j ASPIREir raa/umt maakt bekend N. V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatscappij. naar Hoogstraat 16. van f329.97. Dbr. Steendijk lichtte eeuige cijfer» der rekening nader foe. Met het uitreiken van kwiiantie's zal in de plaats vtn dhr. Joh. Stootjesdijk dhr. H. Char- pentier worden belast. De begrooting 1932/33 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f SOU.Waar in het vervolg quotum betaald moet worden aan de Mij. en wel fl.per lid werd op voorstel van het bestuur besloten af te zien van het lezen van het periodiek-alleen, flel bestour zal hier op geabonneerd blijven. Over dit voorstel ontspon zich een zeer aangename, discassie. Bet voorstel werd aangenomen met 1 stem tegen. Het aftredende bestuurslid dhr. Meloen werd als zoodanig herkozen. De voorzitter deelde mede dat aanstaande winter voor het departement znllen optreden Ds. Kam steeg uit Gorssel, Dr. v. d. Sleen, Haarlem en Dhr. Jac. van Elsiickker, Rotterdam. Over het doen nitnoodigen van sprekers werd door verschillende aanwezigen ge sproken uiteraard blijft deze aangele- gondeid aan bet bestnnr. Gesproken is ook over de mogelijkheid van stischtiog eener eigen bibliorheek, waarvan echter moest worden afgezien met het oog op de kosten. Met een opwekking tot do leden, een goed gebrnik te maken v n de nieuw aan gekomen bibliotheek, waarin o. ro. „De klop op de deur" en ook voor de vak bibliotheek sloot de voorz. de vergadering. ST. ANNALAND. Een zoontje van M. Rijnberg werd op den Javadijk aangereden door een luxe auto. Hij bekwam slechts een schaafwond aan een zijner beeneD zoodat het ongeval niet van ernstigen aard was. OUD-VÜSSEMEER. Op de Nationale Vakwedstrijd voor bakkers, gebonden te 's Hertogenbosch, is aan den bedrijfslijder der bakkerij van de Wed. J. J. Karohoot alhier, dhr A. Kloef, een eervolle ver melding toegekend voor bitterkoekjes. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR WESTELIJK NOORD-BRABANT. In hare vergaderzaal aau den Dolprat- singel te Breda vergaderde de bovenge noemde Kamer onder leiding van den heer Ir. A. F. J. Beukers. Tot leden der bevrachtingecommissie L werden door de Kamer benoemd de heercn: Ir. A. F. J. Beukers, Breda, plv. J. J. Henteoaar, Roosendaal, P. A. v. Dongen, Raamsdonkveer, plv. F. J. v. d. Reijt, Made, G. W. J. de Graaft', Oad-Voseemeer, plv. Abr. Theunisse, St. Annaland, C. Jansen, Geertruidenberg, plv. L. v. Boekei, Geer- truidenberg, J. A. Neeteson, Dinleloord, plv. J. Koenraadt-v. d. Heijden, Diüte- loord, P. J. Swaans, Oosterhont, plv, M. P. M. v. d. Biggelaar, Roosendaal. De Kamer benoemde tot voorzitter den heer P. A. van Dongen te Raamsdonkveer lid der Commissie. Het reglement voor de BevracbtiDgs- commissie werd vastgesteld. De Kamer hechtte hare goedkeuring aau het besluit der Bevrachtiugscommissie tot het instellen van de navolgende agent schappen te Bergen op Zoom, Geertrui denberg, Oosterhont eu Roosendaal. Tijdelijke agentschappen gedurende de snikercampagne te Dinteloord en Zeven bergen. De Kamer besloot adhaesie te betuigen voor zoover betreft Tholen eo St. Philips- land, aau een verzoek om bij de K. v. K. en Fabr. te Middelburg aan Provinciale Staten van Zeeland om bij de uitvoering der Tarwewet niet allen met de belangen van den landbonw, maar ook van den handel rekening te honden. REGISTRATIE derTUINBOU WBEDRIJ VEN Bij artikel 9 der landbouwcrisiswet 1933 heeft de regeering de bevoegdheid ver kregen om de voortbrenging van z.g.n. crisis-prodncten te beperken, te verbieden of voorwaardelijk toe te staaD. Alvorens tot eenige maatregel voor een bepaald product te konnen komen is het echter noodig om deD omvaog der pro ductie en vooral den aard der bedrijven te leereu kennen. Omdat naar alle waarschijnlijkheid ook voor verschillende tuinbonwgewassen de regeering van bovenbedoelde bevoegdheid gebrnik zal moeten maken zal nu door tu8scheukom8t vaD de veilingen eeB inven tarisatie plaats viuden van de oppervlakte beleeld met groenten en fruit. Teueinde hiermede zoo spoedig mogelijk gereed te zijn is ouder leiding van de Provinciale Commissie voor elk der vei lingen een bepaald raijon gevormd. De betreffende veiling heeft dan ook tot taak om van alle binnen haar raijon woonachtige verbouwers van tuinbouw- gewasseo, das ook van niet leden hunner organisatie, een biljet in te zendeD waarop omvang en den aard der bedrijven staat vermeld. Daar de inhoud dezer biljetten bij de verder ten aanzien van de verbouwers van tainbouwgewassen te nemen maatregelen de grondslag zal vormeu waarop deze worden uitgevoerd ia het van het grootste belaog dat een ieder die wenschi voort te gaan met den verbouw van groenten en fruit zorgdraagt dat zijn bedrijf ook wordt geïnventariseerd. Mocht eenige twijfel twijfel bestaan of men onder deze inventarisatie valt dan zal men goed doen zicb zoo spoedig mo gelijk io verbinding te stellen met de veiling waaronder men resorleert. Deze twijfel zal in het bijzonder bestaan ten aanzien van de vroege aardappelen. Deze w irden n.1. tot de tuinbon wgewassen gerekend, mits se zijn gerooid vóór 1 September. Een ieder wordt dos in zijn eigen be- laug aangeraden om zorg te dragen dat zijn bedrijf wordt geinventariseerd indien men groenten (ook grove groenteDgewas- eeo) of froit verbouwt. INVOERBEPERKING IN DUITSCHLAND. Duitschland heeft gedreigd Wie Duitsche waren weert, zal ook door door ons gekortwiekt worden. De invoer van goederen uitlanden, die voor Duitsche artikelen invoer beperkingen hebben ingesteld, kan ter bescherming van den Duitschen goedercnuilvoer eveneens beperkt worden, tenzij de door bedoelde landen toegepaste invoerbeperkingen naar bun aard speciaal voorbehouden zijn in de bestaande handelsverdragen en de toepassing overeenkomt met de regelen in die handelsverdragen. Bij vaststelling van de invoercon tingenten voor een land moet er re kening mee worden gehouden, of de invoer van Duitsche producten in dit land ongunstiger wordt behandeld dan die van producten uit een derde land. MOEDIG MARINE-OFFICIER GERIDDERD. Eemge maanden geleden wist een jong Marine-officier, die zich als waar nemerineen Dornier-vliegtuig bevond, boven 't Marine-vliegkamp te Soes- terberg en die belast was met het uitwerpen van parachute-lichten, tij dens een nachtvlucht, in het toestel een brand, welke dreigde uit te breken door het blijven haken van één der parachute-touwen,te voorkomen, door zich op den linkervleugel te begeven en het touw los te maken. Deze moedige marine-officier, de luitenant G. van der Graaf, is thans deswege benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. EEN DOLLE KOE OP DE MARKT. Te Steen wijk werd op de markt aangevoerd een melkkoe, welke plot seling dol werd. Zij nam een slager, die haar wilde bekijken, op de horens en slingerde hem over de straat. De man werd aan zijn beenen gewond. Op de markt rukte de koe zich weer los en achtervolgde de omstanders, die een goed heenkomen moesten zoeken. Met vereende krachten is zij daarna gebonden en door een slager afgemaakt. DE ZILVERHEMDEN. Al weer wat nieuws. Een nieuwe politieke organisatie, die der Zilver- hemden, is in de Vereenigde Staten opgericht. Deze organisatie, die eenige punten uit het programma der Ku- Klux-Klan heeft overgenomen, is anti katholiek en anti-semitisch. Zij is tegenstander van de politiek van pre sident Roosevelt en bewondert Adolf Hitier. De leider dezer organisatie, die door zijn aanhangers „commandant" ge noemd wordt, is de schrijver William Dudley Pelley. Zijn volgelingen die zich „stormtroepen" noemen, dragen een zilverkleurig hemd en een bom bazijnen broek. SPORT. ^St. Annaland. Voetbal. H. D. S. I speelde Zaterdag l.l, eeu vriendschappelijke wedstrijd tegen Prinslandia van Diuteloord. Uitslag 1-2. Ou 1- Vossemcer. Op Woensdag 20 Sepf werd in het hotel M. J. Ampt ceu alg» ledenvergadering gehouden van de ald- „Nederland" vau de Gnffoncluh. Op Pouderdag daarop werd eeu veld wedstrijd gehouden van ruigharige continentale hon den ingeschreven in het Q.S.B. of L.O.G. en toebehoorende aan leden der club. Het jachtterein wss welwillend afgestaan door dhr. J. B. Crol te Rotterdam, welk terrein bestaat uit Hollare- en Van Haaf- tenpolder. De Najaarswedstrijd had plaats onder stroomende regen en de bonden liepen sterk. De jury bestond oit de heeren G. O' Brieu te Brosse], H. J. van Paijeobruek te Lage Mierde eo C. J. Bosman te Schevenmgen. Leider van den wedstrijd was dhr. A. H. M. de Brom te 's-Gravenmoer. In de jeogdklasse honden in 1932 geboren, werd de le prijs toegekend aau Atzel van der Last, Gnffonteef, eigenaar Dr. A.Mijste Epe (G.) 3 Honden liepen in deze klasse mede. Hilda van Duikelstrand van dhr. mei hoofdpijn Ie blij ven lobben? ledereen weet, dat Aspirin een product van vertrou wen is, volkomen on schadelijk voor het organisme, dat elke, ook nog zoo hevige pijn doet verdwijnen. 24 42892 J. E. Liese te Laag Keppel kreeg Z.- E. vermelding. In den Najaarsprijs voor oudere honden liepen 4 concurrenten. De eerste en tweede prijs werden gedeeld en toegewezen aan Dempo van de Krom, Griffooren, eigenaar dhr. J. E. Liese te. Laag Keppel en Vlugaos der Wetteran, Gnffonren, eigenaar dhr. J. B. Crol te Rotterdam. Aao Azor van de BieDiugeD, Gnffonreu, eigenaar dhr. J. de Ruiter te Klaaswaal werd de derde prijs toegekend. Het is wel de eerste maal in onze om geving dat een dergelijke wedstrijd plaats hadhet trenrig slechte weer was zeker wel oorzaak, dat niet meerdere toeschouwers aauwezig waren. RECHTZAKEN. 25 Sept. 1933. Door den heer Kanton rechter alhier zijn heden veroordeeld wegens Overtreding der jachtwet en loopen op verboden grond. J. A. M. G. te Oad-Vossemeer tot een boete van f 6.of 6 dagen hechtenis en een boetevan f 2.of 2 dagen hechtenis. Overtrediog der Spoorwegwet. K. B. te Tholen tot f 1.— boete of 1 dag hechtenis. Overtrediug der politie-verordeniDg. C. J. B., P. J. N. en F. P. H. allen te Tholen ieder tot een boete van f 3, of 3 dagen hechtenis voor ieder hnnner. Overtreding motor- en rijwielreglement. M. G. te St. Maartensdijk tot f2. boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding der politie-veroidening. J. B. te Tholen, B. K. en F. V. beiden te Zwaagwesteinde en J. B. te Bergen op Zoom ieder tot f 1.boete of 1 dag hechtenis voor ieder hnnner. Overtreding der Spoorwegwet. J. J. v. S. te Broioisse tot f 5,boete of 5 dagen hechtenis. Overtreding van Motor- en Rijwiel reglement. A. R. te Oad-Vossemeer tot f 4. boete of 3 dagen hechtenis. M. W. te Stavenisse tot f 2.boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding der Spoorwegwet. J. V. te St. Philipsland tot f 1.boete of 1 dag hechtenis. Overtreding der Motor- en Rijwielwet. A. W. E. te St. Philipsland tot t 2. boete of 2 dageo hechtenis. L. v. M. te Tholen tot f 3.— I oslt o! 3 dagen hechtenis en f 1,— boete of ldag hechtenis. Overtrediog dor VleeschkeuriDgswet. J. S. te St. Annaland tot f 60.boete of 80 dagen hechtenis. Overtreding der Leerplichtwet. G. C. Q. te Poortvliet tot f 3,boete of 2 dageu hechtenis. Overtreding der politie-verordening. G. v. d. L. en L. C. d. J. beiden te Tholen ieder tot f 1.boete of I dag hechtenis voor ieder hnnner. Overtreding der Visscherijwet. J. C. E. en J. v. H. beiden teStavenise ieder tot eeu boete van f 2,of 2 dagen hechtenis voor ieder hnnner met ver beurdverklaring en bevel tot vernietiging van de inbeslaggenomen vischtnigen. Overtrediug der Veewet. C. M. d. W. te Tholen tot f85. boete of 15 dagen hechtenis. C. P. en A. D. te Ood-Vossemeer ieder voor waardelijk tot een boete van f30.— of 15 dagen hechtenis met een proeftijd van jaar. Overtreding der Vleeskenringswet. J. E. te St. Maartensdijk tot f 15.— boete of 10 dagen hechtenis en voor waardelijk tot 6 dagen hechtenis met een proeftijd van een jaar. Overtreding der Veewet. J. J. N. te St. Maartensdijk voor het eerste feit vrijgesproken en voor het tweede feit tot f20.boete of 10 dagen hechtenis Straatschenderij. H. M. v. H. te St. AnDaland tot terug gave aan de ouders zonder toepassing vao etraf. Overtreding van het Motor- en Rijwielreglement. A. J. te Oud-Vossemeer tot teruggave aan de ouders zonder toepassing vsd straf. J. J. d. H. te Oad-Vossemeer tot f2. boete of 1 week tachtschool. Overtreding der politieverordening. N. J. V. te Tholen, tot teruggave ouders zonder toepassing van straf. Straatschenderij. J. D., A. J. D., C. J. B.,en M. M. T. allen te Tholen, tot teruggave aan de ouders zender toepassing k*n straf. Overtreding van Motor- en Rij wielreglem. P. J. te Poortvliet tot f5,boete of 3 dagen hechtenis. J. B. te Tholen «as in verzet gekomen van bet verste.k-vonnis op 26 Joni 1933 door het KautoDgerecht alhier tegen hem gewezen wegeDS overtreding der Motor- Rijwielwet, waarbij hij was veroordeeld tot f2.boete of 2 Jagen hechtenis. Verdachte was echter niet verschenen, doch bovendien had verdachte dit verzet te laat gedaan zoodat hij niet ontvankelijk is. Op dezelfde terechtzitting stond ook terecht C. d. V. echtgenoote van A. J. B. wonende te Rotterdam, verdacht van het onbevoegd uitoefenen der geueeskunde. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie eischtte tegen verdachte voor deze over trediog voorwaardelijk 4boeten van f 15, of 10 dagen hechtenis met een proeftijd van drie jaren met de uitdrukkelijke voor waarde, dat verdachte in dien tusschentijd zoude trachten die uitoefeniog te doen met een bevoegd deskundige. De Heer Kantonrechter bepaalde de uitspraak in deze zaak op 2 Oct. 1933. VISSCHERIJ VAN VREEMDE V1SSCHEN. VI Er wordt dan verder medegedeeld, dat de schrijver rog nooit het geluk bad gehad een zeeleeuw te zien. Ondertusschen, zoo meldt hij, is het in het laatst van het jaar 1707 gebeurd, dat er een in de Tafelbaai isgekomeD, die laog op het water speelde, en ten laatste zelfs op de klippen ging 1'ggen, om zich bij laag water in de zon te verkwikken. ZoolaDg het water niet was afgeloopeD, darfde zich niemand onderstaan, om hem van dichtbij te bezichtigen, uit vrees, dat die nieuwsgierigheid een arm of een been zoa kosten en ook omdat dhr. Gouverneur van der Steil hem wilde schie ten. Zoodra het water afgeloopen was, werd er eeu troep volk met een sloep op hem afgezoüdeD, en drie snaphanen-schoten te gelijk op hem gericht, werd hij zoo gekwetst, dat hij na eenigeD tijd in het water rond doolde, zóó dat het bloedrood werd, en hij den geest gaf. Deze zee-leen w had werkelijk de gedaante van een leeuw, behalve dat hij onbehaard was, en er aan de overige deelen geen gelijkenis te bespeoren is, want hoewel zijn hoid wat donkergeel vertoonde was deze van schobben ootblood. Hij bad twee korte pooten, die meer tot zwemmen dan tot loopeo gerchikl zijn, terwijl het onderele zonder klauwen is en eiodigd heel breed als een tchop, of liever als een eand- of ganzepooten. In plaats van aehterpooteD, heeft bij breede en dikke vinDen, circa een el lang; van achteren een breede staart, half maans- gewijzs. Ziio gesteldheid van binnen heb ik niet gezieD, omdat de romp, nadat het spek er was afgesneden, wel eenige dagen bleef ligben, maar zoo'u afgrijselijken stank verspreidde, dat men het cadaver weg moest doen. Uit het spek werden eenige tonuen traan gekookt, die afgeleverd werden in de magazijnen van de Illnstre Compagnie. Hij was ruim 15 voet lang, en de tong, die uit louter vel bestond, was rnim 50 pond zwaar. Tusscben de zee-sterren en zeezonneD, welke de zee op 't strand werpt, en met afloopende water liggen laat, is een zeer klein onderscheid, als men niet de dikte der stralen en de klenr benevens de grootte van het lichaam laat staan. Want ofschoon de zee-zounen een grooter lijf als aan de zee-sterren toekwam, zoo worden echler hier de zoodanige vier of zeskantige visschen, welke met een scherpe echubschtige aan de slaogen gelijke hnid overtrokken zijn, zeezonDen genaamd, welker lijf ronder en kleiner, de stralen of ponten echter rechter zijn, als die der zeesterren. Men vindt beide soorten overvloedig aan de oevers, door de zon zoo uitgedroogd, dat men zoa twijfelen of er wel ooit leven in was. Ondertnsschen zocht men ze veel op en vereert of verkoopt ze aan liefhebbers van de Nataarkuude, die ze in han Kobinetten plegen te bewaren. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN, van 22 28 Sept. Geboren Jan Pieter z.v. Chr. H. Donken e. v. M. Qaist. KERKNIEUWS. Deze cand. is thans ie dezer plaatse I roepen. Hij ontving reeds een beroep naar Bieiswijk. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorin. 10 uur ds. Kraaij en nam. 2.30 ds. Wollensberger. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur dr. Velienaar. Gerei. Gem. voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 leeskerk. Vrije Ger Gem. voorm. 10 uur nam. 2.30 's avonds 6.30 ds. Baaij Ned Protestantenbond afd. Tholen Zondagavond half zes ds. Burgor Ned. Herv. Pred. (e Bergen op Zoom. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30, ds. de Bres nam. 3 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur dhr de Vries en 's avonds 7 uur leeskerk SCHERPEN1SSE. Nod. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de liaan. Nam. H, Doop. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de Bres STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Moerman ST. ANNALAND. Ned Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk on nam. 3 nor ds Kraaij Doopsbed. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds.de Haan en nam 3 uur leeskerk. Goll. Ziekenfonds. Geref. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 8 e ,s avonds 7 uur leeskerk. Maandag 2 Oct. 'savords 7.30 ds. Baaij MARKTBERICHTEN Oud-Vossemeer. Zondag jl. trad alhier in twee predikbeurten in de Ned. Herv. Kerk de cand. H. Hieusch te Veenendaal voor een volle kerk op. THOLEN, 29 Sept. 1983. Boerenboter f 0.85 per pond. Roomboter f 0.87 Eieren f 4.per 100. ST. MAARTENSDIJK, 288ept. 1933 Prijs per 100 K.G. Brnine boonen f 10.f 10.75 Erwten (groene) f 10.f 31. Schokkers 13.f 15. Maanzaad 19.„20.50 Per 70 K.G. Eigenheimers, witte f 2.f -, blauwe 2.a Zeeuwsche bonte H 3. blauwe K 3.- Per 60 K.G. Groote uien fl. KleiDe f2.50 Inplaats van kaarten. VERLOOFD JO v. d. SLIKKE 42900 en 10 J. C. DORST. Tholen"61'^ 25 SePL 1933" Ondertrouwd ADR. J. W. SMITH 42900 en C. F. VAN OS. Tholen, 29 Sept. 1933. Dankbetuiging wegens de groote belangstelling bij mijn 93sten geboortedag. B. W. SCHOT Jz. D. P. SCHOT— geb. Kegge. Tholen, Sept. 1933. 9 42901 Het BESTUUR van de Veilings- vereeniging'„DE EENDRACHT" dat voor de Registratie der Tuinbouwbedrijven nog zitting zal worden gehouden op Maan dag 2 October a.s. te Oud- Vossemeer des namiddags van 2 tot 4 uur bij M. J. AMPT en te Poortvliet des 's avonds van 68 uur bij GEENE. Tuin- en Landbouwers die de zitdagen niet hebben kunnen bezoeken, kunnen hunne op gaven nog doen op het kantoor der Veiling, mits voor 5 October a s. 26 429Ü8 Namens het Bestuur, W. L. KLOMPE. Aan onze gebruikers op Schouwen en Duiveland, Tholen en St. Philipsland, wordt bekend gemaakt dat gedurende de maand October a.s. in de avonduren dezelfde piek beschikbaar gesteld zal worden als de voor hen buiten de licht uren beschikbaar ge stelde piek. 15 42911 Met ingang van 2 October a s. wordt het kassiers kantoor van ondergeteekende VERPLAATST van Molenvlietsche straat 17 Tholen, 29 September 1933. A, J. W. SMIHT. 30 42910

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1933 | | pagina 3