Rijwielbelastingplaatjes 1931|1932 GRATIS H. D. 1928 Prijsverlaging. P. C. A. A. HAGE G E B R s. schi loen Wijf i, Ro ;oeo I teiii LEN, 24 Juli 1931. gil it de Oade Doos. onzo verdronken Zusterstad Reymerawale ;d indertijd ongetwijfeld kunsten en weten- eler ipen beoefenaars gevonden wordt melding akt van een Marinus de Seen, kunstschilder, laas de Cooflita, vermaard poëetCornelis Reymerswale, professor in de Godgeleerd- te Leoven enz., er is ook sprake van een dan rijkerskamer of Kamer van Rhetorica met inspreuk *In minnen verzaemt" en met het De drye Korenbloemkens". In Ant- nee eu werd in 1507 door haar een tweeden behaald. In Bergen op Zoom kwamen de Se ijkers van Reymerswaal in 1469 „abate- chei eD" ^i® vaQ Autwerpen. Wel een be- dat dan die rethorica-kamer van ooden iedii 0 was- Verkorting militaire dienst. Voor hen die straks kans loopen in mili- dienst te geraken, vestigen wij de aan- op de in ons blad voorkomende adver- waarin wordt medegedeeld dat deze ittijd aanmerkelijk kan worden verkort. Eeo leel voor ieder die straks onder de wapenen It geroepen. Een toegejuichd raadsbesluit. »da ioge jaren is er geklaagd over de weinige er illendbeid waarop men behandeld werd door uarpraatjes makende opgeschoten jonge men- of soms wel oodereo, op de hoek Boter- dai itHoogstraat en VischstraatStoofstraat. een uit den weg gaan voor waodelaars of hen die voor het doen van boodschappen moesten pasaeeren geen sprake I Van het den weg gaan voor kerkgangers des Zondags min sprake. Zelfs bejaarde menschen konden eens op een welwillender behandeling eed nen. De straat was alléén voor hen die zich aai lonlijk op de hoeken bevonden. toen de tram haar intrede te Tholen deed, het hoe langer hoe erger. Bij aankomst de tram hokte men daar samen. Waarvoor? dat weet men zelf nietl Ook hier weder elfde ergerlijke en hinderlijke optreden als Het reizend publiek had soms groote te om zich een weg te banen. Kwam men elders en was men belast met de zorg voor eren en bovendien nog beladen met koffers ikken, weina géén sprake van dat men een op zij deed, de straat was niet voor iren doch allééu een voor hen 1 Was het ou- itig weer en schuilde het reizend publiek iu vachthuisje, de tram was nagenoeg niet te de weg werd gewoon versperd, tot rms van velen, hieraan komt na een eind. Onze gemeente- nam deze week een wijziging vaD de polilie- rdeuing aan waarbij het ophouden op de van de Botermarkt-Kerkstraat, Stoof- Hoogstraat en aan de Eendrachlsweg ver- m wordt. Onmiddellijk na goedkeuring door Staten treedt de verordening in werking -I gelooven dat de politie aan het band- ervan wel streng de hand zal houden, is hoog noodig dat het verbod er kwam. Denkt om de rijwielplaatjes. zi 'holen. 1 Augustus a.s. gaat het nieuwe v ïstingjaar in voor de rijwielen, die dan iten zijn voorzien van het nieuwe rijwiel- miftje. Ze zijn reeds .nu aan de Post- toren verkrijgbaar. Voorziet U er dus ig van ter voorkoming van last bij het ugustus niet aanwezig zijn. Een reclame die wel in zal slaan. Blijkens een in ons blad voorkomende ertentie van Gebr. Hage, behoeft men jaar zelf géén rijwielbelastingmerk te 001 pen. Bij aankoop van een nieuw rijwiel vangt men het rijwielplaatje gratis. >T. ANNALAND. Door het Muziekge- ichap „Accelerando werd Woensdag- üd 22 dezer eene Vergadering gehouden van gedachten te wisselen over de enking van het 50-jarig bestaan dezer •eeniging. ünitief werd besloten tot het houden een festival op Donderdag 27 Aug. deelde de Voorzitter mede dat zich 8 lelschappen t. w. St. Philipsland, Üud- '.glssemeer, Scherpenisee, St. Maartensdijk irtvliet, Stavenisse, Bruinisse en Ooster- dbereid hebben verklaard aan dit festival te nemen. n huldigingscommissie heeft, zich 'ormd en zal gezorgd worden voor een versiering der gemeente op dien dag. Jl. Woensdagavond werd in den n< iterweg alhier een vrouw door een koe i Gebr. K. omver ge9tooten. -Per auto est de aangevallene naar haar woning voerd worden. nlt ïeneeskundige hulp werd ingeroepen en 'senschudding geconstateerd, vrouw was niet buiten gevaar. Voor de betrekking van tijdelijk onder- zeres aan de O. L. School alhier hebben 2 sollicitanten aangemeld. In de op Maandag 20 Juli jl. gehouden fgadering van den Dijkraad der Water ing van de Galamiteuze Suzanna der werd behandeld en voorloopig vast heid de rekening dienst 1930/31 wel in ontvang op f4751.73 en in uit- op f 8727.930. In het te kort a f 3976.205 ari cei 3 lefi werd bijgedragen door het Rijk f2960. en door de Provincie f1480.samen f4440.en alzoo meer dan het te kort f 463.79 welk bedrag in de volgende reke ning zal worden verantwoord als goed slot dezer rekening. Gelezen werd een brief van Gedeputeerde Staten waarin werd kennis gegeven dat aan het verzoek van den dijkraad over herschatting of vermindering der pacht waarde der gronden in den Galamiteuzen Polder, uit oorzaak van den heerschende landbouwcrisis gevolg zal worden gegeven en een daartoe strekkend voorstel tot Regle mentswijziging aan de Prov. Staten wordt gedaan. SGHERPENISSE. Wegens het ongunstig weer is het te geven concert door de muziekvereeniging „Accelerando" van St. Annaland op Zaterdag 18 Juli niet door gegaan en zal bij goed weer op 25 Juli gegeven worden. Voetbaluitslag D. E. V. O.H. D. S. van St. Annaland 3-2. Rust 2-1 voor H. D. S. Door de Kerkvoogden der Ned. Herv Gem. is besloten om de geheele zuidzijde van het dak der Kerk te beleggen met blauwe eternit leien. STAVENISSE. Algemeen hoort meD, dat de aardappelziekte alhier gelokkig voor het oogenblik nog maar in het loof zich ook onder de latere soorten zeer aitbreidt. OUD-VOSSEMEER. Door het Bestoar van Oud-Vossemeer's Mnziekvereeniging is dezer dagen een dringend beroep gedaan op de mede werking van de ingezetenen om stenD, omdat de stand van de kas der vereeniging allesbe halve rooskleurig is en een beduidend tekort op bet einde van het boekjaar onvermijdelijk is. Waar de vereeniging getoond heeft onder zoo'n degelijke leiding als die van den beer Doboia heel wat te kunnen prestoeren, mag het niet voorkomen, dat onvoldoende dekking der uit gaven de vereeniging in gevaar brengt. Het bestaan van een bloeiende mnziekvereeniging is een algemeen belang en daarom zal elk welwil lende een extra bijdrage moeten schenken boven de jaarlijkscbe als donateur, of die nog niet als donoteur is toegetreden, onmiddellijk zich bij het bestaar als zoodanig aanmelden. Zaterdagavond jl. bestond bet voornemen dat de muziekvereeuiging een uitvoering zonde geven op baar tent bij bet gemeentehnis een ernstig ziektegeval iü een woning in de straat aldaar, noopte tot uitstel. Het weer werkte tronwens weinig mede om dien avond een uil voering te geven in de open lacht. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Verlengde openstelling voor den Telefoondienst De directeur der P. T. T. te Tholen maakt bekend dat de hulpkantoren te St. Annaland en» te Poortvliet met ingang van 1 Augustus 1931 aan de telefoon- abonne's voor het voeren van gesprekken tusschenkomst zullen verleenen alsvolgt St. Annaland 8—17 1820 uur. Poortvliet: 2—13,14—16. 17.30—19.30uur ONDERWIJS. df Opleiding voor onderwijzers en onderwijzeressen. Naar het Bestuur der Neutr. School ons mededeelt, zal aan de opleidingsklasse voor onderwijzers en onderwijzeressen onderwijs worden gegeven door de volgende dames en heeren L. J. Breure, te Steenbergen, C. J. Beaudoux te Tholen, Mej. G. Groen, Mej. J. J. G. de Ligt, G. Lottering, F. H. Meyers, Mevr. Th. Ribbens-Van Pelt,J. G. Sloff, M D. van Tol, M. J. v. d. Vrede, H. Zandvoort te Bergen op Zoom. Om redenen van administratieven aard, verzoekt het Bestuur belanghebbenden zoo spoedig mogelijk zich te doen inschrijven voor dit onderwijs. Voor het eindexamen der R.H.B.S. te Bergen op Zoom zijn geslaagd voor af- deeling B. de heeren W. A. Bierens Tholen J. A. Goedegebuure St. Annaland, J. J. Gelok en W. M. Rijnberg, beiden Oud-Vossemeer en H. P. Jager, Scherpenisse. Overgangsexamen R. K. H. B. School Bergen op Zoom van ide 3e naar de 4e klasse J. Polderman te Scherpenisse. Overgangsexamen R. K. H. H. School van de 3e naar (de 4e klasse L. v. d. Stel te Tholen van de 4e naar de 5e klasse S. van Sas te St. Maartensdijk. Dezer dagen slaagde te Rotterdam voor de hoofdacte de heer J. A. Piijnberg, onderwijzer te Kloetinge, geboren te Sint- Maartensdijk. GEMENGD NIEUWS. Doodgeschoten. De laatste dagen hebben er te Rotterdam relletjes plaats gehad, waarbij veel publiek aanwezig was en verzet tegen de politie werd gepleegd. Zoo werd met steenen naar een rechercheur geworpen, deze schoot op de beenen van den dader, doch ongelukkiger wijze- raakte de kogel een artist, die op eenigen afstand voor een woning stond te praten, terwijl de man dood ineen zeeg. Den volgenden dag moest de politie weder van de wapenen gebruik maken waardoor gewonden vielen. En nu is het ineens in de Aert van Nesstraat rustig geworden, de relletjes, met bloed betaald, zijn over. Wegenverbetering. De B. B. N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland, ontving op zijn desbe treffend schrijven bericht van Burgemeester en Wethouders van St. Philipsland, dat de verbetering van den weg van het veer Anna JacobapolderZijpe naar de Bra- bantsche grens de bijzondere aandacht heeft. Betreffende het deel in beheer bij het Bestuur van het waterschap Rumoirt, deelde dat Bestuur mede, dat de onderhoudskosten thans reeds meer dan V7 a V8 van de be grooting bedragen en de lasten niet zwaar der gemaakt mogen worden voor de inwo* nenden van het waterschap. De B. B. N. vestigde alsnog de aandacht van het bestuur van het waterschap op eenige methoden om zoo economisch mo gelijk tot verbetering van het onderhoud te geraken. Vrouw brandend uit een raam gesprongen. De 25-jarige echtgenoote van den heer P. te Spekholzerheide had in een zwaarmoe dige bui haar kleeren met petroleum be goten en toen in brand gestoken. Daarop sprong ze brandend uit het venster van de bovenwoning. De man, die beneden was, wierp zich onmiddelijk op zijn vrouw om het vuur te blusschen en verbrandde zijn beide armen. Het gelukte hem echter het vuur te dooven. Vreeselijk gewond werd de vrouw haar woning binnen ge dragen. Na verbonden te zijn is ze naar het hospitaal te Kerkrade vervoerd. De toestand van het slachtoffer is zeer ernstig. Men vreest voor haar leven. Tragisch. Te Soest reed de 18-jarige zoon van den molenaar Mulders op zijn motorfiets over den Rijksstraatweg aldaar. Bij het nemen van een bocht, vlak bij de woning van zijn ouders, kon hij door de snelle vaart het stuur niet meer houden, met het ge volg, dat hij tegen een ijzeren paal reed. Hij werd tegen den grond gesmakt en is enkele oogenblikken later overleden. Mul ders was de eenige zoon van zijn ouders. De motorfiets werd geheel vernield. Een cycloon. De stad Lublin en omtrek zijn door een cycloon geteisterd, zooals men er nauwe- een in Polen heeft beleefd. In weinige oogenblikken vlogen heele stukken van gebouwen, daken, schuren en ook tram palen door de lucht. Het electriscbe licht werd verbroken, automobielen en wagens werden omgeworpen en tegen de gevels der huizen geslingerd. Bij deze ramp zouden niet minder dan 19 dooden te betreuren zijn, terwijl drie honderd personen gewond werden. Onder de dooden bevindt zich een koetsier, die met zijn rijtuig door den storm werd weggeslingerd. De personen, die in het rijtuig zaten, werden zwaarge wond. Op het station werden acht wagons omgeworpen. Er zijn 19 dooden en 300 gewonden. Daar de cycloon ook den omtrek van de stad heeft geteisterd, vreest men dat het aantal slachtoffers aanmerkelijk hooger zal blijken. BURGERLIJKE STAND. Gem. THOLEN van 17—23 Juli 1931 Geboren Otto Jacobus, z. v. P. G. Con tant en van M. Jansen. Gehuwd: M. G. Meerman en S. A. Vis, beiden te Tholen. Overleden Pieter Bout, 46 j., echtgenoot van L. de Laater. KERKNIEUWS. 'Poortvliet. Beroepen naar de Ned. Herr. Gem. te St. Philipsland ds. O. J. van Rootielaar alhier. Tholen. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 anr ds. Wolfensberger en nam. 2.30 ds. de Gidts. In beide diensten collecte voor de Kerk. Ger. Kerk voorm. 10 our en nam 6 aar dr. Voltenaar Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 2.30 en avonds 6.30 leeskerk. In het 'gebouw Vischstraat no. 12 voorin. 10 uur nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur dhr Baag. Vrgdag 31 Juli Oud. Ger. Gem. 's avoods 7.30 ds. Barlh te Borselle Poortvliet. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. van Rootselaar. Ger. Kerk voorm. 10.30, nam. 3 uur dhr de Vries en 's avonds 7 uur leeskerk. Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 eu 's avonds 7 uur leeskerk. Scherpenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Van Rootielaar (Bed. H. Avondm.) en nam. 3 uur leeskerk. Geref. Gem. voorm. 10.30, nam 3 en avonds 6.30 leeskerk. St. Maartensdijk Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 leeskerk en nam. 3 uur ds. de Bres. Oud Ger. Gem., voorm. 10.30, nam. 3 en 's avonds 6,30 leeskerk. Stavenisse. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. Moerman eu nam. 3 uur leeskerk. Oud Geref. Gem. voorm. 10.30 nam. 3 en 's avonds 6.30 leeskerk. St-Annaland. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Bres (Bed. H. Avondm.) en nam. 3 uur leeskerk. Collecte voor t Ziekenfonds Oud Ger. Gem. voorm. 10.30, nam. 3 ea 's avonds 6.30 leeskerk. Oud-Vossemeer. Ned. Herv. Kerk voorm. 10.30 ds. de Gidts en Dam. 3 uur leetkerk. Geref. kerk voorm. 10.30, en nam. 3 aar leeskerk. Oud Ger. Gem. voorm. 10.30,nam 3 en'savend* 7 uur 1 eeskerk MARKTBERICHTEN. THOLEN, 24 Juli 1931. Borrenboter f0.75 per pond. Roomboter f 0.7 5 Eieren f 3.50 per 100 stnks. Noteering te Middelburg, 23 Joli Boerenboter (part. prijs) f 0.925 Getrouwd M. C. MEERMAN en S. A. VIS die, mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belang stelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. 13 40506 Tholen, 23 Juli 1931. Voor de vele bewijzen van be langstelling ondervonden ter gelegenheid van hunne 25-jarige echtvereeniging, betuigen onder- geteekenden, mede namens hun kinderen, hun welgemeenden dank. 42 40499 A. SCHOT. J. SCHOT-van der Sande. Tholen, Juli 1931. H. H. LANDBOUWERS. Die genegen zijn graan te maaien met de MASSEE HARIS ZELFBIN- DER welke zal bediend worden door W. Anthonisse bij wien bestel lingen worden aangenomen en bij ondergeteekende 14 40503 ANTH. ELENBAAS, Weihoek, Poortvliet. 40504 TE KOOP 8 geheel compleet met Idial Duo juffie stand en als nieuw. C. DUINE. Telef. 47, THOLEN. mooie sorteering verstelbare raamhorren vanaf 65 ets. Tuinbanken vast en dichtslaand. Lampen gekleurd glas en bruin koper vanaf f5.95 met ge bogen glas groote maat f 12, Aanleg Electrisch licht aan de goedkoopste prijs. Alle gaslampen worden zeer voordeelig voor electrisch vermaakt. 40507 22 Aanbevelend, J. MELSE, Tel. 20 THOLEN. Tevens een prima gebruikt orgel te koop als nieuw f 75. spotprijs. Een Miehle wasch- machine f 14.Gralis op proef. koopen is NIET meer noodigVanaf heden tot en met Zaterdag 1 Augustus a.s. geven wij bij ieder nieuw rijwiel, hetwelk bij ons wordt gekocht: een belastingplaatje henevens een belastingplaat- houder. Ofschoon de prijzen onzer rijwielen reeds laag gesteld zijn, kunnen wij van enkele merken heden nug een PRIJSDALING aankondigen. Laat deze aanbieding dus niet ongemerkt voorbijgaan! 60 40505 ST-NIAARTENSDIJK, Haven 3/8 THOLEN, Dalemschestraat en Eendrachtsweg, Aanbevelend,

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1931 | | pagina 3