verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Voor de heeren Boogaard, Van Westen en Carels. Hierna sluiting. ST-ANNALAND, 1 September 1931. Voorzitter dhr. C. M. P. W. Hanssens. Secretaris dhr. F. M. Boogaard. Aanwezig alle leden. De voorz. opent met een woord van welkom tot den nieuw samen gogtel den raad, inzonderheid tot het nieuwe lid, dhr. J. Hage. Nadat door allen de zuive- rings- en de ambtseed is afgelegd, instal leert de voorz. de raadsleden met een beroep op hun medewerking in 't belang der gemeente. Overgaande tot de benoe ming van wethouders, wordt in de plaats van dhr D. Quakkelaar met 4 tegen 3 st. benoemd dhr. M. .T. Heijboer en in de plaats van dhrjJ. W. Elenbaas, dhr G. Goe- degebuure (^met dezelfde stemmenverhou ding). De voorz. wenscht hen geluk met deze benoeming en hoopt op een goede samen werking, zoodat ze hem een krachtigen steun zullen zijn bij zijn taak als burge meester. Tot de niet herbenoemden richt hij zich met eenige woorden van dank voor het vele en goede dat door hen is gedaan gedurende hun wethoudersjaren. Hij dankt hen voor hun steun en hun vriendschap, maar vooral voor het ver trouwen, dat hij steeds in zeer ruime mate van hen mocht ondervinden. De tijd van samenwerking zal bij het steeds in aange name herinnering blijven. Dhr'Goedegebuure dankt den voorz. hartelijk voor diens felicitatie. Op één dag i na is hij reeds 12 jaren raadslid en steeds was die taak moeilijk. Thans wacht hein een nog veel zwaarder taak als wethouder, een taak, zeker en gewis te zwaar voor zijn schouders, indien hij niet wist, dat God de Almachtige ook hem in die taak zou helpen. Hij zal zooveel in zijn ver mogen is met den voorz. en het D. B. samenwerken en hoopt dit ook te kunnen doen in vriendschap. Dhr. Prinse leliciteert de beide wethou ders en hoopt dat deze benoeming mag zijn de wille Gods. Ook dhr. Hage feliciteert en wenscht hun toe Gods woord als regel van het leven te houden, want zonder Hem kunnen wijniets (joen. Gedenkt de spreuk: Waar liefde woont gebiedt de Heer Zijn zegen. Hij hoopt dat de raad den Heere veel noodig zal hebben, want het is een ambt ook door God ingesteld. Laten wij daarom Gods woord tot richtsnoer houden, eindigt spreker. Ingekomen stukken Procesverbaal van kasopname bij den gem.-ontvanger. Aanwezig was f1705,845. Een bericht van den inspecteur der Dir. Bel. te Zierikzee dat de opbrengst van de Inkomstenbelasting over 1930/31 bedraagt f 15995,68. Dit overtreit verreweg de be grooting en is dus een bijzondere mee valler. Mededeeling van den Min. van Financiën, dat ten behoeve van de N. V. Waterleidingmij. Tholen is beschikbaar gesteld f16100,—, waarbij f2608,20 voor rekening van deze gemeente. Aan den heer C. Waardenburg wordt wegens vertrek ontslag verleend als lid van de Coinm. van Toezicht op het L. O. In zijn plaats wordt benoemd dhr K. Koets- dijk met 6 st. tegen 1 op dhr. M. L. Lind- liout. De pensioensgrondslag van dhr D. Quakkelaar wordt vanaf 1 Juli 1925 vastgesteld op f 1010. De schoolschoon- houder, dhr L Kaashoek verzoekt zijn loon ad f0,60 per week en per lokaal te brengen op fl. B. en W. stellen voor 90 cent te geven waardoor zijn loon f50 per jaar meer wordt. Nadat dhr Heijboer heeft gevraagd hoeveel uren per week aan hét werk worden besteed, leest de voorz. dit voor met de uurloonen er bij. Deze bedragen voor Kaashoek zelf 30 en 25 ct. (zomer en winter) en voor zijn vrouw 25 en 20 cent. Na deze toelichting verklaart dhr. Heijboer er zich ten volle mee te kunnen vereenigen, daar de uurloonen heelemaal niet te ruim zijn genomen. Volgens 't voorstel van B. en W. wordt nu besloten. Afschrijving op. het kohier van de hon denbelasting wordt verleendaan A. van Vossen een vol jaar, aan A. Rijnberg Az. en H. Jeroense een half jaar. Deze laatste wordt bovendien ondergebracht op het kohier der honden van beroep. De eenige sollicitant voor havenmeester, dhr Joh. Baas (nieuw benoemd gem.veldwachler) wordt benoemd met ingang van den dag waarop hij in functie treedt als veldwach ter. Door hem zal een persoonlijke borg tocht ad f301) moeten worden gesteld. Zijn pensioensgrondslag wordt voorloopig vastgesteld op f 458, zijnde het gemiddelde bedrag dat de laatste jaren als loon aan die betrekking was verbonden. Na een proefjaar wordt alsnu officieel besloten, den Molendijk gesloten te houden voor het berijden met motorrijtuigen met meer dan twee wielen in de richting van de Langestraat. Voorloopig wordt vastgest.eld de ge meenterekening over 1930 en wel wat den gewonen dienst betreft in ontvangs- op f68675,04 en in uitgaaf op f 65773,56' Goed slot alzoo 12901,48. Wat den kapi- jaaldienst betreft in ontvang en uitgaaf op f 11372,37. De rekening van de Weezen- armen wordt vastgesteld op de reeds be kend gemaakte bedragen. Aangeboden wordt de begrooting voor het dienstjaar 1932 in ontvang en uitgaaf op f 74909.71De hegrooting van de Wee- zenarmen op f 12497,75. Beiden worden in handen van de raadscommissie gesteld. Nadat de inkomsten op de begrooting 1931 zijn vermeerderd met f2049,37 en de uit gaven met f 1341,20 wordt de post onvoor zien met het batige saldo ad f 1308,17 vergroot en gebracht op f2501,625. Hierna wordt de vergadering gesloten. SCHERPENISSE, 28 Augustus 1931. Voorzitter Burgemeester W. L. Klos. Secretaris de heer L. C. van Doorn. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergaderingen worden voorgelezen en goedgekeurd. Overgelegd worden 1. Het verslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Breda. Voor kennisgevin: aangenomen. 2. Schrijven van B. en W. van St. Maar tensdijk ^betreffende inkomsten van den vleeschkeuringsdienst over het 2e kw. 1931. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Schrijven der N. V. Wat. Mij. „Tholen" betreffende renleverellening per 30 Juni 1931. Voor kennisg. aangenomen. 4. Schrijven van den Bond van Coöpe ratieve Suikerfabrieken in Nederland waarin verzocht wordt voor suikerbieten verlaging van haven-, kadegeklen enz. te bevor deren. Eveneens op voorstel van B. en W. voor kennisg. aangenomen. 5. Schrijven van den heer Directeur- Generaal der Volksgezondheid meldende dat wat de gemeentewoningeti betreft voor 1932 genoegen wordt genomen met een gemiddelde huurprijs van f126 per woning. Besloten de 12 gemeentewoningen met ingang van 1 Januari 1932 weder voor een jaar te verhuren tegen een huurprijs van f127 voor Tl woningen en van 1115 voor 1 woning, terwijl de 12 perceeltjes tuin grond voor het tijdvak 1 Dec. '1931 t/m 30 Nov. 1932, gelegen achter de woningen, wederom voor f2.50 per perceeltje in huur worden afgestaan aan de huurders dier woningen. Voor het tijdvak 1 Sept. t/m 31 Dec. 1931 wordt de thans leegstaande gemeentewoning verhuurd voor f142 per jaar aan C. L. M. Andriesse. 6. Verslag van den Keuringsdienst van Waren te Goes over 1930. Voor kennisg. aangenomen. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1930 wordt goedgekeurd be dragende in ontvang f2993.855 en in uitgaaf f 2911.225. Mede wordt goedkeuring verleend, aan de begrooting dier administratie voor 1932 in ontvang en uitgaaf bedragende f2380.13. De gemeenterekening over 1930 wordt voorloopig vastgesteld wat den gewonen dienst betreft in ontvang op f50898.85, in uitgaaf op f4995i.Gl5, met een batig saldo van f 044.235. Wat den kapitaaldienst betreft in ont vang op f8422.70, in uilgaaf op f5772.40, met een batig saldo van f2050.30. Vastgesteld wordt een verordening hou dende afwijkingen van art. 26 der winkel sluitingswet. Vaststelling geschiedt van de algemeene politieverordening terwijl nog een geringe wijziging wordt aangebracht in de begroo ting voor 1931. Tenslotte zegt de voorzitter dank voor de prettige samenwerking en den steun en de medewerking van de leden gedurende de thans bijna geëindigde zittingsperiode en wenscht hij de heeren Rijstenbii, Beve lander en Keyzer, die niet meer in de vergaderingen zullen Lerugkeeren, het beste toe, met dank voor de diensten die zij voor de gemeente hebben verricht. SCHERPENISSE, 1 Sept. 1931. Voorzitter Burgemeester W. L. Klos. Secretaris de heer L. C. van Doorn. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering worden in handen van den voorzitter door de benoemde raadsleden de vereischte eeden afgeiegd. Tot wethouders worden benoemd de h.h. J. Keur Dz. en G. G. llartog. Vervolgens wordt aangeboden de begroo ting der inkomsten en uitgaven der ge meente voor 1932, terwijl de pensioen grondslag van den Burgemeester wordt vastgesteld op f1900 ingaande 1 Oct. 1931. Hierna sluiting. De Raad besloot in zijn vergadering van 7 Augustus den heer J. van Diensf. niet toe le laten als lid van den Raad der Ge meente, op grond dat zijn echtgenoote de betrekking bekleedt van gemeente-vroed vrouw en een armenpractijk in deze ge meente niet zou bestaan, zoodat de echt genoote van den heer van Dienst was ambtenaar vanwege het gemeentebestuur aangesteld en daaraan ondergeschikt. Gedeputeerde Staten hebben bij besluit van 21-8-31 beslist dat het bestaan van een armenpractijk te Sint Maartensdijk onomstootelijk vaststaat. Uit de betrekkelijke instructie blijkt echter dat ook in „politiezorg" is voorzien en dat als zoodanig de gemeente-vroed vrouw is ambtenares van de gemeente en daaraan ondergeschikt. Voorts is uit de besprekingen aan de benoeming voorafgaande gebleken dat den gemeenteraad voor oogen heeft gestaan een vroedvrouw in de gemeente te hebben, om zoowel op te treden voor beter als voor minder goed gesitueerden, al is een instructie te dezen opzichte ook niet vast gesteld. Uit deze overwegingen meent liet col lege zij het dus op andere gronden dan de gemeenteraad dat de heer van Dienst niet als raadslid mag worden toegelaten. Deze stukken worden voor kennisgeving ST-MAARTENSDIJK, 28 Augustus 1931. Voorzitter burgemeester J. J. Polderman. Secretaris de heer J. E. B. Meloen. Aan wezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en ongewijzigd vastgesteld. Dhr Koopman dankt den secretaris voor deze mooie notulen, er mankeert niels aan. Ingekomen stukken Een schrijven van Ged. Staten betref fende goedkeuring raadsbesluit tot het in gebruik geven van een lokaal van de be waarschool voor de landbouwhuishoud- cursus. Van den Comm. der Kon. in Zeeland dat den burgemeester verlof is verleend van 5 Sept. tot en met 22 Sept. a.s. Van Ged. St. betreffende niet toelating van dhr van Dienst als raadslid. aangenomen. Een verzoek van dhr A. P. Bout, huur der van een gemeentewoning om dit over te schrijven op zijn zoon Jac. Bout. Dhr Koopman zou dit aan willen honden tot de nieuwe raad voltallig is. Dhr Vroegop zegt dhr Bout wei te be grijpen, maar hij is er voor nog geen be sluit te. nemen, voordat de kwestie van Dienst is opgelost. Dhr Quakkelaar vindt er geen bezwaar tegen om het verzoek in te willigen. "Dhr Koopman zegt het is ook geen be zwaar om het niet te doen. Wetli. Hage vindt het ook beter tot de kwestie van Dienst is opgelost. Mocht blijken dat van Dienst niet toegelaten wordt dan is hij er niet legen dat het ver zoek van Bout wordt ingewilligd. Dhr Vroegop is er ook niet tegen, maar hij meent dat het niet in strijd is met de wet dat Bout huurder is van een gemeente woning en tevens raadslid. Het voorstel Koopman om het aan te houden wordt met alg. st. aangenomen. Een verzoek van J. M. Muller e. a. wordt eveneens aangehouden. Een verzoek van den Bond van Coöp. Suikerfabrieken om herziening van de haven en liggelden. B. en W. stellen voor hier niet op in te gaan. Dhr Nelisse vindt het een lastig geval. Dhr Vroegop zegt de kwestie is dat het Rijk steun geeft voor den bietenteelt. Hij zou er voor zijn dit stuk wel te steunen, hel valt toch ten deel aan de leveranciers. Het is zoowel voor de mindere als voor de meerdere. Weth. Hage is er niet voor de kosten minder te maken. Wij moeten de opbrengst van den haven ook in de gaten houden. Hij zou er wel voor zijn, maar men moet denken oin de financiën van de gemeente en daarom is hij er tegen. De voorz. staat op hetzelfde standpunt. Dhr. Koopman meent dat men er maar niet zoo gemakkelijk overheen moet stap pen. Het rijk geeft steun en de gemeente zou het niet doen. Hij kan er niet voor zijn omdat de financiën van de gemeente het niet toelaten. Dhr Nelisse meent als de gemeente niets doet, wij een figuur maken tegenover het Rijk. Met 4 tegen 3 st. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, tegen de hh. Nelisse, Vroegop en Koopman. Een schrijven van J. C. Krijger te Goes dat de kosten voor de schoolkinderen zijn geworden fO.10 per enkele reis. De voorz. zal Krijger vragen waarom dit is gebeurd, want vroeger was het maar f 0.08. Weth. Quakkelaar zegt er is niets tegen te doen, want het is goedgekeurd door GeJ. Staten. Dhr Koopman is voor onderzoek. Met 6 tegen 1 stem wordt besloten te onderzoeken hoe dit komt. Tegen weth. Quakkelaar. Het verslag van den Keuringsdienst van waren te Goes over 1930. B. en W. stelhu voor om een geldlee- ning a; 2500 voor het aan- koopen van straatkeien- Met alg. st. wordt dit goedgevonden. Aan de orde komt vaststelling rekeningen. Bij monde van den heer Koopman brengt de commissie rapport uit en zij heeft geen op- of aanmerkingen en kan adviseeren de rekeningen van den woningdienst en de gemeente voorloopig vast te stellen. Met alg. st. wordt de rekening van den woningdienst vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f7851 53 De gemeenterekening wordt voorloopig vastgesteld in ontvang op f95821.94 en in uitgaaf op 1' alzoo met een na- deelig saldo van f -.27. De Wethouders houden zich buiten stemming. De commissie hen ook ia gezien de rekening van he» Weezen-Armbestuur De heer Koopman brengt weer namens de commissie rapport uit. Er zijn geen op of aanmerkingen en de rekening ziet er gunstiger uit dan de ge meenterekening. Het overschot is niet groo maar als wij eens er bij trekken hetgeei uitgekeerd is aan de pachters voor reductii dan zou het een ander beeld geven. Ooi groo e zuiningbeid zal hier betracht moetei worden. Dit kan echter gezegd worden da er geen enkel armbestuur is dat zoovee voor de arme menschen doet als dat ti St. Maartensdijk. De rekening wordt hierna vastgesteld ii ontvang op f19163.055 en in uitgaaf o| f 18549.015 alzoo een batig saldo vai f614.04. De heer Geluk hield zich buiten stemmin Er wordt nog eenige discussie ge voer over de toelage voor de gemeente maa daar dit pas bij de begrooting behandel kan worden en men nog niet zeker wee wat het armbestuur zal doen, sluit d Voorzitter deze. Aangeboden worden de begrootinge van de gemeente en van den woningdiens Wethouder Quakkelaar zegt bezwaar t maken tegen de post van 1600 voor d kweekeiing Scherpenisse. Als deze eet wegging, dan zou die post te klein zij De heer Nelisse vraagt of het niet zondi kweekeiing kan. Wethouder Quakkelaar antwoordt als li moet dan kan er veel, maar het is ni in het belang van het onderwijs. De heer Vroegop zegt het is niet in h belang van het onderwijs als er ge kweekeiing is, maar waarom dan deze ge salaris geven als een gewoon onderwijzi Hij vindt het salaris schadelijk. Als I weggaat kan men daar niemand voor krijgt De heer Koopman zegt er altijd teg geweest te zijn. Wij zijn leeken op I gebied van onderwijs, maar de minist een man die wel degelijk op de hoogte zijn, achtte het ook niet noodig. Wethouder Quakkelaar merkt op als gemeente geen kweekeiing had aangesti dat dan een gedeelte van de kinders straat hadden geloopen. Wethouder Hage vindt dat het moei! is in de toekomst te gaan spreken wat gebeuren moet. Wij weten niet hoevi kinders wij bij de 4e telling zullen hebb Bij de rondvraag vraagt de heerVroej hoe het zit met schilderen van de meentewoningen. De Voorzitter antwoordt dat de aan! steding heeft plaats gehad en het v f 820 en f830. Die f 10 hooger kwam door de heer Bruinooge gevraagd had om ander kleur te mogen hebben. De heer Vroegop yindt beter alle dezel kleur. Hierover ontstaat een kleine discui totdat ten slotte met alg. stemmen sloten wordt alle woningen dezelfde kl te geven, opdat men dan geen ondersch maakt en zoodoende van alles af is. De Voorzitter spreekt dan nog enl woorden tot de heer Priem die niet n ge in den raad terugkomt. Het is niet gemakkelijk nog een ei woord te spreken. Het doet mij leed zien vertrekken omdat U meermalen geto hebt een waar persoon te zijn. Uw vrie schap heb ik steeds ondervonden en ik dat op zeer hoogen prijs, ik ben U c dankbaar voor, ik kan U danookreke onder mijn persoonlijke vrienden. Ik sp ook als tolk van den raad en den se taris a's ik U dank voor de vriendsc die hij ook steeds tegenover hen getoond. Ik spreek de hoop uit dat^e] vriendschap niet mag verflauwen en^£ U al zijt gij dan geen lid van den i»t meer, de belangen van de gemeenttijj Maartensdijk tot in lengte van dagerBra harte mogen gaan zooals dat altijd b is geweest in deze twee zittingperiodeT Hierna sluiting. SINT MAARTENSDIJK 2 Sept. 19: De gehouden gemeenteraadsvergadi Qen werd door alle leden bijgewoond. 1 een vacature wegens de niet toelatins den heer vai\ Dienst welke aangeleger tot op heden nog niet is afgedaan. De voorz. heet allen welkom in eerste nieuwe vergadering. Hierna worden door allen de zuiveri en ambtseed afgelegd. De voorz.De eedsafleghing stempe tot leden van den raad. Als voorz. legt hij de belangen der meente bij vernieuwing op de schout Gij zijt allen herkozen als leden van gemeenteraad. Hij vertrouwt dat de vrit schapsbanden in vorige perioden gel ook in de nieuwe zullen voortduren, hoopt dat de beraadslagingen zullen wor gehouden in den goeden toon. Hierna wordt overgegaan tot de bei ming van wethouders. Bij de eerste stemming worden ui bracht op den heer A. L. Hage 4 stemi en op den heer Quakkelaar 2 stemn zoodat gekozen is de heer Hage. Bij de tweede stemming worden ui! bracht op den heer M. L. Koopman 4 en op den heer Quakkelaar 2 st., zoo gekozen is de heer M. L. Koopman. De voorz. vraagt of de heeren Ha Koopman de benoeming aannemeD, waa beiden bevestigend antwoorden. Dank wordt gebracht voor de uitge brat hij Be ST uaa Uier

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1931 | | pagina 2