Attentie Persil Henco |Met ingang van 1 Mei wordt de prijs van: zelfwerkend waschmiddel [van 25 cent tot(2 'Henkel's Wasch-enBleek-Soda 'van 10 cent tot 'het radicale Schuurpoeder Lvan 13 cent tot het moderne Afwaschmiddel [voor vaatwerk, van 15 cent tot [het voortreffelijk Bleekmiddel [van 13 cent tot E. Ostermann Co's Handcl-Mij. N.V., Amsterdam. STAVENIS8E. LI. Vrijdagavond hield de afdeeling van bet Groene Kmis alhier hare jaar vergadering. Te voren werd voor een talrijk publiek vertoond de bekende inooie t.b.c.film „Achter de wolken schijnt de zon". In de daarna gehouden ledenvergadering werd medegedeeld dat het aantal leden, rnim 260, stationair blijft. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. W. v. d. Slikke en als leden der commissie voor hel nazien der rekeningen gekozen de hh. D. v. d. Berg, M. Stoutjesdijk Jz. en M. C. san Oudenaarde. Het materiaal verkeert in eeo zeer goeden toestand, dank zij de flinke zorgen van den bewaarder-magazijnmeester. Er werd roim 80 maal van een en ander gebruik gemaakt en 8 lig- tenteu waren in gebroik geweest. De inkomsten over 1931 hadden bedragen aan contributies f 418.50, beuevens een gemeentelijke contributie van f 100, terwijl de uitgaven in totaal waren f308.87. Op de Boerenleenbank was op 81 De cember 11. gedeponeerd f 1451.63, Aan intrest was bijgeschreven f46.74. In de vorige leden vergadering was aangenomen eeo voorstel tot het aanschaffen van een Philips Röntgen appa raat, maar de voorzittter meende, dat de aan- schaffiüg er van niet op den weg der afdeeling lag en weigerde daarom het besluit uit te voeren. De meerderheid van het Bestuur was het niet met hem eens. Daarom besloot men arbitrage van het Hoofdbestuur aan te vragen. Ma maan den wachten kwam daarvan het bericht dat men liever pogingen moest aanwenden om een pleeg zuster te krijgen. Door het Bestuur der afdeeling werd nu unaniem voorgesteld aan deze algemeene verga dering om het verleden jaar genombn Röntgen besluit voorloopig niet uit te voeren en dus op te schorten. Na langdurige besprekingen werd aan het Bestuur het mandaat gegeven alle pogingen in het werk te stellen tot het ver krygeo van een pleegzuster. Enkele jaren ge. zijn concert maar gestaakt en is jarigf jubileum verder ongemerkt gegaan. De prijs der melk, die lam 10 cent per Liter was, is met ing Maandag gebracht op 8 cent. Alhier is opgericht een korf met aanvankelijk 12 leden. Het bestaat uit H. Hage, voorzitter, P secretaris, mej. M. v. d. Velde, pei Er zal gespeeld worden op het terrein. *ST. MAARTENSDIJK. Maan|^ heeft de aanbesteding plaats gel het te verbouwen café van de P. A. Jobse alhier. Inschrijvers waren TimmerwerkM. Kaulïmann H. Hartog f1325, C. Knook f1333 Metselwerk: J. J. Muller f557, C f677, G. Geluk f679,50, P. Geluk SchilderwerkL. Boogers f300. D blanco. Het werk is aan de laagste insc gegund. Als opzichter fungeert L. Muller RECHTZAKEN. 1 v )0 I 18 'ai KANTONGERECHT TE THOLfb' 25 April 1932. Door het Kanton le te Tholen zijn heden veroordeeld Het zich bevinden in een herbe sluitingsuur, i M. J. S. te Scherpenisse tot f of 1 dag hechtenis. Overtreding der Leerplichtwf P. J. te Oud-Vossemeer schuldi ldaard zonder toepassing van straf Overtreding der politieverorden L. J. te Oud-Vossemeer tot f2 1 dag hechtenis. P. S. te Sint-Ai tot f2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding Tramreglement J. de R. te St-Philipsland tot f of 5 dagen hechtenis. Overtreding Motor- en Rijwielreg A. W. E. te Amsterdam tot f4 4 dagen hechtenis. Overtreding der Leerplichtwf H. J.N. te St-Maartensdijk tot of 2 dagen hechtenis. C. N. te Tb f2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding politieverordenin E. G. H. en H. D. te Oud-Vos ieder tot f2 boete of 2 dagen voor ieder hunner. A. J. D. te Oud rneer tot f2 boete of 1 week tuch ,t hi GEMENGD NIEUWS leden heeft men daartoe ook pogingen aangewend, maar die zijn toeo totaal mialukt. Kan het Be- stnar over voldoende gegevens beschikken, dan zullen nadere plannen aan een algemeene ver gadering worden voorgelegd. Pr. Bemhardi verdedigde zijo gebonden stand- pont in deze zaak en verklaarde dat, als er een goede pleegzuster kan komen, hij er ook v<5ór is, maar gelet op de mislukking hiervan een paar jaar geledeD, had hij het voorBlel Röntgeu- apparaat gedaan. Kan er geen zuster komen dan moet het RoDtgeubesloit uitgevoerd worden, want het is een wettig beslob, dat in een wet tige vergadering is genomen. Zulks was ook de meeniog van vele der aanwezigen. De voorzitter zeide het te betrenreo dat en kelen als zij geen hulp meer noodig hebbeD, bedanken als lid der afdeeling en bij noodzaak weer lid wordeü. Voor dezulken wordt de mini mum contributie op f 1.50 gesteld. Dhr van Prooijen werd weder een gratificatie van f 10 geschonken, hoewel dhr v. d. Slikke voorstelde zijn jaarloon liever met f 10 te vcr- hoogen. De voorzitter vond evenwel beter de tijden af te wachten. Na dankzegging aan allen werd de vergade ring op een vergevorderd oor gesloten. SCHERPENISSE. Maandag 18 April 1.1. was het 25 jaar geleden dat het orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier in gebruik was genomen. Nu wilde de organist die ook 25 jaar deze betrekking had vervuld, dat feit herdenken door eens een extra nummer te spelen bij gelegenheid in de Zondagmorgen-godsdienstoefening. Uf de kerkbezoekers dat niet wisten is niet be kend, althans velen begonnen ongeduldig te worden en één wilde er zelfs naar het orgel gaan, doch kon daar niet komen omdat de deur gesloten was. De organist, die dit alles begon te merken, heeft toen I DE AFSLUITING VAN DE ZUIDI De heer den Herder te Harderwij zich nogmaals met een adres tot de Kamer gewend. Hij zegt daarin: „De bewijzen heb ik geleverd afsluiting van de Zuiderzee een wordt voor ons land. Gij zijter niet klaar mee om de verantwoordelijk! u af te schuiveu op de ingenieurs Zuiderzeewerken. Als gij de N van 10 en 14 Januari 1931 raadple informeert bij de sluismeesters te Y en Kornwerderzand, dan zult u dat 4 Dec. 1931 en 7 en 8 April vloed op de Waddenzee ver bovi stand van de Noordzee was. Dan de bewijzen in handen, dat de berekf van de commissie-Lorentz foutief behoeft mij niet te gelooven, maar u zelf overtuigen. Als goed Nedei in het waarachtig belang van Nei eisch ik van u, dat gij deze zaak zoekt en de afsluiting van de Zu zoolang stop zet." BEZUINIGING BIJ P.T.T. Aan alle contrai de dienst opgeze Het hoofdbestuur der posterijei grafie en telefonie heeft zooals I de mogelijkheid geopend op eigen met wachtgeld te gaan. Wegens scheidene kantoren bestaande ruin) personeel is thans aan alle op arbe tract werkende personen met inga: 1 Juli den dienst opgezegd. Bovendien wordt in alle plaats nedenSOOO inwoners de derde postbe opgeheven, dit ook als maatregel zuiniging. N EU WE SALARISVERLAC.il RIJKSPERSONEEL? Naar de Tel verneemt, zal de com Weiter voorstellen de salarissen rijkspersoneel met 8 pet. te kortet de ge'juwden betreft, en met 14 i de oigehuwden aangaat, inclusi' reeds vroeger gekort is. Vorens het Hbl. zouden de vooi inhoulen een salarisvermindering proceit meer dan het huidige perc voor de gehuwde en tien procefll belangen van alle muziekgezelschappen zal kunnen dienen op velerlei gebied. Het elkander steunen als men door een of andere omstandigheid daad werkelijke hulp noodig heeft, indien het noodig is bij autoriteiten misverstand uit den weg te ruimen indien soms geschillen zouden ontslaan. Met recht kan men spreken vaneen laat voorjaar, de Maartmaand was te koud en April bracht te veel regen, waar door zonneschijn ontbrak. En alles in de natuur is ten achter. Zoo ook de bloei van tulpen die later is dan vorige jaren. En hoorde men vroeger wel spreken over de kleurenpracht van de bloeiende tulpen in de omgeving van Haarlem, zij die dit nimmer hebben gezien kunnen zich een voorstelling maken wateenprachtbloeiende tulpenvelden opleveren als men eens langs den Molenvlietschen dijk wandelt, waar een vierlal gemeten met tulpen be zet is Be kleuren beginnen door te komen en als de zon over de velden speelt kan men genieten van een weelde van kleuren die over eenige dagen nog grooter zal zijn als alle velden in bloei zullen staan. üok eldersonderTholenzijn nog bloemen velden, o.m. aan den Postweg. 1 Mei treedt de winkelsluitingswet in werking. Alle winkels moeten dan des avonds acht uur gesloten zijn. Na dien tijd is ook verkoop en aflevering van siga ren enz. in de caté's verboden. Zondags moeten de winkels nagenoeg alle gesloten zijn, hiervoor gelden eenige uitzonderingen, die voor onze omgeving van geen belang zullen zijn. 2e Paaschdag, Hemelvaartsdag, Pinkstermaandag, Kerst dag en Nieuwjaar worden voor de winkel sluiting niet als Zondag beschouwd RADIOSTORING. Totnogtoe was de bezitter van een radio toestel te Tholen vrij van door derden veroorzaakte radiostoringen. Thans, nu de electriciteit haar intrede heeft gedaan, komen er toestellen in huizen waar mede storing kan worden veroorzaakt, die zich ver voortplant en waardoor soms radio-ontvangst niet meer mogelijk is. Zoo kan men er den laatsten tijd vast op rekenen dat in de omgeving tloogstraat- Dalemsche straat des avonds tegen zeven uur radio-ontvangst onmogelijk is door een onaangename storing, dit duurt zoo onge veer een uur, waarna het onaangename geluid verdwijnt Zou de gebruiker van een of ander apparaat of lamp die deze gedurende dien tijd gebruikt, die niet eens na willen laten zien 7 Hij doet dan vele anderen een plei- zier. lntusschen is de hulp van den bond van radiohandelaren ingeroepen en zal men door een meetinstrument de plaats, van waar de storing komt, wel weten te - ontdekken. Wordt deze ontdekt dan volgt aangifte met publiceering van naam, terwijl zooals men weet storing van radio ontvangst strafbaar is. Vorige week Vrijdag werd in het café van den heer L. de Jonge, de alg. verga dering van „Goncordia" gehouden. Uit het kasoverzicht bleek dat de ver- eeniging nog een schuld heeft te delgen van ongeveer f200, welk tekort men zal trachten te dekken door binnenkort een beroep op de ingezetenen te doen. Als bestuursleden werden herkozen de hh. W. de Korte en A. P. M. Voets, terwijl dhr J. van den Boom als commissaris werd herkozen. Men zal dit jaar deelnemen aan een festival. *POORTVLIET. Tot tijdelijk opzichter bij den bouw van het electrtsch water gemaal alhier, is aangesteld de lieer G. Bastiaanse, gedip. waterbouwkundige te Stavenisse. OUD-VOSSEMEER. De schietbaan van den Bij*. Vrijw. Landstorm alhier Ban den zeedijk yan Vogelsangpolder is onder bepaalde voor waarden ook beschikbaar geateld voor het hon den an schietoefeningen door de corcisteD voor de vrijwillige opleiding van a.s. miliciens, onder leiding van dhr Hommel. Vorige week werden alhier niet minder dan 3 schepen met zoogenaamde wijnpeen afge laden, afkomstig van één kweeker. Alhier werd de laatste schietoefening ge bonden van den B. V, L. met K. S. O. iu de O. L. School. Hieraan was een kleine wedstrijd verbonden. De mededeeling werd gedaan van de vorderingen in dit seizoen gemaakt en wel koningschntters zijn Jb. v. d. Klooster met 200 p., A. Kloet 198 p., E. Hoek 197 p., J. van Poortvliet Jz. 196 p., L. J. van Dijke 196 p. en M. de Witte 195 p. ScherpschottersJ. G. Hamer, A. J. Genze en Jobs. van Poortvliet, elk 193 p., Jb. den Eogelsman 192 p., L. J. Hanse 187 p., H. Voshol 183 p. en M. van Gorsel 180 p. De oefeningen met scherp znllen aanvangen op 14 Mei a.s. Ons werd medegedeeld, dat op 11 Mei a.s. M. van Poortvliet en echtgenoote 50 jaren ge- howd zullen zijn verwacht wordt dat dit oude paar op dien dag niet vergelen zal worden.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1932 | | pagina 2