7t 16, De Nutsspaarbank "PHILIPS RADIOT B. S. Nelisse-Schot Een leerjongen npa hee aak 11 z! pr heeft het genoegen gehad de ver- ziJ ïging te mogen complimenteeren met 40- en 45-jarig bestaan, hij heeft voorrecht thans bij dit jubileum het )rd te kunnen voeren, Leed doet het zeer dat de kranige oud-directeur, 'eufen den heer G. J. Soetens, die het ige lustrum nog mee mocht vieren, ons erë< ir g i gin 'chi ir den dood is ontvallen. Sprak spr. bij 45-jarig lustrum den wensch uil dat bij de viering van het gouden feest enwoordig zou mogen zijn, dit heelt aas niet zoo mogen zijnofschoon dhr. r vi tens thans niet meer is, acht spr. zich plicht te getuigen dat wij genoemden grooten dank verschuldigd zijn, hij van de oprichting af in verschillende cties voor de vereeniging een krachtigen buil in is geweest en aan wien hoofdzakelijk danken is dat de vereeniging zoo lang ift mogen bestaan. In den huidigen ecteur den heer L. F. Lanooij, heeft de eeniging iemand aan wien de leiding zeerste is toevertrouwd en wiens streven e^e Accelerando op hooger peil te brengen, •pr, bood namens het Gemeentebestuur St. Annaland aan Bestuur en werkende en de gelukwenschen aan met dit heuge- feit en gewaagde van dankbaarheid )r den steun en medewerking gedurende van jaren ondervonden, spr. uitte den 1 nsch dat Accelerando getrouw moge ven voortgaan op den ingeslagen weg. r8e let doet spr. bijzonder veel genoegen juist te hebben vernomen dat nog lige der oprichters van vijftig jaren ug hier aanwezig zijn. Spr. leest de men voor, het zijn D. Goedegebuure, van Schouwen, C. Gunst, Adr. Goede- iiiure, Adr. Heijboer Jz. en E. v. d. Male. feliciteerde dezen hartelijk met het jarig jubileum van Accelerando dat U '1881 hebt helpen oprichten, spr. hoopt ze nog vele jaren van het bestaan van gezelschap getuigen mogen zijn. Iluziek werkt veredelend en veraange- iflpjimt de samenleving, in dat verband st spr. er op dal het 't Bestuur der meente zoo aangenaam is, hetgeen hij dikwijls heeft gezien, dat Accelerando le herdenking van de verjaardagen het Vorstelijk Fluis, zich steeds laat nsloren. Jok ter gelegenheid van blijde en aan- defame gebeurtenissen die zich bij de [ezetenen voordoen ondervindt men ook medewerking van Accelerando. Spr. den oprechten wensch dat zij op den eslagen weg moge voortgaan. rn ïooals spr. gezegd heeft, het doet het meentebestuur zoo bijzonder veel ge- igen dat vele zusterverenigingen zich moeite hebben getroost hier aan dit ;st te komen deelnemen en aldus hulde brengen aan de jubileerende vereeni- ïale )57 Moge het zijn dat door gemeenschap pelijk optreden deze dag tot een waren feestdag worde gemaakt. Spr. verzocht de aanwezigen een dronk, die inmiddels door lieftallige jongedames was aangeboden, te wijden aan de herdenking van het 50-jarig bestaan van onze muziekvereniging en ter begroeting van de hier aanwezige zusterverenigingen, waaraan met genoe gen gevolg werd gegeven. Daarna bood spreker namens burge meester en Wethouders en den Secretaris, een zilveren Dingchief (lauwerkrans) aan en hoopte dat dit bewijs van waardeering door hen zou worden aanvaard en een plaats vinden aan het vaandel; en dat dit bewijs van waardeering steeds een aangename herinnering zoude mogen zijn. De heer G. Amsing, Voorzitter van »Concordia" te Tholen complimenteerde de jubilaresse namens de aanwezige ge zelschappen en sprak den wensch uit dat men over vijf jaren hier weder aanwezig mag kunnen zijn ter viering van het 55-jarig jubileum. Hij -dankte voor de goede ont vangst en merkte op dat men gaarne de Gemeente St. Annaland bezoekt omdat ze bekend staat door haar gastvrije bevolking als een plaats die men gaarne bezoekt. Hierna werd het woord gevoerd door den heer J. Polderman. Deze zeide: Werkende leden van Accelerando. Mij is namens Donateurs en Honoraire leden verzocht om op dezen dag, door U bepaald tot gedenking van het 50-jarig bestaan even liet woord te voeren. Ik heb mij daartoe bereid verklaard en wil nu in de eerste plaats mede namens mijne opdrachtgevers U van harte geluk wenschen met dit gouden jubileum en de hoop uitspreken dat Acclerando nóg meer der jubilé jaren zal mogen beleven en met dezelfde ambitie als tot nu toe, de muziek zal blijven beoefenen. In deze 50-jarige periodieke hebben vele verwisselingen onder de werkende leden plaats gehad en tot mijn spijt heeft mij den tijd ontbroken een historisch overzicht van een en ander te geven doch ondanks deze verwisselingen heeft Uwe Ver eeniging zich toch op peil weten te houden. Zelf heb ik mede gewerkt aan de op richting, doch mijn destijds reeds drukke administratie werkzaamheden hebben mij belet werkend lid te worden. Niettegenstaande dat, heb ik mij steeds beijverd Uwe belangen zooveel mogelijk ze bevorderen en dat men daarvan over tuigd was, bleek uit mijne benoeming tot Commissaris, welke functie ik tot heden nog mag bekleeden. Moeilijkheden zijn daaraan nimmer ver bonden geweest, daar steeds volkomen orde en regel heeft geheerscht. Accelerando mag dan ook trots zijn op dit feest. Bij eene simpele gelukwensch heeft men het echter niet willen laten en is er eene Commissie gevormd om te trachten den werkende leden een blijvend aandenken te geven bestaande uit een zilveren insigne. De poging daartoe is van goeden uitslag geweest en ben ik nu in staat, U mijnheer de Voorzitter, hierbij het benoodigde aan tal daarvan aan te bieden in 't vertrouwen dat dit geschenk welwillend zal worden aanvaard als een blijk onzer waardeering voor Uwe volharding en het vele genot aan allen die de muziek liefhebben ver schaft. Moge dit insigne lang de borst der werkende leden versieren. Jhr. De Casembroot, Ambachtsheer van St. Annaland, sprak een woord van gelukwensch aan Accelerando wier muzikale prestaties hij vorig jaar had leeren kennen wat oorzaak is dat hij een bewijs van medeleven bij dit jubileum heeft willen geven. De heer C. van Bendegom, voorzitter van „Concordia" te St. Philipsland bood onder een hartelijk woord een bloemen hulde aan, terwijl de heer Dormaar even eens een bloemstuk aanbood. Daarna was het de voorzitter van Acce lerando die het woord tot de aanwezigen richtte. Als Voorzitter der Jubileerende Vereen, en zonder te kort te doen aan de woorden I van de vorige sprekers wil ik ook een enkel woord in het midden brengen en dit zullen woorden van dank zijn. Nu moet U van mij niet verwachten een rede uitgewerkt tot in de fijnste puntjes, maar deze woorden gedachtig zijn leder vogeltje zingt naar dat het gebekt is en vliegt naar dat het vleugels heeft, j M.H. de V. Ik spreek dan in de eerste plaats mijn dank uit voor de waardeerende woorden gericht tot mij als Voorz. en tot J de Vereen, en voor het prachtige geschenk, i dat we door Uw tusschenkornst van Uw College mochten ontvangen, en dat voortaan i ons oude Vaandel zal sieren. Maar vooral dank ik U ook en daarmede tevens het Dag. Bestuur onzer Gemeeute voor de moeite die U zich getroost hebt om hier tegenwoordig te zijn en de ver schillende Vereen, te ontvangen en welkom te heeten. We stellen dat zeer op prijs en beschouwen dat als een groote eer. Ik hoop dan ook dat dit voor de Ver. zal zijn een aansporing om zich die eer ten allen tijde waardig te toon er. We zien hier ook in ons midden de WelEd. H.H. de Casembroot. Het doet ons genoegen dat U hier tegen woordig zijl, en daardoor blijk geeft van belangstelling in onze Vereen. We danken U niet alleen voor die belangstelling maar ook voor het bedrag hetwelk ons deze week door tusschenkornst van onzen Geachten Commissaris is overhandigd. Daar U er prijs op stelde dat we wat aankochten als blijvend aandenken heeft het Bestuur besloten daarvoor foto's van de Vereeniging te laten maken en U en andere heeren daarvan een exemplaar aan te bieden en geloof dat dit ook voor de leden een blijvend aandenken zal zijn. Geachte Commissaris. Van U mochten we zooeven ook ontvangen nienwe insignes. We danken U voor die overreiking en voor de woorden daarbij uitgesproken. Dank ook aan hen die er toe hebben bijgedragen om deze insignes aan te koopen en ik hoop dat zoo dikwijls wij daarmee getooid zijn onze gedachten zullen terug gaan naar dezen dag en ons tot dankbaarheid zullen stemmen jegens de milde gevers. Ook de Voorz. van het Huldigingcomité een woord van dank. Uit naam van onze Vereen, zeg ik ook U hartelijk dank voor de hulde er. voor alles wat U met Uwe Comm. ter eere voor de Vereen, hebt willen doen. We dachten wel dat er iets broeide maar dit overtreft verre onze verwachtingen en we zien ook hier weer wat met goeden wil in weinig tijd worden gedaan als er mannen van 't vak aan het roer staan. Groot genoegen doet het mij ook dat hier ook tegenwoordig zijn enkele oprichters van Accelerando, aan wien we het eigenlijk te danken hebben dat we nu dit 5U-jarig jubileum kunnen vieren. Ge hebt Accelerando zien geboren worden. Ge hebt het zien groeien en bloeien; maar Ge hebt het in die 50 jaar ook gekend dat hel moeilijke tijden meemaakte. Want heeft de Ver. haar vloed gekend, ook de ebbe is haar niet gespaard gebleven. En hier is ook van toepassing het Luctor et Emergo (al worstelende ontkomen.) En daarom hulde aan die opzichters maar ook hulde aan die leden die'in die zware tijden met taaie volharding hebben volgehouden, en als het ware Accelerando nieuw leven hebben ingeblazen. Voorts werd een woord van dank aan de Commissarissen gebracht, terwijl de directeur een bizonder hartelijk woord werd toegesproken. Ook de secretaris dhr Gunst deelde in den lof die hen, die een daadwerkelijk aandeel hadden, werd toegezwaaid en ten slotte werd er nog op gewezen op het goede dat muziek brengt. Spr hoopte dan ook dat de tegenstanders van muziek deze niet meer zullen miskennen, doch het goede dat in muziek zit erkennen. Met een woord 'van dank voor alle hulde besloot spr met een leve Accelerando. En toen werd hel tijd voor den optocht, die werkelijk eenig in samenstelling was. Immers een door herauten voorafgegane praalwagen, waarop Mozart, Beethoven, Schumann en Strauss, omgeven door de muzen, was al zeer mooi van samenstel ling en daarachter de elfjes met hun groote vlinder, gereed om zoo op te stijgen, welke groep onder leiding stond van den heer F. M. Boogaart, vormde wel de meest in het oog vallende en lokte dan ook overal grooten bijval uit, toen de auto's met de commissieleden enz. en daarna de ver schillende muziekgezelschappen, gevolgd door nog andere auto's, het was een lange schitterende stoet en de opgewekte mar- scheti der verschillende vereenigingen, voerde, terwijl een warme zon alles nog meer lleur bijzette, de feeststemming nog meer op. Daarna werd op het schoolplein de feest- marsch uitgevoerd, waarna men zich ver spreidde om den inwendigen mensch te versterken. Des middags hadden de concerten op de muziektent plaats en als slot van het feest kwam men des uamiddags nogmaals in een der lokalen van de school bijeen, waar het Bestuur den Burgemeester weer zoo bereidwillig had gevonden om de her- inheringsmedailles uit te reiken, terwijl tevens de prijzen werden verloot. Burge meester Hanssens bracht nogmaals dank en sprak den wensch uit dat alles zooals tot heden ordelijk zou mogen verloopen, en hoopte dat de wensch van dhr Amsing in vervulling zou mogen gaan en men over 5 jaar bij de viering van het 55-jarig bestaan weder naar St-Annaland zou mogen kómen. Spr. besloot met allen nog te be danken voor hun medewerking en dat het feest op gezellige en ordelijke wijze mocht verloopen. Des avonds concerteerde Accelerando op de tent en hiermede behoorde het feest, dat dank zij zoo veler medewerking en niet het laatst door het zoo prachtige zomerweer, zoo goed geslaagd is. En wij kunnen niet besluiten dan met een woord van lof te brongen over de prettige wijze waarop men te St-Annaland feest weet te vieren en voor de gunstige wijze waarop men er wordt ontvangen. KERKNIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Gemeente THOLEN van 2127 Aug. Geboren Nico Anthony, zv. A. Moeliker en L. J. van der Werf. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorin. 10 aar en nam. 2.30 ds. de Gidts. Collecte voor de Kerk. Ger. Kerk voorm. 10 nor en nam 6 aar dr. Veltenaar Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 2.30 en 's avonds 6.30 ds. Komijn le Oosterland. In bet gebouw Vischsiraat no. 12 voorm. 10 sur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 nar dhr Baaij. Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 3 uur leeskerk. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 aar ds. Snoek te Pattershoek en 's avonds 7 nar dhr de Vries. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 7 nar leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Bres en Dam. 3 aar leeskerk. Geref. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. St. Maartensdijk Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de Bres. Oad Ger. Gem., voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 en nam. 7 aar ds. Moerman. Oad Geref. Gem. voorm. 10,30 nam. 3 on 's avonds 6.30 leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 aar leeskerk en 's avonds 7 nar ds. de Bres. Oad Ger. Gem. voorm, 10.30, nam. 3 eo 's avonds 6.30 leeskerk. Oud-Vossemoer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 7 aar ds. de Gidts. Geref. kerk voorm. 10.30, en nam. 3 aar ds. Vreugdenhil. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en 'savonds 7 nur leeskerk. MARKTBERICHTEN. THOLEN, 29 Aug. 1931. Boerenboter f0.75 per pond. Roomboter f 0.75 Eieren 13.75 per 100 stuks. Noteering te Middelburg, 28 Aug. Boerenboter (part. prijs) f 0.80. Temperatuur van het Scheldewater te Tholen Aug. Graden C. Zaterdag 22 17, Zondag 23 16,3 Maaudag 24 17, Dinsdag 25 16,2 Woensdag 26 Donderdag 27 16, Vrijdag 28 16,2 Ondertrouwd A. DEN ENGELSMAN Jz. en 7 40589 P. PIPPING Cd. Oud-Vosseroeer, 27 Aogustos 1931. Oudergeteekende betuigt zijn harte- lijken dank voor de bewijzen van belangstelling 18 dezer oudervonden. In het bijzonder zijn hartelijken dank aan bet bestonr eu de inge landen van het Waterschap „De Vrije Polders onder Tholen" voor het cadeau dat bij als berinnering mocht omvangen. G. VIS, 40583 14 Machinist. Tholen, Aagustns 1931. zal in plaats van Maandag 31 Augs. geopend zijn op DINSDAG I SEPTEMBER. Spaarbusjes worden dien avond niet geledigd, n 40587 KOMT U OOK LUISTEREN a.s. Dinsdagavond ter gele genheid van de inschakeling van het Electrisch licht. Demonstratie der nieuwste Philips Radio-toestellen vanaf f 125 voor aansluiting op het lichtnet. Beleefd tot bezoek uitnoo- digend. 27 405S8 Hoogstraat 44. Tholen. Muziekdepêt Fa. W. J. Weltevreden, Zierikzee. derde klas cevraagd bij Wed. A. VAN TIL- BEUKGH, Boschhoufd Oud-Vosse- m :er, 9 4059y

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1931 | | pagina 3