1fUj*rhacclt's Voeder bouwland Waschmachines vai is te geraken, heeft hij ook niet )roken. Wie zou dit dan ook van man hebben verwacht? In ieder ;1 is zijn meening een nieuwe kil rage voor de stelling, dat wij j zullen hebben te behouden, is nooit overbodig dit nog eens deskundigen mond, liefst van tenlandsche zijde, te hooren be- tigen, men kan dan altijd een net gelijk woord voorhouden aan hon J niet willen inzien welk een on stelbaar economisch nadeel Neder- )eh d zou toebrengen aan eigen land volk, zoo het Indié los liet, nu nog allerminst in staat is op eigen ara iken te drijven. ïve lu ook voor buitenlandsche meu- da en contingenteeringsmaatregelen getroffen, heeft de Meubelfabriek te* Mechelen, die een groote anfiort van meubelen naar Nederland een deel van haar fabriek naar aebosendaal verplaatst, de lirma ge- leders Min heeft haar bedrijf ge- itigd in de te Roosendaal bestaande ubelfabriek van de firma Lieshout, eds zijn een deel der materialen, ials werkbanken, te Roosendaal igekomen, einde deze week zullen dertig werklieden hun arbeid ivangen. Men verwacht, dat nog ze lere Belgische firma's op meubel- B )ied een deel van hun bedrijf naar on{ ord-Brabant zullen verplaatsen, idra zij er in geslaagd zijn ge- 3fsr likte fabrieken te vinden, waarnaar nu bezig zijn een onderzoek in te llen. OLEN, 10 November 1933. Vrijdagavond hield Tholens Da- ;s- Mannen en Kinderkoor onder ding van hun Directeur, dhr. Schut te, de zaal van dhr M. J. Hoek een enbare uitvoering. Zooals gewoonlijk was de zaal geheel zet, toen de voorzitter, dhr. J. van sacker de aanwezigen hartelijk ilkom heette. Hierna werd aangevangen met de voering van de verschillende zang- mmers.diegoed werden uitgevoerd. Een bijzonder succes mocht de ippermarsch, door het kinderkoor i gehoore gebracht, oogstenhet ïkje moest worden herhaald. Ver- slding verdient eveneens de so- aansolo in „De Traan" die door J. van Elsacker mooi werd ge- ngen. De pianosolo, „Rapsodie van zt" door mej. Odink op onberispe- ke wijze voorgedragen, werd onder nfemlooze stilte aangehoord en het .verend applaus nadat de laatste coorden waren weggestorven, is 'ai ker een bewijs dat de aanwezigen t mooie stuk hebben gewaardeerd. Iets geheel nieuws alhier was de uziek, gegeven door het Mandoline- izelschap „Appollo" uit Roosendaal, sze vereeniging oogstte veel bijval. Aan het slot sprak de voorz. een arm woord tot mej. H. Odink die vereeniging gaat verlaten. Het ngste lid van het kinderkoor, een lul ichtertje van dhr. M. C. van Elsacker at|Jod mej. Odink namens de vereeni- een bloemstuk aan. Een bijzonder woord van dank viel Vppollo" nog ten deel en ten slotte tnkte spr. allen die aan het wel- agen van dezen avond hadden me dewerkt. Het aanzien van ons stadhuis ieft deze week een verbetering on- Tgaan die een en ander een mooier inzien geeft. De armoedige groene deur met om- jstingis vervallen en hiervoor is in plaats gekomen een deur in blank iken, die een beter aanzien geeft, 'ok de groene luiken zijn veranderd in overeenstemming gebracht met et houtwerk van de deur. Boven de liken is glas in lood aangebracht, de verbetering van den voor- u evel zal langzamerhand door worden egaan. voorzoover de geldmiddelen it mogelijk maken. Maandag 6 Nov. j.1. werd door Bestuur der Ned. Herv. Kerk anbesteed, het maken van 7 stuks ieuwe kerkbanken, ter vervanging an de oude z.g. „schippersbanken". Ingeschreven werd door dhr. J. Bal oor f705.door dhr. L. Blaas voor 530.Gegund aan den laagsten ischrijver. POORTVLIET. Het Bestuur van et waterschap „Poortvliet", heeft na in gehouden openbare aanbesteding, zc iet dempen van de wielen in den Strijenpolder, nabij de z.g. door haak, gegund aan Joh. v. d. Klooster m lhier, voor de inschrijvingssom van 2843. Door het slippen van de fiets, iwam F. S. alhier, leerling van de eekenschool te Tholen, die zich avonds huiswaarts keerend vast- p iield aan de autobus van J. C. Krijger, egen een boom terecht bij het Oud- [Jflerkhof. De fiets werd ernstig beschadigd li ei en de betrokkene kreeg eenige builen op het hoofd. In deze gemeente hebben zich in October gevestigd Gorns. K. Goudzwaard van Voor schoten; H. Verschoor uit flerkingen M. G. van As uit Bruinisse P. G. Polder uit Nieuwe-TongeP. Slager uit Scherpenisse. Er zijn geen personen vertrokken. De heer M. W. Kesteloo alhier, heeft aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Paasch- dijkweg. Voor metselwerk werd ingeschreven door P. J Heijboer voor f917; W. J. Gunter f738; G. K. Krijger f705. Voor timmerwerk door Gebr. van Oost voor f895; B A.Reeders f890; A. D. Elenbaas f890; Iz. YV.Nortier f080. Voor schilderwerk door C. A. Goud zwaard voor f219; J. M. van Zalt- bommel f 180; E. Endhoven f '157. bedaart spoedig met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist 9 140 42959 Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. Het smidswerk wordt door den aanbesteder zelf uitgevoerd. Toen de chauffeur van P. Janse met zijn vrachtauto huiswaarts keerde moest hij plotseling uitwijken voor een rijwiel, zoodat de auto te water raakte. Persoonlijke ongelukken kwa men niet vooi. Met veel moeite werd de auto op het droge gebracht. De matrieele schade viel nog al mee. SGHERPEN1SSE. Volgens staats blad no. 532 is afgekondigd het besluit van den 24sten October 1933 tot schorsing van het besluit van den raad der gemeente Scherpenisse van 31 Juli '1933 strekkende lot aanvulling van art. '164 der algemeene politie verordening dier gemeente. Ter toe lichting diene, dat dit besluit is, het raadsbesluit, waarbij de meerderheid van den gemeenteraad er voor was, dat bij een sterfgeval in de gemeente geen muziek werd gegeven. ST. MAARTENSDIJK. Bij de op Dinsdag 7. Nov. j. 1. gehouden ver kiezing voor een notabel der Ned. Herv. Kerk alhier, behaalde dhr. J. M. Boogert 59 en dhr. J. Chr. van Haaften 44 stemmen, terwijl op ver schillende andere personen enkele stemmen werden uitgebracht. Daar geen enkele candidaat de vereischte meerderheid van stemmen verkreeg, zal er een herstemming worden ge houden tusschen de heeren Boogert en van Haaften. Op Donderdag 15 Nov. a. s. 's avonds ten 6.30 uur zal er in de Ned. Herv. Kerk een propaganda- avond worden gehouden voor de Ned. Herv. Jongelings vereeniging „Calvijn" alhier. Als sprekers zullen optreden Ds. de Bres van St. MaarteusdijkDs. de Haan van Scherpenisse en Ds. Kraaij van St. Annaland. Op Donderdag 16 November a.s. des avonds 8 uur hoopt in de zaal van dhr. van Iwaarden voor het Nuts- departement alhier op te treden de Weleerw. Heer Ds. Kamsteeg uit Gorsel met een bespreking van het bekende werk van Ibsen, „Brand". Ds. Kamsteeg vroeger predikant te Stavenisse is als bekwaam en boeiend spreker dermate bekend dat elke aanbeveling overbodig moet worden geacht. Ieder mag zich verzekerd houden van een aangename en zeer leerzame avond. Ook niet leden zullen dien avond toegang hebben tegen betaling van f 1.voor Heer en Dame f 1.50. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij dhr. Brevet, en voorzoover nog plaatsen beschikbaar zijn, aan den ingang der zaal. STAVENISSE. Door den kantoor houder, dhr. P. Bastiaanse alhier, zijn ingezameld en opgezonden aan de vereen, tot bestrijding der t. b. c. 341 fietsplaatjes. ST. ANNALAND. Voor rekening van de coöperatieve kolenvereeniging „Ons Belang" alhier, is aangevoerd en in lossing gebracht een scheeps lading stuk- en eierkolen. OUD-VOSSEMEER. In de School met den Bijbel is de reeds hierver- melde filmvoorstelling van de stichting „Het Hoogeland" gegeven„Barm hartigheid" en „De Koningin in het Stadion" vormden de hoofdschotel en vielen bijzonder in den smaak. Eerst werd een kindervoorstelling gegeven in den namiddag en des avonds voor volwassenen. Er was in beide voor stellingen zeer groote opkomst. Een en ander stond onder leiding van ds. Vreugdenhil alhier. Vanwege een vertegenwoordiger van het Staatsboschbehecr is onder deze gemeente een inspectie gehouden op de hoornen inzake iepziekte. Naar wordt gemeld zullen dezen winter onder de desbetreffende voorschriften ruim 40 boomen moeten gerooid worden. De vereeniging „De Macht van het Kleine" te Meer en Bosch-Heem stede deelt mede, dat aan contributies werd ontvangen alhier f 63.verder vinden wij vermeld: Tholen f31.65; Poortvliet f9.55; Scherpenisse f 11. St. Maartensdijk f71.60; Stavenisse f 15.St. Philipsland f39.265. Alles overdemaanpen JuniAugustus 1933 voor de Suppletitiekas. In de heden gehouden raads vergadering werd eerst geïnstalleerd het nieuw benoemde raadslid de heer G. van Dienst. Deze legde in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. Benoemd werd tot wethouder de heer A. C. Heijboer met 3 stemmen, terwijl de heer G. van Dienst 2 stem men verkreeg. Afwezig waren de heeren Daane en Mees. Uitvoerig verslag volgende week. RECHTZAKEN. 'T MES. Voor den Politierechter te Breda stond Maaodag o. a. oog terecht de 53-jarige M. v. G., loswerkmao teSt-Maartensdijk, omdat bij op 2 October j'. aldaar zijn collega L. moedwillig met een mes gestoken zon hebben. In den vroegen morgen van dien Maan dag, 't was pas kwartover vijf, kwam het tusschen de twee St. Maartendijkers al tot 'n treffen, omdat de een bij oogelak per hels tegen den ander aaureed. En thaDs stonden zij samen te Br-da voor den Politierechter, v. G. als verdachte met een verdediger, mr. Wolfensberger uit Tboleo, H. als getuige met eeu doeR verontwaardiging over 't gebeurde, en niet op z'n mondje gev-llenl v. G. voelde zich dien ochtend dooi z'u buur bedreigd mei 'o gesloten knip mes, doch dit verweer werd door den Off. van Justitie niet aanvaard, waarop er tegen den messenheld 2 maanden gt- vaogeoisstraf werd geëiecht, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Mr. Wolfensberger uit Tholen meende dat zijn chëut uit noodweer optrad, bracht eenige verzachtende omstandigheden naar voren en bepleitte outslag van rechtsver volging. De Politierechter daarna uitspraak doende gaf M. v. G. wegens mishandeling, in verband met die gnnstige antecedenten, 2 maanden voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd eu veroordeelde deu man tevens tot betaling der door H. gevraagde schade vergoeding van f6.Welke strsf werd aanvaard. ARR. RECHTBANK TE BREDA. Zitting van Donderdag 9 November 1933. •n AANRIJDING. Voor de arr. rechtbank te Breda stond Donderdag o. a. in hooger beroep van een vonnis vaa den Kantonrechter te Tholen te recht de handelsreiziger J. C. M. uit Mid delburg. Deze, bestuurder van een auto, was beboet met f 6 subs. 6 d. hechtenis wegens het nemen van een te groote bocht op den Molenweg te Sint Maartensdijk bij de Derde Dijk, op 27 October 1932, tengevolge waar- vau er een aanrijding ontstond met den wagen van den commissionnair M. J. L. oit Stave nisse. Deze werd 't eerst als getuige gehoord en gaf een omstandig verhaal van de aanrijding zijn bumper was wat beschadigd en hij gat don verdachte beslist de schuld ervau. Deze kreeg een ontwrichte vooras en 'n beschadigd wiel, waarvan de herstelling op ruim f70 kwam. 't Uitzicht op den weg was slecht, maar volgens de diverse verklaringen reed M. te hardna de verhooren requireerde do Off. van Justitie tot vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter, maar veroordeeling op andere gronden tot deuzelfden straf. Over 14 dagen zal de rechtbank uitspraak doen. VKRGEEFSCHE REIS. Wegens stroopenj in den Breedvlietpolder is de winkelier J. M. K. uit Stavenisse door den Kantonrechter te Tholen dd. 6 Februari 1933 gestraft met twee geldboeten, een van f60 en een van f3 subs. 15 eu 3 d. hech tenis. Met mr. v. d. Hoeven, Burgemeester van Tholen als verdediger, twee getuigen en een getuige h. decharge is K. Donderdag naar Breda gegaan om er in hooger beroep zijn zaak behandeld le zien. Alvorens echter de verhooren aanvingen deelde de president der rechtbank mee welk ongeteekend of althans niet tijdig onderteekende stok zich in het dossier bevond. Dit was de officiee'e acte van appèl waarop de handteekening van den grif fier ontbreekt. Mr. v. d. Hoeven meende dat zulks ver oorzaakt is door de langdurige ongesteldheid van den griffier maar vertrouwde daardoor zijn cliënt niet benadeeld te zullen zien in diens recht. De rechtbank, na in raadkamer te zijn geweest, verklaarde den Amb. van 't O. M. in verband mei den gepasseerden termijn niet ontvankelijk in zijn appèl, zoodat dit hooger beroep te vervallen kwam. 't Zelfde was het geval met de zaak tegen den 27-jarigen boerenknecht I. H. uit Stave nisse, eveneens door Tholen's kantonrechter gestraft met f 60 boete snbs. 15 d. en f3 subs. 3 d. hechtenis wegens overtreding der Jachtwet. H. zoowel als K. zagen dus door het ge beurde hun kans op beroep voorbijgaan buiten hun schuld of die van hun raadsman wareu de slakken niet in orde; ter bevoegder plaatse zal alsnog eeu poging gedaan worden tot herstel er van, maar voorloopig moesten de Tholenaars en Stavenissers onverrichter zake weer naar hun haardsteden terug AUTOBUSMISÈRE. Bij vonnis van 13 Februari 1933 werd door den Kantonrechter te Tholen de chauffeur M. M. uit Stavenisse veroordeeld tot fS. boete subs. S dagen hechtenis omdat deze op 11 Januari op de Lage Markt te Scherpenisse in zijn amo zitplaatsen verhuurde, alihaus te huur heeft aangeboden. M. ging van dit vonnis in hooger beroep zoodat de kwestie Donderdag te Breda voor de arr. rechtbank werd behandeld, waar Mr. A. J- v. d. Hoeven, burg. te Tholen als verdediger M. bijstond. Aiej C. de J. en Mej. G. G. waren als getuigeo aanwezig eD als getuigen a decharge twee andere bewoners van Scherpenisse. Verdachte, sedert eenigen tijd voor zichzelf een taxi-ouderneming drijvend nadat bij in dienst was geweest van den autobnseigenaar K. nam de gewraakte vracht onderweg op tegen een kleine vergoeding naar Tholen Dadat hij mei zyn luxe-auto op eeu stopplaats van de bus K. had gestopt. De twee dames vertelden hoe zij dien dag met M. meereden en ieder 25 ct. betaalden. Get. a decharge J. C. S. winkelier te Scherpenisse maakte ook de tocht naar Tholen mee en vandaar naar Bergen op Zoom, voor welke rit get. fl.betaalde. Verdachte die nog met 'n auto rijdtals hij bestelt wordt, nam toen de menscben onder weg mee omdat hij naar Bergen op Zoom moest tot afhalen van iemand. De Officier van Justitie achtte de schuld van verdachte bewezende man trad ten onrechte op ter concurrentie van den con- sessionaris der aulobuslijn. Met vernietiging van het vonnis van den Kautourechter vorderde de Off. vao Just. wegens overtreding van het z.g. snordersverbod der gemeente Scherpenisse M's veroordeoling tot de zelfde boete nl. f S.sub. 8 dagen hechtenis, met de ernstige waarschuwing aan verdachte niet meer op deze wijze voort te gaan. Mr. v. d. Hoeven achtte de schuld van zijn cliënt niet bewezen en bepleitte diens vrijspraak subs. ontslag van rechtsvervolging. Ook in deze zaak zal de rechtbank over 14 dagen uitspraak doeD. LANDBOUW. Naar verluidt, zal binnenkort een inventarisatie worden gehouden van aardappelen, waarbij telers de hoe veelheden welke reeds verkocht zijn en de namen hunner afnemers, zullen moeten opgeven. KERKNIEUWS. 1HOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9 30 ds. Kraaij en nam. 2 uurds. Wolfensberger. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 30 uur dr. Veltenaar. Gerei.Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en's avonds 6 nur leeskerk. Vrije Ger Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur ds. Baaij. Ned Protestantenbond afd. Tholen Zondagavond half zes d9. J. N. v. d. Heijden Ned. Herv. Pred. te Eindhoven. Woensdag 15 Nov. Dankdag. Ned. Herv. Kerk voorm. en nam da Wolfens berger. Ger. Kerk voorm. en nam. dr. Veltenaar. Geref. Gem. voorm., nam. en 's avonds da. Hofman te Krabbendijke. Vrye Ger. Gem. voorm., nam. en's avonds ds. Baaij. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Bres en nam. 2 uur leeskerk. Dinsdag 14 Nov. 's avonds 6.30 ds. Ooster huis te Emnes Buiten, beroepen pred. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 uur dhr de Vries en 's avonds 6 uur leeskerk. Geref. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. de Haan. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 uur ds. de Bres. 8TAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Moerman Doopsbed. ST. ANNALAND. Ned Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk en nam. 2 nor ds. Kraaij. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. de Haan en nam. 2 uur leeskerk. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 eo 's avonds 6 nor leeskerk. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN ST. MAARTENSDIJK, 9 Nov. 1983 Prijs per 100 K.G. Bmine boonen f 7.50 f 8.50 Schokkers 1®. Maanzaad 18.— „19.— Per 100 K.G. Eigenheimers, witte f 2.f -, blanwe 2.a -• Zeeuwsche bonte 3.-. blauwe 3. Per 60 K.G. Groote uien f 1. Kleine f0.70 Gem. THOLEN 2-9 Nov, GeborenJan, zv. E. de Letter en J. G. Kaat. OndertrouwdJ. Schot en M. M. Baaij beiden te Tholen. Overleden Willem de Rooij 71 j Janna van Dijk, 73j. wed. van Thomas Baak. THOLEN, 10 Nov. 1983. Boerenboter f 0.85 per pond. Roomboter f 0.87 Eieren f 5.50 per 100. Noteering te Middelburg, 2 Nov 1988. Boerenboter (part. prijs) f0.90 (Inplaats van kaarten.) Heden overleed, in den ouderdom van ruim 74 jaar, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader K0RNELIS VAN DER SLIKKE, Secretaris der Zeeuwsche Coöperatie\e Kunstmestfabriek. Haarlem JOZ.J. VAN DER VOORDE VAN DER SLIKKE. Dr. F. P. VAN DER VOORDE. PIET. 27 43002 Wolphaartsdijk, 9 November 1933. De begrafenis zal plaats bebben op Zaterdag 11 November. Vertrek van het sterfhuis te 1 uur. Heden overleed te Wol phaartsdijk onze geachte Broeder, Zwager en Oom de Heer 18 43001 K. VAN DER SLIKKE Pz., in den ouderdom van 74 jaar en 5 maanden. Uit aller naam namens familie, M. VAN DER SLIKKE. Wolphaartsdijk, 9 November 1933. Bij inschrijving te pachten voor I jaar of langer dadelijk ingaande 2 Heet. 14 aren 80 centiaren (5 gemeten 142 roeden) nabij Molenvliet, laatst in pacht geweest bij den heer C. G. Pol derman teTholen,toebehoorende aan Mej. de Wed. J.DEFOUW te St. Maartensdijk. Inschrijvingsbiljetten in te leveren uiterlijk 18 November 1933 ten kantore van Notaris D. van de Velde te Tholen, alwaar de voorwaarden ter inzage liggen. 22 43006 Nutsspaarbank te Tholen. Opgericht 1835. De oudste Spaarinrichtlng te dezer plaatse. Rustend op het fundament van ZEKERHEID EN VEILIGHEID. Rente tot f1500 3,6%, boven f1500.— 3%. 13 43005 Vanaf Maandag vaste dienst op de veiling naar Bergen op Zoom. Beleefd aanbevelend, D. C. SCHOT, Walstraat 20, Tholen 42999 42 Telef. 65 Vanaf heden groote opruiming van alle voorradige DAMES- en KINDERH0EDEN nog plm. 350 voorradig Hinderhoeden vanaf 50 cent. Dames 1 00 Aanbevelend, C. A. VAN SPLUNTER, THOLEN. 14 43004 van teakhout en eikenhout voor handkracht en Electricitiet. ELECTRISCHE WASCH MACHINES VANAF f 57.50. C. H. VAN VLIET, Kuiperij en Wa9chmachinefabriek Blauwehandstraat 2 BERGEN OP ZOOM Wederverkoopera gevraagd. 15 45998

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1933 | | pagina 3