Cadeau: J. Beukelaar LANDBOUWERS! Karpetten=week C. A, van Splunter Bestellingen (Jj0^v< AKKERTJE Bezoekt allen de demonstratie met het ONDERGRONDS REINIGEN VAN DRAINREEKSEN op Woensdag 4 Maart a.s. des namiddags van 1 tot 4 uur op het bedrijf van J. H. HAGE, Westkerke, Scherpenisse. Iets nieuws, komt zien. waren ingeleverd door de beereo C. L. v. Dalen, S. Stoel en M. .1. Lenne, die resp. voor een jaar den titel kregen van Koning, Hoofdman en Deken. Als bestuurslid werd herkozen de heer M. G. Wielaard en als boek houder de heer J. Beekman Zaterdagavond 15 FeLr. gaf bet fanfarekorps „O. B. K." alhier in Hotel van Dalen een goedgeslaagde tooneeluitvoeririg. Voor een groot publiek werden ten tooneele gebracht het blijspel in 3 bedrijven: «Wie ben ik?" en het kluchtspel in 2 be drijven: „liet rare kosthuis", met tussehenbeide een komische eénacter door een der leden. Door bijzondere omstandigheden moest het muzikale gedeelte dit jaar achterwege blijven. Na afloop ervan was er, met muziek van den heer Roels uit Bergen op Zoom, gelegenheid om zich nog een paar uurtjes aan den dans te wijden. Een en ander mag een goed geslaagde uitvoering genoemd worden. Zaterdagmiddag '15 Febr. ver gaderde de afdeeling Tholen van het „N. O. G." te Scherpenisse onder het voorzitterschap van den heer W. van Liere. De opkomst was, het weer in aanmerking genomen, zeer bevredi gend. Uit het jaarverslag van den secretaris, de heer Boot, bleek, dat het aantal leden thans 2(3 bedraagt. De penningmeester, de heer Buijze, deed rekening en verantwoording over 1935. De inkomsten waren f221.24, de uitgaven f 188.10, zoodat er een saldo was van f33.14. Op diens voorstel werd goedgevonden f5 uit de kas te geven aan het crisis fonds. Het benoemen van een afge vaardigde naar de dezen zomer te Apeldoorn te houden algerneene ver gadering van het N. O. G. werd aan gehouden tot de volgende vergadering. LI. Donderdagavond 20 Febr. werd alhier onder het voorzitterschap van den heer A G. van IJsseldijk gehouden de 24e Alg. Vergadering van de afdeeling „Schuttevaer". Er waren 60 leden van de 103 aanwezig. De voorzitter zeide nog niet veel rooskleurig op het gebied van handel en scheepvaart te kunnen mededeelen. Alles is nog even somber en gedrukt. Tengevolge van de bestaande on gunstige toestanden hebben helaas een 7-tal schippers als lid bedankt. Spr. herdacht in gevoelvolle woorden het overleden lid Kesteloo en wijlen dhr mr. Uarmen Smeenge, die met zoo'n vaste hand 44 jaar het scheepje van oSchuttevaer" had bestuurd en tevens de overleden echtgenoote van een der bestuursleden. Eenige minuten van doodsche'stille werden aan de overledenen gewijd. Een oweikom" riep hij toe aan dhr Hanssens, Eere-voorzitter wiens tegenwoordigheid alhier hij als altijd bijzonder op prijs stelde, waarna hij de vergadering voorgeopend verklaard. De heer Stoel las de notulen der vorige vergadering opgemaakt door dhr Roozemond, Secretaris, waarna de voorzitter las helzeer humoristische verslag van de Alg. Verg. te den Briel namens de afgevaardigden dhr J. Moerland. Beide werden onder dankbetuiging goedgekeurd en vast gesteld, medegedeeld werd dat alle ingediende voorstellen op de Alg. Vergadering door den voorzitter waren verdedigd. De meeste zijn reeds in vervulling gekomen. De plaats van de volgende Algem. Vergadering is nog niet bekend. Eventueele alge- vaardigden zullen later door het Be stuur worden uitgenoodigd. Hun zal een blanco mandaat worden gegeven maar in de zaak-Enkhuizen (verkiezing Algemeen Voorzitter) moeten zij het hoofdbestuur steunen. Uit de rekening en verantwoording over 1935 bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f222 en de uitgaven f86. zoodat er een saldo was va i f136.Ouder dankbetuiging aan de Penningmeester,dhr Roozemond, wei'd deze rekening goedgekeurd. Als kas- nazieners van het nieuwe dienstjaar werden aangewezen de leden A. Quist, P. J. Hage en Abr. Smits. Daarna wérd aan elk der aanwezigen een versnapering aangeboden. Van Gebrs. Hartog was ingekomen een schryven omtrent de vrijmaking der Thoolsche brug. Zij meenden dat zulks een groote strop voor velen zou zijn en zij hoopten dan ook dat de gemeentebesturen alhier er nimmer toe zullen overgaan in deze eenige subsidie te verleenen. Er werd una- miem besloten in deze zaak een afwachtende houding aan te nemen. Schipper Bevelander had klachten over de haven te Rilland-Ralh omdat het daar totaal ongeschikt is te liggen bij Z. of ZW. wind. Met weinig kosten zou daarin groote verbetering kunnen gebracht worden b.v. door den dam aldaar met b.v. 1 meter te verhoogen. Schipper Adr. Dar.e sprak de wenschelijkheid uit voor het maken van een viuchthaven in de W. Schelde bv. bij Saaftingen, wat tegelijk met een eventueele inpoldering aldaar zou kunnen plaats hebben. Ook zag hij gaarne een geheele wijziging of nog liever de totale intrekking van de wet op de evenredige vrachtverdeeling om een volle vrijheid in het scheep vaartbedrijf te krijgen. Bovenstaande punten- zullen voor den beschrijvings brief der Alg. Vergadering worden opgegeven. Schipper A. J. Moerland zou den gemeenteraad alhier willen verzoeken om de verordening op het havengeld zoodanig te wijzigen, dat wanneer een motorvaartuig hulp verleend aan een zeilschip om in de haven te komen, erdaü door dien motor geen havengeld moet betaald worden Dergelijke hulp wordt bijna altijd gratis verleend Besloten werd deze wijziging aan te vragen. De Eere-voorzitter verkreeg daarop het woord en dankte hartelijk voor het hem toegesproken „Welkom" op deze vergadering. Hij woont deze altijd gaarne bij en hij hoort dan gaarne de verschillende besprekingen. Hij roemde de keurige leiding van de Voorzitter, die steeds op de bres staat in alle belangen dei' schippers te behartigen. Hij uitte de beste vvenschen van het algemeen belang en voor dat van elk der leden in bet bijzonder. Hij hoopt dat men zal trachten door éénparlg^ samen te werken, bet alge rneene belang te bevorderen. Deze woorden werden door den voorzitter onder dankzegging beant woord. Daarna ging men over tot het verloten van mooie en aardige geschenken, die met een gepaste toe spraak door den vourzitter werden uitgereikt Een en ander wekte nog al eens den lachlust der vergadering op. Na afloop er van sprak de voor zitter woorden van dank aan allen, die hem ook in dezen weer geholpen hebben en door wier hulp deze avond zoo'n goed verloop heelt gehad. Hij uitte den wensch dat in het volgend jaar, wanneer men het 25-jarig beslaan der afdeeling hoopt te gedenken alle aanwezigen, zoo mogelijk ook nog vele der thans afwezigen present zullen zijn. Daarna sprak de heer Buijze woor den van dank tot de voorzitter, voor wien niets te veel is, als het in het belang der schipperij en van „Schutte vaer" is Daarna sluiting. ST. ANNALANO. De muziekvereeni- ging „Accelerando" hield onder voor zitterschap van den heer VV.A. Boo- ga;ud haar jaarvergadering. Uit de rekening van den penning meester bleek dat de netto opbrengst van de gehouden bazar heeft bedra gen f 1584,06 De gewone jaarrekening gaf aan ontvangsten f264,33 en uit gaven f354,56 alzoo een tekort van 1 90,23. In de plaats van den heer H. Overbeeke wordt lot bestuurslid gekozen de heer A. A. Goedegebuure. Op voorstel van het bestuur wordt aan den heer Overbeeke het eere- hdmaatschap aangeboden daar hij 20 jaar werkend lid is geweest. Getracht zal worden ook dit jaar weer aan een concours deel te nemen Nogal wat discussie ontlokte de be spreking over het vaandel. Besloten werd het zoo te houden daar de meeste leden juist den ouderdom van het vaandel de mooiste eigenschap er van vinden Ten slotte wordt een commissie van drie personen gevormd, die zal trachten een geschikt terrein te vinden om eventueel een muziek tent te kunnen plaatsen. In hotel „Havenzicht" ha^ een openbare verkooping plaats,krachtens rechterlijk bevel, ten verzoeke van de N.V. Waterleiding Mij. te Tholen ten overstaan van notaris Bierens. 1 Het huis en erl', groot 1 a. 6 c.a. eigendom van l. de Wit Az geboden tol fl; 2. als voren, groot 27 ca. (erfpacht) eigendom van D. A. Feijtel, geboden tot f37; 3. k/7 in als voren groot 35 c.a., eigendom van B. van Oudenaarde, geboden tot f l4. als voren, groot 1 a. 57 c.a. eigendom v. E. D. Hoek, geboden tot f 15. als voren, groot I a. 99 c.a., eigendom van H. Dijkema, geboden lot 11100; 6. 5/s in als voren, groot 31 c.a., ei gendom van Wed. M. Daue, geboden tot 11. Voor rekening van den heer van Es werd aanbesteed het bouwen van een villa aan den Dorpsweg. Inge schreven werd als volgt. Timmer en metselwerk Abr. Burgers f 2500. Metselwerk Gebr. Kurvink f 1526.80. Timmerwerk: H. van Dijke f1264; Gebr. Kurvink f1224; Abr. Burgers f995. Schilderwerk: J. Quist f338; C. K. Slager f348; G Verhoole f 352 C. v. d. YVjjele I 342 50 M. P Duijzer 1346. Bruidswerk: J. Verhoole f267; M. P. Lanooij f242.20; J. Hendrikse f260. ElectriciteitAbr. Bruijnzeel f66; J. Verhoole f65; M. van der Weele 166.50. Gegund aan de laagste insch ij vers. Vrijdagavond was een vergade ring belegd om te komen tot op richting van een Chr. Landai#eiders- vereemging. Voor dit doel was de beschikking verkregen over de be waarschool. Als spreker zou optreden de heer F. Jeroense voorzitter van een hond op gelijken grondslag te Oud-Vosse- meer. Een groote schare arbeiders was voor het bijwonen van deze verga dering opgekomen. De toegang was echter niet vrij zoodat slechts enkelen werden bin nengelaten dat wil zeggen indien ze du hadden gekund. Het bleek onmo gelijk duor het gedrang zich toegang te verschaffen. De initiatiefnemers hebben toen de vergaderiug maar eenigeu tijd uitgesteld. Dat de gemoederen nogal in be weging waren bleek wel toen de ver gadering gesloten was en men zich huiswaarts begaf. Er werden naar men zegt flink wat duwen en stom pen uitgedeeld, terwijl de spreker de woning van een ingezetene moest binnenvluchten. Uien veiling van Donderdag 27 Februari. 160 balen Rijnsburger (ge wone) f2.54; 16 balen idem (drielin gen) fO.Ou; 15 balen roode uien 1 2.50; alles per '166 kg. Enkele voorbijgangers bemerk ten Vrijdagavond jl. bij de woning van B. van Oudenaarde een hevige brandlucht. Bij nader onderzoek bleek, dat een deken, die bij de kachel te drogen hing, had vlam gevat, terwijl de bewoner afwezig was. Door buren werd het brandje met emmers water gebluscht 0UD-V0SSEMEER. O ns anders zoo rustige dorpje is Zaterdag j.1. in hevige beroering gekomen tengevolge van de verschijning van 2 jeugdige per sonen, vau 15 en 17 jaren oud, die zich toegang hadden verschaft tot de B K. Kerk, met de klaarblijkelijke bedoeling de offerblokken te lichten. Het tijdstip, dat ze tot hun daad hadden gekozen, was wel buitenge woon ongelukkig. Het was nl. 12 uur, het tijdstip, waarop de klok wordt geluid. De daarmede belaste persoon bemerkte hun aanwezigheid in het kerkgebouw, waarop ze de beenen namen. De gemeeute-veldwachter, die had postgevat op deri hoek van de Molenstraat en van het voorgevallene nog niets alwist, maande hen tot kalmer rijden. Enkele oogenblikken later had de aangifte pluals, waarop de achtervoi ging werd ingezet. En met succes Re< ds aan het eind van de Molen straat gelukte het onzen Rijksveld wachter, die ondertusschen'ook ten toueele was verschenen, de jongens te grijpen, waarop insluiting in het arrestanten lokaal, gevolgd door ver hoor, plaats vond. Bij 1'ouilleering bleek, dat de ge arresteerden eeniggeld bij zich hadden dat afkomstig bleek te zijn vau dief stal, gepleegd in de B K. Kerk te Nieuw-Vos meer, waarheen ze na ee nigeu tijd op transport zijn gesteld. Met recht kan hier worden gesproken van een strooptocht, die, dank zij het resolute ingrijpen der politie alhier, spoedig werd gestuit. INGEZONDEN."^ Ma>; ik nog ieis toevoegen aan bei siukje van Dr. Velieuaur, betreffende <le wi ie molen. Aaugezion de molen 26 Maart 200 jaar be slaat. heeft de commissie besloten do bazar ie houden op 25, 26, 27 en 2S Maart in tegenstelling met 't oorspronkelijke plan om deze met Pascben ie doen plaats hebben. Van deze gelegenheid maak ik tevens ge bruik om eenig misverstand uit den weg te ruimen omtrent het doel van deze bazar. De heer Dorst plaaisie reeds jaren geleden een motor in zijn muien, die hei werk der wieken geheel vervangt. Men kan dus wel begrijpen, dat voor hem hel afbreken der wiekeu de gemakkelijkste eu goedkoopste oplossing zou wezen na het ongeluk van den vorigen zomer. Daardoor zon echter een onzer fraaiste stadsbeelden verdwijnen, hetgeen menig Tholeuaar zeer aan hel hart zou gaan. Na onderling overleg met den heer O rst, bleek deze gelukkig wel degelijk te voelen voor het behoud van een mooie, gave molen. Hij wil dan ook rnim een derde der meer dere onkosten voor ziju rekening nemen, be nevens de onderhoudskosten in de toekomst. Deze bazar dient dus alleen om te trachten een stukje natuurschoon te behouden en niet om den hoer Dorst, te steunen. Het omge keerde is waarde heer Dorst zelf steunt deze zaak, ofschooo het fiuancieel voor hem oen groot nadeel is. Hopend dal hiermee veel misverstand uil den weg is geruimd, ver- trouwi de bazaroommissie dat vele ingezetenen van Tholen eu daaibuiteD de bazar met een bezoek zullen vereeren. U mijnheer de Redac teur, dankeud voor de plaatsruira e. EEN ABONNÉ KERKNIEUWS. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorra. 9.30 ds. de Bres en nam. 2 uur ds. Wol- fensberger. Ger. Kerk voorm.9.30 uur en nam. 2.30 uur dr. Velteuaar. Ger. Gem. voorm. 9.30 uur, nam. 2 en 's avonds 6 uur de heerv. d. Berg te Rotterdam. Vrije Ger. Gem. Voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Baaij. Woensdag 4 Maart Biddag voor het gewas. Ned. Herv. Kerk voor- en nam. ds. Wolfensberger. Ger. Kerk voor- en nam. dr. Vel- tenaar. Ger. Gem. voorm., nam. en 's avonds ds. Hoffman te Krabbendijke. Nam. doopsbediening. Vrije Ger. Gem. voor- en nam. en 's avonds ds. Baaij. Protestantenbond afd. Tholen Nam. 5 uur ds. J. Zuurdeeg, Ned. Herv. Pred. te Geertruidenberg. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.20 leeskerk en nam. 1.50 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur Caudidaat van den Bosch te Leiden. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en s avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 ds. Kraaij en nam. 2 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskeik. ST MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorin. 9 30 leeskerk en nam. 2 uur ds de Bres. Beide beurten collecte ziekenfonds. N.l). Ger. Gem. voorm. 9 30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. STAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 930 ds. van Eist en nam. 2 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Kraaij. Oud Ger. Gem. voorm 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 leeskerk. Dinsdag 3 Maart nam. 2 uur en 's avonds 6 uur ds. Lamain te Rot terdam. OUD-VOSSEMEER. Ned Herv. Kerk voorm. 9.30? en nam. 6 uur ds. van Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. De ondergeteekende bedan het publiek van Tholen en or streken voor de belangstellii bij de opening van zijn run en varkensslagerij annex fijr vleeschwaren. Hij beveelt zit verder beleefd aan en hoo door vlugge en nette bedienii zich het vertrouwen waardig maken. 18 4511 Alles wordt thuis bezorgd. Voor de boterham gekookt roastbeaf 16 cent per on J. GE 1 LING MARKTBERICHTEN. THOLEN, 28 Febr. 1936. Roomboter f0.84 per pond. Boerenboter f 0 79 Eieren i2.90 per J00. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 21 t.m. 27 Februari 1936. Geen inschrijvingen. HEDEN ONTVANGEN: Een prachtcollectie welke gegeven worden o de koffie eigen merk. Vraagt Uwen Winkelier Iets apparts 20 Brugstraat Tholen 4511: VAN GRIND EN STEENSLA worden spoedig ingewacht bi; 8 45184 J. J. KRAME w rrr Voelt Ge U rillerig en or prellig, zoo echt grieperig Neem dan 's avonds voor naar bed gaan één of lwe "AKKERTJES" en tien lege een, dat Ge U 's morgen weer zoo frisch als 'n hoenlj voelt. "AKKERTJES" zij echle koorts-verdrijvers Onovertroffen bij spierpiji rheumatiek, zenuwpijn, en Nederlandse* Smaakloos ouwel-omhulse Product om hel poeder. Ge proef niets. Gemakkelijk innemei 12 stuks slechts 52 cent Volgens recept vort Apotheker Oumot AKKER.CACHETS 45176 284 DE WERTUIGENCOMMISSIE VAN DE Z. L. M. 36 45186 Tijdelijk voorradig vanaf 29 Februari t/m 7 Maart een mooie collectie Kar petten in 13 verschillende kwaliteiten 1 TAP1S-BELGE 3X4 in de prijs van f 19-, f22.50, f24.50 en f27.50 AXMINSTER 215X310 f 30.— AXMINSTER (exlra zwaar) 225X325 BOUCLÉ 220X315 BOUCLÉ (extra zwaar) 250X350 HAARVELOURS 225X325 MOQUETTE 190x290 MOQUETTE'(zwaar) 225x325 WILTON (met tranje) 215x310 WILTON (zonder franje) 230x315 f 65.— f 24.50 f 54.— f 49.— f 27.— f 40. f 45— f 40.50 Bovenstaande karpetten zijn voor belangstelten den vrij te bezichtigen. Alle soorten karpetten zijn naar keuze kleiner en grooter te leveren Tevens berichten wij U dat onze collectie Glasgordijnen en Overgordijnen compleet is Voorradig O z i t e met n o n-s 1 i p p i n g rug, voorkomt schuiven van karpetten op tapijten Karpetten en gordijnen worden desgewenscht door ons bewaard |tot de schoonmaaktijd Wij houden ons voor Uwe orders beleefd aanbevolen Hoogachtend, 90 45183 Kerkstraat 13 Tholen

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 3