Tweede Blad. 5 v Wan Vrijdag \7 November 1933. ibb GEMEENT! RAAD. Vervolg gemeenten aasversjai- ;an holen van 8 Nov. -iv. en W. stellen voor om aan de chietvereeniging wederom in gebruik geven het lokaal van de U.L.O. chool voor het houden van hun efeningen voor f 15 per jaar. Dhr Overbeeke had een andere dflank verwacht. Alle bestaande ver enigingen zijn tegen eind December angezegd dat ze geen recht meer lebben op de lokalen van de school im daar gebruik van te maken. Nu lad spr. verwacht dat hier ook een fwijzende beschikking zou zijn voor- ;esteld. Waarom tegenover de schiet- 'ereeniging een andere houding dan egenover de andere vereenigingen, aar spr. de schietvereeniging de ninst ideale vereeniging vindt. Hij s er dan ook tegen. De voorz. antwoordt dat in de lo- ;alen van de openb school wordt ewoon onderwijs gegeven en op ezen grond is besloten het gebruik 3 lokalen niet meer te hand- laven. De schietver. houdt gewoon lefeningen in het gymnastieklokaal :r in ze vraagt het op dezelfde voor- 5 o vaarden als het vorig jaar en spr. neent dat er geen bezwaar bestaat. Dhr Overbeeke spreekt, niet meer iver het vorig jaar. Alle vereer.igin- ;en moesten uit de school en nu zou dt lij de schietver. ook uit het nymnas- ieklokaal willen houden. Met 6 tegen 1 st. wordt het voor tel van B. en W. aangenomen. Tegen j Jlhr Overbeeke. B. en W. stellen voor om aan de b ichool voor Hand- en Bouw umdig j|,l Teekenen een bedrag van i 150 te [0( ;even volgens het concept zoo ds dat ;er inzage heeft gelegen. Dhr Overbeeke vraagt of dat; vol- "èJ loende is, nu er f100 van de' sub sidie is afgegaan. De voorz. antwoordt dat dit gedaan is in overleg met het bestuur van die school en dat ging er mee ac- coord. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. B. en W. stellen voor om de op centen van de grondbelasting te brengen van 60 op 80 opcenten. Dhr Overbeeke vindt hel jammer dat dit moet gebeuren. Want het drukt weer op hen die het minst kunnen betalen. Met alg. stemmen wordt hiertoe besloten. B. en W. stellen voor om de heffing van rechten voor de reiningsdienst te wijzigen, overeenkomstig het con cept zoodat ter inzage heeft gelegen. Een discussie over wie dat moet betalen, de eigenaars van de woningen of de huurders. Ten slotte wordt be sloten dat de bewoner van het pand zal betalen voor het tonnenstelsel en het andere blijlt voor de eigenaars Dhr Wagenaar vraagt nog of de bedoeling is dat ieder woning riool belasting betaald. Want hij weet wijken waar drie of vier huizen op een aansluiting zijn verbonden. De Voorz antwoordt dat elk pand moet betalen. Met alg. st. wordt de verordening en de heffing vastgesteld, zoodat in het vervolg moet betaald worden f5.20 per jaar voor het tonnenstelsel f 1.voor een aansluiting op het riool f'10 voor closet en f5 vooreen karrevracht bij het ruimen Van privaatputten. Nu komt aan de orde vaststelling van de gemeentebegrooting voor 1934. De Voorz. zegt de soberheid is be tracht en de begrooting is sluitend gemaakt zonder buitengewone dingen van ingrijpenden aard. De begrooting sluit in ontvang en uitgaaf op t 168618.52 met een post van onverzien van 13144. voordegewonedienst,ende k:\pitaaldienstinontvang en uitgaaf op I' 36849.40 Spr. zegt verder dat nog een le1 'ijk ding is de circulaire die pas van den Minister isingekonaendatde kosten voor werkverschaffing voortaan ge dragen moeten worden uil de gewone middelen. Daarom zullen B. en W. gedwongen zijn binnen niet te langen tijd wijzigingen in te dienen. Spr gaat nu over tot behandeling van bet rapport van de commissie en zal punt voor punt beantwoorden. De commissie stelt de vraag of invoering van kadegeld niet mogelijk is omreden de inkomsten van de haven achteruitgaan. B. en W. achten invoering van kadegeld niet gewenscht, daar indien men dit zou doen, het tegendeel wel eens bereikt zou kunnen worden. De commissie vraagt dan om het ruimen van privaatputten te verhoogen tot f5 per kar. De Voorz. antwoordt dat juist de nieuwe verordening is aangenomen en met de wenk van de commissie rekening is gehouden. De commissie vraagt of van der Weele zijn gehuurde stukje grond bezoekt over bet schoolplein van de U.L.O, school. De Voorzitter antwoordt dat dit in het huurcontract is opgenomen dat van der Weele zijn hout over het schoolplein mag vervoeren. Dhr Overbeeke is er voor dan bet stukje grond maar op te zeggen daaa het schoolplein veel geruineerd wordt en dit de gemeente meer kost dan de huur die het stukje grond opbrengt. De Voorz. antwoordt dat dit niet meer voor zal komen. Men kan van der Weele dit toch niet beletten. Men kan er echter bij voegen wanneer het weer voorkomt dat het dan af- geloopen is. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. De commissie vraagt of er voor de grond tusschen de Zoutkeet en de woning van Stoffels iets betaald wordt, daar dit nergens vermeld staat. De voorz. antwoord dat ontvangen wordt f20 huur en f 200 havengeld. Dhr Overbeeke vraagt wanneer dit verhuurd is aan Dijkslag. De voorz. antwoordt dat dit niet verhuurd is. Dhr Dekker merkt op dat er nog hoornen op de haven liggen ook. De voorz. weet dit niet, maar hij zal het bij den havenmeester onder zoeken. De commissie vraagt of de post No. 135 niet behoeft te vervallen in ver band met het genomen raadsbesluit dat alle vereenigingen geen gebruik mogen maken van de schoollokalen der O.L.S. De voorz. antwoordt dat voor on derwijsdoeleinden het lokaal blijft en daarom is mej. de Wilde gehandhaafd. Dhr Overbeeke vraagt of dan zang verenigingen ook geen onderwijsdoel hebben. De Voorzitterantwoordt dat dit geen onderwijs is. Dhr Overbeeke meent dat b. en W. dan veranderd zijn, want toen de arbeiderszangvereeniging vergunning heeft gevraagd, is die verleend omdat het onderwijs was. De voorz. merkt op, dat, toen het raadsbesluit is genomen, men er voor was dat ze er allemaal uitgingen, behalve dan vooronders ijsdoeleinden. Hij meent dat de cursus van mej. de Wilde waar sloppen en naaien geleerd wordt, toch wel als onderwijs mag beschouwd worden. Dhr Overbeeke zegt er voor te zijn voor zuivering van de schoollokalen, maar hij zou alles op willen ruimen en schoon schip maken. De voorz. is voor zooveel mogelijk schoon schip maken. Men kan echter een voorstel doen om mej. de Wilde er uit te doen. Dhr Overbeeke doet het voorstel maar het wordt niet ondersteund. Dhr Moelker zegt in de commissie vergadering was daar geer. idee van, hij kan zich er mee vereenigen. Bij de post krankzinnigen vraagt de commissie of de vergoeding door familie gegeven, niet wat verhoogd kan worden in het belang van de gemeente. De voorz. antwoordt dat B. en W. f150 alleszins billijk achten. De commissie vraagt, daar 40% van de belooning van de agent der arbeidsbemiddeling f 240 is, of f 60 op de begrooting wel juist is. De voorz. antwoordt dat dit bedrag jnist is. Dan vo'gen de uitgaven. De commissie zegt dat er in de memorie voorkomt f50 voor diploma. Is dat diploma aanwezig op de sec retarie. De voorz. antwoordt dat B. en W. dit op de begrooting hebben gezet omdat dit in 1934 zal komen. De commissie vraagt of het nood zakelijk is dat de post schrijfloonen gehandhaaft blijft. De voorz. antwoordt dat B. en W. meenden dat deze post niet gemist kan worden. Bij de post onderhoud gemeentehuis meent de commissie dat niet alles onder deze f360 begrepen is. De voorz. antwoordt dat dit het onderhoud van het gemeentehuis is. Dhr Overbeeke zegt dat het veel meer kost. De voorz. begrijpt dat niet. Dhr Overbeeke zegt als dat niet waar is, dan zou hij willen vragen die tijd dal onze gemeentewerkman zijn vrouw helpt, doet de gemeente werkman dat na bezetten tijd. De voorz. antwoordt dat die vrouw is aangenomen op f 4 ol f5 per week en zij moet daarbij hulp hebben en dat doet haar man. Dhr Overbeeke zegt dat hem daar niets van bekend is. De voorz. mert op dat dhr Over beeke daar dan niet bij is geweest. Dhr Overbeeke merkt op dat dit best kan, maar er wordt dan och meer uitgegeven, want hij heeft gezien dat man en vrouw hier samen de vloer aan het boenen waren en dat was midden op deri dag. Spr. vind! die man werkt bij de gemeente en kan niet zijn vrouw helpen. Die vrouw moet dat alleen doen, anders is dat dubbel betalen en daar zijn er meer voor te vinden. De voorz. antwoordt dat er dan een ander aangesteld moet worden. Als men het nu zoo kan schikken, dan behoeft er express geen ander te komen, want dan komt men met de post niet toe. Dhr Overbeeke zegt dat het voor ons niet is uit te maken. Hij wil niet hebben dat iemand voor niéts Werkt. Men kan nu niet uitrekenen wat dit ten volle kost, op deze manier is het ónmogelijk te controleeren. hij vindt het niet juist dat dit zoo gebeurd. Dhr Moelker zegt, in de commissie werd gesproken dat in die f300 niet alle werkzaamheden zijn begrepen en dat het geen goed beeld' beeft. Het was beter als het er vlot opstond. De voorz. zegt, de bedoeling van de commissie is om alles duidelijk te omschrijven De kwestie is dftt B. en W. meenden dat het zoo geen bezwaar kan zijn dat Schot zijn 'vrouw helpt, want zonder hulp gaat het niet. Mocht er hulp bij moeten dan komt er een hoogere post op de be grooting en dan zal het de gemeente

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1933 | | pagina 3