t'sciishm C. Laban Tholen, NIEUW* mijn woonhuis, landb. schuur en ongev. vijf gemeten bouwland. koetsier Opgave Peulvruchten 1933. W.U. SCHUURMAN Zenuwarts Wecken. zal acht isse, verd 5581 ijken stand der gemeente 's Graven de Zijne Excellentie mr. W. J. baron an Lynden, oud 55 jaren, opper- ;amerheer van H. M. de Koningin jhr. Willem Lamau Trip, oud (j jaren, kolonel van den Grooten itaf, adjudant en secretaris van 'ijlen Zijne Koninklijke Hoogheid en Prins der Nederlanden, beiden onende te 's Gravenhage, die ver- laarden in opdracht van Hare lajesteit de Koningin der Neder- jnden, dat op den derden Juli egentienhonderd vier en dertig, es namiddags te een ure en vijf en wintig minuten te 's Gravenhage is verleden Zijne Koninklijke Hoogheid Hendrik, Vladimir, Albrecht, Ernst, Prins der lederlanden, Hertog van Mecklen- urg, Vorst van Wenden, Schwerin en atzeburg, Graaf van Schwerin, Heer an de landen Rostock en Stargard, enz. in den ouderdom van 58 iren wonende te 's-Gravenhage, eboren te Schwerin, echtgenoot van are Majesteit Wilhelmina Helena aulina Maria, bij de Gratie Gods oningin der Nederlanden, Prinses Oranje Nassau, Hertogin van lecklenburg, enz. enz. enz., zoon an wijlen Zijne Koninklijke Hoogheid riedrich Franz, Groothertog van lecklenburg, Vorst van WencJen, chwerin en Ratzeburg, Graaf van chwerin, Heer van de Landen ;ostock en Stargard, enz. enz. en wijlen Hare Koninklijke Hoog- eid, uie, Caroline Auguste, Prinses an Sci. warzbui0" Hiervan is dez akte opgemaakt, ie na voorlezing is ouderteekend! Daarna begaven baron van Lynden i jhr. Laman Trip zich naar het aleis in het Noordeinde. Hieronder laten we eenige datums algen uit het leven van Prins Hendrik April 1876. Geboortedag van Z.K.H. Henrich, Waldimir, Al- brecht, Ernst, hertog van Mecklenburg. Oct. 1900. Verloving met H. M. Koningin Wilhelmina. Jan. 1901Z. K. H. officieel begroet door den ministerraad als Nederlander. 7Febr. 1901. Huwelijk van H. M. de Koningin met Hertog Hendrik. Febr. 1907. Ramp van de „Berlin" te Hoek van Holland, waarbij Z. K. H. de Prins zich zeer onderscheidde. Dec. 1908. Z. K. H. de Prins be noemd tot Voorzittervan het Roode Kruis. April 1909. Geboorte van Prinses Juliana. Febr. 1926. Zilveren bruiloft van het Koninklijk Echtpaar. Dec. 1933. Zilveren jubileum van Prins als Voorzitter van het Roode Kruis. Juli 1934. Sterfdag Z. K. H. Prins Hendrik. TH0LEN, 6 Juli 1934. de op Woensdag 4 Juli 1984 houden verkiezing van een lid der imer van Koophandel en Fabrieken voor eetelijk Noordbrabant werd bij enkele ndidaatatelhrg gekozen tot lid van de d. Grootbedrijf (vacature A. Wierci. Ir. W. J. H. Thanisseu te Breda) RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Tholen en de aronder ressorteereode holppostkantoren ird gedorende de maaod Joni 1934 in- iegd f 16888.50, terogbetaald f24458.25 Bet laatste door dat kantoor uitgegeven ekje draagt het nnmmer 15260. Het vervoer van f rail naar de veiling Kapelle bij Goes voor de toinbonw- reenigiog „Eiland Tholen" is gegund P. Janse te Poortvliet. De heer C. Hollestelle alhier, is ooemd tot lid van de Ned. Vereenieine Folklore. handelsregister. Bij het Handelsregister der Kamer Koophandel en Fabrieken voor Wee- ijk Noord-Brabant te Breda, Seeligsingel hadden gedurende de maand Joni 1934 navolgende inschrijvingen plaats: Nieuwe handelszaken, sedert 1 Januari 30. Laod- en Tainboawfereenigirg „Veiling Aaoaland en omgeving". Si. Aonaland, "Restraat A 16. Wijzigingen ö- P. Eogelvaart, Tholen, 8tocfstraat 7. tgetr, Eig.: G. P. Eogelvnart. Hao- 'oaam veranderd inA. G. Eogelvaart. eowe Eig.: A. G. Eogelvaa Het Bealonr van de „Thoolsohe *njerereenigiog" vergaderde Donderdag 5 Juli op het stadhuiv, teneinde te spreken over de planuen tot gedenking van den 54steo geboortedag van B.M. de Koningin. Het meerendeel der Bestuursleden oor deelde bet wenschelijk van een openbare viering van dien feestdag af te zieD in verband met den zwaren rouw, waarin Vorstenhuis en Volk thaDS na het tweede sterfgeval in de Koninklijke Familie binnen korten tijd gedompeld is. Dienovereenkomstig werd besloten de voorgenomen feestelijkheden op 31 Ao- gostos niet te doen doorgaan. Iu de vorige week gehouden ver gadering van aandeelhouders der N. V. Waterleiding Mij. „Tholen" werden de aftredende leden van den Raad van Beheer de heeren Van Bommel van Vloten en Rijstenbil, herbenoemd, en werd in de plaats van den beer Hamer benoemd de heer mr. Versloij», Burgemeester van Oud- Vossemeer. Meldden wij eenigen «eken geleden dat er voor zwemmers aan het Schor ge legenheid gemaakt zou worden, om zioh behoorlijk te knonen ootkleeden, thans kunoen wij melden dat de kleedgelegenbeid voor dames in orde is, en dat de zwemsters zich no in een behoorlijke loods kunnen ootkleeden. POORTVLIET. Naar wij vernemen is de op Zaterdag 7 Juli a.s. te honden muziekavond bij gelegenheid van bet 10-jarig bestaan van de Lnfare „Koost naar kracht" alhier, in verband met bet overlijden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, uitgesteld tot volgende week Zaterdag. De gehouden collec'e voor het Vonds 7an den gewapendeD dienst in de Nederlanden beeft de som van f8,50. In de maand Juni hebbeo zich alhier gevestigd: Jacoba J. Uiji van NoordgooweCorns. L. Boogaard van ScherpenisseCornelia J. Plantsoen vau Tholen; Jannetje Poot van Utrecht. Vertrokken zijn Wed. Ph. Monteao naar Goes; Corns. Poot uaar Nieawkoop K. de Vries en echtgeooote naar Zaan dam; G. C. Uyl naar Eindhoven; Zijtje Delrenne naar Kapelle; 8. Davidse naar O. en W. Souburg; Adriana J. Loijk naar Amsterdam. Woensdag jl. heeft de zangvereeni- ging „Looft deo Heere" alhier, per aato- bns een reisje gemaakt door Noord-Bra bant, bij welke gelegenheid o. a. de ter toonstelling te Tiloorg is bezocht en de hoofdstad 's Hertogenboscb. SCHERPENISSE. Beooemd tot gezwo rene van het Waterschap Poortvliet de heer M. W. Kloet alhier. In verband met het overlijden van Z. K. H. Prins Heudnk zal het school reisje naar Nijmegen niet. doorgaan, dooh eenige weken nitgesteld wordeo. De collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht f 12.04. STAVEN1SSE. Woensdagmiddag werd alhier aanbesteed het herstel, de vernieu wing en het onderhoud tot 30 April 1985 van de diverse werken. Raming was f 6774.60. Inschrijvers waren de heeren: A. Wesdorp, Stavenisse f5975 A. v. d. Werf, Scherpenisse en L. Moerland, Stavenisse „6200 J. A. Dorsi Cr., Stavenisse „6800 M. v. d. Linde, Scharendijke „6465 L. Poperiog, Brninisse 6528 Prtros Andriesse, Walsoorden 6760 Qebr. J. Locassen, id. 6768 G. Bolier, Scherpenisse 7680 M. Mathijsse en J. Slager, Brou wershaven 7260 N. V. jMabuwat", Willemstad „7869 Alpb. Warreos, Ossenisse 7650 M. Aodriesse en Co., Scherpenisse 7965 Gegond, behoudens goedkeuring, aan deo laagsten inschrijver. STAVENISSE. De heer J. Goedhals» laatstelijk onderwijzer alhier, thans wacht gelder, kreeg bericht zich naar Amsterdam te begeven. ST-ANNALAND, Maandagmiddag ge raakte de met één paard bespannen wagen van de gebr. Gauter onklaar. Door het schichtig worden van het paard, reed de wagen met kracht tegen het hnis van den heer Starris waardoor een groot gat in dan muur ontstond. Aardappelveiling van Donderdag 5 Jnli. Aangevoerd werden 104000 Kg. Prijzen als volgtgele eigenh. f 4,02f 4,06, poters f2,26—12,28. Alles per 100 Kg. CUD- VOSSEMEER. Reeds vorig jaar was hel verlangen opgekomen om een antoreis te kannen geven aan de onden van dagendit is gelukt. De heeren Mr. Versluys, dr. Vermet, de wijkzuster en de heer De Graaff hebben de oudjes begeleid en in de omstreken van Breda ia volop genoten, 's Avonds teruggekeerd, werden te in de gemeente onder groote belangstelling door de bevolking begroet, terwijl de Maziekvereenigiog daarbij haar vroolijke tooneo deed hooren. In 19 auto's werd de tocht gemaakt. f SPORT. Tholen. Voetbal. Zaterdag j.1. ging het lste en het 2de elftal van T.V.V. op bezoek bij Prinslandia te Dintel- oord. Uitslag was: Prinslandia 1—T.V.V. 1, 1—2. Prinslaudia II—T.V.V. II, 2—2. Maandagavond werd gespeeld de wedstrijd T.V.V. II en III gec. Xerxes 1 op het terrein van T. V. V. Uitslag 13 in voordeel Xerxes. De Postduivenver. „De Trouwe Duif" gevestigd bij de heer L. C. de Jonge alhier, hield j. 1. Zaterdag een wedvlucht van Chateauroux, afstand 556 K. M., doch wegens het slechte weer is 's Zaterdags niet één duif thuisgekomen, en Maandagavond waren er slechts 5 duiven van de 37 thuis. De vorige week werd van Tours gevlogen, afstand 526 K.M., hier van kwam's Zaterdags één duif thuis bij J. Berrevoets. Er zijn dus zeer veel duiven vermist. Uitslag van de kampioenschappen der wedvluchten tot en met Orleans. lste kampioen per duif: L. Meer man, met 1298 punten. 2de kampioen per duif: J. v. d. Zande, met 1217 p. lste kampioen per hok: L. Laban met 44 punten. 2de kampioen per hok: Chr. de Korle met 41.7 punten. 'Stavenisse Voetbal. Woensdag j.1. werd een ontmoetings-wedstrijd om een prijs gespeeld op het terrein van S.V.V., tusschen S.V.C.I en H.D.S.I. Deze wedstrijd won H.D.S. met 6—2. 'St. Annaland. Voetbalwedstrijd j.1. Zaterdag: H.D.S. I—S.V.C. T, 2—4. Oud-Vossemeer. Voetbal. Eureka li van Dinteloord speelde tegeu O.V.C. II en won met 2—0. Eureka III tegen O, KG. ijl- 'isrloor met 1—3. PRINS HENDRIK, f DOOR GUUS BETLEM Jr. Nog is ons Nederlandsche Rijk Niet van den slag hersteld, Of wéér een nieuwe groote ramp Wordt aan liet Volk gemeld. Nog is het Nederlandsche Rijk In lichten rouw gehuld, En alle harten zijn weer plots Van diepen smart vervuld. We willen het niet g'looven, haast, Het is té gauw gegaan, We zien Zijn laatste foto nog In onze kranten slaan... Zijn beeld staat al te duidelijk, Te frisch, voor onzen geest, En toch... hebben wij, allemaal, Dit, onbewust, gevreesd! Gevreesd vanaf het eerst' bericht, Dat 't avondblad ons bracht, En waardoor ieder plots weer aan Dat... andere ziekbed dacht Het was zoo versch, het was zoo [nieuw, d'Herinn'ring aan d&t leed, Zoodat het ook voor dit geval Met ergste vreezen deed... Maar het dagelijksche persbericht, Het stelde ons gerust, Eu langzaam aan werd onze vrees Dan ook in slaap gesust... En daar plots, fél en onverwacht Dit vreeselijk bericht Wéér zijn in het Koninklijk Huis Dus de gordijnen... dicht Nóg schrijnt er het oude leed, en zie, Een grooter is weer daar, Het Nederlnndsche Vorstenhuis WonU wél beproefd, dit jaar! Er wordt medegedeeld, a\f' ï~-- lï? Lenigst wat ik zeggen durf. Bij al die groote £»r££rt Ook thans draagt heel ons," ft?él ons [Volk U w rouw in... eigen hart1 postduivenver. „De Zwaluw" te dezer plaatse weer zal beginnen met wed vluchten te houden, en dat een nieuw bestuur is gekozen, bestaande uit de heeren J. B. Tholenaar, J. M. AmptDz, C. Plandsoen, als voorzitter, secretaris en penningmeester. Waar in bet al gemeen veel liefhebberij bestaat voor dergelijke wedstrijden, zal de zaak weer wel opnemen. Er zijn een 13- tal nieuwe leden toegetreden. 25-JAR1G BESTAAN STICHTING „VREDERUST". Maai dag en Dinsdag heerschte er op „Viedernet" een feestelijke stemming. Het was een kwart eeuw geleden dat Zeeland aan den opbouw van een eigen stichting begon. Bij tientallen waren de Zeeuwen opge komen om dit feit mede te gedenken en groot was bet aantal aatoriteiteo dal mede blijk van belangstelling gaf. O. m. wareu aanwezig Mioister De Wilde, Jhr. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Zeeland, Gedeputeerde Staten van Zeeland en Zuid-Holland, leden van gemeente besturen van Bergen op Zoom en Halste reo, en vele andere officieele personen. De beer J. J. C. van Dijk, ond-minis- ter van oorlog en voorzitter der vereeni- ging, hield een opeoingsrede, waarna ds De Vries den voorzitter dank bracht, niet in bet minst voor zijn groote krachten die hij tot heil en zegen van de Stichting heeft aangewend. Minister De Wilde sprak eveneens en deelde aan het einde van zijn rede mede dal het H. M. de Koningin heeft behaagd den voorzitter te benoemen tot Comman- denr in de orde van Oranje Nassao. De Commissaris der Koningin in Zee land sprak een woord van gelnkwenschen, Burgemeester Blom van Bergen op Zoom complimenteerde eveneens, terwijl nog tal van anderen het woord voerden. ERNSTIGE RELLETJES TE AMSTERDAM. In verband met de verminderde nit- keeringen aan werk loozen zijn te Amsterdam ernstige ongeregeldheden oitgebroken. De relletjes namen een zoodanigen omvang aan, dal er barricades werden opgeworpen betgeen de taak der politie zeer bemoei lijkte. Herhaaldelijk moest worden ge- charcheerd en van de vuurwapenen worden gebruik gemaakt, waarbij aan beide zijden gewonden zijn gevallen, terwijl er een borger is gedood. De relletjes zijn een gevolg van het stoken van communisten, die in troebel water visschen. De toestaod wordt als ernstig ingezien en de militaire politie is te bnlp geroepen. Het gepeupel heeft een wiukel in le vensmiddelen geplunderd de politie moest zich terugtrekken voor de overmacht. Ook trachtte men een Bank van Leeniog binnen te dringen, welke poging is mislakt. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN, »an 29 Joni—5 Jnli. Gehuwd: A. D. vau Gorsel van Bergen op Zoom en M. van Leeuwen te Tholen. Overleden Leendert Jansen, 60 jr., echtgenoot vau P. J. Soetens. KERKNIEUWS. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorin. 10 uurds. Wol- fensberger en nam. 2.30 ds. Verschoor. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur dr. Vellenaar. Gerei.Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Vrije Ger Gem. voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Ned Protestantenbond afd. Tholen Zondagavond 5 nur ds. Burger Ned. Herv. Pred. Bergen op Zoom. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeswerk en nam. 3 uur ds. Moerman. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 en 'savonds 7 uur leeskerk. Geref. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de Bres. Ger. Gem voorm. 10.30, nam. 3 en 'i avonds 7 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Bres en nam. 3 nur leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Moerman en nam. 3 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en s avonds 6.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Kraaij. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorna. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Wolfensberger. Geref. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Ond Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 uar 's avonds 7 uur leeskerk. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 6 Juli 1984. Boereuboter f 0.73 per pond. Roomboter f 0.78 Omzetbelasting inbegrepen. Eieren f 2.75 per 100. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. JoniJnli Graden C. ZatercLig 80 18,2 Zondag 1 18, Maandag 2 18,2 Dinsdag 8 19, Woensdag 4 18,3 Donderdag 5 18,3 Vr\jdag 6 19, Ondertrouwd J. MOSSELMAN Mz. en J. VAN VOSSEN Wd. St. Annaland, 5 Juli 1934. Ondertrouwd P. JAGT Pz. en L. J. QUAAK ld. Scherpenisse, 5 Juli 1934. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd,- Groot- en Overgrootvader de heer Hendrik Russcher, betuigen wij onzen hartelijken dank. 15 33693 Uit aller naam, Wed. H. RUSSCIiER- Hengstmengel. Tholen, 6 Juli 1934. Het BESTUUR der IJsclub „SCHERPENISSE" MAAKT BEKEND DAT DE TREKKING van de groote VERLOTING ten bate dier club, goedgekeurd bij besluit van B. en W. van Scherpenisse d.d. 9 Mei 1934 is vastgesteld op 20 5 December 1934. Het Besjuur voornoemd, C. BEVELANDER, Voorzitter. G. BOLIER, Secretaris. Bij inschrijving te koop W. J. B00GAART, Poortvliet. 15 43692 Het Bestuur der Christelijke £chool te Tholen vraagt prijs opgave voor het véfvo.*? het schoolgebouw met woning a/d Boschstraat. Voorwaarden te bekomen bij dhr. D. DE VOS. 13 43695 BEGRAFENISBUS THOLEN. Het Bestuur der Begrafenisbus alhier, vraagt een voor het bespannen der lijkkoets. Zij, die daartoe genegen zijn, kunnen zich tot en met 10 Juli 1934schriftelijk wenden tot den Voorzitter den Heer F. M. En gelvaart. 15 43694 Voor de Crisisbeschikking peulvruchten, oogst 1933 worden belanghebbenden ver wezen naar de desbetreffende mededeeling in dit blad. De Landbouw Crisis-Organisatie 18 43689 voor Zeeland. te MIDDELBURG, heeft ALLE SPREEKUREN hervat. io 43685 Nu is het tijd om te Let daarom bij aanschaffing glazen en verdere benoodigd- heden, op het van ouds bekende merk met den naam De eerste en nog altijd de beste. Hoofdvertegenwoordiger voor 't eiland Tholen J. MELSE, Markt, THOLEN. 26 43696 TEL. 20. beveelt zich aan tot het geven van orgelles en het stemmen van piano's. e 7089

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1934 | | pagina 4