YABDUSmom Stoomzuivel - fabriek Wouw. Zie stand op de Bazar J. BEUKELAAR Zoon droge Kuch ïaa uad voor Tholen le behouden en bewaren, weest dan in deze dagen |d en koopt zooveel en zon duur elijk- Ge koopt daarmede indirect ens een stuk levensgenot en dat het gauw te duur. iet den vvensch dat deze bazar in opzicht moge slagen verklaar ik bazar nu geopend ,Vij kunnen zeggen dat de dames van hun werk hebben. De zaal er met de eenvoudige versiering dig uit, terwijl de stands tot ipen uitnoodigen. Vij zagen er vanzelfsprekend een eschenkerij die ineen rustige om - ing de bezoekers noodt tot het ruiken van een kopje thee of fie waarvoor de firma van de gelaar uit Roosendaal uitstekend gl- n de groote zaal zijn verschillende acties, er is een grabbelton, een van avontuur, dal reeds lustig aide, een sjoelbak, een trekbiljart, spijkerplank en nog tal van ere. le Coöp. Zuivelfabriek Wouw zorgt hier ook reclame gemaakt wordt meer zuivelproducten te gebruiken kan er een glas melk drinken kennis maken met andere zuivel- ducten. !n zoo loopt de bazar om te trachten doel te bereiken. Er is al heel belangstelling en wij wenschen comité veel succes. Algemeene luchtbescherming. \aa§Voensdagavond hield Lt. ter zee ;ede klasse G. P. Küller in hotel van Holland een propagandale- zej in verband met de luchtbescher- ïkqfadat mr. A. J. van der Hoeven woord van welkom tot de lal- e aanwezigen had gesproken en spreker ha«i ingeleid, begon deze een critiek op het verkeerde ven om het publiek beangst te ten door overdreven voorstellin- van hetgeen de burgerbevolking vachten zou staan indien na het jreken van een oorlog vijandelijke gtuigen giltgasbommen of brand- men zouden gaan werpen. Immers stelde spreker in het licht, zal n aanval niet verloopen zonder de eigen vliegtuigen den indrin zullen bestrijden, terwijl de bur- bevolking niet geheel weerloos oeft te zijn indien men de aan- ezen raadgevingen opvolgt en enen die zijn aangewezen om in e handelend opte treden paraat zijn. an de hand van de serie lantaarn- itjes kregen we eerst verschillende ten gasmaskers te zien, daarna een beschermingsbrigade gekleed Tii na een aanval de schadelijke dampen te neutraliseeren, hoe aan f,f nlueele slachtolfers hulp wordt gr eend, hoe een keldër, die tegen indringen van deze giftgassen beschermen dient te worden richt. Men werd voorts op de gte gebracht op w'eike wijze we kunnen verweren tegen brand- imen en zagen de vernielende erking van de brisantgranaat met ichillende ladingen. Na de pauze een film. Wij maakten eerst ken- met de sterkte der luchtkrachten verschillende Europëesche mo- dheden, met de werkingssfeer die lebben. Het blijkt dat bij onze terburen alles reeds goed geor- iseerd is op luchtbescherming, r er iedere week een verplichte ning tegen gevaar uit de lucht lt gehouden. Wij zagen bet eerste m, hoe al het werk in de fabrie- wordt stopgezet, de arbeiders kalm naar de gasvrije kelders even, of zoo deze niet aanwezig zich op andere wijze in veilig stellen. loe de hulpbrigades worden uit- iist en na den aanval hun nuttig verrichten werd ons duidelijk laakt, waarbij sterk uitkwam dat gevaar uit de lucht, hoewel niet mderschatten, toch bij het opvol van de aangegeven beveiligings- itregelen niet zoo funest behoeft ijn als wel dikwijls wordt gedacht, an het slot van zijn rede wekte ker de aanwezigen op om in het tng der veiligheid van de burger- Iking een vereeniging op te rich- waarvan de jaarlijkselie contri- ie van 25 cent tot f 2.50 kan be- jen, die niet alleen plaatselijk doch het geheele land kan werken, urgemeester v. d. Hoeven dankte heer Kuiler voor hetgeen hij ons verteld en te zien gegeven en te de aanwezigen op om mee te 'ken tot steun aan de op te rich- vereeniging. ij vinden het jammer dat alleen 1 holen een dergelijke avond is ouden. Immers de zaak is van veel belang, dat men eigenlijk in °rdere plaatsen in het eiland een had moeten houden. ke Er was hier zooveel belangstelling dat men wegens plaatsgebrek tien tallen belangstellenden heeft moeten weigeren. Wie wil mee naar de voetbalwed strijd België Nederland op 3 Mei a.s. De autobusondern. J. G. Krijgei stelt de gelegenheid open om 3 Mei a.s. naar de beroemde voetbalwedstrijd te Brussel le gaan. Retour autobus Brussel slechts f 2 50. De volgende kaarten zijn verkrijg baarstaanplaatsen f 1.onover dekte zitplaatsen f 2.40, overdekte tribune L f 3.50, idem G. H. f 4.25. Waar de verkoop van plaatsen voor het stadion reeds is begonnen wordt men aangeraden nu reeds zich hier voor op te geven, teneinde teleur stelling le voorkomen. Bij Firma J. M. C. Pol te Tholen kan men zich opgeven. Men vvachte niet le lang, daar reeds duizenden entréekaai ten zijn verkocht. Aan de school der Ger. Gemeente is tot tijdelijk onderwijzeres benoemd Mejuffrouw N. v. d. YVeele alhier. De kermis te Oud-Vossemeer. In de heden gehouden zitting van den Gemeenteraad besloot de Raad met 4 tegen 3 stemmen de kermis weder op de gewone wijze te doen houden. Twee gouden Echtvereenigingen. Tholen Het is zeker een zeidzaam voorkomend feit dat in onze gemeente in een week lijds twee echtparen hun gouden huwelijksfeest mogen ge denken. Dit is 1 April het geval met het echtpaar J. Quistvan Haatten terwijl 8 April d.a.v. het echtpaar W. Bierens - Elenbaas dit zelzaam voorkomend feit mag gedenken. SCHERPENISSE. In de gehouden vergadering van den Kolen hond Al gemeen Belang waar 31 leden aan wezig waren werd medegedeeld dat er verhandeld waren 19485 kg. kolen. De aftredende bestuursleden dehh. AI. van Gorsel, J. M. van de Velde en L. Goedogehuure werden herkozen en voor de commissie tot nazien der rekening de heeren D. Brand en G. Bolier. Door het bestuur van het Ca- lamiteuze Waterschap Scherpenisse werd aanbesteed de benoodigde grint en steenslag benevens .het lossen en vervoeren hiervan. Inschrijvers voor de grint waren H. H. de Waal te Werkendam 2.04; C. de Haan 2.20 per M3. Steenslag Is. Adriaanse Terneuzen 3.19; N. v. de Iloop Terneuzen 3.33; J. de Dreu Goes 3.40 per ton. Het lossen der grint M. van Gorsel 35; A. van Ast 37; Al. de Jager 44 cent per AI3. Steenslag M. van Gorsel 25; A. v. Ast 27M. de Jager 34 cent per ton. Het vervoeren M. D. A. Geuze grint en steenslag 37 cent per ton. G. Anthonisse grint 65 ct. per M3. Steenslag 45 ct. per ton. Gegund aan de laagste inschrijvers. SINT MAARTENSDIJK. In de Woensdag gehouden buitengeivoue vergadering van Ingelanden van het Waterschap „St. Maartensdijk" werd overeenkom stig verzoek met ingang van '1 April a.s eervol ontslag verleend aan den machinist van het Dieselgemaal, den heer Pb. J. Potter. Sollicitanten voor deze bediening zullen worden opge roepen. De wedde~ voor den nieuw te benoemen titularis werd herzien, en vastgesteld op f 1000. Met betrek king tot verbetering van den weg St. Maartensdijk-Scherpenisse werd met algemeene stemmen besloten in de kosten in totaal bedragende f36000 voor een vierde gedeelte ad. f 9000. een renteloos voorschot te verstekken. Dit voorschotzal worden gegevendoor de polders Oudeland en Noord. Het Waterschap heeft zich voorts bereid verklaard in de kosten ver bonden aan verbetering van het ge deelte Bellevue-Kom der gemeente voor de helft bij te dragen, mits de gemeentede andere helft voor hare re kening neemt. Gerekend mag worden dat deze helft f2000 zal 'bedragen. Aan den raad zal t. z. t. een voorstel ter zake worden gedaan. Uit de woning van timmerman Kaulfman alhier is vermoedelijk door insluiping een ijzeren geldkistje ont vreemd inhoudende een bedrag van f 500 aan contanten benevens nog eenige andere waardevolle bescheiden. Ais verdacht van deze ontvreemding is deze week naar het Iluis van Be waring te Breda overgebracht zekeren H. uit deze gemeente. STAVENISSE. Ter vervanging van den heer Buijze, die, na circa 49 jr. die betrekkmg le hebben vervuld, met 1 April zijn eervol ontslag, op verzoek, heeft ontvangen, is als waar nemer van het K. N. M. Instituut (afd. regen- en onweerwaarnemer) door het hoofdbestuur aangesteld de heer Iz. Gaakeer, onderwijzer alhier. ST. ANNALAND. Tol hoofd der lucht beschermingsdienst voor deze gemr is aangewezen de heer G. Moeriand. Alhier is opgericht een Christ. landarheidersbond met aanvankelijk 13 leden. OUD-VOSSEMEER. De IJsclub „Oud Vossemeer" hield Dinsdag j.1. ten huize v£tn dhr. E. H. Verhees haar alg. jaarvergadering onder leiding van haren voorzitter, dhr. C. M. van Tilbeurgh.. Na opening der vergadering en goedkeuring van de notulen volgde rekening en verantwoording van den Penningmeester. Het aantal leden bedroeg op 1 Januari 1930, 333. De uitgaven bedroegen f229.01, de in komsten f 217.79, alzoo een nadeelig slot van f 11 22. Vervolgens kwam aan de orde de aftreding der bestuursleden. Zonder stemming werden gekozen de hu. C. AI. van Tilbeurgh, voorz., A. J. Rijs- tenbil, secr. penningm. en J. Verhees, die allen verklaarden hun benoeming aan te nemen. De Voorziller rondvraag doende werd voorgesteld, in verhand met het tekort, de contributie te verhoo- gen, en te brengen op f0.75. Na eenige discussies kwam men tot de conclusie, dat eontribulieverhoo- ging niet tot het gewenschte resul taat zal leiden. Hierop sloot de Voorz. de slechts matig bezochte vergadering. Een dezer dagen heeft een paliënt der Stichting „Vrederust" kans gezien aan het oog der verple gers le ontsnappen, om de wijk te nemen naar het eiland Tholen. De politie alhier werd met het geval in kennis gesteld, en ontmoette na eeni- gen tijd den onlsnaple in de nabij heid dei hoeve „Kouwenherg", van .waar transport naar de Stichting- plaats had. Vrijwillige indiensttreding mogelijk. De minister van Defensie heeft een regeling getroffen inzake het vrijwil lige verblijf in werkelijken dienst. Deze regeling schept voor dienst plichtigen grootverlofgangers de gele genheid, om vrijwillig in werkehjkeu dienst te komen, voorzoover zij anderen, die liever naar huis willen, kunnen vervangen. Daar de verlenging van den werke lijken dienst voorloopig beperkt is tot de infanterie en wielrijders, geldt de bedoelde gelegenheid voorshands ook alleen voor de daartoe behoorende dienstplichtigen. Onder de oude lichtingen bevinden zich talloos velen ouder alle rangen die in de burgerlijke maatschappij geen emplooi hebben kunnen vinden. Dezulken nu wordt de gelegenheid geboden gedurende eenigen tijd in dienst le gaan. EEN LOFFELIJK OORDEEL OVER MINISTER DR. C0LIJN. Uit Engeland In de Engelsche „EvenitigStandard" komt, van de hand van Bruce Lockhart, een zeer waardeerend artikel voor over minister-president Golijn. De schrijver noemthet in de tegen woordige roerige tijden een geluk voor NoordwestEuropa, datdaarten minste een land in vrede leeft en dit waar schijnlijk zal blijven doen onder de leiding van den 66-jarigen minister president. Bruce Lockhart schrijft 't voornamelijk toe aan minister Golijn, dat Nederland (het eenige land ter wereld, waar er geen „slums", krot woningen, zijn) vrede en rusl geniet. Colijn regeert met dezelfde methodes, waarmede iedere Etfgelsche staatsman zou kunnen regeeren en gevoelt geen sympathie met hel fascisme. Hij gelooft, dat Engeland en Nederland in het Oosten moeten samenwerken en dat Nederland zijn eerlijk deel moet bij dragen lot die samenwerking. De sa menwerking met een zoo bekwamen minister-president als Colijn is meer diplomatieke zorg waard, dan zij tot dusverre nog heeft ontvangen. Verbetering rijksweg. Zooals autorijders weten, is er in den rijksweg, vlak over de brug nabij K. M. paal 45,6 een inklinking, die voor hen die hierop niet verdacht zijn, gevaarlijk is. Door middel van den cousul van den A. N. VV. B. alhier is de wegencommissie hierop opmerk zaam gemaakt. De heer Amsing ont ving deze week bericht van den A. N. VV. B. dat de betrokken ingenieur van den Rijkswaterstaat is verzocht verbetering te willen bevorderen. Trouwen in Amerika, De wetgevende vergadering van den staat New York heeft een wet aange nomen, waarhij amtenaren en geeste lijken, die optreden hij de voltiekking vnn een huwelijk, worden verplicht een huwelijk niet le voltrekken, voor dat drie dagen zijn verloopen sinds de aanvrage daartoe.A Deze bepaling werdftf nodig geacht om te voorkomen, dat huwelijk na feesten of braspartijen in een opwel ling geslolen worden door personen, die elkaar slechts oppervlakkig ken en immers dergelijke weinig solide verbintenissen plegen binnen korten tijd tol echtscheiding te leiden. Alen mag zelfs vragen of een ter mijn van drie dagen niet wat heel kort is om tot bezinning te komen. SPORT. HZ Oud Vossemeer. Voelbaluilslagen O.V.C. IJViolent 1 (St. Alaartens- dijk), 2—1. O.V.C. I—Putte J, 0—1. St. Annaland. Voetbaluitslag: YV.H.S. IVolharding 1 5—1. PUBLICATIEN. Gevonden voorwerpen. Door den heer A. Kot Singel Tho len, is een bedrag aan geld gevonden. Terug te hekomen aldaar. 8 Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat de Alge meene Begraafplaats met ingang van 1 April a s. voor het publiek wordt opengesteld, iederen Woensdag en Zaterdag van 24 uur n.m. Tholen, 26 Alaart 1936. 9 BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 20t.m.27 Maart 1936. Geen inschrijvingen. KERKNIEUWS. Stavenisse. De heer G. Lans. cand. te Huizen, heeft bedankt voor het beroep als predikant bij de N. H. Ge meente alhier. ZONDAG 29 MAART 1936. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Wolfensberger en nam. 2 uur ds van Eist. Alaandelijksche schaal- collecle voor de Kerk. Ger. Kerk voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 9.30 uur, nam. 2 en 's avonds 6 uur Ieeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur Ieeskerk. Protestantenbond afd. Tholen 's Avonds 5 uur ds. J. N. v. d. Heijden te Eindhoven. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.20 en nam. 1.50 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 uur Ieeskerk en 's avonds 6 uur ds. Vreug- denhil te Oud-Vossemeer bevestiging lidmaten. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur Ieeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv Kerk voorm. 9 30 en nam. 2 uur onbekend. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur Ieeskerk. Dinsdag 31 Maart 6.30 ds. van Dijke te Nieuw Beieriaud. ST MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur Ieeskerk; STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9-30 ds. de Haan en nam. 2 uur Ieeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur Ieeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Kraaij. OUD-VOSSEMEER. Ned Herv. Kerk voorm. 9.30 en 's avonds 6 uur ds. van Eist. Col lecte Ziekenfonds. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 27 Alaart 1936. Roomboter f0.82 per pond. Boerenboter f0 77 Eieren i2.20 per 100. ST. MAARTENSDIJK. Marktbe- rickten van 2,0 Maart 1936. Prijs p. 100 K.G. Bruine boonen f 9 0010.00 Erwten Schokkers f 8.009.25 Maanzaad f 14.0015.00* Prijs p. 70 K.G. Zeeuwsche bonte f 2.00 Zeeuwsche blauwen f 1.85-- Prijs p. 60 K.G. Uien, groote f Slroo ongeperst 1000 KG. f5.00 geperst f7.50 Ondertrouwd G. MOERLAND 8 en 45349 G. PONSE Poortvliet, ,.A 0,. St. Maartensdijk,) 2üM^rtl93ö Op Woensdag 1 April hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders JAN QUIST Az. 19 en PIETERNELLAJANNETJE VAN HAAFTEN hunne 50-jarige echtver eeniging te gedenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-en Kleinkinderen en Achterkleinkind. Tholen, 27 Alaart 1936. Heden nam de Heere plotseling van onze zijde weg onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Mej. LEVINA JOHANNA VAN DER WEELE, Weduwe van den heer VV. A. van de Vei.de, in den ouderdom van ruim 85 jaar. 22 45346 Zwaar valt ons dit verlies. Namens Kinderen, Behuwd-en Kleinkinderen. Poortvliet, 23 Alaart 1936 Gebruikt steeds flesschenmelk, het meest zindelijke. Volle melk. Q Karnemelk Chocolademelk 9 Slagroom Koffieroom 0 Yoghurt 45359 27 THOLEN Zeer voordeelig af te geven Een drieledige landrol met bovenraam en burryboomen, twee wagens op luchtbanden, 2 boerewagens. N. VAN DE ZANDE - THOLEN. 10 45358 HAAST U HAAST U Reeds Woensdag a.s. 1 APRIL vindt de Groote Fransche trekking plaats der loten Crëd. National (verkoop wettig geoorloofd). Dui zenden uitlotingen. Talrijke hoofd prijzen w. o. van 98.000 gulden, 49.000 gulden, 19.600 gulden, 9.800 gulden enz., minste uitlo ting circa 49 gulden. Kosten i/z den aankoop per geheel lot slechts 3 gulden. Nog slechts enkele stuks verkrijgbaar bij C. Plandsoen, Raadhuisstraat A 66, Oud-Vosse meer J. P van Aleel, 't Geluks- kantoor, Fort 41, Bergen op Zoom; G. L. van Dalen, Hótel „De Gouden Leeuw", Stavenisse. 22 45357 Zoo'n blaffende, doffe, pijnlijke hoest, die Uw borst verscheurt en U niet al leen overdag, maar vooral 's nachts zoo kwelt, wordt veroorzaakt door slijm, die zich heeft vastgezet en niet wil loskomen. Die raakt Ge binnen 24 uur kwijt, als Ge Akker's Abdijsi roop neemt. Abdijsiroop woelt die slijm los en bevrijdt Uw luchtpijpen van ziektekiemen. De Abdijsiroop be strijdt met kracht de gevolgen van ge vatte koude, voorkomt ernstiger aan doeningen. Neem vandaag nog bijt Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma •fVêSööiSïwëSing ^Jccntl Hhri.amteMiize" St'. Door een NIEUWE toevoeging werkt NU Abdijsiroop 2 x zoo snel als voorheen I 45347 1309

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 3