1 en het doel hem genoegen dal het college na een vacature van 7 maanden weer vol tallig is en hij wil hopen dat de heer Bout als een waardig lid de belangen van de gemeente zal behartigen en dat hij met de overige leden in de beste harmonie mag samenwerken dit mag zijn tot heil en zegen van de gemeente. Wij willen ook hopen dat de gemoede lijkheid die altijd in ons college heeft ge- heerscht mag blijven en als er eens iets mag zijn buiten de deur is het altijd vergelen. Mij hoopt dat er altijd broeder lijk en eensgezind mag worden samenge werkt tot heil en zegen van de gemeente De andere leden feliciteeren ook de heer Bout. De heer Quakkelaar zegt daarbij dat hij het aangenaam vindt dat het huishouden weer voltallig is en hij geeft den heer Bout in overweging dat hij alles in gemoede zal overzien en niet te hard van stal zal loopen, want dan kan men de heupen open- loopen en dat staat leelijk. Spr. hoopt met den heer Bout samen te werken in het belang van de gemeente. De heer Bout dankt voor het gesprokene en kan zich bij het gesprokene aansluiten en geeft de verzekering dat dit nimmer aan hem zal liggen. Hij hoopt steeds te werken in het be lang van de gemeente, maar men kan wel begrijpen dat hij in de eerste plaats op komt. voor hen die hem hebben afgevaar digd en dat is de arbeidsklasse. Spr. geeft nogmaals de verzekering dat hij met de leden wil samenwerken in het belang van de gemeente. De Voorzitter stelt voor daar het juist de jaardag is van Z.IC H. Prins Hendrik een telegram van gelukwensch aan de Kon. Familie te zenden. Metalg.stemmen wordt dit goedgevonden De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Eenige missives van Ged. Staten be treffende goedkeuring raadsbesluiten. Van het gemeentebestuur van Oosler- wolde een verzoek om adheasiebetuiging aan een adres betrelfende steunverleening aan land- en tuinbouw. B. en W. stellen voor dit voor kennis geving aan te nemen. Weth. Hage zegt gelezen te hebben dat verschillende gemeenten adheasie betuigd hebben en hij is er nu ook voor adheasie te betuigen het kost ons niets. De heer Nelisse kan niet begrijpen waarom men tegen adheasiebetuiging is. Dhr Vroegop vraagt wat voor doel het heeft. Dhr Nelisse vindt goed dat bij de regee ring om steun wordt aangedrongen gezien de nood in de land- en tuinbouw. Dhr Vroegop zou er anders tegenover staan als men zich aan de belofte had gehouden dat er nimmer iets van het tegenwoordige loon zou afgaan, indien de landbouwers steun zouden krijgen. Hier heeft men niet te klagen, maar in ver schillende andere plaatsen is men van de belofte afgegaan, hoe is het dan mogelijk om voor zoo'n zaak op het oogenblik te stemmen. Weth. Koopman is ook niet vooradhaesie- betuiging, gezien de minister reeds zooveel ontvangt en ten slotte niet meer weet wat te doen. Dhr Quakkelaar is van oordeel dat hoe meer de landbouwers voor hun producten ontvangen, hoe beter ze kunnen betalen. Met 4 tegen 2 st. wordt besloten adhaesie te betuigen. Tegen weth. Koopman en dhr. Vroegop. Een schrijven van den Minister van Binn. Zaken dat 25% wordt bijgedragen in de kosten voor werkverschaffing. Een verzoek van J. L. Groenewege en J. L. Mol om vergoeding voor hun school gaande kinderen. B. en W. stellen voor f25 vergoeding te geven, waartoe met alg. st. besloten wordt. Een verzoek van A. C. de Graaf om vermindering van huishuur. Besloten wordt dit aan te houden tot de herziening van huren in December a.s. Een verzoek van C. P. Noom om ver goeding voor zijn zoon die de U.L.O. school te Tholen zal gaan bezoeken. B. en W. stollen voor een vergoeding te geven van f25, uit billijkheidsoogpunt en omdat anderen dit ook hebben ont vangen. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Een schrijven van Ged. St. dat zij niet goedkeuren het raadsbesluit tot wijziging van de politieverordening betreffende het lossen met stoom of motorkracht. De voorz. zegt echter wel bij Ged. St. de bezwaren naar voren te zullen brengen, zoodat liet kan worden aangenomen. Dhr Bout zegt dat het lossen met stoom of motorkracht aan onze haven zeer ge vaarlijk is omdat ze veel te bekrompen is. De steenen vliegen overal rond en ook zullen de boeren niet op de wagen zoo laten laden. Dhr Vroegop zegt wij hebben dit besluit genomen tot afnemen van de werkloosheid en daarom zou spr. er voor zijn bij Ged. Staten er op te wijzen met het oog op de veiligheid. De voorz. vindt de opmerking zeer juist. Met alg. st. wordt besloten dit besluit nogmaals ter goedkeuring aan Ged. St. te zenden. Een verzoek van A. J. op den Brouw om een lokaal van de school tot het houden van repetities van de zangvereeniging. De voorz. zegt daar op het vorig verzoek afwijzend is beschikt stellen B. en W. dit weer voor. Dhr Quakkelaar is er de vorige maal niet geweest, toen dit is behandeld, hij is er voor gelijke monniken gelijke kappen en stelt dan ook voor het verzoek in- te willigen. Dhr Bout zegt eens nagegaan te hebben hoeveel er in clie school mogen vergaderen en nu stelt hij zeer veel prijs op de school en had liever dat er niets in de school was, maar nu er zooveel zijn zou hij deze ook niet willen weigeren. Dhr Vroegop staat nog op hetzelfde standpunt als de vorige vergadering. Het is niet noodig dat men allemaal zich in groepen gaat verdeelen, het wordt anders zooveel hoofden zooveel zinnen en waar moet het naar toe. Moet nu aan alles de politiek al worden verbonden. De een kan alle liederen van het muziekgezelschap niet meespelen, een andere van de zangvereeni ging en dan weer maar een nieuwe groep. Waarvoor is dat noodig, er is gelegenheid te over om de kunst te beoefenen, het is een onhoudbare toestand in de school. Dhr Bout merkt op naar aanleiding van het gesprokene van den heer Vroegop dat men niemand aan banden kan leggen. Ieder is vrij en de gemeenteraad kan niet zeggen ik wil dat je zoo doet. Het gaat niet aan de een te geven en de andere te weigeren. Dhr Vroegop zegt dat men dan moet zien dat'menzelfeen lokaal krijgt.De gemeen teraad kan niet zeggen in welke zangver eeniging iemaDd moet gaan, maar hij meent dat er voldoende gelegenheid is om die kunst te beoefenen, spr heeft er niet om al zongen ze nooit meer. Als de een dit en de ander dat wil dan komen er dagen te kort om de school te gebruiken. Dhr Bout zegt dat het niet gaat om die eene avond, maar het wordt persoonlijk en dat mag hier niet. Dhr Vroegop ontkent dit want al was men zoo zwart als roet of zoo rood als bloed, hij zal er zijn stem niet aan geven. Dhr Bout zegt dat de vorige vergadering dhr Eckhart dadelijk 3 avonden werd ge geven voor een lokaal in de school. De voorz. merkt op dat kunst elkaar zoekt en een vereeniging kan zeer gemengd zijn en dat het toch goed gaat. Dhr Bout zegt als ze dat deden zou het goed zijn, maar dat lukt hier niet. Dhr Quakkelaar merkt op dat dit mis schien wel eens zal komen. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wordt aangenomen met 4 tegen 2 st. Tegen de hh. Quakkelaar en Bout. Een verzoek van G. de Korte om ont- hefling van schoolgeld wordt gezonden naar B. en W. om onderzoek. Een verzoek van J. Hage om in de Mo lenstraat alle palen en heiningen weg te doen, daar de straat zeer nauw is en dit een verkeersbelemmering is. Dhr Quakkelaar zegt dat als men bij Hage benzine moet laden, het verkeer als gestremd is, dus wie is dan de oorzaak? Dhr Vroegop merkt op dat het niet de auto is die de benzine laadt maar de weg is daar te nauw, men kan elkaar niet pas- seeren. Hij vraagt of dat veel geld zal kosten om te vermaken, door b.v. de stoe pen in te korten en de palen weg te ne men? Men moet zich echter niet dood- staren op de kosten, maar men moet trach ten de toestand te verbeteren, want die is zoo onhoudbaar. Weth. Hage zegt in de wethoudersver gadering gesproken te hebben om het ver keer dat naar Slavenisse moet over de vest te leggen. Dhr Nelisse merkt op dat dit niet gaat want dan moet men allemaal toch in St. Maartensdijk zijn. De voorz. zegt dat aan het postkantoor de hoek toch gevaarlijk blijft. Dhr Bout meent dat alleen de oplossing te vinden is, als de stoepen in de Molen straat worden opgeruimd. Met alg. st. wordt besloten dat B. enW. het op zullen laten nemen en dan kan men dit later afhandelen. Verder is ingekomen het rapport van het bureau van verificatie betreffende de woningdienst. Van Ged. Staten dat de begrooting voor 1932 is goedgekeurd. Een verzoek van A. P. van de Rhee om een wekelijksche uitkeering van de ge meente, daar hij uitgetrokken is uit de organisatie nog steeds werkeloos is en dat zijn vrouw reeds 7 weken ziek is. Dit wordt aangehouden tot aan het eind van de vergadering. Het voorstel waarover de vorige ver gadering de stemmen hebben gestaakt be treffende de aansluitiug bij Bergen op Zoom voor een barak. Hierover ontstaat een heele discussie dia hier op neerkomt, dat het jammer is dat men verplicht wordt, maar men zou gaarne uitstel willen vragen aan de ^roon, daar ook andere gemeenten dit hebben gedaan. Ten slotte staken weer de stemmen zoodat deze zaak nog niets is afgehandeld. Vastgesteld wordt een verordening rege lende de heffing en invordering van het vergunnings en verlofrecht. Met alg. stemmen wordt goedgevonden een wijziging der begrooting voor 1931. Weth. Koopman vraagt dan hoe het komt dat de ontvanger van het kadegeld pensioen moet betalen van een salaris van f400, daar hij zoo'n groot salaris niet geniet. De Voorzitter antwoordt dat dit komt omdat hij geen vast inkomen heeft en dit wordt voor 5 jaar vastgesteld. Het kohier hondenbelasting wordt ook vastgesteld. Dan komt aan de orde de steunregeling en daarbij worden tevens behandeld het verzoek van de Rhee en een van de land- arbeidersbond. De Voorzitter licht toe dat als de ge meente '10 cent per inwoner stort aan het plaaselij k crisiscomité, zij daar ook van kunnen trekken. De heer Bout vraagt deze zaak nader te mogen toelichten. Spr. gaat dan uiteen zetten hoe men tot steunregeling kan kan komen en wat het voordeel voor de gemeente dan kan zijn en dan ook kunnen de ongeorganiseerden trekken en wel door dat het plaats.crisiscomite steunt. Ook kan men met de steunregeling zooals die door den minister is aangegeven nog 25% van het rijk als bijdrage ontvangen, dus is dit zijn inziens de voordeeligste regeling voor de gemeente. Nu staat er ook dal er 24 weken kan gesteund worden, maar dit is voor de wintermaanden, nu wij de winter voorbij zijn kan men b.v. dit vragen voor 4 weken. Spr. zegt verder dat hij met den pen ningmeester de ledenlijst heeft na gezien en dan zijn er heden 10 of 12 personen die voor steun in aanmerking zouden komen en daar zijn er nog bij maar voor een gedeelte. De gelden van het crisiscomité zegt spr. kunnen verder dan dienen als een ver lengstuk. Ook moet alles dan naar waar heid worden opgegeven want daarvoor moet gestempeld worden. De ^heer Vroegop meent als men die steunregeling zoo aanneemt, dan krijgt men een verschrikkelijke wantoestand in de gemeente want de lieer Bout zegt zelf dat er maar 10 of 12 personen zullen trekken maar er is nog groote werkloosheid, waar moeten die andere menschen dan blijven, want deze regeling zorgt niet voor hen die de leeftijd van 60 jaar hebben over schreden. Tegen die menschen kan men toch niet zeggen gaat heen en wordt warm men moet een gemeentelijke steunregeling in werking stellen waar de gemeenteraad baas over'is. Wie is er nu beter bekend met de gemeente het gemeentebestuur of de Minister? Enkelen zouden er iets krijgen men kan de steunregeling van den minister toejuichen, maar men heeft dan nog nooit zoo'n warboel gezien. De ge meentelijke steunregeling zegt die menschen hebben geen werk die komen steun toe en niet aan banden van den minister maar men moet zelf baas zijn. Spr. zegt als men 3 of 4 weken verder is zal ieder wel weer werk hebben, het is dus een kleine tijd en laten wij daar geen wantoestand voor scheppen. De heer Bout spreekt tegen wat de heer Vroegop naar voren brengt, ook menschen boven de 60 jaar kunnen trekken. De heer Vroegop noemt dan enkele personen, die ook werkloos zijn en die trekken dan niets. De dhr Bout merkt op dat die enkele personen dan kunnen trekken van de gelden van het crisiscomité. De heer Vroegop merkt op dat er gezegd is dat het crisiscomité een philantropische instelling is en dat men daar geen fooitje van wil trekken en nu gaat men de bladen ombuigen. De heer Bout zegt dit beweerd te hebben maar de situatie is nu veranderd. De steun regeling van den minister is in het voor deel van de gemeente en men moet de centen halen waar zij te krijgen zijn. Dhr Nelisse meent dat deze regeling meer voor een stad is. Dhr Bout zegt dat deze regeling juist voor het platteland is. Dhr Vroegop zegt de bond telt 100 leden en nu zouden er dan maar 10 of 12 per sonen steun trekken. Dhr Bout zegt dat dit allen hoofden van gezinnen zijn, die moet men juist nemen, want die hebben geen inkomen, en die nog een inkomen heeft krijgt niet uit de steun regeling. Hij stelt dan ook voor de steun regeling van den Minister aan te nemen. Dhr Nelisse vraagt naar de controle Dhr Bout zegt dat kan iedere Zaterdag gebeuren, want dan moet men opgeven wat men nog verdiend heeft. Nog een heele bespreking volgt over deze regeling en het komt hier op neer hoe moet die worden uitgevoerd. Volgens de regeling van den Minister of moet de gemeente zelf een steunregeling invoeren Tenslotte zegt dhr Vroegop dat er een zeer goede controle moet wezen, waai de heer Nelisse in meestemt en als deze niet beter is dan bij de stempeling, dan zal hij nooit ergens zijn stem aan want de een die schreeuwt en de lacht. Tenslotte werd de stGUnregelin; 4 weken verworpen met 2 tegen Voor de heeren Bout en Hage. Met alg. st. wordt hierna besloten 1( per inwoner te storten voor het plaal crisis-comité. Hierna sluiting. Sproeten komen vroeg in ie voorjaar koop tijdig een Sprütol Bij alle Drogisten. 1 Verkeerslessen van den A. N. 7e Les. Spring niet van een rijdende tram u ns Tl IV rl> »e Op het linker plaatje is de tram in en met een flink vaartje ook. Zie mat hoe die onvoorzichtige jongen wordt meeg en de cooductear, met een passagier acbterbalcon hem nog probeeren te helpi is van de tram gesprongen, ter «ijl die i volle vaart was en dat is altijd uiterst gev Haastige spoed is zelden goed. Dat h jongen moeten bedenken en hij had met pen moeten wachten, tot de tram aan ee stilstond. Dat is de groote font die hjj g heett. Met de linkerband houdt hij de greep vast en dat is goed, maar hij bat u beetje meer gedold moeten hebben, want loslaat en op straat valt eeD eindje voorl chooltasch, die hij al kwijt is, dan looj ook nog groot gevaar, door een langer; auto te wordeu gegrepen. Wacht dus met uitstappen tot de Iran een halte stil staat en stap dau uit zoi kinderen op het plaal je rechts dat doen vlochiheuvel en met de linkerhand aan df Dat is veiliger dan met de reebterhaod wie zich met de linkerhaud aan de greej houdt, zal niet zoo licht achterover wanneer de tram nog niet geheel stil zou of nog een onverwachte beweging voori maken, want hij beweegt zich dan tram mee. Voor bet instappen in een tram altijd re •»ij de balte en als er geen viuchtheuvel halte is, wacht dan niet op den r\j p het trottoir. Dat is het veiligst. Spring ook nooit op een rijdende tram is even gevaarlijk als het afspringen. Posterijen en Telegrafie. Volgens ontvangen echrijveu vau d Directeur-Generaal der Posterijen, Telegi Telefonie wordt uog te weinig voldaan a verzoek om in het adres van de voor Ami bestemde stukken, waartoe ook gereki aangeteekende stukkeD en postwissels, dei van het besteldistrict (N, Z, O, W of C nemen. Door deze niet vermelding wi spoedige uitreikiog ongunstig beïnvloed. Is het besteldistrict aan Amsterdam toeg dan wordt voor onmiddellijke doorzendin het betrokken district zorggedragen en ka bespoediging in de bestelling het gevolg Voor belanghebbenden is eeD plattegn rj Amsterdam aan het Postkantoor kostelo krijgbaar waarop de districtsindeeliDg is geven alsmede de Damen der straten melding in welk district de straat gelee n m Uit de oude doos. LEGAAT PORRENAER. Toevallig zageD wij dezer dagen de di rekening eener Ned. HeTv. Gemeente ie omgeving over het. algeloopen jaar waai klein bedrag werd verantwoord onder de oDtvangst legaat Porreoaer. Waar dit betrekking op kan hebben ons2oeken en wij voudeuaaogeteökend,dat Porrenaer geboren te Middelburg omstreek uit een geslacht dat rijk geworden w» geldhandeld in de Lombard, in11661 oi ongehuwd, nadat zij op 28 Aug. 1658 bi de kerkarmeo in de provincie Zeeland genameD benoemde. Wel ontstond daaror schil met haar zwager Mr. M. del Coro dit werd bijgelegd bij transacte op 21 Me de aanverwant deed afstand van het vri brnik der nalatenschap die ruim f750 droeg eu keerde f 60.000 uit aan den be van het fonds te Middelbnrg. Door slor stour vooral in het laatst der 17e eet nog meer door de tierceering in den Fi tijd zoo wordt gezegd ongeveer eeu hal geleden, is het fonds veel verminderd, toen de inkomsten slechts ruim f 700.— jaar bedroegen welke rente na aftrek oi beheer, aan de Zeenwsche Classen word' keerd en waarvan om de twee jaren werd ontvaogeD door ieder diaconie. Io oude diaconierekeniogen was de naam weldadige eerzame juffrouw Porreoaer" basterd tot »Vrouw Pomade". In elk ge' men na wat legaat Porreoaer beduidt.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1932 | | pagina 4