Tweede Blad. VAN VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1932. GEMEENTERAAD. OU D-VOSSEMEER, 22 September 1932. (vervult? van bet vorige verslag.) De Voorz. zegt. dat dit niet af hangt van het aken van de kaaigeldverordening. Moet het oote werk aan de haven niet gebeuren eD gaat en steeds kleine dingen doon, dan za! dit zeer el geld kosten en dan is de opbrengst absoluut weinig. Dhr Ampt had ook eerst, gedacht toen hij de tlastiogverhooging zag, om hef. werk van de ivpn. uit te steden, rn-jar bij is er eens wezen en en toen is sur tof de conclusie gekomen, ;t hot hard noodtg is dat ze verbeterd wordt, 's men ze gaat rep rerreo dan zal men schnkken i dan is hef- nog niets. De voorz. zegt dat de haven verbazend slecht Spr gelooft dat als met» het vuorstel van ruieuweu intrekt, dat men dan met tlOllO I 1 500 ramen op de begrootiug niet kiaur is, aar da? het dan wel f 2000 mag zijn. Meü oei dan meer gaan heffen eu men schiet er ets mee op. Dhr Heijboer zegt. ook eerst de gedacht en had te hebben om de baven te lateu tasten, et besluit ligt er, maar bij zon dan wille» it de aflossing op langer termijn gesteld werd, ;t tegenwoordige geslacht behoeft dit toch alleen e.t te betalen. Hij zoo die leeniog villen breng^u 40 jaar. Het is eau gebiedenden eisch dal geld in 't laadje komt, hij is das niet tegen heffing van kadegeld. Dhr Lindhout zegt ook naar de haven geweest zijn en is tot de conclusie pekomen dat ver- j ileritig zeer noodlg is. Wordt er echter ge pareerd, dan zal dit niet rniuder kc#ten dan of f 5000. De palen zijn diep rot en het dere is gehpel rot. Spr is niet tegen de ver- euwing, maar zou meu nog niet een jaar of ie kunnen wachten. De voorz. zegt. dat de raad kan besluiten wat wil, maar hij kan de verantwoording vau de ven niet langer op zich neuien. Wetb. den Engelsman zegt ook uiets meer op zijn verantwoording te nemen, als meD ziet dat de vorige week een man met een zak op den rug over de haven liep en wegzpkte. Wetb. van Gorsel zegt de zaak is grondig opganemen. Spr. was ook eerst, tegen deze proote oitgaaf, maar als men er voor f 1000 aan repareert, dan schiet, meu er nog niets mee óp. Hat is veel beter alles ineens dan is dit een afdoende verbetering. Een geldleening op 40 jaar daar is niets tegen. Als men echter gaat repareeren aan de haven, dar 13 weggegooid geld. De voorzitter merkt op dat ais men de haveD grondig laat repareeren dan heeft, men meer dan f 1100 per jaar Doodig, masr met het voorstel van B, eo W, is dat niet zoo. Wanneer er nn meer geld noodig is, dan wordt de belasting zwaarder. Wetb. van Gorsel zegt wat betreft de vei- hooging vau bet plateau dat brengt zooveel niet mee omdat be1 dan toch open gemaakt moet «orden en het is toch met aangenaam ais het steeds onder water kom» Men heelt, dan een flink werk verricht. Spr «as ook eerst tegen de kadegeidbelfiog, maar waar moeten de. centen anders vandaan komen. Hij is er dan ook niet voor dat de ksdegeldtn te hoog worden op gedreven. De voorz. merkt op dat. de heffing toch niet langer dat) voor 3 of 4 jaar wordt gordgekeurd. Misschien is de torstand dan wei zoo gewijzigd da» ze kan vervallen. Dhr Heijboer meent dat de helfing moeilijk weg ie krijgen zal zijn. Waol als een bron eenmaal aan het vloeien is, d»u is het. moeilijk die te stoppen. De voor?, zegt dat dt» niet zuo is, want spr. meent als men heilig overtuigd is dat het niet meer noodig is kadeyelri te heffer, dan zal men dat ook niet meer doen. Dhr Heijboer zegt het is nu een noodzakelijk iets, want. wij moeten zien geld te krijger. Dhr Daatie staat er thans wondeilijk voor en hij kaü sommige mersche» r iet begrijpen, dat ze iD éen jaar zoo van standpant veranderd zijn. Toen spr vorig jaar Dog wethouder was, is de haven ook opgenomen en toen mankeerde er absoluut dob niets aan. Spr. zou de baven best op zijn geweten durven nemen, hij vi dt het verschrikkelijk dat er kadegrld geheven moet worden, de meeste gemeenten ve'toe>en het als de pest. Spr vraag» of er nu geru andere manier 19 oui het geld la vinder. De voorz. merkt op dit niet, te weten. Dhr Da»De zou het geld willen halen waar het was. De voorz. antwoordt dat het juist gehaald werdt. waar het is, ou dat men dan hen trefi die geen belasting hier betalen en toch van de haven gebrnik maker. Deze helfing is veel beter dan dat men de fonds of de personeele belasting nog booger ging opvoereD, omdat men dan degenen treft die reeds meer belasting betalen. Dhr Daane ziet zeer tegea de kosten op. Laten wij de haven oplappen, het is niets geen schande als men met een lap in de broek loopt, het is jammer dat bet niet meer gedaan wordt, Spr blijft tegen de kosten opzien. Spr is er dan' ook tegen omdat wij toch niets aan dat geld hebben. De voorz. merkt Is op dat men beter is met vernieuwen, dan met oplappen, omdat dat veel meer zal kosten dan f 1100 per jaar. Dhr Ampt zegt ook eerst tegen het heffeo van kadegeld geweest te zijn, maar het kan met anders. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer Daane wordt de verordening heffing kadegeld aange nomen. Met alg. st. wordt aangenomen het voorstel vau B. en W. om op de geineeotefondsbelastiog 30 opcenten te heffen. Aan de orde komt de voorlocpige vaststelling van de gemeenterekening 1931 po goeukeoring rekeningen armbesturen. De commissie heeft een rapport mgediend en de voorz. zegt dit puut voor punt, te zulleu behandelen In het rapport wijst de commissie er op dat er zoo u tronie post is van nog niet ontvangen hondenbelasting en schoolgeld zij vraagt of de ontvanger wel tijdig aanmauingen uitzendt. De voorz. antwoordt dat de ontvanger hierop gewezeu is door B. en W. en zij hoopt dat de ontvanger die weg nu in zal slaan en er tijdig zore voor dragen, dat Git gebeurd. De commissie zegt dat er f30 uitgegeven wordt voor toezicht van het slachthuis. Zij meent dat dit toezicht veel te wenscben overlaat, ge zien den toestand in het, slachthuis. De voorz. zegt dat dit niet alles aan het toezicht ligi, B. en W. zijn volkomeu eens dat de toestand in het slachthuis niet goed is, maar er is ooi; niets geen medewerking van de slagers. Dhr Ampt zoo gaarne zian dat de boei beter opgepoetst werd. Zoo b.v. de atal die is nog nooit nitgeschuurd. Op 7 Sept. ji. is er een koe afgekeurd. Zaterdag 9 Sopt, is hij eeDS wezen kijkeu en het was er een verschrikkelijke stank. Die koe was niet voldoende begraven en ze hadden al bet votl er maar bovenop gegooid. In de put waar het bloed inloopt zijn steenen los, dat zou bestreken moeten worden. De voorz. zegt dat dit zal gebeoreu. Dhr Ampt gaat dan verder en zegt: voor een der ramen is geen gaas, de vliegen kunnen er dus vrij binnen, ook zou hij gaarne zïsd dat er toebtdeurpn gemankt werden met gaas, het zijn maar kleine kosten. De voorz. merkt op het zijn kleine kosten maar het is boter aan de galg gesmeerd. De goede niet te na gesproken, maar de rest van de slagers trekt zich nergens iets var. «ao. Dhr Ampt zegt er komen vliegen op het vleesch te zitten eu die rommel krijgr-n de men- scheu io de maag. Men noemt dit nu abattoir. De voorz. zegt dat het toch door den Inspec teur goed is gekeurd. Dhr Ampt merkt op dat de Inspecteur dan toch ziji) bril niet op beeft gehad. De voorz. meent dat men beter het abattoir □ooit gezien had dan hadden de slagers zelf een gebouw iu orde moeten rnakeD. Ér is totaal geen medewerking. Er w rd gevraagd om een varkenshok er is eeu varkenshok gezet en Dog legt men de varkens aan de beiriDg vast. Er moest een paal komen voor de varkens en spr. heeft zelf gezien dat ze er geen gebruik van maakten. Dhr Ampt meent dat men het dan maar af moet brekeD. Dhr Daane zegt het is ieder jaar zoo over die rotzoo, Spr. is toevallig op deuzelfaen dag als de heer Ampt wezen zteu en het was wer kelijk zooals de heer Ampt zeide en hij begrijpt niet hoe de menschen die daar woneu hel uit houden. Spr. is den anderen dag, toen was het ssbbath, nog eens wezen kijken eu het lag nog zoo. Het is er werkelijk niet om uit te honden. Spr. ;s geeu bewonderaar oin straffe maatregelen te nemen, maar het zou toch goed zijn als er eens een procesverbaal werd opgemaakt. Het wordt tijd dat er verandering komt want het is eeu schandaal en de uienschen zulleu wel gaan zeggen wat etn rommel is het daar op Oud- Vossemeer. Spr. zoo dan ook g3arue ziet. dat B. en W. een verordening makeu en dat daar goed de baud aan gehouden werd en maar proces-verbaal opmaken. Als de Gezondheids commissie op 9 September eens was komen zie.D, dan zoa meu wel wat anders gehoord hebbeD. Het beste is de zaak in orde te lateu maken en dan maar een verordening Diaken. De goede niet te na gesproken, maar ze gooieu alies zoo maar wen. Het varkeoshok was DÏet in orde, het is in orde gemaakt en er is nog nooit één varken in geweest. Iu Bergen op Zoom zal meu zooiels aau het abattoir niet doen. Dhr Lindhout zegt wie de schoen paet, trekt hem aan. Wat, de heer Ampt gesproken heeft is naar aanleiding van eer. koe van hem die afgekeurd is. Hij beeft de noodige maatregelen getroffen om die te begraven en de put was goedgekeord eu de politie was bij de begraving tegenwoordig geweest. EeD andere stask is dat er dieozelfdea dag een pens lag, welke den anderen dag er nog lag. Nu is spr. de dupe van iets waar hij geen schuld aan heeft. Ook

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1932 | | pagina 3