her- >veo. De voorz. merkt op dat dit ende srzoek is onderteekend door 9 per- plaat nen, waarbij echter slechts 4 be ken, nghebbenden. Bovendien gaat de >r gel ijking niet op, daar de trap bij ;r. Tien hoven moet gebruikt werden jor de bewoners van een geheele weer raat en hier slechts door 4 gezinnen, iokas >vendien verkeeren bijna alle trap- paar *n (ongeveer 20) in deze wijk in ver- »nzelfden staat, dus wanneer men paar -ze ging verbeteren zou men een Z|j", ecedent scheppen en kwamen de Ci idere bewoners weldra met een- er" tlfde verzoek. Met het oog daarop dji elt het Dag. Best. voor afwijzend voor beschikken. Dhr Kooyman merkt op dat het rom ;m koud laat of het gaat om een u ?ele straat of over een enkeling, mee 3 mensclien moeten toch behoorlijk 5iQg in woning kunnen verlaten. Nu ndt hij het niet noodig om voor ke woning zoo'n trap te maken, L'n ,c^ rnet een faar was er misschien 1 D veel te verhelpen. Ook de hh. en haas, Geluk en Prinse zagen arne een verbetering, doch nu ijkt dat het idee van den heer -joyman niet te verwezenlijken is, °S- ar de woningen aan den voorkant en gemeenschap met elkaar hebben een te maken trap dus slechts or enkele (hoogstens 4) gezinnen bruikt zou kunnen worden. Op {res orslel van B. en VV. wordt nu be- iten de eerste trap met voorhanden uur nd materiaal (Vilvoordsche keien) orde te laten maken, eu De bouwverordening is terug ont- ngen om daarin op aanwijzing van •30 n inspecteur der volksgezondheid nige technische wijzigingen aan te engen. Aldus geschiedt. frk Daar de heer A. Bruynzeel (klok- nist) secretaris-ontvanger van den ads lamiteuzen Suzannapolder is ge- »rden en hiervoor een pensioens- ondslag ad f 430 heeft, is hij ge- )rk men hoven de f400 grens, zoodat k zijn salaris ad 1'4-0 als klokkenist aanmerking komt voor pensioen. 3 ju totale grondslag wordt alzoo 70. en Een verzoek van Ir. Dorst namens t Centraal Bureau van hetNederl. udbouw en Handelscomité om een ia'j pervlakte grond aan de Noordzijde n het haventerrein in erfpacht te eü >gen ontvangen om aldaar een slagplaats voor kunstmest en vee- ecler te kunnen bouwen, zullende ir ze opslagplaats zooveel mogelijk ur lden als centraal punt van waaruit e gemeenten van het eiland zullen eD )rden voorzien van de benoodigde nstmest en veevoeder. Het te stich- :n. 1 gebouw zou 30 M. lang en 11 M. eed worden. De voorz. zou dit plan zeer toe- chen met het oog op de vele voor- elen die er uit zouden voortvloeien i- or de gemeente en haar inwoners. L eenige moeilijkheid is nog te he le len waar men het gebouw en ma- •ieel zal plaatsen. Plannen zijn maakt bij het sluisje van den Sn ik inapolder. Waterstaat was daar ut jen omdat men het sluisje te zwak er bt. Nu blijft dus over in het ver- :u ïgde van het huis van den heer ar eyler. Volgens het Burg. Wetboek j- >et men 20 palmen (2 M.) van dit as is vandaan blijven, doch de heer eijler heeft zich al op zekere voor arde bereid verklaard, niet op zen afstand aan le dringen. Men »1 0 M. in het dijkslichaam mogen d uwen, zoodat op de haven nog een baan zal overblijven van 10 a 12 M. odat de wagens daar nog heel ge- e ikkelijk zullen kunnen draaien. arne stelt hij daarom namens B. W. voor 15U M2. van het haven- rein in erfpacht af te staan n or den tijd van 00 jaren, tegen n vergoeding van fo per jaar, met ding dat hij buiten gebruikstelling middellijk de erfpachtstermijn als e ëindigd wordt beschouwd zonder L t het C. B. een eisch tot schade- 1. rgoeding kan instellen, terwijl de j ij komende keien eigendom en ter schikking der gemeente blijven, t de gemeente zijn geen bezwaren gediend. Dhr Kooyman informeert nog of 't de eventueel vrijkomende aarde n den dijk de glooiing bij het lisje niet kan worden weggenomen tardoor aldaar ook het verkeer nzienlijk zou worden verbreed. De voorz. antwoordt, dat de ge- iente daar niets over te zeggen eft, doch dat de voorzifter van de lerkecring a! een dusdanig verzoek eft gericht tot den eigenaar. Dhr Kooyman zegt het wel jammer vinden dat er een stukje van het ven terrein waarvoor zoo lang ge- eden is, moet worden afgenomen, ch hij hoopt, dat de belangen van veilingsvereeniging, met het oog het tijdelijk opbergen van kisten 11 de haven, nimmer uit het oog 'doren zullen worden. Nadat de voorz. alle ongerustheid daaromtrent verre heeft afgewezen wordt het voorstel z. h. st. aangenomen. Vastgesteld wordt de rekening 1932 in ontvang op f75342,28 en in uit gaaf op f 09108,79, alzoo met een goed slot van f 0233,49. De rekening van den kapitaaldienst wordt vastge steld in ontvang en uitgaaf op f5592. Eveneens wordt vastgesteld de rekening 1932 van het Weezen Arm bestuur en wel in ontvang op f 13002,825 en in uitgaaf op f1216-1,556, goed slot f841,27. De gemeentebegrooting 1934 wordt aangeboden in ontvang en uitgaaf op f 69199,13 en die van het Weezen Armbestuur op f 14072,83. Beide be grootingen worden voor nader onder zoek in handen gesteld van de raads commissie. Hierna sluiting. PJORTVLIET, 29 Augustus 1933. Voorzitter en Secretaris de heer W. Dronkers. Aanwezig alle leden. De notulen van de vorige vergade ring worden voorgelezen'en ongewij zigd vastgesteld. Ingekomen stukken zijn er niet en dadelijk komt aan de orde voorloopige vaststelling van de gemeenterekening. Dhr. Bogert brengt bij monde van de commissie rapport uit. De com missie heeft geen bescheiden gezien bij de post rente van belegd kasgeld voor een bedrag van f 100.— De Voorz. antwoordt dat dit van het Waterschap zal zijn. hetgeen ook uit de mandaten van het Waterschap blijkt. Dan de post schoolgelden, volgens de commissie zijn er verschillende personen die aangeslagen zijn en geen inkomstenbelasting betalen. Dan ïser een persoon die heelt betaald vol gens een inkomen van f3500—f5000 en dan later van f800—f1500. De commissie heeft hiertegen bezwaar hoewel ze geen aanleiding daartoe vindt om de rekening niet goed te keuren maar ze spreekt de hoop uit dat B. en W. dit zoo spoedig mogelijk in orde zullen brengen en degene die teveel betaald heeft dat terug te be talen. De Voorz. antwoordt dat de men- schen die worden aangeslagen recht hebben om te reclameeren, maar hij is er niet voor dit terug te betalen. Men kan er genoegen mee nemen om schoolgeld te betalen al heeft men geen inkomen. Iemand die aangeslagen wordt en meent dat hij niet verplicht is te betalen kan reclameeren, maar als men niet reclameert dan wil men betalen. Dhr. Boogaard merkt op dat die menschen niet beter wisten of ze moesten betalen. Want er zijn men schen wezen reclameeren. De Voorz. antwoordt dat iemand bij hem is geweest maar hij heeft hem geantwoord dat hij niet gereclameerd had en dat het nu te laat was, maar dat er het volgend jaar rekening mee zal worden gehouden. Die man heelt dat goed gevonden en zal over het andere niet meer praten. Dhr. Garels zegt dat er ook nog personen zijn die niet durven. Zij hebben wel het hart, maar durven het niet openbaren. De Voorz. gelooft niet dat er nog iemand is die dat niet durft. Dhr. CareJs heeft een persoon bij zich gehad en die zeide het niet durven omdat hij afhankelijk is. Dhr. Murre vindt dat niet goed, want hij zou dat niet nalaten. De Voorz. antwoordt dat dit ook niet noodig is. Weth. v. d. Slikke merkt op dat dit er heelemaal niet bij te pas komt. Dhr. Carels zegt dat de man hem gezegd heeft niet te durven gaan, om dat hij bang was er nadeel van te hebben. Spr. wilde dan nog vragen of die andere twee personen wel heb ben gereclameerd. De Voorz. zegt dat v. d. Slikke bij hem is geweest. Dhr. Murre zegt dat hij ook accoord gaat met de vermindering van Boot. De Voorz. merkt op dat de men schen niet alles zeggen, maar men heeft hier niet te klagen over het schoolgeld. Dhr. Carels zegt dat de aandacht van de commissie juist op die twee gevallen was gevallen, omdat die ver minderd zijn. De Voorz. zegt nogmaals dat v. d. Slikke bij hem is geweest. Dhr. Boogaard is er voor, aan de menschen die teveel betaald hebben, terug te geven hetgeen ze teveel heb ben betaald. De Voorz. is daar niet voor, vroeger verdiende alles, al werd er werkelijk niets verdiend en nu zeggen degene die nog verdienen ook wij verdienen niets, omdat anderen dat zeggen. Dhr. Carels vraagt of het belastbare inkomen genomen wordt na kinder aftrek. De Voorz. antwoordt dat genomen wordt het zuiver inkomen. Dhr. Vogelaar vraagt hoelang men tijd heeft om te reclameereu. De Voorz. kan dit niet precies zeggen. Dhr. Carels merkt op dat er niets van in de verordeniug staat. Dhr Boogaard zegt er wordt aan geslagen volgens de lijst en daar is men van afgeweken. De voorz. zegt de zaak nader te zullen bekijken. Dhr Boogaard zegt verder dat de commissie adviseert tot voorloopige vaststelling van de rekening. Met alg. st. wordt hiertoe besloten, de wethouders houden zich huiten stemming. Nu volgt goedkeuring van de reke ning van het alg. armbestuur. Dhr Vogelaar brengt bij monde van de commisie rapport uit. En wel in de eerste plaats erkent de meer derheid van de commissie de benoe ming van de leden v. d. Slikke eu Krijger niet wettig. Verder zal daar geen woord meer over gesproken worden Dan zou de commissie gaarne weten wie Lena Jagt is. Weth. v. d. Slikke licht dit toe, dat is een oude vrouw, die te Poort vliet is geboren en later naar Tholen is gegaan. Men gaat inet de toelich ting accoord. Dan had de commissie gaarne ge zien een lijst waar de volle pacht op staat en de reductie die is gegeven. Weth. v. d. Slikke zegt het vorig jaar is de rekening ook zoo opge maakt en Ged. Staten gingen daar mede accoord. De voorz. merkt op ook eerst van meening te zijn geweest, dat de volle pacht moest geboekt worden in ont vang en de reductie later per man daat in uitgaaf, omdat men dan een goed overzicht zou hebben. Nu is de rekening zoo ingediend geworden hij Ged. Staten en die hebben daar geen aanmerking op gemaakl, dus dat is in orde. Dhr Carels zegt dat de bedoeling eigenlijk is, dat men dan kan zien hoeveel gemeten elke pachter had en wat hij per gemet betaalde. Dhr Vogelaar zegt de bedoeling was om te weten wat de volle pacht was en dan kon men een goed over zicht krijgen van de reductie. Weth. Krijger meent ook dat die lijst er bij had moeten zijn. De comm. zou ook gaarne willen weten hoe groot het kapitaal is op de Amsterdamsche Bank waar de rente van gekweekt is. Weth. v. d. Slikke meende dat deze bescheiden aanwezig waren, Spr. kan het zelf niet zeggen, want dat varieert altijd. Hij zal echter zorgen dat de leden dit nog ter inzage krijgen. De comm. heeft dan ook een nota gezien van den straatmaker en vraagt waar dit is gebeurd. Weth. v. d. Slikke antwoordt dat dit is voor het postkantoor, dat was daar een janboel. De comm. heeft gezien 2 hevel schriften van W. de Graaf tot een bedrag van f 46. Wat is hiervoor gebeurd Weth. v. d. Slikke antwoordt dat opgeknapt is de dreef in de Noord- hoek en ook slooten gedolven. De comm. gaat met deze toelich tingen accoord. Dhr Vogelaar zegt dan dat de comm. verder stemming verlangt over de rekening. De voorz. vraagt of de rekening niet goedgekeurd kan worden als de leden de nog ontbrekende bescheiden zullen ontvangen. Dhr Boogaard zegt het komt omdat de raad niet gekend wordt. De be grooting wordt door den raad vast gesteld, maar een wijziging der be- grooting komt nooit in den raad, dan wordt de raad steeds gepasseerd. De voorz. antwoordt dat dit niet zoo is. Als een post wordt over schreden of als er een nieuwe post komt, dan is dit een wijziging van de begrooting, maar als een post ge raamd wordt en men komt niet tot het volle bedrag, dan is dit geen wijziging van de begrooting, dat is bij de gemeentebegrooting ook zoo. Dhr Boogaard merkt op dat de post toch gewijzigd is, want er is minder ontvangen. De voorz. antwoordt dat dit geen wijziging van de begrooting is. Dit is enkel een wijziging van den ontvang- post. Dhr Boogaard zegt in den raad van St. Annaland gebeurt het altijd, eerst komt het in den raad en dan wordt het gezonden naar Ged. Staten. Dan is er ook nog dezelfde kwestie, maar daar is al genoeg over gesproken. Dhr Carels leest nog enkele posten van 1931 en 1932 welke nog onbe taald zijn. Is daar misschien nog wat van binnen gekomen. Weth. v. d. Slikke antwoordt dat er van '1932 nog wat is betaald. Dhr Garels vraagt dan nog wat men denkt met die posten te doen, van 1931, hij meent dat die heslist onin baar zijn. De voorz. antwoordt dat dit een zaak is bij de begrooting. Dhr Carels zou dan gaarne zien bij de behandeling van de begrooting dat er een staatje is wat er nog be taald is van het achterstallige. B. en W. stellen nu voor de reke ning goed te keuren. Met 3 tegen 2 stemmen wordt dit aangenomen. Tegen de hh. Boogaard en Carels. De beide wethouders ont hielden zich van stemming. Aangeboden wordt de begrooting voor 1933 in ontvang en uitgaaf op f 50.699.065, eveneens die van het armbestuur. Deze worden in handen gesteld van de raadscommissie. B. en W. stellen voor om op de gemeente-ambtenaren den vollen pensioenstoeslag te verhalen en wel Dhr Boogaard kan zich daar niet mee vereenigeu. Toen het de vorige maal door ons werd voorgesteld is het door B. en W. erg bestreden en nn komt men er zelf mee. De voorz. zegt toen was het niet noodig en toen is gezegd als het noodig is zullen B. en W. er zelf mee komen en dat gebeurt nu. Met 6 tegen 1 stem die van dhr Boogaard wordt het voorst, aangen. B. en W. stellen voor de gemeente te plaatsen in de 3e klasse van de gemeenlefondsbelasting. Dhr Murre vraagt of de sprong niet te groot is van de le naar de 3e klasse. De voorz. antwoordt dat naar de 2e klasse zoo'n klein bedrag is dat men er dan nog niet komt. Men moet niet veigeten de uitgaven stijgen en de inkomsten minderen. Want men moet maar eens zien wat er op de begrooting staat voor werkver schaffing en steunverleening. Dhr Boogaard zegt men gaat nu geld halen van menschen die het van sassenbloed moeten verdienen, vindt u dat niet verschrikkelijk. Dan moeten ook betalen de dienstboden en knechts en die zijn dan nog slaaf. De voorz. antwoordt dat men zich over de dienstboden en knechts niet ongerust behoeft te maken. Dhr Murre merkt op anders moet men Zondagsmorgens maar eens op het dorp zien, wat daar zooal ligt. Dhr Carels merkt op maar wie zal het niet hard vinden als de belasting verhoogd wordt Dhr Boogaart vraagt of het niet langs een anderen weg kan gevonden worden. Is het noodig dat er 50 op centen op de pers. belasting geheven wordt. Hij zou liever de gemeen te- fondsbelasting nemen. Wij moeten het geld halen waar het is. De voorz. antwoordt dat de land arbeiders er toch niet invallen, om dat die nog kinderaftrek hebben. En dan ook wordt niet goedgekeurd als men eerst de foudsbelasting neemt, want men moet eerst de pers. belas ting nemen. Dhr Vogelaar vraagt of die 50 opcen ten op de pers. belasting noodig zijn. De voorz. antwoordt dat is noodig, want er staat een bedrag van f 1000 voor extra steun. Wij hadden er kunnen komen als het goed slot 1 3000 gebleven was, maar door het nemen van het besluit om de water- penningen te betalen is dit vermin derd tot f2000 en toen moest er zeker verhooging van belasting komen. Dhr Murre merkt op dat wij ook hebben de werkverschaffing en steun regeling, dus het is niet alleen de waterpenningen. De voorz. zegt dat het dan niet noodig was geweest, maar het is nu eenmaal zoo en er moet nu een be sluit worden genomen, want voor 1 September moeten de verordeningen zijn ingediend. Met 5 tegen 2 st. wordt besloten in de 3e klasse te gaan. Tegen de hh. Boogaard en Murre. Met 6 tegen I stem, die van den heer Boogaard wordt besloten 50 op centen te heffen op de pers. belasting. Bij de rondvraag wijst dhr Murre op de straat bij J. Koppen hol. De voorz. zal dit nazien. Dhr Boogaard zou gaarne zien dat art. 16 der politieverordening werd gewijzigd. Dit artikel bevat het ver bod om te schuren hij vriezend weer en wanneer B. en W. het noodig oordeelen. Hij zou dit laatste willen laten vervallen, omdat dit een toe stand schept die verschrikkelijk is. Want aleer nu bij warm weer niet geschuurd mag worden en ramen gewasschen, dan blijft al dat slof zitten en dat is schadelijk voor de gezondheid. Hij meent dat er geen enkele wettige reden is om dat te verbieden. De voorz. antwoordt dat men altijd stopt op verzoek van den Directeur van de Waterl.mij. Men kan dit straks ook nog vragen als de Directeur hier is. Dhr Carels vraagt of de begrooting weer artikelsgewijs wordt behandeld. De voorz. antwoordt hevestigeud. Dhr Carels wijst dan op de sloot achter Jacoh Murre e. a. die zit totaal vol. Van 't voorjaar is daar al op gewezen, maar toen waren die tuin tjes vol, nu raken ze leeg en is het wel een werk voor werkverschaffing. De voorz. zegt dit te zullen bekijken. Dhr Carels zegt nog dat er wel bij zijn die het zelf schoon houden, maar de meeste laten maar Gods water over Gods akker loopen. Hierna wordt de vergadering ge sloten en volgt nog een bespreking met den Voorzitter en Directeur der Waterl.mij zooals in de vorige ver gadering was besloten. THOLEN, 30 Augustus 1933. Voorzitter Burgemeester Mr. A. J. van der Hoeven. Secretaris de heer H. J. Laban. Aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergaderiug met ambtsgebed. De Voorz. steld voor de notulen van de vergadering van 19 Juli ongewij zigd vast te stellen. Dhr. Bogert zegt in de notulen staat dat het accoord van Willemse is f3000, maar dit rnoet toch zijn f5000. De Voorz. antwoordt dat besloten is f3000. Dhr. Bogert zegt nog dat in de no tulen niet staat dat hij gezegd heeft dat er in besloten vergadering anders is gesproken, dan er gestemd is, hij meent dat dit behoort er in te staan. De Voorz. vraagt of dit zoo van be lang is, de notulen moeten toch maar in kort weergeven de zaken die zijn behandeld. Dhr. Bogert zou gaarne zien dat het er in kwam, hij meent dat het goed is dat dit naar voren wordt gebracht. Met deze aanvulling worden de notulen vastgesteld. Ingekomen stukken De Kon. goedkeuring op de tijd. korting op de wedden van de amb tenaren. Van Ged. Staten goedkeering wij ziging begrooting 1933. Van de Bat. Import Mij dat een benzinepomp is weggenomen en dat zij geen gebruik meer van de ver gunning wenscht te maken. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Van Ged. Staten terug de bouw verordening met enkele kleine wijzi gingen. Deze worden goedgevonden. De Voorz, zegt hier is nog een re- quest van Volksonderwijs. B. en W. hebben met het bestuur een confe rentie gehad en daar zijn de verschil lende voorwaarden tersprakegebracht, maar B. en W. zouden deze gaarne schriftelijk hebben, om de zaak dan verder te behandelen. Men was echter algemeen van meening dat de tijds omstandigheden niet toelieten om een uitgave van f 1800 per jaar te doen en dan betere tijden af te wachten. Daar er niets verder is ingekomen stellen B. en W. voor deze zaak van de agenda af te voeren. Dhd. Overbeeke zegt als bestuurslid van Volksonderwijs daar niet mede accoord te gaan. Het bestuur is bij het hoofdbestuur om advies gegaan betreffende de dingen die aan B. en W. zouden worden voorgesteld, maar door vacantie van Klaas de Vries is er nog geen advies binnengekomen maar die stukken hebben B. en W. altijd nog te goed. De Voorz. stelt dan voor deze zaak aan te houden, waartoe met alg. stem men besloten wordt. Van net centraal bureau van veri ficatie dat zij de kas van het gasbedrijf hebben gecontroleerd en in orde be vonden. Proces verbaal van kasopname bij den gemeenteontvanger. Van Ged. Staten een schrijven be treffende de automarkt te Middelburg. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Van Ged. Staten een exemplaar van het besluit van de Staten van Zeeland betreffende de vaststelling van de nieuwe brugtarieven. B. en W. stellen voor hier ernstig tegen te protesteeren, omdat men dit gedaan heeft zonder den raad hierin te hooren en het gevolg hiervan is, dat de begrooting voor 1934 sluit met een nadeelig saldo van f2100. Met alg. stemmen wordt dit aan genomen. De vergadering wordt geschorst en gaat over tot besloten vergadering. Na heropening der vergadering wordt een brief voorgelezen van Mr. van

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1933 | | pagina 4