honderd meter verder naar het Fran- sche gezantschapshotel op de Pariser Platz, schuin tegenover hotel Ablon, vlak achter den Brandenburgschen Poort. De eenige, die zich voor een lichte- lijke blamage heeft weten te bewaren is de Italiaansche ambassadeur te Berlijn geweest, die rustig in eigen gezantschapspaleis is gebleven, omdat de »Duce» hem reeds al het werk uit handen had genomen. Mussolini heelt nl. eerst te Rome den Duitschen am- basadeur von Schubert, den vroegeren blij venden onderstaats-secretaris van het Berlijnsche ministerie van bui tenlandsche zaken, bij zich ontvangen, en later het bezoek van Von Papen en dat van Göring aan Rome weten te gebruiken, om aan deze twee andere Duitschers te laten gevoelen, dat matiging een deugd is, en dat niet ten onrechte het Duitsche spreek woord zegt„In Beschranktheid zeigt sich der Meister Dit betoog, vriendschappelijk ge houden natuurlijk, van Mussolini tegen Vou Schubert, Von Papen en Göring, heelt heel wat meer effect gesorteerd dan de vooruit door de pers wereld kundig gemaakt démarches van de Fransche en Engelsche ambassadeurs te Berlijn, die door deze ontijdige publicaties aan handen en voeten gebonden waren, zoodat ze niet meer voor- en achteruit konden. De Wilhelmstrasse heeft beider vertoog ronduit afgewezen en boekt zoodoende eindelijk eens een diplo matiek succesje, wat Von Neurath best kon gebruiken, temeer daar dr. Alfred Rosenberg, de leider van de buitenlandsche afaeeling der Duitsche nat.-soc. Arbeiders Partij, reeds lang op het vinketouw zit, om den stoel van den huidigen Duitschen minister van buitenlandsche zaken te gaan bezetten. Het geringe succes, dat dr. Alfred Rosenberg nochtans met zijn bijzondere zending naar Londen heeft gehad, is tot nu toe steeds een be letsel gebleven hem de post van leider der Duitsche buitenlandsche politiek aan te bieden. De Rijkskanselier zal dus nog eenigen tijd hebben te wach ten, aleer hij zich Von Neurath van de hals zal kunnen schuiven, waar door diens zetel voor dr. Rosenberg zal vrijkomen. Hoe nu de zaak verder tot een be vredigende oplossing zal komen 7 Heel eenvoudig 1 Waarbij wij ons aan een nieuwe voorspelling zullen wagen. De Rijkskanselier en de Minister van Buitenlandsche Zaken hebben de beide ambassadeurs niets toegegeven, maar zij zijn natuurlijk nu ook vol komen vrij, geheel eigener beweging, die wenken te geven aan de Duitsche vliegers boven Uostenrijksche grond gebied en aan de verantwoordelijke personen voor de Duitsche radio uitzendingen, die maatregelen te tref fen, waardoor in de toekomst de ergste excessen op beider gebied zullen zijn voorkomen. Op die wijze hebben zij den Fran- schen en Engelschen ambasadeur geen voet grond gewonnen gegeven, komen bij Mussolini in het gevlei en eindigt alles gelijk in een geslaagde Ween- sche operette, met een elkaar vinden van de geliefden en heerscht op het internationale politieke tooneel weer de stemming van Pai's en vree THOLEN, 11 Augustus 1933. VERKBERSONDERRLCHT VOOR DE POLITIE-AMBTENAREN OP THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND. Men meldt aan de N. Rott. Crf.: Üitgaande van de K. N. A. C. is te Sint-Maartensdijk een carsas aangevangen in verkeersonderricht ten behoeve van de rijks- en gemeentepolitie op de eilanden Tholen en Sint-Philipsland. De cursus is Zaterdagmiddag door den voorzitter van de K. N. A. C. geopend. In zijn opeuiDgsrede stipte bij o. a. aan, dat de steeds verder voortschrijdende mechaniseering van de vervoermiddelen op het platteland het uoudzakelijk maakt, dat de handhavers vau de orde en veilig heid op de hoogte zijn met de verkeers regelen en met de belangrijkste onder deden van den anto, Woensdagavond hield de afd. van het Groene Kruis alhier op de bovenzaal van dhr. A. Engelvaart on der voorzitterschap van dhr. P. J. Duin- ker haar alg. vergadering, ter bespre king afbouw van het Groeue Kruis. Het bestuur stelde voor om boven het wijkgebouw te bouwen een zuster- woning, en deze kosten kunnen be streden worden uit het saldo van de rekening. Besloten werd hiertoe over te gaan. De aanbesteding van dit werk zal ge beuren in perceelen en in massa en de inschrijving wordt alleen openge steld voor hen die lid zijn van het Groene Kruis. Naar wij vernemen zal er nog een mosselloods worden bijgebouwd door een firma uit Antwerpen. Zondagmorgen viel in de schoor steen van de woning van dhr. N. B. v. d. Maas alhier een zwerm bijen. De diertjes kwamen naar binnen, bet geen zeer onaangenaam was De be woners hebben toen door middel van zwavel zich van de diertjes bevrijd. ^POORTVLIET. Een paar dagen geleden had een buren twist plaats tusschen de ingezetenen J. V. en U. K. over het gebruik van een gemeente lijke rioolput, welke zoo hoog liep, dat men tot een kloppartij kwam. Hun vrouwen namen aan dezen strijd deel met emmers water. Van de zijde van het publiek was er veel belangstelling. Toevallig kwam een fotograaf voor bij. Vlug maakte hij van deze gele genheid gebruik om de vechtenden op de gevoelige plaat te brengen en had het genoegen van deze foto ter stond een groote bestelling te pnt- vangen. *Maandagmiddag j.1. was de schil der J. M. van Zaltbommel bezig de deuren van de o. 1. school schoon te branden. Toen hij zich even verwijderde, waarschuwde hij de nabij spelende kinderen, daar hij de benzine-lamp neerlegde. (Iet 5-jarig zoontje van C. Dekker kwam echter te vallen en viel met hel hoofd op de nog brandende lamp. Het kind kreeg ernstige brand wonden aan het gelaat en achterhoofd. SCHERPEN 188 E. De laDdbouwerskoecii* H. P. had het ongeluk toeu ze bezig waren een voer tarwe zgn. te pongereo dat dit touw los schot en hij daardoor van den wagen viel en wel zoodanig dal hij zijn pols brak. Geneeskoudige hulp werd verleend door dr. Polderman. OU D-VOSSEMEER. De oudste zoon van den landbouwer J. A. H. alhier ge raakte Woeosdagino g<-n bij het grijpen naar de leidsels onder het wagenwiel «nel zijn ^hand, waaroij deze zeer ernstig ge kwetst werd eu hij zich ouder behaudeliug van dr. Vermet moest stellen. De havenwerkzaatnheden zijn zooverre iu orde gemaakt, dat thans nog eenige aardewerk inoet wordpu uitgevoerd, maar de oeioti werk*-n zijn atg< loopen. Ei is eeu gedenkplaat aangebracht «net d<- anen au het liagetijkfch bestuur en den opzicüier, onder wie dit belangrijke we«k is verricnt. STAVENISSE. Veiling 7 Aug. 57125 Kg. eigenheimers. BI. eigen heimers f '1.28, f 1.14 en f 1 per 100 Kg. VV. eigenh. f'1.14 en f 1 100 9500 Kg. Z. bonte a f2.50 per 100 Kg. Donderdag 10 Aug. Aangegeven en geveild 51522 Kg. W. eigenh. f 1 14. 19315 BI. 1.14, f 1.28 en 11.42. 8116 Z. bonte f2.14 en f 2.50, alles per 100 Kg. Iu de laatste dagen doen zich alhier ook verscheidene gevallen van mond- en klauwzeer bij het rundvee voor. Toen de landbouwer G. D. met een geladen wageti huiswaarts reed, had hij zijn 3-jarig zoontje op de voorbank van den wagen naast zich zitten. Onder bet rijden is het ventje er af gevallen en daar men ver moedde dat hij zich inwendig bezeerd had, moest er dadelijk heelkundige hulp worden ingeroepen. ST-ANNALAND. Aardappel veiling van Donderdag 10 Augustus, Aauge- voerd werden 03000 Kg. gele eigen heimers f I, 11.35, 19000 Kg. blauwe eigenheimers f 1.50—f 1.80, 2de soort f 0.50-f 0.05,12000 Kg. bonte f2.50— f2 90, 6000 Kg. blauwe niet ver kocht. Alles per 100 Kg. Door de coöperatieve kolenver. „Ons Belang" alhier werd aanbesteed het vervoer door de gemeente van een lading stuk- en eierkolen. Aan nemer werd M. Gunter voor f5 de 100 Hl. In een gehouden vergadering van de veilingsvereeniging werd be sloten vóór half September geen late soorten aardappelen buiten de veiling te verkoopen. Voetbal: D. O. S. II-H. D. S. III 7—3. Het Centraal Bureau overweegt de mogelijkheid alhier een opslag plaats te bouwen voor kunstmest stoffen. In een vergadering van com- missionnairsvereenigingen van het Eiland Tholen en St. Philipsland werd besloten als lid toe te treden van de Centrale van Vereen, voor denaard appel-, groente- en fruithandel te 's Gravenhage. Eveneens werd be sloten zich te cenlraliseeren met de vereeniging W. Brabant, Z. Vlaan deren, Nieuvvenhoorn, Flakkee en Hoeksche Waard. JACHT OP EEN SMÜRKELaUXU. Maandagavond werd op de Nieuwstraat te Kerkrade een verdachte auto gesigna leerd. In de buurt bevonden zich de adjunct- inspecteur der belastingeu, de heer Moor man en eukele rijksambtenaren eveneens in een auto. Toen de verdachte auto op Kerkeradschgebied reed, bemerkte de chauf- fenr al spoedig, dat bij gevolgd werd en daarom vermeerderde hij de snelheid. Iu de omgeving van de tnunel bii de Wijn- gracht reed de fiscale auto voor de smokkel auto. De ambteuareu stapten uit, riepen „halt, rijksambtenaren" eu haalden het stopvlaggeije vóór den dag. De smokkel auto reed echter tuil speed door, opnieuw achtervolgt door deu fiscus, die waarschu wingsschoten loste. ToeD sloeg de smokkel auto den Hammoleuweg iu en echoteu de beambten op deu smokkelwageu. In de omgeving van het slachthais stopte de auto. Een persoon sprong er uit en verdween in het korenveld. De bestuurder werd gearres teerd. De militaire politie legde een nood verband en op last van den ontboden ge neesheer werd de |man, H. geheeten eo wonende in Schaesberg, naar het zie kenhuis te Kerkrade gebracht. Hij had twee schoten in den rug. Zijd toestand is levensgevaarlijk. De auto bevatte 200 K.G. Duitsche gesmokkelde margarine. Alles is in beslag genomeD. DE VROUW IN MANNENKLEEREN. Nabij Mook heeft de rijksveldwacht aan gehouden een 25-jarig meisje uil Hilver- sam, wier opsporing verzocht was als verdacht van diefstal, oplichting enz. Zij was weggevlucht in manueukleeren. Bij haar arrestatie was zij dau ook ge kleed in lange grijze broek eu een blauwe jas, verder had zij eeu pet op eu een hoornen bril, zoodat zij vrij wel met te her kennen was. Een getrouwe imitatie van Marleue Dielricb. Alleen baar eenigzins manke gang heeft haar verraden. Zij had in Mook bij een kunstschilder iutrek ge nomen. Toen de rijksveldwacht daar kwam, vluchtte zij door de achterdeur doch werd later in eeu tentenkamp in de buurt aan gehouden en naar Hilversum overgebracht. AFSCHUWELIJKE MOORD. Men meldt aan de N. Roti. C'. uil Oss Woensdag he«-fi tueu iu een greppel Op de zuogenaamde Gemenl onder ae gemeente Be.rgbetü op de grens van de gemeente Oss hel lijk gevouden van deu 20-jangeu werkloozeu kistenmaker G. de Bie uil Oss. Woensdag hadden de ouders van De Bie bij de politie aangifte gedaan, dat hun zoon Dinsdagavond niet op den gewonen tijd was thuisgekomen en nog steeds niet in het ouderlijk huis was teruggekeerd. Onmiddellijk stelde de politie eeu uiige- r<-id oude.rzutk in, dal ecbier iilei lei up-ponng van deu vermiste lelOQê. Aan vankelijk zag men bel geval mei zoo ernstig in en verwachtte men, dat de vermiste wel weer terecht zou komen. Een zekere van Uden was Woensdag middag met zijn vrouw en twee kinderen omstreeks vier uur aan het braambessen zoeken in den Gement te Berghem, toen eensklaps zijn hond hevig begon te blaffeD. Toen vau Uden naderbij kwam om te kijken, wat er aan de hand was, zag hij oen met bloed bedekt lijR voorover in eeD greppel liggen. Hij slaagde er niet in, in het lijk iemand te herkennen. Oumiddellijk waarschuwde hij de plaatse lijke politie die met den brigadecomman dant van de marechaussee te Oss op de plaats van het misdrijf verscheen. Spoedig kon worden vastgesteld, dat men te doen had met het lijk van den 20-jarigen ver misten de Bie. De jongeman bleek het slachtoffer te zijn geworden van eeu af- schu «eiijken moord. Het lichaam vertoonde diepe snywonden en steekwonden in de hartstreek en aan den hals. De politie heeft met speurhonden den omtrek afgezocht, doch dit heeft gten resultaat opgeleverd. Het parket uit 'e-Herlogenbosch is Woensdagmiddag le Oss gearriveerd. Het lijk van den verslagene is naar het St. Aüna- ziekeuhnis te Oss gebracht, waar de sectie zal worden verricht. De Bie was ongehuwd. Als een bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat io November van het vorige jaar op dezelfde plaats het lijk werd ge vonden van den 30-jarigen caféhouder J. v. d. Pas, die door revolverschoten was gedood. Dit misdrijf is tot nog toe onopgehelderd gebleven. In den loop van Woensdagavond heeft de politie den 28-jarigen de B. uit Oss gearresteerd eeu neef van den verslagene. Hij werd met het lijk geconfronteerd en is naar 's-Hertogenbosch gebracht. BEVRACHTINGSCOMMISSIE. Daar het geheele westelijke en noord westelijke deel vau Noordbranant valt ouder het ressort vao de Bevrachtings- cominiseie met zetel te Breda, beeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noordbrabant en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Lang straat (voor zoover haar westelijk deel betreft) na gemeenschappelijk overleg, ieder een Commissie beuoemd, waarvan dezelfde leden deel uitmaken. Io een bijeenkomst, die dezer dageu gebonden werd, heeft de Voorzitter der Kamer van Koophandel eu Fabrieken voor Westelijk Noordbrabant, Ir. A. F. J. Beu kers, deze Commissie geïnstalleerd. Na de geschiedenis der Wet in het kort te hebben nagegaaD, memoreerde spreker, dat bij de totstandkoming der Wet tegen werking en critiek uiet hadden ontbrokeD. De toekomst zal moeleu uitwijzen, wie in dezen het aan het rechte einde heett gehad* In elk geval is uit de besprekingen en ait de schriftelijke uiteenzettingen, die over de Wet hebben plaats gevouden, geblekeD, dat de toestanden in het binneu- scbippersoedryf slecht ziju, zéér slecht zelfs...., dat zij niet eenvoudig zijn en zeker ni-t eenvoudig zijn te verbeteren en dat de Commissie zich tevreden zal moeten stellen, vooral in den aanvang, om in bescheideu mate en voor zoover de Wel du toelaat en de middelen daartoe verschaft, aan de verbetermg der bestaande toestanden mede te werken. Voorzichtig tastend zal voorwaarts moeten wordeu gegaan eu er zal voor moeten gezorgd wordeD, dat te nemen maatregelen ter verbetering de schippers te stade moeteu komen zonder dat de belangen der opdrachtgevers uit het oog uiogeo wordeu verloreo, want ook deze verkeeren over het algemeen iu crisis omstandigheden en lijden daaronder. Hel zal dus, vooral in den aanvang, een wikken eu wegen zijn om het alge meen belang op de jaiste wijze te dieuen eu elke beslissiug zal zorgvuldig overwogen moeten worden het zal vrij laDgen lijd vereischen, voordat van een eeuigszius slaoiele heoordeeliug der vele voor ie leggen eu te behandelen gevallen sprake kan ziju. De leden der Commissie zijn de heeren Ir. A. F. J. Beuker», Voorzitter, Breda; P. A. vau Deugen, Raamsdoukveer G. W. J. de Graaff, Oud Vosseweer: C. Jausen, Geertruiueuoerg J. A. Nee- teson, Uimeloord Jac, D. 8wout, Bergen op Zoom en P. J. Zwaaus, üosierhoui. Tot plaatsvervangende leden zijn be noemd de beereu J. J. Henteriaar, Roo- seudaalF. J. vau der Raijt, Made Abr. Theuoissen, St. Annaland L. van Boekei, GeertruldenoergJ, Kueuraadl v. o, Heijden, Diuieluoru A, M. Rü .- saauu, bergen up Zuouj en M. P. M, uu deu Ö'ggelaar, Roxsendual. LüiEKiJprijs in valöCh geld UITBETAAL Te Amsterdam is eeu vervalscbiog san bankbiljetteu aan het licht gekomeD, die reeds geronnen tijd geleden moet zijD ge pleegd. Eeu tachtigjarige vrouw nl. die eenigen tijd geleden op eeD twintigste lot in een particuliere luienj de Honderdduizend had gewouurn, Kreeg desiijds uel Uaar loe- Koujeuae uedrag voor nel meereudcel iu oaukoUjelleu vau duizend gulden uiloe- laald. Zij bewaarde die aanvaukelijk. Pas deze week had zij het geid noudig. Zij ging dus naar het bijposlkantoor in de Burger straat om een der briefjes te wisseleD, Daar bleek, dat het biljet valsch was. De vronw deed hiervan aangilte bij het politieboreau aan den Overtoom. Thans onderzoekt de politie, wie de vrouw deze biljetten iu handen gespeeld moet hebben familiedrama. Woensdagmiddag heeft de Haagsche politie bericht gekregen, dat in het per ceel Joan van Hoomsiraat 31 te 'a Gra venhage bewoond door dbr J. W. A. A. H. zich een drama had afgespeeld. ^Gebleken is, dat daar een dubbele moord eu eeu zelfmoord hebben plaats gehad. Daarvan zijn slachtoffer geworden de heer H., zijn vrouw en eeu zesjarig zoontje. De waarnemende commissaris der politie in afd. C., de sobs.-cfficier en de rechter commissaris, zijn uaar het perceel gegaan tot hel ïustellen van eeu onderzoek. De aanleiding tot het gebeurde moet in een familie-aangelegenheid worden gezocht. HIJ HAAT DE AARDE. Ia den top vau een der hoogste hoornen van het dorp Joebra, leeft sedert eeuigeu tijd een man. De inwoners van het dorp reikeDj hem voedsel toe, dat zij aan lange palen vastmaken. Hij Deemt bun gifien iu ontvangst, doch zegt geen woord. D»ze zonderling was 'n welgestelde boer. Op zekeren dag verdween hij en werd eeoige dagen "later boven in den boom ontdekt, waar hij sindsdien gebleven is. De eenige woorden, die deze zonderliog tol dusver gesproken heeft zijn: „ik haat de aarde.* De autoriteiten hebben tot dusver geen stappeD gedaan om den man uit den boom te verwijdereri. IN STRIJD MET EED OF BELOFTE. Naar „Het Volk* verneemt zal een wetsoniwerp, dat sau de regeering de voegdbeid verleend om leden van tegeu woordigeode lichamen, die in of bn dat lichaam handelen in strijd met afgelegde eeden eu beloften, op voor van den voorzitter van het vertegenw digend lichaam, waarvan zij deel uiti ken, de uitoefening van hun mandaat ontzeggen, binnen enkele dagen het dep tement verlaten. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Woeusdaguiiddag is op den hoek van Varkevisserslraal en de Aunasiraal le K wijk aan Zee een ernstig auto-ougelok beurd. Een auto, bestuurd door den F. J. B. uit Nootdwijk, kwam met vaart vau 40 tot 50 K.M. den hoek de Varkevisserstraat om, juist op het oog blik, dat het 3-jange meisje Guyt haar 5-jarige broertje C. Guyt de si wilde oversteken. De kinderen werden a gereden en het meisje werd op slag ged> terwijl het joogetje een hersenscbudd en eenige beenbreuken kreeg. Uit een onderzoek is gebleken, dat remmen van den anto niet in orde war Het lijkje vau het meisje is op last de justitie io beslag geuomeu en naar academisch ziekenhuis te Leiden overj bracht, waar een sectie zal wordeu verric Ook het jongetje is daarheen vervoerd, De au'o is eveneens in beslag geuow )e ZWEEFVLIEGTUIG VERONGELUK Dinsdagmiddag is een zweefvliegtuig dezweetcluo „Soesterberg" op het zooi naarnde uoodlaudmgsterrein van het vin kamp op de Stumpert verongelukt. Het zweefvliegtuig werd dij deu op gang georacht door middel vau een au waarmee het met eeu stalen kabel ls vesiigd. Blijkbaar heeft de vlieger de: kabel niet suel geuoeg losgegooid, met noodlottig gevolg dat hot toestel toen leg den grond werd gesmakt. Eeu aantal leden vau de zweefclub getuige vau dit droevige ongeluk. Dr.Tjs ijoug uil Soesterberg en oen militaire dok waren spoedig ter plaatse. Zij kondeu slee deu doud vau deu vlieger coustateeren Het slachtoffer is de 31-jarige heer H ziuga uit Murmurwoude (Fr.), die brevet als zweefvlieger wilde oebaleD EEN KNIPOOGJE. Neen, er is hier geen sprake v verlielaheid of iets van dien aar Niettemin bracht ook hier een kni oogje iemand ten val. Twee jonge meisjes werden in Bijenkorf te Rotterdam op heeterda: betrapt op het stelen van polo-hemdepe skisokjes en een sigarenaanstekertj Een controleur van de Bijenko snapte ze. Een wist hij te grijpen, de andei ontkwam. De aangehoudene werd aan politie overgegeven en ze bekend dat zij P. S. heette en dat zij op ee bepaald adres te Schiedam woond Er werd daar een onderzoek in^ steld, maar het opgegeven adres blee onvindbaar te zijn. Een recherche: zou toen met het meisje naar Schiedai gaan, dan kon zij hem eens precie 5 wijzen, waar zij woonde. Maar toe men buiten kwam, zag de recherehei dat de arrestante knipoogde tege een ander meisje dat in de bu van het bureau rondslenterde. H heeft toen dat meisje aangehoud en het bleek het uit de Bijenkoi ontsnapte meisje te zijn. Zij verteld M. B. te heeten en... een zusje va de eerst aangehoudene te zijn. Zo kwam uit, dat het eerste meisje ee valschen naam had opgegeven en zo heeft het knipoogje van dit meisj de vrijheid gekost. STELLING INGESTORT TE MIDDELBURG. Donderdagmorgen is te Middelbur in de in aanbouw zijnde kerk de gereformeerde gemeente aan de Se geerstraat aldaar een ongeluk geschied dat betrekkelijk goed is afgeloopeii Aan het dak van dit gebouw hin inwendig een groote stelling, die te deele op haken rustte. Door het orn buigen van een dezer haken is de ste ling voor een groot deel naar benede gekomen. Op dit deel der stelling be vonden zich op dit oogenblik negei personeneen aantal planken voo het binnenwerk van het dak vergroott de zwaarte. Van de negen personen wisten zie nog twee aan het dak vast te grijpen dóch de anderen vielen naar benedei van een hoogte van ongeveer 9 metei Een der personen, de I6-jarige G. liej een dijbeenbreuk op en drie anderei min of meer ernstige in- en uitweu£r dige kneuzingen. De politie stelt een onderzoek in naai de al of niet verantwoordelijkheid var de aannemers, VEELWIJVERIJ IN TURKIJE. Een Turk die het betalen kon, hals- vroeger meer dan een vrouw. Hou rijker hij was, hoe meer vrouwen „lik zich veroorloofde". Maar toen Kemal Pasja aan het beü ïst ït la bu v\ tj ke )e bi rr, 511

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1933 | | pagina 2