werkkracht Schoenwerk. Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn 'J een uitvoering Algemeene Vergadering Aangifte het bouwen van nieuw Watergemaal en bijbehoorende werken, 65% Quaker beslaat voor 65 °/0 uit koolhydraten, die de werkkracht op peil houden Het bevat verder vetten en mineralen, kortom alles wat in een gezond makend voedsel behoort In dit verband streelt de Bood naar leerplicht ook voor bet blinde kind. De blinden hebben dringend noodig de hnlp der gemeenschap. Over dit alleszins belangrijke vraagstuk, waarbij in oos laud ruim 4000 menachen zijn betrokken, zal door den Heer Job. van den Berg, die in PLAATSELIJK CRISISCOMITE. De buscollecte vanwege het plaatselijk Crisis Comité gehouden, heeft in deze ge meente opgebracht f12560. Een woord van dank aan de dames die zich met de inzameling hebben belast is hier wel op gebeele land voor de belangen van zijn lot- zijn plaats, geuooten pleit, ook hier worden gesproken. Het Comité heeft een postrekening ge- Gezien echter de zeer goede medewerking die opend onder No. 192433. Voor hen die we hierboven noemden, belooft bet niet alleen j hun bijdrage rechtstreeks aan het Comité een leerzame, doch tevens een konst- en genotvolle wenschen over te maken, bestaat daarloe avond te worden. j vanaf heden de gelegenheid. De entrée is bepaald op slechts 40 cerit. De bekende groene busjes zijn, aan de Moge dit voor niemand een bezwaar zijn. Pro- adressen welke deze hadden aangevraagd, gramma's (tevens bewijs van toegang) zollen U verzonden. Zij die nog een bus wenschen door jonge dames worden aangeboden en zijn 1 1 J A "K tevens verkrijgbaar gesteld bij dbr. L. G. van Zaltbommel. Komt dan zelf en brengt auderen mede, steunt allen den zwaren strijd der Nederlandsche blinden, voor meer bestaanszekerheid en levensgeluk. Aan dhr C. vau Os, gemeente-veldwachter, is door den Commissaris der Koningin in Zee land tegen 1 Mei a.v. eervol ontslag verleend. OESTERS. Met ingang vau 1 Maart a.s. zal in En geland 10 pCt. invoerrechten op de oesters wordeB geheven. Men verwacht, dat deze in voerrechten zeer nadeelig op den export zallen werkeD, en dat verschillende oesterhandelaren groot verlies zullen lijden. Woensdagavond trad voor ons Nntsdepar- tement op de heer Oscar Tytgat (Lode van Gent). Nadat de heer Moelker de aanwezigen welkom had geheeten begon de heer Tytgat een korte inleiding te geven, waarbij hij oiteenzette dat de Vlaamsche humor met de Vlaamsche Volks ziel is samengegroeid. Van nature is de Vlaming zeer godsdienstig en is het dos niét te verwon deren dat ook op Godsdienstig gebied zeer dik wijls het bnrnoristische naar voren treedt. Om dit te kunnen begrijpen dient men den Vlaam- schen geest te begrijpen, bomor in Vlaanderen is niet steeds lachwekkend, doch houdt verband met innig zieleleven. Toen ving spreker zijn lezing aaD, die door de velen, vooral voor hen die bekend zijn met de Vlaamsche schrijvers, zeer belangwekkend was. Het dunrde eenigeo tijd voordat het contact met de hoorders er was, doch toen men eenmaal het contact had, werd de uiteenzetting voor de meesten begrijpelijker en werd er hartelijkgelachen Na de pauze kregen we nog beter inzicht in het Vlaamsche volksleven dat dooriinteld is van gezonden hnmor en zooals spreker opmerkte komt deze humor uit het volk, wordt men te beschaafd dan verleert men den zin voor hamor, de z.g. beschaafde kringen kennen den humor niet meer die in het volk leeft, de beschaving is als peper, een weinig werkt aangeuaam op den smaak, eeu teveel schaadt. B. en W. hebben aan den stadsom roeper S. de Korte eervol ontslag verleend als zoodahig en in diens plaats benoemd P. Joppe Jz. Gister werd vanwege den Vrijwilligen Landstorm in Hotel Hof van Holland alhier een filmavond gegeven, die in alle opzichten goed geslaagd kan worden genoemd. Er waren tal van bezoekers zoowel van hier als van elders. Op de scheepswerf van den heer M. van Duivendijk waren eenige werklieden aan het boomen zagen, toen een der menschen, afkomstig uit Halsteren, van de stelling viel en zoodanig terecht kwam dat hij bewusteloos bleef liggen, hij bloedde uit neus en mond. Doktershulp werd ingeroepen, waarna de man per auto naar zijn .woning te Halsteren is vervoerd. te ontvangen tegen den prijs van i 1.25 gelieve deze aan te vragen bij den Secre taris van het Comité, P. J. Blaas, Brug straat 31. SCHERPENISSE. Het bestaor der water- keering van het Calamiteuze waterschap Scher- penisae heeft aanbesteed het herstel, de vernieu wing en bet ouderhond tot 30 April 1933 van de waterkeerende werken aan voornoemd water schap. Raming t 15150. Inschrijvers waren N. V. „Mabuwat" Wil lemstad f 14998, M. v. d. Velde Brainwse, f14350, S. Polderman, 8t-Maartensdijk f 14320, M. L. üuijuhoower, Scherpenisse t 14220, M. Andriesse, Scherpenisse f 13749, G. Bolier Jz. f 13580 en Antb. v. d. Weiff, St-Maartensdijk f 13492. De door Barg. en Weth. vastgestelde kiezerslijst voor 1932/33 bevat 774 kiezers voor de Tweede Kamer 773 voor -de Prov. Staten en 766 voor deu Gemeenteraad. Door bet muziekgezelschap „Eendracht" zal dezen winter nog een tweede uitvoering worden gegeven in de zaal van café Groenewegf. STAVEN18SE. Na9r men verneemt wordt de betrekking van jachtopziener alhier opgeheven. Aan de beide fnoctionarissen is tegen 1 April .9. als zoodanig ontslag aangezegd. OUD-VOSSEMEER. De echtgenoote van A. M. alhier zoo zich, gewapend met bet brood mes naar den zolder begeven om een stok spek af te snijden, teen de losse zoldertrap wegschoof en zij neerstortte, gelnkkig zooder dat het mes haar verwondde. De vrouw lag echter bewuste loos en direct morst de dokter worden ontboden hoewel zeer ernstig bezeerd en pijnlijk getroffen, zal bet geval nog tamelijk bevredigeod afloopen. Io een lokalen vao de o. 1. school is een vergadering gebonden van de leden van deu Cbr. Landarbeidersbond, waarbij meer dan 100 leden waren opgekomen. Door den heer Vinger- liog, propagandist voor den Bond, werd een met aandacht gevolgde rede gehoadeo over de arbeidstoestanden. Naar ons werd medegedeeld werd alhier een procesverbaal opgemaakt wegens het speleu om geld aan den openbaren weghet zooge naamde „stuken" is nn eenmaal verboden en bet opgemaakte verbaal kan als voorbeeld dienen ?oor anderen. io de School met den Bijbel is door de Chr. Zaogvereetiiging een uitvoering gegeveu, die naar medegedeeld werd, uitstekend is ge slaagd. Er waren velen opgekomen en met aan dacht werden de uitgevoerde nummers gevolgd. Het Bestuur van het Waterschap „Oud- Vossemeet" heeft aanbesteed de levering van 400 425 M3. Daitsche grint vau drie ver schillende afmetingen en 1500 h 1525 ton Duilsche of Belgische keislag van 23 cM. De totale inschrijvingen beliepen 20; laagste voor de grint f2,20 per M3., keislag f 3,14 per ton, alles vrij op den wal. De grint is gegund aan C. Rijkers te Werkendam en de keislag aan de Basaltmaatscbappij Rotterdam voor de hierboven vermelde prijzen. ^POORTVLIET. Algemeene vergadering van de vereeniging „Het Groene Kruis" albier, in de herberg van D. W. Kesteloo. Tegenwoordig 36 leden. De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd. Bij het voorlezen van het verslag over het afgeloopen boekjaar blijkt, dat aantal leden op 31 Dec. j.1. bedroeg 254 leden. Vervolgens wordt door den Penning meester, dhr. W. Dronkers, rekening en verantwoording gedaan over 1331. Nadat deze rekening door de commissie is onderzocht, wordt zij vastgesteld met een ontvang van f 1580,50 en en een uit gaaf van f1415,10.5, alzoo met een batig saldo van f 165.395, en daarbij de Boeren leenbank alhier is geplaatst een bedrag van f 1384,23, bedraagt het voordeelig saldo dus f 1549,625. Daarna worden de aftredende heeren W. Carels, W. Dronkers, J. Elenbaas en E. van der Slikke met overgroote meerder heid van stemmen herbenoemd als bestuurs leden. Rij de aanbieding van de begrooting voor 1931, wordt medegedeeld, dat dhr. L. Blaas, voor het loopende jaar geen gratificatie als secretaris verlangt. In verband met het 20-jarig bestaan der vereeniging wordt door den Secretaris een résumé gegeven van de lotgevallen van het Groene Krus te Poortvliet van 14 Dec. 1911 tot en met 14 Dec. 1931. Daaruit blijkt, dat in dat tijdvak de heeren E. van der Slikke, W. Dronkers en M. K. Krijger onafgebroken als bestuursleden hebben zitting gehad, terwijl nog gememo reerd werd, dat dhr. Dronkers vanaf de oprichting tot heden, de betrekking van penningmeestor heeft bekleed. Bij de oprichting der vereeniging werden als bestuursleden gekozen de heeren J. van Gorsel, Ds. J. E. Klomp, W. Carels, W. Dronkers, M. A. Geuze, M. J. de Graaf, E. van der Slikke en M. K. Krijger. Tenslotte werd in de plaats van dhr. H. E. Dijken, die wegens vertrek naar elders, als bestuurslid heeft bedankt, na herstemming als zoodanig gekozen dhr G. K. Rrijger Jzn. met 20 tegen 15 stemmen op dhr. J. J. van der Slikke. Nadat eenige vragen van P. van Houdt, M. Quist en G. Niemantsverdriet, welke van ondergeschikt belang waren, voldoende waren beantwoord, wordt de vergadering gesloten. Door het bestuur van het Waterschap Poortvliet is aanbesteed het vervoeren en verwerken van grond in den Klaas van Steenlandpolder. Ingeschreven werd door M. van Ast f324, Wed. K. Deurloo f314, D. C. Uijl voor f 100. Gegund aan den laagsten inschrijver D. C. Uijl. 'ST. MAARTENSDIJK. De nieuwe kiezers lijst dezer gemeente geeft aan voor de 2e Kamer 1532 kiezers, voor de Staten 1525 en voor den gemeenteraad 1510. RECHTZAKEN. De Kantonrechter te Tholen heeft deze week uitspraak gedaan in de zaak Ned. Herv. Kerk Tholen tegen den aanslag van de doopleden dier Gemeente. De Kanton rechter ontzegden het Kerkbestuur den eisch, zoodat is uitgemaakt dat de doop leden geen hoofdelijken omslag hebben te betalen, terwijl het Kerkbestuur is ver oordeeld tot betaling der kosten van het geding- Mijnhardt's Poeders. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. 41190 KERKNIEUWS. DE KERKELIJKE KWESTIE TE ST-ANNALAND. Drie der ontslagen kerkeraadsleden der Ned. llerv. Kerk te St-Annaland hebben zich niet kunnen vor eenigen met de einduitspraak over het desbetreffend vonnis en namen daarom in de voormiddag-godsiliènsl- oefening van jl. Zondag wederrechtelijk in gebruik de plaatsen in de kerkeraadsbank, waardoor de commissieleden, aangewezen voor de regeliDg der voorkomende zaken, belet werden daarin zitting te nemen, terwijl een hunner vlug den ca'heder be klom tot het lezen van een preek (het was lees- diensi) waarvoor echter een der commissieleden wa? aangewezen. Bovendien ging een ontslagen mede onbevoegd, aan 't collecteeren voor do Een en ander bracht een groote slagnatie dienét te weeg en zeer velen verlieten daaro kerkgebouw. Om te voorkomen, dat in de namiddag-gods., oefening deze drie leden weder hunne bevoe- zonden te bniten gaan, was de burgemeester door den Consulent verzocht om in overl! den president-kerkvoogd daarbij handelend treden om wanorde te voorkomen. Deze hebben zich daarop met den gemeente-velda naar de kerk begeven en het mocht deur meester gelukken deze kerkeraadsleden, die consistorie waren bijeengekomen en hetzelt;( plan waren als des voormiddag», na ernstige schuwing voor de gevolgen daaraan verbond-,, andere gedachten te brengen. Zij gingeu d«f? huiswaarts. Alles liep verder zonder stooa Maandagvoormiddag kwam hel Classicaal ft van Zierikzee naar hier om van de sntslageill raadsleden al de onder hen berustende be-ss n ontvangst te nemen, waarvan de afgifte nu bereidwillig plaats had. ♦Poortvliet. Zondagmiddag jl. nam Ds. CL, Rootselaar afscheid van de Ned. Herv. Gel te Poorlvliet met een predicatie over 2 Cor. 5,1 De ouderling J. J. van der Slikke bract* predikant een woord van dank voor de aat samenwerking in de kerkelijke zaken eo gemeen'e slaande zingen Ps. 121, vers 4. Daarna werd het woord gevoeid door det^ lent Ds. Wolfensberger te Tholen, die ook e de ringbroeders oo de gemeente verzocht te Ps. 20, vers 1 r, Do belangstelling was groot. Tholen. Door den Kerkeraad der Goref. Ketl dr. C. Velienuar vier weken verlof verleent 14 Maart. Dr. Veltenaar zal in dat tijd] studiereis oaar Griekenland ondernemen. Door de verschillende Kerkeraden overeengekomen voortaan den bid- en dank! denzelfden datum te doen plaats hebben. THOLEN. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 ds. Wolferj en nam. 2 our ds. de Gidts. Collecte voor Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2.30 dr. Vt Ond Gerei. Gein. voorm. 9.30 nam. 2 en 6 nar leeskerk. Vrije Ger Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 6 nnr ds. Baaij. Woensdag 2 Maarl Biddag Ned. Herv. Kerk voorm.en nam. ds. Wolfeu- Ger. Kerk voorm. eD 's avonds dr. Vellen Oud Ger. Geui. voorm., nam. en 's avoi Houkoop te Rotterdam. Vrije Ger. Gem. voorm., nam. en avonds Ned. Protestantenbond afd. Thole. Zondagavond half zes ds. J. N. v. d. Ned. Herv Pred. te Eindhoven. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk ie 2 nur ds. Wolfensberger te Tholen. Ger. Kerk voorm. 9.30, nam. 2 uur dhr 4® 's avonds 6 nar leeskerk. 'C Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 'n< 6 nnr leeskerk. sj SCHERPENISSE. Q Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk 2 uur ds. Moerman. Gerei. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 'i 6 uur ds. Verhage le Middelburg Nam. D ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leeskerk 2 uur ds. de Bres. Oud Ger. Gem., voorm. 9.30, nam. 2 eD 'sl 5.30 leeskerk. STAVEN1SSE. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 d9. M en nam. 2 uur leeskerk. Ond Gerei. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 'i 5.30 leeskerk. ST. ANNALAND. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30, ds. de P nam. 2 nnr leeskerk. In beide diensten Collecte voor het ziekenfi Ond Ger. Gem. voorm. 9.30, nahi. 2 en ds. dj 5.30 unr leeskerk. OUD-VOSSEMEER. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 nar leeskerk. Geref. Kerk voorm. 9.30 en nam. ds. Vrongdenhil Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam 2 6 nur leeskerk. BURGERLIJKE STAND. Gem THOLEN van 19-25 Febr. Geboren Jan Jacobus, z. v. J. Bi M. v. d. Berg. Jan Willem, z. v. G. e. v. M. J. Minheere. Ada .Camelia ana, d. v. J. P. M. van Tilbeurgh M. C. Jurrius. Gehuwd 'M. M. v. d. Velde te venhage en L. C. Jansen te Tholen.j MARKTBERICHTEN THULEN, 26 IVor. iyü2. j Boe re. ii boter f 0.725 per pond. Roomboter 10.75 Bieren f 2.50 oer 100 Getrouwd H. C. SJNGERLING Dz. en JANNETJE HAGE Jd. die, mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de betoonde belangstelling voor en bij hun huwelijk ont vangen. 12 41199 Tholen, 18 Februari 1932. De Muziekvereniging „KUNST NAAR KRACHT" te Poortvliet zal op Vrijdag 4 Maart 1932 geven in Hotel GEENE. Tevens zal medewerken de Tooneelvereeniging nOefening Haart Kunst" te Scherpenisse NA AFLOOP BAL. 10 41197 UIENZAAD TE KOOP 6 gld. per K.G. 41210 5 C. PRAAT Jz., Tholen. der Afd. „THOLEN" van het „GROENE KRUIS" te Tholen op Vrijdag 4 Maart 1932, des avonds 8 uur op de bovenzaal van den heer A. Engelvaart te Tholen. Opkomst gewenscht. 18 41207 HET BESTUUR. 9V Bij Hotel GEENE kunnen met den koopdag van E. Noom FIETSEN en AUTO'S gestald worden. 7 41198 Burgemeester en Wethouders van THOLEN vragen prijs opgaaf per Kl=. van straat- makerswerk in 1932, onder- scheidelijk voor KEIEN, STRAATSTEENEN, TROTTOIRTEGELS en -BANDEN 15 41209 CHR. SCHOOL uitgaande van de Ger. Gem. te Tholen van nieuwe leerlingen kan plaats hebben \,.naf heden bij het H. d. S. J. L. GELUK, Plantage. 13 41201 HET BESTUUR* Gedurende 3 weken opruiming van alle soorten 41208 18 Aanbevelend, A. K00ISTRA, THC Het BESTUUR van het WATERSCHAP POORTVLIET zal op 22 Maart 1932, trachten aan te besteden Bestek met teekeningen liggen op 1, 2 en 3 Maart nam. 2—5 uur ter inzage in de Direct of worden a f5.per ste gezonden door den Waterl kundig-Ambtenaar A. Ve te Poortvliet. Aanwijzing en inlicht worden op 9 en 10 Maarl 2 uur verstrekt door den V bouwkundig-Ambtenaar. 35 Het Bestui E. C. W. A. GEUZ1 Dijk W. DRONKEKS, 41193 Ontvanger-Gi

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1932 | | pagina 2