Tweede Blad. VAN VRIJDAG 16 OCTOBER 1931. GEMEENTERAAD. OUDVOS8EMEER, 8 Octpber 1931. Voorzitter Burgemeester J. G. Hamer. Secre taris de heer W. van der Ploeg. Afwezig de heer M. A. Vermet. De notulen der vorige vergadering worden ToorgelezeD en ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stokken waren er Diet. De voorz. dealt mede dat tijdens zijn verlof door B. en W. een boot is aangekocht, waartoe zij in de vorige vergadering machtiging hadden gekregen, en wel voor f485. Daar de machtiging maar was tot f400, zoo vragen ze nog een crediet van f100. Dhr Daane zegt over die* boot is al lang ge- sprokeo, er zijn inlichtingen gevraagd bij den havenmeester en dan zon zoo'o boot kunnen kosten tusschen de f350 en f360. Nu weet TJ M. de V. dat er 3 maanden geleden 5 of 6 booten lagen en deze waren te koop voor f340 of f350. Wij hadden toen geen recht om een boot te koopen eu moesteü eerst afwachten wat de raad zou doen. B. en W, hebben toen van den raad machtiging gekregen tot een crediet van f 300, hoogstens f 400. Na hoort spr. dat meu f100 boven de begrooling is gegaan. No wil hij niet zeggen dat die boot te duur is, maax hij vindt het toch geld weggegooid. Spr. meent dat met een boot van f 385 ook volstaan kan worden en er is tocb heelemaal geen haast mee ook, men had nog best een jaar knuueu wachten. De boot ligt nu toch maar reoteloos in de haven. Er is niets meer tegen te doen, waDt de boot ia gekocht en betaald, maar bij vindt het moeilijk daar nu zoo maar overheen te stappen en dit te accepteerer. Meteen kleiuere boot had men ook goed kunnen volstaan. Weth. den Engelsman ze<t dat in de laatste vergadering besloten was een boot aan te schiften en meu zou mei den havenmeester van der Vlies hierovar onderhandelen. Die zou zich in verbin ding stellen met een lamilielid te Shedrecht eo wanneer er dau een boot was zoo hij dit berichten. Hij reikt den voorzitter een brief over; die de havenmeester bad ontvangeD. De voorz. leest dezen brief en daar staat io dat er eeu bo^t ligt, maar dat er meer gemeente- bestoren zijn die deze willen koopen, Spr zegt de beer den Engelsman beeft toen dadelijk ge handeld voordat deze boot elders verkocbt zou zijn. Wetb. den Engelsman merkt op dat dit juist de kwestie is. Ook de havenmeester van Brninisse zou dieozelfden dag gaan kijken. Wat moest ik na doen Er werd medegedeeld dat er voor eerst geeq zicht was dat er weer booten zondeu zijn. Na was er misschien wel een goedkoopere, maar die was kleiner en deze boot is zeer doelmatig en van deskundige zijde werd hem gezegd, dat men nimmer voor zoo'n prijs zoo'n boot zoo kunnen koopen. Weth. van Gorsel zegt dat dhr den Engelsman bij hem is geweest om er over te sprekeu en hem te vragen of bij mee wilde gaan de boot te zien. Spr heeft toen geantwoord er geen ver stand van te hebben en het zijn weer maar kosten voor de gemeente. Die f 85 verschil is geen bezwaar, want het is een doelmatige boot. Dhr Daane aulwoordt dat bij voorop wil stellen dat bij bier niet tegen wil sgeeren. Hii acht het alleen zijn plicht om er iets van te zeggen. Spr. veronderstelt als men nog een jaar of anderhalf gewacht had, men dan minder had moeten be talen. Hij weet niet of die boot te door is, want daar heeft hij geen kennis van, maar bij vindt het zonde van die f100. Weth. den Eogelsman merkt op dat. wanneer meo ingegrepen had toen die 5 booten er lagen, men misschien wel f 200 minder had betaald en dan was de uitgave niet zoo groot geweest. De voorz. antwoordt dat dit toen niet mogelijk was. Men bad geen machtiging van den raad. De boot ligt er nu en laten wij over die f 100 beeo stappen. Met alg. st. wordt het aanvullende crediet van f 100 verleend. B en W. stellen voor op een verzoek van dc n A N. W.B. toeristenbond om subsidie, afwijzend te beaehikken. Zij meeoen dat men dau beter subsidie kan geven aan plaatselijke vereenigingen. Met alg. st. wordt dit aaugenomeu. B. en W. stellen voor op bet aangebonden adres van enkele arbeiders ic den Wieriogermeer- polder en op het adres van deu Ned. Bond van Arbeiders in het land-, tnir.- en znivelbedrijf en Ned. Christelijke Landarbeiderbond inzake reiskosten, afwijzend te beschikken. De voorz. zegt zich gewend te hebben tot den Rijksdienst der werkloosheidverzekering en arbeidsbemidde ling en het antwoord is om hier niet op in te gaan, daar er reeds een bepaling gemaakt is voor de reiskosten eo bet niet goed zou zijn indien de gemeeote er eeu bepaling bij maakte. Met alg. st. wordt dit voorstel aangenomen. Dhr Vermet komt ter vergadering. B. en W. stellen voor om dezen winter weer vervolgonderwijs te geven, mits er 10 personen aan deelnemeD, en als personeel hiervoor te be noemen de hh. Fluit eu Boot, daar alleen deze zich maar beschikbaar hebben gesteld. Met alg. st. wordt dit go?dgevondep. B. en W. stellen voor om de Geitenfokver. op haar verzoek een subsidie te gevan van f25 voor het jaar 1931. Zij achteu dit nattig, en uit de begrooting die zij hebben ingezonden blijkt dat ze een tekort hebben. Dhr Heijboer zegt als hij ziet wat de leden van de vereeniging doen om het geitenras te veredelen, dan zijn zij er zelf de schuld van dat de vereeniging achteruitgaat. Bij de keuring komen er zeer weinig en die weg blijven daar zijn zeer goede exemplaren onder. Hij zal niet tegen de snbsidie stemmeD, maar hij zou toch willen dat de geitenhoeders meer werk er van gingen maken, en spr. gelooft dat dan de ver eeniging in bloei zal toenemeD. Wat betreft den wilden bok op Boschhoofd, dat komt om dat daar veel geitenhouders zijn en men kan de meDschen niet kwalijk nemen dat ze dan een eind met de geit gaan luopeo. Dhr Daane wil er ook iets van zeggen-. De heer Heijboer stelt het verkeerd voor. Dat er geeQ animo is voor de keuring, dat komt omdat die wel eens zeer ongelegen valt en de menschen er dan voor moeten verletten. Spr. wil echter opmerken dat er juist veel animo is als meB ziet dat ze f 1.10 contributie op eeo jaar be- taleo eu H.25 dekgeld, dat is nergens zooveel en daarom ook is er geen grooter animo dan op Oad-Vossemeer. Op Boschhoofd behoeven ze maar f 0.60 dekgeld te betalen, anders niets en ze blijven toch in de vereeniging. Hij hoopt dat de oogen van de geitenbouders nog eens open znllen gaan en ze niet uit de vereeniging gaan om met los materiaal te gaan werken. Dhr Heijboer is het volkomen er mee eens als men de contributie beziet. Zoo ver had hij het niet geweteo, maar hij sprak hier meer op veredeliog van de geit. Met alg. st. wordt de subsidie gegeven. B. en W. stellen voor nsar aanleiding vau de adressen van J. Capelle en C. Potappel be treffende vergoeding ex-art. 13 der L. O. wet 1920 om te geven 1 cent per K.M. en per dag, dit in verband met een besluit van Ged. Staten van een andere provincie. Mocht ook dit worden goedgekeurd dau zullen B. eu W. met een voor stel komea betreffende de anderen. Dhr Daane vindt dit voorstel niet correct. Als men nagaat dat er zijn die sedert enkele jaren reeds 2 cent genieten eo ou deze 1 cent te geven, dat is niet billijk. Nu moet de een zijn fiets onderhouden voor f25 en een ander voor f 50. Dit voorstel is voor hem ondoenlijk om mee te gaao, dit is meten met twee maten. Hij zoo er voor zijn ais er een voorstel was om ze allemaal gelijk te stelleD. De voorz. antwoordt dat er gezegd is dat men daar later op terug zal komen. B. en W. willen vau de anderen het eerst eens nagaan en dan bij den raad een voorstel doen om het oude besluit io te trekken en een besluit te Dernen dat ze allen gelijk worden gesteld. Hij vindt dit geen meten met twee mateo. Dbr Daane zegt er dan eenigszius anders voor te komen staan, bet moet toch bard zijn om 1 cent te krijgen, terwijl andereu 2 cent ont vangen. Is het niet mogelijk te wachten om dit besluit te nemen, tot het voorstel van B. en W. er is om allen gelijk te stelleD en nn alleen aan te nemen om zoolang ook 2 cent tegevcu. De voorz. merkt op dat dit slechts de kwestie is van een paar cent, want het kan misschien Dog een week of vier duren. Dhr. Mees meent als dat nu maar een paar cent scheelt, dat er dan niets tegen is om het op 2 cent aan te nemen. Hij maakt hier een voorstel van. Dhr Vermet steunt dit voorstel, hij vindt het billijk. De voorz. merkt op dat dit besluit slechts een lokmiddel is, als de menschen er geen ge- noegeo mee nemeo, dan gaan ze in beroep eo dan wordt het uitgemaakt, valt bet dan gunstig uit dan komt bet voorstel van B. en W. Dhr Daane merkt op dus het is een soort proefkonijntje. De menschen gasD beslist io beroep. Dhr Vermet zegt als het is om iets op te werpen, dan vindt hij bet goed. Hij steuot dan niet bet voorstel Mees. De voorz. zegt dat als de menschen in beroep gelijk krijgen, daD wordt het gebracht op 2 cent. Dhr Daane steuot echter het voorstel Mees. Dit voorstel in stemming gebracht wordt ver worpen met 2 tegen 5 st. Voor de hb. Meos en Daane, zoodat het voorstel van B. en W. is aangenomen. B. en W. stellen voor twee lichtpuoten aan de straatverlichting toe te voegeD, en wel één aan den paal tegenover de woning van den bnrgemeeeler eo eeü aan den paal tegcoover de wooing van den heer van der Biel io den Patrijzenweg. De Voorzitter licht dit voorstel toe. De post bestelling des avonds is uitgebreid en wel tot aaD zijn wooing en tot aan de woning van deo heer van der Stel. Na is er bij onderzoek door deu Directeur ook gevraagd of de wegen daar heen goed zij en ook of de verlichting goed is, opdat de bestellers geen last onder vinden om bij de woningen te komen. Omdat er nn geen klachten zonden komen zoodat de mogelijkheid bestaat dat deze bestelling weer zou worden ingetrokken, komeu B. en W. met dit voorstel. De heer Lindhont vindt dit zeer geweusebt, maar zoo er Dog iets aan toe willen voegen en wel om de lautaarn bij deo burgemeester te voor zien van een nachtbrander. Om half elf worden

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1931 | | pagina 3