Bij pijnen SLAPELOOS Babies teere hui besluit van niet toelating ongegrond. De voorz. adviseert niet in beroep hiervan te gaan. Weth. Koopman deelt niet de meening van den voorzitter, misschien zouden wij wel een gunstiger antwoord krijgen. Dhr Vroegop zegt het is alleen gedaan omdat wij het een duister geval vonden en nu de uitslag er is is het bezwaar weggenomen. Met alg. st. wordt besloten zich bij dit besluit, neer te leggen. Met alg. st. wordt goedgevonden een wijziging van de politieverordening en een wijziging van de begrooting. Dhr Vroegop vraagt of de uitkeering van het land dan zoo spoedig mogelijk gebeurt. De voorz. antwoordt dat er nog een paar moeten betalen en dan kan het gebeuren. Den gem.-ontvanger wordt opgedragen degene die pacht achter is aan te pakken. Hierna sluiting. en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnhardt'a Poeders spoethghelpen: Mijnhardt's Hoofdpijnpoeder Kiespijn poeders.Verkoudhëidspoeders Hoestpoeders Rheumatiekpoeders Maagpoeders Pijnstillende poeders. Op poeders en doos staat de naam Mijn hardt Let bij het koopen hierop Prijs per poeder 8 et., en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. 15 41265 niet dieper in hun beurs en laten de verloskundige met eer haar werk doeu zooals-zij altijd gedaan heeft P Lateo dezulken het toch niet iu hoofdzaak van werkman verwachten. Met beleefden dank voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, OOK REN LID VAN 'T GROENE KRUIS. Ingezonden Stukken. Voor den inhoud van ingezondeu stukken is de Redactie in geenerlei opzicht verauiwoordelijk, terwijl door opname volstrekt niet blijkt dat ze met den inhoud instemt. Mijnheeri de Redacteur. Vergun mij s.v.p. een plaatsje in Uw eerstvolgend veelgelezen blad. Met klimmende verbazing en ontsteltenis nam ik keunis van het „ingezonden stuk" van een zich noemende /lid'van het Groene Kruis" te Oud-Vosse- meer. Op onbegrensd onbeschaamde wyze stelt in zender mijn persoon voor aan al de lezers van Uw blad, zoowel in als buiten de gemeente, als zou ik zijn een parvenu der „Geia. Oud-Vossemeer". Zeer beleefd verzoek ik „inzender" en met hem alle lezers van dit blad mij te willen volgen in een be koopt resumé dat ik weusch te geven van mijn levensloop ala Gem.-ambtenaar. Van 1892 tot het jaar 1916, dus 24 volle jaren genoot ik aan gemeentesalaris f260 (zegge twee honderd vijftig gulden.) Ik verrichie gemiddeld per jaar 55 verlossingen tegen do kostenden prijs van f3 50 a f4.Van 1.916 tot 1918 genoot ik aan gemeentesalaris f300 (zegge driehonderd gulden.) Nu vraag ik U inzender: Kon ik daarvan als fatsoenlijk burger leven?" Neen autwoord ik U. En toch was ik burger en leefde als burger. En waardoor Omdat ik me nooit heb geschaamd bijverdiensten te zoeken en op eorlijko wijze heb gevondeD. 'k Heb daarvoor gewerkt, inzender, niet gevraagd ot bescherming gezcch'. De jaren kwamen van 1918 1925, jaren van ongekende weelde van- zeer verhoogden levens standaard, 'k Genoot teen het grooie voorrecht ge leidelijk te mogen mee deelen met alle ambtenaren in salarisverhooging zoodat ik in 1922 genoot f 900 per jaar, terwijl om bijzondere reden in 1925 dit bedrag nog werd verhoogd tot f 1000. Lel wel, in zender vanaf 1925 in niet als parvenu doch als volledig ambtenaar, nog even bekwaam als altijd voor mijn dag- eu nachtarbeid. Ora „rijp" te zijn voor pensioen moet ik nog 2 maal verjaren. Reken dos nu maar eens nit hoeveel belastingpeuuiugen gij voor mij reeds heb wegge smeten welk bedrag ge toch zoo gaarne ten goede hadt doen bomen aan de Groene Kruis actie, welke, zeer prijzenswaardig, slaat in hel brandpunt van Uw belangstelling. Nu, inzender ik ga daarin met U akkoord. Benevens mijn verlosk. praktijk verleende ik al die jaren, zoo noodig, zeer gaarne bij zieken eenige verplegingshulp. Meermalen heb ik tegen een billijke vergoeding mijn diensten aangeboden aan het Bestuur, doch volgens hun meening mocht, om gevaar voor besmetting, verloskunde en ziekenver pleging niet samen uitgevoerd worden, Alleen bij hooge uitzondering iu gevallen waar geen weg of steg meer te vinden was, waar voor hoog loon niemand meer te krijgen was, daar vielen alle be zwaren weg en word ik dringend verzocht te reiuigeD en te verplegen het vuilste vuil en het armste arm. 'k Smaak nog de voldoening voor dit bewezen liefdewerk. Volgens uw bewering inzender zal het nu anders worden. Het is nu een hunkerend uitzien naar het „opstappen" der „oude krachteu" eu dan zal er komeu te Oud-Vossemeer een jong arts die al de verlossingen doet en een wijkver pleegster^ die eveneens daartoe bevoegd i3 en dan voor f 1500 (zegge vijftien honderd gulden) en uil is het dan met hel wegsmijten der belastingpenningen. Met dank voor de plaatsing Mijnheer de Redacteur Hoogachtend, Uw dvv dn., P. J. RUIJTENBURG. Oud-Vossemeer, 16 Maart 1932. TH0LEN, 18 Maart 1932. Uit de Onde Doos. VERWAAIDE DIJKEN. In de verhandeling van Mr. J. Verheye van Citters over het outstaan van Poortvliet wordt gesproken vaD verwaaide dijken, die men ook in het land van Tholen voorbeelden van ver waaide, geëfende of afgeharde dijkendaarbij wordt aaDgeteekend dat de kundige landmeter vau Weel beeft verzekerd, dat de Botnooelsche dijken, in Over-Flakkee, zijns heugens, bijkans drie voet hoogte was afgewaaid, en de ijverige landman J. G. Zaier, op Dtrksland, gaf tot be vestiging hiervan te kenoeD, dat bij harde winters, wanoeer het ijs eenigen tijd in de slooten gelegen had, door hem op hut sloot ijs langs de dijken, welke veel bereden waren, meer dan eens een duim dikte stof gevonden is. Uit. dergelijke bevindingen kan men opmakeD, waar de oude dijken in Zeeland, van welke geen blijk bestaat dat ze geëffend zijn, heen gestoven en gevlogen zijn. UITVOER VAN UIEN. De Ned. 8t. Crt. meldt dat men zich met aanvragen om onderzoek van uien voor uitvoer kan wenden in Tholen en St-Philipsland tot A. P. van Damtne te St-Maartenedijk telef. 36 Verkeerslessen van den A. N. W. B. 2e Les. Op een kruispunt. Oud-Vossemeer, 16 Maart 1932. Geachte Redacteur! Met verontwaardiging nam ik kennis van het inge zonden stok, van oen lid van het „Groene Kruis" voorkomende iu Uw blad van 11 Maart. Wal die inzender daar beweerde, getuigt van zoo weinig waardeering van een ambtenaar met 40-jarige getrouwe dienst, vau zoo weinig kiesheid en van zoo weinig opvoeding en gezond verstand, dat ik er geen woorden voor kan vinden, om in fatsoen do inzender van het ingezonden stuk, van repliek te dienen. Neen, dan een eeresaluut aan Tholen en St. Maar tensdijk waar ook een wijkverpleegster is, maar waar de verloskundige niet wordt beleedigd of om harentwille op zijde wordt geschoven Waarom lasten dan die erge voorstanders van een wijkverpleegster Op weg naar school moet Jau eeo^kruispuut oversteken en dan moet hij terdege opletten, want op zoo'n kruispunt komt het verkeer van vier kanten. De pijl op het rechter plaatje wijst, hoe het moet. We hebben in de vorige les ge leerd. dat bij het oversteken van een straat de kortste weg de veiligste is* Maar bij een kruispunt is dat niet het geval. Hier is de korste weg gevaarlijk, dat toont het liukerplaatje, waar Piet schuin oversteekt en gevaar loopt van twee kanten. Jan doet het beter, die gaat eerst de eene straat over, nadat hij goed heeft uitge keken ot de weg vrij was en daarna gaat hij naar het trottoir aan den overkant van de tweede straat. Zijn weg is nu wel wat langer, maar bet is beter twee straten over te steken op de goede manier, dan éénmaal naar deo overkant te gaan op de verkeerde wijze. Op het linkerplaatje gaat Piet van het eene trottoir naar het andere schuin over het kruis punt, en dat is verkeerd, want kijk maar hoe hem gevaar dreigt eerst van de aato en dan van het rijtuig dat van den anderen kant nadert. Scboin oversteken is altijd verkeerd, omdat je dan niet zoo goed naar links en rechts kunt. uitkijken. Opgepast dos op een kruispunt. Volg het voorbeeld van Jao, het is de veiligste manier, en toch heuscb zoo moeilijk niet. Maar je moet er even bij denken en jezelf er aan wenoeu om het goed te doen. Onrustig en Overspannen. Gebruik hier tegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten 6 41264 BINNENLAND. EEN BIG VOOR VIER ZOENEN. Iedere week leest men verhalen over de onmogelijk lage prijzen welke voor biggen gegeven worden. Thans kwam ons onder oogen een bericht, dat in Gouda een boer afstand deed van een big voor vier zoenen. Het meisje had wel zin in het biggetje maar geen geld om het te koopen. Na de aspirant-koopster eens goed te hebben op genomen, om niet „bekocht" uit te komen, deelde koopman mede, dat zij voor vier zoenen eigenaresse van het beest zou zijn. De juffrouw sloeg spontaan toe, gaf den koopman vier klinkende zoenen en kon de big als haar eigendom beschouwen. EEN PSEUDO-MOERDIJKKANAAL. Een aantal mannen van uiteenloopende politieke richting en beweging hebben een adres an de Ministerraad gezonden tegen een pseudo-Moerdijkkanaal. Wij nemen hier enkele deelen er uit over„dat onze Regeering aan de billijke verlangens van België voor verbetering der bestaande wa terwegen behoort tegemoet te komen dat echter de wensch om een goede verstand houding met onzen nabuurstaat te vestigen en in stand te houden niet mag leiden tot het toestaan van concessies, die de levens belangen van ons land ernstig zouden schaden, dat het tot stand komen van een kanaal, waardoor de haven van Antwerpen praktisch zou komen te beliooren tot het stroomgebied van den Rijn een onbereken bare schade zou toebrengen aan onze natio nale havens'en dientengevolge aan de wel vaart van ons geheele land, verzoeke uwe Excellentie met den meesten aandrang bij de. onderhandelingen met België met het bovenstaande ten volle rekening te houden en onder geen beding er in toe te stem men, dat een zoodanig kanaal door ons grondgebied gegraven zou worden. KOPJE THEE AFGESCHAFT. Uit het verslag eener gemeenteraads zitting van Velsen, knippen wij het vol gende „De heer Visser (s.d.) vroeg waar om B. en W. zooveel moeite hadden met het sluiten van kasgeldleeningen, terwijl de fioantieele positie der gemeente z. i. zeer gezond is. Hij meende, dat de schuld bij den raad zelf ligt, daar bij de behandeling van de gemeentebegrooting zelfs besloten werd, het kopje thee voor de raadsleden af te schaffen. Dergelijke dingen gaan door de geheele pers en zoo wordt de naam der gemeente in discrediet gebracht." Een kopje thee kon er niet meer afdat lijkt ons inderdaad een beetje al te krenterig. ACTIE TEGEN JAPAN. In Rotterdam waren eenige communis tische dames en heeren in actie tegen Japan, Ze hebben vijf ruiten van het Ja- pansche consulaat ingegooid onder het uit roepen van „Weg met het Japansche im- peralisme. Leve Sovjet-Rusland". Wij ge- looven niet, dat ze met hun actie veel be reikt hehben, tenzij dan dat de daders voor eenigen tijd aóhter slot en grendel worden gezel. NIEUWE MAGNEET TE LEIDEN. In Leiden werd de groote electro-mag- neet van het natuurkundig-laboratorium in gebruik gesteld. Deze magneet is na dien te Parijs de grootste ter wereld. Het totaal gewicht bedraagt 14.000 K.G. en de magneet heeft een hoogte-van 2*43 Meter. Elk der poolschoenen bedraagt 900 K.G. De magneet dient hoofdzakelijk voor onder zoek bij lage temperatuur. In het buiten- landtbestaat voor dezen nieuwen magneet grooe belangstelling. IVAR KREUGER. De zelfmoord van Ivar Kreuger verwekte ook aan onze beurs groote sensatie, hetgeen niet te verwonderen is, wanneer men weet, dat de finantieele positie van Zweden tot op zekere hoogte vereenzelvigd kan worden met die van het Kreugerconcern. Wie aan- deelen had, leed groote verliezen. Men oordeele slechts. De koersen waren respec tievelijk 12 Maart 14 Maart Zweedsche Lucifers 77 34'/2 Aand. Kreuger en Toll 96 383/„ Winstd. obl. Kreuger en Toll 100 V2 373/(j DE OOIEVAAR. »Wij behoorden indertijd tot de bladen, die de vraag opperden, of de ramp met het vliegtuig „Ooievaar" niet te wijten is geweest aan overbelasting", schrijft de Haagscbe Post, en het blad vervolgt dan: »Uit mededeelingen van de Iv.L.M. betref fende proeven, die aan grondigheid niets te wenschen overlieten, is thans komen vast te staan, dat het aangevochten gewicht van 5250 KG. inderdaad toelaatbaar was, zoodat de leiders van de K.L.M. niet de geringste blaam kan worden aangewezen." VERLAGING TARIEVEN ARTSEN. In de „Geneeskundige Gids", wordt de actueele vraag gesteld, of de tarieven van de geneesheeren voor verlaging in aan merking komen in verband met de dalende conjunctuur. De schrijver meent, dat er geen reden zijn om.nu reeds tot verlaging over te gaan. Ook de ziekenfonds hono raria van de artsen komen niet voor ver laging in aanmerking. Aangezien de schrij ver wel de algemeene meening der artsen zal vertolken, zullen wij bij ziekten nog wel de oude prijzen moeten betalen. AANSLAG OP EEN O.UDE VROUW TE AMSTERDAM. Wij houden er niet van, van alle moord aanslagen, welke er in ons land plaats hebben ze zijn aan de orde van den dag hier omstandig verslag uit te brengen. Maar de laffe aanslag op de 82-jarige vrouw in Amsterdam willen wij hier niet onver meld laten. De misdadiger gaf voor het huis te willen koopenen kwam zóó binnen. In de kamer en later in de gang heeft hij het oudje met een ijzeren voorwerp op het hoofd geslagen en ernstig verwond'. De woede van bet volk was groot. Op het in de dagbladen verspreide signalement van den aanrander hebben verschillende per sonen aan de politie inlichtingen verstrekt, welke ten slotte tot arrestatie leiden. JAARBEURS. In Utrecht werd de 26e Jaarbeurs ge opend. Het bestuur der Nederl. Jaarbeurs heeft niet stil gezeten. »Bij de pakken neerzitten'', staat niet in het woordenboek bij de Utrechtse heeren. Het bestuur heeft er alles op gezet om, ondanks de malaise, de expositie te doen slagen. PA PLAN-KESSLER. Voorstel om de wereld-productie; eenstemming te brengen met de consumptie, dat Rusland omvaten, eenstemming- is met de wetten d Staten. Zóó luidt de volledige titel nieuwe plan, dat Jr. Kessler, direclj Kon., vijf maanden na publicatie v eerste plan ter overwinning der de wereldpetroleum-productie heel steld en waarover thans heel wat g ven en gepraat wordt. Veel vertroi het welslagen van het plan heeft Jr. zelf niet, want hij zeide o.m.: „Moe stilzitten en bekennen, dat wij ons niet kunnen gebruiken om onze ie uit de moeilijkheden te bevrijden ten vvij altijd op het blinde geluk) Wanneer dat zoo is, waarom het dan de leiders der industrie nood) komt ons voor dat wat het laatste' Jr. Kessler den spijker op den slagen heeft. W rijft de gesmette en ontstoken deel J zichtig in met Purol, en houdt heil steeds droog, door bij het wisselen 1 luier, telkens te bepoederen metl strooipoeder. Purol doos 30 en 60 ct. TutJ poeder bus 60 ct. lil GEMENGD NIEUWS. VAN EEN ARME «DAME" EN GOEDHARTIG STRAATMUZIK Het volgende geschiedenisje he afgespeeld in de tram op éen der f lijnen. In een rijtuig zat aldus het f een dame. Tenminste, oogenschijnl zij behalve een aantal andere giers, dat. Men oordeele slechts Ri laarzen, zijden kousen, chique manl bontkraag, glacé-handschoenen, pern krullen, rechts bedekt door uitersti hoedje. Ziedaar het signalement. Nas een straatmuzikant, echt zwerverst derhalve niet bepaald 't aanzien he een heer" te zijn. Ook naar het der «dame" was hij dat blijkbaar f ieder geval achtte deze het raadzaj wat men noemt „afstand te bewair deed zulks letterlijk zoowel als fu( en trok zich zoover mogelijk if- hoekje terug. Juist toen hij een gesprek met haa beginnen over een zeer interessant werp, met name over het weer, rai „toevallig" haar zakdoek gebruikt enkele feit was haar voldoende o op het gesprek in te gaan. Even later trachtte haar buur ma» haatdragend, nogmaals een praatje tel ditmaal over de «slechte tijden" vo? niet minder belangrijk en in iedel actueel. Weer geen antwoord. Oo^j meende de aangesprokene zich te L verontschuldigen door haar reuk diep mogelijk in het bewuste ster parfum riekende kanten lapje te i De accordeon-virtuoos mompeldei „lastig, die verkoudheid" en deed geen moeite. Tot de conducteur Een vragende blik in de richting n dame. Een hoog stem mén tje met H accent melde de plaats van Jbeste «Tachtig cent, dame!" Een zit schrikken en een nerveus „Wa^ De conducteur herhaalde „TachL dame 1" Een nog zenuwachtiger zo een snoezig beursje tot het hak klonk: „Gunst, conducteur, ik meen vijftig cent en.... ik..ik neb nie bij me ook Verwonderde gezichten bij de passagiers. De muzikant evenwel bleek veel woordigheid van geest te hebben en „Dan zal ik maar effentjes een houden De daad bij het woord voegend hij zijn ietwat verschoten hoed en gin zeggend „Een cent voor de arme asjeblief?" Het resultaat was vijf-en-vijftig Dit bedrag werd de «arme vroi kwestie ter hand gesteld met de we «asjeblief juffer en koopt Uwes v( overige kwartje nou maar een flinke zakdoek ONDERHANDELINGEN

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1932 | | pagina 4