X O KLOOSTERBAL •o ca ca of "33 a> •a s= o o u E D üJ CQ PIJNEN KWEL Door Burg. en Weth. is beslo ten dat alleen WERKLOOZEN zul len kunnen stempelen. Menschen met eigen land die daarop arbeid verrich ten knnnen dus niet stempelen hoe gering die werkzaamheden ook mo gen zijn. STAVENISSE. Woensdagavond 11. gaven de gemengde zangvereenigingen van hier en van Krabbendijke een zeer goed geslaagden zangavond in de N. H. Kerk. De mooie electrisch verlichte kerk was geheel bezet. ST. ANNALAND. De minister van Landbouw en Visscherij heelt aan alle werkgevers die georganiseerd zijn bij de crisis-organisatie voor Zeeland een schrijven gezonden, inhoudende dat ook voor het seizoen 1936 de arbeidsvoorwaarden der landarbeiders op ïholen in overleg met de drie samenwerkende bonden moeten wor den vastgesteld. Zijne Excellentie heeft bepaald, dat het verplichtend is over deze arbeidsvoorwaarden over leg te plegen en dringt er ten zeerste op aan dat de werkgevers hun mede werking zulten verleenen, dat dit overleg tot een gunstig resultaat leidt, zoodat voor het seizoen '1936 op Tho- len geen arbitrage zal behoeven te worden opgelegd. Een zoodanige over eenstemming moet voor l April 1936 zijn bereikt, daar in het tegenover gestelde geval weer tot arbitrage zal worden overgegaan. ST. ANNALAND. De muziekvereeni- ging „Accelerando" heeft besloten op Hemelvaartsdag deel te nemen aan het te Dinteloord te houden muziekconcours. De vereeniging zal daar moeten uitkomen in de eerste afdeeling. De vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen met den Bijbel hield haar jaarlijksche alge- meene vergadering onder voorzitter schap van den heer J. Kurvink. De voorzitter opende met gebed en liet zingen Ps. 25 4. Daarna werd gelezen Ps. 25. De notulen van de gewone en de buitengewone alge- meene vergadering werden onder dankzegging goedgekeurd. Uit de rekening van den penning meester bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f 13983,49 en de uilgaven f 13599,84, goed slot f383,65. De penningmeester, de heer G. K. Slager, werd herkozen. Als lid van de commissie van schooltoezicht werd gekozen de heer W. Fase Pzn.; zulks in de plaats van den heer A. Kaas hoek, aie niet herkiesbaar was. Nadat gezongen was Ps 46 1 sloot de eere voorzitter ds. Kraaij met dankzegging de vergadering. Tot bestuurslid en totcontróle- üd van de landarbeidersbond zijn benoemd respectievelijk de heeren L. Heijboer en J. Rijnberg Izn OUD-VOSSEMEER. De Groene Kruis- vereeniging alhier hield Woensdag avond 4 Maart II. in een der lokalen van de O.L. School haar algemeene jaarvergadering. De Voorzitter, Ds. Vreugdenhil, heette in zijn openingswoord de on geveer honderd opgekomenen hartelijk welkom en doet enkele mededeelingen van algemeenen aard. Gevoelvolle woorden sprak de Voorz. in verband met het overlijden van de hode. De notulen der vorige vergadering werden na lezing goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen was een ken nisgeving van afwezigheid van dhr. de Laater, i:i verband waarmede de Voorz. van zijn medegevoel getuigde. De Secretaris, dr. Vermet las hierop zijn jaarverslag, waaruit o.m. bleek dat het ledental op 1 Jan. 1936 be droeg 445. Door de wijkzuster wei den in 47 gezinnen in totaal 2663 bezoeken afgelegd met 1888 verplegingsdagen 227 bezoeken in 10 gezinnen voor T.B.G.bestrijding en 113 bezoeken bij 23 zuigelingen. Uitgeleend werden 43 voorwerpen in 41 gezinnen. Gelet op het ruime arbeidsveld en de wijze waarop de vereen dat terreiu weet te bewerken, mag van een floreerend lichaam worden gesproken. De wijkzuster kreeg woorden van lof voor het vele, zich in nog steeds stijgende lijn bewegende werk door haar in 1935 weer op zoo voortref felijke wijze verricht. Hierop volgde het verslag van den Penningmeester, dhr. de Wilde, dat helaas een minder rooskleurig beeld gaf te zien. Het tegoed bedroeg op 1 Jan. '35 nog f 1595.21, op 1 Jan.'36 was dit t 1091.33. De ontvangsten bedroegen f 1371.12, de uitgaven f 1875.alzoo een nadeelig slot van f503.08. Het bezit der vereen, bleek te bestaan uit f2521.33. Bedroeg het tekort over 34' f363.56, voor '35 is dit gestegen tot f 503 08. De Voorzitter licht toe, dat de oorzaak van het tekort is gelegen in de steeds minder wordende opbrengst der subsidies. Teneinde de tekorten weg te werken wordt op voorstel van dhr. Daarie besloten pogingen in het werk te stellen om de subsidie van het Weezen Armbestuur weer te verkrijgen, ter wijl de Voorz. hoopt, dat het den nieuw te benoemen bode moge ge lukken nog meer leden in de veree niging te brengen. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heeren Gelok, de Laater en de Leeuw werden zonder stemming herkozen. Hierop volgde de aanstelling van een nieuwe bode, voor welke functie zich 14 gegadigden haddenaangemeld. Na 2 vrije stemmingen werd bij herstemming verkozen dhr. M. den Engelsman, met 63 van de 94 st. De Voorzitter rondvraag doende sprak dhr. Daane over het bedrag dat bij toetreding als lid in de kas der vereen, moet worden gestort. Spreker achtte, de tijdsomstandigheden in acht genomen, een bedrag van fl.nog al veel. Dhr. Van Dienst meende, dat het meer effect zou hebben indien een bedrag van f5.werd gesteld. Dhr Jeroense gaat daarmede accoord en zou een bedrag van f '10.ook kun nen goedvinden. Na nog eenige dis cussie wordt besloten de detailleering in overeenstemming met de wenschen der vergadering over te laten aan het Bestuur. Dhr. Pollie besprak de wensche- lijkheid om over te gaan tot de in stelling van een fonds voor zieken- liuisverpleging en operatiekosten. Nadat over dit punt eenigen tijd van gedachten was gewisseld, deed het Bestuur toezegging een en ander te zullen onderzoeken en dienaangaande binnen afzienbaren tijd verslag uit te brengen Hierop sloot de Voorz. met dank voor de opkomst de ver gadering Zaterdag jl. omstreeks 5«uur n.m. werd het geldep gehoord van de klokken in den toren der Ned. Herv. Kerk en het Gemeentehnis. Het gelijktijdig luiden van deze klokken beteekent voor een ieder „brand". Het brandgeroep werd even wel nergens gehoord, hetgeen er dan ook wel toe zal hebben bijgedragen dat van geen „ontzetting" kon wor den gesproken. Voor een oogenblik scheen men de plaats des onheils te hebben vastgesteld, bij dhr. Friderichs. Het duurde evenwel kort, daar noch vlammen, noch rook in de aange duide richting werden waargenomen, hetgeen argwaan wekte bij het pu bliek. Men begreep ook al gauw, dat de bedoeling was een oefening met het brandweermateriaal. De brand gasten waren intusschen met de meest mogelijke spoed op de hun bekende plaats verschenen en rukten, als gold het een echten brand, uit. Het is niet denkbeeldig te achten, dat tusschen deze oefening en de op handen zijnde Luchtbeschermings oefening eenig verband bestaat.. OUD-VOSSEMEER. Benoemd tot tijde lijk onderwijzer aan de O.L-school de heer W. K. Benjaminse, wacht gelder te Gapelle (N.B) ter vervan ging van dhr. G. J. C. Boot, die onder de wapenen is. Verslag van de vergadering der A. R. Kiesvereen., gehouden in de School met den Bijbel. Op deze jaarvergadering werdan de verslagen geleverd door secretaris en penningm. waaruit bleek, dat de gang van zaken in de vereeniging goed is, maar dat de financieele po sitie tamelijk zwak is te noemen. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden, de heeren Anfeh. Be velander en A. F. Pollie, werden met groote meerderheid herkozen. Hierop gaf dhr. Toornstra een referaat over: „Calvinisme en Staat kunde", waarover nog eenigen tijd van gedachten werd gewisseld. Ten slotte werden nog enkele huishoude lijke aangelegenheden afgedaan, waarop de vergadering werd gesloten SPORT. Sint-Annaland. Voetbaluitslag van Zaterdag jl.: W.H.S. IViolentI 1—9. Oud-Vossemeer. O.V.C. II speelde Zaterdag jl. tegen S.S S. I (Bergen op Zoom) en wist een gelijk spel, 22 te bevechten. De wedstrijd O.V.C. IR.B.C. III (Roosendaal) is door de onzen met 9 3 gewonnen. Door deze overwin ning heeft O.V.C. een goede kans eerste in haar afdeeling te worden. Roovers in een stroomlijawagen. Een geraffineerde en uiterst brutale berooving heeft gisteren op klaarlich ten dag te Haarlem plaats gehad. Een 59-jarige dame stond aan de kassa van de Incassobank aan de Kruisstraat om eenig geld te halen, toen een jongmensch zich daar ook vervoegde, die naar den koers van de marken vroeg cn verder wat treu zelde, totdat de dame haar haar geld in een taschje had gestoken. Na hot verlaten van de Bank ging de dame de Nieuwe Gracht op. Daar stopte een auto naast haar en op het zelfde oogenblik sprong een man uit den wagen, die haar tasch uit de hand rukte, weer vliegeusvlug in de auto sprong en den naast hem zit- tenden bestuurder vol gas liet geven. Hoewel de dame zeer onthusjt was, had zij nog de tegenwoordigheid van geest het numr&er van de auto in haar geheuhen te prenten, terwijl zij tevens vaststeldd, dat 't individu, dat uit den wagen was gesprongen, de man was, die naast haar aau het loket van de Bank had geslaan. De politie toog onmiddellijk op onderzoek uit, doch de vogel was reeds gevlogen. Het nummer van de auto bleek te behooren aan een Ha genaar, die echter geen auto meer bleek te bezitten. Hij verklaatde niets met het geval te maken te hebben en men acht de mogelijkheid van bet gebruiken door de roovers van een willekeurig nummer verre van uit gesloten. De auto was een fraai stroomlijn- model. De dader is een ongunstig uitziend tvpe; de itihoud van het taschje had een waarde van F 3090 aan geld en spaarbankboekjes. Een burgemeester gevangen tegen wil en dank. En dan nog wel in z'n eigen ge meentehuis Men ziet 't loopt niet altijd mee. Maar gelukkig kwam alles nog terecht. De gemeenteraad van Doorn zou zijn nieuwen burgemeester, den heer J. H. E. Baron van Nagell, inslalleeren. Allen waren in afwachting, toen de nieuwe burgervader zou worden bin- nehgeleid. Edoch, dat was in dit geval gemakkelijker gezegd dan ge daan want de heer Van Nagell had zich, aldus de Tel., zoolang in een kamer teruggetrokken, waarvan op dat moment de deur niet meer open te krijgen was. Gelukkig bevond zich onder de wachtenden in de raads zaal de commandant van de vrijwillige brandweer, en met zijn hulp wist men ten slotte de gesloten deur te openen. Daarop had de installatie plaats. De verdachte drank. Als gevolg van het ruzieachtig op treden van enkele belhamels heeft de burgemeester van Giethoorn enkele weken geleden bepaald, dat tijdens danspartijen voor de jeugd geen al coholhoudende dranken mogen wor den geschonken. Zondagavond nu was er een gymnastie<iuitvoering in café Dam. Plolseljng ontdekte de zaal houder temidden der bezoekers een jongeling, die af en toe een glaasje vulde uit een volle flesch en den in houd m*t zichtbaar welbehagen over z'n tong liet glijden.... De caléhouder en zijn zoon waar schuwden de buiten surveilleerende politie, die de danszaal binnentrad juist toen de dorstige jongeman hei melijk nog een flinken slok nam.... den laatsten, want het volgend oogen blik waren llesch en glaasje door een politiebeamte in beslag genomen.... Even proeven om het alcoholgehalte te bepalen, maar het opmaken van proces-verbaal kon achterwege blijven, want de flesch bevatte.... onvervalscht leidingwater, zonder microben en kalkvrij.... De hilariteit van het moment laat zich deuken Voorstel om de positie van verdachten te verzwakken. De minister van Justitie, mr. Van Schaik. heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen een wetsontwerp, dat beoogt de positie van den verdachte bij de strafvervolging eenigszins te verzwakken. Thans is voorgeschreven, dat de verdachte bij de verhooren tijdens het vooronderzoek niet alleen tot antwoorden niet verplicht is maar ook daarvan te voren op de hoogte moet worden gebracht, Het wetsontwerp beoogt nu, dezen mededeelingsplicht te doen vervallen. Men ziet natuurlijk niet over het hoofd, dat het algemeen belang, dat de' verdachte vertelt wat hij van de zaak weet, in botsing kan komen met zijn persoonlijk belang om niets te zeggen, en het is dan ook niet de bedoeling, hem den plicht tot spreken op te leggen, maar men achtte het onjuist, en het bleek in de practijk nadeelig, den verdachte als het ware uit te noodigen om te zwijgen als- vorens men hem een verhoor afnam. Zelfs kan het gebeuren, dat de ver dachte hierdoor verleid wordt te zwijgen, waar spreken voordeeliger zou zijn. Op deze gronden stelt de minister van Justitie voor, dit deel van art. 29 van het Wetboek van Strafvorde ring te laten vervallen. Zitting keuringsraad. De zittingen van den keurinffsraad voor de militie zullen plaats vinden te St. Maartensdijk op 2 April voor de gemeenten St. Maartensdijk, Tho- len, St. Annaland en Stavenisse: op 3 April voorde gemeenten Poortvliet, Scherpenisse, Stavenisse en Oud-Vos semeer. PUBLICATIEN. KEURING VOOR OEN DIENSTPLICHT De Burgemeester van Tholen maakt bekend, dat de Keuringsraad voor de ingeschrevenen voor den dienstplicht dezer gemeente zitting zal houden te Sint Maartensdijk in de Gemeente Bewaarschool op Donderdag. 2 April '1936. des voormiddags om 19 30 uur pr cies voor de eerste zes man en des namiddags om 14.30 precies voor de overigen (8 man). Voor nadere bijzonderheden raad plege meu de aanplakbiljetten. Tholen, 6 Maart 1936. 17 KERKNIEUWS. Ds. J. E. B. Meloen. Te 't Zand, gemeente Koudekerke, is op 7'1-jarigen leeftijd overleden ds. J. E. B Meloen, sedert 8 Maart 1931, emeritus predikant van de Ned. Herv. Kerk. ZONDAG 8 MAART 1936. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Haan en nam. 2 uur ds. Woi- fensberger. Ger. Kerk voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur dr. Velteuaar. Ger. Gem. voorm. 9.30 uur, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Protestantenbond afd. Tholen Geen dienst. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.20 en nam. 1.50 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Woensdag 11 Maart biddag. Ned. Herv Kerk voor- en nam. ds. Bus. Ger. Kerk voor- en nam. ds. Akker huis te Maassluis. Donderdag 12 Maart biddag. Ger. Gem. voorm., nam. en 's avonds ds. Fraanje te Barneveld. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 leeskerk en nam. 2 uur ds. de Haan. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur de heer West- strate te Rotterdam. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 930 ds. de Bres en nam. 2 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Kraaij. Oud Ger. Gem. voorm 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 ds. Hofman te Krabbendijke. Voorm. bevestiging lidmaten, nam. Bediening H. Doop. OUD-VOSSEMEER. Ned Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 uur ds. van Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Woensdag 11 Maart biddag. Ned. Herv. Kerk voor- en narn. ds. van Eist. Ger. Kerk voor- en nam. ds. Vreug denhil. Oud Ger. Gem. voorm., nam. en 's avonds ds. Baaij. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 28 Febr. t/m 5 Maart 1936. Geboren Kornelis Jan, z. v. B. W Schot en J. M. Hout. Gem. SCHERPENISSE over Februari '1936. Geboren Adriana Ploontje, d. v. J. Verkerke en A. Bolier. Overleden Joh.a. Suurland 88 j., wed. van M. Ij. Goedegebuur. H. Geuze 31 j.. ongeh. J. C. Koster 82 j., wed. P. Verspoor. GehuwdC. J. v. d. WerlT, 22 j. en G. P. de Smet, 19 j. M. G. L. Bij - nagte, 29 j. en C. W, Menheere A. v. Ast, 29 j. en J. S. v. d.! 24 j. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 6 Maart 1930 Roomboter f0.82 per poi Boerenboter f0 77 Eieren 12.90 per 100. ST. MAARTENSDIJK. M; richten van 5 Maart 1936. Prijs p. 10 Win tergerst f 5.10 Zomergerst f 5.10- Haver f 6.50 Bruine boonen f 9 00 Witte boonen f 12.00 Erwten (groene) f 8 50 Schokkers f 9.00 Maanzaad f 15 Pi ijs p. Eigenheimers (witte) 1 1.50 Zeeuwsche boute f 1.80 Zeeuwsche blauwen f 1.75 Poters I 1.00- Prijs p. 0 Uien, groote f 1 5U Slroo ongeperst 1000 KG. f5 geperst f7 Temperatuur van het Scheld te Tholen. Fe L r. Zaterdag Zondiig Maandag Dinsdag Woénsdag Donderdag Vrijdag -Maart Graden 29 3, 1 24 o 2,4 3 3, 4 3,1 5 3,1 6 3,1 Voor de vele blijken van langstelling ondervonden bij overlijden van mijn geli Echtgenooteen zorgzame Mo Adriana Willemina van den Bi betuigen wij onzen harteli dank. 13 4; W. DE GROE? W. A. DE GRl St.-Annaland, 6 Maart 1931 Bij dezen betuigen wij o hartelijken dank, voor de blijken van belangstelling ons 25-jarig huwelijk onder den. 9 4 P. BOUT en Fan Rotterdam, Dortsmondstraa CA O) s- UJ t- OUDENHEER VAN601 Dank zij den KLOOSTER is hij nn «ene kras en pTot mijn 50ste jtar mankeer iels, maar toen begonnen he matiek-aanvallen mijn leve gallen. Reeds begon ik te i toen een vriend van mijn U vertelde welke wonderbaarhj vindingen fyj had opgedaan i terbalsem. Nu ik zelf dit w middel heb toegepast, kan ik dat ik mij tueer jeugdig t gevoel als een knaap van hoop ik eerstdaags SO jaar lt AKKER'S Geen goud zoo got Onovertroffen bfl brand- en sn( Ook ongeëvenaard als w rij Ie Rheumatiek, spit en pijnlijke Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/z c BON voor Inzenden in opei GRATIS als drukwerk (1 MONSTER Handelmij. L. I. Aki 566 451B

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 3