Advertentiöii OPRUIMING J. Beukelaar üiHENCg KARPETTEN fl* WOLLEN DEKENS Het leven loopt weer in het oude, jkende spoor Het werk eischt weer ïze volle belangstelling, vult ons ven van den vroegen morgen tot den avond. En nooit is de mensch 10 van werkkracht en werklust ver- ïld dan na een welgeslaagde vacantie. u eerst komen wij ten volle tot de •kenning, welk een groote zegen er den arbeid, in den dagelijks weer kerende en steeds gelijk blij venden rbeid, ligtSlechts zoolang wij ver- oeid waren en onze krachten rust i herstel behoefden, konden wij de icantie ten volle genieten en met 'lipt herstel van onze werkkracht is i lj)k de wil teruggekeerd om iets tot and te brengen, de dagen met nut- Jiken arbeid te vullen, t' En zoo is er toch een groot ver- iifchil tusschen nu en den tijd voor ie vacantie. Sleepten wij ons toen iioeizaam door de dagen en kostte l'tet ons de grootste inspanning, ons I erk naar behooren te verrichten, mans valt alles ons weer gemakkelijk <n de dagen glijden vroolijk in bonte Ijl isseling voorbij. i't Elk van hen brengt weer een i| ieuwe portie werk en wij grijpen het j'ian met lachende oogen en krachtige, j Voelbewuste handen. Arbeid arbeid 1 hiu strekken wij onze handen weer lijiet lust uit naar onzen kant van het Uieelzijdige leven en voelen ons met 1 j reugde hoe nietig onze dage- ijksche taak ook zij weer opge ld omen in het groote raderwerk van [(pet geheel. ij Ook de kiuderen loopen weer in et gareel van hun dagelyksche O.lichtenEn misschien beseffen .•'l thans de groolsten onder hen jj ok reeds iets van de waarheid, dat 1)5 .et leven zonder arbeid niet waard l'jkgeleefd te worden. Natuurlijk blijven e moeilijkheden niet uil, blijven de li orgen ons niet bespaard, krijgen de j agelijksche kleine ergernissen weer I - at op ons. Doch wij hebben thans iveer meer weerstandsvermogen tegen j* ldezegroote en kleine moeilijkheden [Hve weten ze gemakkelijker te over- vinnen, wij staan paraat. Het dagelijksche sleurleven... Als lijve aan het einde van een jaar van iverken komen zonder dat de jff/acantie nog iti een al te nabij ver schiet ligt dan plegen wij erover je zuchten en tfe klagen, over het Eeuwig eendere komen en gaan der lagen, waarvan elk ons nieuwen U'beid en nieuwe zorgen brengt. 1 poch thans, uitgerust met nieuwe ■jnergie en werklust voelen wij het ilagelijksche leven niet langer als deur, als een ondraaglijke last, doch vervult ons weer het besef van den p "jegen, die er in deze dagelijksch taak is gelegen arbeid, de grootste weldaad, die het leven ons schenkt. HET BELGISCHE VOLK IN ROUW. Donderdag in den middag werd de Belgische hoofdstad opgeschrikt door de ontstellende tijding dat een auto waarin H.H. M.M. Koning Leopold en Koningin Astrid gezeten waren in het meer van Luzern is gereden. De koning stuurde zelf toen de auto die van Kussnacht naar Luzern reed ineens niet meer naar het stuur luisterde en het water in reed. De auto kwam eerst tegen een boom terecht, waardoor de koningin uit den auto werd geslingerd en met haar hoofd tegen den boom terecht kwam. Ze werd onmiddellijk gedood. De koning bekwam slechts eenige lichte verwondingen Vanzelfsprekend was de indruk te Brussel en geheel België ontzettend. Op de hoeken van de straten groepten de mensehen samen het treurige nieuws besprekende, op aller gezichten was verslagenheid te lezen. In de trams heerschte onder de reizigers een doodelijk zwijgen, zoo groot was de indruk van deze treurige tijding. Koningin Astrid die 17 November 19U5 te Stockholm geboren werd was dus nog geen 30 jaar. Zij huwde in 1926 met Prins Leopold van België en was moeder van 3 kinderen, ter wijl de koninklijke familie een blijde gebeurtenis tegemoet zag, hetgeen dit sterfgeval nog tragischer maakt. Koningin Astrid was in België door haar eenvoud zeer bemind. Wel een tragisch gebeuren voor het geheele Belgische volk dat in 1934 zijn koning Al bert verloor. Wel een zware slag voor koning Leopold en zijn kinderen, daar het een gelukkig huisgezin vormde. In ons land zal ook deernis uitgaan naar de Belgische natie, immers den laatsten tijd was het Belgische konink lijke gezin eenige malen in ons land en won hier door hun eenvoud veler sympathie. DE TENTOONSTELLING BRUSSEL 1935. De bezoekers blijven toestroomen om deze Wolds fair te bezichtigen en iedere dag geeft wat nieuws. Zoo was 24 en 25 dezer de in ons land zoo bekende heer D. J. van der Ven uitgenoodigd om op Oud-Brussel met zijn bekende troepje oude dansen te demonstreeren in een omgeving die zich daartoe zoo bizounder leende. De jongensen meisjes uit Oosterbeek in hun kleurige kleedij deden de talrijke menigte van onze Volksdansen genieten. O.m. werd een Morissdans gegeven die in oude tijden in het eiland Tholen werd gedanst wel eigenaardig om deze te Brussel te zien uitvoeren. Doch de dansen waren niet hel eenige waarmee de altijd voor onze folklore in de weer zijnde heer van der Ven de menigte verrastte. Hij had ook eenige der meest be kende vendelzwaaiers mede naar Brussel genomenwaar deze in de oude omgeving van oud-Brussel hun kunst lieten zien. De dichte menigte was enthousiast en gaf hiervan na iedere dans of vendelgezwaai hartelijk blijk. De dansen des avonds gegeven waren door de verlichting al bizonder piloresk en het vendelen was toen een bekoring. De heer van der Ven had persoonlijk vele dankbetuigingen voor de kunst die hij hier bracht, in ontvangst te nemen. EEN DEURWAARDER, DIE ZIGIl VERGISTE. Een deurwaarder moest krachtens executie een bewoner van een der huizen in de van Sligtenhorststraat te Nijmegen uit zijn woning zetten. De bewoners bleken echter niet thuis te zijn. De deurwaarder liet de deur forceeren en de meubels uit de wo ning op straat zetten, waar weldra een regenbui er op neerplaste. Toen later de bewoners arriveerden, kwam men tot de ontdekking, dat men zich in het huisnummer vergist had. Het spreekt vanzelf, dat deze vergissing gevolgen zal hebben. TWEE ONTHOOFDINGEN IN BERLIJN In de strafgevangenis Plötzenzee te Berlijn zijn weer twee personen onthoofd. De een was de 24-jarige Gharlolte Jïineman, die wegens moord ter dood was veroordeeld. Zij had eind Januari en begin Februari j 1. haar drie kleine kinderen, die haar in den weg zaten bij haar slechten levenswandel en baar betrekkingen tot een man, in een afgelegen kamer opgesloten en laten verhongeren en versmachten. De andere terechtgestelde was een man, die de waardin van een herberg om het leven had gebracht, teneinde zich van de geldla meester te maken. VEILIG VAREN BIJ MIST. Twee Fransche electro-teebnische ingenieurs hebben een installatie uit gevonden, die het voor schepen mo gelijk maakt, ook 's nachts te varen, aangezien het toestel elk obstakel, dat zich op den weg van het schip voordoet, signaleert. De installatie bestaat uit een kor- tegolfzonder, die een straal met zeer korte golllengte voor het schip uitzendt. Zoodra deze straal binnen een be paalden afstand op eenig voorwerp stuit, wordt hij teruggekaatst op een ontvang-installatie, die een signaal in werking stelt. Het nieuwe Fransche s.s. „Nor- mandië" is van een dergelijke insta- latie voorzien. Ernstige aanrijding te lisse Iii de buurtschap Engel, gemeente Lisse, is Dinsdagavond laat op den Rijksstraatweg een ernstig ongeluk gebeurd. Daar liepen op genoemd tijdstip de heer Van der Vlugt met zijn vrouw en '10 jarig dochtertje, op weg naar hun woning. Het drietal werd achterop gereden door een auto, die plotseling op hen inreed met het gevolg, dat de heer van der V. en het kind door den auto werden ge grepen. Het meisje werd op slag gedood, haar vader werd zwaar gewond, hij had o. m. het rechterbeen gebroken. De bestuurder van den auto reed in snelle vaart in de richting van Haarlem door. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. GELUKKIGE GEMEENTE! De kleine gemeente 's Heer Abts- kerk (433 inwoners) blijkt er finan- tieel goed voor te staan. De gemeen terekening over 1934 sloot met een batig saldo van f2750, of ruim f2000 meer dan over 1933. De gemeenteraad besloot Zaterdag de belastingen aan merkelijk te verlagen. De opcenten op de grondbelasting (gebouwd) wer den van 80 op 40 gebracht en die op de personeele belasting van 120 tot 50. In deze gemeente worden geen opcenten op de fondsbelasting of ver mogensbelasting geheven. LIED VAN DE WEEK. MUGGENPLAAG! Op den afsluitdijk heerscht op het oogenblik een onge kende muggenplaag. In dichte zwermen vliegen de groote, groene muggen hier rond en veroorzaken aan de automo bilisten veel last. Deze mug echter, de Gyronomus ge naamd, is onschadelijk... Zoo is dus de afsluitdijk dan, Deelt het avondblad ons mee, Voor de automobilisten Eiken dag één muggenzee! Wélken van die lieve diertjes Klitten op hun autoruit, Op hun spatbord, op hun wielen Op hun ldeeren en hun huid. Nou., ik kan het me begrijpen, Hoe het ginder is gesteld, Want ik word al ruim drie nachten Door., één exemplaar gekweld. Dat me Lont en blauw mishandelt, Dat me pijnigt en me sart, En dat als ik woedend opvlieg, Mij vanuit de verte, tart. Dat me bijt en dat me treitert Dat me martelt, urenlang... En me, hoonend, vierkant uitlacht Heel hoog, ergens op 't behang. Dat me uit m'n vel doet springen, Zich niet zien laat, overdag... Stel je even voor dus., ginder, Zóó een duizend van dat slag Gyronomus heet het monster, Dat daarginds den boel regeert, Maar één troost het is [on schaad Tijk, Naar, vakkundig, wordt beweerd. Het is moogTijk, ja, natuurlijk Dat men daar dus mee bedoelt, Dat een peut van Gyronomus Door den mensch niet wordt gevoeld. Üf, wat ook heel goed kan wezen, (lk ben leek op dat gebied) 't Vriendelijk, onschuldig diertje, Moet ons visschenbloedje niet! Doch., een müggendichte voorruit, (Of dan 't beest onschaad'lijk is) Noem ik, bij 't verkeer van heden, Een gevaar, öök lang niet mis (Nadruk verboden). INGEZONDEN. OPWEKKING. Met grooten nadruk wekken wij allen op om te komen naar de in dit nummer aangekondigde openbare ver gadering van „Landbouw en Maat schappij". Het is ons bekend dat dienaangaande nog veel misverstand heerscht, wellicht omdat het doel en streven dezer organisatie nog weinig is bekend. Dit geldt voor de boeren zeil, maar dit geldt vooral voor onze arbeiders en middenstanders, die zoo vaak vergelen, dat zij eveneens aan den grond zijn gebonden, waardoor hun belangen parallel loopen met de boeren belangen. Groote belangen voor de heele plattelandsbevolking slaan op het spel. De nood der tijden dringt tot samen werking, doch ook het nieuwe, dat geboren wordt, eischt vaste aaneen sluiting van het platteland om te voorkomen dat hierbij over ons zal worden beslist zonder ons! Vooral onze vrouwen wekken wij op, deze vergadering te bezoeken, want zij zijn het vooral, die ondanks de verstoorde financiën, net huisgezin moeten be redderen. Ilel Bestuur der afdeeling Zuid- Beveland van „Landbouw en Maatschappij". BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 23-29 Aug. 1935. Geboren: Leendert, z. v. A. C. de Laater en J. Tichem. Elizabeth Pie- ternella, d. v. L. B. Jansen en B. Quist. Pieter Cornelis, z. v. P. Jansen en H. P. Schot. SPORT. Oud-Vosseraeer. De P.D.V. „De Zwaluw" hield een wedvlucht voor jonge duiven vanuit Compiegne. De uitslag luidtW. A. v. Dorst 1 en 3. J. B. Tholenaar 2, 4, 5 en 6. M. v. Driel Dz. 7. A. v. Treijen 8. Gebrs. Hoek 9. C. Plandsoen 10. Oud-Vossemeer. O. V. C. 1 speelde Zaterdag jl een vriendschappelijken wedstrijd tegen Vrederustpersoneel van Bergen op Zoom. De einduitslag is 42 in het voordeel van O. V. C. De daaraan voorafgespeelde wedstrijd VrederustpatiëntenO.V.C 3 is door eerstgenoemden met 4—2 gewonnen, waardoor zij zich in het bezit stelden van een medaille. Oud-Vossemeer's Muziekvereeniging verleende mede werking. Tholen. Wedvlnchtuitslagen der Post- duivenvereeniging „De Trouwe Duif' alhier. Arlon 17 Aug. Afstand 235 K. M. 1, 3, 5, 7, 8, 17, 18, 19, 21, 22, 27, 28, 29, 30 en 31 A. Wagernaker; 2 en 24 J. Berrevoets; 4 en 12 A. Baaij 6, 9, 11, 23 en 25 D. Jansen 10 C. Baaij Pz.13, 14, 15 en 16 G. Ha- vermans20 L. Laban26 en 32 S. van Luijk le o verduif L. Laban. Gelost: 10.30 u. Eerste duif 2 25.44; laatste 2.55.12. In concours 96 duiven. Parkeston 24 Aug. Afstand 211 K.M. 1, 6 en 7 J. Vermeij; 2 G. Ha vermans; 3 J. Berrevoets; 4 en 8 Jac. Baaij Pz.; 5 J. Knuist; 9 en le Overduif L. Laban. Gelost 10 uur. Eerste duif 2.19.34laatste 3.16.28 u. In concours 26 duiven. Uitslag van de wedvlucht van Compiêgne gehouden door de post- duivenvereen. „De Luchtpost" albier. Afstand 260 K.M. G. Praat 1, 4. M. Nvs 2. M. v. Noort 3, 5. B. Schot 6, 7, 8. P. van Beers le Overduif. Gelost 7 uur. Aankomst le duif '11.27.39 u. Laatste duif 11.36.55 u. Scherpenisse. De Postduiven ver. „De Zwaluw" hield een nationaal concours vanuit Parkeston 200 K.M. De uitslag is als volgtG. M. Larooy 1,2. G. Lmdhout 3, 9. J. Bevelander 4. G. Priem 5. G. Andriesse 6. I. van Bezooyen 7. L. Priem 8. M. Steketee 10. Aankomst le duif 14.25.44 uur; laatste 16.58.46 uur. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 nieuw rijwielbelastingmerk en een nieuwe jongenspet. Te bevragen aan het politiebureau alhier. ONDERWIJS. Tholen. Te den Haag slaagde voor coupeuse Neeltje Bout en Lina Melse beiden leerlingen van mej.J.Bout Schot. PUBLICATIEN. DIENSTPLICHT. Inlevering van Rijksgoederen. In opdracht van den Minister van Defensie roept de Burgemeester van Tholen de gewone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 October 1935 naar de aanvullingsreserve overgaan op, om de aan hen verstrekte rijks goederen met uilzondering van schoenen eu haarkam in te leveren, voor zoover de inlevering van deze goederen niet reeds eerder heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde personen behooren: a. de gewone dienstplichtigen van de lichting 1920, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd b. de gewone dienstplichtigen van andere lichtingen, die mei de lichting 1920 de eerste oetening hebben beëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aan- vullingsreserve zijn overgegaan. De inlevering moet, voor zooveel deze gemeente betreft, plaats hebben te Oud- Vossemeer in het Gemeentehuis, op Donderdag 17 October 1935 des namiddags te 13.30 Voor nadere bijzonderheden raadplege men de aanplakbiljetten. Tholen, 30 Aug. 1935. 81 De Burgemeeslor der gemeente Tholen maakt bekend, dat tegen Dinsdag 3 Septem ber 1935, des namiddags 21/2 uur eene openbare vergadering van den Raad is belegd. Punten van behandeling 1. Beëediging van de nieuw gekozen raads leden. 2. Benoeming van Wethouders. 3. Ingekomen stukken. 4. Sluiten van een contract, inzake het passeeren der brug, met de N. V. ffB. B. A." to 's-Hertogenboscb. 5. Verlaging van het maximum aantal ver gunningen on vaststelling van een maxi mum aantal verloven A. 6. Vaststelling eener verordening als bedoeld in art. 10, lid 1 der Drankwet (Stbl. 1931, No. 476). 7. Uitgifte van grond in erfpacht. 8. Verhuur van het pakhuis Walstraat No. 2. 9. Vaststelling van het kohier der Reini gingsrechten (wisseltonnen) voor het,3e" kwartaal 1935. 10. Beslissing op bezwaarschriften tegen aanslagen in, hef schoolgeld en de rei nigingsrechten. 11. Aankoop Gestetner. 12. Bouw van een fietsenbergplaats voor de U.L.O.School. 13. Verkoop van grond van het Speelterrein. Tholen, 30 Augustus 1935. 34 KERKNIEUWS. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorra. 10 uur ds. Wolfensberger (Doopsbed.) en nam. 6.30 uur ds. de Haan. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6.30 uur dr. Veltenaar. Ger. Gem. voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Vrije Ger. Gem. Voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 ds. Baaij Protestantenbond afd.Tholen GEEN DIENST POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.20 en nam. 2.50 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur ds. Veder te Utrecht Ger. Gem. voorm. '10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 lees kerk en nam. 3 uur ds. de Haan. (Doopsbed. coll. Ziekenfonds.) Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur de heer v. d. Berg te Rotterdam. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 lees kerk nam. 3 uur ds. de Bres. N.D. Ger. Gem. voorm. 10 30, nam. 3 en 's avonds 7 uur dhr Weststrate te Rotterdam. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Bres en nam. 3 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. '10.30 en nam. 3 uur ds. Kraaij (Doopsbed.) Oud Ger. Gem. voorm 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 uur. leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. van Eist (nam. bediening H. Doop). Ger. Kerk voorm. 10.30 en nam. 7 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 30 Aug. 1935. Roomboter f0.82 per pond. Boerenboter f0.77 Omzetbelasting inbegrepen Eieren f3.25 per 100. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Augustus Graden C. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 24 25 26 27 28 29 30 21,2 20,4 20,2 20.2 19, 18.3 18, Bestuur, Raad van Toe zicht en Kassier der Coöp. Boerenleenbank te Poort vliet geven met diep leedr wezen kennis van het overlijden van bun Be stuurslid 20 44628 den heer C. P. VOGELAAR, die gedurende bijna 20 jaren de belangen dei- Bank met grote toewijding heeft behartigd. Poortvliet, 23 Aug. 1935. VAN IN ALLE HATEN TEGEN GROOTE KORTING GROOTE PARTIJ ONTVANGEN VANAF F 2.25 26 44632 PER STUK BRUGSTRAAT THOLEN

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1935 | | pagina 3