m II Nutsspaarbank rente 3.6°|0 Verkooping te Tholen. landbouwersinspan Nutsspaarbank Grasverpachting. Huishoudster Nutsspaarbank rente 3.6°|0 !RN GOEDE VERBETERING, [de directie van de stoomtram A. B. T. ideelt wordt biaDen korten lijd overge- bet inleggen van een tram die aan geeft op de 10.44 aankomende trein te >p Zoom. eker een verbetering die velen met ge- lallen vernemen eu vooral in het belang ake||handelsmenschen die in Holland zaken te doen, dikwijls te vroeg zich weer trein moesten begeven, daar de laatste ng naar Tholen acht unr van Bergen vertrekt. de op 8 Jani 1932 gebonden Baiten- Vergadering van Ingelanden van het lap „De Vrije Polders onder Tholeu" t Ontvanger-Griffier benoemd de heer i de Velde te Tholen. heer M. L. Liudhont, opzichter bij den an openb. werken te Haarlem is benoemd ectear bij dien tak van dienst, alhier gehouden collecte voor de „Tehuis voor alleeustaande blinden" beze, heeft opgebracht f 97,80. >t Bargemeester der Gemeente Wissekerke iDgang van 1 Juli benoemd de heer e te Scherpeoisse. leer Geuze is 33 jaar oud. Hij genoot iede jding tergemeentesecretarieteScherpeuisse heer L. C. van Doorn, secretaris dier tot heden ambt. ter secretarie te Nieuw- rlaii Mcl gunstig ea lagavond a.s. weer hoopt „Concordia" een coi.cert op de kiosk RTVLIET. Zaterdagavond 18 d^zer zullen muziekgezelschappen van ons eilanu tvliet bijeen komeu, teneinde hun muzi- estaties te laten booren. Daar het d<- naal is, dat znlks hier geschiedt, wordt kend op groote belangstelling van het We willen hopen, dal het eeu avond irden van propagandistische waarde vnot lek iu 'l algemeen eu voor de plaatselijke ving alhier in hel Mjzonder. Op 7 Juli jl. werd doör het wat-rrschap let aanbesteed bet atorekeu vau de heul in den Rijks- eg bij den Langen Zau-Jweg en hel weer r in de plaats bouwen vau een uieuwe [iet afbreken van het houten brugdek, e op de brog in den Gouwen weg en ken van een uieuw brugdek; jhet afbreken van de brug in Hokwegeliog daarvoor iu de plaats bouwen van een brug. de brug iu den Rijksstraa'wog werd irereu door Blaas te Tholeu voor f 2134 ,|?0Blaiiboer te Poortvliet 1756 r „1526 1220 ;smi Idags ug iu deu Gouwen weg door: ir te Poortvliet f 298 ren wordt r ojjjj t, omda brog in Hokwegeling door: ïo bedui-er te Poortvliet f 472 en. ner 395 neer Joiriatie der drie perceelen door dejpenoronwer te Bergen op Zoom f 3200 ilde te Oud-Vossemeer „2430 rijger te Poortvliet „2042 Stouten te Oosterlaud 1924 Bonter tr Poortvliet 1825 kerken ziju iu combinatie gegund aan Guutcr te Poort-liet voor f 1825. jfeterdag jl. had alhier plaats onder belangstelling de begrafenis van het overschot van den heer H. van in leven lid van den gemeente- in gezworene van het Waterschap iet. ngeveer 2 ure kwam de rouwstoet )egraafplaats. Daar hadden zich o. m. eld de Burgemeester, de Wethou- t raadsleden, alsmede de Dijkgraaf Gezworenen van genoemd water- it de kist, die met een drietal kran- bedekt, ten grave was gedaald r den Zeer eerw. heer Ds. Wolfens- die den rouwdienst leidde, eenige elijke woorden waren gesproken, Burgemeester, dhr Dronkers, naar en meende dat het hem vergund ii het einde van deze droeve tocht, laatste rustplaats, en geschaard dé nog geopende groeve, als hoofd emeente en als voorzitter van den iteraad, waarvan de ontslapene ruim n deel uitmaakte, eenige woorden ;en spreken, ten blijke van deelne- door Burgemeester en Wethouders Raad, in het onherstelbaar verlies, de familie zoo onverwacht en diep g fetroffen. e allereerste plaats betuigde Z. E.A. htgenoote de deelneming in haar en droefheid, waarin zij thans is peld. de Almachtige en wijze Beschikker r menschen lot, die niemand een er kruis oplegt, dan hij in staat is >en, zal haar weder kracht schenken deze bittere beproeving staande te terwijl het bewustzijn, dat zij al ^gelijke heeft gedaan om het dier- ven van haar echtgenoot te redden, een groote gerustheid voor haar lijn. reurige omstandigheden, waarin de zoon, eenig kind, door den vroegen dood van zijn vader zich gedompeld ziet, hebben ook aller medelijden gewekt; dat de alge- meene belangstelling hem en zijn moeder eenige troost moge schonkeu en dat de Heer uit de volheid van Zijn Almacht, zijn droeve smart moge lenigen. Onze gedachte, aldus dhr Dronkers, gaan verder uit naar de ouders van den afgestorvene, hun diepe droefheid over het vroege afsterven van hun dierbaren en geliefden Zoon is rechtmatig en wordt door elkeen ten volle beseft en gevoeld. Heel goed is te begrijpen dat de vader, de heer H. van Westen, voor zijn zoon een vraagbaak, een steun en een hulp is geweest, een stille kracht. Ook aan de broeders, zuster en de verdere familieleden biedt spreker, ook namens de wethouders en raadsleden zijn rouwbeklag aan. Daarna richtte spr zich tot het graf en sprak als volgt: Een groote schare staat rond uw graf om U heer van Westen een laatste groet te brengen. Hoe onverwacht en smartelijk is uw heengaan geweest voor uw gezin, voor uw ouders, broeders en zuster, ja voor al uw familieleden. In den vollen kracht des leven zijt gij ons voorgegaan, dit heeft ons iets te zeggen ach, wie weet hoe spoedig ook wij opge roepen zullen worden, heden gij, morgen wij, die woordenen deze droeve gebeurtenis doet ons het verleden vergeten, doet ons staan als mensch tegenover mensch met al onze zonden, zwakheden en tekort komingen. Hoeveel jaren had gij voor uw gezin als vader, voor de Gemeente als raadslid en voor het Waterschap als gezworene nog werkzaam kunnen zijn. Doch dit heeft niet mogen zijn, de mensch wikt, doch de Voorzienigheid beschikt. Namens den raad en burgemeester en Wethouders zij U dank gebracht voor datgene wat uw hand heeft gemeend te moeten doen iu de jaren uwer raadslid maatschap ten belange onzer gemeente. Uw assche ruste thans in vrede. Daarna sprak de heer E. C. W. A. Geuze als Dijkgraaf en namens de Gezworenen en Ingelanden van het Waterschap Poort vliet, tol de geachte familie en vrienden van den overledene alsvolgt „Waar wij hier verzameld zijn aan de geopeude groeve om de laatste eer te helpen bewijzen aan ons oudste bestuurslid die ruim 16 jaren gezworene is geweest, gevoel ik mij als vertegenwoordiger van het Waterschap gedrongen in het kort zijne groote verdiensten te dien opzichte te memoreeren. Voor de belangen der Polders was de heer van Westen steeds vol ijver en activi teit, deze zaken hadden zijn volle toe wijding en liefde. Pas wederom voor een herbenoeming aanbevolen, waren naar menschelijke berekening hem nog vele jaren toegemeten en hadden wij hem nog gaarne in ons midden behouden. Het heeft niet zoo mogen zijn, in enkele maanden slechts is dit krachtige lichaam gesloopt. Wij, die eerst dachten aan een voorbij gaande ongesteldheid, moesten weldra vernemen, dat zijn ziek wezen van ernsligen aard was. Dat de overledene zich van zijn taak in dit leven zoo goed mogelijk heeft gekweten zij de geachte familie die een echtgenoot, vader, zoon en broeder in hem verliest, tot troost. Zijne nagedachtenis zal in de historie van het Waterschap blijven voort leven. U heervan Westen, rust in vrede. De heer (J. van Westen dankte mede namens zijn ouders, broeders en zuster, alle aanwezigen voor de laatste eer, zijnen vader bewezen. voldoening op haar werk kannen terugzien en de kas van „O. B. K." zal er aardig mee ge holpen zijn. Een onbekende, die niet tegen woordig kon zijn, gaf f 25 als cadeau. Bij de sluiting op Zaterdagavond bedankte mevr. Bernhardi als voorzitster der commissie eo dhr D. Hanse als voorzitter van #0. B. K." allen die tot het welslagen van de bazar hebben medegewerkt. De bruto opbrengst bedraagt ruim f800. Door het Bestuur van hel Waterschap „Siavenisse" is alhier aanbesteed het herstel, de vernieuwingen het onderhond tot 30 April 1933 vau de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiïngs- werken aan de Waterkeenng van genoemd Waterschap. De begrooting was f9085. Inschrijvers waren de heereu M. v. d. Velde Bruinisse f 7690 Anth. v. d. Werf 8l. Maartensdijk 7625 Adr. Wesdorp Lzd. Stavenisse 7590 A. P. Heijboer Stavenisse 7176 M. L. Doijohouwer Scherpenisse 6990 J. A. Dorst Czn. Stavenisse 6940 Adr. v. d. Werf Scherpenisse 6940 S. Polderman Co. Sl. Maartensdijk 6935 G. Bolier Jbz. Scherpenisse 6890 Aan den laagsten inschrijver is het werk geguod. De heer J. van Oost, sedert jaren kerkelijk ontvanger der Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft wegens zijn a.s. vertrek uit de gemeeute als zoodanig met I Juli a.s. eervol ontslag gevraagd. GEMENGD NIEUWS. SCHERPENISSE. Aan de firma Gebr. Hartog is de levering gegund ten behoeve van de Land boawver. „V. Z. O. S." alhier van 1100 balen zwavelz. ammoniak levering Februari 1933 a f 3 80 per baal. STAVENISSE. De bazar, die alhier gehouden is tot 8tijvii>g van de kas van het muziekge zelschap „O. B. K.« heeft zich in zeer veel belangstelling mogen verheugen. De lokalen der bewaarschool, daartoe welwillend afgestaan, waren keurig versierd eu herschapen in een tal vao kraampjes en vermakelijkheden. De dames, die het comité vormden, hebben alle eer van hou pogingen. Gesteund 2ijn zij door een tal van jonge dames en eenige mannelijke krachten, die zich niet onbetuigd hebben gelaten, om de bazar te doen slagen. Vrijdagmiddag werd de bazar geopend met een flinke rede van de voorzitster, mevr. Bernhardi en dadelijk daarop kwamen de bezoekers zoo van hier als van elders, in groote getale op. Een zeer groot aantal geschenken, waaronder b.v. zeer prachtige hand werken van in- en uitwonende dames, en zeer veel cadeaox van neringdoenden en particulieren en elders gevestigde firma's, versierden de vele tafeltjes en kraampjes. De bekende theeschenkerij van de firma van Nelle ontbrak natuurlijk niet. Ook voor geDot was ruim gezorgd sjoelbak, rad van avontuur, hoepla, prikplank, grabbelton 6DZ. enz. deden de voorwerpen wegvliegen en veraangenaamden de beide dagen dezer zeer goed geslaagde bazar, zoodat de dames, die er zich zeer veel moeite voor getroost hebben, met DE EERSTE VERRUIMING. Er gloort weer in de zeer donkere tijden van den boer een weinig licht. De laatste stijging van den boterprijs en de regee- ringssteun, die verwacht wordt, mogen als zoodanig aangemerkt worden. De stijging van den boterprijs had reeds tengevolge, zoo deelt een veehouder mee, dat ik in de afgeloopen week een twintig galden meer aan melkgeld kon beuren bij een beslag van 25 stuks vee. ONLUSTEN TE BOSKOOP. Te Boskoop zijn communisten bezig om werldoozen aldaar op te ruien, waardoor deze de laatste dagen begonnen te demon- streeren voor het gemeentehuis. Dit leidrie er toe dat de politie moest optreden en met de blanke sabel charges maakte. Een der agenten geraakte onder de voet, een betooger viel boven op hem waarbij de sabel van den agent de man in de hartstreek drong en deze is kort nadien aan de bekomen verwonding over leden. Er zijn bij dit treffen een 20 menschen gewond. WAT TE DENKEN VAN REGEERINGS- STEUN AAN DEN LANDBOUW ALS MEN ONDERSTAANDE FEITEN HOORT. Vorige week werden in de provincie Friesland weilanden verpacht die nagenoeg de dubbele pacht hebben opgebracht van het vorige jaar. De notaris die de ver pachting hield eischle dan ook, geheel in strijd tegen de gebruiken, van iedere pachter twee gegoede borgen. Een landeigenaar uit Heerenveen had een perceel hooi- en weiland aan ver schillende gegadigden aangeboden voor een matige huurprijs van f60,—, doch de boeren waren het algemeen eens dat ze deze prijs niet op konden brengen. De eigenaar liet de perceelen in het openbaar verpachten, toen bracht dit per ceel niet f60, doch f180 op. BURGERLIJKE STAND Gemeente THOLEN 39 Juni. Geboren Johannes Gerrit, zv. P. den Boel' en P. J. Quist. Gornelia, dv. A. J. Moeliker en J. G. v. d. Hoven. Gehuwd: L. B. Jansen en B.Quist beide te Tholen. KERKNIEUWS. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Wolfensberger en nam. 2.30 ds. Moerman. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur dr. Veltenaar. Oud Gerei. Gem. voorm. 10 uur nam. 2.30 en 'a avonds 6.30 dhr Komijn te Oosterland. Vrije Ger Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uqt leeskerk. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. Zondagavond half zes ds. J. N. v. d. Heijden te Eindhoven. Gedenking van het 45-jarig bestaan derafdeeling Extra collecte ten bate der afdeeling. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Wolfensberger. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur dhr de Vries en 's avonds 7 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Bros en nam. 3 uur leeskerk. Geref. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 od 's avonds 6.30 leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 nar ds. de Bres. O ad Ger, Gem., voorm. 10.30. nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. STAVENISSE. Ned. Herv. Kerk voorin. 10.30 ds. Moerman en nam. 3 uur geen dienst. Oud Geref. Gem. voorin 10.30 nam. 3 on avonds 6.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Gidls nam. 3 uur leeskerk. Geref. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem voorm. 10.30, nam. 3 en s' avonds 7 uor ds. Baaij te Tholeu. MARKTBERICHTEN THOLEN, 10 Juni 1932. Boereuboter f 0.625 per pond. Roomboter f 0,65 Eieren f 2.per 100. Noteering te Middelburg, 9 Juni Boerenboter (part. prijs) f 0 725. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen Juni Graden C. Zaterdag 4 15,2 Zondag 5 15, Maandag 6 14, 14,3 Dinsdag 7 Woensdag 8 15,2 Donderdag 9 15, Vrijdag 10 16,2 Voor de vele hl. ken van deel neming zoowel van hier als elders ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder, 14 41565 Mej. JAC0MINA GELUK— Stoutjesdijk, betuigen ondergeteekenden bij deze hun hartelijken dank. A. P. GELUK en Kind. Et. Maartensdijk, 10 Juni 1932. Onderseteekende betuigt zijn hartelijken dank aan die Inge landen van het Waterschap ,,De Vrije Polders onder Tholen" die hebben medegewerkt aan zijn benoeming tot Ontvanger- Griffier. 9 41566 D. H. VAN DE VELDE. 41570 8 Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal, ten verzoeke van den heer L. G. MOELKER te Tholen op Vrijdag 17 Juni 1932, des voormiddags 10 uur (w. I.) bij diens schuur te Tholen in den Dalempolder in het openbaar verkoopen 41571 een 28 als: een zwarte merrie, 42jaar, een paards ploeg mélotte, boeren wagen, mestkar, snijmachine, wied machine, zigzag egge, water bak, een paards sleeper, voerbak, kiem kistjes, burrie, paardentuig, draad en palen enz. Betaaldag 15 Juli 1932. 415150 Het BESTUUR van den polder DEURLOO zal, op Zaterdag 18 Juni 1932, 's avonds 7 uur zomertijd, in de herberg van M. J. Hoek te Tholen in het openbaar verpachten Het gras van den Zeedijk en Karrevelden van dien polder, in perceelen. Hetnagras ook voor beweiding met koeien. 19 41568 GEVRAAGD bij rustend land bouwer op leeftijd, P. G liefst uit boeren- of arbeidersstand, doch geen vereischte. Zij, die goede behandeling boven hoog loon stellen, genieten de voor keur. Leeftijd 50 a 65 jaar. Brieven te richten aan THEOD. W. v. EEKELEN te Oud-Gastel, Dorpstraat A 248, prov. Noordbrabant. 41564 41508 8

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1932 | | pagina 5