C. Laban, Tholen Zoriierdienst Spoorwegen Goederenvervoer goedkooper Doorzitten PUROL Piano's en Orgels ANT0NIE MES, Tandarts De Rijke M0NDARTS tr BERNHARDI Tandarts v.d. Velde Gemeente- Muziekschool nieuwe leerlingen N. V. CORONAE Drukwerk N. V. INSULAIRE HYPOTHEEKBANK te ZIERIKZEE stelt verkrijgbaar 4 °|0 Pandbrieven a 991|2 °|0 26 gegevens worden verstrekt over de werklooshetd, doch wel aan do regeeiingdat zij altyd bereid blijven administratief zooveel mogelijk mede te werken tot verzachting van de gevolgen der werkloosheid, terwijl bovendien voor wat eigen werken der provincie betreft er rekening mede wordt gehouden. Ten slotte dat eeo onderzoek bij het gemeentebestuur van Nieuwvliet heeft aangetoond, dat er geen sprake van is, dat het aantal in nood verkeerende gezinnen van uitge- trokkenen daar groot is. Vergadering van Woensdagmorgen 10 uur Aanwezig alle leden. De Voorzitter, de Commissaris der Koningin opende de vergadering en sprak zijn groote erkentelijkheid uit voor de door den heer Onderdijk in de vergadering van Dinsdagavond afgelegde verklaring, waarbij de S. D. A. P. fractie eerbied betoonde, voor hetgeen anderen heilig is. Aan de orde was daarop de verkiezing van leden van Ged. Staten en benoemde de Voorzitter tot leden van het stembureau de heeren, Vogelaar, Kodde, Overhoff en Geelhoedt. In de vactare van Rompu, werd her kozen de heer J. A. van Rompu (R. K.) met 29 stemmen. In de vacature Dieleman, werd herkozen de heer mr P. Dieleman (A. R.) met 30 stemmen. In de vacature Van Dusseldorp, werd herkozen de heer Mr. R. M. van Dusseldorp met 30 stemmen. In de vacature v. d. Putte, werd her- kozsn de heer G. van de Putte (A.R.) met 29 stemmen. In de vacature Stieger, werd herkozen de heer Mr. J. H. M. Stieger (R.K.) met 30 stemmen. Bij al deze stemmingen waren 8 blanco. In de vacature v. d. Weijde (V. B.) die komt de geestelijke ontspanning. Tot weer een nieuw evenement gevonden is. Dit wilden wij zeggen, alvorens te vermelden, dat in de zevende ronde Stribling, de Amerikaan, bloedde uit oog, mond en neus. Zijn „punches" vlogen wild door de lucht, terwijl hij zijn hoofd trachtte te beschermen door dit tegen de schouders van Schemeling gedrukt te houden. In de 15e en laatste ronde, juist toen Stribling voor 9 tellen was neer gegaan, sloeg Schmeling de Amerikaan met beide vuisten zoo geweldig neer, dat de scheidsrechter het gevecht ten gunste van den wereldkampioen staakte. Schmeling won daardoor een „technische" knock out. De strijd tusschen den paus en de fas cisten duurt onverminderd voort. Een artikel in het fascistisch blad „Giornale d'Italia" heeft bijzondere aandacht ge trokken. „Het schijnt" schrijft het blad „dat de politieke invloed van den clerus op de massa is overschat. In ieder geval schijnt het dat deze invloed afneemt, wan neer hij niet door den staat als werkelijke macht wordt ondersteund. Dit blijkt b.v. bij de tot voor eenige jaren als bijzonder religieus beschouwde volkeren als Russen, Turken, en misschien tegenwoordig bij de Spanjaarden. De Heilige Stoel moet zich door zekere successen (bedoeld schijnen hiermede de betuigingen van instemming uit de geheele wereld) niet tot overschatting van moreele krachten laten verleiden. Hij behoort den invloed van de Kerk niet te forceeren, aangezien hij dan gevaar loopt de religieuze autoriteit der geeste lijken, der kerkelijke organisaties en in laatste instantie ook het religieuze gevoel van de massa's te compromitteeren". Dit is het antwoord der fascisten op den brief geen deelden Staten meer uitmaakt'werd aan den Paus, die door de scherpte, waar- moda hu o Anrraetfl i"i o nomoori nn7ior gekozen de heer van Bommel van Vloten (V.B.) te Goes met 23 stemmen blanco. Tot buitengewoon lid van Ged. Staten werd gekozen de heer D. Kodde (St.Geref.) met 18 stemmen 8 blanco. Al de heeren verklaarden op een vraag van den voorzitter de benoeming te aan vaarden met dank voor het in hen gestelde vertrouwen. De Voorzitter verzocht den heer Van Bommel van Vloten zijn plaats aan de tafel van Ged. Staten in te nemen en wenschte waarop alle leden geluk met hun her- of verkiezing. Daarna werden de afdeelingen getrokken De vergadering werd gesloten nadat be sloten wasde volgende openbare vergadering te houden op Dinsdag 28 Juli des morgens te 10 uur. BUITENLAND Willy Post, een eenoogige Indiaan uit Oklahoma en Gatty, een gewezen Austra lische adelborst maakten met hun vliegtuig de reis om de aarde in nog minder dan 9 dagen. En zij zijn nog niet eens vrij gebleven van alle pech! Eene prestatie van belang. Wel dient erkend, dat men eigenlijk van eene reis om de aarde niet mag spreken, omdat een afstand afgelegd werd van slechts 15.550 mijl, terwijl de omtrek van de aarde een kleine 25.000 mijl bedraagt. Maar in ieder geval blijft het een kranig stukje werk. Geweldig was de geestdrift waarmede de koene vliegers ont vangen werden, maar nog grooter hun vermoeidheid. Post, die het toestel be stuurde, moest vrijwel weggedragen worden. Hij bleek ook stokdool te zijn door het geraas van den motor. Toen het tot hen doordrong, dat de reis teneinde was,grijnsde hij en zei alleen maar behoefte te hebben aan slaap en rust. En Gatty was er niet veel beter aan toe. Eén der dingen waardoor ons land be zoekende buitenlanders bijzonder getroffen worden, is de leeslust vanhetNederlandsche publiek. Men lette slechts op het aantnl mede hij is opgesteld, algemeen opzien heeft gebaard, vooral naar verluidt, dat de Paus hem eigenhandig ontworpen heeft en geredigeerd. Een vraagstuk, waarmede vele economen zich reeds het hoofd hebben gebroken, is dat van het geldwezen in de Sovjet-landen. Naar het schijnt heeft het liberale par lementslid Frabk Orven, de oplossing van het geval gevonden. Er is een roebel voor de buitenlanders, die Rusland bezoeken, die een waarde heeft van fl.25. Ten tweede is er een roebel waarmede de arbeiders betaald worden. En ten derde een waardelooze roebel. Uiterlijk is dit aan de papiertjes niet te zien. Maar rnen merkt dit, zoodra men gaat koopen. De buiten lander met zijn dure roebel krijgt speciale dure prijzen te betalen. Per slot van reke ning is het reizen in Rusland alles behalve goedkoop. De arbeider krijgt gedeeltelijk arbeiders-roebels. Daarmede kan hij tegen vrij bge prijzen, bepaalde door den Staat gecontroleerde goederen koopen (tot een beperkt kwantum). Wil hij weer koopen dan komt hij terecht bij den particulieren handel, waar hij fabelachtige prijzen ont moet. De arbeider krijgt dus gedeeltelijk waardelooze roebels, waardoor het duide lijk wordt, dat hij ondanks zijn klein loon, steeds geld op zak beeft. Wie niet in het bezit is van arbeider roebels, een soort bonnen, komt terecht op de particuliere markt en moet heel wat roebels neertellen om nog iets te kunnen bemachtigen. Zóó is ongeveer de toestand. Het is in verband hiermede niet juist van een deprecatie van den roebel te spreken en hare werkelijke waarde te willen be palen om daarop berekeningen te kunnen baseeren. Er schijnt nu toch een accoord tusschen Frankrijk en de Vereenigde Staten in ver band met het aau Duitschland te verleenen moratorium tot stand te zijn gekomen. „Het nationalistisch militaristisch egoïstische en tegelijk zoo vreesachtige Frankrijk", schrijft de „Haagsche Post", heeft bij deze gelegenheid een zoo treurige houding aangenomen dat het een zeer groot reizigers, weggedoken achter 'hun krantje, gedeelte der sympathie, welke het in de en men begrijpt dat er voor die verwon- wereld bezat, verspeeld heeft. Het staat nu dering alleszins aanleiding bestaat. Ook de I vrijwel alleen in de wereld, in politieken Amerikaan leest veel. Alleen is zijn dage-zin, zonder vrienden, behalve zijn vazallen, lijksche lectuur van-geheel anderen aard i die echter klaarblijkelijk toch wel een beetje als die van den Nederlander. Er wordt geschrokken zijn var. Frankrijk's houding wel eens, en o. i. zeer terecht, critiek uit- of liever van de gevolgen van Frankrijk's geoefend op onze pers. Men vindt, dat er houding. Dit alles tot groot genoegen van te weinig opvoedende kracht van haar uit- Duitschland, dat de uitgestoken hand zoo gaat Maar hoe gunstig steekt ze niet af bij de Amerikaansche, hoe torenhoog ver heft ze zich niet boven deze laatste, die geheel is ingesteld op sensatie. Welke ge ringe eischen stelt de veel-lezende Ameri kaan toch aan zijn geestelijk voedsel! Een boksmatch gelijk die tusschen Schmeling en Stribling, ze wordt door de Ameri kaansche dagbladen gebombardeerd tot het onderwerp van den dag, tot eene gebeurtenis van den allere<?rsten rang. Weken, maanden lang bevatten de couranten niets als be schouwingen over het naderend gevecht, de geest van het Amerikaansche volk wordt geheel doordrenkt van het zonderlinge gif, dat bokskoorts verwekt. Jedere Amerikaan kent ten slotte het particuliere leven der rivalen vanaf hun prilste jeugd, hun ge heele doopceel wordt gelicht, voor iedereen zijn ze als het ware een familielid geworden. Eerst wanneer de match heeft plaats gehad half en half teruggenomen heeft en zich door Frankrijk niet laat verleiden om deel te nemen aan de onderhandelingen met de Vereenigde Staten, en nog veel minder om een extra dans met Frankrijk te onder nemen. Mitsgaders van Italië, dat na eenige aarzeling en toen het zag dat Frankrijk nog veel meer aarzelde verklaard heeft volledig in te stemmen met Hoover's voor stel Italië speelt nu de mooiste rol en Frankrijk de leelijkste." 40443 bij Wielryden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet ten, verzacht en geneest men met Doos 80, 60, Tube 80 ct. "Uit de Oude Doos. Waar men het „Halsrecht" bad, moest men ook een scherprechter hebben; had men die ni«t, dra ging men maar leentje bunr spelen. Te Mid delburg had men er in 1551 twee, die te zamen ruim 8 pond jaarwedde hadden. In 1555 was er een zekere Pieter Lamy scherprechter, waarvan men leest„Ma noch over de continuatie vaD deu selveu dienst alzoe die van Gent hem be geert hadde aen te Demen eode dat die van deaer stadt den vooru. mr. Pieter niet gaerne verlaete en wilde als met hem wel getroest zijnde fait ende dexbloicten van justitie, mitsgaders oick over een afcoop en redemtie van de eyeren, die de voorn, scherprechter ordinairlicke competeert te weten op elcke van der twee marekdaegen ter weecke nemende vnrt elcke corf twee eyeren ende zoe wanneer op znlcke merekdaegen justitie capitale doende is dobbel". (redemtie verlossing; competeert toe komt). Uit een en ander blijkt dus dat de zonder linge gewoonte bestond, waartoe de scherprechter overigens gemachtigd was, twee eieren te nemen uit eiken korf, die te verkoop op de markt werd gebracht, soms zelfs vier stuks. Voor den afkoop van dit recht kreeg de scherprechter Lamy voor noemd f 52.per jaar. Vraagt ook bij ons prijsopgaaf bij aankoop, inruiling of reparatie Wij slaan U steeds gaarne met prijsopgaaf en condities zonder eenige verplichting ten dienste. n 4036 MIDDELBURG maken wij spoedig'gereert. Prima uitvoering door vakkundig personeel. 1e kwal. papier. Billijke prijzen. 30 39603 Aanbevelend, FIRMA J. M. C. POT DRUKKERIJ TH0LEN Telefoon 16 Tholon (Hotel Zeeland) Dinsd. 31/,—61/, uur, St. Maartensdijk (Van I.aardoo) Woensd. 9—11.30 uur. St. Annaland (Havenzicht) 10 Zatord. 9-12 uur. 30406 Zitdag des DONDERDAGS 10-12 ure, Hotel NELISSE te St. Maartensdijk. Tel. int. 3 TH0LEN Markt 4 Zaterdags 1-2.30 en 6-7 uur, 6 6627 beveelt zich aan tot het geven van orgelles en het stemmen van piano's. 6 7os4 Spoorboekjes Zomerdienst 1931 k 15 cent voorhanden bij Firma J. M. C. POT, Boekhandel, Tholen. 14 40284 Bergen op Zoom. Burgemeester en Wethouders van Bergen op Zoom maken bekend, dat op Dinsdag 7,14,21 en 28 Juli 1931, van 1 tot 2 nor des D.m. in bet gebouw der gemeente-muziekschool, gelegen aan de van de Rijtatraat, gelegenheid bestaat tot aanneming van voor het achooljaar 1 September 1931 1 September 1932. Bergen op Zoom, 23 Juni 1981. Burgemeester en Wethouder» 'voornoemd, BLOM, Burgemeester J. A. VAN DE WOUW, 40416 29 Secretaris. 12 8493 Zuivelstraat 35, BERGEN OP ZOOM over het Postkantoor Het adres vooralle geneesmiddelen Verband- en Verplegings-artikelen HomoöpatischeTïeneesmiddelen van Dr. Wilmar Schwabe. Bij den ondergeteekende, Agent van de firma J. M. C. POT te Tholen liggen ter inzage modelboeken van visite en ondertrouwkaarten en enveloppen - Bouwwerk wordt met den meesten spoed geleverd alsmede ander Beleefd aaobevelend, A. J. OE GRAAFF, St. Maartensdijk Steeds voorhanden: 3 36081 PRIMA SIGAREN, •ie: Uiltje, L» Bella, Velaeqoé'e K. L. M,, Keizer Karei, enz., benevens verschillende merken labak. Mooie sorteeriog tabakspijpen 1. M. SCHOT. Hoogstraat, Thoien worden spoedig door ons geleverd, zonder verhoo ging van prijs. Aanbevelend, 27 39604 FIRMA J. M. C. PUT 0BEKHANDEL-THOLEN Telefoon 16 bij de Rotterdamsche Bankvereeniging te Tholen, Aan Pandbrieven in omloop voor pl.m. 22 millioen gulden. 32261 Doordat het tramstation te Tholen thans in rechtstreeksche verbinding slaat met alle statious der Nederlandache spoorwegen, zijn de tramvrachten vervallen en betaalt men alléén, zoowel voor aaukomende als vertrekkende zendingen niets dan de spoorvracht van of Daar Tholen. Een spoorzending die tol Bergen op Zoom bevracht b.v. f 0.95 zon kosten, kost tot station Tholen eveneens maar 95 cent. Geeft das op te zenden Station Tholen A.B.T. Zendingen voor plaatsen in het eiland Tholen, te Tholen aankomende worden verder vervoerd met den voerman uit die plaataeD. Doet Uw voordeel en vervoert Uw goederen rechtstreeks. 82 87963 Agentschap A. B. T. gevestigd Hoogstraat 1 Tholen, Telefoon 16. Kantoor geopend van des voormiddags 8 uur tot des avonds 8 uur.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1931 | | pagina 4