II-. jYiaittS. i Hasselt betreffende de Stoomtramweg Mij. A. B.T. Het advies is om te vragen waarde verklaring van het onder de gemeente Bergen op Zoom gelegde beslag. B. en W. stellen voor dit advies te volgen en tevens vragen zij verder machtiging om tot het nemen van alle maatregelen die noodig zijn om een gezonde en een geregelde toestand te verkrijgen. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Met alg. stemmen wordt goedge vonden wijzigingen der bcgrootingen voor 1933. Nu volgt de voorloopige vastelling van de gemeenterekening over 1932 het rapport van de commissie wordt voorgelezen en de commissie vraagt enkele kleine toelichtingen welke door den Voorzitter worden gegeven en zij adviseert tot voorloopige vast stelling van betreft de gewone dienst in ontvang op f184616 en in uitgaaf op f 179144,65 alzoo een goed slot van f5541.51. Van de kapitaaldienst in ontvang op 118295.80en in uitgaaf op f 34145.26 alzoo een nadeelig saldo van f 15849.40 Met alg. stemmen wordt hiertoe besloten. Ee commissie heeft de rekeningen van de instellingen van weldadigheid ook nagezien en zij adviseert lot goedkeuring. Met alg. stemmen worden ook deze goedgekeurd. Dhr Moelker hield zich buiten stemming. De Voorzitter brengt namens den raad de commissie dank voor hun werkzaamheden. Aangeboden worden de begrootingen voor 1934. Deze worden in handen gesteld van een commissie bestaande uit de heeren Moelker, Overbeeke en Wagenaar. Nu volgt vervulling der vacature van agent der arbeidsbemiddeling. Uit de lijst der sollicitanten heelt het districtshoofd de volgende aanbeveling opgemaakt. 1 J. Zwage- makers, 2 S. Berrevoets, 3 Anth. Deurloo en 4 D. de Vos. Bij de le s'emming verkregen J. Zwagemakers, S. Berrevoets, D. de Vos en J. M. Overbeeke ieder 1 stem en A. Deurloo 3 stemmen, bij de 2e stemming S, Berrevoets er» J. M. Overbeeke ieder 1 stem, A. Deurloo 3 en D. de Vos 2 stemmen. Bij de herstemming tussohen A. Deurloo en D. de Vos kregen beiden 3 stemmen. Wethouder Deurloo moest zich toen van stem ming onthouden en bij loling werd benoemd D. de Vos. Deze zal aangesteld worden op arbeidsvoorwaarden. B. en W. stellen voor gehoord de gascommissie de gasprijs te verlagen met ingang van 1 Nov. 1933 met 1 cent per M3. wat betreft de eerste 20 M3. Dit wordt gedaan omdat de begrooting voor 1932 sluit met een goed slot van f 1500 nu meende B. en W. het beste te doen, de tarieven te verlagen. Dhr Moelker zegt niet in de ver gadering van de gascommissie ge weest te zijn. Spr zou echter liever gezien hebben dat de verlaging met 1 Jan. 1934 was ingegaan. Men zit nog met betrekkelijk noodzakelijke uitgaven en men weet dan niet of het zal kloppen of niet zal kloppen. Dhr Overbeeke houdt zich aan het besluit van de gascommissie. De Voorzitter merkt op dat de ver mindering zoodanig is dat de finan ciën van 1933 geen gevaar kunnen loopen. Hetzelfde argument heeft men als men met 1 Januari de ver laging gaat toepassen. Het is ook wel van belang dat de verlaging 1 Nov ingaat. Dhr Moelker zegt het is geen levens kwestie wat het bedraagt slechts f260 Mét alg. stemmen wordt het voor stel aangenomen. Aan de orde komt punt 8 der agenda, verleening van een crediet voor werkverschaffing aan v sschers. De Voorzitter licht deze zaak nog toe en zegt dat B. en W. iets ge vonden hebben en wel het halen van schelpen. Deze zullen worden opge slagen en kunnen dan later van de gemeente afgenomen worden. Spr gelooft dat dit de gemeente weinig zal kosten en dat doordoor de nood derschippers wordt geleenigd.B en W. weten nog niet boe veel dit zalbe- loopen dit hangt van de omstandig heden af, maar spr. heeft geimfor- meerd en het zal binnen de perken blijven. B. en W. vragen een blanco crediet en de bedoeling is f 1.75 per M3 te betalen. Dhr Dekker vraagt waar de schelpen worden opgeslagen. De Voorzitter antwoordt aan het dijkje bij Boukema. Dhr Dekker vraagt hoelang die daar worden opgeborgen en wat daar voor betaald moet worden en of daar niets omgezet behoeft te worden. De Voorzitter antwoordt dat dit zal zijn tot volgend jaar Juni, maar hem is reeds medegedeeld, dat de kosten zeer gering zullen zijn en hij meent dat het met kippengaas afge zet kan worden. Dhr Bogert zegt drie jaar geleden heeft daar ook een 3000 M3. schelpen gelegen en daar was gewoon gaas omgezet van 1 M. hoog en dit heeft goed gehouden. Dhr Overbeeke juicht het toe dat men de noodlijdende visschers kan helpen en het zaJ op die manier niet veel geld kosten, maar zijn vraag is zouden de botvischers er dit jaar nog van kunnen proliteeren, want is daar geen bepaalden tijd van dat men schelpen mag visschen. De Voorzitter weet dit niet. Dhr Moelker kan ook niet precies zeggen o! daar een tijd van bepaald is bij meent van niet. Dhr Bogert merkt op dat de bot- visschers er dit jaar zeker niet van proliteeren. En vooral niet als men levende kokhanen kan visschen, want dat geeft beter resultaat. Dan ook nog dit, men kan nu geen schelpen baggeren, omdat de grond zich sluit maar met het voorjaar in de maanden April, Mei, Juni en Juli, dan gaat de grond werken en komen ze weer zichtbaar en dan zouden de bot- visschers er gebruik van kunnen maken. Spr is er echter voor een blanco crediet te verleenen. Weth. van den Berge zegt dat bij ten volle hiermee mee kan gaan, maar hem is medegedeeld dat er er twee soorten schelpen zijn, er zijn er die zonder waarde zijn. De Voorzitter antwoordt dat dit nagegaan zal worden. Dhr Wagenaar vraagt of het toch de bedoeling is dat alleen de schippers het doen en dat ze niet op de vrije markt gaan en daar ieder voor mee nemen. De Voorz. antwoordt dat men vrij is het ook voor particulieren te doen. Dhr. Wagenaar bedoelt dit niet, hij wil zeggen ze mogen toch zeker geen landarbeiders meenemen om schelpen te gaan baggeren. Dan vraagt spr. nog of het vast staat welke schippers er voor in aanmerking komen, want allen zullen daer wel niet voor in aanmer king komen. De Voorz. antwoordt dat dit is voor de schippers en de bedoeling is om de menschen een boterham te laten verdienen. Dhr. Wagenaar zegt dat er gere kend wordt 1 5 voor het schip, f 5 voor de knecht en f5 voor de baas en als nu iemand met zijn zoon vaart en hij geeft die f5 aan zijn zoon om deze in de kroeg te brengen, dan kan men toch niet zeggen dat er nood is. De Voorz. antwoordt dat het niet gegeven wordt, om in de kroeg te brengen. Maar spr. is gezegd dat als men f 1.75 per M3 krijgt, dat men dan maar een loontje in de week ophaalt. Dhr. Wagenaar zou gaarne zien dat dezelfde bepaling werd gemaakt als bij de werklooze landarbeiders. De Voorz. vindt dat best. Dhr. Bogert merkt nog op, dat als men f 1.75 per M3 geeft, het best kan gebeuren dat de gemeente er niet veel heeft, want degene die ze noodig heeft zal ze dan best daarvoor willen koopen. De Voorz. kan dit niet zeggen, het is ook maar als proef. Met alg. stemmen wordt het blanco creaiet verleend. Bij de rondvraag vraagt dhr. Dek ker wie dhr. Vriens betaalt daar deze eerst ontslag krijgt op 1 September en de nieuwe opzichter is benoemd met ingang van 1 Augustus. De Voorz. antwoordt de gemeente. Dhr. Vriens was ontslagen met 1 Au gustus maar volgens het ambtenaren reglement kon dit niet dan met '1 Sep tember. Het is dan ook geen bezwaar dat een ambtenaar die al zoolang dienst heeft gedaan, een maand extra verlof krijgt. Dhr. Dekker vraagt dan nog naar den tijd. opzichter. De Voorz. antwoordt dat deze het rioolplan heeft gemaakt. Dhr. Vriens kon dit niet alleen. Het is nu in orde. Dhr. Dekker zegt dan nog dat het dak van de mosselloods een belem mering voor het verkeer is, het uitzicht op de brug wordtgeheel weggenomen. De Voorz. meent dat het verkeer er geen last van ondervindt. Dhr. Dekker zegt dat het absoluut het uitzicht belemmerd, het was beter geweest als er een plat dak opgegaan was. De Voorz. zegt juist iemand van de wal gesproken te hebben, die zegde dat het nu plezieriger was, want dat men vroeger altijd op het brughuisje keek. Dhr. Dekker vindt het verschrikke lijk dat het uitzicht zoo wordt belem merd. De Voorz. meent dat dit niet zoo is. Dhr. Dekker zegt dat het een sta in den weg is. Dhr. Bogert zegt er was beloofd dat er een plat dak op zou komen en hij was teleurgesteld toen hij zag dat dit niet zoo was. Dhr. Overbeeke zegt in de vorige vergadering is gezegd dat de Voorstad zou verbeterd worden, maar de straat is nog zoo. De Voorz. spijt het dat dit nog niet is gebeurd, hij meende dat dit reeds was gedaan. Weth. Deurloo zegt dat Blaas van morgen nog eens bij Knuist is ge weest, maar deze was niet thuis. Hij heeft gezegd dat dit nu eerst moet gebeuren. Hierna slniting. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE THOLEN. 28 Augustus 1933. Door den Heer Kantonrechter alhier zijn hedeu ver oordeeld wegens Strooperij. L. v. d. B. te Stavenisse tot f2. boete of 1 week tuchtschool. Overtreding der Politieverordening. J. v. A. te Scherpenisse tot fl.— boete of 1 dag hechtenis. Overtreding Motor- en Rijwielwet. F. P. H. te Tholen tot fl.boete of 1 dag hechtenis. Loopen op verboden grond. J. V. te St-Maartensdijk tot f2.— boete ol 2 dagen hechtenis. Overtreding Visscherijwet. A. V. te St-Annaland tot f 1.boete of 1 dag hechtenis. Overtreding der Leerplichtwet. M. C. B. te Poortvliet tot f5.boe te of 3 dagen hechtenis. C. N. te Tholen tot f 0 50 boete of 1 dag hechtenis. W. A. F. L. te Tholen, schuldig verklaring zonder toepassing van straf. Overtreding der Bouwverordening, (niet aansluiten bij de Waterleiding) A. V. te Tholen, voorwaardelijk tot eene boete van 110.subs 10 dagen hechtenis met een proeftijd van een maand. Strooperij. J. W. H. te Poortvliet tot f 4.boe te of 2 dagen hechtenis. Overtreding Motor en Rijwielwet. C. H. v. d. H. te Scherpenisse tot f2.— boete of 1 dag hechtenis. A. D. te Tholen tol f2.boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding der Leerplichtwet. G. S. te Tholen, schuldigverklaring zonder toepassing van straf. Vrijgesproken G. P. te St-Maartensdijk. THOLEN, 1 September 1933. Koninginnedag hadden velen gevolg gegeven aan het verzoek van bet Bestuur der Oranjevereeniging de vlag uit te steken en Oranje te dragen. Des avonds gaf „Concordia" een concert op de Markt, waar veel publiek tegenwoordig was. De muziek kwam slechts gedeel telijk tot haar recht omdat de kin deren tijdens het uitvoeren der mu zieknummers er een speelplaats van maken. Bestuur en Directeur doen nog maals een ernstig beroep op ouders van kinderen om óf deze tijdens het geven van concerten van de Markt weg te houden óf te zorgen dat tijdens de muzieknummers niet over de Markt wordt geloopen. Heeft volgende week Woensdag bij het door ons muziekgezelschap te geven concert weder een dergelijke storing plaats dan zal de Directeur het concert onderbreken en verlaat het gezelschap de kiosk. Hieronder volgt het programma van het op 6 September door „Con cordia" te geven concert, dat 's avonds 8 uur aanvangt. 1. Wilhelmus. 2. Feestklanken, fantaisie over Ne- derlandsche Volksliederen M. J. H. Kessels. 3. Bon Souvenir, pas redoublé. O. Filsfils. 4. 1' Attente fait Mourir, fantaisie. G. Gadenne. 5. La Parure, ouverture J. Werkman. 6. Officer of the Day, marsch. R. B. Hall. Pauze. 7. Kavewee, marsch. Adr. J. Maas. 8. La Dame au Coeur d' Or,fantaisie. G. Gadenne. 9. 1' Amarante duizendschoon, ouverture J. R. v. d. Glas. 10. Volksliedjes. 11. De Scheldezonen, marsch H. Seegers. 12. Wilhelmus. Belanghebbenden verwijzen wij naar een in ons blad van heden voorkomende advertentie waarbij de Ontvanger der Directe belastingen enz. bekend maakt dat zijn kantoor is verplaatst van Brugstraat naar de Molenvlietsche straat 54. Oterdefei-sUierioguoui uazeUrauje- vereenigiug op 6 dezer welen we, daar men one biervan geheel onkundig laat, Diet andere mede te deelen dan dat er 'e morgens door „Concordia" koraalmuziek bij bet stadhuis wordt gegeveu. Des middags kin derspelen op de markt. ST. ANNALAND. Op eeu vergadering van de comité's vau verweer iuzake kolen- prijaen op welkebijeeukomstafgevaardigden aanwezig waren uit Walcheren, Z. en N. Beveland, Scbouaen eu Uoiveland, Tholen eu St. Philipsland is besloten over te gaan lot vorming vaD een Centraal comité voor Zeeland, iu dit comité zijn benoemd de leden der diverse, actie-comités. Uit bbd eu auder blijkt dat de besturen der steen- kolenaankoop vereeuigiDgeu in Zeeland niet van plan zijn te onigen voor de kolen- conventie. Door dit wel te doen zouden 20.000 Zeeuwscbe kolenverbrmkers gedu peerd worden. Aardappelveiling van Maandag 28 Aug. Aanvoer 62800 K.G. Prijzen als volgt gele eihenh. f 1.101 2.15 blauweeigenh. f 1.05f i.30 Z. bonte f2.50—1 2.60: Z. blau we f 2.5012.60, 2de soort f 0.40 f 0.85. Alles per 100 K.G. Veiling van Dondeidag 31 Aug. Aan voer 51500 K.G. Prijzen als volgt; gele eigeub. 1 1f2; bLawe eigeuh f 1.20 f 2 Z. bonte f 2f 2.60 Z. blauwe 1 2.50 poters 1 1.05f 1.10, 2de eoort f 0.80— f 0.90. Alles per 100 K.G. SÏAVËNfSSB. Ëeo onderzoek vaneen monster suikerbieten (10 stuks) van de Ctöp. Suikerfaonek eu Raffinaderij te Din- teloord, eu atkomstig uil deze gemeente, heelt een analyse opgeleverd van 16.6y2 suikergehalte. SCH ERPËNISSE. Door mej. C. J. v. d. Graaf!' zijn alhier oogeveer 400 onde rij wielplaatjes verzameld eu ter bestemder plaats afgeleverd. Alhier is thans eeo leveudigen handel in nien en koebieten. Vooral te velde wordt veel gekocht. Men besteedt goede prijzeo. OUU-VOSSEMEER. Naar ons van be voegde zijde wordt medegedeeld is tegen 2 veehouders alhier proces veabaal opge maakt wegens niet aangifte doen van het voorkomeD van mond- en klauwzeer. LANDBOUW. PRIJZEN VAN POOTAARDAPPELEN De commissie vau bijstand vaD de voor loopige Nederlandsche Aardappel Centrale maakt bekend, dat als minimum inkoopprijs voor pootaardappelen, te betaleD aan den teler, is vastgesteld Voor de soorten Eersteling eu I leal, kleipoters klasse „B" maat 28/30, 28/35, 80/35, 30/40, 85/55, 40/55 (3.10 maat 35/50, 40/50 f3.30—f3.40 maat 35/45 f4.Klasse „A" f 0.70 booger, klasse „C" f 0.70 lager. Voor de soort „Binlje" f 0.20 lager voor alle klassen eu maten. Alle andere soorten maat 30/50 eu de lusscbeumaten daarvan f 2.90. Zand- en veen- pootaardappelen f 0.75 lager voor alle klassen en maten. Alle prijzen zijo per 100 K.G. netto gewicht met inbegrip van de kosten van plombe en N.A.K. certificaat, af boerderij uf af Daaste statiou of naaste binuenlandscbe scheepsgelegenheid. Alles vierkante maat. Als uitzonderings maatregel voor dit jaar geldt de ronde maat voor dat gedeelte van Noord-Rolland, waar ronde maat usance is. Andere maten mogen niet wordbQ verkocht noch aange boden naar het buitenland. Zij die erkend zullen worden als expor teurhebben er rekening mede te bonden, dat voor bet boitenland minimum ver koopprijzen zijn vastgesteld. Tegelijk met de mededeeling waarbij aan exporteurs bekend wordt gemaakt dat zij erkend zijn, zallen deze mioimamverkoopprijzeu worden medegedeeld. ONGELDIGE N. L.- PLATEN. De A.N.W.B., Toeristenbond voor Ne derland meldt, dat volgens van de Alliance Internationale de Tonrisme ontvangen be richt, automobilisten die met bon wagens de grens pasaeereD er wel aaD mogen denkeD, dat er tegenwoordig streng op gelet wordt, of de nationaliteitsplaten op de aoto's wel van bet voorgeschreven model zijD. De Dnitscbe douane heeft er aanmerking op gemaakt, dat buiteolandsche aoto's de grens passeerden, die voorzien waren vaD de bekende nationaliteitsplaten, die echter vernikkelde, of ook wel wit geschilderde letters op zwarten achtergrond buddeD, hetgeen in strijd is met bet voorschrift. Het voorgeschreven model van de na- tioDaliteitsplaat, zooals die is vastgesteld door de Internationale Conventie voor het autoverkeer, is een ovale plaat met zwarte letters op witten ondergrond. Wie op zijn antotochten naar bet bui tenland moeilijkheden wil voorkomen, zorge duB dat zijn wagen voorzien is van een N. L.- plaat volgens hel juiste model. Daan ij moge er tevens aai: wordi li her- iooerd, dat ook nog wel eens voorkon enrle rood-wit-blauwe biesjes op de N. L.- plaat verboden zijn en de plaat ongeldig makeD. INGEZONDEN ZONNEGLOREN. Zooals ieder jaar denken wij ook nu weer een collecte te houden voor de suppleliekas van Zonnegloren. Deze keer zijn we een paar weken vroeger met den speldjesdag, in ver band met de verdiensten. Nu ook een paar Tholenaren in Zonnegloren verpleegd zijn, is bel Hervormde Sanatorium voor l. b. c. patiënten U allen toch wel bekend veronder stel ik. Van onze vorige collecte kan ik U dit zeggen, dat wij eenigszins bang waren voor hei resultaat. Wij werden evenwel verrast en daarom durven wij ook dil jaar weer bij U aau ie kloppen om U te vragen die patiënten mee te helpen, die zelf niet voor hun verpleging kunnen zorgen. Volgende week tusschen 7 en 9 Sepi. omdat niet alle collectanten op écu dag ia de gelegenheid zijn hopen wij rond te gaan Namens de collectanten. G. WOLFENSBERGER. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN, van 25 31 Aug. Geen aaugiften. KERKNIEUWS. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. de Bres en nam. 2.30 ds. Woilensberger Bed. H. Doop Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur dr. Velienaar. Gerei. Gem. voorm. 10 uur nam. 2.30 eu 'savonds 6.30 leeskerk. Vrije Ger Gem. voorm. 10 aur nam. 2.30 's avonds 6.30 ds. Baaij. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 aur ds. de Haan. Doopsbed. Col lecte ziekenfonds. Ger. Gem voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam 3 uur ds. de Bres. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Moerman Oud Gerei. Gem. voorin. 10,30 nauu. 3 en savonds 6.30 leeskerk. ST. ANNALAND. Ned Herv. Kerk voorm. 10.30 ds Kraaij (Bed. H. Doop) en nam. 3 uur leeskerk. Gerei. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 'savonds 6.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam 3 uur ds. Kraaij. Geref. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 eD 's avonds 7 uur leeskerk. Maandagavond 4 Sept. ds. Baaij Tholen. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Poortvliet. De heer A. Verboom, kan toorhouder der poaterijeu, is door H. M. de Koningiu begiftigd tnei de eeremedaille verbondeu aan de Oranje Nassau orde. HET ORANJEFEEST EN DE POST. De directeur vau het P. T. T. kantoor te Tholen uiaakt bekend dat op 6 September 8. s. zijn kantoor des middags (1416) eu des avonds (173/219) gesloten is voor deu postdieust (oehalve voor spaedbehau- delingen postcheque en girodienst). Des avoDds vindt geen bestelling plaats. SPORT. Tholen. Voetbaluitslagen. Vrijdagavond j.1. Xerxes legec O. V. V. 10 m voor duel van Xerxes. Zaterdagavond T. V. V. 2 tegen Fortsche Boys 2 41 in voordeel T. V. V. T. V* V, 1 tegen Fynaart 1 41 in voor deel T. V. V. Dinsdagavond combinatie T. V. V. tegen Xerxes 11. Scherpenisse. Voetbaluilsl. D. E. V. O. 111 H. D.S.I1I 3-8. *St. AnnalaDd. H. D. S. I speelde Zaterdag j.1. een wedstrijd legeu H. V. C. 1 vau De Heen en wist met 5-2 te winnen. Ond-Vo8semeer. Voetbal. O. V. C. I speelde tegen Dosko 1 met gelijk spel 1-1. PUBLICATIEN. Mededeelingen v/d Agent der Arbeidsbem. en Werkversch. Thoolsche schippers, die in aanmerking wenschen Ie komen voor het visschen van Kokhanen (af te nemen door de Gemeente) kunnen zich aanmelden op Zaterdag 2 Sept. tusschen 12 on 1 uur ten Gomeentehuize by den Agent der Arb.bem. en Werkl. verz. 11 De agent voorn. J. H. BAL. MARKTBERICHTEN THOLEN, 1 Sept. 1933. Boerenboter f 0.85 per pond. Roomboter f 0.91 Eieren f 4.per 100. Noteering te Middelburg, 30 Aop. 1983 Boerenboter (part. prijs) 10.96

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1933 | | pagina 3