vooruwzaaK. QgpIfNCD Verkooping te Tholen. Extra aanbieding. Joh. Beukelaar, ISDE/\DVERTENTIE is het te hopen dat de politie de(n) dader(s) spoedig te pakken krijgt. Door het bestuur.der waterkee- ringvan het Gal. Wat. Scherpenisse werd op 20 Februari aanbesteed de vernieuwing en het onderhoud der werken aan de waterkeering dienst 1934/35. Inschrijvers waren Sliedrechtsche Beton mij. vh. P. Vol- ker, Sliedrecht f 12300. J. den Ouden en M. de Voogd, Scharend ij ke 1' 12075. M. Mathijse, Brouwershaven f 12000. P. Andriesse, Walsoorden f12000. J. de Maagd, llontenisse f11900. M v. d. Velde, Bruinisse f11860. L. v. Popering, id. f 11819. S. Polderman, St-Maartensd. 1 11570. Alf. Warrens en Kint, Ossenisse 111538. G. Bolier Gz., Scherpenisse f11300. M. Andriesse, id. f 11280. A. v. d. Werll', St-Maartensdijk f11200 ST. MAARTENSDIJK. Op Maandag 19 Febr. jldes avonds 7 uur hield de Groene Kruisvereeniging alhier, in de herberg van den lieer P. v. I waarden, haar jaarlij ksche algemeene ledenvergadering, ouder voorzitter schap van den heer B. J. van Oost. Slechts 36 leden waren ter verga dering tegenwoordig. Bij de opening deelde de voorzitter mede dat het ledental over het afgeloopen jaar met 81 is gestegen en thans 666 bedraagt, zoodat nog slechts enkelen ontbreken om te kunnen zeggen, ieder is lid van het Groene Kruis. De groote uitbreiding van het ledental is te danken aan zuster Vellekoop en den penningmeester dhr. Anlh. L. Hage, die daarvoor den boer zijn opgegaan. Rekening en verantwoording 1933 en begrooting '1934 werden met alg. st. goedgekeurd en vastgesteld. Hierna werden de aftredende bestuursleden de bh. B. J. van Oost, G. M. Quak- kelaar en G. Kwaak met bijna alg. st. herbenoemd. Vervolgens hield de secretaris dr. J. Tazelaar een cause rie over verzekering voor ziekenhuis- verpleging, zulks op verzoek van enkele leden. Naar aanleiding hiervan ontsponnen zich vele discussies. Het Groene Kruis mag een dergelijke verzekering echter niet voor haar rekening nemen, zulks dient door een aparte vereeniging te geschieden, De voorz. de vergadering sluitende, deelde mede dat het Be tuur met moed het nieuwe jaar begonnen is, dank zij de groote gemeenschapszin der leden. Donderdag jl. 's avonds 7 uur werd in de zaal van den heer Ne- llsse door notaris Meuleuberg alhier voor den heer M. G. Steendijk van Stavenisse in een zitting een perceel weiland verkocht, liggende in polder Oudeland, groot ruim 5 gemeten. Kooper werd de heer A. de Wilde J.Jz. voor f509 per gemet. STAVEN1SSE. Zooals reeds in het kort is gemeld, hield de afd. „Slave- nisse" van de schippersvereeniging Schutlevaer alhier Donderdagavond 11. in het cale Steendijk hare 23e jaar vergadering. Door de ongesteldheid van den voorz. dhr A. G. van Yssel- dijk, werd het presidium waargeno men door het bestuurslid dhrBuijze Deze herdacht in zijn openingsrede de beide door den dood aan de zijnen en de ald. ontvallen leden nl. de bh. C. L. Potappel en M. J. Hoek. Hij verzocht den aanwezigen een oogen- blik hun nagedachtenis, staande, in alle stilte te herdenken, hoopte op een spoedige beterschap van den voorz. wenschte, dat de algemeene toestand spoedig in aller belang zou verbeteren, en riep de hulpende me dewerking in van de leden op deze vergadering, waarop hij deze opende. Er waren 57 leden aanwezig. Dhr S. Stoel werd verzocht heden avond een en ander van de verslagen voor te lezen, waaraan deze volgaarne voldeed. Eerst kwamen ter tafel de notulen der vorige alg. verg. en het jaarverslag over 1933 van de secre taris dhr E. H. Roozemond. Beide werden onder dankzegging aan den secret. en aan dhr Stoel, goedgekeurd en vastgesteld. De diverse ingekomen stukken wer den voor notificatie aangenomen. De verschillende ingediende voorstellen voor de alg. verg. te Enk hu ij zen werden aldaar alle aangenomen en op bijna alle was resultaat verkregen. Als afgev. naar die alg. verg. waren geweest de hh. A. L. DaneenC. van Ysseldijk, die een prachtig van bnmor tintelend verslag daarvan hadden in gezonden. Hun werd onder applaus hiervoor dank betuigd. De rekening en verantwoording over 1933 was te voren nagezien door de leden M. van Zuijen, A. Hoek en M. Leune. Alles was keurig in orde bevonden. De inkomsten had den bedragen f265.86 en de uitgaven f 155.55, zoodat er een saldo was van f 110.31. Niemand had er eenige op- of aanmerkingen op zoodat die reke ning werd goedgekeurd en vastgesteld op bovengenoemde bedragen, onder dankzegging aan den penningm. dhr E. H. Roozemond en aan de leden der contróle commissie. De hh. A. G. Ysseldijk en J. Moer land werden als bestuurslid herkozen. Het bestuur deed het voorstel om naar de eerstvolgende alg. verg. te Meppel dit jaar geeu afgevaardigden te zenden. Daardoor kan de kas wat beter worden, ook met het oog op het in 1936 eenigzins feestelijk te her denken 25-jarig bestaan der afdeeling afgezien nog van de groote reis naar Meppel. Het lid Stoel stelde evenwel voor, in deze zaak een afwachtende houding aan te nemen, want, mochten er zich onvoorziene omstandigheden voor doen, waardoor een afvaardiging van een of meer leden gewenscht was, dart zou men in deze nog van plan kunnen veranderen. 9 147 43393 Aan het bestuur werd machtiging verleend, om in deze zaak naar om standigheden te handelen. Een kleine versnappering werd den tegenwoor- digen daarna aangeboden. Bij de omvraag werden de volgende posten ter tafel gebracht. De bebakening van de haven teSt. Annaland, aan den oostkant, het leg gen van tonnen in de liavëh te Tholen aan de Stinkenwelle, gelegenheid te geven aan de schepen, bij zwaren ijsgang, te Vreeswijk niet buiten te moeten blijven liggen, maar hun ge legenheid te geven tijdig te kunnen opschutten, het plaatsen van een ol meer betere en groote steigertjes in de vluchtbaven bij Bruinisse, het niet verlichte bruggetje over het kanaaltje bij Sas van Gent, het leggen vaneen paar gasboeien in het Slaak, het aan dringen om voorschutting iu het al gemeen te doen vervallen, de kwestie van het abonneeren van havengeld alhier (6 of 8 reizen), verbetering te brengen in de vluchtbaven bij Dinte- loord, ten einde alzoo bij zwaren storm veiliger te kunuen liggen. Al deze onderwerpen zullen Ier plaatse worden ingediend. Het lid Stoel wenschte, dat alle leden, die achterstallig zijn in de be taling van contributie, als lid zullen geschrapt worden. Aangenomen. Daarna werd bij loting aan elk der aanwezigen een grootere of kleinere verrassing verschaft, wat na een toe spraak van den voorz. aan elk werd overhandigd. De lachspieren kwamen hierbij nog alom in werking. Daar mee was de gezellige en drukke ver gadering afgeloopen. De voorz. dankte allen, die het hem dien avond zoo gemakkelijk en aangenaam hacden gemaakt, deze vergadering te leiden. Hij uitte de beste wenschen voor een spoedig herstel van den voorzitter, dankte de bestuursleden voor hun medewerking en verder allen, die in deze werkzaam zijn geweest en hoopte op een spoe dig herstel voor de welvaart, dus ook voor de schipperij. Dhr Stoel dankte dhr Buijze voor zijn aangename en goede leiding dezer vergadering op zijn reeds hoog ge vorderden leeftijd, waarvoor de heer Buijze zijn bartel ij ken dank betuigde. Daarna sluiting. Inde vacature als Raadslid alhier tengevolge van het vertrek van den heer M. C. van Oudenaarde, was aangewezen als zijn opvolger op de lijst, de heer Joh. Leune. Deze heeft er evenwel voor bedankt, en nu is zijn opvolger dhr. Marts. Suurland. ST. ANNALAND. Voor rekening van de coöperatieve kolenvereeniging „Ons Belang" alhier werd aanbesteed het vervoer door de gemeente, van een scheepslading stuk- en eierkolen. Laagste inschrijver P. Goedegebuure Czn. voor f5.de 100 H.L. OUD- VOS8EMEEB. Diusdagasood werd in de O.L. School eeu vergadering ge houden van deü B.V.L., waarbij twee films werden veitoood de huldiging van H. M. de Koniogio op 9 Sept. jl. in het stadion te Amsterdam en de Landdag te Hulst, die een prachtigen indruk maakten. De heer Liernoes, serelarie van het Zeeowsch Verband bracbt op duidelijke wijze naar voren de beieekeuis van 't Oranjehuis voor ons land door den loop der tijden, daarbij waarschuwende tegeu alles wat tracht verdeeldheid te brengen in de gelederen vaD ons volk, terwijl de B. V. L. paraat moet zijn, indien het Oraojehais wordt bedreigd. Overste Bierman, commandant van 't Zeenwech Verbond nam daarna het woord en besprak mede in het belaDg van de B. V. L. over aansluiting van allen die er bij behooreo. Dhr Hamer dankte de genoemde Heeren voor de uitstekende woorden hier gesproken en voor de vertoonde films, er nog op wijzeude dat deze vergadering de laatste was, die hij wegens vertrek nit de Ge meente zon kannen bijwonen. Er sloten zich drie nieawe leden aan. Hat was eeu succesvolle avond. Naar ons wordt medegedeeld is de heer L. A. Ampt Ampt, C.D«. alhier benoemd tot controleur van de Rundvee- en Varkeoscentrale voor het eiland Tholen eo St. PhilipHand. EEN SCHILDPAD. Aan de vischmarkt te Rotterdam is door eeu Goereeschen schipper een schildpad van ca. 50 K.G. aangevoerd. Een verwonderlijke vangst. VOERMAN 'GEDOOD. Donderdag heeft te Hummelo een ernstig ongeval plaats gehad, dat den 26-jarigen ongehuwden voerman D. H. uit VVehl, het leven heeft gekost. H. was met een tweeden voerman aan het opladen van gevelde boomen. Bij het laden was een der boomen op de tramrails terechtgekomen, kort voor het oogenblik, dat een goede rentrein uit de richting Zutphen ar riveerde. Toen hij den trein hoorde naderen, liep de kameraad van H. dezen ter waarschuwing tegemoet. Ondanks krachtig remmen slaagde de machinist er echter niet in de tram tijdig tot stilstand te brengen, zoodat de machine tegen den boom opreed. Ongelukkigerwijze stond II. juist aan het andere einde van den boom, die aan het rollen ging, met het droevige gevolg, dat H. eronder raakte en vele meters werd meege sleurd. Zijn lichaam werd daarbij totaal verminkt. EEN ERFENIS-KWESTIE. De Probate Gourt te Londen (de afdeeling van het gerecht, dat zich bezig houdt met de rechtsgeldigheid van testamenten) begon gisteren met de behandeling van de zaak betref fende het testament vau John Campbei Scotsman. De heer Scotsman maakte fortuin met zaken in Nederlandsch Oost-Indiê. Hij huwde met een Nederlandsche vrouw en werd lid van den Volksraad. Hij overleed in December 1932 en liet een-vermogen na van ongeveer een kwart millioen pond sterling. De aanklaagster was Laura Ida van de Weg uit Deu Haag, zijn vroegere particuliere secretaresse. Zij ver klaarde, dat zij aanspraak heeft op een jaarlijksche rente van f3000 vol gens een testament van 1927 en dat een later testament gedateerd 1932 niet van kracht is. Als tegenpartij treden de weduwe en de trustees, genoemd in het testament, op. AANKLACHT TEGEN EEN SLAGER. Het gemeentebestuur van Oss heeft volgens het Hbl. bij de Justitie een aanklacht ingediend tegen den slager A. Roelofsen te Rotter dam, die in een openbare vergade ring van de Slagerscorporatie van de N. S. B. te Rotterdam op Dinsdag 13 Febr. 11. o. a. gezegd zou hebhen, dat het gemeentebestuur van Oss een keurmeester heeft weggewerkt, omdat deze niet bereid was den heer Van Zwanenberg te bevöordeelen en in strijd met zijn plicht te handelen. LAGE PRIJZEN. Men schrijft uit Friesland aan de N.R.Ct. Dezer dagen is in 't Meer bij Heeren veen een boerderijtje met 25 H.A. best land publiek verkocht. Het pand is gunstig gelegen aan spoor- en tramweg, aan kanaal en wijken en werd ruim 13 jaar geleden gekocht voor f 12.090. De nieuwe eigenaar vergrootte den stal nog met 14 stuks rundvee, waarmede ook nog een uitgaaf van een kleine duizend gulden gemoeid was. De totale opbrengst was.... f3900. Op het pand rust een eerste hypotheek van [f6000, de helft van de vroegere koopsom. Het pand werd gekocht door een gaardenier in 't Mees die het weiland zal pogen te verhuren. KIND IN DE WIEG VERBRAND. Door een noodlottig toeval is het wiegje waarin het drie maanden oude kindje van den heer H. Ie Ooisterwijk was gelegen, in brand geraakt. Het kindje, dat ernstige brandwonden had gekregen is in het ziekenhuis overleden. AMSTERDAMSCH KOOPMAN VEROORDEELD. De rechtbank te Londen heeft den Nederlandschen koopman J. R. v. R., die er van beschuldigd was, een on ware declaratie bij de douane te hebben ingediend ten aanzien van ingevoerde goederen, veroordeeld tot een boete van 720 pd. De koopman werd tevens veroor- deelk in de kosten, die 30 guinea's bedroegen. LANDBOUW EN VEETEELT. Oud-Vostemeer. Vergadering dei land bouw vereeniging „Oud-Vossemeer" in de zaal vau dbr E. H. Verhees. Opkomst kon beter geweest zijn, daar aanwezig waren ongeveer 25 belanghebbenden. Nadat de voorzitter der vereeniging dhr Cl. W. Snijder, de aauwezigeu welkom bad ge beten, gal hij het woord aan dbr Dekker, voorz. der Zeenwscbe Rundvee- en Var- keusceutrale, die eeu rede hield, waarin een stok gescbtedeuis der Nederlandsche landbouw werd bebaudeld en waarna bij toehchte de oorzaak tot den bnidigeu crisis. Daarna besprak bij de verschillende crisis-wetten. De uitvoering van de Z.V.C. eu de C.R.C. werd door hem op onder houdende wijze bebaodeld. Hij besloot zijn rede met op te wekkeo aao de uitvoering der crissismaatregeleo mede te werken, zooveel als in ieders vermogen ie. Dhr Kloinpe vau Tboleu, secretar.s der Z.L. M. Kring Tholen, wekte de aanwezigen, die nog geeu lid waren van de Z.L.M. op dit te wordeu. Enkelen stelden eenige vragen, die dbr Dekker beantwoordde. Verder sluiting door den voorzitter. RECHTZAKEN. ARR. RECHTBANK TE BREDA. Uitspraak van Maandag 19 Febr. NIET DRONKEN GEWEEST? Da^veebaudelaar A. B. uit Scherpenisse tegen wien voor de Arr, Rechtbauk te Breda 8 dagen priocipieele hechtenis was geëiscbt met ïutrekking van bet rijbewijs gedureude 1 jaar, werd Maandag wegens overtrediug der Motor- eo Rijwielwet veroordeeld tot 150 boete sobs. 80 d. hechtenis. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. NIEUWE AANSLUITINGEN. C. J. de Jouge, Oud-Vossemeerschepoort Tholen, Steenkolenhandel no. 98. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN, van 16—22 Febr GeborenFrans Johannes, z. v. P. M. Hoogerheide en van F. IJzerman. SPORT. Tholen. Voetbal. Voor de competitie werd Zaterdag j. 1. gespeeld T.V.V. I D.E.V.U. 1 van Scherpenisse werd gewonnen door T.V.V. met 5—2. Rust 4—0. KERKNIEUWS. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Haan en nam. 2 uur ds. Wolfensberger. Collecte voor do Kerk. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 uur dr. Veltenaar. Gerei. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en's avonds 6 uur leeskerk. Vrije Ger Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Baaij. Ned- Protestantenbond afd. Tholen GEEN DIENST POORTVLIET. Ned. Berv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk uam. 2 uur ds. Kraaij. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 u en 's avonds 6 uur ds. Datema te Drieberg Geref. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leesker en nam. 2 uur ds. de Haan. Beide beurten coll. brandstoffen. Ger. Gem voorm. 9.30, nam. 2 en avon 6 uur leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leesker en nam. 2 uur ds. de Bres. STAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uu ds. Moerman j c Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam.2cie b avonds 5.30 uur leeskerk. ST. ANNALAND. i Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Kraaj eu nam. 2 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 'b avond 5.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds, de Brei [j en nam. 2 nur leeskerk. Collecte Ziekenfonds. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 6 urn ds. Vreogdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 uar s avonds 6 uur leeskerk. Maandag 26 Febr. 's avonds 6.30 ds. Booue MARKTBERICHTEN THOLEN, 28 Febr. 1984. Roomboter t 0.82 Boerenboter f0.77 per pond. inclasiet belasting, Eieren f 2.80 per 100. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen. Febr Graden C. Zaterdag 17 3, Zondag 18 3,2 Maandag 19 3,2 Dinsdag 20 8,2 Woensdag 21 3,2 Donderdag 22 3,3 Vriidae 23 4, Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal, ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen den Heer JOHS. SCHUT Czn. en diens echtgenoote, op Zaterdag 3 Maart 1934, 's avonds 7 uur in de herberg van Mejufïr. Wed. M. J. Hoek, in het openbaar verkoopen I. Een huis met erf aan de Vischstraat, groot 80 cen tiaren. Verhuurd per week aan J. van der Stel. II. Een huis met erf aldaar, groot 48 centiaren. Dadelijk te aanvaarden. 30 43404 Breikatoen in verschillende kleuren per ons knot 30 cent, Ongebleekt per ons knot 20 cent. Gekleurd garen per klos 10 cent. Handgaren No. 12 per klos 12 cent. Machinegaren No. 36 per klos 43405 23 20 cent. j Brugstraat, Thelen.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1934 | | pagina 3