Tweede Blad. VAN VRI1DAG 15 APRJL 1932. GEMEENTERAAD. du STAVENISSE, 13 April 1932. e Voorzitter en Secretaris de heer A. F. [tkfianssens. ;n« Afwezig de heer Anth. van Luijk met |kennisgeving. egif De notulen der vorige vergadering worden ^voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld, stl De Voorzitter doet dan enkele mede- tt»eelinff6n en wel dat de Commissaris der ca#oning er op aangedrongen heeft bij B. en W. ,)t nauwkeurige uitvoering van de be malingen van de nieuwe wet op de be- Imettelijke ziekten speciaal voor het bouwten »an een barak. De kosten worden geschat 'P 0 cent per hoofd en per jaar. Spr. zegt froeger ook al mededeelingen gedaan te lebben over de onderhandelingen met tergen op Zoom over het bouwen van een ►arak. Dit is echter nog zonder resultaat. en W. achtten dat de kosten niet op- 'egen tegen de nuttigeheid van den maat- egel De barak zou 21 personen kunnen ►evatten en wanneer er nu een epidemie litbreekt is dit veel te weinig. Men is dan ok met de Ver. van Ned. Gemeenten in n overleg getreden en men zal trachten ïitstel van den minister te krijgen. Dan dat de Piraat verlichting het vorig aar gekost f 558.68. Dal -;e werkverschaffing is afgeloopen en at heeft geduurd van 14 Maart tot en ?et pril en fiat door het Rijk 25% is ij gedragen. Thans hebben B. en W weer een werk p zicht de aanvraag hiervoor is reeds edaan en getracht wordt Maandag aan •et werk te kunnen. Dan vragen R. en VV. om nog 50 M3. leenslag te mogen koopen, daar er geen eserve meer is. Met alg stemmen wordt dit goedgevonden De rondgezonden stukken va n de vorige ergadering worden alle vooi notificatie •'ingenomen. Ingekomen stukken Een verzoek van de fairbankwegers Roosemond en Moerland, om vergoedim, voor door hen te verstrekken opgaaf aan den ontvanger van het lcadegeld. B. en W. stellen voor dit verzoek niet in te willigen daar ze meenen dat de ont vanger ambtenaar is en dus voor deze zaak moet zorgen. De heer D. Stoutjesdijk is het er mee eens als ieder ambtenaar er nog 2 knechts bij moet hebben, waar moet het dan naar toe. De heer van der Slikke zegt de gegevens die verstrekt worden aan den ontvanger zijn te beschouwen als een vriendschaps- daad en nu is het doch niet noodig een vriendschapsdaad te beloonen. Zonder hoofdelijke stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Van het gemeentebestuur van Har- dinxveld om te betalen voor schoolgaande kinderen fo.50. Van den Minister van Arbeid H. en N. betreffende de uitvoering der winkel sluitingswet. Van den Inspecteur de Dir. belastingen dat de gemeente fondsbelasting is geraamd op f 1800. Een schrijven van de Ver. van Ned. Gemeenten betreffende het wetsontwerp tot tijdelijke uitkeeringen. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van Mej. Kodde om ver laging van huishuur. B. en W. stellen voor de huur te ver lagen van f416 op f350 per jaar. Met alg. stemmen wordt dit aangenomen, Dhr v. d. Slikke vindt dat men dit ver zoek zoo maar niet ter zijde moet leggen. Wat betreft de opmerking van den heer Stoutjesdijk, de gemeente Tbolen heeft recht op schadeloosstelling. Wij als Tho- lenaars worden steeds stiefmoederlijk be deeld, vooral met het oog op de wegen verbetering. Het is een heel kapitaal dat betaald wordt aan wegenbelasting en men heeft haast geen gelegenheid om er ge bruik van te maken en als die gelegenheid er nog eens is, dan moet men *er veel tolgeld voor betalen. Ook worden met dit verzoek groote belangen gediend zoowel van vracht als passagiersvervoer. Nu kan men zeggen het is een groot voorrecht dat die brug er is te Tholen en dan is dit zoo, want het veer was gevaarlijk en hinderlijk. Maar het gaat hoofdzakelijk bij spr. niet over die verhoogde tarieven, maar over de achterstelling bij anderen. Er worden zooveel bruggen gebouwd en tollen worden opgeheven. Spr. zou er alleen voor zijn om meer aandrang te geven om zoo spoedig mogelijk dit te veranderen. Dhr Stoutjesdijk vraagt bij wie de fout ligt dat wij achterstaan wat betreft de wegen. Het geld voor de wegverbetering was beschikbaar maar door de zware tijden is besloten het nog niet uit te voeren, ook weet men de houding van het waterschap St-Maartensdijk. Dan ook is nog de vraag als de bruggelden worden opgeheven of dit vooruitgang zal beteekenen of dan de invoer niet grooter zal worden dan de uitvoer. Hoeveel gemakkelijker kan men dan de steenen invoeren en de schippers moeten toch ook leven. Wij komen tus- schen twee vuren. Spr. is dan ook tegen Een schrijven van den Rijksdienst i.z. adhaesiebetuiging. de Werkloosheidverzekering dat verschul- i Dhr v. d. Slikke wil nog opmerken dat digd is over het 2e kwartaal 1931 f 66.— wat betreft de opmerken van dhr Stoutjes- Een verzoek van het gemeentebestuur dijk over die steenen, dit nu juist duurder is van Poortvliet om adheasiebetuiging aan over de bru: - - - het adres dat gezonden is aan Ged. Staten i adhaesie te betuigen tot verlaging of afschaffing van de brug- gelden te Tholen. B. en W. stellen voor geen adheasie te betuigen maar het stuk voor kennisgeving aan te nemen. Gezien reeds het antwoord dat Ged. Staten hebben ontvangen. Dhr Stoutjesdijk kan daar mee meegaan. Hij weet wel dat de tarieven hoog zijn. De gemeente Poortvliet wil de tarieven verlagen of afschaffen, maar Tholen niet schadeloos stellen. Tholen heeft dit pioniers werk verricht en toen was men er blij mee en nu zou men ze met de stukken willen laten zitten. Spr. stelt dan ook voor Daar dit voorstel niet wordt ondersteund komt het niet in stemming. Z. h. s. wordt besloten geen adhaesie te betuigen en het stuk voor kennisgeving aan te nemen. Een schrijven van het Ned. Instituut van architecten de bijverdienste van de gem.opzichters tegen te gaan. Een schrijven van den Minister van Arbeid, H. en N. betreffende uitvoering woningwet. Een schrijven van den Min. van Onder wijs, K. en W. dat het bedrag volgens art. 56 der L. O.wet is vastgesteld op f14110. Van Ged. St. goedkeuring van een wij ziging der begrooting voor 1931. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de Geitenfokvereen. om een subsidie. Het tekort van 1931 is f39.65. B. en W. stellen voor een bedrag te geven van f20 ter dekking van het tekort. Dhr v. d. Slikke zou er als voorwaarde bij willen voegen dat de leden der vereeni- ging, die niet uit Stavenisse zijn, ook van hun gemeente subsidie vragen. Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Een verzoek van de werknemersbonden om verschillende maatregelen te nemen tot bevordering van de werkloosheidsbe strijding. De voorz. merkt op dat B. en W. alles doen om deze moeilijkheid op te lossen. Dhr van Oudenaarde vraagt of het mid del van werkverschaffing hier toegepast de nood lenigt die hier dringt bij den werkman. De voorz. antwoordt ja stellig, daar deze voldoende tegemoetkoming geeft. Dhr van Oudenaarde zegt als dit nu voldoende is, maar dan komt die werkman die dan maar f5 en centen trekt per week een hoop te kort. Er wordt maar drie dagen gewerkt, men komt dan toch nergens. De voorz. zegt dat voor bijzondere ge vallen een andere regeling is. Hier zijn werkloozen, maar gelukkig niet alle raen- schen. Deze werkloosheid is er altijd ge weest na de aardappelzetterij en deze heeft niets te maken met de crisiswerkloosheid. Er zijn moeilijkheden maar laten de menschen dan naar het college dat daar voor in het leven geroepen is komen,dan kunnen die trachten de moeilijkheden op te lossen. De werkverschaffing zooals die hier wordt uitgevoerd wordt van alle kanten zoo aan bevolen, omdat die moet leiden tot het normale leven terug te komen. Werkver schaffing moet geen concurrentie wezen met het gewone werk. Spr gelooft ook r dat er behoeftigen zijn want er heeft 25 nog niemand aangemeld. Dhr Stoutjesdijk vraagt hoe langj werk kan duren. De voorz. antwoordt, dat het omlj van een boomgaard is en dit zal ona 14 dagen duren. Het jaarverslag van de afd. van i Gemeenten, het verslog van de conl van toezicht op het o. 1. over 19S| circulaire van Ged. Staten ei

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1932 | | pagina 3