KRINGUITVOERING Het gebouw der Centrale met erf. Voor electrisch- Dames- en Kinderhoeden. 1901 1931 G. V. „OLYMPIA" THOLEN. emmen en fhet gebleken vertrouwen. De voorz. neemt hierna afscheid van den eer Quakkelaar als wethpuder en dankt m voor alles wat deze gedaan heeft in t belang der gemeente en voor de ge ilen vriendschap. Dhr Quakkelaar dankt den voorz. voor gesproken woorden. De uitslag van deze vergadering was voren bekend. Hij heeft gedaan voor de meen te alles wat hij kon doen, in bijzonder in de dagen toen er veel werk- &zen waren. Het is voldoende bekend dat 0 val is toe le schrijven aan zijn op- den met de vuurwerk-aangelegenheid, welk optreden hij echter tot op heden et de minste spijt heeft. Ten slotte wenscht hij nog een woord n dank te brengen aan den gemeente- cretaris met wien hij steeds in de beste rhouding heeft samengewerkt en het ebt dat hij bekleedt steeds zoo waardig eft vervuld. Eenigen tijd geleden was hij Middelburg en toen door de Hoogste irsoon uit deze Provincie naar den secre- ris werd gevraagd kon hij de beste in- ihtingen geven. Hem is hierbij gebleken de secretaris ook aldaar zeer hoog stond geschreven. Bij het scheiden is het 1 een behoefte dit mede te deelen. 'e voorz. sluit de vergadering, urgemeester en Wethouders hebben oemd tot waarnemend Burgemeester beer A. L. Hage. BUITENLAND. leeds eerder hebbeu wij in deze kolom- i melding gemaakt van negeropstanden Belgisch Congo. Zooals wij toen mede- Iden heeft de heer Ballot, districtsbe- jrder van Kandole, bij zoo'n opstand i leven gelaten. Mevr. de weduwe Ballot ezer dagen door dbn Belgischen minis- van Koloniën geridderd. Maar zij ft daarna met een persgesprek van hart geen moordkuil gemaakt. De mbten der particuliere maatschappijen ten volgens haar de negers uit, mis- delen hen en kennen zich een gezag dat hun rechtens niet toekomt. Boven- 1 zijn er ambtenaren die zich niet ge- gen zooals het behoort. Haar man heeft fouten van anderen met den dood eten bekoopen. Hij had vroeger nooit met negers gehad, want de negers zacht, als men hen goed behandelt, slotte meent de weduwe, dat wanneer .spoedig veranderingen in bestuur nen, de opstand in de kolonie alge- en zou worden, in Japan werkloosheid, lok Japan komt er niet zonder kleer- ;uren af, ook daar groote werkloosheid. lazen ergens, dat groote Japansche n adverteerden dat er 2000 baantjes int kwamen voor meisjes. Het aantal citanten bedroeg 10.000, dat is vijf- 1 zooveel. andhi naar Engeland. andhi schijnt ons geen figuur, die nu onder geschikt is voor de leidersfunctie, al heeft nij nog steeds de massa der sch-Indiërs achter zich. Wie heeft nu van zijn houding kunnen begrijpen? daag kwam het bericht, dat hij naar den zou gaan, maar den volgenden kwam er een tegenovergestelde ken- eving. Dat is zoo geruimen tijd door- m Het slot is geweest, dat hij dan naar het congres in Londen gaat. bemand ter wereld weet wat hij daar eggen heeft. BINNENLAND. Beperking mosselinvoer in Zeeland. een èd hotel De Draak te B. o. Zoom ge il algemeeoe vergadering van den bond van alkweekers in Zeeland, onder leidiDg van emeester Mr. A. J. van der Hoeven ait werd de wenschelijkheid uitgesproken j kleurige et hoofdbestuur alles in het werk aal sic!' n e beletten dat groote mossels uit de Zuiderzee leland wordeu ingevoerd. Duurdere benzine? let gerucht loopt dat de regeerin0, gens den slechten financiëelen toestand lands financiën, eerlang zal komen 't een voorstel om belasting te gaan Ifen op benzine. Dr. J. W. Jenny Weyerman. f l'e Paramaribo is plotseling overleden Jenny Weyerman, in onze omgeving bekend als oprichter van de Coöp. leerfabriek Zeeland en gangmaker van indertijd opgerichte lokaalspoorweg in eiland. SPORT. M. H. Binnen enkele oogenblikken zal Tholen aan het electrisch net zijn ingeschakeld. Ik behoef U niet te zeggen dat daarmede weder een belangrijke schrede is gezet op den weg van vooruitgang onzer gemeente. Het aantal gemeenten van onze grootte, dat beschikt over een goede drinkwater voorziening en straks ook naar we hopen over een goede electriciteitsvoorziening, is niet zoo bizonder groot. Dat een en ander te Tholen mogelijk is gebleken is te danken aan de vooruit strevendheid en het inzicht van onzen ge meenteraad. Een woord van lof aan diens adres is op zijn plaats. Kort geleden werd in den Raad tot electrificatie besloten en reeds nu wordt de electrificatie een feit. Dit is te danken aan U mijnheer Streef kerk, mijnheer Everwijn en aan Uw staf van medewerkers en uitvoerders. Daarom op deze plaats een woord van dank. Bij de onderhandelingen, besprekingen tusschen Gemeentebestuur en Directie der P. Z. E. M. heeft steeds een goede ver standhouding geheersebt. Ik hoop dat inde toekomst dit zoo moge blijven. Dal zal ten zegen zijn v.an P. Z. E. M. en Gemeente beiden. Na deze rede draaide de burgemeester de schakelaar om en door een lamp die in het huisje was aangebracht kon men zien dat de stroom op den draad stond. Hierna spreekt de heer Streefkerk, Dir. van de P. Z. E. M. hij zegt dat nu Tholen aan het electrisch net is verbonden. Hij richt een woord van dank tot den Burge meester en beide wethouders die hebben mee helpen werken dat dit zoo spoedig mogelijk tot stand is gekomen. Ook een groot werk heeft de gemeente Tholen tot stand gebracht als wij naar de brug zien en hij hoopt dat ook het electrisch licht mag bijdragen tot het groeien en bloeien van de gemeente Tholen. De muziekvereeniging „Concordia" luis terde met het geven van eenige muziek nummers de Opening op en speelde na de inschakeling het Wien Neerlands Bloed. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op Wethouder Dekker en de beide oud-wet houders Goossen en Wagemaker, het raads lid Ovebeeke, ir. Everwijn en technisch personeel van de P. Z. E. M. Als waarnemend burgemeester is door B. en W. aangewezen de heer J. B. Dekker. Bij het te Frederiksoord gehouden ex me n, voor het diploma Bloementeelt, der KoninklijkeNederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, slaagde onze oud-stadgenoot W. E. Blaas Jac.zn., thans te Rotterdam. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Tholen en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus'1931 ingelegd f33252.02, Terugbetaald f8672.14. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 14583. De heer W. A. Beeke, Mil. Pol. te Vlissingen is geslaagd te Amsterdam voor het Politiediploma uitgegeven van de A.P.B. 30-jarig bestaan „Olympia" TholenVolgende week staat in het teeken ?an de feestelijkheden ter gelegeuheid van de herdenking van het dertigjarig bestaan van onze G. V. „Olympia". Woensdagavond hoodt de vereenigiog een fakkeloptocht, waarbij „Concor dia" zijn medewerking zal verleeueD. Vrijdagavond wordt in Hotel Hof van Holland de eereavond gehouden waar tal van officieele personen tegenwoordig zullen zijn. Hierbij ver- leeut de Thoolsche Kamermuziekvereenigiog haar medewerking. Zaterdag is meer bestemd voor het optreden in bet openbaar. Dan zullen, nu de officieele ontvaogst ten stad- hsize de rnim vijfhonderd uaar Tholen komende gasten in kleurigen optocht door Tbolen's straten trekkermn zich voerende tal van vaandels en Na het defile voor het Ge- Des avonds gaf „O. B. K." een welgeslaagd concert op een tent staande op de Voorstraat, wat natuurlijk veel volk op de been bracht. Des avonds kon de danslastige menigte zich onder dansmuziek nog enkele ureu iu de café's amu9eeren. Het officieele gedeelte werd besloten door een wandeliog der muziek met lichtjes. Het vaartuig „Poseidon II" dat voor een paar weken alhier bij hevige storm zook, is 11. Vrijdagmiddag door de firma v. d. Tak met 6 bokken boven water gebracht. Het hing toen in de kettingen. Den volgenden morgen is het op de slikkeu voor den zeedijk bij den Westnol gebracht, om aldaar een voorloopige reparatie te ondergaan, om dao verder naar een werf ge sleept te worden. LI. Zaterdagmorgen vergaderden alhier de Ingelanden van het Waterschap Stavenisse. Va?s- gesteld word de rekening en verantwoording over 1930/31. De inkomsten bedroegen f 108541,b25 en de uitgaven f101864.58, zoodat bet saldo it f 6676,295. Het dijkgeschot was toen f20 en is nu gebracht op f25 per H.A, Aan het jaar verslag ootleeDeD wij dat de toestand van de waterkeering zeer gonstig is. In het afgeloopen jaar is er een groote oieuwe suatiesluis gebouwd en een nieuwe duiker in den Margarethapolder. Daareoboven is een sloot, het z.g. „Oude Gat" gedempt. ea oversPanneD, onrustig VGUÖ en slapeloosheid. Men gebroike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Baijes 75 ct. Bij Apoth, en Drogisten T 40593 PUBLICATIEN. Aanwijzing plaatsvervangend Burgemeester. Burgemeester en Wethouders van Tholen maken bekend, dat zij ingevolge artikel 84 der gemeeniewet het volgende hebben bepaald. Bij ongesteldheid, afwezigheid of onlstenfenis van den Burgemeester wordt hij vervangen door den Wet- honder J. B. Dekker. Bij ongesteldheid, afwezigheid of onlstenfenis ook van den Wethouder J. B. Dekker wordt de Burge meester vervangen door den Wethouder C. vau den Berge. Tholen, 3 September 1931. 14 BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 28 Aug.4 Sept. 1931. Geboren Machiel, z. v. G. v. d. Linde en van A. M. Soomers. Gehuwd F. W. Schot te Rotterdam en J. M. v. d. Velde te Tholen. Levenloos aangegeven kind van I. Hoek en van L. P. Quist. KERKNIEUWS. 'holen. Zaterdagavond zal alhier ge- eld worden een voetbalwei Istrijd tusschen V. I en Volharding uit Rilland. De ziekvereeniging „Concordia" zal bij dezen istrijd haar medewerking verleenen. ILEN, 4 September 1931. linsdagavond 8 uur had; aan het trans- natiehuis alhier de inschakeling plaats het electrisch licht. De burgemeester ik daarbij als volgt meentehui?, wordt een wandeliDg door Tholen gemaakt naar het Speelterrein, waar de gymnasten verschillende oefeningen zollen doen, waan i de afmarsch plaats heeft. Van 79 oor geeft Oud-Vossemeer's muziek vereeniging een concert op de Markt terwijl door de medewerking van de P. Z. E. M. het stadhuis met Floodlight wordt verlicht. Wij wekken de burgerij op als bewijs van medeleven om Zaterdag 12 dezer de vlaggen uit te steken ten bewijze dat ze de gasten op prettige wij te wil ontvangeo. Ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin gaf de muziekvereeniging „Concordia" Dinsdag een concert op de kiosk. No de Vereeniging gereorganiseerd is cd sedert eenigen tijd onder andere leiding staat, g?at ze goed vooruit, hetgeen het publiek Dinsdag heeft kunnen constaleeren. SfAVENISSE. De jaardag van H. M. de Koniogin werd alhier ook feestelijk gevierd. Van de officieele en eukele particuliere wo- uiogeu wapperde de driekleur. Des namiddags kwam een gedeelte der schooljeugd op een weide van dhr. C. M. A. Steeodijk bijeen, om, vooraf gegaan door het muziekgezelschap ,0. B. K." eeo muzikale waodeliug over en door het dorp te doen. Daarna hadden er door de jengd diverse speleo om prijzen plaats. Een en ander werd vroolijk afgewisseld door de opwekkende tonen van ,0. B. K," 11 September a.s. zal hel vijftig jaren geleden zijn dat d3. J. R. van Kooij zijn ambt als pred. aanvaarde by de Ned. Herv. Kort. Zyn eerw. diende de volgende gemeenten, Pesse, Steenderen, St. Anna- land, IJzerdoorn en staat thans sinds 27 Nov. 1921 fe Oirschot (N.-Br. Zijn hooge ouderdom belet hem niet zich geheel aan zijn gemeente te geven, ja deze krasse predikant is zelfs leider van een bloeiende joDgelingsvereeniging, die heui zeer na aan bet hart ligt. Nooit heelt hij getracht zich bij kerkelijke funclies op den voorgrond le stellen. Zijn eenvoudige persoonlijkheid Is afkeerig vau alle uiterlyk vertoon, Ouder zijn Collega's heeft ds. van Kooij den naam verworven een hard werker en groot geleerde te zyn, die ondanks zyn hooge ouderdom een levendige belangstelling voor de wetenschap gevoelt, en nog ijverig studeert. Van zijn hand zagen verschillende geschriiten te licht. Wij wenschen den jubilaris nog vele gelukkige jaren te midden van zijn gemeente. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. VVolfensberger en nam. 2.30 ds. Moerman. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam 6 uur dr. Veltenaar Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 2.30 en'a avonds 6.30 leeskerk. In het gebonw Vischstraat no. 12 voorm. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur dhr Baaij. Vrijdag 11 September Oud Ger. Gem. 's avonds 7.30 uur ds. Barth te Borselle. Ned. Protestantenbond afd. Tholen. Zondag 6 Sept. des avonds^hair zes dr. Toxopeui te Breda. - Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Van Rootselaar Bev. Lidmaten eu nam. 3 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur dhr Janse en 's avonds 7 nar leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voörm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. Van Rootselaar. Doopsbed. Coll. Ziekenfonds. Geref. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. Woensdag 9 Sept, 's avoDds 7.30 ds. Barth to Borselle. St. Maartensdijk Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur ds. de Bres. Doopsbed. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Moerman nam. 3 unr leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30, leeskerk nam. 3 uur ds. de Gidts. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Gidts en nam. 3 uur leeskerk. Geref. kerk voorm. 10.30, en nam. 3 uur ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en 'savonds 7 unr leeskerk. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 4 Sept. 1931. Boerenboter f0.75 per pond. Roomboter f0.75 Eieren f 4.25 per 100 stuks. Noteering te Middelburg, 28 Aug. Boerenboter (part, prijs) f 0.775. De lieer en Mevrouw TAZE- LAAR—van der Bel betuigen hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, op 23 Aug. ontvangen. St. Maartensdijk, Sept. 1931. VERKOQPING TE SCHERPENISSE. Notaris D. VAN DE VELDE te Tholen zal op nader te bepalen dag en uur, ten verzoeke van het Bestuur der Coöp, Electriciteits-Maatscbappij te Scherpenisse, 17 40597 in het openbaar verkoopeo: lichten kracht, vraagt ons offerte Voor prima werk wordt inge staan, aan een zeer voordeelige prijs, talrijke bewijzen van te vredenheid voorbanden. Stof zuigers, ook te huur a 25 cent per uur. 40606 Philipslampen en onderdeelen aan scherp concurreerende prijzen. Schemerlampen, strijkijzers, Zijdeu lampenkappen, met chenilje fraanje vanaf f2.50 Beleefd aanbevelend, 18 J. MELSE, THOLEN. ONTVANGEN voor bet a.s. sei zoen de nieuwste modellen in Tevens voorradig de nieuwe stalen collecties voor het maken van japonnen en mantels. 14 4G601 Aanbevelend, C. A. VAN SPLUNTER. TE THOLEN van den Zeeuwsch-Brabantschen Turnkring van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond op 11 en 12 September 1931, ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan der G. V. „Olympia". •WOENSDAG 9 SEPTEMBER des avonds 8.30 uur fakkeloptocht niet medewerking van het Muziekgezelschap „Concordia". VRIJDAGAVOND 7.30 uur Eereavond in Hotel »Hof van Holland", met medewerking van het Thoolsche Kamermuziekgezelschap en G. V. Olympia, U. D I., Sparta en De Jonge Spartaan. NA AFLOOP BAL. Toegangskaarten in beperkt aantal verkrijgbaar bij voorverkoop a S5 ct. bij de leden en bij firma J. M. G. Pot, Tholen. 's Avonds aan de zaal a fl.Plaatsbespreking leden en donateurs 34 uur. ZATERDAGSMIDDAGS 3.30 uur groote optocht. Deelname 8 Gym- nastiekvereenigingen met ruim 50,0 gymnasten. 4.30 uur Vaandeldefilé en uitvoering op het Speelterrein dei- Gemeente Tholen. Pl.m. 6 uur afmarsch. 79 uur Concert door Oud-Vossemeer's Muziekvereeniging. Des avonds door medewerking van de P. Z. E. M. verlichting van het Stadhuis. 72 40597

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1931 | | pagina 5