te Nessmersiel drie lijken aangespoeld. Op een der laatsten vond men papieren waaruit bleek, dat de lij kén afkomstig zijn van de bemanning van een Finschen vischlogger, die tusschen Antwerpen en Londen moet zijn vergaan. Men neemt aan, dat alle lijken van dit schip afkomstig zijn. Ten slotte zijn nog ten Oosten van den vuurtoren op Norderney twee lijken aangespoeld. Een dezer was slechts gekleed in een gordel en sokken, terwijl de ander een zwem vest over'zijn kleeding droeg. EEN GEWAAGDE PROEF. Uit Kotebei in de Krim (Rusland) wordt geseind Tijdens de wedstrijden voor zeil- vliegtuigen alhier volbracht de vlieger Anochia een buitengewoon gewaagd experiment, door in de lucht zijn toestel te vernielen. .Anochin, die met een parachute was uitgerust, had zich door een motorvliegtuig tot een hoogte van 25U0 meter laten slepen. Nadat hij den sleepkabel losgekoppeld had, bracht hij het toestel in een sterk heliendepositie, waarbij hij een snel heid van 220 K M. per uur bereikte. Het vliegtuig brak, toen het tot zijn normalen stand werd teruggebracht. Zij, die het van den grond af gade sloegen, kregen den indruk van een explosie. Even bleef Anochin in de neer stortende cockpit. Toen maakte hij riemen, waarmede hij aan zijn tplaats was vastgebonden los, ont plooide de parachute en daalde rustig op den grond. Het zweefvliegtuig sloeg op onge veer 1500 meter hoogte uit elkaar. Eerst kwamen de cockpit en het staartstuk op den grencl neer. De vleugels bleven nog even zweven en vielen toen tegelijk met den vlieger omlaag. Een dergelijke experiment is voor o het eerst ter wereld uitgevoerd. Voor ie practische studie van de trillings theorie is het van buitengewoon be lang. Van de verklaring van deze theorie hangt voor een groot deel )k(ie veiligheid van den piloot af. EEN GEVAARLIJK GRAPJE. To Amsterdam worden soos de aoible- iarea vao M. 8. Mnat-cbappehjkeu Sl«*auj 'oor ontevreden steantrek kenden aanb rallen oin «elke reien ?e meermalen door ilitie-igenien worden begeleid. Zoo giDg Woensdagavond eeD ambtenaar ran een stempellokaal m Weet naar hnie be geleid door een agent, die zijn fiets aan hand meevoerde. Opeeus kwaui een :ea plm. 18 jarig jongmensch den ainbte- laar van M. S. achterop loopen en trok tem plotseling zijn actentasch ooder den rm weg. De agent smeet onmiddelijk zijn rijwiel jjlieer, stirte zich op den jongeman en werkte hem in een ommezien tegen den [rond, R eds bad de agent ziju gummistok da tnod om elk verzet te breken, toeu ambtenaar M. S. citriep hou op, lou op, 't is mijn zoon 1 Inderdaad had men te doen met een dit geval gevaarlijk grapje vao den oon van den anbtenaar. Laatstgenoemde evenwel niet nalaten den agent te owplimenteeren met diens kordaat op reden. Of de zoon met dat compliment istemde, meldt de geschiedenis evenwel iet, zegt het Hbl. VROUW IN HAAR WONING OVERVALLEN EN BEDREIGD. Deze week zijn gearresteerd de woon- n agenbewoner D. en een zekere O beiden oouacbtig te Valtherinond. Dit tweetal wordt er van verdacht in Ctie avond van 1L Octuber jl. te Stadskaoaal woning te zijn bioneugedrongtD van en heer R., terwijl deze afwezig was. Het tweetal vroeg de vron» om geld, toen deze daarop niet inging, kreeg vrouw van een hunner een slag op het oofd, waardoor ze tegen den grond viel. I aarop werd ze bij de keel gegrepen en et een mes bedreigd, eti onderwijl werd 01U 'gelijkertijd bet huis doorzocht. Daarop irdwenen de indringers en lieten de vtoqw il >d haar lot ever. Nader bleek, dat de inhoud van een dat onder de matras in een ledikant gestaan en waarin zich f 110 aan 0 lokpapier had bevonden, was verdwenen. De vrouw heeft de beide gearresteerden de daders berkend, die ondanks hun ikennen, ter beschikking van den Officier n Justitie te Groningen zijn gesteld. TEGEN AFSLACHTING VAN RUNDEREN. De Rotterdamsche vereeniging van ossiers in rond- en kalfsvleesch heeft n telegram gezonden aan de Koningin, arin dringend wordt verzocht niet ovej gaan tot. afslachting van 150.000 run- ten, daar dit een ramp beteeüeut voor vleesch voorziening, voor slagers en ossiers. Het gerucht van deze voorgenomen af- chtiog geeft, in den veehandel beroering ar belanghebbenden reeds io alle deelen tal )pl la i van hei laud kaltvaarzeo upkoopen, om deze dan met eeD zoet winstje aau de regeering over te dooD, wat ook bij de vorige afslachting i-« gelokt. DRUIVEN BIJNA WAARDELOOS. Op de veiliogen in het Westland werd voor eokele partijen droiven niet meer dan 10 12 ets. per KG. geboden. Voer dat bedrag worden de druiven ingehouden en verhuizen dan groolendeels naar de mestvaalt. Voor het buitenland werden zoo goed als geen druiven op de veilingeu gekocht, voor het binnenland zijn de aau voeren te groot. Het laat zich begrijpen dat in deze omsiaudighedeD verscheideue kwee kers ertoe georachl zijn om een deel van buu ilruiveuoogst te „zolderen", d. w z., bet frait tijdelijk io scheur of op zolder ouder te brengen om het na eeuigeu tijd opnieuw te veileo, ïu de hoop, dat de noteeriog dan iets gunstiger zal ziju. De komende nachtvorsten maken het onmogelijk om het fruit nog lang in de kasseo te laten hangen. Het overbreDgt-n vao de druiven naar de koelhuizen heeft ook zijn bezwaren, want ihans is nog uiei uit te maken of de noieenng haar laag terecord reeds beeh bereikt. WEEKPRAATJE. EEN UURTJE ALLEEN ZIJN. „Het is niet goed, dat de Menscb alleeu is", de waarheid van dit woord beoben #e allemaal reeds ondervonden! Allee.u-ziju kan iemand melancholiek en twaoruuuedig maken, terwijl men in pret- ug gezelschap gemakkelijker over moei lijke, z*are uien heeo komt. Daa-mede is weliswaar geenszins gezegd, dal leaer gezelschap goed vuor ons is. Ook hier geldi het oeroude spreekwoord: „Zeg mij, uiet wieu gij omgaat, dan zal ik u zeggen, wie ge zijl!" Men zal in den regel bemerken, dat esD vrouw het alleeu-zijn meer verat- schuwt, dan een man eu ioch is vuor vrouwen het alleeo-zya af eu loe heel uultig, want hoe zal men tot iukeer komeü, als men niet eens een paar uurtjes geheel voor zichzelt heeftVrouwen, die een beroep oiioetenen, ot haar huishouding en baar kindereu te verzorgen hebbt-D, znllen dikwijls groot verlangeu hebben naar ecu eenzaam uurije, eeD uurtje, dat gebeel eD al aan benzelt toebehoort... maar... zoo'n uurije ie mei gemakkelijk te veroveren! Als de kiudereo 's avonds Daar bed zijn gebracht en slapen, komen dikwijls nog lal vau gezelscbapsplichteu aan de beurt, steeds weer moet men zich op andereu instellen, dan diegene, waarnaar het eigen verlangen uitgaat: maar een tweespraak niet bet eigen lk. Steeds wordt het weer uitgesteld, in sommige gevalleo zoolang, dat er teuslotte geen eigen lk meer be staal Er zija menschel), die zoo aan gezel schap en amo neut gewend zijo geraakt, dat zij zich, Dneer zij alleen zijn, gru welijk vervele., en ongelukkig voelen! Dat is reeds een heel ver gevorderd stadium van gedachten-leegheid. Iemand, die een rijk gedachteuleveu heeft en dat zijn meestal de menschen, die het wddrlijkst „leven" zal zich alleen-zijude nóóit ver velen integendeel, hij zal eich daarbij geheel en al Menscb voelen. De anderen weten, waoneer zij eeus gedwongen zijn eenigeo tijd alleen te zijo, oiet, wat zij met hou leegf-n tijd moeteo bpginnen. Zoover m8g niemand bet laten komeD Maakt men oui gezondheidsredenen een reisje, dan zal de dokter altijd erop wijzeu, dat het veel gesonder is alleen te reizeD, dan io gezelschap van menschen, met wie men niet volmaakt harmonieert. Ook is het voor d8 gezondheid van veel belaDg, eeDS nieuwe gezicbteD om zich heen te zien en nieuwe menschentypes te leeren kennen. Versche geestelijke toevoer is van groot ueaicht voor deo gezondheidstoe stand! Rsist meD echter met hen, die. men reeds dagelijks om zich heen heeft, dan beoadert men zelden uieuwe kennissen voldoende en wordt, deze oDtspanningf- factor uitgeechakeld! Het alleeo-zijn op zichzelf kaD echter reeds heilzaam werken. Schadelijk is het slechts in een tijd, waarin men aan treurige gedachten ten prooi zou worden gelaten, dus Da de een of andere droeve gebeurtenisdau moet men joist gezelschap ter afleiding bebbeD. Men zal zelden de kracht bezitten, zichzelf van die droeve gedachten los te rukken, die steeds weer naar dat óéne punt dreigen terug te keeren, wat meD ook doet, om afl-irtirig te zoeken. Maar wij moeten leven'.... en daarom is het een voorwaarde gewordeD om die droeve gedachten zoo spoedig mogelijk terzijde te scboiven en weer vroebtbare, op den toekomst gerichte gedachten in ODze hersenen te gaao verwerken, die alle overblijfselen van de vorige zwartgallige overwpgingeo volkomen verwijderen. Een prachtig gezelschap voor oren van alleen-zijn is het gezelschap van boekeo. Boeken, die onze gedachlenwerkir g prik kelen of ons gevoel op bepaalde banen leidt. Gewone amusementslectuur komt in dat geval overeen met het gezelschap van oppervlakkige menschen, die ook slechts bun tijd verpraten eu verdoen, zoodat wij als zij heengegaan zijD, onbe vredigend, onvoldaan zijn en deukeD, jammer van den tijd. die wij met ben verspild hebben! Een goed, waarlijk goed boek echter dat eeD uitstekenden Ersatz zijn voor eeo onderhoudend menscbI De weusch om zich te ontwikkelen en datgene, wat io iedereu meusch aan talent is vastgelegd, te verbeteren en aan te vulleD, is in ons allen zeer levendig en het is ODze plicht alles te doen om deze wensch voedsel te geven. Daarom moeten wij in de keuze vau ons gezelschap voor zichtig zijn. Wie uiet gelijkgestemd is met ons, dien moeten wij vermijden. Opper vlakkigheid is ouze ergste vijand. (Nadruk verboden INGEZONDEN. Voor den inhoud van ingezonden stukken is de Redactie in geenerlei opzicht verantwoordelijk, terwijl door opuame volstrekt niet bljjkt, dal ze met den inboad instemt. Poortvlier, 17 October 1934. Geachte Heer Redacteur I In hei ingezonden stak van den heer A. Murre alhier, voorkomende in Uw veelgelezen blad van 12 dezer, wordt o.m. gezegd, dat Burgemeester en Weihouders destijds van meening warén, dal de heer Mullië volgens art. 13 der Lager Underwijs-wet 1920 geen vergoediug toekwam, en stelden daarom den Raad voor afwijzend op zijn verzoekschrift te beschikken. Dit gezegde van den heer Murre gaf mij aanleiding nog eens na te slaan de noiuleu der openbare raadsvèrgadenng, waarin hei verzoekschrift van den heer Mullië is behandeld. lk lees daar o m. „Voorts heefi de voorziiler de literatuur ge raadpleegd omlreut de vraag of Bergen op Zoom beschouwd kan worden als een naburige gemeeme, als bedoeld in art. 13 der L. O.- wet 1920, maar een positief antwoord is niet te vinden. Zoo hebben Ged. Staten van Noord-Brabant bij hun decisie van 2 Maarl 1927 beslist, dat iemand, die in de gemeente Ussendrecht woont geen vergoeding kan worden toegekend in de kosien van het vervoer zijner kinderen naar een Christelijke school te Rilland-Bath, hoewel de kioderen voordal zij in Ossendrechl kwamen wonen, de Christelijke school ie Serooskerke bezochten. Ossendrecht en Rilland- Bath zijn aangrenzende gemeenten. Daarentegen weid bij besluit van Ged. Staten van Zoid-HolJand, d.d. 30 Mei 1928, gedecideerd, dat een icgemoeikoming moet worden verleenu voor kinderen, die de R.K.- school te Zwijndrecht bezoeken, hoewel zij te Nieuw-Lekkerland wonen. Deze gemeemen grenzen niet aan elkander. Voorzoover spreker heefl kunnen nagaan, beslaat omirem het begrip „naburige gemeente" geen gevestigde jurisprudentie. De heer Vogelaar acht het onbillijk, dat zij, die naar Tholen gaan, wel vergoeding krijgen en die naar Bergen op Zoom niet. Wethouder Krijger stelt voor, daar de afstand naar Bergen op Zoom meer dan 5 KM. is, een vergoeding toe te kennen van f25 per jaar. De heer Carels stelt voor op het verzoek afwijzend te beschikken en de beslissing van Ged. Staten af te wachten. Dit laatste voorstel van de verste strekking zijnde, wordt het eerst in stemming gebracht en aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Krijger en Vogelaar." Tot zoover. Hoewel het niet mijn usance is in een courant tegen iemand te ageeren, heb ik toch gemeend dit gedeelte der beraadslagingen en beslissing door middel van dit blad te moeten citeeren, en daarmede het bewijs te leveren dat van een voorstel van Burg. en VVeth. om op het verzoekschrift van den heor Mullië afwijzend te beschikken, geen sprake is geweest. De heer Murre vergist zich, of hij is door een souffleur verkeerd voorgezegd. Aanvaard, mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de plaatsing van dit stuk en wees inmiddels verzekerd van myn bijzondere hoogachting. DRONK ERS. Burgemeester. Geachte Redactie 1 Wederom kom ik tot U met het beleefd verzoek, om eenige plaatsruimte in Uw blad, om den heer Murre even te mogen antwoorden. De heer Murre hangt wat franje om de zaak waarom het gaat, om zoodoende de ge dachte van de kern der zaak af te leiden. Wat die franje betreft het volgende: Hel is voor mij oen verheugend feit, dat de heer M., zonder er om gevraagd te zijn, zelf be kend geen booze bedoeliugen tegen de Chr. school gehad te hebben. Nu, dat is door mij ook niet beweerd*; ik heb gezegd dat de heer M. het recht vertrapt heeft, en niet de school een trap heeft gegeven. Ik ben blij, dat we hierin zoo dicht bij elkaar staan, maar hoe zou U het vinden, als een boor geen steun kreeg voor zijn tarwe, en zijn buurman wel? Hoe zou U het vinden als een werklooze geeil steun kreeg en zijn buurman wel Onrecht, hoor ik U zeggen. Juist, we zijn het al weer eens I No, eenzelfde geval is de kern der zaak waarom het gaat. Drie, vier ouders van de Openbare school krijgen vergoeding, en een ouder van de Chr. school wordt afgescheept. De kern is niet het geval Looyenga, maar het geval Mullië. Och, diegene die ik overde kwestie gesproken heb zijn hei er eenparig over eens, dat, al had ik een salaris dat tienmaal zoo groot was, de kwestie niet verandert, n.1., dat het een zaak is van recht en niet van geld. Dat is het voor mij steeds geweest, en nu zet U de zaak onderste boven, en maakt er een geld kwestie vandaardoor wordt door U het recht een knauw gegeven, en dan is het later moeilijk om onrecht te bekennen, hoewel ik graag wilde dat we het hier ook eens over konden worden dan heefi dit geschrijf nog eenigszins ziju nuttige zijde. Wat U dan beweert, is: „als dit zoo was dan zou ik dal gedaan hebben". Dat is praten in de ruimte, en voor een ander niet te controleeren. Het is als van iemand, die met zijn arm een geweldige zwaai door de lucht maakt, en zogt -. wat sloeg ik daar een gat in de lucht! Dan zeg ik: het kan waar, maar het kan evengoed niet waar zijn. We moeten de werkelijkheid hebben als van iemand die met z(jn vuist op een harde tafel slaat al is die tafel ook bekleed met groen laken een zuur gezicht zet, waarop te lezen ataatau! Dan zeg ik: dat heb ik gezien, dat is werkelijkheid. De werkelijkheid is, dal U tegengestemd heeft, en daar ga ik op door redeneeren. We worden allen een dagje ouder, en dan laat ods geheugen ons wel eens in den steek. Het volgende om Uw geheugen op te frisschen Welnu, toen voor twee jaar de aanvrage voor vergoeding in bespreking kwam, heeft de Voorz. dat toegelicht en gezegd, dat er een uitspraak was van Ged. Siaten van Zuid- Holland dat de heer Mullië het recht aan zyn zijde had, en dus ook in aanmerking kwam voor vergoeding. Nu na twee jaar heeft de Voorz. U dat nog eens voorgelezen uit de toenmalige notulen. U wist dus v. Igens een uitspraak van hoo- gerliand, dat de heer Alollië toen, en ik nü het recht aan onze zijde hadden. U stemde dus toen en ook nü tegen het recht in. Dat is werkelijkheid. Nu maakt U er een geldkwestie van, maar die vergoediug van den heer Mullië dan? Om vergoeding te geven aan een ouder van de Openbare 9chool die toch zeker niet minder inkomen heeft dau de heer Mullië stemt U voor, en als de heer Mullië het vraagt, stemt U legen. Is het nu te verwonderen, dat bij mij de gedachte opkomt: is het voor den heer Murre werkelijk een geldkwestie, of schuilt er iete anders achter I Ik hoop dat het een booze gedachte is. Mijn hartelijke dank voor de opname. Hoogachtend, Uw dw. dnr., J. LOOIJENGA. Poortvliet, 16 Oct. 1934. KERKNIEUWS. Tholen. Zondagavond half zeven hoopt de heer W. v. d. Berg, hoofd der Chr. School alhier in de Ger. Kerk namens de Jongelings- en Meisjesvereeniging een rede te houden over „De afscheiding". THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur da. Wolfensberger. Ger. Kerk voorm. 9,30 uur en nam. 2.30 dr. Vellenaar. Geref. Gom. voorm. 9.30 uur, nam. 2 en s avonds 6 aur leeskerk. Vrijdag 26 Oct. des avonds 6.30 ds. van Dijke to Nieuw-Beijerland. Vrije Ger Gem. voorm. 9.30 uur nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Baaij. Protestantenbond afd. Tholen GEEN DIENST POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Bus en nam. 2 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Schoenmakers te Rijswijk. Geref. Gem. voorin. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. de Haan. Ger. Gem voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. de Bres. Woensdag 24 October a.s. des avonds 6.30 uur spreekt in „Rehoboth" ds. K. H. E. Gravenmeijer Herv. Pred. te 's Gravenhage. Onderwerp: „Worstelingen des Geloofs". BTAVEN1SSE. Ned. Herv, Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Moerman. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en a avouds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Kraaij. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 5,30 leeskerk Bijeenkomst in de Bewaarschool Maandag 22 October 6.30 de heer Wijne te Oldebroek. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. Bus. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 uar eu 's avonds 6 uur leeskerk. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van '1218 Oct. '34. Overleden: Jan Willem Bijnagte, 11 d., z.v. M. C. Bijnagte en van G. A. van Trigt. Gem. OUD-VOSSEMEER, over September 1934. Geboren Johannes Adrianus, z.v. L. Havermans en A. C, van Loenhout; Adriana Elizabeth Theresia, d.v. A. N. A. de Wit en E. W. Goorden Marina Johanna, d.v. M. J. van Driel en M. J. DuineCornelis Jacob, z.v. J. van Dijke en J. Molenaar. CORRESPONDENTIE. VRAGEN. Aan abonné, die vraagt of er geen oproep van sollicitanten naar de vacant gekomen betrekkingen van administrateur van het Pot Meijer- fonds ensecr. van het alg. Armbestuur te Tholen wordt gedaan, geven wij den raad, om inlichtingen ter secreta rie te vragen. Redactie. PUBLICATIËN. De BURGEMEESTER van Tholen maakt bekend, dat legen Vrijdag, den 26 October 1934, de^ namiddags 2.30 ure eone Openbare Vergadering van den Raad is belegd Punten van behandeling 1. Ingekomen stuiken. 2. Wijziging begrooting 1934. 3. Concessie oesterput fa. Gebrs. W. en L. J. Moelker. 4. Toekenning van een periodieke salaris- verhooging aan den Burgemeester. 5. Benoeming van een lid voor het Alge meen Armbestuur. 6. Vaststelling van het kohier van de Reinigingsrechten. 7. Subsidiën. 8. Verhooging van de opcenten op de Ver mogensbelasting. 9. Verhooging van de opcenten op de Gemeentefondsbelasiing. 10. Verhooging van de opcenten op de Per soneels belasting. 11. Vaststelling van de bogrootinger voorde Bedrijven en van de Gemeentebegrooling dienstjaar 1935. 12. Goedkeuring van de begrooting van het Algemeen Armbestuur dienstjaar 1935. Tholen, den 19 October 1935. 30 MARKTBERICHTEN. THOLEN, 19 Oct. 1934. Boerenboter f 0.79 per pond. Roomboter f 0.81 Omzetbelasting inbegrepen. Eieren f 4.25 per 100. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. October Graden C. Zaterd ig 13 14, Zoudag 14 13,3 Maaodag 15 13, Dtusdag 16 12, Woensdag 17 11. Donderdag 18 10,2 Vrijdag 19 10,2 Ondertrouwd: 9 M. P. COOMANS en 43834 L. P. SCHIPPERS. Tholen, lg Q j934 Oud-Vossemeer,) Verkooping te Oud-Vossemeer. Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen Mejuf frouw de Wed. G. VERHEES- Roervink op Woensdag 24 October 1934, 's avonds 7 uur in de herberg van M. J. Ampt in het openbaar verkoopen EEN WOONHUIS MET SCHUURTJE EN ERF aan de Dorpsstraal groot 1 are 75 centiaren. 23 43836 Dadelijk te aanvaarden. GRATIS CADEAU GEVEN WIJ U bij aankoop van haard of kachel een prima Emaille Vulemmer en een kachelzeiltje. Pracht kwaliteit haarden en kachels;zeer voordeelige prijzen; 109% garantie. Emmerkachels vanaf f 14.90; een partij 1ste kw. vulkachels beneden fabrieks prijzen keukenkachels nu zeer voordeelig. 24 43833 Wringer met 5 jaar garantie f8.75. Waschmachines, naaima chines met vakkundige garantie; reparaties vlug en billijk. Lampen nergens voordeeliger. Beleefd aanbevelend, J. MELSE THOLEN Nutsspaarbank te Tholen. Opgericht 1835. De oudste SPAARINRICHTING te 15 dezer plaatse. 43835 Rustend op het fundament van ZEKERHEID en VEILIGHEID. Met ingang van 1 Januari 1935 wordt de rente gesteld op 3%.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1934 | | pagina 3