KEURIG EN CHIQUE DERCKS BECHT B. O. Z. HEEREN MODES Een nationale Figuur, ■ïSotW'R. 20 41449 Zaterdag had op het nieuwe veld een openings wedstrijd plaats, waartoe K. V. V. I oit Kloetinge was uitgeooodigd, terwijl „Concordia" welwillend zin medewerking verleende. Toen de beide elftallen stonden opgesteld, hield de voorzitter van T. V. V. een korte toe spraak, waarbij hij de vereenigÏDg gelukweoschte met het verkrijgen van dit terrein, terwijl hij aan de Kloetingscbe vereeniging dank bracht voor haar bereidwilligheid om dezen wedstrijd hier te komen spelen. VoortB dankte hij de muziok- vereeuiging voor haar medewerking en allen die in dit opzicht hunne medewerking verleenden. K. V. V. won de toss, terwijl T. V. V. aftrapte. Het spel stond niet op hoog peil, waarbij wij deu indruk kregen dat bet Thoolschc elftal niet in bijzonder goede conditie was. Voor de rost was de stand S0 voor Tholeo. Na de rost zette Kloetinge er alles op den achterstand in te halen, waarbij zij 2 goals maakte, het eind kwam met 42 in het voordeel van T. V. V. Het geheele verloop van den wedstrijd kon ons niet geheel bevredigen. Wil T. V. V. op den duur vooruitgaan, dan heeft ze een goeden leermeester noodig, de leden spelen veel te veel voor zich zelf, zonder zich om het verband te bekommeren. En het mag dan voor het publiek wel eens aardig zijn om den durf van een of ander speler te bewondereD, goed spel is het geenszins als men de middellinie of de bacs op een plaats ziet waar ze niet behooren. Jammer dat niet alle leden van de T. V. V. de gymnastiek beoefenen, duidelijk bleek ook bij dezen wedstrijd dat de leden van „Oiympia" in de beste cooditie verkeerden en tot de beste spelende ledeü van T. V. V. zijn te rekenen. HANDELSREGISTER. Coöp. Boerenleenbank. Poortvliet, A 88. Uitgetr. Pivv. Bestauralid E. C. W. A. Geuze, eD het Lid Raad v. Toezicht: J. Chr. Endhoven. Nieuwe Pivv. bestuursleden J. M. Denrlooen J.C. Vos, en nieuw lid Raad v. Toez.J. A. van Nieuweu- huizsn, Poortvliet. De Nederlandeche Bank N. V. (Corr.). Breda, St. Janstraat 5. Opgeh. de corr. Tholen en St. Maartensdijk. Ccöp. Electriciteits Mij. ffScherpenisse* in liq. Scberpenisse, Schoolstraat 9. Uitgttr. Voorz. W. L. Klos. Nieuw BestuurlidM. Hage Jz. Maandagavond pleegde een werklooze uit Lepelstraat nabij Glymes een levensmoede daad door zicb ia de Eendracht te werpen. Het lijk is tot heden nog niet gevondeo. Dinsdag gaf ons maziekgezelschap zijn eerste concert op de Markt alhier onder directie van den heer Seegers. Allen die aanwezig waren om te genieten van de maziek znllen niet anders kunnen zeggen dan dat „Concordia" op een peil staat waardoor het zich overal kan laten hooreu. Jammer dat de kiodereD op de Markt, hoewel de politie haar best deed om het te onderdrukken, al te rumoerig waren, waardoor voor velen die gekomen waren om van de muziek te genieten, dit genoegen soms vergald werd. Wellicht dat een verzoek aan de onders kan helpen, zoodat bij een volgend concert dat binnen kort wordt gegeven, wat meer stilte beerscht. De winkelsluitingswet die 1 Mei inwerking is getreden, wordt vrij goed uageleefd. Schijn baar wilde men bet Maandag oog nietgelooven dat ook voor het platteland deze wet moet worden nageleefd, doch een bezoek van de politie bracht alras de overtuiging dat deze wet er niet is om ontdoken te worden. Wel werd ons mededeeling gedaan dat er soms clandestien wordt verkocht, docb als de klanteD welen dal op eeD overtreding die ge constateerd wordt f 25 boete kan gegeven worden terwijl bij herhaling het dubbele van dit bedrag kan worden geëischt, dan twijfelen wij niet of men zal zijn winkelier Diet in verleiding brengen. Intusscben beeft de rijkspolitie reeds een proces-verbaal moeten opmaken. Geregeld gaat men voort om ons boschje op te knappen en werkelijk bet begint er mooi te worden. Jammer dat nog zoo veel vernield wordt. Zou dat nu niet anders kunnen? Het is toch wel mogelijk dat waudelaars, want wij spreken niet alleen-, over kleine kinderen, de struikeD, niet beschadigen P Overal ziet men weer sporen dat takken zijn atgetrokken, om sommige plsatseD liggen weer bladereu op de grond die moed willig zijn afgerukt en waarvoor? Is nu het besef niet bij te brengen dat onze wandeling „van allen" is En dat op ieder de plicht rost zorg te dragen dat er niets wordt vernield Kom eeos in kleine of groote plaatsen in publieke wandelparken, géén kiud of wandelaar zal men de haodeu zien nitsteben naar wat er groeit omdat meu overtuigd is dat de natuur te mooi is om beschadigd te worden. Wellicht dat een opwekkiug aan de onders en bet onderwijzend personeel van ouze scholen om de-jeugd bij te brengen dat ze zaken die niet van hen zijn met rost moet laten, hier een stap in de goede richtiug kan zijD. Door de Vergadering van het Zeenwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg werden op Woensdag 27 April j'. tot leden van het Genootschap benoemd o.a. de heeren Abr. Geluk litt. drs te De Steeg, A. C. Polderman arts te Scheirenisse en J. Polderman, Oud- Secretaris te St Aoualaod. GR. MARKT T.O. LARO TELPH. 280 80 41478 SPORT. SCHERPENISSE. Er bestaao plannen om bij gelegenheid van het lSV^-jarig bestaan der mnziekvereeniging „Eendracht" een festival te orgaoiseeren. De verkoop van bet Emmabloempje beeft in deze gemeente opgebracht f 28.78. Zaterdagavond werd bij gelegenheid van den jaardag van H. K. H. Prinses Juliana door de muziekvereeuiging een rondgang door de gemeente gemaakt. Voor het hois van den Burgemeester werden eenige nummers geblazen en ook op de Hooge Markt. Door dit alles heerschte er eeu poosje een gezellige drnkte in de gemeente. GEMENGD NIEUWS. EEN NATTE MAAND. De thans afgeloopeo maand April is buiten gewoon nat geweest. Aan het Amsterdamsche filiaal van het weerkundig instituut te De Bilt was de rege wal 94 mM., dat is over April de grootste hoeveelheid sedert het begin der waar nemingen (1909). Het gemiddelde over de laatste 23 jaar is 49 mM. BRAND TE YERSEKE. Deze week ontstond tengevolge van bel slaan van een vlam in een pao vet brand in een arbeiderswoning aan de Langeviele te Yerseke. De geheele woning brandde oit en niets kon worden gered. Omwonenden en later ook de braudweer wisten overslaan van het vour op de nabijetaande schaapskooi te voorkomen. Verze kering dekt ten deele de schade. DE OORZAKEN VAN DE CRISIS. Het is moeilijk uit te maken, zegt de heer v. O. in de H. P., welk deel precies de goudschaarschte aan de depressie heeft gehad. Dat zij grooten invloed oefende mag echter als vaststaand worden aange nomen. De geldmarkt heeft den regelenden invloed op den handel verloren, dien zij eertijds oelende door middel van het bank- disconlo. De dagen waarin goudpolitiek en geldpolitiek den handel, de nijverheid en ook de lootten beïnvloedde, regelde, vrij waarde tegen schokken, zijn niet meer. Tolpolitiek, trusts, vakvereenigingen, wan verhouding tusschen voortbrenging en verbruik, werkloosheid, onvruchtbaarheid van kapitaal, beheerschen thans het econo misch bestel, of beter hebben het in de war gestuurd. De onttroning van het goud in Engeland, het te loor gaan van de positie van het Pond Sterling in het najaar van 1931, kwam neder op de erkentenis, dat handel en nijverheid het stuur kwijt zijn, dat zij niet langer zijn onderworpen aan de oude reguleerende invloeden. Natuurlijk ligt dat aan de ontwikkeling van allerlei nieuwe toestanden, aan de dingen die min of meer buiten ons om gingen. Maar reguleerende invloeden zullen er weder moeten komen, stelselloosheid, onzekerheid en verwildering zullen moeten verdwijnen, wil herstel mogelijk blijken. GEMEENTELIJKE LANDEXPLOITATIE. In de jongste gemeenteraadszitting van Hoofdplaat in Zeeuwsch Vlaanderen stelde het lid Nelissen een plan voor ter bestrij ding van de werkloosheid, dat op het vol gende neerkomt De gemeente zal een complex land pach ten en voor haar rekening doen bewerken. Hierbij zouden geen machines worden ge bruikt; alle arbeid dient met de hand te geschieden. In hoofdzaak zullen dergelijke vruchten worden verbouwd, die werk geven op tijdstippen, waarop bij de particuliere landbouwers weinig werk is. Zoodoende zal bij slapte bij den bouwarbeid kunnen worden verstrekt bij de gemeentelijke landbouw-exploitatie. Met algemeene stemmen heeft de raad besloten een onderzoek in te stellen naar de practische uitvoerbaarheid van het plan, met welk onderzoek het col'ege van B. en W. werd belast. WAARSCHUWING. De burgemeester van Workum waar schuwt in het Alg. Politieblad tegen de practijken van een persoon die zich H. van der Veen noemt en voorgeeft leidekker te zijn. Hij bezoekt hoofden van scholen, geeft dezen kennis van vestiging in die plaats en laat kinderen als leerlingen inschrijven. In een dan gevoerd gesprek deelt hij mede van den toren te zijn gevallen en tot werken ongeschikt te zijn. Onder deze voorstellingen slaagde hij er meermalen in het medelijden op te wekken en minder waardige potlooden waarin hij handelt, te verkoopen. Bedoelde persoon is ongeveer 35 jaar en draagt licht gekleurde overjas. Hij is in bezit van een fiets, waarop een koffer en tasch. DIJK DOORGEBROKEN. Donderdag is in Oostzaan door den hoogen waterstand een zanddijk doorge broken waar baggerwerken worden uit gevoerd. Behalve de bagger wordt ook steeds 'n hoeveelheid water in den polder gebracht. Deze hoeveelheid nu was zoo groot geworden, dat de zanddijk deze niet kon houden. Het toegestroomde water heeft nogal eenige schade aangericht. BURGERLIJKE STAND Gem. THOLEN van 29 April—5 Mei 1932. GeborenAnna Jacoba, d. v. J. A. v. d. Berge en P. Pleune. Gem. OUD-VOSSEMEER over April. Geboren Vincent zv. J. D. Droogers en J. van Poortvliet. Coroelis Pieter zv. K. J. van Poortvliet en A. J. Pipping. OverledenAuthonie Louis Gunst ongeb. 65 j. zv. A. Gnnst en A. Geuze. Carolina van Zorge 95 j. wed. Pieter Smits. Gehnwd Jao van Dijke 25 j. te Overscbie en Cornelia Elisabeth van Dalen 23 j. jd. te Oud-Vossemeer. Jacobus Pieter den Hollander 26 j. jm. en Elisabeth Willemina van Dalen 19 j. jd. beiden te Oad-Vossemeer. Binnenkort verschijnt: Q. A. DE RIDDER, een biografie van wijlen Or. Th. de Visser. De amateur beschrijft deze als: De Predikant, de strijder, de organisator, bet Kamerlid, de menschenvriend, de maD van verzoening en eenheid enz. Deze uitgave die in geen biblio theek mag ontbreken, kostfl.25, -machtigen band f 1.90. Blo. kunnen nu reeds F-, V B. T. M. C. POT, BoeW «an - THOLEN Tholen. Donderdagmiddag spet eerste elftal van T. V. V. een tegen W. V. C. I uit Willemstad, won de toss en W. V. C. trapte ti wind af. Al dadelijk ondernamen aanval, deze werd afgeslagen, gaat op en neer met T. V. V. in de heid, en voor de rust wisten ze t te doelpunten. Na de rust is W. V dadelijk voor doel van T. V. V., keeper redt. Er werd goed gespi toen het einde kwam had T. V tweemaal gedQelpunt, zoodat kwam met een overwinning voor met 4—0. Schreven wij bij den ny van Zaterdag j.1. dat het elftal goede conditie was, dit kan th gezegd worden, want er was samenspel en een betere opstell de spelers. Na dezen wedstrijd speelden de elftallen van beide vereeniging [e wedstrijd. Deze wedstrijd stond laag peil. De rust ging in met gelijken sta Het einde kwam met 21 in het van W. V. C. 2. KERKNIEUWS. Beroepen tot pred. der Ned. Heri Poortvliet da. A. F. P. Pop te Monster. Oad-Voisemeer. Bij de verhuring der in de Ned. Herv. Kerk werd wel eenigzi: geboden voor de vrijgelaten zitplaatsen totaal minder opgebracht plm. f65. 11 bedrag der verhuring, van alle plaatsec plm. f1100. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 on ni da. Wolfensberger. Ger. Kerk voorm. 9.30 en 's avom dr. Veltenaar. Oad Geret. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 ei 6 uur leeskerk. Vrije Ger Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 6 uur da. Baaij. Ned. Protestantenbond afd. Tho Zondagavond halt zes Da. J. N. v. d Ned. Herv. Predikant te Eindhoven. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm 9.30 en ns leeskerk en 's avonds 6 uur da. de Bres. Ger. Kerk voorm. 9.30, dhr. de Vrios 2 uur dr. Veltenaar Bev. lidmaten en 6 uur dhr de Vries. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 on 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leoakor 2 uur da. de Gidta. Geref. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 5.30 leeskerk. ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nai ds. de Bres. (Voorm. Bed. H. Avondm, Dankz. Oud Ger, Gem., voorm. 9.30, nam. 2 en 5.30 leeskerk. STAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 i en nam. 2 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 9.30 nam. 5.30 leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskork 2 uur da Moerman. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 5.30 leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. en nam. 2 uur leeskerk. (Voorm. Dank Geref. Kerk voorm. 9.30 on uam. ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem voorm. 9.30, nam. 2 en 6 uur leeskerk. MARKTBERICHTEN THOLEN, 6 Mei 1932. Boerenboter f 0.575 per pond. Roomboter f 0.60 Eieren f 2.per 100. Noteering te Middelbarg, G Me Boerenboter (part. prijs) f 0.60 Temperatuur van het Scheldewater tl April-Mei Graden C. Zaterdag 30 11» Zondag 1 12, Maaudag 2 11,3 Dinsdag 3 11,2 Woensdag 4 ii. Donderdag 5 ii. Vrijdag 6 10,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1932 | | pagina 2