BLUEBAND HOLLAND'S BESTE MERK VERSCH GEKARND m 'HCftf a£fvjot fé/v 1AJwnciS-fuxJyz GEMEENTERAAD Oud-Vossemeer, 14 Juli 1032. Voorzitter burgemeester J. G. Hamer. Secretaris de heer W. van der Ploeg. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Een dankbetuiging van mej. Ruij ten burg voor de toegekende gratificatie. Een schrijven van Ged. Staten dat de goedkeuring van de gemeentebegrooting voor 1032 is aangehouden tot Sept. a.s. Proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger. Een schrijven van de Commissaris der Koningin dat Kon. is goedgekeurd de ver ordening vergunnings- en verlofsrecht. Van den raad van beroep te Middelburg dat ongegrond is verklaard het beroep van Van Engelen omtrent aanslag honden belasting. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Do Voorzitter deelt mede dat B. en W. een schrijven hebben ontvangen van den Voorzitter van de commissie uit Ged. Staten inzake de werkloosheid en daarmede in verband de verbetering weg ThoienOud- Vossemeer. B. en W. hebben een onder houd gehad met die commissie en dan moest er een plan opgemaakt worden en Ie kosten hiervan zouden bedragen f 880. Nu was er een voorstel dat de gemeente in de kosten zou moeten betalen f50 per K.M. B. en W. durfde dat niet op zich te nemeu en hebben de zaak nog eens besproken en toen is gezegd dat er voor eerst niets van verbetering zal komen ei\ dan achtte B. en W. het weggegooid geld. Indien geest is cr geantwoord aan Ged. Staten. Naar aanleiding van dit schrijven hebben Ged. Staten nogmaals een onderhoud ge vraagd en nu ook met het polderbestuur er bij. Spr. zegt toen ook medegedeeld te hebben dat de gemeente er afwijzend tegenover stond omdat het een polderweg is en de gemeente er dus vrijwel buiten staat. Als de polder die weg nu echter aanpakt, dan kan de gemeente er altijd nog een subsidie aan geven en hij meende wel dat de raad daar niet ongenegen voor zou zijn. Nu werd er ook voorgesteld om de kosten door gemeente en polder samen te betalen en dat zou dan voor de ge meente zijn f ilO. Spr. heeft de toezegging gedaan dat dit wel door den raad zou wegenplan. Nu was er een plan dat die weg met klinkers zou komen en dat zou kosten f 150.000, dat kan de polder nooit bekostigen. Nu is er een ander plan en dat zou de polder f 40.000 kosten en dat gaat. De polder moet wel terdege op de gemeente raad aan kunnen, men moet hand in hand gaan, maar niet in elkanders rechten treden. Men kan toch beter de werkloozen de centen laten verdienen, dan dat ze zoo maar krijgen. Nog eenige discussie volgt hierover, waarbij vooral naar voren wordt gebracht dat de polder en de gemeente gescheideu moeten blijven en wordt met alg. stemmen die f '110 te geven voor het. maken van een plan. Een schrijven van den Raad van State dat afwijzend is beschikt op de beroepen van Capelle en Potappel en dat dus leent per K M. goed is. B en W. stellen dan nu voor om de vroeger genomen besluiten .in te trekken en voortaan te geven 1 cent per K.M. en per kind. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Bij de behandeling van de begrooting is er door den heer Vermet indertijd op ge wezen als dit beslnit kon genomen worden om het geld dat over is te gebruiken om een fietsenrek te maken aan de openbare school. B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan, waartoe met alg. st. besloten wordt. Een verzoek van A. Gunst om onthef fing van hondenbelasting. B. en W. stellen voor daar de hond losloopt, afwijzend te beschikken, waartoe met alg. st. besloten wordt. Een verzoek van I. van Dalen betreffende zijn zoon David. De voorz. zegt dat dit kind verpleegd werd in „Nazorg" te Delft, maar de direc teur der stichting schreef dat hij daar niet thuis hoorde en met 1 Juli is hij thuis gekomen. B. en W. weten thans niet waar het dan geplaatst kan worden. Dhr Daaue zegt dat de jongen niet thuis kau blijven. Men zegt dat hij achterlijk is, maar hij heelt hem bezig gezien en dan zegt bij dat die jongen gek is. Hij zou dati ook gaarne zien dat B. eti W. nog eens uitzien om een tehuis voor hern te vinden. De voorz. zegt toe nog eens te infor- meeren. Een verzoek van de Bijz. Vrijw. Land storm om subsidie. B. en W. stellen voor evenals vorig jaar een subsidie te geven van f 25. iets voor heeft ontvangen. De heer Daane zegt dat diploma heeft hij nu 40 jaar en nu wil men er voor uit gaan keeren. Spr. komt daar gek tegen over te staan. De Voorzitter merkt op dat dit gekomen is door het schrijven van den heer Snijders. De heer Daane zegt de verzekering is nu overgeschreven op de gemeente anders had hij dubbel gekregen. De heer Lindhout zegt eerst was de heer Snijders in de verzekering en nu is hij in het pensioenfonds. Weth. van Gorsel zegt er voor te zijn dit bedrag uit te keeren op grond dat die man vroeger slecht is betaald, dat was een verschrikkelijke toestand. Voor alle ambtenaren is ingekocht, maar met het oog op het klein salaris dat hij altijd heeft genoten vindt spr. het erg billijk dat de man dit krijgt, daar het betalen van de premie voor de verzekering altijd ten koste van hem is gegaan, want als hij vroeg om salarisverhooging werd daar op gewezen. De heer Lindhout zegt maar er is toch geen recht en kan er dan ook niet voor zijn. Weth. van Gorsel zegt het is altijd een goed politieman geweest en daarom wil men hem dit als een gunst verleenen. De heer Mees zegt juist één ambtenaar van vroeger zou dan iets krijgen. De Leeuw heeft jaren lantaarnopsteker geweest en heeft nooit iets gekregen. De tijd is nu beter geworden en ook de salarissen. Hij kan er dan ook niet mee meegaan. De heer Daane begrijpt het niet goed, er is geen recht en het is toch werkelijk geen tijd om een gunst te verleenen. Spr staat er dan ook beroerd voor, recht is er niet en het gaat toch niet aan een cadeautje te geven. Met 4 tegen 3 stemmen wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Tegen de heeren Lindhout, Mees en Daane. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te verleenen aan den heer Snijders, waar toe met alg. stemmen besloten wordt. Punt Adres winkeliers inzake winkel sluitingswet wordt aangehouden. Aan de nrde komt voorstel van B. en VV inzake verbetering van de haven. B. en W. stellen voor om de heele haven te vernieuwen met betonnen duinwanden en het plateau 60 cM. op te hoogen de kosten hiervoor geraamd zijn f9400. De heer Heijboer acht dit hoog noodig, want het kan bij een stormvloed zijn dat de heele zaak wegslaat. Ook met de ver hooging van den veerdam kornt een ver- 1. Dhr Mees vraagt hoe lang die beschoeiing gezeten heeft, kan het w op dezelfde voet gebeuren. De voorz. zegt men kan er el plankjes tusschen stoppen, maar h niet, want de ijzeren krammen allemaal los. Van oplappen is geen en daarom komen B. en W. met< Elk jaar vervalt men in kosten worden steeds grooter. Dhr Daane voelt wel dat het w gevoerd zal worden. Hoewel spr. zal hij zich er toch bij neerleggen, hij echter nog wel zeggen, dat deskundige zijde gehoord heeft, dat nog geen ongelukken zullen gebeur is bang voor de kosten, hij wil ln niet bestrijden maar het gaat o kosten, men weet nog niet wat er en dan kan men die f 10.000 mi wel voor wat anders gebruiken. Spr dat het zoo hard niet noodig is, er nu ook wel menschen met een lap broek wat vroeger nooit zou hebben en dan kunnen wij nu c een lap in de beschoeiing van de zetten. Hij zal er dan ook niet mee mi Weth. van Gorsel zegt dat de zaa onder oogen is gezien en hij w wel dat het rechte eind niet zoo dr noodig is, maar het is beter dat ineens gebeurt, dan krijgt men werk. Dhr Ampt vraagt voor hoeveel geldleening wordt aangegaan. De voorz. antwoordt voor r 20 jaar, maar liefst langer. Dhr Daane vraagt of de bedoe dit najaar er nog aan te beginnen De Voorzitter antwoordt zoo mogelijk. Dhr Daane zou echter voor willen om het werk in het voorjaar dan voeren, dan is het een mooie we schaffing. Eerst wordt met alg. stemmen bi het werk uit te voeren en daarna o[ stel van den heer Daane dit te de winter is afgeloopen. De Voorzitter deelt mede dat v; Minister van Binn. zaken bericht komen dat van 13 Maart tot 30 Apr wordt tegemoetgekomen in de kosten verschaffing. Bij de rondvraag vraagt dhr T. waarom of Roggeband niet meer leveren voor de politieagenten met De Voorzitter zegt dat dit eei van de politie is. f a 1 Ie" i uc dt L dt tk ,1 B.B.44-D 41651 80 worden aangenomen. De kosten worden voor 75% door Rijk en Provincie betaald terwijl over die andere 25% nog gesproken moet worden. De heer Daane zegt als de dijk opge maakt wordt, dan is dit in het belang van het verkeer en de gemeente van Oud- Vossemeer, maar het spijt hem toch dat er f 110 voor uitgetrokken is. Spr. beschouwt dit een polderzaak en gemeente en polder moeten gescheiden blijven. Dat er later met den polder overgesproken wordt daar heeft hij niets op tegen, maar men kan toch niet in de zaken van den polder komen, dat gaat niet Men moet baas blijven in eigen huis, dan komt men nooit ver keerd te staan. Hij ageert tegen dief 110. De voorz. zegt dat men niet uit het oog moet verliezen dat er een plan gemaakt moet worden en dat kost geld. De gemeente heeft er belang bij als de weg verbeterd wordt, de werkloozen kunnen aan het werk gesteld worden. Spr zegt het gaat uit dit oogpunt als de gemeent er iets bij doet dan kan de zaak tot stand komen eu anders gaat het plan van de baan. Spr staat ook op het standpunt dat gemeente en nolder afgescheiden moeten zijn. Dhr Ampt vindt desarnenwerkiiigtusschen den polder en de gemeente prachtig. De gemeente heelt er meer belang bij dan den polder, want daar is de weg nog vol doende voor. De verbetering is voor het verkeer en daar heeft de gemeente veel belang hij, meer dan de polder, want die kan de weg zoo nog wel gebruiken. Dhr Daane merkt op het daar eens mee te zijn, maar dan kan de gemeente het er ook mee doen Het is volkomen waar dat de gemeente er belang hij heeft, maar de polder moet zijn zaken behandelen en de gemeente moet bij de gemeentezaken blijven, maar niet mengen, want dat is verkeerde weg. Weth. van Gorsel zegt dat dhr Daane het verkeerd ziet. De weg staat op het i Dhr Heijboer vraagt of het nog de tijd niet is, aan al die subsidies een eind te maken. De voorz. antwoordt als er niet meer bij komen, dan gaat het nog wel. Met alg. st. wordt het'verzoek inge willigd. Een verzoek van J. Snijders om ontslag als marktmeester, schatter der drankloka len en regeling uitkeering levensverzeke ring. De voorz. zet deze zaak nader uiteen en het blijkt dat er van die levensverze kering jaarlijks door de gemeente getrok ken wordt f57.40. B. en W. stellen voor hoewel er geen recht is, dit toch te geven, gezien de tegen woordige veldwachter pas ook voor diploma f50 heeft gekregen en de heer Snijders daar nooit iets voor heeft ontvangen. Dhr Daane zegt dat niemand verant woordelijk is voor hetgeen de oude raad heeft gedaan. Als de vorige raad het nu niet noodig achtte om een uitkeering voor diploma te geven, dan is dat geen argu ment om deze f 57.40 te geven en dan zou spr. willen vragen wanneer de heer Snijders veldwachter is geworden en hoe veel jaar er dan ingekocht is voor zijn pensioen. Bij onderzoek blijkt dat hij in J894 is aangesteld en dus is voor hem 18 jaar ingekocht. Dhr Daane zegt dan verder die 18 jaar was er geen pensioenwet en was hij in een levensverzekering. Toen is het pensi oenfonds gekomen en men heeft hem daar ingekocht, omdat hij dan zijn vol pensioen zou trekken, men heeft dus van 18 jaar moeten betalen. Nu vraagt spr. heeft hij dan recht op die vergoeding van de levens verzekering. De voorz. antwoordt dat ook juist B. en W. zeggen dat er geen recht is, maar men zou dit als een gunst willen geven voor zijn diploma, daar hij daar nimmer betering dat is veel uitgewonnen voor het verkeer, daar bij hooge vloed het thans zeer moeilijk. Men kan er dan ook voor werken dat dit aan de overkant ook gebeurd en dan zal er meer gebruik van het veer gemaakt worden, daar men dikwijls klaagt over de hooge brugtarieven te Thoien. Dhr Daane zegt het met den heer Heijboer eens te zijn. Het spijt spr echter dat er nog geen bestek en teekening is, dan kon men eens zien hoe het zou komen. Ook zijn er voor spr veel bezwaren. Toen spr wethouder was is men het ieder jaar op gaan nemen en liet men het opknappen. Maar als het nu vernieuwd moet worden, dan moet men men het dikwijls bestraten omdat het zoo zakt en dat kost ook veel geld. Verleden jaar is voorgesteld om aan den lagen kant een betonnen muurtje te zetten, maar men kwam tot de conclusie dat het veel geld zou kosten en het is niet gebeurd, omdat de tijd het niet toeliet en het wordt steeds erger. Die gelden kunnen niet uit de begrooting, dus er moet een geldleening voor aangegaan worden. Laten wij deze zaak opknappen en nog wat wachten, want het wordt een zaak van meer dan f 10.000. De voorz. zegt dat in die f9400 alles begrepen is. Dhr Daane vindt' het een groote som. Laten wij toch oppassen, raadt spr aan. Er is twee jaar geleden een stuk gemaakt met klei en het zit nog zoo. Dhr Heijboer vindt de kosten ook hoog, maar stelt het geval dat bij een stormvloed de zaak wegslaat en er liggen schepen in de haven en die loopen averij op, dan moet dat ook nog betaald worden. Hij kan aan dit plan zijn stem geven, maar vindt het jammer dat er nog^geen bestek en teeke ning is. De voorz. zegt dat dit nog niet kon, want eerst moest de raad besluiten er toe over te gaan. II i hij g n r hi Dhr Heijboer licht deze zaak no; nader toe en vindt het niet goe Roggeband daar geen bericht van gehad, want nu had de man inge en moest niets leveren. Dhr Mees wijst op de straat bij Depont daar blijft altijd water staan De Voorzitter zal dit na laten ziei De heer Ampt zou gaarne zien een dagopzichter kwam in de gem De Voorzitter antwoordt dat Vriens voor 3 jaar is benoemd en tot volgend jaar. Dhr Ampt zou voor willen stellen hoeken witte banden te maken. De Voorzitter zegt die witte bande al meer in den raad geweest en gemerkt dat er dan juist de overtredingen worden begaan door daar zoo voor zijn. Besloten wordt echter het nogma probeeren en witte banden aan te bre Dhr Daane wijst op het gras bij hetb spuithuisje, op drie doode boomen de openb. school en achter de muziel op de oprit aan de Kalisbuurt. Dan spr. naar de nieuwe politieverordenii zegt als deze goedgekeurd is of dadelijk mee wordt gewerkt wat de mestvaalt. Ook heeft spr. weer aan het slachthu;s, dat bet vuil zoo weg is gegooid en dat is een ondrag stank voor de omwoners. Hij zou er op aan willen dringen. Witte hier beter toezicht op hield Dan vraagt spr. of aan de schoo verbouwing nog geschiedt, daar hij niets van gehoord heeft. De voorz. zegt dat wat de eerste betreft daar zal hij zorg voor dragen wat betreft de school dat zal ook uitgevoerd er is reeds een post de begrooting geplaatst. Als niemand meer iets heeft voorzitter dat hij tegenwoordig ondervindt van de ambachtslieden. 1 va zegl

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1932 | | pagina 2