Gemengd VERKOOPINGEN. ST. MAARTENSDIJK. Op Woens dagavond jl. werden door Notaris v. d. Velde te Tholen, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen de heer D. Klaasse in de zaal van den heer Nelisse in één zitting verkocht I. Huis, schuur en erf aan H. Goedegebuure voor f700. II. Huis en erf aan H. Goedege- bure voor f 1300. III. Plm. 11 Gemeten bouwland in massa aan M. Klaasse voor 1485 per gemet. H. M. DE KONINGIN SPREEKT TOT O AAR VOLK. Hare Majesteit de Koningin beeft Za terdagmiddag te 1 aar laags radiografische weg de Tolgeude boodschap tot Haar Volk gericht „Mijn gedachteD gaan Daar U alleo oit in deze droeve dagen eD ik weosch U door dit gesprek door de Radio eeo blijk te geven vao innig medeleven in heigeen voor U allen eeu droefenis bleek te zijn. Zij, die voor ons allen een Moeder is geweest, is tot Gods heerlijkheid iogegaaD. Haar liefhebbend hart heeft U allen omvat. Zij wist zich in te denken in de noodeD eD behoeften vaD geheel ons volk, zoowel hier te lande als in de overzeescbe ge westen. Zij heeft steeds alles gedaan wat in haar vermogen was om deze te ver zachten en te lenigepZij verstond het ook blijde te zijn met de blijdeD, en in hou vreugde te deelen. Als volk in gedachten met haar saam te staan, doet een heel bijzondereu en hartelijken ouderlingen band ontstaan en verlevendigt op zeer bijzondere wijze ons aller saamhoorigheidsgevoel. Diep ontroerd dank ik D daarvoor, en voor 11 w liefde en trouw, haar gedurende haar lang en zegenrijk leven betoond. Voor het geluk en voor den zoonescbijD, die gij daario hebtgebracht, voor Uw warme belangstelling en medeleven tijdeos Haar ziekbed en voor de laatste bolde, zoo in bloemen als op andere wijze tol uiting gebracht. De ontroereude bewijzen van aanhan kelijkheid en hulde bij haar baar en bij de teraardebestelling van haar stoffelijk overschot betoond, hebben mij diep ge troffen. Gij hebt daarmee de schoonste kroon op baar leven gezet. Innig dank ik U ook namens de mijnen voor Uw hartelijk medeleven en voor de ontelbare blijken vaD deelneming van U ontvangen. Bij allen weemoed, welke door het harte gaat van bet kind, dat haar moeder moest afstaan, is het onvergetelijk heerlijk te ontwaren de liefdevolle hand vaD God, die alles zoo beschikt heeft. Zij heeft Diet beseft, dat haar krachten de hooge, slopende koortsen niet zouden kunnen weerstaau. Zij ia in de armen van haar Heiland in geslapen, zonder bet naamlooze lijden vau afscheid nemen te hebben moeten onder gaan, zich ook in de laatste dagen van Haar leven, omriugd wetende van heo, die Haar het liefst waren. Thans, nu wij Haar moeten misseD, zooals wij haar steeds zoo graag bij ons en om ons zagen, blijft het belangrijkste; Zij en haar liefde, ons omringen. Zij trachtte steeds een zegeu te zijn voor ons allen. Ik besluit met den wensch, dat deze zegen zich voor en voor mij moge uit strekken tot ver over haar groeve. Ik heb gezegd, LIEFDESDRAMA. De echtgenoote van den heer A. van Ooijen te Princenhage onderhield sinds geruimen tijd betrekkingen met baar over buurman, den SO-jarigen ongehnwden F. S. Zondagavond omstreeks tien nur, toen het echtpaar Van O. van familiebezoek terogkeerae, had 8. zich in hun woning verdekt opgesteld, gewapeod met eeu sol deerbout. Zijn doel was VaD O te treffen, doch in het dooker sloeg hij op diens vrouw in en woodde haar bloedend aan den linkerslaap, zoodat zij bewosteloos ioeenzeeg. Beide mannen grepen elkander aan en een heftige worsteling ontstond. S. trok een mes en bracht van O. hiermede een vijfta' steken in het hoofd toe en een in het rechterbeen. Toch wist O. zijd aan valler te overmeesteren. Op het hulpgeroep vao zijn vrouw, die weer bij kennis kwam, liet hij S. los die daarna ontvluchtte. De beide slachtoffers, die tal van steek- eo snijwonden hadden opgeloopen, werden verbondeD. De dader meldde zich 's nachts bij de politie aaD. TOPPUNT VAN VERGEETACHTIGHEID. Ia Amerika heeft men van alles het toppunt, dus ook van devergeetach tigheid vao eeu professor. De politie vond dezer dagen io een auto langs den weg nabij Berkeley (Californië) geparkeerd een jongedame, zorgzaam in een deken ge wikkeld, Zij vertelde, dat haar metgezel was uitgestapt met te zeggeD, dat bij dadelijk zou terugkeereD. Zij had echter twee uur op hem gewacht en nog was hij er niet. De politie ging op zoek naar den vermiste, een professor aan de California Universitj. Men vond hem thuis, in bed. Hij was bet meisje totaal vergeteD.,.. MISHANDELING TE OS8. Men meldt aau de N. Rott. Ct. uit Oss Zaterdagavond is in een café aan den BerchemscbeD weg te Oss een joarnalist uit Amsterdam door onbekend gebleven personen met een mes aangevallen en bloedend verwond. Een hem begeleidenden persfotograaf wierp men een geopend mes achterna, zoader hem te treffeD. De beer H. N., redactear van het weekblad „Het leven", die te Oss eenigen tijd vertoefde om artikelen te publiceeren in zijn blad over de misdadigheid te Oss, heeft wel op zeer ooaangename wijze met de Ossche onderwereld keonis gemaakt. Op zijn reportagetochteu bezocht de heer Nesoa o.m. een bekend café aaD den Bergschemschen weg. De cafébezoekers wareu er echter niet op gesteld op de gevoelige plaat te worden vereeuwigd. Zij ontrokten den fotograaf het toestel en vernietigden de films. Daarna gaven zij de fotograaf zijn toestel terug. Zoowel de journalist als de fotograaf waren voor geen kleintje vervaard en be gaven zich Zaterdagavond opnieuw naar het bewuste caté. Aanvankelijk werden zij niet onvriendelijk bejegend. Er werden eenige partijtjes kaart gespeeld. De café bezoekers schijnen de vreemdelingen echter terdege in het oog te hebben ge houden, want toen de fotograaf omstreeks II oor zijn toestel voor de dag wilde haleD, om eenige foto's te makeD, werd plotseling het electrische licht uitgedraaid. De gelagkamer werd in de diepste duisternis gehuld. De heer N. hoorde iemand naderbij sluipen. Hij drukte zich tegen de muur eu bakte zich. Een onbekend persoon bracht hem een steek met een mes op het hoofd toe. De fotograaf wilde zijn electrische zaklantaarn nemen om lichtte ontstekeu. Op dit oogeoblik werd een voorwerp laDgs zijn hoofd geworpen. Bij bet licht vao zijn lantaarn ontdekte hij, dat het een geopend mes was, dat in den muur bleef stekeo. Thans werd het licht weer ODtstokeD. De beer N. bloedde uit eeo steekwond, die op den schedel was toegebracht.Zondag avond is hij per spoor naar zijn woon plaats teruggekeerd. Op verzoek van het slachtoffer zal geeD gerechtelijke vervolging DUBBELE MOORD IN DE RESIDENTIE. Io een perceel aan de Veenkade te Den Haag heeft zich eeu drama afgespeeld. Daar is gevestigd een melkwinkel van N. L. V. De zaak wa9 Vrijdag den ge- heelen dag gesloteD. Zoowel op de deur van den wiukel als voor het raam hingen briefjes. Op bet eeoe papier stond ge schreven „Heden gesloten wegens fami lie-omstandigheden", eD op bel andere „Morgen gesloten wegens tarnilie-omstan- digheden." Vrijdagavond kreeg de familie V. be doek vau een broeder van mej. V., die op zijn bellen geeD aDtwoord kreeg. Deze vond. hierin aaoleidiog de politie te waar- schaweD. Via een belendend perceel en door over een schutting te klimmeD, verschaften agenteo zich toegang tot de achter-slaap kamer. Daar deden zij een gruwelijke ontdekking. De 23-jarige echtgeuoote van den bewoner en bet kind van bet echt paar, bet vier maauden oud zijnde jongetje Jacobu», werden dood op bed gevoudeo. De vrouw bad eeu crocifix io de band. Aangezien de man niet thnis was en niet bij familieleden in Den Haag was of is geweest, zijn zware vermoedens van moord tegen hem gerezen. De toestand vau de lijken wees nit, dat deze dubbele moord moet hebben plaats gehad in den nacht van Donderdag op Vrijdagmorgen vroeg. De man is Dinsdagmorgen op den Monsterschen weg aangehouden en Daar het hoofdbureau van politie te Den Haag overgebracht. Het verhoor kon echter niet plaats bobben, aangezien de man zoo overspannen was, dat bij ernstige zenuw aanvallen kreeg. Later is hij op medisch advies naar een gesticht overgebracht, daar bij in een ernstige mate van krank zinnigheid verkeert. EEN MEEVALLERTJE. Negen inwoners van het dorp Nen- glietzen in Brandenburg hebben dezer dagen van bet Nederlandsche gezantschap bericht ontvangen, dat hnn een groote erfenis ten deel is gevallen. In 188S was een lid der familie Klemer naar Ned.-Iodië geëmigreerd, waar bij het tot grooten rijkdom bracht. De negen gelukkigen erven thans elk een bedrag van 250.000 Mark. EEN ONGEWENSCHTE BESLAGLEGGING. Een deurwaarder zoq krachtens gerech telijk vounis een radiotoestel in beslag nemen bij zekere J. C. Meyer in de Baf- fiasstraai te Amsterdam. De deurwaarder was door een politie-agent vergezeld. De heer Meijer woud zich zeer op over dit onverwachte bezoek. Er ontstond een heftige woordenwisseling en bij weigerde bet toestel af te geven. Hij bedreigde zoowel deu agent als den deurwaarder. Plotseling verdween hij naar de ach terkamer en kwam terug met een blinkend voorwerp, dat vermoedelijk een mes is geweest, volgens verklaringen der bnren. Daarmee ging hij dearwaarder en agent te lijf, waarop de agent nit zelfverdediging zijn revolver trok en deze A boot portaal afschoot. De 88-jarige heer Meijer werd io de zijde getroffen en naar het ziekenhuis ge bracht, waar een spoedoperatie plaats vond. Er beslaat geen direct levensgevaar. De buren liepen te hoop en bedreigdea den politie-agent en deu deurwaarder, zoodat men daar met zachten drang ruim baan heeft moeten maken. Het dnarde geruimen tijd eer de gemoederen wareü bedaard. EEN ONTPLOFFING TE ROTTERDAM. Op het opgespoten terrein bij de Mer- wehaven te Rotterdam hadden jongens, die roover en reiziger speelden, een soort vau hol gegraven, dal zij verder met wat planken en oude kleeden hadden gestof feerd. Toen vijf jongens in dat hol zaten, heeft een hunner een lucifer aangestoken en oDmiddelijk daarop is een hevige ont ploffing gevolgd. De ontploffing veroorzaakte een Inideu knal, welke de menschen in de baart deed opschrikken. Zij snelden naar het hol en zagen toen vijf joogeus op handen en voeten uit het hol te voorscbijo kruipeD. Zij wareu alle vijf gewond. Terstond werden politie en geneeskundige dienst gewaar schuwd. Eeo der jongens koD ter plaatse ver bonden worden en daarna naar huis wordeo gebracht. De andere vier werden door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, dat een jongen na bebaudeld te zijn, weer kon verlaten. De andere drie hadden znlke ernstige wonden bekomen, dat zij ter verpleging moesten worden opgenomen. De politie stelde een oüderzoek in Daar de oorzaak. Ais vaststaand mag worden aangenomen, dat moerasgassen nit den opgespoten bodem zich in het hol ver zameld hadden en dat deze door de lucifer zijn ontbrand. De jongens hadden direct bij het bin nenkomen iD het hol wel al eeu vreemde benauwde lucht geroken, maar hieraan geen verdere aandacht besteed. De politie heeft maatregelen geuomen, waardoor bet hol thans met meer binnen te dringen is. DE ONDERZEEBOOT K 17 UIT HEx ROER GELOOPEN. Donderdagmiddag is de onderzee boot K. 17 (commandant luitenant ter zee eerste klasse A. H. I. Kramers) toen zij van een tocht in de haven te Den Helder terugkeerde, hij het bin- nenloopen in vo le vaart op den steiger van deTexelscbe boot geloopen. Deze werd vrijwel geheel vernield en geheel omhoog gedrukt. Een vrachtauto, die zich juist op den steiger bevond kon nog bijtijds in veiligheid worden gebracht. Het onheil is ontstaan door hel onklaar raken van het roer. De onderzeeboot zit stevig in de planken van den steiger vast en kan uit eigen kracht niet vrij komen. De sleepboot Drenthe van het bureau Weismuller heeft het vaartuig vlot welen te brengen. Een gelukkig toeval mag het worden genoemd, dat de Texelsche boot niet aan den steiger gemeerd was, daar de onderzeeër dan deze zou hebben geramd. DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Woensdagavond begaf ds. Kossen te Velsen zich met zijn zoon en een dame naar de halte Driehuis-Wester- veld. Na een kaartje te hebben ge- gekocht, bemerkte hij dat de trein, welken men wilde nemen, uit de richting Velsen komend, reeds vlak hij was. Ds. K. vreezend den trein niet te zullen halen, lilde daarom het afsluithek reeds op terwijl een sneltrein uit de richting Haarlem in aantocht was. Dezen laatsten zag ds. K. niet. Het gevolg was, dat hij door den sneltrein werd aangereden. Ds. K. is per ziekenauto naar hetSt. Antonius-ziekenhuis gebracht, waar hij 's nachts aan de gevolgen is overleden. HET VERDWENEN PAKKET DIAMANTEN. Reuter meldt aan de N. Rott. Crt. uit Antwerpen dat een inspecteur der Weensche politie, in samenwer king met de Antwerpsche politie, een onderzoek te Antwerpen heeft inge steld naar aanleiding van de ver dwijning van een pakket diamanten, dat van Amsterdam naar Weenen was verzonden. In deze zaak was te Amsterdam een Antwerpsche juwee lenhandelaar aangehouden. Het onderzoek te Antwerpen had tot resultaat dat een Hongaar, zekere B., is gearresteerd, die op verzoek van de Nederlandsche justitie zal worden uitgeleverd. RELLETJES TE AMSTERDAM. Woensdagavond verzamelde zich op de Noordermarkt te Amsterdam een groep mannen en opgeschoten jongens, om een demonstratie te houden in de straten vandeJordaan tegen het fascisme. De groep groeide weldra tot een paar honderd man aan. Eenige pulitie-agenten volgden de demonstranten en stelden het bureau Raampoort van een en ander op de hoogte. De demonstranten waren ondertusschen in de Bloem- straat en Egelantierstraat gekomen en hielden daar spreekkoren. Van het bureau Raampoort rukte een politie-auto met manschappen uit, terwijl ook vier politieruiters ter versterking werd gezonden. Ter hoogte van de Egelantierstraat voerde de politie met sabel en gummistok eenige charges uit. In de Maagde- lievenstraat werd met steenen naar de agenten gegooid. Een agent is door eenige mannen aangevallen. Tegen 10 uur trok de politie zich terug naar het posthuis Westerstraat; tot iaat in den avond bleef het in de straten en steegjes van de Jordaan rumoerig. In verband met een vergadering van de N. S. B. in café De Pool aan het Damrak speciaal voor arbei ders uitgeschreven had de politie ook in deze omgeving extra maat regelen genomen. Daar is echter alles vrij rustig gebleven. SPORT. Tholen. Zaterdag j.1. speelde onze voetbalvereeniging, in verhand met haar 5-jarig bestaan, jubiieumwed- strijden. Als tegenpartij waren geko zen de sterkste spelers van de 1ste elftallen van H.D.S. van St. Annaland en S.V.C. van St. Maartensdijk tegen T.V.V. I, en de minder sterke spelers van deze 1ste elftallen tegen T.V.V.II. Laatsgenoemde wedstrijd werd eerst gespeeld en begon om half vier. T.V.V. II wint de toss en verkiest met de vrij sterke wind mee te spelen. Er ontwik keld zich dadelij k een mooien strijd. Bij een vergissing in de ver dediging van de Combinatie, krijgt de middenvoor van T.V.V. den hal te pakken en plaatst in het doel, 10. Even voor de rust benut de mid denvoor weer een kans en maakt er 20 van. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust komt de Combinatie meer opzetten, doch weer is het de middenvoor van T.V.V. die er 30 van maakt. Even later maakt de rechts buiten van de Combinatie er met een hard schot 31 van. Enkele mi nuten voor het einde weet de mid denvoor van de Combinatie den bal in het doel te plaatsen, 32. Met deze stand komt het einde. Dadelijk komen nu de andere elf tallen op het veld. De spelers ver zamelen zich op het middenveld en de aanvoerder der Combinatie, dhr. J.A. Heijboer van H.D.S., biedt den aanvoerder van T. V. V. een mooien bloemenmand aan, en spreekt de beste wenschen uit voor de vereeniging T.V.V. De aanvoerder van T.V.V., J. Berrevoets dankt de aanvoerder voor de gesproken woorden, en weidt dan ook nog enkele woorden in verhand met het 5-jarig bestaan. De toss wordt door T.V.V. gewon nen en nu wordt tégen den wind gespeeld. Ook deze wedstrijd ken merkte zich door mooi spel. Nadat heide doelverdedigers aan het werk zijn geweest, komt T.V.V. iets in de meerderheid, en uit een voorzet van links, maakt de middenvoor van T.V.V. een mooi doelpunt. De Combinatie houdt echter stand en weet door de linksbuiten gelijk te maken. Met deze stand komt de rust. Na de rust is T. V. V. dadelijk in de meerderheid en de middenvoor maakt er al spoedig 21 van. De verdediging van de Combinatie is echter nu sterker, want een paar spelers zijn van plaats verwisseld en deze houdt goed stand. Na een on verwachte aanval van de Combinatie krijgt de rechtsbuiten de bal te pakken en met een hard en zuiver schot, maakt hij de stand weer gelijk. Deze stand wordt gehouden tot 20 minuten voor het einde; dan komt er een inzinking bij de Combinatie. In deze 20 minuten weet T.V.V. nog 3 maal te doelpunten: 2 maal door de links binnen en 1 maal door de linksbuiten, zoodat met 52 deze wedstrijd door T.V.V. gewonnen werdt. Na deze wedstrijden was er nog een gezellige koffietafel, in de za; van Mej. Wed. Hoek, aangeboden aa alle spelers door de jubileerende ve eeniging. Daar was het zeer gezelli en allen keerden hoogst voldaa huiswaarts. 'Stavenisse. Voetbal. Op 2de Paasei dag speelde S.V.V. een vriendschap pelijke wedstrijd tegen T.T.C. (Tholea Uitslag 1in voordeel T.T.C. Oud-Vossemeer. Voetbal. O. V. C, en R. B. C. te Roosendaal (comb. 1 e 2), uitslag 12 in voordeel R. B. Een mooi spel werd gespeeld. In de rij der indirecte bestrijdings middelen der tuberculose nemen di gymnastiek waartoe ook zwemmei moet worden gerekend en he openluchtspel een voorname plaat in. H-hld BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 30 Maart5 Apti Geboren: Jacoba Helena en Comeli Jan dochter en zoon van J. Overbeek en T. M. Kegge. Levenloos aangegeven kind van Chij Moeliker en van J. P. Slager, Gem. ST. ANNALAND over Maart 1984» Geboren Janna, d. v. A. van Vossei e. v. J. van der Jagt. Dina Willemina, d. C. G. Goedegebuure e. D. Borgers Maria, d. v. I. de Witte e. v. A. van 'i Hot. Pieter Jobannis, z. v. J. Ganter e. v A. Rijnberg. Overleden: Johannes Elenbaas, 62 j, echtg. van J. Gelnk, eerder wednwn. van M. vau den Boogaart. Cornelia Pieternella van Oeveren, 85 j. wed. van M. Lenne, Gehuwd: H. JeroenBe, 24 j. jm. vao Oud- Vossemeer en E. S. van den Boo gaart, 22 j. jd. J. Ridderhot38 j., weduwn, en J. Goedegebunie 31 j. jd. van Stave- uisse. 1 PUBLICATIËN. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat het verzoek van H. I. Sioutjesdijk alhier om in perceel kadastraal bekend in Sectie F, no. 1924 een brood bakkerij te mogen oprichten door ben is toe ges taau. Tholen, 6 April 1934. KERKNIEUWS. Oud-Vossemeer. Dinsdagavond kwam bij den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk bei bericht dal de beroepeD predikant ds. J. Ronge te Hoog-Blokland voor hei beroep naar onze gemeente had bedankt. Zaterdag te voren was de termijn van bealissiug reeds verloopen. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Haan en nam. 2 uur ds. Wolfeusberger. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur dr. Vellenaar. Gerei.Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en's avond» 6 uur leeskerk. Vrije Ger Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en avonds 6 uur leeskerk, Ned. Protestantenbond afd. Tholen Zondagavond half zes ds. Burger Ned. Herv. Pred. te Bergen op Zoom. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. Kraaij. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 uur dhr de Vries eu 's avonds 6 uur leeskerk. Geref. Gem. voorm. 9,30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPEN 1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. de Haan. Doopbed. Ger. Gem voorm. 9.30, nam. 2 en avond» 6 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. de Bres. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Moerman. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en s avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds Kraay. (Doopbed.) en nam. 2 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en'«avonds 5.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Bres en nam. 2 uur leeskerk. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 nar 's avonds 6 uur leeskerk. MARKTBERICHTEN THOLEN, 6 April 1984. Boereuboter f 0.75 per pond. Roomboter f 0.80 Omzetbelasting inbegrepen. Eieren f 2.20 per 100. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Mrt-April Graden C. Zaterdag 81 6, Zondag 1 6,2 Maandag 2 7, Dinsdag 8 7,8 Woensdag 4 8, Donderdag 5 8, Vrjjdag 6 8,2

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1934 | | pagina 3