OPRUIMINC aan Winterhand en Winterm! Openbare Verkooping Den Inboedel, 1 Het huis en erf, 2 Het perceel tuin, Nog slechts week J. Melse, Tho 21-deelig Keuken Compleet f 12 B. A. REEDE N utsspaarban KLOOSTERBALS Joh. Beukelaar Alles tegen spotprijze Brugstraat Thole gezegd hebben is veel voor te zeggen. Nu loopen ze echter over de straat en het kan toch ook opbouwend werken. De heer Hage is het eens met den heer Nelisse, maar zou er iets van die vereeniging komen. Dit zou spr. eerst willen weten. Is dat wat dan zou hij voor willen stellen, dat lokaal te geven en de vergoeding te betalen die er voor staat en dan desnoods een limiet stellen. De heer Bout zegt thans doen ze het. in een herberg en dat brengt kosten mee. Slot volgend nummer. THOLEN, 24 Januari 1936 „Concordia" hield Dinsdag een openbare uitvoering in de zaal van hotel „Zeeland". Nadat de voorzitter, de heer W. L. Klompe, de bijeenkomst met een woord van welkom had ge opend, werd het muzikale gedeelte onder leiding van den heer Seegers correct uitgevoerd. Na de pauze een blijspel dat de aanwezigen goed amuseerde. De voorzitter sloot de bijeenkomst met een bijzonder woord van dank aan den directeur. Een gezellig bal besloot den avond. Met pensioen A. Singeiling, sedert 1884 tot 1911 werkzaam als zetter-drukker bij wijlen den heer J. M. G. Pot, en sedert 1 Januari 1911 als zoodanig bij den heer G. Amsing Jr., heeft heden den 65-jarigen leeftijd bereikt. Aan hem is met ingang van dezen datum een levenslang pensioen toegekend. Woensdagmiddag kwam een autobus van de B. B. A. op de Een- drachtsweg aangeteden, terwijl ter- zelfdertijd een particuliere auto, be stuurd door den heer N. v. d. Zande uit den Bebouwdendam aankwam. Laatste auto reed de bus in haar flank, waardoor eenige materiale schade ontstond. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. Verkooping Ten overstaan van Not. D. van Velde alhier is voor de erfgenamen van wijlen B. W. Schot op 18 dezer verkochtEen woonhuis met erf aar. de Wal voor f 2000aan S. L Schot BWz. Bouwland aan de grintweg voor 1 790.per gemet aan Ghr. Schot, idem. in mosselhoek W. K. Schot Zierikzee f960, id. Deurloopolder dezelfde f1070, id. in Schakerloo aan J. Schot te Zierikzee voor f720 alles per gemet. Geslaagd te Amsterdam voor candidaats examen arts de heer J. E. v. d. Maas alhier. SGHERPENISSE. Aan de school voor dienstpl onderofï. adm. te Mid delburg slaagde voor dienstpl. serg. adm. de heer W. van der Graalf. Aan den heer Gosselink te Kam pen is thans verkocht de schuur, toebehoorende aan den heer K. Bijs- tenbil in de Bakkerstraat. Aldaar zullen thans 3 nieuwe woonhuizen gebouwd worden. STAVEN ISSE. Eenige dagen geleden is alhier in de woning van een 90- jarige vrouw, wonende in het armen huis, een sommetje gelds ontvreemd. Door de ijverige nasporingen der politie is bet gelukt de schuldigen op te sporen. Een drietal medeplichtigen aan dit misdrijf hebben hun misdaad bekend. Een ander schandalig misdrijf heeft hier plaats gehad. Enkele dagen geleden heeft iemand alhier zich schuldig gemaakt aan een ergerlijke straatschenderij door n. 1. een flesch met carbol tegen den gevel van de woning van een voornaam ingezetene stuk te werpen. Van een en ander is natuurlijk proces-verbaal opgemaakt In de laatste dagen komen hier verscheidene gevallen van mazelen voor. Aan den heer Buijze alhier is op diens verzoek door prof. v. Ever- dinge, hoofddirecteur van het Kon. Met. Instituut te De Bilt, eervol ontslag verleend als regenwaarnemer van genoemd Instituut. Gedurende ruim 45 jaar heeft de heer B. het instituut gediend. Enkele jaren geleden werd hem in die functie door H.M. de Koningin de Eere-mé- daille in zilver van de Üranje-Nassau- orde verleend. Het eervol ontslag bevatte een dankbetuiging voor de zeer gewaardeerde medewerking ge durende 45jaren en de nauwgezetheid, waarmede de waarnemingen steeds door hem zijn verricht. ST.-ANNALAND. De Vereeniging „Landbouwbelang" hield haar 43ste jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer G. C. J. Kooyman. De omzet was ruim 40pct. minder. Medegedeeld werd dat de landbouw- cursus niet heeft plaatsgevonden en de verleende subsidie dus niet is ge bruikt. De omzet over 1935 bedroeg f 25927.54. Er is een nadeelig slot van f 126.53, hetgeen in mindering wordt gebracht van de reserve. Deze bedraagt thans f'1460.60. De rekening der Z. L. M. wijst een goed slot aan van f26 65. Als secretaris wordt herkozen dhr A. Goedegebuure Az Jr. wiens salaris van f300 op f 200 wordt gebracht. De voorzitter herinnerde dat deze functionaris 25 jaar deze betrekking heeft waargenomen. Waar vele leden hun kunstmest betrekken van het C.B. wordt mede gedeeld dat de leden voortaan hiervan '1 pet. moeten storten in de kas der vereeniging. De heer Brooymans betreurt het besluit om niet aan te sluiten bij het G.B. De heer P. Fase komt er tegenop dat f30 moet worden betaald voor een aardappelteeltvergunning per H.A. Dit protest zal schriftelijk worden ingediend op de a. s. Kring vergadering te Tholen. OUD-VOSSEMEER. De Landbou- wersvereeniging „Oud-V ossemeer" hield ten huize van dhr. E. H. Verhees haar jaarvergadering onder leiding van den waarnemend voorzitter, dhr J. L. v. Gorsel. In het openingswoord wijdde dhr. Van Gorsel een nagedachtenis aan het verscheiden van dhr C. W. Snijder, die gedurende 24 jaren als voorzitter zijn beste krachten aan de vereeni ging had besteed. Blijkens de rekening over 1935 was over dat jaar aan grondstoffen aan gekocht voor een bed rag van f13973.86. Er was een nadeelig saldo van f 44. Hierop had de verkiezing van een voorzitter plaats, in welke functie met 29 van de 34 stemmen werd benoemd dhr. J. L. v. Gorsel, Als nieuw bestuurslid werd bij tweede stemming verkozen met '19 stemmen dhr. J. W. Hage. Hierop kwam aan de orde de vraag in hoeverre het aanbeveling verdient toe te treden tot het Centr. Bureau, afd. St-Annaland. Na breedvoerige bespreking werd in principe besloten tot toetreding. Het definitieve besluit is eerst te verwachten zoodra de ver. zich accoord verklaart met de statuten. In de laatst gehouden leden vergadering van de afdeeling van de Nederl. Ghr. Landarbeidersbotid is de secretaris, dhr. Jac. Witte niet herkozen. In diens plaats is benoemd dhr. P. v. d. Houten. Ook de bode dhr. Jac. v. d. Klooster is niet her benoemd, doch benoemd is dhr. M. den Engelsman. Pastoor B. H. C. Hosman, die alhier sinds 27 Oclober 1932 aan de R. K. Kerk, gewijd aan den Heiligen Wil- librordus, verbonden is, zal onze ge meente gaan verlaten. Zijn Eerwaarde zal reeds 24 Januari naar Amsterdam verhuizen om aldaar zijn roeping voort te zetten. In de gehouden vergadering van het Plaatselijk Crisis-Comité zijn een zestal klachten behandeld van hen die in December jl. van toewijzing verstoken zijn gebleven. Betreflende een paar klagers volgde alsnog toe wijzing. voor de anderen bleef de afwijzing gehandhaafd. Aan degelden betreflende steunverleening A is geen bestemming gegeven kunnen worden overeenkomstigdebedoeling. Besloten is toen die gelden niet te bestemmen voor werkloozcn als bij de steunver leening B, maar voor andere inge zetenen, die in moeilijke omstandig heden verkeeren. Kleine bedragen in geld varieerende van f20tot f5. zullen worden uitgekeerd. INGEZONDEN. „De Zeeuwsche beker" De tweede rondgang van onze „Beker" ter versterking van de ver drukte Christenen in Rusland gaat voorspoedig, hoewel, wat te verwach ten was, een weinig trager dan de eerste maal. We mogen wel blijven opwekken om eendrachtig dit werk te steunen, waar alle gezindten hier aan kunnen medewerken. Immers, al is het, dat wij allereerst gedenken aan het werk van den zoo bemin den, thans ontslapen Dr. Schabert, toch willen we desgewenscht ook gaven doorzenden aan „Licht im Os- ten" en het „Doopsgezind Emigran ten Bureau" Het valt me moeilijk om alle persoonlijk-toegezonden gif ten te verantwoorden, hetzij mij ver gund met de plaatselijke Comité's te volstaan. Ontvingen we bij den eersten rondgang bijna een f 17.000, thans heb ik reeds kunnen doorzen den de som van f 4400. Van de Co mité's kwam in Heinkenszand f 120,60Middelburg f 849,23; St. Laurens f 185,20; Ar- nemuiden f 72.10; Kapelle f 96. Wemeldinge f 254; Zandt f 110.— Oostkapelle f 202,76; Goes f383.— Golijnsplaat f 172,25; Aardenburg f 60,10; Nieuwerkerk f 115,30; Ber gen op Zoom f 205,35; Nieuwdorp f 158.Zoutelande f 114,14. Aan alle gevers en geefsters vrien delijk dank! De nood der Christenen blijft vree- selijk onder het ongoddelijk regiem van het Bolsjewisme, helpt toch al len het kruis, dat om Christus wil gedragen wordt, eenigszins verlichten door te offeren aan „De Zeeuwsche Beker" Met dringende aanbeveling, A. KONING, giro 220659' Sint-Laurens. De Commissaris van Politie te Rhenen (bureau te Velp) geeft een ieder, die in relatie wil treden met Marinus Sjoerd MONSTER, geb. te Velp (G) 18 Mei 1902, orgelstemmer, wonende aldaar, Larensteinschelaan 8, in overweging vooraf inlichtingen in te winnen aan zijn bureau. MONSTER tracht piano's en orgels te verkoopen of in te ruilen en vraagt dan voorschotten. De Burgemeester van Ouder- Amstel maakt bekend, dat aldaar drie personen zijn aangehouden, ver dacht van oplichting. Zij trachten bij de bewoners linnengoed ot sigaren te verkoopen. Wadneer dit niet ge lukt, probeeren zij medelijden op te wekken door te klagen over benarde omstandigheden, pech met een auto, ziekelijke vrouw, enz. Zij leenen dan geld en geven daar voor sigaren of linnengoed in pand, dat een veel geringere waarde ver tegenwoordigd. Daar één dezer per sonen een notitieboek bij zich had met verschillende namen, ook van uit de omgeving, wordt vermoed, dat zij ook daar hun praktijken hebben toegepast. Nadere inlichtingen kunnen worden verstrekt door den voor noemden Burgemeester. KERKNIEUWS. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Kraaij en nam. 2 uur ds. Wolfens- berger. In beide beurten maandelijksche collecte voor de Kerkvoogdij. Ger. Kerk voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 9.30 uur, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Protestantenbond afd. Tholen. Geen diedst. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.20 en nam. 1.50 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SGHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm 9 30 en nam. 2 uur ds. de Haan. Voorm. Voorber. H. Avondmaal. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 lees kerk en nam. 2 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur de heer Wynne uit Oldebroek. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 ds. Wolfensberger en nam. 2 uur lees kerk. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 lees kerk en nam. 2 uur ds. Kraaij. Voorber. H. Avondmaal. Oud Ger. Gem. voorm 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. van Eist. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. PUBLICATIEN. Den ingezetenen aaD wien een machtiging tot het voorhanden hebben van een vuurwa pen ia verleend, wordt verzocht, deze vóór 15 Februari e.k. ter verlenging aan te bieden. Tholen, 24 Januari 1936. 6 MARKTBERICHTEN. THOLEN, 24 Jan. 1936. Roomboter f0.84 per pond. Boerenboter f0.79 Eieren f3.25 per 100. BURGERLIJKE STAND. Gemeente THOLEN van 1723 Jan. Overleden Marinus Jansen, echtgen. van T. C. Kurvink 60 jaren. TE ST-MAARTENSDIJK. Notaris MEULENBERG zal, in het openbaar verkoopen A op Dinsdag en Woensdag '4 en 5 Februari a.s., in een der zalen van het koffiehuis van den heer Nelisse te St.-Maartensdijk, telkens 's voormiddags 10 uur. tegen contante betaling behoorende tot de nalaten schap van Mej. de Wed. A. SCHERPENISSE—De Wilde, naast het Weeshuis te St.-Maartensdijk en be staande uitModerne en antieke tafels, stoelen, fau teuils, spiegels, schilderijen, kachels, oude en moderne serviezen en vazen, porse lein en aardewerk, beelden, ledikanten, bedden, dekens en meer. Kijkdag: Maandag 3 Febru ari a.s. in voormeld koffie huis van 10 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur en B op Donderdag 6 Februari 1936, 's avonds 7 uur, in genoemd kolfiehuis, in eene zitting, bij inzet en toewijzing aan de Hazestraat, naast het Weeshuis te Sint-Maartens dijk A 290, groot 1 A. 36 cA. en achter koop 1, aan de West- vest aldaar, groot 2 A.22 cA. of 17 R. Combinatie koopen 1 en 2 samen groot 3 A. 58 cA. Aanvaarding bij betaling koop penningen. 62 45089 Bij inschrijving te pachten voor den tijd van één jaar; 1. DE DIJK vanaf den Oostnol te Scher- penisse van dijk paal 21 tot 25, in pacht geweest bij G. Bevelander aldaar. 2. DE DIJK vanaf genoemde dijkpaal 25 tot 28, in pacht geweest bij L. J. Jansens aldaar, en 3. DE DIJK vanaf genoemde dijkpaal 28 tot 31, of den zoogenaamden fox Opril, in pacht geweest bij J. D. Jagt aldaar. De voorwaarden liggen ter inzage ten kantore van Notaris MEULENBERG te St.-Maartens- dijk. Briefjes in te leveren vóór of op Donderdag 30 Januari a.s. 28 45090 duurt onze groote seizoen ming. Haast u dus een di koopjes te halen, met kaï een mooie prijs, welke u kost. Zie ónze etalage, maa vooral binnen onze voord prijzen vernemen, het ver u tot niets. Prachtlampen f2 90, eiken kasten vanaf f Prima kapokbed compleet I gewicht 30 pond, reuzen k Naaimach ne Succes met korting, er zijn geen beter, het de duizenden gebruil Kachels bijzonder lage p buizen gratis. Aanbevelend, TEL. 20. Tevens een 1 spels Leoi orgel voor f55en 3 Metzner orgel voor f95.- 2 prima merken zondergeb voor spotprijzen. 36 DE NIEUWE KLEUR RESEDAGR0EN Het allernieuwste! Verder alle soorten En emmers (groote maat) Gegalvaniseerde emmers 20 45084 vanaf 3 Tel. 23 Poortvliet bo MAANDAG 27 JANW inlevering van spaarbo tot bijschrijving der Reeds ingeleverde kunnen worden Op deze zitting bestaa tegenheid tot het ledige Spaarbusjes. De busjes worden aan de inleggers in ge gegeven. 20 ELKEN WINTER LEED Dank zij den KL00STERBA komt hij daar voor goed v; „Door mijn beroep moest ik d geheclen dag op straat loopen ei door gingen de plekken altijd o begonnen te zweren. Van alle beerde ik, maar baat vond ik ni dat ik met Kloosterbalsem begc ken ochtend en avond deed ik de plekken. Ze genazen binn week prachtig en ooor goed. Nu ik als 't koud wordt van te vore handen en voeten eiken ochtei Kloosterbalsem in en heb sedei geen tast meer van winterham -voeten gehad." W S. te AKKER'S „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snijw Ook ongeëvenaard als wryfmldi Rheumatiek, spit en pijnlijke sp Schroefdoos 35 ct. Potten62'/j ct. enf BON voor Inzenden in open c 1 GRATIS als drukwerk (l'/ï c j MONSTER Handelmij.L.I. Akker,y 561 «5077 Wegens plaatsruimte en door aankoop van een groote pari* nieuwe schoonmaakartikelen houden wij deze week nc NOG EENIGE LAPPEN ZIET ONZE ETALAGES Aanbevelend, 45092 50 van meubelen, porselein, email! en verder alle soorten tafelkleede! karpetten en matten. - Vloerb dekking vanaf 24 cent per Tel. 5

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1936 | | pagina 3