uitzendingen inzake het Reclas- seeringswerk en de arbeid onder ge vangenen, die op onderstaande tijden gehouden zullen worden Zaterdag 18 April, '14.30—1445 uur, V.A.R.A., H. Ploeg Jr. Zaterdag 2 Mei, 14.15'14.30 uur, V.AR.A., Mr. Cr. T. J. de Jongh. Zondag 3 Mei, 19.50—20.10 uur, K R.0 Pater H. de Greeve. Woensdag 6 Mei, 19.30—19.45 uur, N.G.R.V., Mr. J. A. de Wilde, Minis ter van Binnenl. Zaken. Donderdag 7 Mei, 19.20—19.30 uur, A.V.R.U Prof. Dr. J. Slolemaker de Bruine. Vrijdag 8 Mei, 2222.30 uur, V.P.R.O., Ds. F. Klein. Knipt U deze data even uit en hangt ze naast Uw radio Wekt ook anderen op naar deze radio-uitzendingen te luisteren. Het comilé van uitvoering H. W. ODINK. J. WOLFENBERGER. THOLEN, 17 April 1936. Wie wil mee naar de voetbalwed strijd België Nederland op 3 Mei a.s. De autobusondern. J. G. Krijger elt de gelegenheid open om 3 Mei .s. naarde beroemde voetbalwedstrijd 'ctoi Brussel te gaan. Retour autubus russel slechts f 2 50. De volgende kaarten zijn verkrijg en aar: staanplaatsen f 1.onover- ekte zitplaatsen f 2.40, overdekte •ibune L, idem G. H. zijn reeds itverkocht. Waar de verkoop van plaatsen voor et stadion zeer druk loopt wordt >en aangeraden nu reeds zich hier- oor op te geven, teneinde teleur- elling te voorkomen, Bij Firma J. M. C. Pot te Tholen an men zich opgeven. Men wachte iet te lang, daar reeds duizenden ntréekaarten zijn verkocht. ST. MAARTENSDIJK. In deze ge beente zal eerlang een plaatselijke leniging worden opgericht betrek- lijk de Luchtbeschermingsdienst. De Commissaris van Politie te Groningen geeft belanghebbenden in overweging, alvorens in relatie te treden met Tiemen TIMMER, wo nende te WESTEREMBDEN B. 106, gem. STEDUM, bij hem nadere in lichtingen in te winnen. Timmer tracht door het plaatsen van ano nieme advertenties, waarin Jgeldwordt aangeboden, in aanraking te komen met zijn klanten en hij bedient zich van valsche namen. Aangezien blijkbaar door som mige vertegenwoordigers van de Stichting „Nationale Hypotheek On derlinge voor Bouwcrediet en Hypo theek allossing" (voorheen Nationale Crediet Onderlinge), gevestigd te Apeldoorn, onjuiste en wellicht on volledige inlichtingen verstrekt zijn aan hen, die zij als spaarder tracht ten te winnen of mogelijk reeds ge wonnen hebben, geeft de Commissaris van Politie te Apeldoorn hun, die tot deelneming aan deze bouwspaar- kas zouden willen besluiten in over weging zich vóór zij zich binden tot hem om inlichtingen te wenden. De Burgemeester van Zeven huizen (Z-H waarschuwt tegen Ber- nard DE LEEUW, geb. te Stad Delden 11 April 1892. Deze handelt, namens en ten behoeve van de Leeuw's Reclamehandel, Rustenburg- straat no. 40 te Amsterdam, in jon gens- en meisjesboeken (Robinson Grusoë o a.). In het bijzonder bezoekt hij door middel van een auto en met een collega de dorpen en tracht, voor zoover bekend, alleen rnelkslijters te bewegen tot den aankoop van boeken om te dienen als reclarnemiddel. Hierbij verstrekt hij een bepaald aantal bons, z.g. reclamebons (doch niet voldoende voor het aantal ge kochte boeken), ter verstrekking aan klanten, wanneer zij voor een bepaald bedrag hebben gekocht. Van deskun dige zijde is hem verzekerd dat be doelde boeken een zeer lage handels waarde vertegenwoordigen, ong. 25 ets. Zij worden verkocht tegeu den prijs van f 1.06. In het bijzonder wordt de aandacht er nog op geves tigd, dat de Leeuw voornoemd geen ambtenaar van de Zuivelcentrale of van eenige crisisorganisatie is en door geen instellingen als deze wordt ge steund. Zij, die wenschen te reflecteeren op een advertentie, waarin J. A. VAN DER HORST, wonende te BEEK BERGEN, STOPPELERWEG, no. 25, een huisknecht wordt gevraagd, wor den, alvorens op die aanbieding in te gaan, verzocht zich om inlichtingen te wenden tot den Commissaris van Politie te Apeldoorn. Een arrestatie en een nachtelijke opsluiting Een misverstand, dat iutusschen voor den betrokkene zeer onaange name consekwenties meebracht. Een Amsterdamsch reiziger, de heer L. Frankfiihuis, had de vorige maand zaken gedaan in Zeeuwsch-Vlaande- ren, en 'n auto gehuurd; maar was 't bij de afrekening niet eens kunnen worden met den chauffeur. Enfin zoo gaf onze reiziger te verstaan hier heb je zooveel, dat is afge sproken met een paar weken kom ik terug, en dan valt er altijd nog wel over te pralen. Van dat „praten" kwam echter niets, maar wel deed zich de volgende, minder prettige historie voor, naar de Tel. verhaalt. Den avond voor Goeden Vrijdag belde een rechercheur aan de woning van den heer Frankenhuis, aan het Pretoriusplein. Of hij maar even wilde meegaan, en de verbaasde reiziger ging mee Üp het bureau J. D. Meyerplein las men hem een bericht voor, waaruit bleek, dat zijn opsporing, aanhouding en voorgeleiding ter zake oplichting werd* gevraagd door den opperwacht meester der marechaussee te Hulst. De Amsterdamsche politie heelt daarop den heer Frankenhuis, die heftig protesteerde, in een cel opge sloten. Om elf uur 's avonds kreeg mevrouw Frankenhuis de ontstellende tijding dat haar man was opgesloten en den volgenden dag naar Duitsch- land zou worden vervoerd of ergens anders heen De politieman, die haar het bericht gaf, bleek niet voldoende op de hoogte. Mevr. Frankenhuis raakte overstuur en biacht den nacht vol vertwijfeling bij bekenden dq,or.tlaar man zat, bleek van woede, over zijn zenuwen heen. in de cel aan het J. D. Meyerplein, Zoo brak de morgen van Goeden Vrijdag aan. Toen werd hij onder streng politietoezicht naar het hoofd bureau van politie overgebracht, waar foto's en vingerafdrukken zijn geno men. Van liet hoofdbureau ging hel, onder bewaking van twee Amster damsche rechercheurs, naar het Cen traal Station, waar de trein naar Roosendaal hem wachtte, De reis, in gezelschap van twee rechercheurs, werd ondernomen. In Roosendaal werd hij overgenomen door twee andere rechercheurs, met wien hij eindelijk op Goeden Vrijdag, des mid dags om drie uur, te Hulst aankwam. Hier werd hij voor den opperwacht meester, waar hij.. na tien minuten gehoord te zijn, is vrijgelaten. Er bleek geen enkele aanleiding te zijn hem verder te vervolgen. Üp eigen kosten kosten kon de heer L. Frau- kenhuis naar Amsterdam terugkeereu. De in dienst gehouden dienstplichtigen krijger! onbepaald klein verlof. De minister van defensie heeft be paald dat Zaterdag 18 April de dienst plichtigen die na het einde van de eerste oefening in werkelijken dienst zijn gebleven in het genot worden gesteld van onbepaald klein verlof voor zooyeel zij het zelf wenschen en niet om bijzondere redenen bij de troep aanwezig dienen te blijven. Relletjes bij een boerenbetooging. Een bewijs van de verdeeldheid van het platteland waar het geldt zijn belangen naar buiten te verde digen, levert een mislukle openlucht- bijeenkomst, te Zeeland (N.-Br.) ge houden, welke uitgeschreven was door den heei Bouwman uil Puillijk na mens de Chr. Organisatie van Kleine Zelfstandige Boeren (C.O.K.Z.), de voormalige actie van den kleinen boer. Voor deze meeting was een voetbalterrein afgehuurd, doch de eigenaar van het veld, had te elfder ure de reeds gestorte huursom terug gezonden, waarmede hij te kennen wilde geven, dat op de komst van den heer Bouwman geen prijs werd gesteld. Desondanks ging echter de open luchtvergadering op hetzelfde terrein door. De leider der actie liet door partijgenooten vroegtijdig het veld bezetten. Bij den aanvang van de meeting, die door ca. 500 aanhangers werd bijgewoond, verzamelden zich op een naastgelegen terrein een 300-tal per sonen, tegenstanders van de actie- Bouwman, die op luide wijze, door gejoel, geschreeuw en gezang, den spr. trachtten te hinderen. De mare chaussee was in sterke getale aan wezig, daar van te voren reeds was uitgelekt, dat men voornemens was, den boel in de war te sturen. Op een gegeven moment verbraken eenige tegenstanders de prikkeldraad versperring en een groote menigte drong het meetingsterrein op. De stemming was dermate verhit, dat het op een formeele kloppartij zou zijn uitgeloopen, indien niet mare- chaussee's, rijksveldwacht en gem - politie, de opdringende menigte met geweld hadden gekeerd. De politiemannen moesten tot krachtig ingrijpen overgaan Er wer den verschillende klappen uitgedeeld en verschillende personen moesten hardhandig van het veld worden verwijderd. J. M. Bottemanne. f Op 64-jarigen leeftijd is in den Haag overleden de heer J. M. Botte manne, oud-hoofdinspecteur der vis- scherijen, oud-waterschout te Am sterdam. De heer Bottemanne was ridder in de orde van Oranje-Nassau^ Schade door nachtvorsten. Te Yenlo en omgeving hebben de tuinderijen geducht te lijden gehad van de jongste nachtvorsten. Tal van vroege aardappelvelden en vele jonge groenten zijn door dc vorst getrolïen. In Zeeuwsch-Vlaanderen hebben de jonge aardappelen ook geducht geleden,alsmede onderscheidene tuin- bouwgewasssen. Tusschen tram en auto verpletterd. Op den weg Schoondijke—Oostburg was de 20-jarige mej. M. bezig met het verrichten van werkzaamheden aan een auto, toen een auto naderde, bestuurd door den heer V. uit Oost burg. Deze merkte mej. M. niet op, met het noodlottige gevolg, dat zij door de auto geschept werd en tegen een geparkeerd staande auto werd ge worpen, juist op het oogenblik, dat daar een tram passeerde. Zij werd tusschen beide voertuigen verbrijzeld en was op slag dood. Ansjovis In de Waddenzee. Een heel simpel feit stond deze week in het middelpunt der belang stelling. Er was n.1. één ansjovis aan gebracht. In dit geval deed de hoe veelheid niets ter zake, maar het was juist het feit, dat er in de Wadden zee ansjovis, al was het dan ook nog maar één, was aangetroffen, dat hoop volle verwachtingen wekte bij de visschers Vorig jaar was n.1. de an sjovis bijna geheel weggebleven en pessimisten hadden reeds beweerd, dat het met de ansjovisvangst in de Waddenzee gedaan zou zijn. Doch de vaklui meenen in de ver schijning van deze vroegkomer een zeer hoopvol teeken te zien. Als liefde verkeert in haat. De 21-jarige fabrieksarbeidster J. S. uit Zoeterwoude stond in de portiek van de Luxor bioscoop te Leiden foto's van een film te bekijken, toen zij onverhoeds werd aangevallen door den 28-jarigen M. C. B. uit Leiden, die als arbeider op dezelfde fabriek als het meisje werkzaam is. Het meisje werd met een mes in den rug gestoken en is kort daarna overleden. De dader is gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgelegd. Uit het voorloopig onderzoek is gebleken, dat het meisje had gewei gerd zich met den jongeman te ver loven. Op grond daarvan had hij haar reeds eerder met den dood be dreigd. KERKNIEUWS. ZONDAG '19 APRIL 1936. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Verschoor en nam. 2 uur ds. Wolfensberger. Ger. Kerk voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur leeskerkj Ger. Gem. voorm. 9.30 uur, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.20 en nam. 1.50 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SGHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. de Haan. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. van Eist. Nam. voorber. H. Avondmaal. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Kraaij. Oud Ger. Gem. voorm 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 uur ds. van Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 17 April 1936. Roomboter f0.81 per pond. Boerenboter f0.76 Eieren 12.20 per 100. ST. MAARTENSDIJK. Marktbe richten van 16 April 1936. Prijs p. 100 Iv.G. Bruine boonen f 9 0010.00 Erwten Schokkers f 8.009.50 Maanzaad f 14.0014.50 Prijs p. 70 K.G. Zeeuwsche bonte f 2.002.10 Zeeuwsche blauwen f 1.801.90 Poters f 1.20 Slroo ongeperst 1000 KG. f6.00 geperst f7.50 BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN, 10 t/m 16 April 1936. Geen inschrijvingen. 1901 1936 Zoo de Heere wil hopen WILLEM BEEKE en TANNETJE WILLEMINA BEEKEvan Moort 18 April a.s. hun 35-jarige Echtvereeniging te ge denken. A. M. Beeke. W. Beekev. d. Werf. W. A. Beeke. .1. BeekeAnthonisse. M. Beeke. M. BeekeLaros. P. Beeke. 33 G. Beeke—Quist. J. D. Beeke. C. M. Beekevan Dijke. Th. W. H. Beeke. L. BeekeEerland. J. J. Beeke 45446 St. Maartensdijk 17 April 1936. West-Vest 377. 25 cent per el. Verder verschillende andere soorten en kwaliteiten. BRUGSTRAAT THOLEN 19 45414

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 3