t Bij Examens Schatten van Schoonhf Wetb. Koopman zegt dat het gevaar voor de bewoners grooter wordt, wie dorft dan nog op een ladder staan. Dhr Nelisse merkt op dat niet aan het gevaar is gedacht. Spr. had ook gedacht dat de straat eerst opgemeten zoo wordeD, no dit niet gedaan is, schiet men er niets mee op. Wethouder Hage zegt dat men het doorgaande verkeer langs de vest kan laten gaan. Ook hieraan zijn bezwaren verbondeu en ten slotte wordt met 2 stegen 4 stemcneu besloten het verzoek van Hage niet in te willigen. De heer Nelisse hield zich boiteu stemming. Een verzoek vau J. van Heinert om het hnis vao zijn vader te mogen bewonen en verdoek van J. C. Celnlt om bet huis van J. van Hemert te bewonen en verzoek van Johanna van Burgt om als boorster van de wooiog die ze thans bewoond te worden aangeteekend worden allen op voorstel van B. en W. ingewilligd. Een schrijven van den Inspecteur van d« Posterijen dat de bestellingen zullen worden verminderd. Besloten wordt hiertegen te protcsteeren. Met alg. stemmen windt goedgevonden wijzi gingen vau de begrootingeD voor 1981 en 1932. B. en W. steil: n voor de verordeoiog der winkelsluitingswet te wijzigen en het our van sloitiog gedureude de zomertijd te verlengen met 1 uar. Met alg. stemmen wordt dit goedgevonden. Het aangehouden stuk betreffende de barak ingevolge de wet op besmettelijke ziekten. De ^Voorzitter doei thans voorlezing vau een schrijven van de Gezondheidscommissie te Tholen waarbij de commissie aandringt zelf een barak te bouwen. Spr. zegt dat is een ander geluid dat gehoord wordt de gemeeute beeft dan een eigen barak en kan 4 bel len gebruiken De heer Nelisse is er voor het maar aan te houden. Wetb. Koopman zegt de vorige raad is over zijn voorstel om ootheffig te vragen staking van stemmen geweest, hij stelt voor dit eerst maar af te handelen. Weth. Hage zegt dit ia weer een nieuw idee, maar dan hebben wij nog maar 4 beddeu. Spr wijst dau op de bewaarschool prachtiger gelegen heid om die in te richteu is er niet op het eiland. Beneden kunnen wel 10 bedden staan boven is een keuken en desnoods nog eon snij kamer. Laten wij daaiop wijzeu als men ons aanschrijft. De Voorzitter autwoordt dat het indertijd de bedoeling is geweest om daar eeu ziekenhuis van te maken. Besloten word» om geen onthe'fiog te vrageu en bericht te zenden dat er een lokaal aanwezig is. Aau de orde kouit beuoeining controleor uit keering werkloozenkas. De heer Biat vraagt wat hiermede bedoelt wordt. Wethoader Koopman autwoordt dat dit is om na te gaan wie er werk verricht eu toch gaat stempelen, dat willen B. en W. voorkomen. De heer Bout zegt er bestaat toch eeu con trolecommissie die kan de leden daar toch attent op maken. De beer Vroegop zegt teder kan wel be grijpen hoe dat gaat. Het is een teere kwestie en daar moet iemand voor aaugesteld worden, die van niemand afhankelijk is. Er is toch niets tegen, want iemand die het reglement naleeft behoeft niet bang te zijn. De heer Bont meent als er iets is en men deelt dit mee aan de controle commissie dan kan die het ailzoekeD en dan heeft men geen cootroleur noodig. De heer Vroegop zegt het is een ongezonde toestand, men kan het in geeu velden of wegen volgen. Het reglement wordt niet nageleefd en bet is een groot schandaal hoe het er toegaat, en dit doet uiet ééu maar veleu. Het voorstel om een controleur aau te stdileu wordt aangenomen met 5 legen 2 stemmen. Tegen de hh. Quakkelaar en Bont. Op voorstel van den heer Koopman wordt het salaris vastgesteld op t 150. De heeren Quakkelaar en Bout zijn er legen. Besloten wordt om sollicitanten op te roepen. Bij de rojdvraag stelt weth. Koopman voor de instructie van het onderwijspersoneel te wijzigen en wel dat wanneer een onderwijzeres bnwt, zij haar ontslag moei nemen. Dhr Vroegop zegt als dit wordt aauge omen dan treft men ook Mej. Nieuwenhuijzen. De voorz. antwoordt dal dit zoo niet is, het is in de toekomst. Dhr Bout meent dat die verandering slechts is voor het ouderwijs. Het heeft spr verwonderd dat als er leerlingen vao onze school gnau ver huizen, ze dan altijd een klas achternit gezet worden. Er hapert dau toch iets aan het onderwijs Dhr Nelisse zegt dit ook ondervonden te hebben, utaar dat zit in het leerstelsel. Wetb. Hage zegt dat dit is geblekeu bij het geven van proefles. Ee.n zelfde som eerst ver klaard door den ouderwijzer op zijn manier, geen der leerlingen kende de som. Ze werd verklaard op de manier die hnn door een vorigen ouderwijzer was geleerd en ze kenden ze allemaal. Met 6 tegen 1 stem die van den beer Bout wordt het vooistel aangeuomeü. Dhr Gelnk vraagt uaar de aanschrijvingen betreffende de huishuur. De voorz. antwoordt eeu schrijven gehad tc hebben van den dearwaarder en de mogelijkheid bestaat dat er betaald zal worden. De Kanton rechter beeft de zaak nog 4 weken nitgesteld. Dhr Bout vraagt of B. en W. bevoegd is er de deurwaarder op te zetten. De voorz. antwoordt dat de raad B. en W indertijd daartoe bevoegd heeft. Dhr Bont zoo gaarne zien dat deze, zaak onbekend bleef en alleen bij B. en W, Spr. had al hoeren zeggen hoeveel er aangeschreven waren en die wisten het van weib. Koopman. Wetb. Koopman antwoordt er met niemaod over gesproken te hebben. Dhr Bont vraagt dan of B. en W. de bevoegd- beid hebben om te oordp.elen welke personen in de werkloozenkas zijn. Zij kuoueo a leen bezwaar maken bij den minister. Weth. Koopman antwoordt dat B. en W. juist deze week conferentie hebben gehad met den heer Bak en toen is het gevraagd. Deze zeide dat dit alleen berust bij B. en W. en bij niemand ander». Hij zeide wat B. en W. besluit dat blijft. Dhr Bout gaat hiermee accoord, maar op hoeveel land wordt er dan gerekend. Want als men ziet hoeveel land een arbeider bij een boer bewerkt, dan kan de vroow dat stokje wel be werken en de man zelf in loondienst zijn bij een ander. Dhr Vroegop zegt de kwestie loopt overenkeleo, laten de anderen zich no zoet honden, want anders gaan er meer oil. Dhr Bout meent dat dit dan een bezwaar wordt voor de gemeentekas, want als ze in de werkloozenkao zijn dan behoeven ze maar 75% uitgekeerd te worden. Dhr Vroegop zegt men is tegenwoordig niet meer lid van een vakorganisatie maar van eeu werkloozeukas. Weth. Koopman zegt het is gesteld op 1 H.A. land en daar zijo er die dit opgeven en het blijkt dat ze meer hebben. De zaak is hiermede afgedaan en daar niemand meer iets heeft, wordt de vergadering gesloten. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. 7 41578 POORTVLIET, 14 Juni 1932. Voorzitter en Secretaris dhr W. Dronkers Aanwezig alle leden 1 vacature. De nutulen der vorige vergadering worden voorgelezen en ongewijzigd vast gesteld. Ingekomen stukken Een schrijven van den Minister van Onderwijs dat de bijdrage voor de R.H.B.S. te Bergen op Zoom over 1931 bedraagt f884.55. Van Ged Staten goedkeuring raadsbe sluit tot wijziging der begrooting voor 1931. Van het gemeentebestuur van Bergen op Zoom dat de .kosten in de arbeids beurs over 1931 bedraagt f 16.89. Van hetzelfde gemeentebestuur dat de bijdrage voor de ambachtschool over 1931 bedraagt f 63.60 Van den Directeur van de Ryksdienst voor arbeidsbemiddeling te Den Haag dat over het 3e kwartaal ten laste van de ge meente komt f 133.82 Van den Minister van Biun. Zaken dat het verzoek om het maximum aantal ver loven vast te stellen eerst in 1935 gedaan moet worden. De Voorzitter zegt men zou denken aan een blunder van den burgemeester maar dat is toch niet zoo. Door een leemte in de wet is dit gekomen. Een specifieke staat van oninbare posten voor hondenbelasting. Een schrijven van den heer A. Murre dat hij zijn benoeming tot lid van den raad aanneemt. Een circulaire dat Kon. is goedgekeurd de tijd, korting op de salarissen van Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers. Naar aanleiding hiervan zegt de Voorzitter dat B. en W. voorstellen in deze korting niet de trekken de overige ambtenaren, gezien de meeste nog op het salaris staan dat ze benoemd werden en ook omdat de korting voor de gemeente naar aanleiding van het nieuwe kortingswetje zal bedragen f 183 en de korting op de salarissen is f173 en dit slaat dus elkaar. Met alg. stemmen wordt dit aangenomen. Een wijziging van de begrooting wordt met alg. stemmen goedgevonden. Aan de orde komt het aangehouden verzoek van C. Mulliè om vergoeding volgens art 13 der l.o. wet voor zijn zoon die de M.L.U.O. school te Bergen op Zoom bezoekt. De Voorzitter zegt geinformeerd te hebben en het bepaalde in art. '13 is niet van toepassing op scholen voor M.U.L.O, De ge meente is dus niet verplicht aan dit ver zoek te voldoen. De heer Vogelaar zegt de school te Bergen op Zoom was vroeger een M U.Lü. school maar nu is het een U.L.O. School. De Voorzitter antwoordt dat in het ver zoek toch van een M.U.L.O. school ge sproken wordt. De heer Vogelaar zegt dan is dit een fout. De Voorzitter merkt op dat Mullié dan maar een nieuw verzoek moet indienen. Op dit adres moet echter een besluit ge nomen worden. De heer Carels zegt van plan te zijn in deze vergadering voor te stellen om op het adres afwijzend te beschikken. Spr. heeft gelezen dat de gemeente ter Winkel ook afwijzend beschikt heeft op een der gelijk verzoek en nu kunnen die menschen in hoogcr beroep gaan en dan ook tevens kan uitgemaakt worden wat onder een naburige gemeente verstaan wordt. Spr. meent dat Bergen op Zoom geen naburige gemeente is. De Voorzitter zegt hij heeft hier altijd de bijz. school bezocht en nu gaat hij weer op een bijz. school. De heer Carels zegt maar deze behoort onder" een andere categorie en nu weet hij niet of dit ook wel van toepassing is. Hij zou dan ook maar afwijzend willen beschikken en zien wat men verstaat onder een naburige gemeente. De Voorzitter zegt dat men op dit ver zoek niet in beroep kan gaan omdat dit spreekt van meer uitgebreid lager onder wijs en dat laat art. 13 reeds niet toe. De heer Carels zegt stelt dat er eens in Breda zoo'n school was. De gemeente Poortvliet zou dan nog verplicht zijn ver goeding te geven. De Voorzitter meent van wel. De heer Carels zegt men zou de grens nog verder uit kunnen breiden, hij gelooft echter niet dat dit de bedoeling van den wetgever kan zijn. De voorz. antwoordt dan zou men in de kost moeten gaan en dat kostgeld dat be hoeft de gemeente niet te betalen, ook niet als men in Bergen op Zoom in de kost gaat. Hij is er echter voor in den geest van den heer Carels te handelen. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken wordt met 5 tegen 1 stem aangenomen. Tegen dhr. Vogelaar. Een verzoek van Coomans en van Oudenaarde om vergoeding volgens art. 13 der L. O.-wet voor hun kinderen die de D. L. O. school te Tholen bezoeken. B. en W. stellen voor hierop gunstig te beschikken, maar het terug te brengen op 1 cent per K.M. Dhr Boogaart zegt volgens de wet heeft ieder mensch recht, maar men behoeft allen niet evenveel te geven. Van van Oudenaarde zal hij niets zeggen, maar Coomans heeft het direct niet noodig en hij zou willen dat dit desnoods gebracht werd tot Va °f a^s ^let 'i0n tot 7,o cent per K.M. Weth. Krijger zegt gelijke monniken gelijke kappen. Ieder heelt altijd evenveel gehad. De voorz. leest dan de lijst voor welke het vorig jaar vergoeding hebben ont vangen en dat loopt dan tot een bedrag van bijna föOÜ. Dhr Boogaart vindt dat men wel een beetje te rooyaal is geweest. Hij zou gaarne een voorstel van B. en W. tegemoet zien om dat aanzienlijk te korten. Dhr Vogelaar vraagt hoeveel het onge veer per kind bedraagt. De voorz. antwoordt ongeveer f30. Dhr Carels stelt voor beide verzoeken maar aan te houden tot de volgende ver gadering en dan uit te zoeken in hoeverre zij nog leerplichtig zijn. Met alg. st. wordt hiertoe besloten. Een verzoek van P. A. Jansen om met terugwerkende kracht vergoeding volgens art. 13 der 1. o.-wet te mogen ontvangen. De voorz. zegt volgens een kon. besluit kan eerst de vergoeding ingaan met den dag dat de aanvraag is ingediend, daarom stellen B. en W. voor hierop afwijzend te beschikken. Dhr Boogaart zegt zou men niet beter de Jonge of Kesteloo met een auto kunnen laten rijden Dhr Carels meent dat er nog een kneepje in het verzoek zit want er wordt niet ge sproken over het bedrag. Met alg. st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Met alg. st. wordt aan G. K. Krijger een stukje grond in erfpacht gegeven. Tot lid van de schattingscommissie wordt in de vacature van Westen benoemd de heer C. P. Vogelaar met 4 stemmen. 2 stemmen verkreeg de heer W. Carels. Bij de rondvraag zegt dhr Vogelaar toen de winkelsiuitingsverordéning is aange nomen, heeft spr. gevraagd of dit ook was voor de kappers, toen is geantwoord dat dit zoo niet was. Thans blijkt dat dit wel zoo is. De voorz. antwoordt het toen niet juist geweten te hebben, maar er is mogelijk heid om 21 dagen aan te wijzen, dat de kapperswinkel langer open mag blijven. Besloten wordt om dit eerst aan den kapper te vragen welke dag daarvoor het beste is. Dhr Vogelaar vraagt dan nog om bij Wed. Bolier een waarschuwingsbord te plaatsen als de weg daar wordt afgezet voor het maken van de nieuwe heul. De voorz. zegt dat dit niet noodig is, -daar het verkeer omgelegd wordt en wel zoo dat men elkaar daar niet ontmoet. De heer Vogelaar vraagt hoe het komt dat aan het tweede plakbord het briefje voor de Vergadering niet is aangeplakt. De Voorzitter antwoordt dat dit vergeten is, maar hij zal er voor zorgen dat het voortaan gebeurd. De heer Carels zou willen verzoeken om over te leggen de overeenkomst met metselaar Krijger omtrent de bouw en huur van de woningen. De Voorzitter leest het stuk voor. De heer Carels zegt het met deze over weging heeft gevraagd omdat altijd meer huur betaald is en hij acht het geween in het belang vau den opvolger Krijger fgi i er wijzen dat niet meer huur dan f7 vo het contract kan worden geeischt. betreft de aanleg van electrisch lichtge: van heeft hij niet het recht dit van opvolger te eischen. Weth. Krijger zegt op hetzelfde s! ,{e1 punt te staan als de heer Carels. Ki heeft geen recht om meer dan f7 te eis Nu heeft echter Krijger een ander tract gemaakt met den heer Dijken, bi het Gemeentebestuur om en dat was het bouwen van het kamertje en voo aanleg van electrisch licht, er was accoord aangegaan dat er rente van bel rg uei At 'el zou worden,nu is de heer Dijken we nu zit Krijger en mee. Dit alles is bi B. en W. omgegaan. De heer Carels zegt volgens het con is het f7.Het andere is achter dei en nu kan men de opvolger niet verplic meer dan f7 huur te betalen. De Voorzitter meent dat het beter zijn als de huur verlaagd werd. De heer Grrels zegt dal het onbilli dat men gedwongen zou worden, naai vs illekeurige eisch van den heer Dij om meer huur te betalen. De opvolger kan dit wel niet no hebben. Weth. Krijger merkt op dat hij wel au eischen kan stellen, hij wilt dit laten rusten. De Voorzitter deelt dan nog meel er reeds rnetde sollicitanten overgespn is, straks in de besloten vergadering ee hij meer mee deelen. De heer Carels zegt bij de laatste grafenis moest men door het lange i gras loopen. Daar deze grasetting sle f 5 per jaar opbrengst, zou hij willen vr; of B. en W. deze zaak niet in eigen heer willen nemen en het gras 3 of 4 op een jaar laten maaien. De Voorzitter antwoordt dat er ron het graf toch voor gezorgd was dal gras weg was, men kan ook bepalen er zooveel M2 gras afgemaaid moet woi rond een graf. De heer Carels zegt U hebt er nog panden liggen, maar er zijn menschet dan nog wel eens gaarne een bezoek het graf brengen en dat is dan haast mogelijk. Weth. Krijger voelt er veel voor di laten doen. Weth. van der Slikke merkt op dat dan geen hooi meer heeft. De* heer Carels zegt de begraafplaat toch niet om van te trekken. Besloten wordt het dit jaar laten gaan omdat het gras reeds geni wordt maar het volgend jaar niet te verpachten. Hierna wordt de vergadering gesk en wordt overgaan in besloten vergader Nf IE) sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage Purol wekt ze tot nieuw leven. Een 1 leiding voor gelaatsmassageontvangt U bij koop van Purol (doos 30 ct., tube 80 Alleen bij Apoth. en Drogisten. 9 41 BURGERLIJKE STAND Gem. ST. MAARTENSDIJK over Mei. GeborenBartelina Hendrika dv. N. op Brouw en H. B. Bijl. Wilkelmina Neeltje 4 Heijboer en J. M. Reeders. Adriaan Jan zv. .1 Bruiuooge en N. Ganseman. Catharina Corneli J. Boogaard en J. J. Hengstmengel. Corneli M. Lindkout en J. Priem. Ondertronwd A. Verburg jm. 21 j. en I. P jd. 21 j. L. P. van Beveren jm. 22 j. en P Heng3tmengel jd. 20 j. GetrouwdJ. A. de Graaf jm. 43 j. en Priem jd. 34 j. A. C. v d. Berge jm. f" R de Korte jd. 21 j. H. M. Duijnkouwer jtn j. en H. C. Polderman jd. 22 j. J.Noomjm. en A. F. Engelvaart jd. 30 j. OverledenToni 8 j. zv. T. Engelvaart. Stoutjesdijk 24 j. vrouw van A. P. Geluk. C de Wildé 90 j. wed.uwe van A. Moorland. Mar Comelia 10 mq|l zv. C. van den Hoek en 1 Verveen. Jacob Karei 45 j. zv. J. de Foufl A. C. Quakkciaar. G. van den Berge 70 j. vr van J. Ponse. Gom. ST. ANNALAND over Mei. Gekuwd J. M. van den Hoek 26 j. jm. St. Maartensdijk en D, van der Jagt 22 j. Jacs. D. Dormaar 26 j. jm. van Burgh en A Kurviuk 21 j. jd. GeborenMnrina Willemiua dv. H. Dijkemi L. M. Potappel. Johannis Pieter zv. M. Keu) P. A. Polderman. OverledenDingenije Janna 3 mnd dv. J. van der Meer en M. J. Oudenaarde. Sanfina dv. S. Wesdorp en M. van Vossen. Johannes Con 11 mnd zv. Abr. van der Meer en J. A. Goedegobm Levenloos aangegeven zv. A. C. Geluk van Putte. Gem. POORTVLIET over Mei 1932. Geboren: Pieternella, dv. Johannes van D en Janna v. d. Jagt. Aothonie Marino?, Simon de Wit en Jacomina Johanna van Jacob Eliza, zv. Willem Marions Slager Janna Hoberta Paape. Gehuwd: Jao Eiiza Mosselman 31 j Adiiaoa Pieternella Eleubaas 32 j. Mar! Buijs 25 j. eu Elizabetb Cornelia Elenbaa'- Matthijs, Pieter Geuze 24 j. en Laurina Coro Lisseveld 26 j. Hermanos Martinus Haihregt _38 jaar en Belia Poolioa Bolier 28 j.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1932 | | pagina 4