PUBLIEKE VEILING. '|en- wit speculaas, Koopt Hollandia Roomboter 60 Dekkleeden, :d bracht aan den Directeur de heer Streef- rk en toen met lang praten een voor- je jpig accoord gekregen van f5000 voor buitenleiding en dan met 160 aanslui- gen met een stroomprijs van 41 cent ai r K. W. U., waarvan wij op 10 April jl. richt kregen en zoo werd op de leden- 1 iring van 29 April 1931 met alge- eéne stemmen, één onthouding, besloten armede accoord te gaan. De Gemeenteraad had intusschen ook eds een besluit genomen voor de straat - rlichting. Een voornaam iets was vooral die palen de straten. Als men dat elders ziet, dan at men toch zeker over een kabel denken zelfs wel praten, totdat ik met den er Everwijn een bespreking had, die j een opgaaf verstrekte, waardoor ik in Raadsvergadering van 24 Juni jl. met ;ef n voorstel kon komen om in plaats van Tien, in de straten een kabel te leggen, ^t genoegen deel ik U mede dat dit el it' algemeene stemmen is aangenomen. Na dit besluit werd er na enkele weken jt het werk begonnen en om de waar- te zeggen met vrees en ongerustheid, t ik had daarvan al zooveel gehoord, n nu zal ik een eerlijke bekentenis doen ieb over de uitvoering niets anders als oor Directeur en Ingenieur en den uit- er den heer Sanderse. kan gerust zeggen dat ik geregeld de iegj-kzaamheden gevolgd heb en dan moet tak de Directie "Wel leliciteeren met zoo 11e land als deze Uitvoerder. nij)e bedrijfsmonteur Franpois heeft na- rlijk niet zoo'n groote rol gespeeld met bouwen maar in de toekomst is dat persoon en ik hoop dat Gij ook met veel lust en ijver zult blijven werken. )e heer Minkema is misschien in 't volg ook iemand daar wij wel eens be- rekingen mee zullen moeten houden, ik 3ip dat dit ook even gemoedelijk en ichelijk zal gebeuren gelijk tijdens het o te werk. ia£ Iet vast personeel ook alle lof voor hun an rag, vlijt en plichtsbetrachting. ongens! gaat zoo voort dan zijthijeen id voorbeeld voor anderen, la deze rede werd onder de tonen van Muziekgezelschap naar het transforma- ir en huisje gemarcheerd waar de burge ester de schakelaar omdraaide en de leentè was van licht voorzien. Na de :hakeling werd het Wilhelmus gespeeld. :n werd een rondwandeling door de ïeente gemaakt, waarna men zich naar gemeentehuis begaf. Het muziekgezel- ap speelde nogmaals het Wilhelmus, de raadzaal nam de heer Lindenberg woord. Hij feliciteerde den burgemeester het feit dat de Gemeente nu electrisch t ontvangt van het provinciaal net. U it in uw rede wel gesproken dat er bij een ferentie is opgemerkt van een stok ter de deur, maar als de stok een der- jk douceur brengt dan kuntU ten volle 'eden zijn. Als men terugziet op het ni leden, dan hebt U veel werk verricht als wij dan nu de uitkomst daarvan dan moeten wij U buitengewoon ge- nwenschen. Wij juichen ook toe dat uwen zich offers heeft getroost om een lergrondsch net te maken. Wy kunnen kosten zelf niet dragen en daarom gen wij hierin bij te dragen. U bent rtoe overgegaan en de vele palen zijn rdoor weggenomen. Ik wensch U daar- geluk en hoop dat U en de leden den raad nog vele jaren ervan mogen ieten. Het zal misschien in de gemeente erpenisse nog wel eens waaien en 'fd)den en petten over de straat rollen, i' U behoeft dan niet meer met een lantaarn te gaan zoeken, want de schit- ïnde straatverlichting die in alle hoekjes jnt, kan doen zien of er een hoed of pet scholen is. Het licht van de coöperatie was J, maar het was gebrekkig, omdat men avonds na tien uur zijn petroleum- cijAp moest opzoeken omdat dan het eleo- d isch licht werd uitgeschakeld. Dat is nu e 'orbij, de P.Z.E.M. is in staat u altijd te e ipen. U bent nu altijd gereed en als de u inkere dagen van November en December.' d men, dan kunt des middags al gebruik e van maken. En wat de toekomst betreft, o wacht nog een groot werk De coüpe- lieve bestaat nog en is nog niet begraven, e zaak moet afgewerkt worden. Het doel thans bereikt, U hebt gedaan gekregen ii aansluiting te krijgen aan het provin- aal net en U hebt het aantal aansluitingen it gesteld werd, overtroffen, zoodat U het ht krijgt tegen een dragelijken prijs. Spr. opt dan ook dat er nog meer aanslui pen zullen komen zoodat de prijs nog inder zal worden. Het afwikkelen is en pret'ige zaak maar hij hoopt dat t bestuur der vereeniging hierin mag Spr. eindigt met de mededeelir.g dat de immissaris der Koningin zich laat ver- itschuldigen, maar hij gelooft als hij ge iten had dat men hier zoo feestelijk werd thaalt, hij dan zeker getracht had mee komen. Hierna werd de eerewyn geschonken i werd een dronk gewijd aan den voor ter van de P. Z. E. M. den Commissaris r Koningin. De heer Streefkerk directeur der P.Z.E.M. m hierna het woord. Hij sloot zich aan bij het gesprokene van den heer Lindebergh en hij dankt den burgemeester voor de hartelijk ontvangst en ook voor medewerking die er steeds is geweest. Het doel ons ge noegen dat' U ons zooveel lof toezwaait over ons personeel, maar ook een woord van 'of komt U toe als burgemeester. Uw gemeente .a de, eenigste op Tholen die besloten heeft een kabel te leggen en door uw toezicht is het te danken, dat men moet zoeken waar de kabel ligt. U hebt in deze meer gedaan dan uw plicht. Uw gemeente zal waarschijn'ijk voorloopig de laatste zijn die wordt aange sloten in de Noordgroep, uw gemeente is dus de sluitsteen, maar tevens de toet steen. Het aantal aansluitingen is verre overtroffende gemeente Scherpenisse is als voorbeeld te stellen. Hierna bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen. Daarna werd nog een rond gang door de gemeente werd gemaakt en de verlichting bezien. Krachtig wierpen de schijnwerpers hun duizenden kaarsensterke stralen op den watertoion, tegen kerk en'toren, terwijl het aardige oude gemeentehuis geheel ge ïllumineerd was, binnen was op tafel een verlichting met electrische 'ampen in kaars- vorm aangebracht. Van heinde en verre was men uit de omgeving naar Scherpenisse getogen om mede getuigen te zijn van het lichtfeest, dat door medewerking van de P. E. Z. M. te Scherpenisse werd gevierd. GEMENGD NIEUWS THOLEN, 25 September 1931. Morgen zal weder een collecte ge houden worden en nu voor het Roode Kruis. Eenige dames zullen deze speldjes aanbieden. In den nacht van Woensdag op Don derdag zijn '13 paarden van den landbou wer Dalebout uit de weide gehaald. De politie heeft de zaak in onderzoek en men heeft reeds een spoor ontdekt, dat moge lijk tot de daders zal leiden. Teruggevonden. De heer A. Kievit van Rotterdam had eenige dagen in ons eiland vertoefd. De vorige week keerde hij naar zijn woon plaats terug en te Roosendaal kwam hij tot de ontdekking dat hij zijn valies met f800 kwijt was Hij spoedde zich onmiddellijk terug naar Bergen op Zoom, waar hij de marechaussee er mee in kennis stelde. Dank zij de medewerking van de mare chaussee kreeg de heer Kievit zijn valies terug terwijl bleek dat dit was blijven liggen in het bagagenet van één der wa gens van Stoomtramwegmij A. B. T. Het had de reis van Tholen naar Bergen op Zoom wel driemaal meegemaakt. Eerste prijs. Bij de op 23 dezer te Zierikzee gehouden vakwedstrijd voor bakkers, uitgaande van de Meelfabriek »Nederl. Bakkerij" werd door onze stadgenoot, de heer M. G. Deurloo, bakkerij »De Toekomst" alhier, in de af- deeling beschuit de eerste prijs behaald. Waar het thans de derde maal is dat de heer Deurloo in deze afd. de eerste prijs behaalt, toont dit wel, dat hij tot een der beste beschuitbakkers in Zeeland kan worden gerekend. *POORTVLIET. De opbrengst van de collecte voor het Nederlandsche Roode Kruis heeft bedragen de som van f 16.38. SCHERPENISSE. Tot bestuursleden van de Jongelingsver. »De Jonge Samuël" zijn gekozen de heeren A. Dijke en J. Steketee. STAVENISSE. Door B. en W. alhier zijn benoemd als waarnemend Burge meester en tot diens vervanger, resp. de heeren A. G. van Ysseldijk en M. P. Ta- zelaar, beiden wethouders. Het roodvonk, dat alhier al eenigen tijd heerscht, heeft nog niet opgehouden. Naar men verneemt, zijn er de laatste dagen weer enkele gevallen bij gekomen. Gelukkig is ze nog al niet van kwaden aard. t *ST. MA ARTENSDIJK. De Roode Kruis- collecte heeft opgebracht f31.15. De lieer A. P. van Damme is aan gewezen vnor het onderzoek van voor uitvoer bestemde uien voor de eilanden Tholen en St. Philipsland. Dit jaar zullen verschillende personen niet als bietenschrijver te werk worden gesteld. Dit is in verband met de malaise in den suikerbietenbouw. Benoemd tot onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan de üpenb. Lagere School alhier de heer Eckhart, thans onderwijzer aan de Lagere School van Werkspoor te Amsterdam. - Zaterdag 26 Sept. a.s. zal de geheel opnieuw gebouwde winkel van den heer van IJsseldijk, hoek Schoolstraat alhier, worden geopend. Wij zijn al eens even een kijkje gaan nemen. Het geheel is zeer modern ingericht, achter de prachtige winkelpui is een groote uitstalkast aange bracht, terwijl de petroleumverlichting is vervangen door electrische. In de glazen kasten bemerkten wij reeds een ruime sorteering glas- en aardewerk. Wij wen schen den heer van IJsseldijk in zijn nieuwe zaak veel succes toe. Twee Chineesche moordenaars gepakt. Door de Antwerpsche politie is in de havenbuurt een groote klopjacht op onge- wenschte vreemdelingen en verdachte elementen gehouden, welke tot de arres tatie leidde van niet minder dan 300 per sonen. Deze klopjacht had ten doel, de daders van den moord op den te Marseille' in stukken gesneden en in een koffer ge borgen Chinees te vinden, in welk opzet de politie dien nacht echter niet mocht slagen. Zaterdag deelden drie te Antwerpen wonende Chineezen aan de recherche mede, dat twee of drie der gezochte moordenaars zich in de Scheldestad bevonden en van zins waren, met een reeds onder stoom liggend schip, als verstekelingen naar Engeland te vertrekken. Alle tot vertrekken gereed liggende sche pen in de haven werden onmiddellijk afgezocht. De twee Chineezen werden ont dekt op het Engelsche stoomschip »Glen- beg", onder een watertank, naast de ma chinekamer en door de politie ingerekend. Een der Chineezen, de 24-jarige Foesan-tsjé, bekende den gruwelijken roofmoord, samen met zijn kameraad en nog twee andere landgenooten, te hebben gepleegd. De aangehouden^ moordenaars zijn, na een eerste verhoor, iu de gevangenis te Antwerpen opgesloten. Naar hunne mede daders wordt in België, Frankrijk en Engeland ijverig gezocht. Vestiging landarbeidersgezinnen Zuidwest Frankrijk. Eenige jaren geleden vonden door tus- schenkomst van een regeeringscommissie een 12-tal Nederlandsche landarbeiders gezinnen plaats in den landbouw in Zuid west Frankrijk. De bedoeling was, de ge zinnen als z.g. deelbouwers op vrij groote boerderijen te plaatsen. Zulks gelukte aan vankelijk ook. Maar de resultaten zijn in het algemeen zeer onbevredigend. Énkele gezinnen zijn naar Nederland teruggekeerd, terwijl naar »De Arbeidsmarkt" thans mededeelt, bijna alle overige gezinnen aan loonarbeid, welke een minder riskant en een beter bestaan verschaft, de voorkeur hebben gegeven. SPORT. Zaterdag 19 Sept. speelde O. V. C. I tegen het Bergen op Zoomsch Ambtenaren elftal onder de uitstekende leiding van den heer v. d. Avert uit Bergen op Zoom. Beide partijen gaven schitterend spel te zien, Ruststand 10 voor O. V. C. In de 2de helft was O. V. C. in de meerderheid, doch zag al haar schoten op doel door den keeper gekeerd. Eindstand 10 voor O. V. C. welke den uitgeloofden beker won. Na afloop speelden O. V. C. II en III een gecostumeerden wedstrijd, die de lachspieren danig in beweging bracht, j Eindstand 22. De netto opbrengst kwam ten goede aan Oud-Vossemeersch Muziek- I vereeniging die de beide wedstrijden op luisterde. 800 personen woonden de wed strijden bij. Tholen. Zaterdag 19 Sept. jl. gingen het le en 2e elftal van de voetbalver. T. V. V. alhier naar Dinteloord om deel te nemen aan de aldaar te houden seriewedstrijden uitgeschreven door de vereeniging Prins- land ia. Het 2e elftal dat eerst speelde, kwam tegen Wilhelmina uit Fijnaart en verloor met 40. Het le elftal speelde tegen Prinslandia I en won met 61. T. Y. V. III speelde alhier een wedstrijd tegen S. V. C. II van St-Maartensdijk. Beide elftallen waren niet volledig. T. V. V. III won met 31. KERKNIEUWS. Ds. K. Engelsma, Ned. Hervormd predikant te Ierseke, wenscht als ringpredikant niet meer in de vacaturebeurten te Schore en Biezetinge te preeken. Beide gemeenten weigerden zich aan te slniten bij den Raad van Beheer. Da. E. wil nu afwachten, hoe de kerkelijke besturen ovpr deze zaak zullen oordeelen. Tholen. Beroepen bij de Vrije Ger. Gemeeni® alhier de heer W. Baaij thans voorganger der ge" meente De beer Baay heeft het beroep aan genomen. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorni. 10 unr ds. de Bres en nam. 2.30 ds. Wolfensberger. Beide diensten collecte voor de kerk. Ger. Kerk voorre. 10 nur en nam 6 nur dr. Vel tenaar Geret. Gem. voorm. 10.30 nam. 2.30 en 'a avonds 6.30 leeskerk. In bet gebouw Vischsiraat no. 12 voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 unr dhr Baaij. Vyrdag 2 October Oud Ger. Gome6nte 's avonds 7.30 ds. Barth (e Borselle. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Van Rootselaar. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 dhr de Vriea en "s avonds 7 nar leeskerk. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en avonds. 7 nur leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Wolfensberger nam. 3 unr leeskerk. Geref. Gem. voorm. 10,30, nam 3 en 'a avonds 6.30 leeskerk. St. Maartensdijk Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nata. 3 uur ds. de Bres. Oad Ger. Gem., voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam, 3 nor ds. Moerman. Doopsbed. Oud Geref. Gem. voerm. 10.30 en nam.3 's avonds 6.30 leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30, ds. Van Rootselaar nam. 3 nur leeskerk. In beide diensten Collecte voor het Ziekenfonds. Ood Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 'a avonds 6.30 leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Gidts en nam. 3 nar leeskerk. Geref. kerk voorna. 10.30, en nam. 3 uur ds. Vrengdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en 's avendi 7 unr ds. Boone St. Philipsland. PUBLICATIEN. Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend dat de gaspry9 voor hel verbruik na de eerstvolgende me'.eropname verlaagd wordt en wel met 1 cent voor elke M3. die per maand boven de 30 M3. zal verbraikt worden. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 11—24 Sept. 1931. Levenloos aangegevenkind van A. L. Baaij en G. Schot. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 25 Sept. 1931. Boerenboter f 0.775 per pond. Roomboter f 0.776 Eieren f 5.50 per 100 stuks. NoteeriDg te Middelburg, 24 Sept. Boerenboter (part. prijs) f 0.80. ST. MAARTENSDIJK, 24 Sept. 1931. Braioe booneo Erwten (groene) Schokkers Eigenheimers, witte blauwe Zeeuwscbe bonte blauwe Uien, grootte, kleine Per 100 K.G. f 10.— f 11.— f 9.— f 10.— 14.— „17.50 Per 70 K.G. f 2.25 2.25 3.25 i 8.25 Per 60 K.G. f 1.20 2.40 Weder verkrijgbaar onze bekende prima 10 cent per ons. Aanbevelend, 10 40654 Fa. J, C. van der Stel. Haarden. Kachels. ze aan het van ouds bekende goede adres. Koopt bij ons, wij zijn voordeclig. Ook alles op electrisch gebied. Komt zien. Gratis plaatsen. Levering franco. 16 40653 Aanbevelend, J. NIELSE THOLEN. TEL. 20. thans per pond 80 cent. Prima Komijne kaas per pond 30 cent. Eieren per stuk 7 cent. Aanbevelend, 15 40655 Fa. 1. C. VAN DER STEL. Op Zaterdag 3 October 1931, des v.m. 10!/2 uur w. t. zullen voor de herberg van M. van Noort te Tholen, publiek a contant worden verkocht: waaronder nieuw en gebruikt in diverse afmetingen en voor alle doeleinden geschikt. Div. kwaliteiten als Bruin Groen geïmpregneed Rubber en Oliezeilen alles in goeden slaat. De goederen zijn te bezien tegen betaling van 10 eenl. 40656 34 Deurwaarder M. C. VAN ELSaCKER.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1931 | | pagina 5