gENEN» Rund-, kalfs- en Varkensvleesch Geslaagd voor examen Fototoestel. RMA J. M. C. POT THOLEN oapaiingeu der Crisis-Zaivel- Wei, p 10 Juli 3 932 in werking getreden oeteu ook door alle bereiders van inboter trouw worden nagekomen, torn lereerat omdat de bepalingen dezer .ui toepassing zijn op allen in Ncder- die esn inrichting bezitten tot bet Jen van boter. Boeendien ecbter ook ,t dez*. Wet ontworpeD en aangeno- is op verzoek van deo Laodboow en 5t v le Veehouderij 'e steunen. De Wet is akt in liet belang van de boeren, et allen zien dal voldoende in, oia- iet ook door de Wet niet gelukt ia etiobolerprijzen voor den boer op et n te brengon die de veehouderij looneud Vast staat echter dat zonder de de bierenboter zeer waarschijnlijk on nopoaar zijn zoo, terwijl de fabriek»- zeker netto 45 cent per K.G. iniuder uik Lt no#1 lig. n 1 ft; iriij 3pr ral t v. ipbrengen dan nu het geval is. Zonder t u lijke regeling zou de boterorervloed ellj prijsdaling tot 50 60 ceut per K.G. inli i'olge hebbeu. rler is d«aroro wettelijk en moreel licht alle bepalingen dezer wet trouw kotneu. e voornaamste verplichtingen zijn de indt- Zoodra de boter 13 afgewerkt moet eenheden (ponden of kilogrammen) au opgemaakt en moet elk apart stuk ien worden van een merk dat voor hoeveelheid past. Dit is b.v. geen van een pond op een stuk van 1 K.G. 'ia moet het merk zoo io de boter leo gedrukt, dat het er onmogelijk oogeschonden af te halen is. Alleen oter die voor het eigen gezin noodig ag vrij van zegel blijven. Baitco de van het gezin van den bosr mag lud ongezegelde boter ontvangen (dus de eigenaar en de arbeiders niei) ij wijzen er op dat van du af aan streng op het merken van alle boter verkoop, dirpct na het afwerken en iet aandrukken der merken zal worden oogonblikkelijk overtreding zal es-verbasl volgen. ilduikingen van deze wet zijn in elk :kt strijdig met het algemeene boereu- ng. De boekhouding moet regelmatig, dig en nauwkeurig worden bijgehou- Soromigan houden zich hieraan on- .Ofnde. Ook hier kan niet meer do g. re toegeefelijkheid worden toegepast. Oe 4-weeksche kaarten moeten bin- 3 dagen na afloop van elke periode den controleur worden toegezonden. Ze ten nauwkeurig mgevnld zijn en vooral VOO lunsmers der gebruikte merken ver ten. Men moet de controleurs beholp- zijn, ze in den kelder toelaten en en en roerken steeds op een voor heu ik bare plaats bewaren, tuil-Vossemeer. In de aardappelen werd le laatste dagen der vorige week dcor D. D. Ampt de beruchte aardappel- in haar verste stadium waargenomen, io bladcreD van sommige dier planten men de bekende «droppels" voor, die voorloopers op de verepreidiug wijzen. - Het Musschengilde «Oad-Vossemeei* d een buitengewone veigadering met doel nieuwe leden te werven, daar de •chenplaag steeds gronter wordt. Er ieu reeds perceeltjes tarwe voor, waarin llig is hoisgebouden, zoodat hij rijp- hel ergste wordt gevreesd, lu de 'Straat, waar geen leden voorkomen, is perceeltje al dnchtig aangepikt en is hoog noodig dat daar de kleine land- vers zich aansloten bij het gilde, om schen te doodeD en nesten uit te halen, ige jaren geleden telde het gilde 70 n, meest belanghebbenden, en werden jsar 10.000 en meer musscben en <s ingeleverd, nu gaat de vereeniging edental achteruit en de subsidie door Liodbouwvereeaiging verstrekt is van gedaald op f5. De meeste musschen Wen geleverd als premie-musscheo eo Den du9 vergoed worden, en dan nog Jen voor bodeen ruus^chen-ontvaogers, kt het lastig met plm. 35 leden rt )0 contributie finantieel aan de ver- htingen te voldoen. Er is na wel ige medewerking, waut er zijn reeds jaar 1100 innsschen ingeleverd, wat r 1932 io totaal maar plm. 2000 be- 'g, maar thans is zaak dat er meer o zich aansluiten, vooral oit finantieel og voor de graanhandel. >et( OLEN, 21 Juli 1933. Er circuleert alhier een adres ge- t aan den Kiad rler Gemeente Tholen te trachten ts komeu tot stichting van zwembad. Heu verzoek waar druk op wordt ge iend en dat o. i. zeker wel ernstige 'weging waard ip. n tal van gemeenten is er met tewerk- ling van werkloozen een dergelijke chting tot stand gekomen en zoo zulks ook mogelijk zijo dan zal dit zeker een aauzienlijfce kostenbesparing kunnen geven en minder groole financieele offers eischeo dan anders het geval zonde zijD. Esn drietal jareD terng zijn er onder linge besprekingen gevoerd om de moge lijkheid te overwegen om het schor bij bet stoomgemaal als zoodanig in te richteD. Door een deskundige is er toen een rawe derekening gemaakt, waarbij men tot een kostenheraming kwam van acht u tienduizend guldeu, zoodat daarom niet verder over de plannen is gesproken. Aan den zangavond georgani seerd door de Chr, Zangver. „De Lofstem" te Poortvliet zullen 6 ver- eenigingen deelnemen, n.1. „Sursum Corda" te Tholen dir. J. Hollebrand; „Looft den Heere" te Poortvliet, dir. A. Coomans; Zangver. te Scherpenisse, dir. M. Iiage; 2 Zangver. te St. Maar tensdijk directeuren Rietdijk en Geluk. Door het Bestuur van deNuts- spaarbank is het woonhuis aan de Hoogstraat, sedert jaren bewoond door de familie Hollestelle, verkocht aan den heer C. Hollestelle, de tegen woordige bewoner. Woensdagavond gaf de Zang- vereeniging „Sursum Gorda" alhier eenige zangnummers ten beste op de kiosk van „Concordia". Het blijkt dat de vereeniging onder goede leiding staat, er werd zuiver gezongen. Jam mer dat het pnbliek wat luidruchiig was, waardoor het luisteren zeer werd bemoeilijkt. Donderdagavond werd door onze Harmonie een concert gegeven op de markt. Er was vrij vee[ publiek aan wezig en men mag gelukkig zeggen dat „Concordia" op een goed muzi kaal peil staat. Zaterdag neemt ons Harmonie gezelschap deel aan de le St. Anna- land te houden muziekavond, waar al de in ons eiland gevestigde gezel schappen bijeen komen. Het Bestuur der Nutsspaarbank heeft besloten de muzietent eens af doend te laten opknappen. Dhr. S. Gu- liker maakte een plan, waarbij de kiosk op een betonnen voetstuk zal komen te staan en het geheele on derstuk uit Waalklinkcr zal worden opgebouwd. Het aanzien van de Markt zal na deze verbetering er zeer zeker beter door worden. SCHERPENISSE. De collecte voor den gewapende» dienst heeft alhier opgebracht f 14.3(3 De lieer A. v. d. Rhee is ge kozen als afgevaardigde naar de com missie van toezicht op de werkloo- zensteun. Tot secretaris van de voetbal- vereeniging D.E.V.O. is gekozen de heer M. van Gorsel. OUD VOSSEMEER. De heer L. A. Ampt Gz. adspirant-vaandrig te Breda is bevorderd tot vaandrig, en wordt geplaatst bij het 14e Reg. Infanterie te Bergen op Zoom. STAVENISSE. In de op heden (Woensdag) alhier gehouden verga dering van den Dijkraad der Water- keering van de Calam. polder Oud- Kempenshofstede en Moggershil wer den vastgesteld de rekening over het dienstjaar 1932-33. Die van het dijk vak O.K.H. wees aan als ontvangsten f 10518.29, als uitgaven f9593.526, goed slot dus f '1Ü14.745. Die van het dijkvak Moggershil was ontvangsten f 2538.99, uitgaven f 6009.995, goed slot dus f868.895. Beëedigd werd als lid van den Dijkraad de heer A. J. Geluk, terwijl de pensioengrondslag van den Waterbouwkundige ambte- naer met ingang van November 1933 werd vastgesteld op f 1296. Met de levering van nieuwe aardappelen voor Amsterdam c.a. is alhier een aanvang gemaakt. Er wor den thans gekocht witte en blauwe Eihenheimers, resp. voor den prijs van f 1.05 en f 1.25 per H.L. De opbrengst is nogal bevredigend over het algemeen en de kwaliteit is goed. ST. ANNALAND. Voor rekening van bet Waterschap „St. Annaland" is in de haven alhier aangevoerd en in lossing gebracht een scheepslading grint. Aardappelveiling van Donder dag 20 JuliAanvoer 84000 K.G. Prij zen als volgt; gele eigenheimers f 1.- tot f 1.25 blauwe eigenheimers f 1.40 tot f 1.50 2de soort f0.50 tot f 0.60 blauwputjes f 1.40. Alles per 100 K.G. In de plaats van dhr. A. Bergers aan wien eervol ontslag is verleend, is tot ondercommissaris der brand weer benoemd dhr. P. J. van der Reep. BJppi/pilQen overspannen onrustig iltJI YCUoen slapeloos. Men ge- bruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 9 42778 ZEEBAD „DE DUINTJES". Velen onzer lezers zullen de laatste weken reeds hebben gelezen over „De Duintjes", en wellicht hebben gemeend, nu ja reclame wordt overal voor gemaakt, doch zou dit nu zoo veel te beteekenen hebben? Het terrein „De Duintjes" onder de Gemeente Woensdrecht gelegen is wel bekend, als men vanaf Bergen op Zoom per trein Zeeland inging dan zag men er soms wel schapen weiden en verder de Schelde. Van deze gunstige en fraaie ligging is door eenige ondernemende man nen gebruik gemaakt. De Burge meester Rubert van Woensdrecht kreeg de heer Goderie op bezoek en deze ontvouwde plannen om te komen tot stichting van een badgelegenheid met café restaurant. Burgemeester Rubert zag hierin een gelegenheid om de vele werk loozen in de Gemeente een werkge legenheid te verschaffen en zoo is in het kort dit „Zeebad" ontstaan. Gister waren de vertegenwoordi gers van verschillende bladen uit België, N. Brabant en Zeeland uilge- noodigd eens een kijkje te komen nemen, waaraan door velen gevolg is gegeven. Nadat in het restaurant eenige ververschingen waren aangeboden, werd het gezelschap door burge meester Rubert welkom geheeten en maakte men een rondwandeling over het terrein. In de eerste plaats valt op het geheel modern ingerichte restaurant met een ruim terras, waar bet aan genaam vertoeven is, terwijl ook vóór het terras en terzijde ruime gelegen heid is om bezoekers te ontvangen. Door het graven van een bassin van duizenden meters oppervlak, dat ge regeld bij vloed door het zeewater wordt ververscht, is er steeds gelegen heid voor zwemlustigen en baders, terwijl honderdtallen van badcabines met een vernuftig systeem van klee- dingberging de gelegenheid geeft dat eenige duizenden personen hiervan kunnen gebruik maken. Bij de entree vindt men ruime parkeergelegenheid voor auto's en rijwielen, terwijl de toiletten op mo derne wijze zijn ingericht. Voorts staat er naast het restau rant nog een modern ingerichte ge legenheid waar men consumptiefs kan krijgen. De ondernemer de heer Raaimakers, maakte ons opmerkzaam op het allernieuwste systeem Frigi- daire van de General motors en bood ons een proefje van zijn fabrikaat, hetgeen bij de heerschende warmte niet was te versmaden. En eventu- eele bezoekers kunnen wij dit pro duct aanbevelen, de porties zijn groot en de waar is prima. Er zijn eenige kleine huisjes ge bouwd, die men voor een seizoen kan huren en waarin men zijn week end kan doorbrengen. Een algemeen overzicht maakt een prettigen indruk. Alle gebouwen zijn helder geel geschilderd en wij kunnen ieder aanraden er eens een kijkje te gaan nemen. Het bezoek is reeds druk. Door de spoorwegen wordt een halteplaats gemaakt, waar alle treinen zullen stoppen gedurende het seizoen, ter wijl als Zondag het perron gereed zal zijn gekomen de diensten uitge breid worden door het laten loopen van een inotortrein vanaf Breda. Voorts kan men gebruik maken van de autobussen van de stoomtram, men stapt dan af aan de beuken- dreef, waarna men na een wandeling door prachtig bosch, de „Duintjes" na 10 minuten loopen bereikt. Hierna zette het gezelschap zich aan tafel, waar de heer H. P. M. Verlinden uit naam van de aanwezigen een woord van dank sprak voor de ontvangst en de beste wenschen uitsprak voor den bloei der onderneming. Door het gebodene dat opgediend werd in het restaurant, konden wij ons overtuigen dat de keuken er prima is. En waar het Zeebad „De Duintjes" ook van uit Tholen zoo gemakkelijk is te bereiken kunnen we ieder uit onze omgeving aanraden er eens een kijkje te gaan nemen. De heer Goderie heeft alle mede werking van het Gemeentebestuur met zijn ijverigen burgemeester en de ondernemer wil niet anders dan het den gasten die er komen naar den zin maken. WIJZIGING OMZETBELASTING. In het ontwerp der Omzetbelasting zullen volgens de „Rott." verschil lende wijzigingen worden aangebracht. Zoo zal het bedrag van '1 tot 4 procent worden verhoogd, doch zal deze bela ting slechts eenmaal, n.1. bij de bron, worden geheven, waar door aan tal van bezwaren wordt tegemoet gekomen en de conlröle zeer zal worden vereenvoudigd. De Omzetbelasting op luxe-artike len wordt tol 10 pet. verhoogd Daar naast zal de lijst der vrijstellingen worden uitgebreid. EEN VUURZEE VAN 60 K.M. 21 Inlanders verbrand. 100 Gewonden. Door het in brand vliegen van een tractor is over de streek van Petit Jean nabij Gasablanca in Marokko een ernstige ramp gekomen. De tractor, die in de nabijheid van een hooiberg stond, vatte eensklaps vlam, met het noodlottige gevolg, dat de steekvlammen uit den motor het hooi in brand staken, zoodat spoedig ook de boerderij, die het eigendom was van een Europeeschen kolonist, in brand stond. Aangewakkerd door een feilen wind, taste het vuur daar op ook het te velde staande gewas en een aantal omliggende gebouwen aan en na korten tijd stond een strook van 60 K.M. lengte in lichte laaie. Verscheidene in het gebied van den brand gelegen boerderijen en neder zettingen van inboorlingen werden in de asch gelegd, terwijl 21 inlan ders, die niet bijtijds hadden kunnen vluchten en door het vuur waren ingesloten, in de vlammen om het leven kwamen. Voorts werden om streeks 100 personen gewond. De schade wordt op 25 miljoen francs geraamd. ONDERWIJS Tholen. Den heer J. K. v. d. Stel, M.Cz.' slaagde voor het eind-examen R. K. Hoogere Handelsschool. Den heer M. J. v. d. Stel legde met goed gevolg het overgangs examen van de 4de naar de 5de kl. aan de R. K. Hoogere Burgerschool af. Aan de R. H. B. School te Bergen op Zoom zijn bevorderd van de 4ste naar de 2de kl. M. Bil, J. de Bres, J. Heijboer, J. Pape en E. Tazelaar. van de 2de naar de 3de kl. J. Bas- tiaanse, J. v. d. Slikke en J. Zoete- meijer. van de3de naar de 4de kl. J. Geuze, C. Iiage, L. Friderichs (voorw.) van de 4de naar de 5de kl. J. Bil enJ. Bruijnzeel. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 14—20 Juk Gehuwd A. Brocatus te Nieuw Vosmeer en G. E. van der Gouwe te Tholen. Overl. te Bergen op Zoom Gatha- rinus Marius van der Stel, 48 j. echt genoot van J. P. van der Slikke. SPORT. Tholen. Uitslag Voetbalwedstrijd 14 Juli Xerxes 1 O.V.V. 1. 15. 18 Juli Xerxes 1 O.V.V. 1 62. Oud-Vossemeer, De voetbalwed strijd O.V.G. I tegen Dosko Veteranen te Bergen op Zoom, een wedstrijd waarvan Jmen zooveel verwachtte viel Zaterdagavond deerlijk in het water; voor de rust "was aangebroken moest door een hevige donderbui met bijna slagregen gedurende een paar uren, gestaakt worden onder den stand gelijk spel 2—2. De Oud Vossemeersche Muziek- vereeniging die zich op het terrein liet hooren, moest mede op de vlucht voor den regen, evenals spelers en toeschouwers. Gelukkig dat men in de landbonwschuur enz van den heer D Ampt Gz. op de Gankelhoeve een beschutte plaats vond. Tholen. Uitslag van de Wedvlucht Lier op Zaterdag 15 Juli van de Postduivenvereeniging „De Trouwe Duif" Hotel Markt Thelen. G. Hamermans 1 en 2. A. Rijnberg 3, 5, 9, 14, 17 en 18 C. Baaij 4,6,8, IJ, 12, 13, 15, 22 en 27 T. Baaij 7 en 19. J. Vermeij 10, 23, 24 en 25. M. van Noort 20, en 30. Jac. Baaij 16 en 21. L. Laban 28. C. Baaij Nz. 29 en 41. Eerste duif 1 u. 57 m. 13 sec. Laatste duif 2 u 6 m. 23 sec. Gelost 12 u 15 m. KERKNIEUWS. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorin. 10 uur da. de Bres en nam. 6 uur ds. Wolfensberger. Voorber. H. Avoudm. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur dr. Veltenaar. Gerei. Gem. voorm. 10 uur nam. 2.80 eu 'a avonds 6.30 leeakerk. Vrije Ger Gem. voorm. 10 uur nam. 2.30 'a avonds 6.30 ds. Baaij. Ned Protestantenbond afd. Tholen Zondagavoud half zes ds. li. de Jonge le Bergen op Zoom. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30, nam. 3? en 's avonds 7 uur d9. Speld i le Molenaarsgraaf Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur en 'a avonds 7 uur leeakerk. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 'savonda uur d9. Hofman te Krabbendijke (Bed. H. Avondm. en nam. Doopsbed. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeakerk en nam. 3 uur da. de Haan. Ger. Gem voorm. 10.30, nam. 3 en avonds 7 uur leeakerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk vooim. 10.30 leeskerk eu nam. 3 uur d9. de Bres. 8TAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Moerman. Oud Geref. Gem. voorm. 10,30 nam. 3 en s avonds 6.30 leeskerk. ST. ANNALAND. Ned Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur da. Kraaij. Geref. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 'aavouda 6.30 cand. Ligtenberg le Rotterdam. OUD-VOSSEMEER. Ned.Herv. Kerk voorm. 10.30 leeakerk eu nam 3 uur ds. Kraaij. Geref. Kerk voorm. 10.30 en nam. 7 uur Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en s avonds 7 uur leeakerk. MARKTBERICHTEN THOLEN, 21 Juli 1983. Boerenboter f 0.80 per poud. Roomboter f 0.85 Eieren f 2.50 per 100. Noteering te Middelburg, 20 Juli 1983 Boerenboter (part. prys) f0 926 Doet steeds Uw voordeel met kwaliteit en prijs van ons prima Probeer tevens onze fijne Kookworst a 9 ct per ons. Gebraden gehakta 12 ct. per ons. Cornedbeef a 8 ct. per ons. enz. enz. Steeds je adres bij 20 42788 H. VAN DER EIJK, Tel. 55. Kerkstraat 6, Tholen. Dan geen beter geschenk dan een Natuurlijk een KODAK, het beste toe stel dat U kunt bekomen. Reeds van af vijf gulden kunt U een rolfilm toestel hebben. De nieuwe BROWNIE met drie ver schillende lenzen in het toestel, met diafragma voor den geringen prijs van f 9.50 Zien, is dit toestelletje koopen. Voorts Rolfilm. De bekende Patéfilm rolletje voor acht opnamen voor slechts vijf en zestig cent. De bekende kodakfilm in gele ver pakking f 0,75 De Verichroomfilm, zeer lichtsterk f 0.85 Voorts afdrukpapieren en ontwikkelaar

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1933 | | pagina 3