Deka-Vlokkenzeep fleem t/%eAa 6/z ïlckelft pèeqo flacüi ffaexhnds ■êesle ttfMenzeep. „DE KLOK'"^Dt m Juliana-tarwe, woonhuis met tuin Verkooping EEN HOEFJE, Z-EEP-FABR.IEK wm+éi k zeer belangrijk is geweest. Uw ote kennis van plaatselijke toe- m iden, uw scherp verstand en 'agi der oordeel zijn bij voorbereiding 'sRaads besluiten, bij de be- nl deling van de vaak zeer moeilijke Jag esties in de vergaderingen van en W., in de administratie zelve, uw onderscheiden functies, voor Gemeente Tbolen van onbereken- ;loi r nut geweest. ikk k acht mij dan ook gelukkig in loogenblik de tolk van den Raad 1S van ïholen's burgerij te mogen l wanneer ik openlijk getuig van jroote waardeering voor al hetgeen in Uw loopbaan van secretaris, ar ook in die van andere functies Tholen's welzijn hebt verricht, vangt daarvoor onzen oprechten k. let zij mij vergund U hier ook soonlijk hartelijk dank te zeggen r de aangename samenwerking, sta urende mijn burgemeesterschap, nraer heb ik tevergeefs een beroep Uw hulp en steun gedaan. Mijn en lang zullen in mijn herrinnering ven de vele uren, die wij tezamen iben gewijd aan de bespreking datgene, wat wij meenden, dat belang der gemeente eischte. Gij )t daardoor mijn taak niet weinig licht. 4a hetgeen ik zeide zal het U dui- ijk zijn, dat wij u met leedwezen gemeentedienst zien verlaten, doge echter de welverdiende rust een arbeidzaam leven U nieuwe ichten schenken, opdat gij nog tot lengte van jaren getuige raoogt van het wel en wee onzer goede d Tholen. )m U dit gemakkelijker te maken ft de Raad gemeend U als blijk waardeering namens de burgerij t beter te kunnen geven dan een teuil naar Uw keuze. Geniet er 1 en lang van! )e heer Laban verkreeg hierop woord en zegde Mijnheer de 111 Drzitter. )oor de woorden, die U tot mij ak ten afscheid ben ik wel zeer roffen. Het zijn woorden van ardeering en, achting. Het zijn orden die zoo zeer de maat hebben gemeten dat ik gevoel ze onder kleine reserve te moeten aan- d trden.U moge mij toestaan ze niet ïeel voor mijzelf te nemen. Immers arUerkentehjkheid aan mij betoond ir weet ik voor mijzelf, dat mij die :l geheel toekomt. Ik weet, als ik de zal krijgen, nog eens alles wat mijn ambtelijke loopbaan voorviel overdenken, naast een gevoel .van soonlijke voldoening toch ook zal tomen een gedachte aan wat Iers had kunnen zijn als ik geen ortkomingen had gehad. Maar ook ik dan met dankbaarheid gedenken weel medewerking ik heb gehad hen die mijn ondergeschikten ren. Ik dank U intusschen, mijnheer de orzitter, voor Uwe hartelijke toe- aak en ik ben U daarom dank- ir daarvoor, omdat ik weet dat die orden vertolken de gevoelens van man met wien ik nu tien jaar mogen samenwerken, iets dat ik als een voorrecht beschouw. Niet alleen omdat er volkomen samen werking heeft bestaan, maar ook omdat ik hoe langer hoe meer heb ervaren, met iemand te doen te hebben, die steeds eerlijk tegenover mij stond en ook volkomen eerlijk tegenover ieder en elke zaak en bovendien met een man. van groote humaniteit. Ik acht het ook een voorrecht, dat U ook sprak voor het college van Burgemeester en Wethouders. Ik heb in talrijke vergaderingen de discussies medegemaakt tusschen mannen met verscnillende zienswijze maar ik heb kunnen gadeslaan hoe allen met hart en ziel trachten de moeilijkste problemen op te lossen en zich te wijden aan de vele zaken die in een onophoudelijke wisseling van geaardheid toestroomden. Het moet op mij een diepen indruk maken als het College zich geheel vereenigt met de woorden gesproken tot mij die tal van jaren geroepen was B. en Weth. ter zijde te staan. Voor Uwe benoeming van mijn zoon tot wnd. Secretaris betuig ik uw college van deze plaats mijn innigen dank. Bij monde van U, M. de V., heeft ook de Raad mij hulde gebracht. De Raad van Tholen, die het hoofd is der gemeente en samengesteld is naar de verschillende schakeeringen van het politieke leven, heeft mij zijn dank gebracht en hij heeft gemeend daarvan een stoflelijk blijk te moeten geven. Waar de Raad is een bestuurs college, en tevens de vertegenwoor diging der burgerij, daar heeft het voor mij een zeer groote beteekenis, wat U, M. de V. hebt gezegd. Daar gevoel ik een groote erkentelijkheid aan Heeren Leden van don Raad voor de ge voelens te mijnen opzichte, maar daar reikt mijn welgemeenden dank tot in diepere lagen. Maar niet alleen op dezen dag heb ik de goedheid van den Raad onder vonden. De Raad benoemde mij in verschillende betrekkingen, die mijn levenspostie bepaalden. Wat Uw Raad deed voor de ambtedaren in het algemeen kwam ook mij ten goede inzake de salarieering van B., S. en O. nam Uw Raad steeds een royaal standpunt in. Voor dat alles en voor de persoonlijke bejegeningen van de leden van Uwen Raad ondervonden zeg ik uit den grond van mijn hart nogmaals dank. Het is nog niet zoo lang geleden, M. de V. dat ik bij mijn 25-jarige ambtsvervulling gelegenheid kreeg openlijk te zeggen, waarom het secre tariaat van Tholen voor mij altijd aantrekkelijk was. Met was wijl hdt Pestuur dezer gemeente, Raad, Burg. en Weth. en Burgem. den vooruitgang dienen en en daarvoor deze gemeente op een eervolle plaats breugeu in de rij der kleine gemeenten. Het is aangenaam Uwen Raad te dienenen dus te werken voor een gemeente die er zijn mag, die gezien en gekend mag wordan. Ik,behoef U niet te zeggen, dat hoewel ik meen, dat niemand onver vangbaar is en ik met gerustheid mijn werk kan achterlaten, dat het scheiden mij toch ter harte gaat. Ik heb mij geheel vereenzelvigd met mijn ambt, dat ik met genoegen heb vervuld. Dat kon ook niet anders. Eerstens waren er de gunstige omstandigheden, die ik noemde en daarbij is te vermelden dat ik er vast van overtuigd ben, dat als er aardsch geluk te vinden is, de vindplaats ligt langs den weg van de bestemming, die men volgt. Nu ik eenmaal als het ware geboren gemeente-ambtenaar was en ik den eed aflegde, de belangen dezer gemeente naar beste krachten te zullen dienen, was mijn koers bepaald en moest mijn ambtelijke weg mij naar mijn maatschappelijke bestemming voeren, en ik ging dien weg in het tempo, dat mijn licha melijke en geestelijke krachten mij toelieten. Mijn physieke krachten lieten mij den laatste tijd in den steek. Ik heb toen ingezien, dat mijn heengaan noodzakelijk was, omdat het secretariaat eener gemeente als Tholen den geheelen mensch vergt. Zoo sta ik nu voor mijn afscheid. Ik dank U, mijne Heeren, voor alles; voor dezen onvergetelijken dag, on vergetelijk voor mij en de mijnen. Ook namens mijn vrouw en kin deren aanvaard ik zeer gaarne Uw mooi cadeau, dat een sieraad zal zijn van mijn huiskamer. Het zal mij nog dikwijls gelegenheid geven terug te denken aan mijn ambtelijk leven ook wel aan wat ik deed en dat misschien beter nagelaten ware ge weest, aan hetgeen ik naliet en mis schien beter had kunnen gedaan worden. Ik hoop, dat ik in mijn gemakkelijke stoel echter de troostrijke berekening kan maken, dat mijn tekortkomingen niet te ver van een normaal percen tage afstaan. Ik wil eindigen Meneer de Voor zitter, met den hartgrondigen wensch, dat het U, de leden van het college van B. en W., en de overige leden van den Raad nog vele jaren moge gegeven zijn onder de gezegenaste omstandigheden voorU, Uwe gezinnen en voor de gemeente werkzaam te zijn in het gemeentebelang. Een overeenkomstige wensch uit ik gaarne voor U, Mijnbeer de Bur gemeester, voor het geval U Tholen vooreen belangrijker gemeente mocht verwisselen. Ik dank U, Mijnheer de Voorzitter. Nadat dhr II. J. Laban had ge sproken verkreeg dhr G. Hollestelle gem.-archivaris het woord. Als, na dhr Laban de ondste ambtenaar van de gemeen te voelde hij zich gedrongen een enkel woord te spreken. Het is een feit geworden dat U met 1 Oct. vertrekt. Spr. memoreerde hoe zijn vader A. Hollestelle met wijlen zijn vader den heer P. Laban het archief in orde heeft gebracht. De samen werking tusschen dhr Laban en spr is zeer goed geweest. Dan zegt spr. dat het ambt van Secretaris nu een halve eeuw in de familie is en hij meent dat nu zijn zoon opvolger wordt deze met evenveel lust zijn werk zal' vervullen als zijn vader gedaan heeft. Hij hoopt dat de heer Laban een welverdiende rust mag krijgen. Hierna sloot de Voorz. de open bare vergadering, die o.m. was bij gewoond door de echtgenoote van den secretaris en diens famil e, het secretariepersoneel, dr. P. Duinker en verder de gemeente-ambtenaren voor zoover deze niet door den dienst waren verhinderd. Een paar zeer fraaie bloemstukken versierden de raadszaal. Namens het gemeentepersoneel sprak de heer Blaas alsvolgt Mijnheer de gemeentesecretaris. Gaarne wensch ik van de mij ge boden gelegenheid gebruik te maken om bij uw afscheid als gemeente secretaris een enkel woord te spreken namens het gemeentepersoneel. Het is slechts nog maar enkele jaren geleden dat wij u op deze zelf de plaats onze hartelijke gelukwen- schen konden aanbieden bij uw zil veren ambtsjubileum. Thans zal het tot u gesproken woord een woord van afscheid zijn. De indrukken die men gewoonlijk bij een afscheid waar neemt zijn vaak niet mogelijk in juiste bewoordingen weer te geven. Zelfs het niet gesproken woord j;bij een afscheid zegt jsoms nog oneindig veel meer. De reden van uw heengaan zijn nu niet van dien aard om dit feit alleen in volle feestvreugde te geden ken. Wanneer men om gezondheids redenen zijn werkkring gaat verlaten dan heeft het heengaan een diepere beteekenis dan wanneer men wegens zijn leeftijd verplicht wordt zijn amtb neer te leggen. Een opsomming te geven van dat gene waaraan gij tijdens Uw amb tenaars-loopbaan Uwe krachten hebt gegeven, a'cht ik thans vrijwel over bodig. Zij, die op verschillend terrein met U in aanraking kwamen, hebben dat persoonlijk kunnen waarnemen. Mijn persoonlijke overtuiging is, dat gij steeds hebt getracht de belangen der gemeente te dienen naar Uw beste weten en kunnen. Persoonlijk ben ik U, als mijnon- middellijke chef, veel dank verschul digd. Aanvaardt dien dank daarvoor bij deze. Ook namens het gemeente- personeel dank ik U voor de vele bemoeïngen en toewijding die gij steeds hebt betoont, wanneer het de belangen van het gemeentepersoneel gold. Nu de Raad dezer gemeente zich met de gedachte heeft kunnen ver eenigen Uw zoon Valentijn te zien aangewezen als Uw opvolger, als onzen toekomstigen Gemeente-secre taris, twijfel ik niet, of deze aanwijzing zal U en Uw gezin stemmen, niet alleen tot tevredenheid maar ook tot innige dankbaarheid. Geachte Heer Laban, mevrouw Laban en verdere familieleden namens het gemeentepersoneel wensch ik U en Uw gezin van harte toe dat gij no§ vele jaren van een welverdiende rust zult kunueu genieten en dat gij allen bespaard zult mogen blijven van alles wat die rust zou kunnen storen. Namens het gemeentepersoneel bied ik U een enveloppe met inhoud aan met verzoek U hiervoor een blijvend aaudenken aan te schaffen, als her innering aan Uw ambt van Secretaris der gemeente Tholen. De heer Laban dankte ook hier voor deze woorden. De genoodigden bleven nog ge- ruimen tijd nadien gezellig bijeen. (Ongecorrigeerd.) KERKNIEUWS. Oud- Vossemeer. Bedankt voor hei beroep naar de Ned. Herv. Kerk ie dezer plaatse cand. A. de Leeuw te Zegveld. 'St. Maartensdijk. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Wouterswoude (Fr) door ds. Joh. de Bres, alhier. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur ds. G. A. den Hertog teAmsterdam. (Beide beurleu maandelijksche schaalcollecle voor de kerk.) Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur dr. Veltenaar. Gerei.Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 eu 'savonds 6.30 uur leeskerk. Vrije Ger Gem. voorm. 10 uur nam. 2.30 en 'savonds 6.30 uur leeskerk. Protestantenbond afd. Tholen. Zondagavond 5 uur ds. C. B. Burger Ned. Herv. 1'red. te Bergen op Zoom. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam, 3 uur ds. Moerman. Ger. Kerk voorm. 10.30, en nam. 3 uur eu 's avonds 7 uur ds. Sap. Geret. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SCHERPEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10,30 en nam. 3 uur ds. de Haan. Ger. Gem voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. de Bres. (Bed. H. Doop) STAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Moerman en nam. S uur leeskerk. Oud Gerei. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en s avonds 6.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Kraaij (Voorm. Bed. H. Avondm.) Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en avonds 6.30 ds. Hofman te Krabbendijke. OUD-VOSSEMEER. Ned.Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Verschoor en nam. 3 uur leeskerk. (Voorm. collecte Ziekenfonds.) Geref. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 uur en 's avonds 7 nar leeskerk. BURGERLIJKE STAND. Gem, THOLEN van 21— 27 Sept. Geboren Kornelis Jan, bv. Job Bout n J. C. Schot. Dirk, zv. S. van Dnivendijk n M. Quiat. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 28 Sept. 1984. Boerenboter f 0.77 per pond. Roomboter f 0.81 Omzetbelasting inbegrepen. Eieren f 3.10 per 100. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. September Graden C. Zaterdig 22 17, Zondag 23 16,3 Maandag 24, 16, Dinsdag 25 16, Woensdag 26 15,3 Donderdag 27 16, Vrijdag 28 16, Zoo de Heere wil hopen onze geliefde Ouders en Behuwdouders 43787 G. A. de Hond P. Heijboer op Zondag 30 September .s. hunne 25-jarige Echl- vereeniging te gedenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen- en Behuwdkind. Tholen, 28 Sept. 1934. Ondergeteekende betuigt, ook mens zijn familie, hartelijk nk voor de buitengewone be- igstelling ondervonden op zijn slen verjaardag. 10 43792 B. W. SCHOT. Tholen, September 1934. Te koop Eerste nabouw goedgekeurde J. KOSTEN, Tholen. 8 43793 L. G. van Zaltbommel lOGISTERIJ, Hoogstr. 7, Tholen Qdpasta's. Tandeuborstels. Toiletzeep, de Cologne. Haarwaters enz. Ver- ^gingsariikelen. Groote verscheiden- tdverpakte geneesmiddelen. Homoöpa- middelen Dr. Wilmar Scbwabe. 8 68018 VERK00PING TE OUD-VOSSEMEER. Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal, ten verzoeke van den heer J. STELWAGEN, ge- pens. onderwijzer te Oud-Vosse meer, bij TOEWIJZING op Dinsdag 2 October 1934'savonds 7 uur (zomertijd) in de herberg van D. J. Ampt in het openbaar verkoopen Een practisch ingericht en zeer goed onderhouden groot 8 aren 80 centiaren te Oud-Vossemeer, bewoond door den verkooper. Te aanvaarden 15 October 1934 Inmiddels uit de hand te koop. Informatiën bij den verkooper en ten kantore van genoemden Notaris. 30 43780 TE SCHERPENISSE. Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal, ten verzoeke van Mejuffrouw de weduwe en erf genamen van wijlen den heer A. P. POLDERMAN, in het openbaar verkoopen A. op Dinsdag 16 October 1934, 's avonds 6 uur in de herberg van A. L. Groenewege en daarna 7'/2 uur in de herberg van C. Rijstenbil, Gemeente SCHERPENISSE bestaande uit goed onder houden woonhuis met schuur en verdere gebouwen en erf in Westkerke aan den Har- togsweg, groot 16aren (122 r.) 2 Heet. 98 Aren 50 centiaren (7 Gem. 182 R.)BOUWLAND in Steenhoek in 4 koopen. 1 Heet. 47 aren 40 centiaren (3Gem.227 R.) BOUWLAND in Arend Hendrikshoek, in 2 koopen. 84aren 40 centiaren (2 Gem. 45 R. BOUWLAND) aldaar, in 2 koopen. 61 43791 1 Heet. 32 Aren 55 centiaren (3 Gem. 113 R.) WEILAND aan den Gerstenhoekweg. Het bouwland is te aanvaarden onmiddellijk na het rooven van den oogst, het weiland op 1 December aanstaande. B. op Woenedag 17 October 1934, 's voormiddags 10 uur, op het hoefje in Westkerke den geheeien Landbouwers- inspan. Nader te annonceeron. Gebruikt naast KL0KZEEP en SNEEUWWIT-ZEEPPOEDER ook voor de fijnere wasch. Een artikel van geheel eenige kwaliteit. De voorzijden zijn geldig voor dit mooie schepwerk. 144 144 43785 «S»Ï5S WERKEL'JKE HART

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1934 | | pagina 3