Advertentiën Gif» Marsepain en Boterletter. DRUKWERK: B Nota's B Kwitanties Enveloppes Waarschuwing Je adres TANDARTS PETERI, We hebben ze weer! Zwarte en roode merkstiften ning misschien nog duurder zou uit komen en men bovendien een ge bouw moet hebben waarin de pro ducten kunnen worden aangevoerd en rechtstreeks worden verscheept. De heer Hage vindt de Kaai nu al veel te groot. Bovendien zitten we mede daardoor tot over de ooren in de lasten. En de eerste voorstanders van de havenvergrooting zijn de eersten geweest om hun producten per as te gaan vervoeren. De heer Kooyman antwoordt hierop dat dan ook de heer Hage spoedig van gedachten is veranderd, want indertijd bij de stichting van het jebouw voor het Centraal Bureau ïad hij bedenkingen omdat er daar door een stuk van de Kaai zou orden afgenomen. Maar dit argument van een te groote kaai heeft voor het gedane verzoek geen zin, want al is hij te ^root, er is toch geen ruimte om te iouwen. Het blijkt hem dat de heeren liet genoeg overtuigd zijn van het belang van de veiling als zoodanig voor de de gemeente. De heer Geluk is het hiermee vol komen eens. De heer Heijboer voelt alleen iels voor het plan van Burg. en Weth. Mocht de veiling overtuigd zijn van roote voordeelen in de toekomst, is ze misschien wel bereid garant te blijven voor het meerdere geld dan hier genoemd is. De heer Kooyman zegt dit niet te gelooven, daar ze anders evengoed alles op eigen risico kon doen. De heer Goedegebuure prijst den heer Kooyman dut hij als bestuurslid der veilingsvereeniging voor haar belangen opkomt, maar hij gelooft niet dat een der leden de verant woordelijkheid op zich zal durven nemen voor het toestaan van meer dan door Burg. en Weth. is genoemd. De heer Kooyman vindt het wel vreemd dat juist de genoemde be dragen wel toelaatbaar zijn, maar niet meer een bedrag dat daar maar iets boven uitgaat. Hoe komt Goedege buure aan deze bedragen? Ze zijn toch ook maar gefixeerd. De Voorzitter antwoordt hierop, dat men eerst had gedacht aan de helft, doch gezien de moeilijkheid om de begrooting sluitend te krijgen is men op 1/3 gevallen. Hierna wordt het verzoek van de veilingsvereeniging afgewezen met tegen 2 stemmen. Voor de heeren Kooyman en Geluk. Tot geneeskundige belast met de Weezen-Armenpraktijk wordt her- jenoemd dr. H. R. M. J. van Es. Tot regenten van het Weezen-Arm- >tuur worden herbenoemd de heeren N. Geluk en W. A. Boogaard. Eenige wijzigingen worden aange- jracht in de begrooting 1934 waar- loor de post onvoorzien komt op 363,42. Bij 'de rondvraag brengt de heer age evenals 't vorige jaar ter sprake iet sluiten van de herbergen op bondagen en algemeen erkende hristelijke feestdagen. Hij maakt er voorstel van, dat wordt onder- iteund door de heer Prinse. Het voorstel wordt aangenomen net 4 tegen 3 stemmen. Tegen de ïeeren C. M. Elenbaas, A. C. Geluk C. J. J. Kooyman. THOLEN, 16 November 1934. HANDELSREGISTER. Bij het Handelsregister der Kamer van koophandel en Fabrieken voor Wesieüjk ^oord-Brabaot te Breda, Seeligsiügel 4, ïadden gedurende de maand October 1934 le Davolgende inschrijvingen plaats: Nienwe handelszaken, sedert 1 Ja nuari 1980 opgericht. H. P. de Graaf, Oud-Vossemeer, Veer- traat 193B. Beurtschippersbedrijf, grauen, ifiuhruchten, aardappelen, Eig.: H. P. de haaf (Gehuwd ooder huw, voorw.). GROOT WERK. De Rijkswaterstaat heeft Dinsdagjl. aobesteed bet maken van de aardebaan 'oor de toegangswegen naar de brogover le Waal te Nijmegen; het wijzigen van iet daarmede samenhangend straten- en 'egencomplex in die gemeente; het aao- 'tengen van verhardingen en het oitvoeren '»n bijkomende werken. Laagste inschrijver was J. J. Gelok te ?holen met f 411.000. 8CHERPENI88E. Bij Kod. Besl. zijn •enoemd tot leden van den dijkraad van et bestuur der waterkeering van het alamitenze Waterschap Scherpenisae, de eeren C. van Dalen en J. Rijstenbil Hz. rstgenoemde werd herbeneemd, terwijl laatstgenoemde werd benoemd in de plaats van den heer M. Rijstenbil, die wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd als zoodanig ontslag moest nemen. Tot leerling-verp'eegster isaangesteld aan de stichting „Vrederaat" te Bergen op Zoom mej. M. P. A. Kievit. Nu het niet gelokt is een bestonr te vormen voor de muziekv. „Eendracht" alhier, zal vo'gende week een vergadering van aandeelhouders worden gehoodeD om deze zaak tot een oplossing te krijgen. Herbenoemd tot secretaresse van de meisjesvereeniging „Bidt en Werkt", mej. C. J. van der Graaff. Hedennacht hsbbeu onbekenden de nog niet lang geleden geverfde woning van wethouder Kleppe met eeo zwarte bijteo'ie stof besmeerd, zoodat er nog al wal sch&de ontstoud. Het is te hopen dat de politie moge slagen licht in deze zaak te brengen en de daders weet op le sporen, daar dit nu reeds de derde woniDg is die op een dergelijke wijze is bewerkt. STAVEN1SSE. De nieuwe landbouw- wirinrcursus alhier is tbsns aangevangen met 25 leerlingen; een aantal, znoals men hier nog nimmer heeft gehad. De lessen worden gegeven door den heer J. Onde- slay?. Door het ontbreken van leerlingen cal er dezen winter alhier weder geen ver volgonderwijs worden gegeven. 8T.-ANNALAND. Uienveiling van Dinsdag j.l. Aanvoer 515 balen gewone oien f 2.4U 10 balen grove f 2 50 50 •alen drielingen f 1.15; 20 balen picklers 11.40 en 10 halen s4ek f 1.21. Aller per 100 K.G. OUD-VOSSEMEER. Naar ons wordt me iegedeeld zal on2s bekende verloskoo- d ge M'j. P. J. Roiite-nburg, die een reeks van jareü méér dan veertig deze taak verdolde, tegen 1 Jan. e.s haar pensiopn aanvragen; bekend is dat in een der laatste Raadszittingen, deze zaak bij overeenkomst is geregeld. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND Samenvoeging van polders. Ged. Staten meenen, dat de gedachte, dat het veelal wenscheliik kan zijn, om groepen van kleinere polders tot grootere waterschapslicbamen samen te voegeD, ongetwijfeld gelijk bij hon college ook bij de leden der Provii ciale Siaten leeft. Ged. Staten hebben daarom niet zonder iostemmiDg kennis geuomen van een on langs bij ben i> gekomen schrijven vaD den Zeeuwscheu Pulder- en Waterschaps- bood, waarin „met het oog op bezuiniging in beheer; óetenrbehariigiog van belangen; betere verdeelii g van lasten, die op grooter gebied behoo'en te drokken geschoolder of lek wamer personeel" de wenschelijkheid betoogd wordt. Men mag daar nog aau toevoegen; jotster behartiging van de sociale verplichtingen jegens de polder- ambtenaren, en veiliger, alihaos eenvou diger financieels belangeDverzorging, wijl din gemakkelijker wordt overgegaan tot het gebruik maken van de voordeelen van het giroverkeer, waartoe de postdienst aan groote, liever nog aan zeer groote waterschappen gaarne faciliteiten verleent. Zal heteveo wel tot zulke samenvoegingen komen, dan moet tevoren eeo zeernauw- keorig en in feite zich over de geheele Provincie oitstrekkend onderzoek plaats hebben fn de eerste plaats ter heant woordiog van de vraag welke combinaties het meest in aanmerking komen en vervolgens naar vele ea velerlei administratieve en ech- nische aang<-legenheden (reglementeering, waterloozing, dijksverdediging enz.). Alle deze werkzaamheden tollen niet dan zeer bezwaarlijk, indien men althaDS zekere urgentie van het beoogde doel zal willen erkennen en verwezenb keD, knunen wordeo ingeschoven in den loopendpn arbeid van de Griffie bd deo Provincialen waterstaat. Er schijnt daarom alleszins aanleiding te bestaao, en dit is teD slotte de strekking van den brief van den Polder en Waterschapsbond, om vanwege de Provincie een zeker bedrag beschikbaar te stellen, teneinde daaroit de kosten 'te kaGoeo bestrijden voor het tewerkstellen van bijzocdere krachten, die den genoemden toerarbeid zqIIcd leiden er/if verrichteo. Hiermede is tevens gezegd, dat het niet de bedoeling is, om den eigenlijken arbeid ter zake vaD eventoeele vereenigiog van polders te geven uit handen van de Pro vinciale ambtenaren, die krachtens bnn plaats en positie aangewezen zijn om de noodige voorstellen voor Ged. en Prov. staten ten slotte op le maken en te be- oordeeleo of daaromtrent te adviseereu. Ged. Staten oordeelen dat voor bet beoogde onderzoek een bedrag van f 5000 voldoende zal zijn verdeeld over de jareo 1935 eo 1936 waartoe zij de Stateo een voorstel doen. Reglement op de overzetveren in Zeeland Ged, Staten stellen voor het Reglement op de overzetveren in Zeeland zoo te wijzigen, dat de ondernemer verplicht is op vordering van Ged. Stateo of Barg. en Wtihh, der betrokken gemeente, het materiaal, tot het instellen van een on derzoek door deakaudigen, ter beschikking te stellen op deo tijd en de plaats en in den staat en de opstelling, als bij de vordering aangegeven. Verder, om te bepalen dat voor ben zinetanks van motorvaartoigen, een met het oog op brandgevaar, veilige plaats aanwezig moet zijn, terwijl voor omkleedir.g met asbest van de afvoerbuizen door' het vaartuig moet wordeo gezorgd dat aaD boord der beoziue-motorvaartaigen, en op aanschrijven van Ged. Stateo op elk ander vaartuig gedurende de uitoefening van den dienst, voldoende brandoluscbmiddelen aanwezig moeten zijn en voorts een vol doend aantal re Idiogsbanken en reddings boeien met lijn, benevens een trommel ioboudende de noodige verbandmiddelen voor het verleenen van eerste holp bij ODgelukken. VOORKOMING VaN CUMULATIE. Volgen9 De Tel. overweegt de regeering een wijziging in de pensioenregeling voor rijksambtenaren ten einde althans in de toekomst cumulatie te kunuen voorkomen. Het zoo uiet in de bedotTiug liggen, verkregen rechten aan te tasten. Troanens, de regeering heelt reels bij herhaling betoogd naar haar meeoing de cumaUne oiet zulk een omvang heeft aangenomen als soms wordt gedacht. De voorbereiding vau de voorgenomen wijziging is nog met beë ndigd, aangezien nog ïuierdeparlem-ntale besprekingen over deze aangelegenheden worden gevoerd. Zoodra deze tot een defiultitf resoltast hebben geleid eo de regeering baar stand punt heelt beuaal 1, kan de ludieuing van een desbetrrffeud wetsontwerp tegemoet wordeo gezien. DE BRANDSTOFFENTOE8LAG. TEN HOOGSTE EEN GULDEN PER GEZIN EN PER WEEK. De Rijkspersdieost deelt mede: Iu do circulaire van 24 October j.l. over deo braudsi. ffïotoeslag voor onder steunden en voor de bij de werkverschaf fing te werkgestel ie werkloozen wordt j.m. gezegd, dat niet meer mag wordeu uitge keerd dao voor een arbeidersgezin nood zakelijk moet wordeo geacht. Iu verband met vragen, die daaromtrent door eenige gemeentebesturen werden ge steld, wordt vanwege het departement vau Suciale Zaken medegedeeld, dat de beoor deeling te dezer zake geheel aan de ge meenten wordt overgelaten eo dat elk gemeentebestuur voor zich zelf vast te stellen, hoeveel brandstof een arbeiders gezin ter plaatse geacht kan wordeo noodig le hebben. Alleen die hoeveelheid mag worden verstrekt. Van Rijkswege is even wel als greus gestrld, dat voor dezen bijslag een maximum van f 1 per gezin per week niet overschreden mag worden. BRAND TE ALBLAS8ERDAM. Woensdag brak brand oit in een garage van de zQorstoffibriek te Alblasserdam. Op een der vrachtwagens lagen stalen fl-sjchen met zourstof waaivan enkele met een groute knal ontploften. Alle roiten io de omgeving werden vernield. Hel gevaar dat bestond voor uitbreiding van den brand, waardoor een met zourstof gevolde ketel zoo kuuneu ontploffen, was zeer groo*. Iu dit geval zon de geheele omgeving vernield ijn geworden. Gelukkig kon men de brand beperkeo. Ooder de iowooers was een paniek on'staan zieken werdeo overgebracht naar veiliger oordeo, eo huizen oDtroimd. DE BEKENDE ONVOORZICHTIG HEID. Dinsdag speelde in de woning van de familie Langenberg te Halsteren het twaalfjarige zoontje met een ge weer dat in een kamer was weggezet. Plotseling trok het jongetje den trekker over, met het gevolg, dat zijn zusje van 1(3 jaar, dat zich in dezelfde kamer bevond, een lading in het gezicht kreeg. Onmiddellijk was een dokter ter plaatse. Hij achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom gewenscht. Zij zal waarschijnlijk een oog moeten missen. LIED VAN DE WEEK. SPORT. Tholen. Voetbal. Zaterdag j.l. werd ge speeld de comp.-wedstrijd T. V. V. I H.D.S. I (St.-Aooaland). Uitslag 61. Oud-Vossemeer. Voetbal. O. V. C. I speelde Zondag tegen W.V.S. I te Steen bergen met resultaat 04. Er werd een mooie wedstrijd gespeeld, waarbij O.V.C. een goede partij gaf en steeds op den bal zat, maar W.V.8. bleek toch sterker, wat door de nitslagcijfers word gtïllostreerd. Het gold een competitiewedstrijd. UIVERÜ DOOR GUUS BETHLEM Jr. Uiver-rage heerscht in Holland, Zet een elk in vuur en vlam, Bracht een laaiend enthousiasme In ons rustig Amsterdam. Uiver, in alle streken Onder Nederlandsche vlag! En we zijn ook trots, natuurlijk Op wat ginds werd gepresteerd, En hel is niet meer dan billijk Dat men onze jongens eert! En, wanneer ze strakjes komen, Dan... de vlag uit, overal, Laat het hier een feestdag worden Die hun jaren heugen zal!! Maar... waarom, gij fabrikanten, Hebt ge het erop gezet, Mij persé te laten slapen, Voortaan in een... „Uiver-bed"? En, waarom gij fabrikanten, Kwaamt ge plots op het idee, Mij m'n geld te doen betalen Uit een... „Uiver-port'monnaie"? En waaróm zoo zou ik graag eens Willen weten, kort en goed, Vindt U, dat ik aan mijn gasten „Uiver-bonbons" geven moet?? Waarom moet ik brieven schrijven, Vraag ik in gemoede, hier, Op een bloc-nole, met natuurlijk Prima „Uiver-briefpapier"?? Nog eens: 't is een prachtprestatie, en ook ik ben enthousiast, En wanneer ze strakjes komen, Ga ik helpen juichen, vast! Maar... waartoe thans al die waren Van het „Uiver"-merk voorzien?? Ik kan het verband niet vinden, Maar... dat ligt aan mij misschien!! (Nadruk verboden). KERKNIEUWS. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Verschoor en nam. 2 uur ds. Wolfensberger. Ger. Kerk voorm. 9,30 uur en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Gerei. Uem. voorm. 9.30 uar, nam. 2 en s avonds 6 nur leeskerk. Vrije Ger Gem. voorm. 9.30 uur nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Baaij. Woensdag 21 Nov. Dankdag Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Wolfensberger. In beide beurten Oogslcollecte. Ger. Kerk geen opgaaf ontvangen. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en's avonds 6 nur ds. Lichtenberg ie Lisse. Vrije Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 nur ds. Baaij. Protestantenbond afd. Tholen. GEEN DIENST POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorna. 9.20 en nam 1.50 uur ds. Bus. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en '9 avonds 6 uur ds. Lauwers te Brussel. Gerei. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en avonds 6 unr leeskerk. Vrijdag 23 Nov. Dankdag voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Fraanje te Barneveld. SCHERPEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 nur ds. de Haan. Ger. Gem voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. Woensdag 21 Nov. Dankdag. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. de Haan. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Hofman te Krabbendijke. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 eo nam. 2 nor ds. de Bres. Woensdag 21 Nov. Dankdag voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. de Bres. 8TAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 uur d9. Moerman. Ood Gerei. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 on s avonds 5.30 uur leeskerk. Woensdag 21 Nov. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Fraanje te Barneveld ST. ANNA LAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur da. Kraaij. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5.30 leeskerk OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Wolfens berger en nam. 2 uur leeskerk. Geref. Kerk voorm. 9.30 d9. Sybraody te de Krim en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Ond Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 uar en 's avonds 6 nar leeskerk. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 9—15 Nov. Geboren Petrus Wilhelmus, z. v. A. Remijn en J. Vermue. Gehuwd H. Arends te Rotterdam en L. M. Verkamman. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 16 Nov 1984. Boerenboter f 0.79 per pond. Roomboter f 0.82 Omzetbelasting inbegrepen Eieren f 4.50 per 100. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Nov. Graden C. Zaterdig 10 7, Zondag 11 7, Maandag 12 7,2 Dinsdag 13 7, Woensdag 14 7, Donderdag 15 7, Vrijdag 16 7, Verkrijgbaar Van Dixhoorn's Aanbevelend, 14 43904 J. M. DEN ENGELSMAN, KERKSTRAAT - THOLEN. leveren wij vlug en tegen billijke prijzen. 23 43841 Aanbevelend, FIRMA J. M. C. POT, THOLEN. voor degene die nog een haard of kachel koopen wil: profiteert van onze opruimingsprijzen. Wij zijn zéér voordeelig; verschillende soorten aan fabrieksprijzen. Zweedsche Primus-petroleum- straalkachels met automatische reiniging; het beste op dit ge bied. Meubelen, bedden, groote wollen fantaisiedekens f 3.90, matrassen, naai- en waschma chines, wringers metöj. garan tie vanaf f7.95. Figuurzaagbe- noodigheden. Alles aan de goedkoopste prijzen. Gebruikte Vul en Keuken kachels te koop. 43903 Beleefd aanbevelend, 28 J. MELSE TELEFOON 20 THOLEN voor Drogisterijen als Akkertjes, Kruschen Salts. Asperine, Witte Kruispoeders. Alle soorten drop, alle soorten winsels, watten, Pleisters, enz. Beleefd aanbevelend, DROGISTERIJ DEURL00- 40562 11 Van Sliedregt. 43432 12 Antwerpsche straat 6, BERGEN OP ZOOM. SPREEKUUR TE THOLEN bij Jac. Quist—Geluk, Dalemschestr. 1 lederen Donderdag van 6'/,-8 uur namiddags. 43902 16 Verkrijgbaar bij FIRMA J. M. C. POT, Tholen

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1934 | | pagina 3