fm'VWiwWiA het anders, maar nu liet niet is aangenomen, blijven we de verloskundige houden. Dhr Ampt merkt op dat wij deze niet lang meer zullen houden. De voorz. antwoordt dat wij dan geen andere behoeven te benoemen, want er is zelfs gezegd als er een nieuwe dokter komt, dan zal die het wel gaan doen. Dhr Heijboer vraagt of de gemeente verplicht is als de verloskundige ontslag neemt, een andere te benoemen. De voorz. gelooft niet dat die verplichting bestaat. Dhr Heijboer meent dat de vroedvrouw geen ambtenares is van de gemeente en heeft zij dan ook recht om van de gemeente salaris te ontvangen of gesteund te worden. Als dat nu geen verplichting is, dan kan men zich hier toch vrijwillig vestigen als verloskundige. De voorz. antwoordt, dat de vroedvrouw doordat ze door den raad is benoemd, gemeenteambtenares is. Dhr Heijboer zegt dan heeft ze ook recht op salaris als ze door de gemeente is benoemd. Spr heeft van bevoegde zijde vernomen dat het maar sporadisch voorkomt wijk verpleegster-vroedvrouw en ook is het niet te vereenigen. Spr zal dan ook in deze zijn stern voorbehouden. Hij is er voor dat het Groene Kruis subsidie krijgt, maar nu het salaris zal worden f'1200 of f1300, nu zou hij minder willen geven. Hij vindt niet goed dat de leden van het Groene Kruis zelf niet meer bijdragen en het afschuiven op de gemeente. De leden van het Groene Kruis kunnen toch best meer Ik heb ondervonden dat het goed is om een of twee maal per week des avonds het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waar na ik de gewoonte heb de niet in de huid ge drongen Purol met een «acht doekje af te vegen. Deze eenvoudige behandeling geeft op den duur aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint 210 13 41493 bijdragen en spr zelf is daartoe bereid. Spr vindt als 400 leden f800 opbrengen dit niet te veel is. VVeth. den Engelsman merkt op dat men de opinie toch kent. Dhr Heijboer weet wel dat men alles wil van vader staat en moeder gemeente, dat is nu juist het verderf. Men schuift het op de gemeente en ieder kan onbezorgd leven. De voorz. merkt op dat het zoo is met elke subsidie, het particulier initiatief moest zoo hoog staan, dat men van de gemeente niet noodig had. Deze subsidie is echter anders, dit is voor de geheele gemeente. Dhr Heijboer heeft de bezwaren van de heeren Daane en Ampt uit tin. oogpunt gehoord en ook hij heeft deze niet'"weg gedacht. Spr staat er moeilijk voor om zijn stem hieraan te geven. Hij vindt die f500 bezwaarlijk. De voorz. zegt men vindt het bedrag bezwaarlijk, maar waarom heeft men dan het ambteuarenregl. niet aangenomen, als het uit een punt van bezuiniging is dan had men dit toen aan moeten nemen. Men heeft de zaak persoonlijk gemaakt en dat is niet goed, de gemeente Tholen heeft ook het ambtenarenreglement aangenomen en nu zijn er reeds een paar raenschen uit. Het gaat toch niet om de personen. Per slot van rekening komt men met oude en versleten menschen en die zou men dan aan den kant moeten gaan zetten en dat gaat niet. Dhr Lindhout vindt dat men nu voor groote moeilijkheden is geraakt. Er is ge rekend een verpleegster van f1200 of f 1300 en met een diploma verloskundige f1700 tot f1800. Nu er alleen maar een verpleeg ster zal komen zou spr zeggen heeft het Groene Kruis die f500 niet noodig, wantdan zou dit voordeel worden ten koste van de gemeentekas. Spr zou dan ook voor willen slellen inplaats van f500 een lagere som te geven want hij vindt dat men het Groene Kruis niet mag geven ten koste van de gemeentekas. De voorz. meent dat de toestand gewoon zoo blijft, want een wijkverpleegster-vroed vrouw zou men niet minder krijgen dan f2000, dus zou het nog een tekort geweest zijn van f500, daar maar f1500 gerekend is. Dhr Lindhout houdt vol dat die f500 nu een voordeel zou worden. De voorz. spreekt dit tegen, daar de subsidie van de provincie zou vervallen als raeh een wijkverpleegster-vroedvrouw nam. Dhr Lindhout vraagt of er kans voor geweest is dat er één zou komen. De voorz. meent dat als men een op roeping had gedaan er niet één zou gekomen zijn. B. en W. achten het echter een algemeen belangdat er een wijkverpleegster komt en stellen daarom voor punt 3 te Ptën vervallen. ..- Dhr Heijboer vraagt of men het voorstel Lindhout dan niet' kan combineeren. Dhr Lindhout ster? voor een verminde ring te geven van f200 en dus een sub sidie té geven van f300. De voorz. zegt het stuit op den fin. toestand van de gemeente. Maar als de vroedvrouw nu eens ontslag neemt en men verplicht een nieuwe te nemen, wie waarborgt dan dat ze ook f 1000 zal krijgen. Dhr Lindhout zegt dat dit toch niet verplichtend is. De voorz. zegt waarom is er een vroed vrouw, omdat het tarief minder is dan van den dokter en ook zijn er nog andere bezwaren. Dhr Daane merkt op dat men niet uit het oog moet verliezen, dat de oude dokter er ook nog is en beiden dus nog jaren kunnen blijven. Mocht echter de vroed vrouw eerst weggaan, dan zou men ver plicht wezen een nieuwe te benoemen. De tegenwoordige vroedvrouw heeft in 1928 f '1000 salaris gekregen, maar daar is nog een kwaad slot bij, want ze mocht niet meer vragen dan bij arme menschen f(3, bij meer gegoeden f7 of f8 en bij gegoeden f 10, terwijl in naburige gemeenten het loopt van f 10 tot f30. Spr vindt dat deze f '1000 geen weggegooid geld is. De voorz. antwoordt dat de ingezetenen er van profiteeren en de gemeente wordt er de dupe van. Dhr Daane gelooft dat de gemeente van Oud-Vossemeer niet zoo optimisttsch tegen over een wijkverpleegster staat, er zijn zelf wel bestuursleden die er tegen op zien en hoe staat het met hen die hun briefje blanco hebben ingeleverd, daar komt ook niets van terecht, het wordt een heel moeilijke positie. Als spr. nog bestuurslid van het Groene Kruis was, dan zou hij voor stellen om deze zaak maar te laten schi eten. Maar het moet want er zijn zelf raads leden die gezegd hebben wij moeten een wykverpleegster hebben. Spr. kan er echter wat betreft de fin. zijde niet mee meegaan. De Voorz. zegt dat men wel optimistich staat tegenover -een wijkverpleegster, maar er wordt verkeerd ingewerkt en daardoor wordt het nut voorbijgekeken. Spr.zal dit in het openbaar niet noemen, maar er zijn meer factoren dan dat men denkt. Het is in het belang van de gemeeute dat hier een wijkverpleegster komt. Weth. van Gorsel zou het spijten, dat het nu moet vallen, het is nooit onnuttig ei geld, het wordt in het algemeen be c gebruikt. e De heer Daane is het daar volkomen eens, maar men moet het halen waa 1 te halen is. b Weth. van Gorsel merkt op dat 1 juist gehaald wordt waar het te halo a De gemeente heft progressief, dus i betaald naar zijn inkomen en daar de werkman het meeste van prolitci DhrDaanezegt datdan alle Vereenigii wel naar de gemeente kannen kornet geitenfokvereeniging, de vrijw. landst enz. want die zijn ook in het belang de gemeente. Het voorstel van B. en W. than stemming gebracht wordt verworpen 2 tegen 4 stemmen. Voor beide wethoui Dhr Lindhout stelt nu voor indien mogelijk iseen wijkverpleegster-vroedvr te nemen, dan een subsidie te geven al voor wijkverpleegster van f300, Dhr Ampt vindt f300 te weinigen; voor het uit te stellen, totdat de ci voorbij is, en de verloskundige blijft I ook niet zoolang meer. Het voorstel van den heer Lindhoui stemming gebracht wordt aangenoi met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de hee Mees, Ampt en Daane. Thans komt aan de orde het in de voi vergadering aangehouden voorstel wijzigen van het ambtenarenreglement Dhr Heijboer zegt te gelooven dat hini afzienbaren tijd een bepaling van hoo hand zal komen, dat men verplicht wo ontslag ie nemen. Weth. van Gorsel zegt het niets m dan billijk te vinden. Dhr Ampt is vooreen beetje verzacht toe te passen. Hij zou willen dat de thi nog in functie zijnde een paar jaren lanj kannen blijven, maar de nieuwe amb r.aren op 65-jarigen leeftijd ontslag lal nemen. De tegenwoordige ambtenar hebben daar niets van geweten en zuil waarschijnlijk toch zoolang niet meer blijv De Voorzitter zegt laten wij het p soonlijke op zij zetten en dit in het alf meen behandelen. Hoe is het nu mogeli dit zoo te doen, want dan krijgt men we wat anders. Weth. van Gorsel begrijpt niet dat zoolang over geboomd moet worden. 99 vi de 100 zijn blij dat ze er uit kunnen en ri< wel hoe eerder hoe liever, hij kan ni begrijpen dat men daar tegen is, maar h wordt persoonlijk. (Zie vervolg le blad.)

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1932 | | pagina 4